TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шлаканица за критичарите

Дневник - 19.02.2011

Непредвидливи „Греми“ и Брит-награди Иако типуваа на нивниот златен пулен Еминем како фаворит за „Греми“, тој испадна најголемиот трагичар и си замина само со две награди во својата рап-категорија ...

Рекордна гледаност на Греми наградите

МРТ - 17.02.2011

Годинешната манифестација на доделувањето на Греми наградите, во САД ја следеле рекордни 26,66 милиони гледачи. Ова е најгледаниот пренос на доделувањето на Греми наградите во последните 11 години.

Рекордна гледаност на Греми наградите

Точка - 16.02.2011

Годинешната манифестација на доделувањето на Греми наградите, во САД ја следеле рекордни 26,66 милиони гледачи. Ова е најгледаниот пренос на доделувањето на Греми наградите во последните 11 години.

„Лејди Антебелум“ со најмногу „грамофони“, Еминем најголем губитник

Утрински - 15.02.2011

Еминем, кој имаше дури десет номинации за „Греми“, е еден од најголемите губитници на годинешното доделување на овие престижни музички награди што се одржа вечерта на 13 февруари, во Лос Анџелес.

„Лејди Антебелум“ триумфира на „Греми“

Дневник - 15.02.2011

Кантри-триото „Лејди Антебелум“ освои пет статуетки, а по три добија Лејди Гага, Џеј Зи и Џон Леџенд Со победа во пет категории кантри-триото „Лејди Антебелум“ триумфира на 53.

„Лејди Антебелум“ со најмногу награди „греми“

Н.Македонија - 15.02.2011

Повеќечлениот кантри-состав победи во пет, од вкупно шест категории во кои беше номиниран. Изненадување беше и победата во категоријата најдобар млад уметник, во која триумфираше џез-пејачката и ...

Овогодинешните добитници на Греми, ја изненадија публиката

Press24 - 15.02.2011

Синоќешните Греми ја изненадија публиката, победниците беа помалку очекувани во споредба со бројот на номинаици на некои од ѕвездите.

Изненадувања и разочарувања на Grammy!

Inpress - 15.02.2011

Лос Анџелес, 15. февруари 2011 (ИНПРЕС) Во Staples Центарот во Лос Анџелес се доделија годинешните Grammy награди. Очекувањата дека Eminem ќе ја освои наградата во категоријата за најдобар албум, ...

Grammy - Лејди Гага се “испили“

А1 - 14.02.2011

Заборавете на рапот, време е за малку кантри музика! Тоа е барем заклучокот кој се наметнува по вчерашната 53-та Греми церемонија.

Најмногу Греми-награди за дамите

Deutsche Welle - 14.02.2011

На доделувањето на „музичките Оскари“ поентираа жените - кантри групата „Лејди Антебелум“ замина со полни раце признанија, најдобра поп-пејачка е Лејди Гага.

Неочекувани победници на Греми 2011

Фемина - 14.02.2011

По добиените 10 номинации, се очекуваше дека Еминем ќе биде големиот победник на овогодинешното доделување на Греми наградите.

Греми награди: Доминација на Lady Antebellum, Гага повторно шокира (видео)

VOX - 14.02.2011

Рокерите Arcade Fire го освоија признанието за албум на годината за "The Suburbs" Греми наградите поминаа во доминација на кантри групата Lady Antebellum, кој освои 5 златни грамофончиња, повеќе и од ...

Доделени Греми наградите

Идивиди - 14.02.2011

Во „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес синоќа се одржа 53-тото доделување на Греми наградите. Канадската рок група „Arcade Fire“ се добитници на Греми наградата за албум на годината за „The Suburbs“.

Кантри групата Лејди Антебелум - најдобра на Греми

БркајРабота - 14.02.2011

Меѓу нив е и престижната награда за песна на годината (record of the year), којашто ја доби во конкуренција на Eminem feat. Rihanna - Love the way you lie, BoB feat.

Греми, 2011

Кајгана - 14.02.2011

Во преполниот Стејплс Центар во Лос Анџелес, пред неколку часа заврши 53-то издание на најпрестижните музички награди - Греми.

Пет Греми за Лејди Антебелум

ЗаЗабава - 14.02.2011

Бендот на Лејди Антебелум е награден во категориите за најдобра снимка и песна на годината за "Need you now", најдобра... ... кантри песна и перформанс на сцена, како и за истоимениот албум.

Доделени 53-тите по ред Grammy награди

Кантар - 14.02.2011

Оваа година во знакот на кантри музиката и Lady Antebellum. Eminem, кој имаше дури 10 номинации за Grammy, е еден од најголемите губитници на овогодинешното доделување на престижните музички награди.

Артистите што ги одбележаа овогодишните Греми награди

Интересно - 14.02.2011

Синоќа во Стејплс Центар во Лос Анџелес се одржа доделувањето на Греми наградите по 53 пат, од нивното прво прикажување во 1958 година...

Најшокантни награди „Греми“ досега

Mnogoo - 14.02.2011

Помрдни се Лејди Гага, има нова лејди во градот. Кога помисливме дека не постои ништо што ќе може да нè шокира од доделувањето на наградите „Греми“, тука е Лејди Гага и новите бендови што никој не ги ...

Доделени 53-тите Grammy награди!

БидиIn - 14.02.2011

Во Los Angeles вчера вечерта беа доделени 53-тите Grammy награди. Изведувачите на така наречената "популарана" музика беа наградени за своите достигнувања во изминатата 2010-та година.

Во Лос Анџелес се одржа 53-тото доделување на Греми наградите

Сител - 14.02.2011

Во „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес синоќа се одржа 53-тото доделување на Греми наградите. Канадската рок група „Аркејд фајр“ се добитници на Греми наградата за албум на годината за „The Suburbs“.

Лејди Гага доби две Греми за најдобар женски поп вокал и поп албум

Канал5 - 14.02.2011

Канадската рок група „Аркејд фајр“ е добитник на наградата албум на годината за „The Suburbs“, на синоќешното доделување на Греми наградите.

Еминем најголем лузер, а Лејди Гага се напика во јајце

Вечер Прес - 14.02.2011

Музичкиот крем завчеравечер се собра во Лос Анџелес, во Стејплс центарот каде по 53. пат беа доделени Греми наградите за музичките остварувања за минатата година.

Листа на Греми добитниците

Курир - 14.02.2011

Во „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес синоќа се одржа 53-тото доделување на Греми наградите. Канадската рок група „Аркејд фајр“ се добитници на Греми наградата за албум на годината за „The Suburbs“.