TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дејвис куп репрезентацијата не успеа да опстане во третата европска група

А1 On - 15.09.2019

Тениската репрезентација на Северна Македонија, на Дејвис купот во Атина што се одржа од 11 до 14 септември, не успеа да опстане во третата европска група и по вчерашниот пораз од Монако во натпреварот за опстанок, оди една зона подолу.

Тенисерите загубија и од Монако во мечот за опстанок во Третата група

Екипа - 15.09.2019

Македонската тениска репрезентација по трите порази од Естонија, Летонија и Црна Гора во групата Б, се поразени и во натпреварот за опстанок во Третата европска група. Лошите игри на турнирот од Дејвис купот во Атина, тенисерите ги продолжија со ...

Монако ги исфрли тенисерите од третата група

Кајгана - 15.09.2019

Македонската тениска репрезентација наредната година ќе се натпреварува во најслабата четврта група откако не успеа да избори опстанок во третата група. На Дејвис купот во Атина кој заврши синоќа македонските тенисери имаа разочарувачки настап.

Дејвис куп репрезентацијата не успеа да опстане во третата европска група

Опсервер - 15.09.2019

Тениската репрезентација на Северна Македонија, на Дејвис купот во Атина што се одржа од 11 до 14 септември, не успеа да опстане во третата европска група и по вчерашниот пораз од Монако во натпреварот за опстанок, оди една зона подолу.

Дејвис куп репрезентацијата не успеа да опстане во третата европска група

MTM - 15.09.2019

Тениската репрезентација на Северна Македонија, на Дејвис купот во Атина што се одржа од 11 до 14 септември, не успеа да опстане во третата европска група и по вчерашниот пораз од Монако во натпреварот за опстанок, оди една зона подолу.

Дејвис куп репрезентацијата не успеа да опстане во третата европска група

MakPress - 15.09.2019

Тениската репрезентација на Северна Македонија, на Дејвис купот во Атина што се одржа од 11 до 14 септември, не успеа да опстане во третата европска група и по вчерашниот пораз од Монако во натпреварот за опстанок, оди една зона подолу.

Тенисерите ја загубија битката со Монако

Дерби - 14.09.2019

Македонската тениска репрезентација по трите порази (Естонија, Летонија и Црна Гора) во групата Б загубија и од Монако во борбата за опстанок во Третата Европска Група. Нашите тенисери дојдоа до првиот поен на овој турнир, ама на крајот тоа не беше ...

Македонските тенисери поразени со 3-0 и од Летонија на „Дејвис Купот“

24 Вести - 13.09.2019

Македонската тениска репрезентација го доживеа вториот пораз во третата европска група во „Дејвис Купот“, откако нашите тенисери изгубија со 3-0 од селекцијата на Летонија. Димитар Грабул загуби од Роберт Стромбахс во два сета, со 7:6, 7:6.

Тенисерите со пораз и од Црна Гора

Екипа - 13.09.2019

Дејвис куп репрезентацијата на Македонија загуби и во третиот натпревар од групата Б, во Третата евро-африканска зона, овојпат од Црна Гора повторно со максимални 3-0. Во првиот меч Резар Чунго беше убедлив против Димитар Грабул совладувајќи го со ...

И Црногорците им одржаа лекција на нашите тенисери

Дерби - 13.09.2019

Македонската Дејвис Куп репрезентација го претрпе и третиот пораз во групата Б во третата европска група која се игра во Атина, Грција. По Естонија и Летонија македонските тенисери беа надиграни од Црна Гора со 3-0, резултат со кој ги загубивме и ...

Тенисерите поразени и од Летонија во Дејвис купот

Кајгана - 13.09.2019

Атина, 12 септември 2019 (МИА) – Македонската тениска репрезентација го доживеа вториот пораз во третата европска група во Дејвис купот, откако нашите тенисери изгубија со 3-0 од селекцијата на Летонија.

