TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

УХМР: Попладне нестабилно со локален пороен дожд

Канал5 - 09.08.2020

Нестабилно време со поројни дождови, засилен ветер и грмежи од Управата за хидрометеоролошки работи најавуваат и за денеска ...

Променливо облачно со сончеви периоди – дневната температура од 22 до 32 степени

ТВ21 - 09.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21, а дневната од 22 до 32 степена. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Времето денеска променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

24 Вести - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Променливо облачно време со локален пороен дожд

Алсат-М - 09.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21, а дневната од 22 до 32 степена. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

Канал5 - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Утре претпладне сончево, попладне дожд

Макфакс - 14.10.2020

Времето утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне под влијание на влажен бран во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во текот на ноќта ќе се интензивираат и ќе се прошират во останатите подрачја.

Променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

Независен - 09.08.2020

Фото: Б. Грданоски Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21, а дневната од 22 до 32 степена.

Променливо облачно време со сончеви периоди, попладне грмежи

А1 On - 09.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21, а дневната од 22 до 32 степена. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Променливо облачно со сончеви периоди и температура од 22 до 32 степени

Нетпрес - 09.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21, а дневната од 22 до 32 степена. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Временска прогноза 9 Август 2020 – Се очекува промена во попладневните часови

Скопје24 - 09.08.2020

Од УХМР за денес најавуваат променливо облачно време со сончеви периоди. Од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 32 степени.

Временска прогноза: Сончево со повремен дожд и ветер

360 степени - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

ММС - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Претпладне облачно и ветровито, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Макфакс - 09.08.2020

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степена.

Променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

Слободен Печат - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Денеска не излегувајте без чадор

+инфо - 17.04.2021

Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи од дожд и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до 4, а дневната ќе достигне до 9 степени. Времето во земјава ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од ...

И денеска нестабилно време со дожд, грмежи и ветер

МКД - 09.08.2020

Времето во земјава денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21, а дневната од 22 до 32 степена.

И денеска променливо облачно, со дожд и ветер

Р.С.Европа - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Топло и спарно утро, а попладне невреме- метеоролозите од утре најавуваат промена

Press24 - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

Кајгана - 09.08.2020

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен пороен дожд и грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне 29 степени. Од понеделник ќе преовладува сончево и потопло време, а во попладневните ...

По дождот доаѓа сонце -Од утре се враќаат високите температури

Press24 - 09.08.2020

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи особено на североистокот. Температурата до 34 степени.

Oд утре се враќаат горештините

Нетпрес - 09.08.2020

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи особено на североистокот. Во вторник ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со ...

Прогноза за наредните денови, од утре нова промена на времето

Локално - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

И денес дождови и засилен ветер, се чини летните температури ќе ги заборавиме месецов..

Порта - 09.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

И денес нестабилно со пороен дожд, еве од кога доаѓа сончево и потопло време

Курир - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

Либертас - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

24Инфо - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Променливо облачно со сончеви периоди

Тера - 29.03.2021

Утрово -1 степен во Берово, Лазарополе, 0 Попова Шапка, Маврови Анови, 1 Крива Паланка, 3 Струмица, Крушево, Прилеп, 4 Охрид, Претор, Битола, Тетово, Штип, Демир Капија, Скопје-Петровец, 6 Скопје – За. Рид, Куманово, Виница, 10 Гевгелија, Дојран.

Времето денеска променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

iPortal - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

УХМР со детална прогноза: Кога да очекуваме стабилизација?

Centar - 09.08.2020

Од утре ќе преовладува сончево и потопло време претежно со попладневно зголемување на облачноста и со услови за појава на изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи особено во средината на неделата.

Променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

Скопје инфо - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Температурниот топлотен шок се враќа во Македонија- по ниските температури од утре се враќа вистинското лето во земјава

Курир - 09.08.2020

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи особено на североистокот. Во вторник ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со ...

Променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

Вечер Прес - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Претпладне облачно и ветровито, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Точка - 09.08.2020

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степена.

Претпладне облачно и ветровито, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

MTM - 09.08.2020

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степена.

Нестабилно време со пороен дожд, од понеделник потопло

Алфа - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Од утре се враќаат високите температури

Денешен - 09.08.2020

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи особено на североистокот. Температурата до 34 степени.

Променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

Frontline - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

Опсервер - 09.08.2020

Скопје, 9 август 2020 () – Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Се враќа летото: Од утре сончево и многу топло

Скопје инфо - 09.08.2020

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи особено на североистокот. Во вторник ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со ...

Температурниот топлотен шок се враќа во Македонија- по ниските температури од утре се враќа вистинското лето во земјава

Пулс24 - 09.08.2020

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи особено на североистокот. Во вторник ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со ...

Утре претпладне сончево, попладне дожд

24Инфо - 11.05.2021

Утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во северните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, информира УХМР. Ќе дува слаб до умерен јужен, а во западните делови засилен југозападен ветер.

Утре претпладне сончево, попладне дожд

Centar - 11.05.2021

Утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне претежно во северните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, информира УХМР. Ќе дува слаб до умерен јужен, а во западните делови засилен југозападен ветер.

Време: Променливо, со сончеви периоди, до 32 степена

Денешен - 09.08.2020

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 14 до 21, а дневната од 22 до 32 степена. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Претпладне облачно и ветровито, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Н.Македонија - 09.08.2020

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степена.

Претпладне облачно и ветровито, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Вечер - 09.08.2020

Времето денеска променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степена.

