TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интер загуби два големи бода во Фиренца

24Фудбал - 11.04.2010

Италија Интер одигра само 2-2 на гостувањето кај Фиорентина, Нероазурите загубија два големи бода во битката за титулата, утре Рома има шанса да избие на првото место.

Рома е новиот лидер во калчо лигата.Волчицата денеска извојува победа над Аталанта , го искористи вчерашното реми на ...

Телма - 11.04.2010

СЕРИЈА А 33.КОЛО Рома е новиот лидер во калчо лигата.Волчицата денеска извојува победа над Аталанта , го искористи вчерашното реми на Интер кај Фиорентина и на 5 кола до крајот на ...

Интер спречен во Фиренца

Спорт Денес - 11.04.2010

Фудбалерите на Фиорентина можеби го започнаа процесот на замена на врвот на табелата од Серија А, во дербито од 33-то коло, со ремито му осовоија бод на водечкиот Интер и со тоа ...

Хајлајтс: Фиорентина - Интер 2:2

Спорт Денес - 11.04.2010

Погледнете ги четирите погодоци од дербито во рамките на 33-то коло од италијанскиот шампионат меѓу Фиорентина и Интер кој завршис со нерешен резултат од ...

Бранка: Повторно ја загубивме концентрацијата

Спорт Денес - 11.04.2010

Во натпреварот од 33-тото коло од италјанската Серија А, Фиорентина и ИНтер ремизираа на „Артемио Франки“ (2:2), што дефинитивно не е резултат кој може да ги задоволи навивачите ...

Барса се интересира за Балотели

Спорт Денес - 11.04.2010

Барселона се интересира за младиот напаѓач на Интер, Марио Балотели. Балотели, надежта на италјанскиот фудбал, во изминатиот период не е баш во најдобри односи со тренерот Жозе ...

Интер конечно симнат од врвот: Рома нов владател во ...

Спорт Денес - 11.04.2010

Италијанското првенство влегува во многу неизвесна завршница. Откако што Интер вчера одигра само нерешено во Фиренца, со победата против Аталанта на домашен терен Рома ја презеде ...

Рома изби на врвот на Серија А

Форум - 11.04.2010

За разлика од Милан неколку кола претходно, Рома не ја испушти можноста да го престигне Интер во борбата за скудетото на пет кола пред крајот на италијанскиот фудбалски шампионат ...

Помошниот судија го „прослави“ погодокот на ...

Спорт Денес - 11.04.2010

Во 33-то коло од италијанската Серија А фудбалерите на Интер запишаа уште еден кикс, кој Рома денеска може да го казни, и во случај на победа против Аталанта да го преземе ...

Кикс на Интер, Рома со победа нов лидер во Серија А

Кирилица - 11.04.2010

Првакот на Италија од 2001 година, Рома има шанса денеска да стане нов лидер во италијанската Серија А, откако Пер Кролдруп, фудбалерот на Фиорентина со гол на осум минути до ...

Рома нов лидер во Италија

Кирилица - 11.04.2010

Црногорецот Мирко Вучиниќ и домашниот Марко Касети со два гола за 30 минути на стартот на мечот, ја одведоа Рома на вровот на италијанската Калчо лига, па римјаните од денеска се ...

Помошниот судија ’го прославил‘ голот на Фиорентина

Таратур - 11.04.2010

Во 33 коло од италијанската Серија А, тимот на Интер запиша уште еден кикс, што денеска може да го искористи Рома за да излезе на првата позиција.

Навивачите на Рома веќе ја слават шампионската титула

eReporter - 11.04.2010

Голема еуфорија завладеа вечерва меѓу навивачите на Рома, откако „римската волчица“ за прв пат сезонава го презеде лидерското место во италијанското Калчо.

Во Серија А, Фиорентина домаќин на шампионот Интер

А1 - 10.04.2010

Дербито на 32.коло во Серија А ќе се одигра вечерва на „Артемио Франки“ каде Фиорентина е домаќин на шампионот Интер, екипа која обезбеди полуфинале во Лигата на шампионите.