Тенисерите поразени и од Летонија во „Дејвис Купот“

Опсервер - 13.09.2019

Македонската тениска репрезентација го доживеа вториот пораз во третата европска група во „Дејвис Купот“, откако нашите тенисери изгубија со 3-0 од селекцијата на Летонија. Димитар Грабул загуби од Роберт Стромбахс во два сета, со 7:6, 7:6.

Тениската репрезентација на Македонија денеска против Летонија во Дејвис купот

24 Вести - 12.09.2019

Со три натпревари против Летонија, два сингл и еден во двојки, тениската репрезентација на Македонија, денеска го продолжува настапот на Дејвис купот што се одржува во Атина. Во текот на вчерашниот, прв натпреварувачки ден, нашите тенисери загубија ...

Тенисерите убедливо загубија и од Летонија

Дерби - 12.09.2019

Македонската тениска репрезентација го загуби и вториот меч од третата европска група во Дејвис Купот. По вчерашната лекција од Естонија денеска со истиот резултат од 3-0 доживеаме пораз и од селекцијата на Летонија.

Тенисерите загубија и од Летонија на Дејвис купот во Грција

Екипа - 12.09.2019

Македонската Дејвис куп репрезентација загуби и од Летонија со максимални 0-3 во второто коло од Групата Б во Третата европска група која се игра во Атина, Грција. По вчерашниот пораз од Естонијс, македонските тенисери не успеаја да парираат ниту ...

Во фудбал сме подобри од Летонија, но не и во тенис!

Слободен Печат - 12.09.2019

Македонските најдобри тенисери никако да забележат барем една победа во рамките од Третата европска група од Дејвис куп натпреварувањето. Македонската репрезентација после поразот на стартот од Естонија во Атина (Грција) каде што се одржуваат ...

Тенисерите ги загубија сите мечеви и против Летонија

Gol.mk - 12.09.2019

Македонската тениска репрезентација на Дејвис Купот го доживеа вториот пораз во вториот натпревар, во рамки на Третата европска зона. По неуспехот со Естонија (0-3), следеше нов максимален пораз и од селекцијата на Летонија (0-3).

Тенисерите со втор пораз во „Дејвис Купот“, од Летонија

+инфо - 12.09.2019

Македонската тениска репрезентација го доживеа вториот пораз во третата европска група во „Дејвис Купот“, откако нашите тенисери изгубија со 3-0 од селекцијата на Летонија. Димитар Грабул загуби од Роберт Стромбахс во два сета, со 7:6, 7:6.

Втор пораз на македонските тенисери во Дејвис купот

Независен - 12.09.2019

Македонската тениска репрезентација го доживеа вториот пораз во третата европска група во „Дејвис Купот“, откако нашите тенисери изгубија со 3-0 од селекцијата на Летонија. Димитар Грабул загуби од Роберт Стромбахс во два сета, со 7:6, 7:6.

Тенисерите поразени и од Летонија во „Дејвис Купот“

Нетпрес - 12.09.2019

Македонската тениска репрезентација го доживеа вториот пораз во третата европска група во „Дејвис Купот“, откако нашите тенисери изгубија со 3-0 од селекцијата на Летонија. Димитар Грабул загуби од Роберт Стромбахс во два сета, со 7:6, 7:6.

Тениската репрезентација на Северна Македонија денес против Летонија во Дејвис купот

А1 On - 12.09.2019

Со три натпревари против Летонија, два сингл и еден во двојки, тениската репрезентација на Северна Македонија, денеска го продолжува настапот на Дејвис купот што се одржува во Атина. Во текот на вчерашниот, прв натпреварувачки ден, нашите тенисери ...

Тенисерите денеска на поправен против Латвија

Кајгана - 12.09.2019

Откако синоќа загубија од Естонија на отворањето на Дејвис купот, денес нашите репрезентативци се пред императив победа против репрезентацијата на Латвија. Со убедливи 3:0 нашата тениска репрезентација загуби во првото коло вчера од Естонија.