Утре претпладне сончево, попладне дожд

Вечер - 14.10.2020

Времето утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне под влијание на влажен бран во западните делови ќе има врнежи од дожд, кои во текот на ноќта ќе се интензивираат и ќе се прошират во останатите подрачја.

И денес нестабилно со пороен дожд, еве од кога доаѓа сончево и потопло време

Вистина.мк - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

Денар - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Временска прогноза: во Битола роменливо облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно

Битола Њуз - 09.08.2020

Од утре ќе преовладува сончево и потопло време, а во попладневните часови ќе има услови за изолирана појава на дожд и грмежи. Денес, недела, 9 август, времето во Битола, според метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе биде ...

Променливо облачно, со локален дожд, грмежи и засилен ветер

MakPress - 09.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи од 14 до 21, а максималната од 26 до 32 степена.

Локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер не очекува и денес

MakPress - 09.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

Нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Алсат-М - 08.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд

24 Вести - 08.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

И утре нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

ТВ21 - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

И утре нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Алсат-М - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

И утре нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Канал5 - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

Временска прогноза: Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд – дневната температура од 25 до 30 степени

ТВ21 - 08.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

УХМР: Попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Канал5 - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи и за денеска попладне најавува можност за невреме во Скопје и низ Македонија со пороен дожд и услови за појава на ...

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Канал5 - 09.02.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне. Пообилни врнежи се очекуваат во крајните западни делови. Само на повисоките планини врнежите ќе бидат од снег.

ВИКЕНД МЕТЕО АНАЛИЗА: Продолжува нестабилното време – постабилна атмсофера од понеделник

Фокус - 08.08.2020

Како што веќе кажавме, до крајот на оваа недела се задржува променливото време со повремен локален дожд. Особено во попладневните часови, локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд – дневната температура од 25 до 30 степени

Нетпрес - 08.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на ...

Невремето од Бугарија и Грција дојде во Македонија: УХМР со вонредна временска прогноза

Press24 - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи предупреди дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град, истото веќе ...

И денеска облачно, со дожд, грмежи и ветер, температурата до 30 степени

+инфо - 08.08.2020

Во Скопје, променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе спушти до 18, а дневната ќе достигне 27 степени. Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ...

Времето променливо облачно со пороен дожд

Р.С.Европа - 08.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

УХМР со прогноза: Денеска невреме со пороен дожд, грмежи и силен ветер, од понеделник промена

Press24 - 08.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Променливо и нестабилно време, температури до 30°C

Кајгана - 08.08.2020

Скопје, 8 август 2020 (МИА) – Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи

Независен - 28.07.2022

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, силен ветер и услови за изолирана ...

ВИКЕНД МЕТЕО АНАЛИЗА: Продолжува нестабилното време – постабилна атмсофера од понеделник

Скопје24 - 08.08.2020

Како што веќе кажавме, до крајот на оваа недела се задржува променливото време со повремен локален дожд. Особено во попладневните часови, локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

И утре нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Сител - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

Облачно, нестабилно со врнежи од дожд и грмежи

МКД - 08.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Времето денес променливо облачно и нестабилно со пороен дожд

Сител - 08.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

И утре нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

А1 On - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

УХМР: Вечерва и утре нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

360 степени - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

Невреме во Скопје, поплавени улици

360 степени - 08.08.2020

Невреме со обилни врнежи од дожд вечерва го зафати главнито град Скопје, а поплавени се дел од улиците. Како што јавува А1он , во скопската населба Кисела Вода има потешкотии во сообраќајот поради водата на улиците.

(фото) Невреме го зафати Скопје

Макфакс - 08.08.2020

Невреме со пороен дожд, грмежи и ветер го зафати вечерва главниот град. Поплавени улици и тротоари можат да се забележат по обилните врнежи. Возилата се качуваат по тротоари зошто не можат да се движат по поплавените улици.

Продолжува нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Макфакс - 08.08.2020

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степена.

И утре нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Независен - 08.08.2020

Фото: Б. Грданоски Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

УХМР: Пороен дожд и грмежи викенов, од понеделник стабилизација на времето

Скопје24 - 08.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд, силен ветер и ...

И утре нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Слободен Печат - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

Викенд временска прогноза- метеоролозите со лоши вести

Press24 - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

Променливо облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Макфакс - 08.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Време: Денес и утре нестабилно, летото се враќа од понеделник

ММС - 08.08.2020

Променливо облачно со сончеви периоди. На повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилни врнежи, засилен ветер и услови за појава на град.

Времето денеска променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер

iPortal - 08.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Денес облачно и нестабилно време со пороен дожд, голема промена во температурите од понеделник

Курир - 08.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

До понеделник интензивни врнежи некаде во форма на невреме, ова се деталите..

Порта - 08.08.2020

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

УХМР ПОВТОРНО ПРЕДУПРЕДУВА- попладне останете дома, невреме доаѓа во Македонија!

Курир - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи предупредува дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

Променливо облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

MTM - 08.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Не очекува невреме со пороен дожд и град

еМагазин - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

Променливо облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Centar - 08.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

И утре нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Frontline - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

УХМР: Попладнево и во текот на ноќта невреме со пороен дожд и ветер, нестабилно ќе биде и утре

Денешен - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

И утре нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Либертас - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

Какво време не очекува од понеделник?

Локално - 06.11.2021

Од УХМР информираат дека времето утре ќе биде сончево и релативно топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 12, а максималната ќе достигне од 19 до 25 степени.