Морати сака да сведочи по објавувањето на новите докази поврзани со Калчополи

24Фудбал - 10.04.2010

Италија Според медиумите од Италија, претседателот на Интер, Масимо Морати сака да се појави како сведок на новите рочишта за Калчополи скандалот откако беа доставени нови снимки ...

Раниери: Време е Рома да го ’гризне’ Интер

24Фудбал - 10.04.2010

Италија Клаудио Раниери вели дека доста време Рома ’му дише во врат’ на Интер и време е Римската Волчица ’да го гризне’ актуелниот шампион на Италија Интер вечерва има тешко ...

Морати: Моџи и Јувентус местеа, а не Интер

Утрински - 10.04.2010

Поранешниот директор на Јувентус и неговата сива еминенција, Лучано Моџи, деновиве повторно крева прав во италијанските медиуми.

Интер се распрашува за Агуеро

Спорт Денес - 10.04.2010

Раководството на Интер упатило официјална нота кон Атлетико Мадрид за можноста да се привлече во текот на ова лето напаѓачот Серхио Агуеро, сопштува кореире дело спорт.

Во Серија А, Фиорентина домаќин на шампионот Интер

Алсат-М - 10.04.2010

Дербито на 32.коло во Серија А ќе се одигра вечерва на „Артемио Франки“ каде Фиорентина е домаќин на шампионот Интер, екипа која обезбеди полуфинале во Лигата на шампионите.

Агуеро: Среќен сум поради интересот на големите ...

Спорт Денес - 10.04.2010

Напаѓачот на мадридски Атлетико, Серхио Агуеро призна дека е задоволен што неговото име се поврзува со бројни европски клубови.

Интер киксираше на гостувањето кај Фиорентина

Форум - 10.04.2010

Во дербито на 33-то коло на италијанската фудбалска лига, лидерот Интер одигра трилер натпревар во Фиренца кој заврши без победни 2:2 Со ова реми Интер сега има два бода предност ...

Рома и Милан навиваат за Фиорентина, која го пречекува Пандев и Интер

Кирилица - 10.04.2010

Македонскиот фудбалски репрезентативец Горан Пандев со Интер ја продолжува серијата тешки и клучни мечеви во сезонава, па четири дена по пласманот во полуфиналето на Лигата на ...

Агуеро: Среќен сум што Интер се интересира за мене

24Фудбал - 09.04.2010

Италија Аргентинскиот интернационалец, Кун Агуеро признава дека е поласкан од интересот на Интер но не сака да говори за трансфер пазарот Младата ѕвезда на Атлетико Мадрид ...

Пирло: Доста навивавме за Интер, форца Барселона!

24Фудбал - 09.04.2010

Италија Играчот од средниот ред на Милан, Андреа Пирло признава дека нема да навива за градските ривали Интер во дуелот од полу-финалето во ЛШ против Барселона ...

Пирло со целото свое срце навива за Барселона

Спортнет - 09.04.2010

Полуфиналниот дуел од Лигата на Шампионите помеѓу Интер и Барселона ќе привлече многу внимание во следните неколку недели, а особено со големо интересирање ќе се следи и во ...

Сп-Пандев со Интер во Втората лига?

Вест - 09.04.2010

Италијанскиот првак Интер може да остане без титулата од 2006 година, откако се дозна дека функционерите на Италијанската фудбалска федерација размислуваат ...

Јувентус си ги бара "украдените" титули

Идивиди - 09.04.2010

Скандалот околу "наместени" натпревари наречен Калчополи последниве денови повторно се актуелизира во Италија, особено откако на јавноста и се откриени ...

Цела СФРЈ кај полуфиналистите

Н.Македонија - 09.04.2010

Вкупно деветмина фудбалери кои играат за репрезентациите кои произлегоа од поранешните републики од СРФЈ или „влечат“ потекло од тие држави се членови на ...

Пирло: Полуфиналето е доволно за Интер

Спорт Денес - 09.04.2010

Фантастичниот „плејмејкер“ за италијанскиот дневен спортски весник „Газето дело Спорт“ го прокоментира пласманот на Интер во полуфиналето од елитното европско натпреварување.

Спорт - Волшебникот Меси на дуел со Пандев

Време - 08.04.2010

Барселона и Интер се првите полуфиналисти во фудбалската Лига на шампиони откако овие два гиганти ја оправдаа улогата на фаворит во дуелите со Арсенал, односно ...