Тенисерите на поправен против Летонија, по вчерашниот пораз од Естонија

Екипа - 12.09.2019

Македонската Дејвис куп репрезентација денеска ја очекува вториот меч против Летонија од Групата Б во Третата европска група која се игра во Атина, Грција. По вчерашниот пораз со 3-0 од Естонија, македонските тенисери денеска на поправен испит ...

Нов пораз на македонските тенисери во Дејвис купот

Сител - 12.09.2019

Нов пораз на македонските тенисери во Дејвис Купот. Откако вчера загубија до Естонија, денеска македонските тенисери се поразени од Летонија. Во рамките од 3-тата зона на Дејвис купот чии средби се играат во Атина, Македонија е поразена од Летонија ...

Македонската тениска репрезентација денеска против Летонија во Дејвис купот

MTM - 12.09.2019

Со три натпревари против Летонија, два сингл и еден во двојки, тениската репрезентација на Северна Македонија, денеска го продолжува настапот на Дејвис купот што се одржува во Атина. Во текот на вчерашниот, прв натпреварувачки ден, нашите тенисери ...

Македонската тениската репрезентација денес против Летонија во Дејвис купот

Опсервер - 12.09.2019

Со три натпревари против Летонија, два сингл и еден во двојки, тениската репрезентација на Македонија, денеска го продолжува настапот на Дејвис купот што се одржува во Атина. Во текот на вчерашниот, прв натпреварувачки ден, нашите тенисери загубија ...

Дејвис куп во Атина: Репрезентацијата на Македонија денеска против Летонија

Денешен - 12.09.2019

Со три натпревари против Летонија, два сингл и еден во двојки, тениската репрезентација на Македонија, денеска го продолжува настапот на Дејвис купот што се одржува во Атина. Во текот на вчерашниот, прв натпреварувачки ден, нашите тенисери загубија ...

Тениската репрезентација на Македонија денес против Летонија во Дејвис купот

MakPress - 12.09.2019

Со три натпревари против Летонија, два сингл и еден во двојки, тениската репрезентација на Македонија, денеска го продолжува настапот на Дејвис купот што се одржува во Атина. Во текот на вчерашниот, прв натпреварувачки ден, нашите тенисери загубија ...

Почнува Дејвис купот во Атина, Естонија е првиот противник на Македонија

24 Вести - 11.09.2019

Со свечено отворање, утрово во Атина почнува Дејвис купот, а тениската репрезентација на Македонија ќе го одигра првиот натпревар против Естонија. На вчерашната ждрепка, во Tретата европска лига нашата земја беше извлечена во Групата Б заедно со ...

Почнува Дејвис купот во Атина, Естонија прв наш противник

А1 On - 11.09.2019

Со свечено отворање, утрово во Атина почнува Дејвис купот, а тениската репрезентација на Северна Македонија ќе го одигра првиот натпревар против Естонија, jави дописничката на МИА од Атина.

Почна Дејвис Купот во Атина

А1 On - 11.09.2019

Со свечено отворање и претставување на осумте репрезентации учеснички на натпреварите во третата европска група, во присусво на надлежниот грчки министер за спорт, Лефтерис Авгенакис, одговорниот за спорт од опозициската СИРИЗА, Јанис Бурнус и ...

Почнува Дејвис купот во Атина, Естонија прв наш противник

Курир - 11.09.2019

Со свечено отворање, утрово во Атина почнува Дејвис купот, а тениската репрезентација на Северна Македонија ќе го одигра првиот натпревар против Естонија, jави дописничката на МИА од Атина.

Естонија ја „збриша“ Македонија на стартот на Дејвис Купот

Gol.mk - 11.09.2019

Македонската тениска репрезентација доживеа висок пораз на стартот на Дејвис Купот, против селекцијата на Естонија (0-3). Ривалите беа поуспешни во трите меча и успешно си ги отворија настапите.