Какво време не очекува наредните денови?

iPortal - 07.01.2021

Во западните делови се очекуваа поинтезивни врнежи од дожд, каде ќе наврнат нови 30 литри на метар квадратен. На планините во северозападниот дел од државата ќе врне снег. Управата за хидрометеоролошки работи соопшти дека до изутринава во западните ...

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд

Вечер Прес - 08.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

И утре нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Вечер Прес - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

Променливо облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Скопје инфо - 08.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Временска прогноза: Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд – дневната температура од 25 до 30 степени

4NEWS - 08.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

УХМР ПОВТОРНО ПРЕДУПРЕДУВА- попладне останете дома, невреме доаѓа во Македонија!

Пулс24 - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи предупредува дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

Времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Алфа - 08.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Продолжува нестабилно време со пороен дожд и грмежи

24Инфо - 08.08.2020

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степена.

УХМР предупредува: Останете дома, доаѓа невреме (Фото)

Поглед - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи предупредува дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

Невреме во Македонија – еве каде е најкритично

Centar - 08.08.2020

Интензивна нестабилна облачна маса придружена со интензивен пороен дожд и јаки и чести електрични празнења се наоѓа во јужно-централниот дел од земјава. Навлезе од југоисточниот крај и е со правец на движење кон запад – северозапад, информира УХМР.

Продолжува нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Centar - 08.08.2020

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степена.

Невремето од Бугарија и Грција дојде во Македонија: УХМР го вклучи црвениот аларм, овие информации почитајте ги веднаш!

Курир - 08.08.2020

Како што веќе претходно Управата за хидрометеоролошки работи предупреди дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава ...

Продолжува нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Точка - 08.08.2020

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степена.

Продолжува нестабилно време со пороен дожд и грмежи

MTM - 08.08.2020

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степена.

И утре нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Опсервер - 08.08.2020

Скопје, 8 август 2020 () – Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на ...

Променливо облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Точка - 08.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Променливо облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

24Инфо - 08.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Невреме низ Македонија – УХМР издаде метео предупредување

Centar - 08.08.2020

Денес ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. Утре претпладне времето ќе биде сончево, а попладне ќе има изолирана појава на ...

Време: Нестабилно со дожд и до 30 степени

Денешен - 08.08.2020

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Променливо облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Н.Македонија - 08.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Поплавени улици по обилните врнежи во Скопје

Н.Македонија - 08.08.2020

Невреме со пороен дожд, грмежи и ветер го зафати вечерва главниот град. Поплавени улици и тротоари можат да се забележат по обилните врнежи. Во одредени ситуации возилата се качуваа по тротоари бидејќи не можеа да се движат по поплавените улици.

Продолжува нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Вечер - 08.08.2020

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 32 степена.

(фото) Невреме го зафати Скопје

Вечер - 08.08.2020

Невреме со пороен дожд, грмежи и ветер го зафати вечерва главниот град. Поплавени улици и тротоари можат да се забележат по обилните врнежи. Возилата се качуваат по тротоари зошто не можат да се движат по поплавените улици.

Времето денеска: Променливо со повремен локален дожд

Магазин - 08.08.2020

До крајот на оваа недела ќе се задржува променливото време со повремен локален дожд. Особено во попладневните часови, локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Не се исклучува можноста и за локално НЕВРЕМЕ со град.

Утре повторно ДОЖДОВИ И ГРМЕЖИ, УХМР најави и засилен ВЕТАР

Вечер - 08.08.2020

Управата за хидрометеоролошки работи најави дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално во форма на невреме со поинтензивен пороен дожд и појава на град.

Променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Денар - 08.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Променливо облачно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Вечер - 08.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Временска прогноза: во Битола променливо облачно со сончеви периоди со можно невреме

Битола Њуз - 08.08.2020

Денес, сабота, 8 август, времето во Битола, според прогнозите на метеоролозите на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, со можно невреме со пообилни врнежи, засилен ветер и услови за појава на град.

Време, променливо облачно со сончеви периоди

Алсат-М - 30.03.2021

Во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд претежно на северозападот. Ќе дува слаб до умерен северен ветер кој краткотрајно во северните делови ќе засилува.

Продолжува нестабилното време – постабилно време од понеделник, детали

Фокус - 07.08.2020

До крајот на оваа недела времето ќе се задржи промелниво облачно со повремени врнежи од дожд. Локално ќе биде нестабилно со пороеон дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на НЕВРЕМЕ проследено со обилен пороен дожд, електрични празнења, ...

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и ветер

Канал5 - 07.08.2020

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и ветер

24 Вести - 07.08.2020

Денеска во земјава ќе преовладува облачно време со сончеви периоди. Попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, засилен ветер, грмежи, а локално ќе има и невреме. Минималната температура ќе се движи од 12 до 20 степени, а максималната во ...

Облачно и свежо, а попладне невреме- метеоролозите со информации кога следува стабилизирање на времето

Press24 - 07.08.2020

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Променливо облачно време со сончеви периоди, попладне нестабилно со дожд и грмежи

Слободен Печат - 07.08.2020

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Време: До недела претежно врнежливо, од понеделник стабилизација

ММС - 07.08.2020

Променливо облачно со сончеви периоди. На места, особено попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Максималната температура до 30 степени. УВ=6. Тоа е прогнозата на УХМР за денеска.

Променливо облачно, попладне пороен дожд и грмежи

Макфакс - 07.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На места, особено попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а ...

Облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно, дожд и грмежи

А1 On - 07.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Наместа, особено попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозираат од УХМР.

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и ветер

Кајгана - 07.08.2020

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Метео: Повеќе облаци од сонце, попладне дожд и ветар

Нова ТВ - 07.08.2020

Денеска во земјава ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. На места, особено попладне, се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветар, а локално ќе има и невреме.

Променливо облачно, можно локално невреме: Временска прогноза 07 Август 2020

Скопје24 - 07.08.2020

Според УХМР, до недела ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава ...

Облачно, попладне дожд и ветер

МКД - 07.08.2020

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Променливо и посвежо време

OhridNews - 08.09.2021

Времето ќе биде претежно облачно. На места ќе има појава на краткотраен дожд, претежно во југоисточните и западните делови. Утринските температури ќе се движат од 7 до 16 степени, а дневните од 20 до 27 степени.

Денеска ќе биде облачно со сончеви периоди

+инфо - 07.08.2020

Во Скопје слично време со минимална температура до 17 и максимална до 26 степени. Времето денеска ќе биде облачно со сончеви период. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и ...

Денеска цел ден ќе биде врнежливо

Нетпрес - 07.08.2020

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и ветер

Независен - 07.08.2020

Фото: Б. Грданоски Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и ветер

Либертас - 07.08.2020

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и ветер

24Инфо - 07.08.2020

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Временска прогноза до крајот на неделата

Локално - 21.07.2021

Минималната температура денеска ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 26 до 35 степени. УВ индексот ќе биде 8, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Времето денеска променливо облачно, попладне дожд и ветер

iPortal - 07.08.2020

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Облачно време со сончеви периоди, попладне дожд и ветер

Курир - 07.08.2020

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и ветер

Frontline - 07.08.2020

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Облачно време со сончеви периоди, попладне дожд и ветер

Скопје инфо - 07.08.2020

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Променливо облачно, попладне пороен дожд и грмежи

Точка - 07.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На места, особено попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а ...

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и ветер

Бриф - 07.08.2020

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Какво време не очекува викендов?

Gostivarpress.mk - 02.10.2020

Викендов пред нас очекувајте релативно стабилно време. Денес е петок, 276-от ден од годинава. Сонцето изгреа во 6 часот и 34 минути, а ќе зајде во 18 часот и 15 минути. Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност со можност за појава на ...

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и ветер

Опсервер - 07.08.2020

Скопје, 7 август 2020 () – Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Време: Променливо до 30 степени

Денешен - 07.08.2020

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На места, особено попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од ...

Променливо облачно, попладне пороен дожд и грмежи

MTM - 07.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На места, особено попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а ...

Променливо облачно, попладне пороен дожд и грмежи

Вечер - 07.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На места, особено попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а ...

Променливо облачно, попладне пороен дожд и грмежи

Денар - 07.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На места, особено попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 20, а ...

НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ БЕЗ ЧАДОР: Попладне не очекуваат врнежи

Вечер - 07.08.2020

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Детална временска прогноза: Продолжува нестабилното време – постабилно време од понеделник

Магазин - 07.08.2020

До крајот на оваа недела времето ќе се задржи променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на НЕВРЕМЕ проследено со обилен пороен дожд, електрични празнења, силен ...

Временска прогноза: променливо облачно со сончеви периоди, попладне нестабилно

Битола Њуз - 07.08.2020

До недела ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. На места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен дожд, засилен ветер и услови за изолирана појава на град.

Временска прогноза: Преку ден променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд

MakPress - 07.08.2020

Времето во земјава ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На места, особено попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме. Утринската температура ќе се движи од 12 до 20, а дневната од 23 ...

Облачно со сончеви периоди, попладне дожд и ветер

MakPress - 07.08.2020

Променливо облачно време со сончеви периоди ќе преовладува денеска во земјава. На места, особено попладне се очекува нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има и невреме.

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

Телма - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Облачно и посвежо, со локален пороен дожд, грмежи, ветер и појава на град

Канал5 - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на ...

Облачно и посвежо, со локален пороен дожд, грмежи, ветер и појава на град

24 Вести - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во попладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд, електрични празнења, засилен ...

Времето денеска, облачно и посвежо со услови за дожд

Алсат-М - 15.03.2021

Во Македонија денеска ќе преовладува облачно и посвежо време, со врнежи од дожд, кои повремено ќе бидат поројни, на места со ретки грмежи, а пообилни ќе бидат во северозападните и источните делови од земјава.

Врнежи од дожд речиси цела ноќ низ Македонија – најмногу во Демир Капија 59 литри

ТВ21 - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје и Охрид

Фокус - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

Алсат-М - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

Канал5 - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 . По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Детално метео: До крајот на неделава доста нестабилно, со честа појава на врнежи и грмежи

Фокус - 06.08.2020

Денеска времето во Македонија и натаму ќе биде претежно облачно и свежо, на повеќе места со поројни врнежи од дожд и грмежи. Локално процесите ќе има услови да бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и застапени во форма на НЕВРЕМЕ проследено со обилен пороен дожд, ...

Дождот нема да престане: УХМР со предупредување за попладнево

Скопје24 - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со чести врнежи од дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а можна е изолирана појава на град.

Денеска ќе биде облачно и посвежо со локален пороен дожд

+инфо - 06.08.2020

Максималната температура ќе достигне од 23 до 29 степен. Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови.

Облачно и посвежо, со локален пороен дожд, грмежи, ветер и појава на град

Сител - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на ...