Марадона смета дека Мурињо е подобар тренер од Гвардиола

Спортнет - 08.04.2010

Во интервју за "Радио Метро" аргентинскиот селектор Диего Армандо Марадона се осврнал на она што следи во фудбалската Лига на Шампионите, а тоа е двомечот меѓу ...

Морати: Барањето на Јувентус за правда во Калчополите е поради притисокот од фановите

24Фудбал - 08.04.2010

Италија Претседателот на Интер, Масимо Морати воопшто не е задоволен од соопштението на Јувентус, во кое Старата Дама бараше ’еднаква правда’ во врска со ...

Морати: Интер сега е фокусиран на шампионатот

24Фудбал - 08.04.2010

Италија Масимо Морати вели дека неговиот тим во моментов се фокусира на натпреварите од Серија А и предупредува дека треба да бидат внимтелни Она што во ...

Пандев и Интер во полуфиналето со европскиот првак

Утрински - 08.04.2010

Интер благодарејќи на голот на Весли Снајдер од слободен удар и во реваншот ја совлада ЦСКА М. со минимални 1:0 и сега во полуфиналето ќе го има најтешкиот ...

Мурињо: Како може да се продаде играч како Снајдер?!

Спорт Денес - 08.04.2010

Менаџерот на тимот на нашиот најдобар интернационалец Горан Пандев, Жозе Мурињо не може да разбере како управата на Реал Мадрид така лесно се одрече од ...

Светските обложувалници не веруваат во Интер

Спорт Денес - 08.04.2010

Првиот полуфинален пар од фудбалската Лига на Шампиони е веќе познат, а во него ќе се сретнат актуелниот шампион на Европа, Барселона и тимот на нашиот ...

Снајдер: Официјално во четирите најдобри

Спорт Денес - 08.04.2010

Холанѓанецот Весли Снајдер во понеделникот полесно се повреди на тренингот за подготовките за возвратниот натпревар од Лигата на Шампионите против ЦСКА Москва, ...

Дербито Интер - Јувентус еден ден порано

Спорт Денес - 08.04.2010

Едно од поголемите фудбалски дербија на Апенинскиот Полуостров меѓу актуелниот италијански шампион Интер и Јувентус сега ќе се одигра на 16-ти април.

Интер во центарот на новото отварање на Калчополи

Спорт Денес - 08.04.2010

Италијанската фудбалска федерација размислува да започне нова истрага за скандалот со наместени натпревари од 2005. година соопштува АП.

Меси го најави новиот светски поредок

Н.Македонија - 08.04.2010

Младото аргентинско момче покажа пред целиот свет како е кога еден играч сам победува цела екипа, иако ова не е регионална лига, туку друштво на европските ...

Марадона: Мурињо е подобар од Гвардиола

Спорт Денес - 08.04.2010

Со самото завршување на четвртфиналните натпревари од Лигата на Шампионите инстантно започнаа и најавите околу тоа кој кого ќе победи и кој кого ќе надмудри во ...

Роберто Баџо: Интер може да ја спречи Барселона

Спорт Денес - 08.04.2010

Некогашната ѕвезда на италијанскиот и светскио фудбал и поранешен напаѓач на Интер Роберто Баџо верува дека неговиот поранешен клуб може да ја надигра ...

Интер ќе остане без титулата од 2005/06?

Кирилица - 08.04.2010

Шампионската титула на Интер, која овој италијански клуб административно ја доби поради аферата Калчополи и одземањето од Јувентус, може да биде поништена, ...

Интер може да го загуби скудетото од 2006 година

Макфакс - 08.04.2010

Скудетото (титула во Серија А) од 2006 година кое му беше одземено на Јувентус по Калчополи скандалот (во кој четирите клуба Јувентус, Фиорентина, Милан и ...

Интер - Јувентус ден порано

Inpress - 08.04.2010

Рим, 8. април (ИНПРЕС) Пласманот на Интер во полуфиналето на Лигата на шампионите го помести одигрувањето на дербито во Серија А.

