TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Што севернокорејските експерти не сфаќаат за земјата, според бегалец што живеел во оваа земја

Факултети - 17.06.2018

Малку е познато за секојдневниот живот во Северна Кореја, дури и меѓу луѓето што ја проучуваат земјата. Според еден бегалец, владината пропаганда во Северна Кореја е прилично распространета, па дури и самопрогласените експерти од Северна Кореја ...

Ким во Сингапур си донел свој тоалет

А1 On - 16.06.2018

Кога севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун патува некаде, тој со себе носи пренослив тоалет, а ни состанокот со американскиот претседател Доналд Трамп во Сингапур не бил исклучок. Ли Јун-кеол кој е дел од Севернокорејската гарда изјави дека Ким ...

Трамп: Му дадов број на Ким, во недела ќе разговараме

Макфакс - 16.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјавил дека се договорил со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун да се слушнат во недела и ги размениле телефонските броеви. Трамп на новинарско прашање што ќе прави во недела на денот на татковците, одговорил ...

Трамп: Договорот со Ким Јонг Ун спаси милиони луѓе

Канал5 - 16.06.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека неговиот договор со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун ќе спаси десетина милиони луѓе од можна нуклеарна војна. Изнервиран од слабата поддршка на републиканците во Конгресот, со критиката на политичките ...

Трамп ги мерка плажите на Северна Кореја – тука би можел да имам убава резиденција

Сакам да кажам - 16.06.2018

Пред да стане претседател на САД, Доналд Трамп беше познат најмногу по своето царство на недвижнини, што опфаќа имот и во Азербејџан, Панама и Филипини, меѓу другите. Затоа и не треба да изненадува што тој по историскиот самит со Ким Џонг-Ун истакна ...

Трамп: Договорот со Ким Џонг-ун спасува милиони луѓе

Макфакс - 16.06.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека неговиот договор со севернокорејскиот лидер, Ким Џонг-ун ќе спаси десетина милиони луѓе од евентуална нуклеарна војна. Тој истакна дека она што досега е направено, е неопходно за мир.

Сакам Американците кон мене да се однесуваат како Корејците кон Ким

Тера - 16.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за Фокс њуз меѓу другото изјави дека сака Американците да го третираат исто како што Севернокорејците го третираат диктаторот Ким Џонг Ун.

Трамп: Му дадов број на Ким, во недела ќе разговараме

Точка - 16.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјавил дека се договорил со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун да се слушнат во недела и ги размениле телефонските броеви. Трамп на новинарско прашање што ќе прави во недела на денот на татковците, одговорил ...

Трамп: Му дадов број на Ким, во недела ќе разговараме

Вечер Прес - 16.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјавил дека се договорил со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун да се слушнат во недела и ги размениле телефонските броеви. Трамп на новинарско прашање што ќе прави во недела на денот на татковците, одговорил ...

Јапонскиот премиер потврди дека се подготвува средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун

1tv - 16.06.2018

Јапонскиот премиер Шинѕо Абе го повика денеска севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун да надминат взаемна недоверба и потврди дека се подготвува средба на врвот. Во телевизиско интервју Абе појасни дека „по различни канали“ владата прави напори за ...

Трамп воодушевен од пропагандата на Северна Корјеа, а посебно го воодушевила една Корејка која Ким посебно ја цени

Точка - 16.06.2018

Оваа анегдота ја објавил "Washington Post" повикувајќи се на неименуван извор. Американскиот претседател Доналд Трамп ја пофалил главната ТВ презентерка на вестите која во документарецот за патување на севернокорејскиот лидер во Сингапур ги фали ...

Трамп: Му дадов број на Ким, во недела ќе разговараме

Sky - 16.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп изјавил дека се договорил со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун да се слушнат во недела и ги размениле телефонските броеви. Трамп на новинарско прашање што ќе прави во недела на денот на татковците, одговорил ...

Трамп: Сакам Американците кон мене да се однесуваат како Корејците кон Ким (ВИДЕО)

МКД - 15.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за Фокс њуз меѓу другото изјави дека сака Американците да го третираат исто како што Севернокорејците го третираат диктаторот Ким Џонг Ун, пренесуваат агенциите .

Трамп: Во голема мера го решив севернокорејскиот проблем

Макфакс - 15.06.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп соопшти дека на состанокот со лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, во голема мерка го решил нуклеарното прашање на Корејскиот Полуостров, објави „АФП“. „Решив проблем.

Сакам луѓето да ме слушаат како што Севернокорејците го слушаат Ким, вели Трамп

Сакам да кажам - 15.06.2018

Доналд Трамп изјави дека би сакал неговите луѓе да го слушаат како што Севернокорејците го слушаат Ким Џонг-Ун. „Тој е лидер на својата земја и тоа многу силен лидер“, кажа Трамп пред Белата куќа во разговорот за шоуто „Фокс енд френдс“.

Трамп: Сакам Американците да се однесуваат кон мене како Севернокорејците кон Ким

Кајгана - 15.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Fox News“ меѓу другото рече дека сака Американците да се однесуваат кон него како што Севернокорејците се однесуваат кон диктаторот Ким Џонг Ун.

Севернокорејска телевизија објави досега невидени снимки од средбата на Трамп и Ким (ВИДЕО)

Тера - 15.06.2018

Севернокорејската државна телевизија објави досега невидени фотографии и снимки од неодамнешната средба на Ким Џонг Ун и Доналд Трамп, пренесува Си-ен-ен . Државната телевизија на Северна Кореја објави документарен филм во траење од 42 минути во кој ...

Видео: Сензационална приказна за која зборува светот - вака Ким Џонг-ун избегна отровно пенкало

Press24 - 15.06.2018

За севернокорејскиот диктатор Кимон-ун и американскиот претседател Доналд Трамп да потпишат договор, понудени им се две скапоцени црни пенкала. Стоеле на темнокафената маса украсени со цвеќе.

Снимки и фотографии од средбата на Трамп и Ким Јонг-ун кои светот ги немаше видено досега (видео)

Таратур - 15.06.2018

Снимки и фотографии од средбата помеѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун, кои досега светот ги немаше видено, беа објавени од страна на севернокорејската државна телевизија.

Момент пред потпишување на договорот сестрата на Ким направи нешто неочекувано (ВИДЕО)

Кумановски м. - 15.06.2018

loading... Сите уште зборуваат за средбата на лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун и претседателот на САД Доналд Трамп. Овој состанок привлече внимание од целиот свет, а секој чекор на двајцата лидери беше будно проследен од камерите.

Путин го повика Ким во Москва

Алсат-М - 14.06.2018

Претседателот на Русија, Владимир Путин, го повика севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун да ја посети Русија во септември. Рускиот претседател го замолил севернокорејскиот претставник Ким Јонг Нам кој е на чело на Народното собрание на Северна Кореја ...

Јапонските медиуми тврдат дека се подготвува средба Абе-Ким

МКД - 14.06.2018

Јапонските власти подготвуваат средба меѓу премиерот Шинзо Абе и лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун по самитот на Ким и американскиот претседател која се случи неделава во Сингапур, јавуваат денес јапонските медиуми.

Севернокорејска телевизија објави досега невидени снимки од средбата на Трамп и Ким (ВИДЕО)

МКД - 14.06.2018

Севернокорејската државна телевизија објави досега невидени фотографии и снимки од неодамнешната средба на Ким Џонг Ун и Доналд Трамп, пренесува Си-ен-ен . Државната телевизија на Северна Кореја објави документарен филм во траење од 42 минути во кој ...

Сингапур заработил 5,3 милиони долари само од новинарите кои известуваа од средбата Трамп – Ким

+инфо - 14.06.2018

Сингапурската компанија Мелтуотер кои прават оценки на медиумска ефикасност, објавија дека приходите на Сингапур од средбата ќе бидат не помалку од 524 милиони долари. Сингапур заработил 5,3 милиони долари само од престојот на новинарите што ...

Сингапур заработил 5,3 милиони долари само од новинарите кои известуваа од средбата Трамп - Ким

Кајгана - 14.06.2018

Сингапур, 14 јуни 2018 (МИА) - Сингапур заработил 5,3 милиони долари само од престојот на новинарите што известуваа за средбата на врвот меѓу Доналд Трамп и Ким Џонг Ун, објави Стрејт тајмс.

Ким Кардашијан со индиго сина коса

МакМода - 14.06.2018

Ким Кардашијан привлече внимание со новата боја на коса која стана суперпопуларна на Инстаграм само за еден ден. Вчера, Инстаграм ѕвездата се појави со нова нијанса на косата која се нарекува индиго-сина црна.

Сингапур заработил 5,3 милиони долари само од новинарите кои известуваа од средбата Трамп – Ким

А1 On - 14.06.2018

Сингапур заработил 5,3 милиони долари само од престојот на новинарите што известуваа за средбата на врвот меѓу Доналд Трамп и Ким Џонг Ун, објави Стрејт тајмс. Од средбата известувале околу 4.000 новинари и секој од нив останал околу три дена и ...

Средба на Јужна и Северна Кореја за намалување на тензиите

Макфакс - 14.06.2018

Претставниците на војската на Јужна и Северна Кореја започнаа разговори на високо ниво. Ова се први разговори од овој тип по повеќе од 10 години, за начинот како да се олесни минувањето на границите.

После средбата со Трамп, на Ким му се подготвува нов историски состанок

Кајгана - 14.06.2018

Јапонските власти подготвуваат состанок помеѓу нивниот премиер Шинзо Абе и лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун, пишуваат јапонските медиуми. За потсетување, оваа седмица севернокорејскиот лидер во Сингапур се сретна со американскиот претседател ...

Како Северна Кореја ја прикажа средбата Трамп-Ким пред својот народ?

Кајгана - 14.06.2018

Севернокорејската државна телевизија објави досега невидени фотографии и видеа од неодамнешната средба меѓу лидерот Ким Џонг Ун и американскиот претседател Доналд Трамп во Сингапур. КЦНА објави документарен филм од 42 минути со сцени од патувањето ...

Експерт за читање од усни открил таен разговор на Трамп и Ким

Макфакс - 14.06.2018

По само неколку секунди од средбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, Трамп му понудил пијалок на Ким, открил читач на усни за британски „Сан“.

Севернокорејските медиуми објавија ретко видео од средбата меѓу Трамп и Ким

Факултети - 14.06.2018

Слики од стотици Севернокорејци што радосно ракоплескаа и мавтаа со знамиња откако Ким Јонг-ун слета во Пјонгјанг во средата беа емитувани во Северна Кореја, како дел од долгиот документарен филм за неговиот историски самит со американскиот ...

Снимка од Белата куќа за Ким има голема грешка - да го знаел ова Трамп не би ја ни покажал

Press24 - 14.06.2018

Во обид да го убеди Ким Џонг-ун да го потпише договорот, Доналд Трамп во Сингапур му покажал промотивно видео. Белата куќа на својот Фејсбук профил го објавила видеото за да му покаже на лидерот на Северна Кореја какви се преспективи ќе донесе за ...

Испливаа детали од разговорот на Трамп и Ким: Експерт за читање од усни откри што зборуваа (видео)

Press24 - 14.06.2018

По само неколку секунди од средбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, Трамп му понудил пијалок на Ким, открил читач на усни за британски „Сан“.

Видео: Трамп се пошегува со килограмите на Ким, а неговата реакција стана хит

Press24 - 14.06.2018

За време на работниот ручек на лидерите на САД и Северна Кореја, Доналд Трамп и Ким Џонг-ун во Сингапур, американскиот претседател почна да се шегува. Го повика Ким да седна, а потоа се пошегува со неговите килограми.

Севернокорејски шпиони сакаат да се вратат дома

Н.Македонија - 14.06.2018

Ким Јонг-сик на почетокот од своите дваесетти години почувствувал дека повеќе не може да гледа како страда неговата земја. Тој посакувал да ги ослободи и двете Кореи од странските сили, за кои верувал дека ги поделиле земјите.

Сингапур заработил 5,3 милиони долари од средбата Трамп – Ким

Република - 14.06.2018

Сингапур заработил 5,3 милиони долари само од престојот на новинарите што известуваа за средбата на врвот меѓу Доналд Трамп и Ким Џонг – ун, објави „Стрејт тајмс“. Од средбата известувале околу 4.000 новинари и секој од нив останал околу три дена и ...