Облачно време со пороен дожд и грмежи

Макфакс - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, информира УХМР. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен ...

Облачно и посвежо, со локален пороен дожд, грмежи, ветер и појава на град

Независен - 06.08.2020

Фото: Б. Грданоски Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над ...

Понесете си чадор: Денеска посвежо и облачно- метеоролозите најавуваат и невреме

Press24 - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на ...

Посвежо време со пороен дожд и грмежи во попладневните часови

Слободен Печат - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на ...

Дожд, грмежи, ветер и појава на град

МКД - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на ...

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

Слободен Печат - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

Независен - 06.08.2020

Фото: Б. Грданоски Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во ...

Најмногу дожд утрово наврна во Демир Капија, Петровец и Охрид

+инфо - 06.08.2020

УХМР за денеска најавува претежно облачно време со чести врнежи од дожд. Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде што се измерени 59 литри на квадратен метар како и во Скопје – Петровец – 54 литри и во Охрид 50.

Претпладне сончево, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи

Нетпрес - 06.08.2020

Времето во четврток во Македоноја ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално, процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен ...

Облачно и посвежо, со дожд и грмежи попладне

А1 On - 06.08.2020

Времето во земјава ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над ...

Најмногу дожд во Демир Капија, скопски Петровец и Охрид

360 степени - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50. По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Дожд во цела Македонија, најмногу наврнал во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

МКД - 06.08.2020

До осум часот утринава најмногу дожд наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен, како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 литри, покажуваат мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа.

УХМР: Најмногу дожд паднал во Демир Капија и Охрид

А1 On - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје-Петровец и Охрид

Кајгана - 06.08.2020

Скопје, 6 август 2020 (МИА) – Најмногу дожд до осум часот изутрина наврна во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50. По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки ...

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје – Петровец и во Охрид

ММС - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Пороен дожд, силен ветер и електрични празнења, временска прогноза за 06 Август 2020

Скопје24 - 06.08.2020

Временската прогноза за денес според УХМР ќе изгледа вака: Продолжува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Денес локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме и со пообилен ...

Утринава облаци и дожд- УХМР со информација каде наврна најмногу

Press24 - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Време: Денес и во следните денови – обилен дожд, грмотевици, некаде и град

ММС - 06.08.2020

Претежно облачно, свежо и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Од пладневните часови процесите ќе бидат поинтензивни и некаде во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30л/м2), поинтензивни електрични празнења, засилен ветер и услови за појава ...

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

Сител - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје и во Охрид

Р.С.Европа - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на квадратен метар, како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50. По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Облачно и посвежо, со локален пороен дожд, грмежи, ветер и појава на град

Кајгана - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на ...

Силниот ветер откорна дрвја на кејот на Вардар (ФОТО)

Курир - 06.08.2020

Силниот ветер кој дуваше синоќа коренше дрвја на Кејот на реката Вардар. Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според ...

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

Либертас - 06.08.2020

– Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Пороен дожд и невреме со град, продолжува периодот на врнежи

Скопје инфо - 06.08.2020

Времето во земјава ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над ...

Дожд низ цела Македонија – еве каде најмногу наврна

Локално - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Пороен дожд и невреме со град, продолжува периодот на врнежи

Курир - 06.08.2020

Времето во земјава ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над ...

Облачно време со пороен дожд и грмежи

Точка - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

Облачно и посвежо, со локален пороен дожд, грмежи, ветер и појава на град

24Инфо - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на ...

Ветерот корнеше дрвја на Кеј

Република - 06.08.2020

Силниот ветер кој дуваше синоќа коренше дрвја на Кејот на реката Вардар. Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според ...

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

Бриф - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

УХМР: Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

Денешен - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Облачно и посвежо, со локален пороен дожд, грмежи, ветер и појава на град

iPortal - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на ...

Ветерот корнеше дрвја на Кеј на реката Вардар

Скопје инфо - 06.08.2020

Силниот ветер кој дуваше синоќа коренше дрвја на Кејот на реката Вардар. Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според ...

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

24Инфо - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Попладне повторно поројни дождови и грмежи, еве какво ќе биде времето денеска

Алфа - 06.08.2020

Времето во земјава ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над ...

ДЕНЕСКА ДОЖДОТ НЕМА ДА ПРЕСТАНЕ: УХМР со предупредување до сите, особено подгответе се за попладне

Порта - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со чести врнежи од дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а можна е изолирана појава на град.

Пороен дожд и невреме со град, продолжува периодот на врнежи

Пулс24 - 06.08.2020

Времето во земјава ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над ...

Облачно и посвежо, со локален пороен дожд, грмежи, ветер и појава на град

Либертас - 06.08.2020

– Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на ...

ДЕНЕСКА ДОЖДОТ НЕМА ДА ПРЕСТАНЕ: УХМР со предупредување до сите, особено подгответе се за попладне

Курир - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде променливо облачно со чести врнежи од дожд. Попладне локално ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а можна е изолирана појава на град.

Детално метео: До крајот на неделава врнежи и грмежи

Локално - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на ...

За шест часа, седум литри дожд во Куманово

Кумановски м. - 06.08.2020

Седум литри дожд наврнаа во Куманово во период од шест часа, покажуваат мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи направени во период од 08:00 до 14:00 часот денеска. – Претпладнево преовладува облачно и свежо време, на повеќе места со врнежи ...