Мурињо:Ваков Интер може да ја освои Лигата на шампионите

А1 - 07.04.2010

Ваков Интер може да ја освои Лигата на шампионите, изјави по пласманот во полуфиналето португалскиот тренер на Интер, Жозе Мурињо.

Интер и Барселона во полуфинале, 4 гола на Меси

Р.С.Европа - 07.04.2010

Фудбалерите на Интер и на Барселона се пласираа во полуфиналето на Лигата на шампиони. Во синоќешните реванш натпревари од четвртфиналето, Интер и во Москва ја ...

Масимо Морати бара одмазда во дуелот со Барселона

24Фудбал - 07.04.2010

Лига на Шампиони Претседателот на Интер, Масимо Морати вели дека тие ќе бараат одмазда кога повторно ќе се сретнат со Барселона во полу-финалето од Лигата на ...

Спорт - Пандев: Интер ме прави среќен

Време - 07.04.2010

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев по јануарскиот трансфер во италијанскиот првак Интер повторно се врати во натпреварувачки ритам.

Интер - Јувентус ден порано

Спортнет - 07.04.2010

Пласманот на Интер во полуфиналето од Лигата на Шампионите услови промена на дербито на Италија во кое клубот од Милано во рамките од 34 коло од Серија А ќе го ...

Мурињо: Не можам да верувам дека Реал го продаде Снајдер

Спортнет - 07.04.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо не може да разбере како управата на Реал Мадрид така лесно се одрече од услугите на Весли Снајдер, кој го смета за клучен играч ...

Неговото Величество Меси

Спорт - 07.04.2010

Веројатно досега се потрошени сите епитети за играта и квалитетот на Лионел Меси, но секое негово ново издание е спектакл сам по себе.

Пандев во полуфиналето на ЛШ

Спорт - 07.04.2010

* Репрезентативниот офанзивец одигра 63. минути во Москва по кои "нероаѕурите" веќе имаа водство од 1:0 за финален триумф над ЦСКА Македонија го доби својот ...

Мур: Интер веќе има поинакви сваќања за ЛШ

Спорт Денес - 07.04.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо остана задоволен после минималниот успех на неговиот тим против ЦСКА од 0-1.

Мурињо: Прво финале, па после и титулата

Спортски - 07.04.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо најави дека сега неговиот тим ќе цели на трофејот во ЛШ. Според него тие се доволно созреани и мотивирани за да ја освојат ЛШ.

Пандев со Интер во полуфиналето од ЛШ

Идивиди - 07.04.2010

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев со неговиот клуб Интер се пласираа меѓу четирите најдобри екипи во најсилното клупско европско натпреварување, ...

Меси му даде четири гола на Арсенал

Алсат-М - 07.04.2010

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси со четирите голови во мрежата на Арсенал и овозможи на Барселона да биде чекор поблиску до одбрана на титулата во ...

Барселона и Интер се првите полуфиналисти во ЛШ

Алфа - 07.04.2010

Бранителот на трофејот Барселона во реванш дуелот на Ноу Камп го совлада Арсенал со 4:1, а прва ѕвезда на натпреварот беше Лионел Меси, кој беше стрелец на ...

Му: Не можам да сфатам како можеше Реал да се ослободи од Снајдер

Спортски - 07.04.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо не може да поверува како Реал Мадрид толку лесно се ослободил од Весли Снајдер .

Мурињо повторно против Барса: Овој пат одам до крај

Спорт Денес - 07.04.2010

„ Овој Интер може да ја освои Лигата на Шампионите .“ - зкалучи португалскиот менаџер на „нероаѕурите“, а воедно и на нашиот најдобар интернационалец Горан ...

Мурињо: Ваков Интер може да ја освои Лигата на шампионите

Кирилица - 07.04.2010

Тренерот на Интер, Жозе Мурињо истакна дека неговиот тим може да ја освои Лигата на шампионите, откако италијанскиот клуб по седум години повторно ќе игра во ...

Меси му даде четири гола на Арсенал

Сител - 07.04.2010

Најдобриот светски фудбалер Лионел Меси со четирите голови во мрежата на Арсенал и овозможи на Барселона да биде чекор поблиску до одбрана на титулата во ...