Сингапур заработил 5,3 милиони долари од новинарите кои известуваа од средбата Трамп - Ким

Независен - 14.06.2018

Сингапур заработил 5,3 милиони долари само од престојот на новинарите што известуваа за средбата на врвот меѓу Доналд Трамп и Ким Џонг - ун, објави Стрејт тајмс. Од средбата известувале околу 4.000 новинари и секој од нив останал околу три дена и ...

Ким во Сингапур најавил подготвеност за средба со Шинѕо Абе

Курир - 14.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун нагласил на средбата со американскиот претседател Доналд Трамп во Сингапур дека може да учествува на средба со јапонскиот премиер Шинѕо Абе, јавија јапонски медиуми повикувајќи се на владини извори.

Средба на Јужна и Северна Кореја за намалување на тензиите

Точка - 14.06.2018

Претставниците на војската на Јужна и Северна Кореја започнаа разговори на високо ниво. Ова се први разговори од овој тип по повеќе од 10 години, за начинот како да се олесни минувањето на границите.

Ким во Сингапур најавил подготвеност за средба со Шинѕо Абе

Локално - 14.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун нагласил на средбата со американскиот претседател Доналд Трамп во Сингапур дека може да учествува на средба со јапонскиот премиер Шинѕо Абе, јавија јапонски медиуми повикувајќи се на владини извори.

Русија предлага укинување на санкциите на ОН за Северна Кореја

Точка - 14.06.2018

Русија во средата вечерта го повика Советот за безбедност при Обединетите нации да размисли за постепено укинување на економските санкции за Северна Кореја по потпишувањето на договорот со САД за денуклеаризација на оваа земја.

Широките панталони ја кријат тајната на Ким: Севернокорејскиот претседател „ја штелува“ својата висина

Точка - 14.06.2018

Биографијата и личните податоци за лидерот на Северна Кореја не се познати за пошироката јавност, но сепак, неговото често појавување надвор од границите на својата земја, започна да открива по некои тајни.

Читач на усни го открил тајниот разговор меѓу Ким и Трамп, но и посебната тактика на американскиот претседател

Точка - 14.06.2018

Буквално неколку секунди откако се сретнале на самитот во Сингапур, Доналд Трамп му понудил пијачка на Ким Јонг Ун, открил читач на усни за британски "Sun". Како што наведува британскиот весник, по анализата на фотографиите и снимките направени без ...

Досега необјавени снимки: Севернокорејците направиле цел филм за патот на Ким во Сингапур, погледнете како го испратиле ...

Точка - 14.06.2018

Иако мислевме дека ги видовме сите снимки и анализи од самитот Трамп-Ким во Сингапур, во јавноста се појавил документарец кој специјално за оваа прилика го подготвила севернокорејската државна телевизија.

Експерт за читање од усни открил таен разговор на Трамп и Ким

Sky - 14.06.2018

По само неколку секунди од средбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, Трамп му понудил пијалок на Ким, открил читач на усни за британски „Сан“.

После средбата со Трамп, на Ким му се подготвува нов историски состанок

24Инфо - 14.06.2018

Јапонските власти подготвуваат состанок помеѓу нивниот премиер Шинзо Абе и лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун, пишуваат јапонските медиуми. За потсетување, оваа седмица севернокорејскиот лидер во Сингапур се сретна со американскиот претседател ...

Трамп: Средбата со Ким придонесе за избегнување нуклеарна катастрофа

Нова ТВ - 13.06.2018

Историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун во Сингапур придонесе за избегнување на нуклеарна катастрофа, изјави претседателот на САД Доналд Трамп. „Сакам да му се заблагодарам на претседателот (на Државниот совет на Северна Кореја) ...

Трамп: Нема веќе нуклеарна закана од Северна Кореја

Алсат-М - 13.06.2018

Сега сите може да се чувствуваат многу побезбедно отколку оној ден кога ја презедов функцијата. Нема веќе нуклеарна закана од Северна Кореја. Состанокот со Ким Џонг Ун беше интересно и многу позитивно искуство.

Реакции по средбата Трамп - Ким Џонг ун

24 Вести - 13.06.2018

Спијте мирно, нема веќе нуклеарна закана од Северна Кореја – беше првата твит порака на американскиот претседател Доналд Трамп по вчерашниот прв самит со северно корејскиот колега Ким Џонг ун кој се одржа во Сингапур.

Северна Кореја: Трамп се согласил на постепена денуклеаризација

Алсат-М - 13.06.2018

Северна Кореја соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп се согласил на „чекор по чекор“ денуклеаризација, процес во кој секоја земја ќе презема симултани и реципрочни потези за намалување на тензиите и етаблирање на мирот меѓу ...

Севернокорејските медиуми ликуваат поради отстапките на Трамп за воените игри

МКД - 13.06.2018

Севернокорејските државни медиуми денес го пофалија самитот меѓу Ким Џонг Ун и Доналд Трамп како голем успех, нагласувајќи ги отстапките на американскиот претседател и можноста за нова ера на мир и просперитет на Корејскиот полуостров.

Изненадената реакција на Ким Џонг Ун на шегата на Трамп за „згодни и слаби“ (ВИДЕО)

МКД - 13.06.2018

Повеќето луѓе не би користеле меѓународен самит за нуклеарно оружје за да ги испробаат своите најнови комични досетки. Повеќето луѓе не се претседателот Трамп. За време на ручекот на самитот во Сингапур во вторникот, претседателот се пошегува со ...

Кремљ: Путин беше во право за Северна Кореја

Deutsche Welle - 13.06.2018

Русија го поздрави почетокот на „директниот дијалог“ меѓу САД и Северна Кореја по првата средба на Трамп и Ким, предупредувајќи истовремено дека севернокорејската криза не може да се „реши за еден час“.

Кремљ: Криза не се решава за еден час

Алсат-М - 13.06.2018

Кремљ го позрави почетокот на “директниот дијалог” меѓу САД и Северна Кореја по првата средба меѓу Доналд Трамп и Ким Јонг Ун. Истовремено, од Москва предупредија и дека севернокорејската криза не може да се реши за еден час.

Трамп: Мирно спијте, Северна Кореја повеќе не е нуклеарна закана

МКД - 13.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп се врати од Сингапур, каде за првпат се сретна со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун. Веднаш по слетувањето, Трамп на Твитер објави дека таа земја повеќе не е нуклеарна закана.

Трамп и Ким мислат дека влегуваат во историјата, аналитичарите не се сигурни

МКД - 13.06.2018

Доналд Трамп и Ким Јонг Ун го нарекоа вчерашниот самит пресвртница во историјата, но во документот што го потпишаа по средбата нема детали за тоа како ќе се реализираат клучните прашања. На средбата во Сингапур лидерот на најмоќната светска ...

Трамп: Спијте мирно вечерва, Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

Кајгана - 13.06.2018

Вашингтон, 13 јуни 2018 (МИА) - Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде имаше средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

Трамп: Средбата со Ким Џонг-ун придонесе за избегнување нуклеарна катастрофа

Либертас - 13.06.2018

Историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Сингапур придонесе за избегнување на нуклеарна катастрофа, изјави претседателот на САД Доналд Трамп. „Сакам да му се заблагодарам на претседателот (на Државниот совет на Северна Кореја) ...

Трамп: Средбата со Ким Џонг-ун придонесе за избегнување нуклеарна катастрофа

А1 On - 13.06.2018

Историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Сингапур придонесе за избегнување на нуклеарна катастрофа, изјави претседателот на САД Доналд Трамп. „Сакам да му се заблагодарам на претседателот (на Државниот совет на Северна Кореја) ...

Трамп: Спијте мирно, нема веќе нуклеарна закана од Северна Кореја

Р.С.Европа - 13.06.2018

Сега сите може да се чувствуваат многу побезбедно отколку оној ден кога ја презедов функцијата. Нема веќе нуклеарна закана од Северна Кореја. Состанокот со Ким Џонг Ун беше интересно и многу позитивно искуство.

Трамп: Средбата со Ким Џонг-ун придонесе за избегнување нуклеарна катастрофа

+инфо - 13.06.2018

- Светот значително се оддалечи од потенцијална нуклеарна катастрофа!-, напиша Трамп во твит. Историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Сингапур придонесе за избегнување на нуклеарна катастрофа, изјави претседателот на САД Доналд ...

Трамп до Американците на твитер: „Спијте убаво вечерва“ – Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

+инфо - 13.06.2018

На Твитер Трамп нагласи дека неговиот состанок со Ким бил интересно и многу позитивно искуство. Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде ...

Лавров: Вашингтон и Пјонгјанг не можат сами да го решат корејското прашање

А1 On - 13.06.2018

САД и Северна Кореја веројатно не ќе можат сами да го решат прашањето на Корејскиот Полуостров, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Според него, вреди да се поддржи дијалогот меѓу лидерите на САД и Северна Кореја, ...

Париз предупреди дека волјата на Ким Џонг-ун за нуклеарно разоружување мора да се потврди

А1 On - 13.06.2018

Средбата на американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун е „неоспорен напредок”, но волјата, прикажана од Ким за нуклеарно разоружување, „треба да биде потврдена”, изјави францускиот министер за надворешни работи ...

Трамп: Средбата со Ким Џонг-ун придонесе за избегнување нуклеарна катастрофа

Кајгана - 13.06.2018

Вашингтон, 13 јуни 2018 (МИА) - Историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Сингапур придонесе за избегнување на нуклеарна катастрофа, изјави претседателот на САД Доналд Трамп.

Трамп: Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

А1 On - 13.06.2018

Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде имаше средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

Кремљ: Путин беше во право во врска со Северна Кореја

+инфо - 13.06.2018

Владимир Путин беше во право кога тврдеше дека директникот дијалог е единствен начин да се намалат тензиите со Северна Кореја, изјави денеска портпролот на Кремљ Дмитриј Песков. Состанокот меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и ...

Ким во Сингапур си донел свој тоалет

+инфо - 13.06.2018

Кога севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун патува некаде, тој со себе носи пренослив тоалет. Кога севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун патува некаде, тој со себе носи пренослив тоалет, а ни вчерашниот состанок со американскиот претседател Доналд Трамп ...

Париз на Ким Џонг-ун не му верува, мора да ја потврди волјата за нуклеарно разоружување

+инфо - 13.06.2018

Француски министер рече дека во минатото, таткото на Ким Џонг-ун најавувал одредени активности како денуклеаризација, но ништо не се доби. Средбата на американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун е „неоспорен ...

Трамп се пошегувал со Ким - „Фотографирајте не да испаднеме убави, слаби и совршени“

Сител - 13.06.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг ун се подготвувале да седнат на масата во хотелот „Капела“ на островот Сентоси во Сингапур, кога Трамп се свртел кон фоторепортерите.

Кремљ: Путин беше во право во врска со Северна Кореја

А1 On - 13.06.2018

Состанокот меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун покажа дека рускиот претседател Владимир Путин беше во право кога тврдеше дека директникот дијалог е единствен начин да се намалат тензиите со Северна ...

Ким Кардашијан советува како да се потенцираат женските облини

ЗаЗабава - 13.06.2018

Ким Кардашијан покажа како може да се нагласат женските облини со избор на тесна облека. Тесниот црвен комбинезон, Кардашијан го комбинираше со чорапа-чизми на високи потпетици. Вториот моден избор беа сивите спортски хеланки кои ги носеше со ...

Егзотичниот хотел во кој се одржа Сингапурскиот самит

Либертас - 13.06.2018

Првата средба меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се одржа во егзотичниот хотел Капела, на островот Сентоса во Сингапур Двајцата лидери беа сместени во хотел со 5 ѕвезди, распослан на неколку резиденции ...

Трамп на „твитер“: Северна Кореја повеќе не е нуклеарна закана

Макфакс - 13.06.2018

„Веќе не постои нуклеарна закана од Северна Кореја,“ напиша на „твитер„ американскиот претседател Доналд Трамп понмалку од еден ден откако се врати од Сингапур, каде за првпат се сретна со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, пренесува „Раша тудеј“.

Ким Кардашијан инспирира како да се потенцираат женските облини

МакМода - 13.06.2018

При својот краток престој во Калабасас, Калифорнија, Ким Кардашијан покажа како може да се нагласат женските облини со избор на тесна облека. Тесниот црвен комбинезон, Кардашијан го комбинираше со чорапа-чизми на високи потпетици.