До утрово во Битола наврнаа 33 л/м2

Тера - 06.08.2020

Во изминатите 24 час до 8 часот утрово најмногу дожд наврна во Демир Капија 59 л/м2 , 54 Скопје-Петровец, 50 Охрид, 41 Пожаране, 37 Прилеп, 33 Битола, Штип, 31 Скопје-З.Рид 29 Ѓуриште, 27 Тополчани, Крушево, 26 К.Паланка, 25 Тетово, Претор, 24 ...

Кога да очекуваме стабилизација на времето?

Centar - 06.08.2020

Продолжува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Денес локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме и со пообилен пороен дожд (над 30 л/м2) и силен ветер, електрични празнења ...

24 литри дожд изминатото деноноќие во Куманово

Кумановски м. - 06.08.2020

Во Куманово во текот на изминатото деноноќие наврнале вкупно 24 литри воден талог на метар квадратен, покажуваат мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи. Најмногу дожд паднал во Демир Капија, вкупно 59 литри.

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

Опсервер - 06.08.2020

Скопје, 6 август 2020 () – Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи ...

Облачно време со пороен дожд и грмежи

MTM - 07.06.2021

Времето денеска ќе биде променливо облачно, уште од претпладневните часови нестабилно, на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Ќе има услови за локална појава на невреме со пообилен дожд за кратко време, почести ...

24 литри дожд наврна во Куманово

Kumanovo News - 06.08.2020

Во изминатите 24 часа во Куманово наврнаа 24 литри на метар квадратен дожд. Мерењето е до 8 часот утринава. Најмногу дожд падна во Демир Капија 59 литри, а најмалку во Берово 4. - Времето денеска ќе биде претежно облачно со чести врнежи од дожд.

Облачно и посвежо, со локален пороен дожд, грмежи, ветер и појава на град

Опсервер - 06.08.2020

Скопје, 6 август 2020 () – Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен ...

Есен во лето, продолжува периодот на нестабилно време со повремени врнежи од дожд и грмежи и денес

Порта - 06.08.2020

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над ...

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје-Петровец и Охрид

Frontline - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Време: Променливо, нестабилно и посвежо

Денешен - 06.08.2020

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над ...

Облачно време со пороен дожд и грмежи

Вечер - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, информира УХМР. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен ...

Времето денеска облачно со чести врнежи од дожд

Скопје1 - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно со чести врнежи од дожд. Локално ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Во текот на денешниот ден, како и во текот на ноќта повторно се очекува да наврне ...

Нестабилно време до крајот на неделава- честа појава на врнежи и грмежи, значително опаѓање на температурите!

Магазин - 06.08.2020

Денеска времето во Македонија и натаму ќе биде претежно облачно и свежо, на повеќе места со поројни врнежи од дожд и грмежи. Локално процесите ќе има услови да бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и застапени во форма на НЕВРЕМЕ проследено со обилен пороен дожд, ...

Облачно и посвежо, со локален пороен дожд, грмежи, ветер и појава на град

Денар - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на ...

Временска прогноза: во Битола посвежо и нестабилно со пороен дожд

Битола Њуз - 06.08.2020

Продолжува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Денес локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме и со пообилен пороен дожд (над 30 л/м2) и силен ветер, електрични празнења ...

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

MakPress - 06.08.2020

Најмногу дожд до осум часот изутрина наврнал во Демир Капија каде се измерени 59 литри на метар квадратен како и во Скопје-Петровец – 54 литри и во Охрид 50 По нив, според мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи во изминатите 24 часа, ...

Облачно, посвежо, локален дожд, грмежи и ветер е временската прогноза за денес

MakPress - 06.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно и посвежо, со сончеви периоди претпладне и нестабилно со пороен дожд и грмежи во пладневните часови. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на ...

Денес и утре невреме со пороен дожд, силен ветер и грмежи

Сакам да кажам - 05.08.2020

Под влијание на циклонска активност, од денеска па до крајот на неделава следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) велат дека во текот на ...

Време, облачно и нестабилно, со услови за пороен дожд

Алсат-М - 05.08.2020

Во Македонија денеска ќе преовладува претежно облачно, посвежо и нестабилно време, со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 л/м2) и изолирана појава на град.

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

Алсат-М - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични ...

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Следуваат чести врнежи и грмежи, и опасност од локални поплавувања

Фокус - 05.08.2020

Денес времето во нашата држава ќе биде променливо облачно и нестабилно во поголемиот дел од државава со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално, процесите ќе бидат ИНТЕНЗИВНИ и застапени во форма на НЕВРЕМЕ проследено со облилен пороен дожд ...

Времето денеска облачно и нестабилно со пороен дожд – температурите до 31 степен

ТВ21 - 05.08.2020

Времето во земјава ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд и изолирана појава на град.

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

24 Вести - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локалните процеси ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд, поинтензивни електрични празнења и град.

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

Канал5 - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични ...

Понесете чадор, денеска ќе биде дождливо

+инфо - 05.08.2020

Во Скопје ќе биде претежно облачно, уште од претпладне со врнежи од дожд, повремено поројни, проследени со грмежи и засилен ветер. Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Посвежо и дождливо, наместа можно невреме со грмежи и град

А1 On - 05.08.2020

Времето во земјава денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд и изолирана појава на град, велат од Управата за ...

ФОТО: Темни облаци и силен ветер во Скопје - на кои места во моментов има невреме

Press24 - 05.08.2020

Силен ветер, темни облаци и дожд може да се забележат од рано утрово во Скопје. Како што најаву УХМР, времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Продолжува нестабилното време со пороен дожд и град

Макфакс - 05.08.2020

Времето утре ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30л/м2), ...