Пандев во полуфинале против Барселона

Канал5 - 07.04.2010

Нашиот Горан Пандев е првиот македонец во полуфиналето од лигата на шампионите во самостојната македонска спортска историја откако во четвртфиналето неговиот ...

Интер и Пандев против вонземјанинот Меси

Вечер - 07.04.2010

Дуелот меѓу шампионите на Италија и Шпанија е првата полуфинална двојка, откако Барса го декласира Арсенал (4:1), а "нероазурите" мининално славеа и во Москва ...

Пандев во полуфинале

Таратур - 07.04.2010

Горан Пандев ќе игра во полуфиналето од ЛШ, откако неговиот Интер и на реваншот ја совлада руска ЦСКА со истиот резултат како во Милано, 1:0.

Барселона и Интер први полуфиналисти во Лигата на шампионите

Макфакс - 07.04.2010

Екипите на Барселона и на Интер се првите полуфиналисти во Лигата на шампионите, откако во синоќешните реванш натпревари забележаа победи над конкурентите.

Мурињо:Ваков Интер може да ја освои Лигата на шампионите

Макфакс - 07.04.2010

Ваков Интер може да ја освои Лигата на шампионите, изјави по пласманот во полуфиналето португалскиот тренер на Интер, Жозе Мурињо.

Барса и Интер во полуфиналето во ЛШ

Inpress - 07.04.2010

Барселона, 7. април (ИНПРЕС) Екипите на Барселона и Интер се изборија за меѓусебен дуел во полуфиналето во Лигата на шампионите.

Барса - Арсенал, ЦСКА - Интер во реванш дуелите од ЛШ

А1 - 06.04.2010

Во елитното фудбалско натпреварување на „Стариот“ континент вечер ќе бидат познати првите полуфиналисти.

Горан Пандев со Интер во полуфиналето од ЛШ

А1 - 06.04.2010

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев со неговиот клуб Интер се пласираа меѓу четирите најдобри екипи во најсилното клупско европско натпреварување, ...

Спорт - „Топчиите“ аутсајдери во Барселона

Време - 06.04.2010

Екипата на Арсенал патува како огромен аутсајдер на гостувањето на „Камп ноу“ кај Барселона во рамките од четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Снајдер фит за дуелот со ЦСКА Москва

24Фудбал - 06.04.2010

Лига на Шампиони Според медиумите од Италија, холандскиот интернационалец Весли Снајдер ќе бит фит за вечерашниот дуел со ЦСКА Москва Поранешниот играч на Реал ...

Арсенал во невозможна мисија

Спорт - 06.04.2010

Иако успеа да остане непоразена на Емирати пред седум дена, сепак, екипата на Арсенал ја очекува тешка мисија во обид по третпат во историјата да обезбеди ...

Интер прв патник во полу-финалето од Лигата на Шампионите

24Фудбал - 06.04.2010

Лига на Шампиони Екипата на Интер со победа од 1-0 на Лужники Стадионот во Москва стави печат на својот пласман во полу-финалето од Лигата на Шампионите ...

Мурињо: Интер го победи стравот, ќе ја освоиме ЛШ, порано или подоцна

Спортнет - 06.04.2010

Португалецот Жозе Мурињо е задоволен од победата од 0-1 во Москва, вели дека тоа е петти триумф и дека повеќе нема комплекс од Европа.

Шоу на Меси за фудбалските анали, и Интер и Пандев во полуфиналето

Спортнет - 06.04.2010

Фудбалерите на Интер се пласираа во полуфиналето од Лигата на Шампионите откако и во реванш мечот ја совладаа ЦСКА со 1:0, со истиот резултат со кој триумфираа ...

Мурињо не сака вештачка трева

Спортнет - 06.04.2010

Тренерот на Интер Жозе Мурињо, процени дека натпреварите од Лигата на Шампионите треба да се играат само на природна трева.

ЛШ: Интер прв во полуфинале

Телма - 06.04.2010

Фудбалерите на Интер, во вторник, први се пласираа во полуфинале од Лигата на шампионите, откако во Москва и на реваншот од четврт-финалето ја совладаа ЦСКА со ...