Северна Кореја: Трамп се согласил на постепена денуклеаризација

Р.С.Европа - 13.06.2018

Северна Кореја соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп се согласил на „чекор по чекор“ денуклеаризација, процес во кој секоја земја ќе презема симултани и реципрочни потези за намалување на тензиите и етаблирање на мирот меѓу ...

Егзотичниот хотел во кој се одржа Сингапурскиот самит

Популарно - 13.06.2018

Првата средба меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се одржа во егзотичниот хотел Капела, на островот Сентоса во Сингапур. Двајцата лидери беа сместени во хотел со 5 ѕвезди, распослан на неколку резиденции ...

Кремљ: Нуклеарната програма на Пјонгјанг не се решава за еден час

Р.С.Европа - 13.06.2018

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, денеска изјави дека средбата на Доналд Трамп и Ким Џонг Ун покажала оти рускиот претседател Владимир Путин бил во право кога се залагал за директен дијалог како единствен начин за намалување на тензиите со ...

Најсмешните мемиња за средбата Трамп-Ким

Кајгана - 13.06.2018

Лидерите на САД и Северна Кореја, Доналд Трамп и Ким Џонг Ун, се сретнаа во Сингапур и потпишаа договор со кој светот се надева дека ќе се денуклеаризира Корејскиот Полуостров. Меѓутоа, политички историската средба за многу интернет корисници повеќе ...

Трамп: нема повеќе нуклеарна закана од Северна Кореја

Глас на Америка - 13.06.2018

Претседателот Трамп по самитот со лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун во Сингапур, објави дека „повеќе не постои нуклеарна закана од Северна Кореја“. „Сега секој може да се чувствува многу побезбеден од денот кога ја презедов функцијата“, напиша ...

Историска средба меѓу Трамп и Ким Џонг-ун

Сител - 13.06.2018

13 секунди се ракуваа а 38 минути им беа доволни на Доналд Трамп и Ким Џонг Ун да договарат и потпишат заедничка декларација во која се обврзаа да работат на целосна денуклеаризација на Корејскиот Полуостров и за нови односи помеѓу САД и Северна ...

Трамп твитна – Северна Кореја повеќе не е нуклеарна закана

Сител - 13.06.2018

Американскиот претседател ТРамп на состанокот со неговиот севеноркејски колега Ким џонг Ун се согласил на постепена денуклеаризација на Корејскиот Полуостров се вели во официјалното соопштение на Пјонгјан објавено по вчерашните разговори во Сингапур.

Снимката од Белата куќа за Ким има голема грешка: Да го знаеше ова Трамп немаше да му ја пушти

Сител - 13.06.2018

Во обид да го убеди Ким Џонг-ун да го потпише договорот, Доналд Трамп во Сингапур му покажа промотивно видео. Белата куќа го објави на својата Фејсбук страница, а видеото е направено за да му ги покаже на лидерот на Северна Кореа перспективите за ...

Трамп: Средбата со Ким Џонг-ун придонесе за избегнување нуклеарна катастрофа

Press24 - 13.06.2018

Историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Сингапур придонесе за избегнување на нуклеарна катастрофа, изјави претседателот на САД Доналд Трамп. „Сакам да му се заблагодарам на претседателот (на Државниот совет на Северна Кореја) ...

Трамп: Средбата со Ким Џонг-ун придонесе за избегнување нуклеарна катастрофа

Н.Македонија - 13.06.2018

Историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Сингапур придонесе за избегнување на нуклеарна катастрофа, изјави претседателот на САД Доналд Трамп. -Сакам да му се заблагодарам на претседателот (на Државниот совет на Северна Кореја) ...

Лавров: Вашингтон и Пјонгјанг не можат сами да го решат корејското прашање

Н.Македонија - 13.06.2018

САД и Северна Кореја веројатно не ќе можат сами да го решат прашањето на Корејскиот Полуостров, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Според него, вреди да се поддржи дијалогот меѓу лидерите на САД и Северна Кореја, ...

Видео: Трамп се пошегувал со Ким - „Фотографирајте не да испаднеме убави, слаби и совршени“

Press24 - 13.06.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг ун се подготвувале да седнат на масата во хотелот „Капела“ на островот Сентоси во Сингапур, кога Трамп се свртел кон фоторепортерите.

Кремљ: Путин беше во право во врска со Северна Кореја

Н.Македонија - 13.06.2018

Состанокот меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун покажа дека рускиот претседател Владимир Путин беше во право кога тврдеше дека директникот дијалог е единствен начин да се намалат тензиите со Северна ...

Ракување што го менува светот

Н.Македонија - 13.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун, разговараа во Сингапур, каде што потпишаа заедничка декларација. Трамп е првиот актуелен американски претседател што се сретнал со севернокорејски лидер.

Трамп: Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

Бриф - 13.06.2018

Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде имаше средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

Трамп: Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

Курир - 13.06.2018

Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде имаше средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

Трамп: Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

Локално - 13.06.2018

Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде имаше средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

Трамп: Средбата со Ким Џонг-ун придонесе за избегнување нуклеарна катастрофа

Вечер Прес - 13.06.2018

Историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Сингапур придонесе за избегнување на нуклеарна катастрофа, изјави претседателот на САД Доналд Трамп. „Сакам да му се заблагодарам на претседателот (на Државниот совет на Северна Кореја) ...

Трамп: Спијте убаво, Северна Кореја не е веќе наш проблем

Слободен Печат - 13.06.2018

Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана, нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде имаше средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

Трамп: Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

iPortal - 13.06.2018

Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде имаше средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

Лавров: Вашингтон и Пјонгјанг не можат сами да го решат корејското прашање

Курир - 13.06.2018

САД и Северна Кореја веројатно не ќе можат сами да го решат прашањето на Корејскиот Полуостров, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Според него, вреди да се поддржи дијалогот меѓу лидерите на САД и Северна Кореја, ...

Кремљ: Путин беше во право во врска со Северна Кореја

Вечер Прес - 13.06.2018

Состанокот меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун покажа дека рускиот претседател Владимир Путин беше во право кога тврдеше дека директникот дијалог е единствен начин да се намалат тензиите со Северна ...

Ким: Се разбравме со Трамп

Независен - 13.06.2018

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун за време на разговорот со претседателот на САД Доналд Трамп изјавил дека Северна Кореја и САД треба „итно“ да престанат со „иритирачки и непријателски воени акции еден против друг“, јави севернокорејската ...

Лавров: Вашингтон и Пјонгјанг не можат сами да го решат корејското прашање

Вечер Прес - 13.06.2018

САД и Северна Кореја веројатно не ќе можат сами да го решат прашањето на Корејскиот Полуостров, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Според него, вреди да се поддржи дијалогот меѓу лидерите на САД и Северна Кореја, ...

Ким: Се разбравме со Трамп

Вечер Прес - 13.06.2018

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун за време на разговорот со претседателот на САД Доналд Трамп изјавил дека Северна Кореја и САД треба „итно“ да престанат со „иритирачки и непријателски воени акции еден против друг“, јави севернокорејската ...

Трамп: Средбата со Ким Џонг-ун придонесе за избегнување нуклеарна катастрофа

Курир - 13.06.2018

Историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Сингапур придонесе за избегнување на нуклеарна катастрофа, изјави претседателот на САД Доналд Трамп. „Сакам да му се заблагодарам на претседателот (на Државниот совет на Северна Кореја) ...

Трамп: Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

Стандард - 13.06.2018

Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде имаше средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

Погледнете со што Доналд Трамп му се чаламеше на Ким Јонг-ун

Таратур - 13.06.2018

Покрај многуте интересни и занимливи моменти од историската средба на американскиот и севернокорејскиот лидер, Доналд Трамп и Ким Јонг-ун, светските медиуми како дефинитино најчуден и најбизарен го одбраа оној кога Трамп на Ким му се фалеше со ...

Ким: Се разбравме со Трамп

Слободен Печат - 13.06.2018

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг-ун за време на разговорот со претседателот на САД Доналд Трамп, изјавил дека Северна Кореја и САД треба „итно“ да престанат со „иритирачки и непријателски воени акции еден против друг“, јави севернокорејската ...

Сестрата на Ким Јонг Ун испаничи пред потпишувањето: Отров или бактерии?!(Видео)

Радар - 13.06.2018

Камерите го фатија чудниот момент кога сестрата на севернокрејскиот претседател во последен момент дотрча и го семни пенкалото пред потпишувањето на договорот меѓу Трамп и Ким Јонг Ун. Пенкалото кое претходно беше оставено на маса, севернокрејанците ...

Ким во Сингапур си донел свој тоалет

Бриф - 13.06.2018

Кога севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун патува некаде, тој со себе носи пренослив тоалет, а ни вчерашниот состанок со американскиот претседател Доналд Трамп во Сингапур не бил исклучок. Ли Јун-кеол кој е дел од Севернокорејската гарда изјави дека ...

Големата кошаркарска легенда во солзи кога ги виде Трамп и Ким заедно: Знаев дека ова ќе се случи, а ми се закануваа со ...

Курир - 13.06.2018

Некогашната кошаркарска ѕвезда Денис Родман се појави во програма во живо како би дал поддршка за состанокот на лидерите на САД и Северна Кореја, Доналд Трамп и Ким Јонг-Ун. Тој во емотивен разговор заплака.

Париз: Волјата на Ким Џонг-ун за нуклеарно разоружување мора да се потврди

Стандард - 13.06.2018

Средбата на американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун е „неоспорен напредок”, но волјата, прикажана од Ким за нуклеарно разоружување, „треба да биде потврдена”, изјави францускиот министер за надворешни работи ...

Трамп: Средбата со Ким Џонг-ун придонесе за избегнување нуклеарна катастрофа

Локално - 13.06.2018

Историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Сингапур придонесе за избегнување на нуклеарна катастрофа, изјави претседателот на САД Доналд Трамп. „Сакам да му се заблагодарам на претседателот (на Државниот совет на Северна Кореја) ...

Трамп: Северна Кореја веќе не е нуклеарна закана

Независен - 13.06.2018

Северна Кореја веќе не претставува нуклеарна закана нагласи денеска американскиот претседател Доналд Трамп по враќањето во Вашингтон од Сингапур каде имаше средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

Лавров: Вашингтон и Пјонгјанг не можат сами да го решат корејското прашање

Стандард - 13.06.2018

САД и Северна Кореја веројатно не ќе можат сами да го решат прашањето на Корејскиот Полуостров, изјави денеска рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Според него, вреди да се поддржи дијалогот меѓу лидерите на САД и Северна Кореја, ...

Ким и Кајли со идентичен изглед

Локално - 13.06.2018

Ким Кардашијан и Кајли Џенер со идентичен изглед се појавија на улица. Според медиумите зад овој изглед стои сопругот на Ким, познатиот рапер Канје Вест. Сестрите носат исти наочари, хеланки и потпетици.

Трамп бил три пати оженет и обожува газирани пијалаци, а Ким има еден брак и ужива во виното - сепак, имаат една ...

Точка - 13.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун, се разликуваат по многу работи, од годините и исхраната па се до љубовниот живот и интересите. Но сепак, имаат и нешто заедничко.

ЗЕМЈА КОЈА ГИ СПОИ ТРАМП И КИМ: Како Сингапур се крена од сиромаштија и стана меѓу најбогатите земји

Фактор - 13.06.2018

Последните вести важни за светот стигнаа токму од Сингапур. Токму таму лидерите на САД и Северна Кореја се состанаа и имаа историска средба. На тлото на Сингапур Доналд Трамп и Ким Јонг ун потпишаа документ кој подразбира целосна денуклеризација на ...

Ким Кардашијан во еден ден промени повеќе "аутифити" и ја покажа футуристичката колекција на својот сопруг

Точка - 13.06.2018

Беше само прашање на време кога Ким Кардашијан ќе му се придружи на холивудскиот тренд за преоблекување. Во последно време помеѓу славните дами е популарно да променат неколку "аутфити" во еден ден, а рекордерка во тоа е Блејк Лајвли, која во еден ...

Две важни лица покрај Трамп и Ким: За нив не се зборувало, а имале клучна задача

Точка - 13.06.2018

Тие имале многу важна работа - "Клучната работа на самитот". Додека американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун, воделе историски разговори на самитот во Сингапур, не биле сами во собата.