Тенисерите без одговор за Естонија

Дерби - 11.09.2019

Македонската тениска репрезентација загуби со 3-0 од Естонија во првата битка од третата европска група во Дејвис Купот. Носителот на оваа група немаше никави проблеми со нашиот национален тим, па така прво Кенет Раисма и Јурген Зоп беа подобри од ...

Дејвис куп: Македонските тенисери поразени во Атина

Слободен Печат - 11.09.2019

Денеска на првиот ден од натпреварите во грчкиот главен град нашата најдобра машка тениска репрезентација стартуваше со пораз во Третата Европска група. Најдобрата македонска тениска репрезентација започна со пораз во Дејвис куп натпреварувањето, во ...

Почнува Дејвис купот во Атина, Естонија прв наш противник

+инфо - 11.09.2019

Со свечено отворање, утрово во Атина почнува Дејвис купот, а тениската репрезентација на нашата земја ќе го одигра првиот натпревар против Естонија, jави дописничката на МИА од Атина. На вчерашната ждрепка, во Tретата европска лига нашата земја беше ...

Атина: Почна Дејвис купот, Македонија игра утре против Латвија

Денешен - 11.09.2019

Со свечено отворање и претставување на осумте репрезентации учеснички на натпреварите во третата европска група, во присусво на надлежниот грчки министер за спорт, Лефтерис Авгенакис, одговорниот за спорт од опозициската СИРИЗА, Јанис Бурнус и ...

Почнува Дејвис купот во Атина, Естонија прв наш противник

Опсервер - 11.09.2019

Со свечено отворање, утрово во Атина почнува Дејвис купот, а тениската репрезентација на Македонија ќе го одигра првиот натпревар против Естонија, jави дописничката на МИА од Атина. На вчерашната ждрепка, во Tретата европска лига нашата земја беше ...

Атина: Почнува Дејвис купот, Естонија прв противник на Македонија

Денешен - 11.09.2019

Со свечено отворање, утрово во Атина почнува Дејвис купот, а тениската репрезентација на Македонија ќе го одигра првиот натпревар против Естонија, јави МИА од Атина. На вчерашната ждрепка, во Tретата европска лига нашата земја беше извлечена во ...

Почнува Дејвис купот во Атина, Естонија прв наш противник

Локално - 11.09.2019

Со свечено отворање, утрово во Атина почнува Дејвис купот, а тениската репрезентација на Северна Македонија ќе го одигра првиот натпревар против Естонија, jави дописничката на МИА од Атина.

Почна Дејвис Купот во Атина

Опсервер - 11.09.2019

Со свечено отворање и претставување на осумте репрезентации учеснички на натпреварите во третата европска група, во присусво на надлежниот грчки министер за спорт, Лефтерис Авгенакис, одговорниот за спорт од опозициската СИРИЗА, Јанис Бурнус и ...

Македонија почна со пораз на Грабул на Дејвис купот во Атина

PressingTV - 11.09.2019

Веднаш по отворањето на терените на тенискиот клуб “Татои” во близина на грчката престолнина, следеа и првите дуели за тенисерите на осумте репрезентации учеснички на натпреварите во третата европска група.

Почнува Дејвис купот во Атина, Естонија прв наш противник

MakPress - 11.09.2019

Со свечено отворање, утрово во Атина почнува Дејвис купот, а тениската репрезентација на Македонија ќе го одигра првиот натпревар против Естонија, jави дописничката на МИА од Атина. На вчерашната ждрепка, во Tретата европска лига нашата земја беше ...

Дејвис Куп селекцијата на Македонија против Естонија, Црна Гора и Летонија

Gol.mk - 10.09.2019

Групата Б ќе биде резервирана за Дејвис Куп репрезентацијата на Македонија во Третата европска група, кој од утре до 14. септември ќе се одржи во Атина, Грција. Горазд Србљак, Димитар Грабул, Лука Љубен Андонов, Берк Бугариќ, предводени од капитенот ...