Интер и Горан Пандев во полуфинале од ЛШ,Барселона следен противник на италијанскиот првак-шоу на Меси

Телма - 06.04.2010

ЦСКА-Интер 0-1 и со вкупни 2-0 "Неро Азурите" изборија полуфинале,прво по 2003 во ЛШ.Единствениот гол на средбата беше дело на Весли Снајдер.Холанѓанецот биеше ...

Интер и Сити ги започнаа преговорите за Балотели?

Спорт Денес - 06.04.2010

Иако извинувањето упатено до тренерот Жозе Мурињо на Балотели повторно му ги отвори вратите на тимот на нашиот најдобар интернационалец Горан Пандев, се чини ...

Најава: ЛШ(четвртфинале-реванши, вторник)

Спортски - 06.04.2010

ЦСКА - Интер (вто. 18:30) “Армејците“ се најголемитот изненадување сезонава во ЛШ и тргнуваат по повторување на успехот од Спартак Москва во 1991-та кога ...

Арсенал во невозможна мисија

Идивиди - 06.04.2010

ЛИГА НА ШАМПИОНИ ЧЕТВРТФИНАЛЕ (РЕВАНШ НАТПРЕВАРИ) Иако успеа да остане непоразена на Емирати пред седум дена, сепак, екипата на Арсенал ја очекува тешка мисија ...

ЛШ: Пандев пред 1/2 финале, на Арсенал му треба чудо

Спорт Денес - 06.04.2010

Уште само неколку недели до финалето за 55-тата титула европски шампион која ќебиде доделена на 22-ри Мај на мадридскиот стадион „Сантијаго Бернабеу“.

Пандев верува во 1/2 финале

Спорт Денес - 06.04.2010

На „Џузепе Меаца“ Интер ја победи ЦСКА Москва со 1:0, благодарение на голот на Диего Милито, но фудбалерите на Жозе Мурињо пропуштија неколку гол-шанси, а со ...

Мурињо не практикува вештачка трева

Спорт Денес - 06.04.2010

Тренерот на тимот на нашиот најдобар интернационалец Горан Пандев, Жозе Мурињо, процени дека натпреварите од Лигата на Шампионите треба да се играат само на ...

Снајдер под знак прашање за натпреварот со ЦСКА

Спорт Денес - 06.04.2010

Холандската ѕвезда во редовите на италијанскиот шампион Интер, Весли Снајдер е под знак прашање за реваншот со ЦСКА.

Конечната битка за полуфинале започнува

Кајгана - 06.04.2010

Фудбалска европа денес ќе ја тресе првата детерминирачка четврт финална вечер по која ќе биде познат првиот полу финален пар во ЛШ оваа година.

Раниери: Се наоѓаме во одлична форма

Спортски - 06.04.2010

Тренерот на Рома, Клаудио Раниери очекува “волчицата“ да биде перфектна до самиот крај на првеството затоа што неговиот тим моментално е одлично подготвен.

ЦСКА – Интер 0:1

Форум - 06.04.2010

Милански Интер по првото полувреме води во Москва со раниот гол на Снајдер, Горан Пандев е стартер и во првиот дел на соиграчите им подготви две убави прилики ...

Пандев и Интер ја поминаа ЦСКА и се пласираа во 1/2 ...

Спорт Денес - 06.04.2010

Нашиот репрезентативец, Горан Пандев и неговиот Интер се пласираа во 1/2 финалето од Лигата на Шампионите откако ја совладаа московска ЦСКА на „Лужники“ со 1:0 ...

Интер по 7 години во полуфиналето на Лигата на шампионите

Форум - 06.04.2010

Фудбалерите на Интер се пласираа во полуфиналето на најелитното клубско фудбалско натпреварување, откако во вторник доцна попладне ја победија ЦСКА на ...

Уште една минимална победа на Интер, Пандев ќе игра полуфинале со Барса

Спортски - 06.04.2010

Интер на Лужники премногу лесно и рутинирано ја совлада ЦСКА со 1-0 и се избори за дуел со Барселона во полуфиналто од ЛШ.

Почнува конечниот расплет, сите очекуваат полуфинале Интер - Барселона

Кирилица - 06.04.2010

Денеска од 18.30 часот Интер со Пандев гостува во Москва со предност од 1-0, а од 20.45 возбудувањата ќе ги надополни Барселона против Арсенал на „Ноу Камп“ со ...