Некогаш маж, а денеска двојничка на Ким Кардашијан (ВИДЕО)

Кумановски м. - 13.06.2018

loading... Талија Алмодовар (31) е трансродова личност од Њујорк, родена како маж кој пред неколку години го променил полот. Денес изгледа како најпознатата старлета во светот, Ким Кардашијан.

(ФОТО) ХИТ! ГОРАТ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Кога Трамп и Ким ќе ги заменат фризурите

Маркукуле - 13.06.2018

Средбата меѓу Доналд Трамп и Ким Јонг Ун во Сингапур го привлече вниманието на целиот свет, па затоа јавноста ги следеше храната, менито, секој чекор, но и фризурата. Корисниците на Твитер не можеа да одолеат, па на свој начин го претставија овој ...

Заврши средбата во четири очи Трамп - Ким

24 Вести - 12.06.2018

Средбата во четири очи меѓу американскиот претседател Доналд Трампи севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун заврши. Трамп ја оквалификува средбата како „многу, многу добра“. Тој наведе дека ќе има „одлични односи“ со севернокорејскиот лидер.

Фотографија на денот: Историското ракување во Сингапур

Deutsche Welle - 12.06.2018

Она што беше практично незамисливо до пред само неколку месеци, навистина се случи. Се сретнаа Доналд Трамп и Ким Јонг Ун . На оваа #ФотографијаНаДенот е овековечено првото ракување на лидерите на САД и Северна Кореја на самитот во хотелот Цапела на ...

Трамп задоволен од средбата со Ким Џонг-ун

Алсат-М - 12.06.2018

„Средбата помина подобро од очекувањата, наскоро ќе потпишеме и билатерален договор“, рече претседателот на САД, Доналд Трамп, по средбата со севернокорејскиот лидер, Ким Џонг-ун. Состанокот започнал со средба во четири очи меѓу двајцата лидери, а ...

Ким му потпиша на Трамп дека ќе се откаже од нуклеарното оружје

Фокус - 12.06.2018

Ким Џонг-Ун се обврзал дека целосно ќе се откаже од нуклеарното оружје во заедничката декларација, што ја потпиша со Доналд Трамп на нивната средба во Сингапур. Декмарацијата која ја потпишаа по средбата се состои од следните точки: -САД и Северна ...

Историската прва средба меѓу Американскиот претседател и севернокорејскиот лидер траеше 38 минути

Телма - 12.06.2018

Само 38 минути траеше самитот меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг ун. Подготовките за историската средба меѓу двајцата лидери траеја со месеци, особено ако се земе в предвид дека пред една година земјите ...

Трамп и Ким договорија „целосна денуклеаризација“ на Северна Кореја

Deutsche Welle - 12.06.2018

Севернокорејскиот властодржец Ким Јонг Ун на историскиот самит со американскиот претседател Доналд Трамп се обврза на „целосна денуклеаризација“ на Корејскиот Полуостров. Обврската за целосна денуклеаризација на Корејскиот Полуостров е содржана во ...

Трамп и Ким го покажаа документот, еве што пишува (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 12.06.2018

По историскиот самит во Сингапур, американскиот претседател и лидерот на Северна Кореја потпишаа декларација. Таа има четири точки и еве што пишува во нив. Иако Доналд Трамп и Ким Џонг Ун не објавија веднаш што стои во потпишаната декларација, таа ...

Трамп до Ким: Наместо да пукате од тие прекрасни плажи, изградете хотели (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 12.06.2018

Доналд Трамп на прес конференција, зборувајќи за економските потенцијали и иднината на Северна Кореја, кажа дека на прекрасните плажи што ги имаат можат да ги изградат најдобрите хотели во светот.

Трамп и Ким во Сингапур: Дојдоа, се ракуваа, потпишаа

Нова ТВ - 12.06.2018

Доналд Трамп и Ким Јонг-Ун станаа првите претседатели на САД и Северна Кореја кои се состана, што претставува досега невиден развој на ситуацијата, по една година размена на закани. Она што за многумина беше историскиот чин е нивното ракување во ...

Завршен историскиот состанок: Светот ќе присуствува на голема промена, Ким е добредојден во САД (ВИДЕО)

МКД - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот претседател Ким Џонг Ун потпишаа заеднички документ во Сингапур, по што Трамп рече дека процесот на денуклеаризација на Северна Кореја ќе почне „многу, многу брзо“.

Агенциите: Документот од самитот полн со нејасни ветувања, без опиплив напредок

МКД - 12.06.2018

Аналитичарите и историчарите едногласно потсетуваат дека режимот во Пјонгјанг е мајстор за неисполнети ветувања. Постигнати се договори во 1994 и во 2005 година, но ниеден никогаш не е вистински применет.

Заврши историската средба Трамп - Ким во четири очи

24 Вести - 12.06.2018

Изградба на траен и стабилен мировен режим на Корејскиот Полуостров, стои во документот што го потпишаа американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун по историската 38-минутна средба во Сингапур.

Трамп: Му верувам на Ким како на ниту еден друг претседател досега

Нова ТВ - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп на прес конференцијата по завршувањето на историската средба со лидерот на Ким Јонг ун изјави дека е потпишан документ со кој САД и Јужна Кореја се обврзуваат да престанат со „воените игри“ што би ја налутиле ...

По самитот на Трамп и Ким: За доверба е потребно време

Deutsche Welle - 12.06.2018

И Трамп и Ким може да го сметаат самитот за голем успех. Но, за вистинска деескалација е потребно време и пред сѐ - доверба, оценува Александер Фројнд. Кој сметаше дека вакво нешто е можно? во замена за безбедносни гаранции, двете страни сакаат да ...

Историја, Трамп и Ким потпишаа анти-нуклеарен договор

Алсат-М - 12.06.2018

По речиси 70 години непријателства, симболично помирување од 13 секунди. Толку траеше историското ракување утринава во Сингапур меѓу с евернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун и американскиот претседател Доналд Трамп.

Најбизарен момент на самитот: Ким, погледни го мојот „ѕвер“ (ВИДЕО)

МКД - 12.06.2018

Како најбизарен момент од средбата меѓу Доналд Трамп и Ким Џонг Ун во Сингапур, светските медиуми го издвоија оној кога Трамп на Ким му го покажа својот „ѕвер“. Станува збор за оклопно возило маскирано во лимузина.

Трамп и Ким си подадоа рака – заврши самитот помеѓу САД и Северна Кореја

Популарно - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун, самитот во Сингапур го оценија како многу успешен. – „Самитот помина подобро отколку што сите очекуваа“, изјави американскиот претседател Доналд Трамп на крајот од ...

Историска средба: Трамп и Ким потпишаа договор

Сител - 12.06.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун, самитот го оценија како многу успешен. „Самитот помина подобро отколку што сите очекуваа“, изјави американскиот претседател Доналд Трамп на крајот од историскиот состанок со ...

Трамп на Ким му прикажал видео за идната благосостојба на Северна Кореја ако прифати денуклеаризација

А1 On - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп на денешната историска средба во Сингапур со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, на својот соговорник му презентирал видео за потенијалната благосостојба и мирен развој на Северна Кореја, доколку земјата се ...

Трамп на Ким му прикажал видео за идната благосостојба на Северна Кореја ако прифати денуклеаризација

Либертас - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп на денешната историска средба во Сингапур со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, на својот соговорник му презентирал видео за потенијалната благосостојба и мирен развој на Северна Кореја, доколку земјата се ...

Што стои во декларацијата што ја потпишаа Трамп и Ким?

А1 On - 12.06.2018

По историскaта средба во Сингапур, американскиот претседател и севернокорејскиот лидер потпишаа декларација. Иако Трамп и Ким веднаш не ја објавија содржината на потпишаната декларација, таа подоцна била споделена со присутните новинари.

(Видео) Трамп и Ким потпишаа документ што ќе донесе нови промени во светот

Правдико - 12.06.2018

Се случи и историското ракување за кое целиот свет беше во исчекување. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и американскиот претседател Доналд Трамп си подадоа рака еден на друг и потпишаа заеднички документ.

Во Сингапур Трамп и Ким Џонг Ун постигнаа договор за 48 минути

Канал5 - 12.06.2018

Во Сингапур почна историската средба меѓу претседателот на САД, Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун. Потпишана е декларација но не се соопштува што точно содржи овој договор.

НАТО ја поддржа денуклеаризација на Корејскиот Полуостров

+инфо - 12.06.2018

НАТО ја поздравува „историската средба“ меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, изјави денеска генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

ВИДЕО: Доналд Трамп и Ким Џонг-ун потпишаа „сеопфатен“ документ

А1 On - 12.06.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун, се сретнаа и ракуваа во Сингапур, што е историска пресвртница во односите меѓу САД и Северна Кореја, но и воопшто во односите на севкупната меѓународна сцена.

ВИДЕО: Се случи историската средба Доналд Трамп-Ким Џонг Ун, погледнете го првото ракување

Либертас - 12.06.2018

Утрово во Сингапур се случи историската средба меѓу претседателот на САД, Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун. Трамп и Ким се поздравија и се повлекоа на разговори во четири очи во хотелот Капела на островот Сентоса.

ВИДЕО: Историската средба Трамп-Ун заврши со документ со 4 точки – еве што е договорено

Либертас - 12.06.2018

По историскиот самит во Сингапур, претседателот на САД и севернокорејскиот лидер потпишаа декларација. Таа има четири точки и еве што пишува во нив. Иако Доналд Трамп и Ким Џонг-ун не објавија веднаш што стои во декларацијата која е потпишана, таа е ...

Трамп и Ким – двајца мажи и една судбина

+инфо - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп на денешната историска средба во Сингапур со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, на својот соговорник му презентирал видео за потенијалната благосостојба и мирен развој на Северна Кореја, доколку земјата се ...

НАТО изрази поддршка за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров

А1 On - 12.06.2018

НАТО ја поздравува „историската средба“ меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, изјави денеска генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Трамп: Ким ми рече дека ќе го уништи големиот ракетен полигон

А1 On - 12.06.2018

Американските медиуми пренесуваат дека обврската на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун за денуклеаризација не била наведена во документот што го потпишаа двајцата лидери. Но, американскиот претседател Доналд Трамп во обраќањето пред новинарите го ...

Прочитајте ја историската декларација на Доналд Трамп и Ким Јонг-Ун (ВИДЕО)

+инфо - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун потпишаа декларација во Сингапур. Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун потпишаа декларација во Сингапур, која ја објавија агенциите.

Гутереш повика на меѓународна поддршка за спроведување на договорот Трамп-Ким

А1 On - 12.06.2018

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш денеска ја повика меѓународната заедница да пружи поддршка за спроведување на договорот за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров, што го постигнаа денеска американскиот претседател Доналд Трамп и ...

ВИДЕО: Историското ракување на Ким Јонг-ун и Доналд Трамп

А1 On - 12.06.2018

Ким Јонг-ун и Доналд Трамп си пружија рака еден на друг, а ракувањето кое беше проследено од целиот свет, траеше десетина секунди. Трамп е првиот американски претседател кој се сретнал со некој лидер од Северна Кореја за време на својот активен ...

Самит САД - Северна Кореја: направен е голем прогрес

Р.С.Европа - 12.06.2018

„Направен е голем прогрес и двете страни ќе потпишат договор“, изјави американскиот претседател Доналд Трамп по денешната историска средба со лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун, во Сингапур. „Средбата помина подобро од очекувањата“, додаде Трамп.

Како изгледаше ракувањето и историската средба на Ким Џонг Ун и Доналд Трамп?

Црнобело - 12.06.2018

Претседателот на САД и лидерот на Северна Кореја испишаа историја со оваа долгоочекувана средба. Во каква атмосфера мина ...

Ким Кардашијан и Кајли Џенер – близначки во обид, и покрај 17-те години разлика

Црнобело - 12.06.2018

Ким и Кајли од пред неколку години имаат идентичен облик на телото, а веројатно се двете сестри од Кардашијан-Џенер кланот кои најмногу наликуваат една на друга. И покрај 17-те години разлика, 37-годишната Ким и 20-годишната Кајли, беа модни ...

Ким дошол на состанокот седум минути пред Трамп

Макфакс - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун срдечно разговараа зад затворени врати цели 38 минути, пренесуваат светските медиуми. Според шангајските медиуми, Ким дошол на состанокот седум минути пред Трамп, за, како ...