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

Кајгана - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде од 15 до 23, а максималната ќе достигне од 26 до 31 степен. УВ индексот ќе изнесува 6.

Денес времето претежно облачно со пороен дожд

Сител - 05.08.2020

Времето во земјава ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд и изолирана појава на град.

Време: Денес и во следните денови – облачно, посвежо, пороен дожд, некаде и град

ММС - 05.08.2020

Претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 л/м2) и изолирана појава на град. Mаксималната температура до +31. УВ=6.

Облачно и нестабилно со пороен дожд – температурите до 31 степен

Нетпрес - 05.08.2020

Времето во земјава ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд и изолирана појава на град.

Врнежи, грмежи и опасност од локални поплави – временска прогноза 05 Август 2020

Скопје24 - 05.08.2020

Според УХМР, под влијание на циклонска активност од денес следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, особено денес и утре, кога ...

Временска прогноза за следните четири дена: Од недела стабилизација на времето

Скопје24 - 05.08.2020

Најавата од УХМР за денеска е претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд и грмежи. Попладне локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30л/м2), поинтензивни електрични празнења, засилен ветер и ...

Облачно, посвежо и нестабилно

МКД - 05.08.2020

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд и изолирана појава на град.

Нестабилно време со локални поројни врнежи

МКД - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични ...

Облачно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Слободен Печат - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични ...

Не очекуваат дождливи денови и обилен пороен дожд!

Хитпортал - 05.08.2020

Според УХМР, под влијание на циклонска активност од денес следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, особено денес и утре, кога ...

Метеоролизите предупредуваат: Македонија под влијание на циклон - можни се поплави

Press24 - 05.08.2020

Уште во текот на ова претпладне територијата на Македонија е зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса, која особено во западната половина условува локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, но ова е само почеток.

Метео: Нестабилно време со поројни врнежи од дожд до крај на неделата

Нова ТВ - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветар. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични ...

Значителен пад на температурата

OhridNews - 05.08.2020

Под влијание на циклонска активност од денес следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, особено денес и утре, кога локално се ...

Славчо Попоски – Невремето започна во Македонија, внимавајте денес, можни се опасни временски појави

Скопје24 - 05.08.2020

Уште во текот на ова претпладне територијата на Македонија е зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса, која особено во западната половина условува локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, но ова е само почеток.

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

Независен - 05.08.2020

Фото: Б. Грданоски Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), ...

Циклонот пристигна во Македонија: Дожд, грмежи и засилен ветер- УХМР предупредува и за појава на град

Press24 - 05.08.2020

Времето утре ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Во петок ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

Опсервер - 05.08.2020

Скопје, 5 август 2020 () – Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), ...

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

Курир - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични ...

ВРЕМЕ: Нестабилно, со поројни врнежи и посвежо до крајот од неделава

Денешен - 05.08.2020

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни ...

УХМР: Невремето се движи кон Куманово

4NEWS - 05.08.2020

По неверемето со силен дожд и град што попладнево го зафати Скопје, во северните делови од земјава се уште има услови за нестабилно време. Како што велат од УХМР за МИА, нестабилната воздушна маса во моментов се движи кон Куманово.

Детална метео анализа: До крајот на оваа недела променливо време

Локално - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични ...

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

24Инфо - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични ...

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

Вечер Прес - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични ...

Облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Frontline - 05.08.2020

Времето во земјава ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд и изолирана појава на град.

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

Frontline - 05.08.2020

Од петок и понатаму ќе биде нестабилно, со локална појава на пороен дожд и грмежи. Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со ...

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

Либертас - 05.08.2020

– Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични ...

Метеоролизите предупредуваат: Македонија под влијание на циклон - можни се поплави

Скопје инфо - 05.08.2020

Уште во текот на ова претпладне територијата на Македонија е зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса, која особено во западната половина условува локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, но ова е само почеток.

Метеоролозите предупредуваат: Следува невреме низ Македонија

Centar - 05.08.2020

Под влијание на циклонска активност од денес следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, особено денес и утре, кога локално се ...

Времето денеска облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

iPortal - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични ...

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

Скопје инфо - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични ...

ЦИКЛОНОТ ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА- еве до кога ќе врне дожд без престан, УХМР предупредува и за појава на град!

Курир - 05.08.2020

Времето утре ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Во петок ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

До крајот на неделава нестабилно со локални поројни врнежи

Пулс24 - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични ...

Продолжува нестабилното време со пороен дожд и град

Точка - 05.08.2020

Времето утре ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30л/м2), ...

Македонија под влијание на циклон – наредните денови поројни дождови

Тера - 05.08.2020

Под влијание на циклонска активност, од дене следува период на на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека се очекува попладне локално процесите да бидат ...

Продолжува нестабилното време со пороен дожд и град

24Инфо - 05.08.2020

Времето утре ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30л/м2), ...

Силните врнежи од дожд ги поплавија улиците низ Охрид (ВИДЕО)

Локално - 05.08.2020

Утрово Охрид го зафатија силни врнежи на дожд. Од УХМР најавија дека во наредните неколку дена, како резултат на циклонска активност, ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи, град и ветер.

Во Куманово наврнаа 10 литри дожд

Kumanovo News - 05.08.2020

Во изминатото деноноќие во кумановско наврна 10 литри дожд на метар квадратен. Најголема количина на врнежи се регистрирани во Скопје 37л/м2, а најмалку во Штип 2л/м2. Врнежите од дожд продолжија и денеска.