Реванш натпревари во четвртфиналето од Лигата на шампионите

Сител - 06.04.2010

Со натпреварот во Москва меѓу ЦСКА и Интер вечерва од 18 часот и 30 минути започнува четвртфиналната фаза во фудбалската Лига на шампиони.

Вечерва на Канал 5 Барселона –Арсенал, Москва ЦСКА-Интер

Канал5 - 06.04.2010

Со натпреварот во Москва меѓу ЦСКА и Интер вечерва од 18 часот и 30 минути започнува четвртфиналната фаза во фудбалската Лига на шампиони.

Пандев на пат кон полуфиналето со Интер

Кирилица - 06.04.2010

Италијанскиот шампион Интер води со 1-0 во Москва на полувреме од реваншот во четвртфиналето на Лигата на шампионите, па „неразурите“ се на пат кон ...

Интер прв полуфиналист во Лигата на шампионите

Кирилица - 06.04.2010

Милански Интер е првиот полуфиналист во Лигата на шампионите, откако вечерва во Москва, и вотрпат ја победи ЦСКА во четвртфиналната рунда и првпат по седум ...

Вечерва првите полуфиналисти во Лигата на шампионите

Макфакс - 06.04.2010

Реванш натпреварите од четвртфиналните средби на Лигата на шампионите меѓу ЦСКА и Интер, како и меѓу Барселона и Арсенал се играат вечерва во Москва и ...

ЛШ - Интер во Москва, Барса на Арсенал

Inpress - 06.04.2010

Москва, 6. април (ИНПРЕС) Вечерва и утре во фудбалската Лига на шампиони ќе се одиграат возвратните четвртфинални натпревари.

Интер и Сити во преговори околу Балотели?

Спортнет - 05.04.2010

Иако му се извини на тренерот Жозе Мурињо, се чини дека фудбалерот на Интер, Марио Балотели нема уште долго да го носи тој дрес.

Снајдер неизвесен за дуелот со ЦСКА поради повреда на зглобот

24Фудбал - 05.04.2010

Лига на Шампиони Медиумите од Италија пренесуваат дека Весли Снајдер е неизвесен за дуелот со ЦСКА откако на денешниот тренинг добил удар во зглобот при еден ...

Пандев: Сакаме пласман во следната фаза по секоја цена

24Фудбал - 05.04.2010

Лига на Шампиони Македонскиот интернационалец, Горан Пандев вели дека Интер цели кон победа на утрешниот натпревар со ЦСКА Москва и пласман во полу-финалето по ...

Неизвесен настапот на Снајдер

Спортнет - 05.04.2010

Настапот на Весли Снајдер на утрешниот меч од Лигата на Шампионите меѓу ЦСКА и Интер е под знак прашалник.

Снајдер: Сите во репрезентацијата целиме кон титулата

Спортски - 05.04.2010

Плејмејкерот на Интер, Весли Снајдер се надева дека неговата репрезентација ќе има доволно среќа за да стигне до титулата Светски првак.

Пандев: Никогаш не помислував дека ќе се борам за полуфинале во ЛШ

Спортски - 05.04.2010

Нашиот најдобар фудбалер, Горан Пандев вели дека никогаш не ни размислувал дека ќе игра во натпревар кој би можел да му донесе полуфинале во ЛШ.

Весли Снајдер сонува за светска титула со Холандија

Спорт Денес - 05.04.2010

Играчот за врска на Интер, Весли Снајдер призна дека сонува да стане светски шампион со селекцијата на Холандија.

Пандев: Интер сака полуфинале по секоја цена

Кирилица - 05.04.2010

Македонскиот фудбалски репрезентативец Горан Пандев утре од 18.30 часот со Интер ќе брка полуфинале во Лигата на шампионите, а италијанскиот првак во Москва ...

Барса подготвува пекол за Арсенал

Вечер - 05.04.2010

Гол предност на реванш дуелот со преставникот на Русија, ЦСКА (М), имаат фудбалерите на Интер, кои и пред тргнувањето за Москва изјавуваа дека истата таа ...