Ким се обврза дека целосно ќе се откаже од нуклеарното оружје

Сакам да кажам - 12.06.2018

Ким Џонг-Ун се обврзал дека целосно ќе се откаже од нуклеарното оружје во заедничката декларација, што ја потпиша со Доналд Трамп на крајот на нивниот историски самит во Сингапур, кој траеше околу пет часа.

Трамп и Ким потпишаа историски документ: Светот ќе види голема промена

Кајгана - 12.06.2018

Лидерите на САД и Северна Кореја, Доналд Трамп и Ким Џонг Ун, потпишаа историски документ после првата историска средба на двајцата претседатели. „Имаме пресврт во односите. Повеќе ќе кажам на конференцијата за медиумите после оваа средба.

(Видео) Трамп и Ким потпишаа документ што ќе донесе нови промени во светот

Макфакс - 12.06.2018

Се случи и историското ракување за кое целиот свет беше во исчекување. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и американскиот претседател Доналд Трамп си подадоа рака еден на друг и потпишаа заеднички документ.

Го оставаме минатото зад нас, кажаа Ким и Трамп по средбата во сингапур и потпишаа заедничка декларација

Сакам да кажам - 12.06.2018

Доналд Трамп изјави дека средбата со Ким Џонг-Ун поминала подобро од сите очекувања, откако стана прв претседател на САД кој во својот мандат се сретнал со севернокорејски лидер. Историската средба на сингапурскиот остров Сентоса почна со ракувањето ...

Ким Јонг Ун се понуди да биде домаќин на мировните преговори меѓу САД и Канада

Оff.net - 12.06.2018

Зборувајќи со новинарите во неговиот хотел во Сингапур, севернокорејскиот диктатор Ким Јонг Ун изјави дека зголемените тензии меѓу северноамериканските соседи претставуваат „неподнослива закана за светскиот мир.

САД и Северна Кореја согласни за денуклеаризација

Р.С.Европа - 12.06.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун, самитот го оценија како многу успешен. „Самитот помина подобро отколку што сите очекуваа“ , изјави американскиот претседател Доналд Трамп на крајот од историскиот состанок со ...

Што стои во декларацијата што ја потпишаа Трамп и Ким?

Макфакс - 12.06.2018

По историскaта средба во Сингапур, американскиот претседател и севернокорејскиот лидер потпишаа декларација. Иако Трамп и Ким веднаш не ја објавија содржината на потпишаната декларација, таа подоцна била споделена со присутните новинари.

Средба Трамп-Ким: Ракување кое ќе го промени текот на историјата

Кајгана - 12.06.2018

Со состанокот и ракувањето во Сингапур, американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер, Ким Џонг Ун, испишаа нови страници на светската историја. Трамп стана првиот актуелен лидер на САД, кој се сретнал со севернокорејски лидер.

Трамп: Процесот за денуклеаризација ќе почне многу брзо

Канал5 - 12.06.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека процесот за денуклеаризација на Северна Кореја ќе започне “многу, многу брзо“. „Имавме историски состанок, одлучивме да го оставиме минатото зад нас и да потпишеме историски документ“ – изјави Трамп, ...

Секој може да предизвика војна, но само најхрабрите создаваат мир, порача Трамп

Макфакс - 12.06.2018

Американскиот претседател на прес-конференција по средбата со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун рече дека со потпишувањето на документот, двајцата се солгасиле меѓудругото, за целосна денуклеаризација на корејскиот полуостров.

Доналд Трамп и Ким Џонг Ун потпишаа историски документ во Сингапур (ВИДЕО)

+инфо - 12.06.2018

Водачот на Северна Кореја Ким Џонг Ун и Претседателот на САД Доналд Трамп на историската средба во Сингапур потпишаа заеднички документ. Ким Џонг Ун и јас развивме специјална врска, рече Доналд Трамп.

Првото обраќање на Трамп пред светот по историските разговори со Ким: Секако може да се води војна, но само најхрабрите ...

Сител - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп се обрати пред светот по историската средба со лидерот на Северна Кореја Џонг-ун. Доналд Трамп рекол дека санкциите на Северна Кореја ќе бидат укинати кога нуклеарното оруже повеќе нема да биде фактор.

Трамп: Ким ми рече дека ќе го уништи големиот ракетен полигон

Макфакс - 12.06.2018

Американските медиуми пренесуваат дека обврската на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, за денуклеаризација не била наведена во докумнтот што го потпишаа двајцата лидери. Но американскиот претседател Доналд Трамп во обраќањето пред новинарите, го ...

Ги запираме воените игри, и онака беа прескапи за САД, кажа Трамп по самитот со Ким

Сакам да кажам - 12.06.2018

Доналд Трамп ѝ се обрати на јавноста по завршувашето на историскиот самит со Ким Џонг-Ун во Сингапур, што го опиша како „продуктивен, директен и искрен“ и изјави дека очекува процесот на денуклеаризација на корејскиот полуостров да започне многу ...

Што се јадело на самитот трамп-ким?

Сакам да кажам - 12.06.2018

Историскиот самит на САД и Северна Кореја во Сингапур, што го предводеа лидерите Доналд Трамп и Ким Џонг-Ун, не можеше да помине и без заеднички ручек. Тој, исто така, беше одраз на дипломатијата, па на менито се најдоа јадења карактеристични за ...

Што потпишаа Ким и Трамп

Оff.net - 12.06.2018

Трамп вети безбедносни гаранции за Демократска народна република Кореја, Ким Јонг Ун вети комплетна денуклеаризација на Корејскиот Полуостров. Светот среќен. Во изјавата што ја потпишаа двајцата претседатели се вели: Претседателот Доналд Трамп на ...

Експерти за говор на тело: Трамп и Ким изгледаа како татко и син

Кајгана - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун изгледаа како татко и син за време на самитот во Сингапур, оценуваат експерти за говор на тело. Во првите моменти од средбата и Трамп и Ким се обидуваа да остават впечаток ...

Што потпишаа Доналд Трамп и Ким Јонг-ун?

Факултети - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун во Сингапур потпишаа декларација која беше објавена од новинската агенција Ројтерс. Еве го целиот текст на историската декларација: „Претседателите Доналд Трамп и Ким ...

Експертите за говор на телата на Трамп и Ким: „Тоа не беше вообичаено ракување, секој влечеше на неговата страна“ ...

+инфо - 12.06.2018

Ким изгледаше по малку како дете во забавен парк: тој не беше исплашен, туку возбуден и малку нервозен. Во првите моменти од состанокот во Сингапур и американскиот претседател Доналд Трамп и водачот на Северна Кореја, Ким Јонг-ун, се обидуваа да ...

Денис Родман се расплака од среќа по средбата на Ким Јонг со Трамп

Оff.net - 12.06.2018

На маргините од средбата за која зборува целиот свет се огласи и Денис Родман, другарот на Ким Јонг-Ун кој за СиЕнЕн кажа дека цела Америка го напаѓала поради блискоста со лидерот на Северна Кореја но на крајот тој испаднал во ...

Ни Обама не ми веруваше дека овој ден ќе дојде – Родман се расплака од среќа во Сингапур

Сакам да кажам - 12.06.2018

Поранешната НБА-ѕвезда Денис Родман се расплака додека даваше интервју во Сингапур, емотивно реагирајќи на средбата Трамп-Ким. Тој се надева дека двајцата наскоро ќе се сретнат и во Белата куќа.

Ким Кардашијан има двојник

ЗаЗабава - 12.06.2018

Талија Алмодовар е 31 годишна трансродова личност од Њујорк, која е родена како маж, но пред неколку години го промени својот пол во жена. Инспирација за промената на полот, Талија ја пронајде во славната старлета Ким Кардашијан, со надеж дека ќе ...

Гутереш повика на меѓународна поддршка за спроведување на договорот Трамп-Ким

+инфо - 12.06.2018

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш денеска ја повика меѓународната заедница да пружи поддршка за спроведување на договорот за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров, што го постигнаа денеска американскиот претседател Доналд Трамп и ...

Што кажуваше говорот на телото на Ким и на Трамп при средбата?

Факултети - 12.06.2018

Во првите моменти од средбата во Сингапур и американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун настојуваа да остават впечаток дека се „главни“, но истовремено на почетокот на самитот покажуваа и знаци на нервоза, оценуваат ...

Трамп и Ким потпишаа историски договор

Канал5 - 12.06.2018

Целосна денуклеаризација на корејскиот полуостров договорена на 38 минутна средба меѓу лидерите на САД и Северна Кореја, Доналд Трамп и Ким Џонг Ун. Ваков договор падна на историскиот самит меѓу двајцата лидери во Сингапур.

Трамп: Ќе ја денуклеаризираме Северна Кореја

Глас на Америка - 12.06.2018

Американскиот претседател и Ким Јонг Ун се обврзаа на воспоставување на нови односи Во договорот потпишан во Сингапур, севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун „ја потврди неговата цврста и непоколеблива заложба за целосна денуклеаризација на Корејскиот ...

Претседателот Трамп за Гласот на Америка: „Ќе ја денуклеаризираме Северна Кореја“

Глас на Америка - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп даде ексклузивно интервју за надворешната соработничка на Гласот на Америка Грета ван Сустерн по Самитот во Сингапур со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун.

Трамп по историската средба: Ким Јонг Ун го сака својот народ

+инфо - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека севернокјорејскиот челник Ким Јонг Ун го сака својот народ. Трамп коментирал во интервјуто за радиото ВОА, по неговиот состанок со Ким, игнорирајќи ја меѓународната репутација на Ким, како еден од ...

Еве како Трамп му се фали на Ким со претседателската лимузина ВИДЕО

+инфо - 12.06.2018

Доналд Трамп искористил момент во текот на историскиот состанок со Ким Јонг Ун малку да се пофали со својот претседателски автомобил. Трамп и Ким при напуштањето на работниот ручек, американскиот претседател одлучил да направи непланирано свртување ...

Реакции по историскиот самит Трамп-Ким Јонг Ун

Глас на Америка - 12.06.2018

Лидерите од Азија како и од другите места испратија оптимистички тон за иднината по историскиот самит кој денеска се случи меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, во Сингапур.

Родман ја поздрави средбата Трамп – Ким Јонг Ун

Глас на Америка - 12.06.2018

Поранешниот кошаркар во интервју за „Си-Ен-Ен“ кажа дека сака да види соработка меѓу Вашингтон и Пјонгјанг Поранешниот играч во „Националната кошаркарска асоцијација (НБА), Денис Родман изјави дека е среќен што се одржала средбата меѓу американскиот ...

Тие се вистинска сензација: Поради нив никој не смее ни да го погледне Ким а ова е начинот а кој ги регрутираат ...

Press24 - 12.06.2018

Светот повторно го виде обезбедувањето на Ким Џонг Ун додека во црни одела трчаа околу неговата лимузина во Сингапур, каде се сретна со птеседателот на Сад, Доналд Трамп. Тие формираат круг околу Ким и се избираат од регрутите на Корејската народна ...

Средба која ќе го промени светот: Трамп и Ким потпишаа договор

Press24 - 12.06.2018

Претседателот на САД Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун, самитот го оценија како многу успешен. „Самитот помина подобро отколку што сите очекуваа“, изјави американскиот претседател Доналд Трамп на крајот од историскиот состанок со ...

Ким му потпиша на Трамп дека ќе се откаже од нуклеарното оружје

Тера - 12.06.2018

Ким Џонг-Ун се обврзал дека целосно ќе се откаже од нуклеарното оружје во заедничката декларација, што ја потпиша со Доналд Трамп на нивната средба во Сингапур. Декмарацијата која ја потпишаа по средбата се состои од следните точки: -САД и Северна ...

Трамп: Санкциите против Пјонгјанг ќе бидат укинати кога ќе заврши нуклеарната програма

Н.Македонија - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп на денешната прес-конференција во Сингапур, по историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека американската војска ќе престане со воените игри насочени кон Северна Кореја, велејќи дека ...

Се случи историската средба и ракување меѓу Доналд Трамп и Ким Џонг Ун во Сингапур (видео)

AKO - 12.06.2018

Американскиот претседател, Доналд Трамп, и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун, се сретнаа и ракуваа во Сингапур , што е историска пресвртница во односите меѓу САД и Северна Кореја, но и воопшто во односите на севкупната меѓународна сцена.