Македонските тенисери за прв пат ќе имаат шанса да ги одмерат силите против Гркот Циципас

Sport 1 - 10.09.2019

Македонската тениската репрезентацијата на Дејвис купот од третата европска група ќе игра против Естонија, Летонија и Црна Гора, натпревари кои ќе се играат од утре до сабота во Атина. Во составот на Македонија се Горазд Србљак, Димитар Грабул, Лука ...

Македонските тенисери ги дознаа ривалите во Дејвис купот

Слободен Печат - 10.09.2019

Дејвис куп репрезентацијата на Македонија отпатува во Атина каде ќе ги одигра натпреварите во рамките од Третата Европска група од 11 до 14 септември. Нашите најдобри тенисери ги дознаа ривалите кои што ќе ги играат во грчкиот главен град, се ...

Македонија против Естонија, Црна Гора и Летонија на Дејвис купот во Грција

Sport 1 - 10.09.2019

Дејвис Куп репрезентацијата на Македонија ќе игра во Групата Б на натпреварите во Третата европска група кои од утре па до 14. септември се одржуваат во Атина, Грција. Македонската репрезентација е во состав Горазд Србљак, Димитар Грабул, Лука Љубен ...

Тенисерите против Естонија, Латвија и Црна Гора на Дејвис купот

Кајгана - 10.09.2019

Атина, 10 септември 2019 (МИА) – Тениската репрезентацијата на Северна Македонија ќе игра против Естонија, Латвија и Црна Гора на Дејвис купот од третата европска група што од утре до сабота ќе се одржи во Атина.

Македонија против Естонија, Црна Гора и Летонија на Дејвис купот во Грција

Екипа - 10.09.2019

Дејвис Куп репрезентацијата на Македонија ќе игра во Групата Б на натпреварите во Третата европска група кои од утре па до 14. септември се одржуваат во Атина, Грција. Македонската репрезентација е во состав Горазд Србљак, Димитар Грабул, Лука Љубен ...

Северна Македонија против Естонија, Латвија и Црна Гора на Дејвис купот во Атина

Локално - 10.09.2019

Тениската репрезентацијата на Северна Македонија против Естонија, Латвија и Црна Гора ќе игра на Дејвис купот од третата европска група што од утре до сабота ќе се одржи во Атина. Учествуваат осум репрезентации, поделени во две групи, а на денешната ...

Македонија против Естонија, Латвија и Црна Гора на Дејвис купот во Атина

Опсервер - 10.09.2019

Тениската репрезентацијата на Македонија против Естонија, Латвија и Црна Гора ќе игра на Дејвис купот од третата европска група што од утре до сабота ќе се одржи во Атина. Учествуваат осум репрезентации, поделени во две групи, а на денешната жрепка ...

Северна Македонија против Естонија, Латвија и Црна Гора на Дејвис купот во Атина

Либертас - 10.09.2019

Тениската репрезентацијата на Северна Македонија против Естонија, Латвија и Црна Гора ќе игра на Дејвис купот од третата европска група што од утре до сабота ќе се одржи во Атина. Учествуваат осум репрезентации, поделени во две групи, а на денешната ...

Македонија ќе игра тенис во Грција

PressingTV - 10.09.2019

Тениската репрезентацијата на Северна Македонија против Естонија, Латвија и Црна Гора ќе игра на Дејвис купот од третата европска група што од утре до сабота ќе се одржи во Атина. Учествуваат осум репрезентации, поделени во две групи, а на денешната ...

Македонија против Естонија, Латвија и Црна Гора на Дејвис купот во Атина

MakPress - 10.09.2019

Тениската репрезентацијата на Македонија против Естонија, Латвија и Црна Гора ќе игра на Дејвис купот од третата европска група што од утре до сабота ќе се одржи во Атина. Учествуваат осум репрезентации, поделени во две групи, а на денешната жрепка ...