И утре носете чадор!

Граѓански збор - 05.08.2020

Времето утре ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30л/м2), ...

Услови за невреме, интензивни електрични празнења и обилен дожд

Кумановски м. - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. – Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 ...

10 литри дожд изминатото деноноќие во Куманово

Кумановски м. - 05.08.2020

Десет литри воден талог на метар квадратен паднале во Куманово во текот на изминатото деноноќие, покажуваат мерењата на Управата за хидрометеоролошки работи. Најмногу врнежи од дожд измерила станицата во Петровец, 37 литри на метар квадратен, па ...

Време: Облачно, нестабилно и посвежо

Денешен - 05.08.2020

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд и изолирана појава на град.

Продолжува нестабилното време со пороен дожд и град

Н.Македонија - 05.08.2020

Времето утре ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30л/м2), ...

Чести врнежи и грмежи, и опасност од локални поплавувања- температури до 31 степен

Магазин - 05.08.2020

Денес времето во нашата држава ќе биде променливо облачно и нестабилно во поголемиот дел од државава со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално, процесите ќе бидат ИНТЕНЗИВНИ и застапени во форма на НЕВРЕМЕ проследено со облилен пороен дожд ...

Продолжува нестабилното време со пороен дожд и град

Вечер - 05.08.2020

Времето утре ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30л/м2), ...

Претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Денар - 05.08.2020

Времето во земјава ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд и изолирана појава на град.

Временска прогноза: во Битола претежно облачно, посвежо и нестабилно, температурата до 26°С

Битола Њуз - 05.08.2020

Под влијание на циклонска активност од денес следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, особено денес и утре, кога локално се ...

НОСЕТЕ СИ ЧАДОР - Нестабилното време ќе трае до крајот на неделава

Вечер - 05.08.2020

Времето денеска ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични ...

Нестабилно со локални поројни врнежи не очекува до крајот на неделава

MakPress - 05.08.2020

Времето ќе биде претежно облачно, посвежо и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со обилен пороен дожд (над 30 литри на метар квадратен), поинтензивни електрични празнења и ...

УХМР: Невремето се движи кон Куманово

ТВ21 - 04.08.2020

По неверемето со силен дожд и град што попладнево го зафати Скопје, во северните делови од земјава се уште има услови за нестабилно време. Како што велат од УХМР за МИА, нестабилната воздушна маса во моментов се движи кон Куманово.

По Скопје, невремето се движи кон Куманово

Фокус - 04.08.2020

По неверемето со силен дожд и град што попладнево го зафати Скопје, во северните делови од земјава се уште има услови за нестабилно време. Како што велат од УХМР, нестабилната воздушна маса во моментов се движи кон Куманово.

УХМР: Невремето се движи кон Куманово

Канал5 - 04.08.2020

По неверемето со силен дожд и град што попладнево го зафати Скопје, во северните делови од земјава се уште има услови за нестабилно време. Како што велат од УХМР за МИА, нестабилната воздушна маса во моментов се движи кон Куманово.

Сончево со мала до умерена облачност – температурата до 37 степени

ТВ21 - 04.08.2020

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието и засилен ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Сончево и топло, кон крајот на денот локала нестабилност со пороен дожд

Канал5 - 04.08.2020

Времето претпладне ќе биде сончево и топло, а кон крајот на денот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската темепература ќе се движи во интервалот од 16 до 22 степени, а дневната ќе достигне до ...

Утре променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд

Канал5 - 04.08.2020

Под влијание на циклонска активност од утре следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Од УХМР информираат дека локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, особено утре и ...

Сончево и топло, кон крајот на денот локална нестабилност со пороен дожд

24 Вести - 04.08.2020

Времето претпладне ќе биде сончево и топло, а кон крајот на денот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската темепература ќе се движи во интервалот од 16 до 22 степени, а дневната ќе достигне до ...

Исклучително нестабилна и влажна воздушна маса се движи кон Македонија – истата ќе услови НЕВРЕМЕ

Фокус - 04.08.2020

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен, и од југоисточен правец. Ветерот особено долж Повардарието повремено ќе засилува.

Времето денеска, сончево со нестабилност попладне

Алсат-М - 04.08.2020

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево и топло време, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието и засилен ветер од југоисточен правец. Кон крајот на денот ќе има локален развој на нестабилна облачност со пороен ...

Од утре нeстабилно време со пороен дожд, грмежи, и појава на град

Скопје24 - 04.08.2020

Под влијание на циклонска активност од утре следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени врнежи од дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме, особено утре и задутре, кога локално се ...

Дожд, град и силен ветар во Скопје

Нетпрес - 04.08.2020

Силно невреме со пороен дожд, град, ветер и грмежи го зафати Скопје. УХМР предупредува и дека од утре следува период на променливо облачно, посвежо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Силно невреме со пороен дожд, град и ветер го зафати Скопје

Сител - 04.08.2020

Силно невреме со пороен дожд, град, ветер и грмежи го зафати Скопје. УХМР предупредува и дека од утре следува период на променливо облачно, посвежо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

ВИДЕО: Улиците побелеа - град со големина на лешник во Скопје

Press24 - 04.08.2020

Силно невреме со пороен дожд, град, ветер и грмежи го зафати Скопје. УХМР предупредува и дека од утре следува период на променливо облачно, посвежо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.