Ким Џонг-ун го напушти хотелот Капела по средбата со Трамп

Н.Македонија - 12.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го напушти хотелот Капела во Сингапур, веднаш по историската средба со американскиот претседател Доналд Трамп. Конвојот на Ким го напушти хотелот и се упати кон аеродромот поради летот за Пјонгјанг.

Денис Родман: Ким е големо дете и мој пријател до крајот на животот

Н.Македонија - 12.06.2018

Некогашната ѕвезда на американската кошарка Денис Родман, кој петпати го посети Пјонгјанг по доаѓањето на власт на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, рече дека Ким „иако мал, е голем човек“.

Видео: Ова Ким најмногу го интересираше - Трамп му дозволи на лидерот на Пјонгјан да ѕирне овде

Press24 - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера на лидерот на Северна Кореја му ја покажа внатрешноста на лимузината за време на преговорите во Сингапур. Трамп накратко го поведе Ким кон претседателското возило, а потоа ја разгледаа и внатрешноста.

Доналд Трамп и Ким Џонг-ун потпишаа „сеопфатен“ документ

Н.Македонија - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун потпишаа денеска „сеопфатен” заеднички документ. – Тоа беше прекрасен ден и ние многу научивме еден за друг и за нашите земји, изјави Трамп по потпишувањето на документот.

Целиот свет го следеше секој чекор на Ким и Трамп, а во Северна Кореја ни збор за самитот

Press24 - 12.06.2018

Севернокорејската државна телевизија почнала со емитување на информатинвната програма во овообичаениот термин, нио не прикажа ниту една смимка ниту фотографија од средбата со Трамп и северно корејскиот лидер Ким Џонг-Ун.

Трамп и Ким се обврзаа да работат за целосна денуклеаризација на Корејскиот Полуостров

Н.Македонија - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, на крајот на историскиот самит потпишаа заеднички документ, во кој се обврзаа да работат на „целосна денуклеаризација на Корејскиот Полуостров“.

ЕУ: Целта останува „неповратна денуклеаризација” на Корејскиот полуостров

Н.Македонија - 12.06.2018

Средбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, беше „клучен и неопходен чекор” кон мирот на Корејскиот Полуостров, каде што целта е целосна денуклеаризација, рече шефот за надворешна политика на ЕУ, ...

Хотелот во кој ќе бидат сместени Доналд Трамп и Ким Џонг Ум

Friday.mk - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп за прв пат ќе треба да се сретне со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун во Сингапур. Овие двајца лидери ќе бидат сместени во еден од најубавите хотели познат под името Capella кој се наоѓа на островот Сентоса.

Нова ера во односите помеѓу САД и Северна Кореја

Н.Македонија - 12.06.2018

Севернокорејските државни медиуми пренесуваат дека изолираната азиска земја би можела да воспостави нов однос со САД. Ваквите сигнали од Пјонгјанг пристигнуваат пред денешната историска средба помеѓу американскиот претседател Доналд Трамп и ...

Москва смета дека средбата меѓу Трамп и Ким е позитивен настан

Н.Македонија - 12.06.2018

Средбата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Сингапур е позитивен настан, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. – Самиот факт дека средбата се одржала, е позитивен – изјави ...

Првиот тет а тет на Трамп и Ким поминал успешно

Фактор - 12.06.2018

Првиот тет а тет на историската средба помеѓу американскиот и севернокорејскиот лидер - Доналд Трамп и Ким Џонг Ун поминал успешно како добра основа за договор во понатамошните разговори во Сингапур.

Историска средба, Трамп и Ким на заедничка маса

МК News - 12.06.2018

Завршија преговорите во проширен формат меѓу претседателот на САД Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун. Средбата траеше околу час и половина. Во составот на американската делегација беа државниот секретар Мајк Помпео, советникот на ...

Трамп и Ким потпишаа историски договор

МК News - 12.06.2018

Лидерите на Соединетите Американски Држави и Северна Кореја, Доналд Трамп и Ким Џонг-ун потпишаа договор по историските разговори кои се одржаа во Сингапур. Двајцата лидери во собата каде што го потпишаа договорот пристигнаа заедно.

Трамп: Санкциите против Пјонгјанг ќе бидат укинати кога ќе заврши нуклеарната програма

Вечер Прес - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп на денешната прес-конференција во Сингапур, по историската средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека американската војска ќе престане со воените игри насочени кон Северна Кореја, велејќи дека ...

Трамп на Ким му прикажал видео за идната благосостојба на Северна Кореја ако прифати денуклеаризација

Локално - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп на денешната историска средба во Сингапур со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, на својот соговорник му презентирал видео за потенијалната благосостојба и мирен развој на Северна Кореја, доколку земјата се ...

Трамп и Ким потпишаа документ што ќе донесе нови промени во светот (видео)

Денар - 12.06.2018

Се случи и историското ракување за кое целиот свет беше во исчекување. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун и американскиот претседател Доналд Трамп си подадоа рака еден на друг и потпишаа заеднички документ.

Секој може да предизвика војна, но само најхрабрите создаваат мир, порача Трамп

Точка - 12.06.2018

Американскиот претседател на прес-конференција по средбата со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун рече дека со потпишувањето на документот, двајцата се солгасиле меѓудругото, за целосна денуклеаризација на корејскиот полуостров.

Трамп: Ким ми рече дека ќе го уништи големиот ракетен полигон

Точка - 12.06.2018

Американските медиуми пренесуваат дека обврската на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун за денуклеаризација не била наведена во документот што го потпишаа двајцата лидери. Но, американскиот претседател Доналд Трамп во обраќањето пред новинарите го ...

Гутереш повика на меѓународна поддршка за спроведување на договорот Трамп-Ким

Стандард - 12.06.2018

Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш денеска ја повика меѓународната заедница да пружи поддршка за спроведување на договорот за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров, што го постигнаа денеска американскиот претседател Доналд Трамп и ...

Историско ракување меѓу Доналд Транмп и Ким Јонг ун

Шеталиште - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун се состанале во Сингапур а медиумите ширум светот овој самит го оценуваат како историски. Трамп и Ким се ракувале, а потоа севернокорејскиот лидер му се обратил на ...

ФОТО: Историска средба, Трамп и Ким на заедничка маса

Курир - 12.06.2018

Завршија преговорите во проширен формат меѓу претседателот на САД Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун. Средбата траеше околу час и половина. Во составот на американската делегација беа државниот секретар Мајк Помпео, советникот на ...

Ким Џонг-ун го напушти хотелот Капела по средбата со Трамп

Вечер Прес - 12.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун го напушти хотелот Капела во Сингапур, веднаш по историската средба со американскиот претседател Доналд Трамп . Конвојот на Ким го напушти хотелот и се упати кон аеродромот поради летот за Пјонгјанг.

Денис Родман: Ким е големо дете и мој пријател до крајот на животот

Вечер Прес - 12.06.2018

Некогашната ѕвезда на американската кошарка Денис Родман, кој петпати го посети Пјонгјанг по доаѓањето на власт на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, рече дека Ким „иако мал, е голем човек“.

Доналд Трамп и Ким Џонг-ун потпишаа „сеопфатен“ документ

Вечер Прес - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун потпишаа денеска „сеопфатен” заеднички документ. – Тоа беше прекрасен ден и ние многу научивме еден за друг и за нашите земји, изјави Трамп по потпишувањето на документот, ...

Што стои во декларацијата која ја потпишаа Трамп и Ким?

Точка - 12.06.2018

По историскaта средба во Сингапур, американскиот претседател и севернокорејскиот лидер потпишаа декларација. Иако Трамп и Ким веднаш не ја објавија содржината на потпишаната декларација, таа подоцна била споделена со присутните новинари.

Ким му потпиша на Трамп дека ќе се откаже од нуклеарното оружје

iPortal - 12.06.2018

Ким Џонг-Ун се обврзал дека целосно ќе се откаже од нуклеарното оружје во заедничката декларација, што ја потпиша со Доналд Трамп на нивната средба во Сингапур. Декмарацијата која ја потпишаа по средбата се состои од следните точки: -САД и Северна ...

Готово е: Ким го стави потписот

Фактор - 12.06.2018

Севернокорејскиот авторитарен владетел Ким Јонг Ун на историскиот самит со американскиот претседател Доналд Трамп потпиша „целосна денуклеаризација“ на Корејскиот Полуостров. Обврската за целосна денуклеаризација на Корејскиот Полуостров е содржана ...

Самитот Трамп – Ким, почеток на долг процес на отворен дијалог

МК News - 12.06.2018

На историски самит во Сингапур утре треба да се состанат американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун во обид да постигнат договор за денуклеаризација на Корејскиот полуостров.

(ВИДЕО) РАКУВАЊЕ КОЕ ГО МЕНУВА СВЕТОТ: Што му кажа Ким прв на Трамп и тоа на англиски?

Фактор - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Јонг ун се состанале во Сингапур а медиумите ширум светот овој самит го оценуваат како историски. Трамп и Ким се ракувале, а потоа севернокорејскиот лидер му се обратил на ...

Историската средба меѓу Доналд Трамп и Ким Џонг Ун

Локално - 12.06.2018

Почна историската средба во Сингапур меѓу претседателот на САД, Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун. Трамп и Ким се поздравија и се повлекоа на разговори во четири очи во хотелот Капела на островот Сентоса.

Епски момент: Историското ракување на Ким Јонг-ун и Доналд Трамп (видео)

Таратур - 12.06.2018

Нешто после 3 часот утрово, по наше време, а некоја минута после девет часот наутро по локално сингапурско време, се случи епската историска средба на американскиот претседател и севернокорејскиот политички лидер.

Завршија преговорите меѓу Ким и Трамп во проширен формат

Локално - 12.06.2018

Завршија преговорите во проширен формат меѓу претседателот на САД Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун. Средбата траеше околу час и половина. Во составот на американската делегација беа државниот секретар Мајк Помпео, советникот на ...

Ким и Кајли идентично облечени изгледаат како близначки

Среќа.mk - 12.06.2018

Во тесни хеланки и високи потпетици, само во различна боја, двете сестри гледани од страна се како близначки и тешко се распознаваат. И 37 годишната Ким и 20 годишната Кајли се благословени со истите добри гени, па нивнте облини тешко е а да не ги ...

Трамп за Ким: Извонредна личност, многу интелигентен! (ВИДЕО)

Стандард - 12.06.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп не штедеше пофални зборови со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун по денешниот историски самит во Сингапур и рече дека тој е „многу достојна личност, многу интелигентен преговарач“, пренесоа американските медиуми.

ФОТО: Трамп и Ким го покажаа документот, еве што пишува таму

Курир - 12.06.2018

По историскиот самит во Сингапур, претседателот на САД и севернокорејскиот лидер потпишаа декларација. Таа има четири точки и еве што пишува во нив. Иако Доналд Трамп и Ким Џонг-ун не објавија веднаш што стои во декларацијата која е потпишана, таа е ...

Трамп и Ким испишаа нова страна на историјата

Курир - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер, Ким Џон-ун денеска на самитот во Сингапур потпишаа заеднички документ, по што Трамп изјави дека процесот на денуклеризација на Северна Кореја почнува „многу, многу брзо“, а Ким се ...

Трамп и Ким потпишаа историски договор

Курир - 12.06.2018

Лидерите на Соединетите Американски Држави и Северна Кореја, Доналд Трамп и Ким Џонг-ун потпишаа договор по историските разговори кои се одржаа во Сингапур. Двајцата лидери во собата каде што го потпишаа договорот пристигнаа заедно.

(ФОТО) Детали од историскта средба: Ким вети големи промени, Трамп го охрабри со кренат палец

Независен - 12.06.2018

Историска средба меѓу лидерите на САД и Северна Кореја се случи во Сингапур. Доналд Трамп и Ким Џонг - ун се обврзаа денеска за нови односи меѓу земјите и работа на „целосна денуклеаризација на Корејскиот полуостров“.

(Видео) Денис Родман плачеше во живо на Си-ен-ен

Репортер - 12.06.2018

Некогашната кошаркарска ѕвезда Денис Родман се појавил во програма во живо за да им даде поддршка на лидерите на САД и Северна Кореја, Доналд Трамп и Ким Џонг ун. За време на емитувањето на разговорот, Денис Родман заплакал.

(ВИДЕО) САД и Северна Кореја потпишаа заеднички документ на билатералната средба на врвот

Вечер Прес - 12.06.2018

Нова страница од историјата испишаа денеска американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун со состанокот и ракувањето на островот Сентоса во Сингапур. Белата куќа соопшти дека тет-а-тет состанокот на Трамп со Ким траел ...

Што си ветија Трамп и Ким?

Стандард - 12.06.2018

Целосна денуклеаризација и одржлив мир на Корејскиот полуостров. „Безбедносни гаранции“ на Северна Кореја. Итна размена на телесните останки на идентификуваните затвореници и исчезнати за време на борбите меѓу двете Кореи.

Историска средба: Трамп до Ким:Ќе имаме добро пријателство, немам дилеми (Видео)

Република - 12.06.2018

Лидерот на Народна Република Кореја, Ким Јонг-ун и американскиот претседател Доналд Трамп во Сингапур денес потпишаа „историски“ договор кој ќе доведе до „голема промена“, изјавија двајцата претседатели на заедничката прес-конференција по средбата ...

Трамп: Само најхрабрите можат да направат мир

Независен - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп на денешната прес-конференција во Сингапур изјави дека разговорите со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун биле „чесни, директни и продуктивни“. Тој изјави дека од Ким добил уверување дека Северна Кореја ќе ги ...

Средба која ќе го промени светот: Трамп и Ким се ракуваа и потпишаа историски документ

Точка - 12.06.2018

Рано наутро во Сингапур се одржа состанокот на американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун. Тие потпишаа важен договор, а како што вели Трамп наскоро заспочнува процес на денуклеаризација на Северна Кореја.

Трамп се правеше важен, па му го покажа на Ким својот автомобил: Ова е веројатно најбизарниот момент од средбата на ...

Точка - 12.06.2018

Ким Јонг Ун имаше привилегија каква што имаат многу малку луѓе – преку отворена задна врата да ја види внатрешноста на посебно дизајнираниот Кадилак, претседателскиот автомобил на Трамп, наречен „Ѕвер“ кој според многумина е практично оклопно возило ...

Трамп и Ким се ракуваа: Севернокорејците воодушевени, Денис Родман почна да плаче...

Точка - 12.06.2018

Поранешната НБА ѕвезда, Денис Родман се појави на програмата на „СиЕнЕн“ во живо за да даде поддршка за историската средба на американскиот и севернокорејскиот претседател во Сингапур. Емотивниот Родман порача дека верувал дека Ким и Трамп ќе се ...

Судар на два алфа мажи: Експерт за говор на тело ги откри сокриените пораки од историскиот состанок (ВИДЕО)

Курир - 12.06.2018

Сите зборуваат за историскиот состанок на лидерите на САД и Северна Кореја, а сега стигна и анализата на нивните говори на телото. Од првиот заеднички момент и американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун настојувале ...

Зошто Ким Џонг-ун при посетата на Сингапур носи со себе мобилен тоалет?!

Бриф - 12.06.2018

Севернокорејските служби ги обезбедија сите можни аспекти за нивниот лидер Ким Џонг Ун безбедно да пристигне во Сингапур. Ким пристигна со дополнителен транспортен авион „ИЛ-76“, во кој ги имаше сите потребни работи за неговата безбедност и можност ...

Трамп го напуштил Сингапур ден порано и тргнал кон САД: "Не можевме да направиме ништо повеќе"

Точка - 12.06.2018

Тој на патот кон Вашингтон ќе направи пауза во Гвам и на Хаваите. Претседателот на САД, Доналд Трамп, го напуштил Сингапур ден порано од тоа што било првично планирано и пред полетувањето на авионот "Air Force One" рекол дека не сакал да остане уште ...

Трамп на Ким му прикажал видео за идната благосостојба на Северна Кореја ако прифати денуклеаризација

Стандард - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп на денешната историска средба во Сингапур со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, на својот соговорник му презентирал видео за потенијалната благосостојба и мирен развој на Северна Кореја, доколку земјата се ...

Санкциите кон Северна Кореја остануваат: Ким во Белата куќа – Трамп во Пјонгјанг?

Курир - 12.06.2018

По историскиот самит во Сингапур, американскиот претседател Доналд Трамп на конференција за медиумите објави дека САД „ќе ги оконча воените игри“. Си-Ен-Ен наведува дека Трамп најверојатно мислел на заедничките воени вежби со Јужна Кореја, а кои ...

НАТО изрази поддршка за денуклеаризација на Корејскиот Полуостров

Стандард - 12.06.2018

НАТО ја поздравува „историската средба“ меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, изјави денеска генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг.

Кардашијан во супер форма

Локално - 12.06.2018

Ким Кардашијан се појави во црвена комбинација, која целосно ја покажа нејзината фигура. Таа во послениот период напорно вежба, но и практкува посебен режим на исхрана. Кардашијан како и секогаш става посебен акцент на ...

Оваа снимка го убедила Ким: Трамп му покажал како ќе изгледа Северна Кореја ако потпише! Филм достоен за Холивуд

Точка - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп се обидел да внесе доза холивудска драма на состанокот со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, кога на својот "iPad" му покажал на Ким кратка видео снимка, која ги прикажува можностите кои би можеле да ...

Прво интервју на Трамп по историскиот самит: Новинар го прашал како може да му верува на бруталниот диктатор, а ...

Точка - 12.06.2018

Неколку часа по историскиот самит со севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, американскиот претседател Доналд Трамп дал интервју за "ABC". Новинарот Џорџ Стефанопулос жестоко го започнал разговорот и потсетил колку Трамп пред неколку месеци го напаѓал ...

(ВИДЕО) Историска средба на Трамп и Ким: Што се договорија?

еМагазин - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун денеска потпишаа„сеопфатен" заеднички документ. - Тоа беше прекрасен ден и ние многу научивме еден за друг и за нашите земји, изјави Трамп по потпишувањето на документот.

(ВИДЕО) Денис Родман се расплака по историската средба меѓу Трамп и Ким Џонг Ун

еМагазин - 12.06.2018

Еден од најконтроверзните кошаркари од НБА,Денис Родман денеска се расплака во телевизиско интервју во Сингапур каде што присуствува на историската средба меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун.

Секој може да предизвика војна, но само најхрабрите создаваат мир, порача Трамп

Sky - 12.06.2018

Американскиот претседател на прес-конференција по средбата со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун рече дека со потпишувањето на документот, двајцата се солгасиле меѓудругото, за целосна денуклеаризација на корејскиот полуостров.

Историска средба меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун

Поглед - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп се сретна со лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун во рамките на самитот во ...

ИСТОРИСКАТА СРЕДБА СЕ СЛУЧИ: Трамп и Ким се ракуваа во Сингапур – еве што рекоа (ВИДЕО)

Маркукуле - 12.06.2018

Северно корејскиот лидер Ким Јонг ун и американскиот претседател Доналд Трамп пристигнаа на самитот во Сингапур. На историската прва средба на двајцата лидери ќе се разговара за одржување на мирот и денуклеаризацијата на Корејскиот полуостров.

(ФОТО+ВИДЕО) РАКУВАЊЕТО КОЕ ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТ: Ким и Трамп потпишаа историски договор ! Северна Кореја го уништува ...

Маркукуле - 12.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун се сретнаа во Сингапур, а медиумите ширум светот овој самит го оценуваат како историски. Трамп и Ким се ракуваа, а потоа севернокорејскиот лидер му се обрати на ...

Диверзијата на Ким: Како лидерот на Северна Кореја ги измами сите (ФОТО)

МКД - 11.06.2018

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун пристигна во Сингапур користејќи се со „измама“ со авионите, додека на аеродромот во Сингапур го дочека конвој возила. Еден од трите авиони што полетале од аеродромот во главниот град на Северна Кореја ...

Средба на американски и севернокорејски претставници во Сингапур

24 Вести - 11.06.2018

Претставници на делегацијата на американскиот претседател Доналд Трамп утрово во Сингапур се сретнаа со севернокорејски официјални лица, соопшти Белата Куќа. Американската делегација ја предводи амбасадор во Филипини додека пак на чело на ...

Во пресрет на самитот: Северна Кореја се надева на нови односи со САД

Нова ТВ - 11.06.2018

Севернокорејските државни медиуми сметаат дека средбата на нивниот лидер Ким Јонг ун и американскиот претседател Доналд Трамп е можност за земјата “да воспостави нови односи” со САД. Коментарите, на еден ден пред историските разговори, претставуваат ...

Трамп: „Возбуда во воздухот!“

МКД - 11.06.2018

Американски и севернокорејски официјални претставници одржуваат интензивни разговори во Сингапур за да го подготват теренот за историскиот прв состанок меѓу Доналд Трамп и Ким Џонг Ун. Лидерите пристигнаа доцна во неделата и двајцата на аеродромот ...

Самит во Сингапур: Големото исчекување

Deutsche Welle - 11.06.2018

Главните актери на историскиот самит пристигнаа во Сингапур. Денес се прават последните подготовки за големата средба на Трамп и Ким. Во Сингапур не може „ниту пиле да прелета“. Прво стигнаа колоните возила, потоа пристигна храната за Ким Јонг Ун, ...

Трамп чувствува „возбуда во воздухот“ во Сингапур

Алсат-М - 11.06.2018

Додека во Сингапур во тек се интензивни подготовки за средбата меѓу претседателите на САД и на Северна Кореа, Доналд Трамп и Кин Јонг-ун, двајцата лидери веќе се сместија во своите луксузни хотелски апартмани.

Ким Џонг-ун во обиколка на туристичките атракции на Сингапур

Нова ТВ - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун денеска замина во обиколка на туристичките атракции на Сингапур, градот-држава каде утре изутрина ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп.

Кои се севернокорејските телохранители што трчаат околу лимузината на Ким? (ВИДЕО)

МКД - 11.06.2018

Светот уште еднаш ги виде костумосаните телохранители на Ким Џонг-ун, кога ја придружуваа неговата поворка во Сингапур. Но тие се повеќе од само дел од спектаклот, бидејќи кога станува збор за безбедноста на лидерот, Северна Кореја апсолутно ништо ...

Тајната историја на изолираниот остров-домаќин на средбите меѓу Трамп и Ким Јонг-ун

Факултети - 11.06.2018

Првата средба меѓу лидерите на Америка и на Северна Кореја ќе се одржи во луксузно одморалиште на спектакуларен остров со брутално минато. Островот Сентоса се смета дека е најдоброто одморалиште во Сингапур, со околу 20 милиони посетители годишно.

Трамп и сингапурскиот премиер на средба во четири очи

Макфакс - 11.06.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп се сретна со сингапурскиот премиер Ли Хазен-ланг во пресрет на историската средба на врвот меѓу САД и Северна Кореја. Средбата во четири очи се одржа во официјалната резиденција на премиерот на Сингапур.

Граѓаните на Северна Кореја не знаат ништо за историскиот самит помеѓу Ким и Трамп

Кајгана - 11.06.2018

Целото светско внимание е свртено кон Сингапур и историскиот самит помеѓу Доналд Трамп и Ким Џонг Ун. Па, логично е да се претпоставува дека и престолнината на Северна Кореја е возбудена поради настан со вакви димензии.

Диверзијата на Ким: Како лидерот на Северна Кореја ги измами сите

Канал5 - 11.06.2018

Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг ун стигнал до Сингапур користејќи се со „измама“ со авионите, додека на аеродромот во Сингапур го дочекал конвој возила. Еден од трите авиони кои полетале од аеродромот на севернокорејската престолнина Пјонгјанг, ...

Севернокорејска тактика на пристигнување: Ким ги измами сите кои го чекаа во Сингапур

Кајгана - 11.06.2018

Севернокорејската способност и тактика во одвлекување на внимание се покажаа на дело вчера во Сингапур, каде претседателот, Ким Џонг Ун, допатува на самитот со американскиот претседател Доналд Трамп.

Ден пред средбата трамп-ким, Пјонгјанг повика на помирување со смртниот непријател

Сакам да кажам - 11.06.2018

Севернокорејските медиуми ја пофалија можноста изолираната држава да воспостави нов однос со САД, ден пред историскиот самит на Доналд Трамп и Ким Џонг-Ун во Сингапур. Ваквите коментари претставуваат голем пресврт по неколкудеценискиот непријателски ...

Се е подготвено за историската средба Трамп - Ким

Р.С.Европа - 11.06.2018

Претставници на делегацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се сретнаа утрово во Сингапур со севернокорејски официјални лица за последните подготовки за средбата на американскиот и севернокорејскиот претседател, Доналд Трамп и Ким Џонг ...

Самитот Трамп - Ким, почеток на долг процес на отворен дијалог

Сител - 11.06.2018

На историски самит во Сингапур утре треба да се состанат американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун во обид да постигнат договор за денуклеаризација на Корејскиот полуостров.

Ким Џонг Ун си донесе свој тоалет за средбата со Доналд Трамп (фото)

Црнобело - 11.06.2018

Ким Џонг Ун пристигна во Сингапур на историскиот самит со Доналд Трамп. Покрај огромното обезбедување, севернокорејскиот лидер со себе си донесе и приватен тоалет. Инаку, познато е дека Ким не сака кој било да може да врши испитувања по неговото ...

Самит Трамп-Ким: Какви одлуки нѐ очекуваат?

Кајгана - 11.06.2018

Севернокорејските државни медиуми ја споменаа можноста дека оваа изолирана земја „ќе воспостави нов однос“ со САД. Ова е објавено ден пред историскиот состанок помеѓу севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и Доналд Трамп.

Белата куќа: Преговорите се одвиваат побрзо од очекуваното

Р.С.Европа - 11.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп има намера да си оди порано отколку што очекуваше од самитот во Сингапур, бидејќи како што соопшти Белата куќа, разговорите со Северна Кореја се одвиваат "побрзо отколку што се очекуваше", пред утрешниот ...

САД: Разговорите со Северна Кореја се движат побрзо од очекуваното

Макфакс - 11.06.2018

Белата куќа соопшти дека разговорите со Северна Кореја се движат побрзо од очекуваното во пресрет на утрешниот самит во Сингапур. Прелиминарните разговори помеѓу официјалните претставници се одвиваат пред првиот состанок без преседан.

Што очекуваат Јужнокорејците од средбата Трамп - Ким Јонг Ун?

Глас на Америка - 11.06.2018

Многумина во Сеул се надеваат дека средбата во Сингапур ќе ги подобри перспективите за траен мир во регионот ВАШИНГТОН — Јужнокорејците се оптимисти дека претседателот на САД Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја Ким Јонг Ун ќе постигнат договор ...

Ким Џонг-ун во обиколка на туристичките атракции на Сингапур

А1 On - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун денеска замина во обиколка на туристичките атракции на Сингапур, градот-држава каде утре изутрина ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп.

Ким во ноќна прошетка на туристичките атракции на Сингапур

+инфо - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун денеска замина во обиколка на туристичките атракции на Сингапур, градот-држава каде утре изутрина ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп.

Ким Џонг-ун во обиколка на туристичките атракции на Сингапур

Либертас - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун денеска замина во обиколка на туристичките атракции на Сингапур, градот-држава каде утре изутрина ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп.

Како се станува телохранител на Ким Џонг Ун?

Кајгана - 11.06.2018

Светот повторно имаше можност да ги види необичните телохранители на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун кои трчаат покрај неговиот блиндиран автомобил облечени во костуми. Тие се повеќе од спектакл – кога станува збор за обезбедувањето на лидерот, ...

Ким во прошетка на туристичката атракција Сингапур

Макфакс - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун излезе од неговиот хотел во Сингапур и ги посети туристичките атракции на градот-држава, во пресрет на утрешниот самит со американскиот претседател Доналд Трамп.

Ким неочекувано се прошета низ Сингапур пред утрешната средба со Трамп

Сакам да кажам - 11.06.2018

Ким Џонг-Ун, кој изминативе години ретко можеше да се види надвор од својата изолирана земја, се прошета низ Сингапур во пресрет на утрешната историска средба со Доналд Трамп, посетувајќи неколку од најпознатите места во градот.

Нема случајност: Обезбедувањето на Ким е проверено две генерации наназад ГАЛЕРИЈА

+инфо - 11.06.2018

Светот повторно го виде обезбедувањето на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун додека во црни костими трчаа околу неговиот автомобил во Сингапур, каде ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп.

Зошто телохранителите на Ким се популарни во Сингапур?

Тера - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун се сретна со премиерот на Сингапур, Ли Хсијен Линг во пресрет на историскиот самит со американскиот претседател, Доналд Трамп на 12 јуни на островот Сентоса.

Средба на американски и севернокорејски претставници во Сингапур

Н.Македонија - 11.06.2018

Претставници на делегацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се сретнаа утрово во Сингапур со севернокорејски официјални лица, соопшти Белата куќа. Американскиот амбасадор во Филипини и поранешен амбасадор во Јужна Кореја Сунг Ким ја ...

Како лидерот на Северна Кореја ги измами сите

Тера - 11.06.2018

Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун пристигна во Сингапур користејќи се со „измама“ со авионите, додека на аеродромот во Сингапур го дочека конвој возила. Еден од трите авиони што полетале од аеродромот во главниот град на Северна Кореја ...

Им ја „затвори устата“ на сите: Ким со емотивна порака до сопругот (фото)

Press24 - 11.06.2018

Иако се шпекулираше дека ќе се разведат, со една порака Ким Кардашијан им потврди на сите дека нема намера да се разведе од својот сопруг Каније Вест. „Сречен роденден! Ова беше луда година, но тука сме и животот е добар! Горда сум на тебе и на тоа ...

Средба која светот нетрпеливо ја чека: Самитот Трамп - Ким, почеток на долг процес на отворен дијалог

Press24 - 11.06.2018

На историски самит во Сингапур утре треба да се состанат американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун во обид да постигнат договор за денуклеаризација на Корејскиот полуостров.

Ким Јонг-ун пристигна во Сингапур

Н.Македонија - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун вчера пристигна во Сингапур, два дена пред долго очекуваниот самит со претседателот на САД, Доналд Трамп. Предвидено беше Ким да оствари средба со сингапурскиот премиер Ли Ксијен Лунг.

Самитот Трамп – Ким, почеток на долг процес на отворен дијалог

Н.Македонија - 11.06.2018

На историски самит во Сингапур утре треба да се состанат американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун во обид да постигнат договор за денуклеаризација на Корејскиот полуостров.

Иран ја предупреди Северна Кореја да биде претпазлива со САД и Трамп

Н.Македонија - 11.06.2018

Иран го предупреди севернокорнокорејскиот лидер Ким Џонг-ун пред утрешната средба во Сингапур да биде внимателен „поради непредвидливоста“ на американскиот претседател Доналд Трамп. – Ја поздравуваме секоја иницијатива за мир, стабилност и ...

Јужнокорејски медиум: Ким со предлог до Трамп за нова средба во јули во Пјонгјанг

Локално - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го поканил американскиот претседател Доналд Трамп да го посети во јули Пјонгјанг на втора средба на високо ниво меѓу двете држави. Тоа го објави јужнокорејскиот весник Чунан илбо, повикувајќи се на извори во ...

Обезбедувањето од Ким Јонг-ун атракција и во Сингапур (видео)

Таратур - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, во очи историската средба со претседателот на САД, Доналд Трамп, која ќе се слуи на 12 јуни, одржа состанок со сингапурскиот премиер Ли Хсијен Линг. Ким допатува со приватен авион „боинг 747“ на компанијата „Аир ...

Трамп се сретна со сингапурскиот премиер

Локално - 11.06.2018

Во пресрет на историската средба на врвот меѓу САД и Северна Кореја, претседателот на САД Доналд Трамп денеска во Сингапур се сретна со домаќинот – сингапурскиот премиер Ли Хазен-ланг, јави ДПА.

Трамп се сретна со сингапурскиот премиер

Курир - 11.06.2018

Во пресрет на историската средба на врвот меѓу САД и Северна Кореја, претседателот на САД Доналд Трамп денеска во Сингапур се сретна со домаќинот – сингапурскиот премиер Ли Хазен-ланг, јави ДПА.

Јужнокорејски медиум: Ким со предлог до Трамп за нова средба во јули во Пјонгјанг

Вечер Прес - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го поканил американскиот претседател Доналд Трамп да го посети во јули Пјонгјанг на втора средба на високо ниво меѓу двете држави. Тоа го објави јужнокорејскиот весник Чунан илбо, повикувајќи се на извори во ...

Јужнокорејски медиум: Ким со предлог до Трамп за нова средба во јули во Пјонгјанг

Слободен Печат - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун го поканил американскиот претседател Доналд Трамп да го посети во јули Пјонгјанг на втора средба на високо ниво меѓу двете држави. Тоа го објави јужнокорејскиот весник Чунан илбо, повикувајќи се на извори во ...

Средба на американски и севернокорејски претставници во Сингапур

Вечер Прес - 11.06.2018

Претставници на делегацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се сретнаа утрово во Сингапур со севернокорејски официјални лица, соопшти Белата куќа. Американскиот амбасадор во Филипини и поранешен амбасадор во Јужна Кореја Сунг Ким ја ...

Граѓаните на Северна Кореја не знаат ништо за историскиот самит помеѓу Ким и Трамп

Локално - 11.06.2018

Целото светско внимание е свртено кон Сингапур и историскиот самит помеѓу Доналд Трамп и Ким Џонг Ун. Па, логично е да се претпоставува дека и престолнината на Северна Кореја е возбудена поради настан со вакви димензии.

Трамп и сингапурскиот премиер на средба во четири очи

Точка - 11.06.2018

Претседателот на САД, Доналд Трамп се сретна со сингапурскиот премиер Ли Хазен-ланг во пресрет на историската средба на врвот меѓу САД и Северна Кореја. Средбата во четири очи се одржа во официјалната резиденција на премиерот на Сингапур.

После успешната седмица завршена со роденденска прослава на сопругот, Ким Кардашијан позираше во пижами со своите деца

Точка - 11.06.2018

После успешната активистичка акција за пуштање на слобода на Алис Мари Џонсон, Ким ја заврши својата недела во домашна атмосфера. Токму така во најблискиот круг на семејството Кардашијан - Вест го прославија роденденот на сопругот Каније Вест.

Конспирација од највисок степен: Диверзијата на Ким Јонг-ун во Сингапур и измамените репортери

Таратур - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун во Сингапур пристигна на конспиративен начин, со „диверзија“ со авионите до сингапурскиот аеродром, каде беше дочекан конвој возила. Еден од трите авиони што полетале од аеродромот во главниот град на Северна ...

Историски самит Трамп -Ким во Сингапур

Независен - 11.06.2018

На историски самит во Сингапур утре треба да се состанат американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун во обид да постигнат договор за денуклеаризација на Корејскиот полуостров.

Ким-Трамп самит: Северна Кореја се надева на промени

Курир - 11.06.2018

Неодамна објавените коментари претставуваат промена на тонот пред долгоочекуваниот самит меѓу Соединетите Американски Држави и Северна Кореја. Севернокорејските државни медиуми ја споменуваат можноста дека оваа изолирана земја ќе „воспостави нов ...

Стави крај на шпекулациите: Ким Кардашијан напиша порака која ги воодушеви своите фанови!

Среќа.mk - 11.06.2018

Најпознатата старлета на светот, Ким Кардашијан, веќе неколку години е во среќен брак со раперот Кание Вест, со кој има три деца. Party of 5 A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on Apr 23, 2018 at 7:25am PDT Иако честопати се ...

Доналд Трамп дуваше свеќички во Сингапур

Репортер - 11.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој во четврток ќе наполни 72 години, го прослави роденденот малку порано. Претседателот на САД прославата ја направил за време на ручекот со премиерот на Сингапур Ли Сјен Лунг.

Историски самит Трамп -Ким во Сингапур

iPortal - 11.06.2018

На историски самит во Сингапур утре треба да се состанат американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун во обид да постигнат договор за денуклеаризација на Корејскиот полуостров.

Последни подготовки пред историската средба: Дали Трамп ќе се согласи за демонтирање на „нуклеарниот чадор“ од Јапонија ...

Точка - 11.06.2018

Американскиот и севернокорејскиот претседател веќе се наоѓаат во Сингапур и моментално се вршат последните подготовки пред нивната историска средба. Утре ќе се одржи средбата на американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот претседател ...

Ким веќе најави како ќе се однесува на самитот: Во Сингапур пристигна со „летечка измама“

Точка - 11.06.2018

Лидерот на Северна Кореја, Ким Јонг Ун пристигнал во Сингапур со користење на „измама“ на авиони, додека пак на аеродромот го пречека конвој на автомобили. Еден од трите авиони кои што полетаа од аеродромот во севернокорејската престолнина Пјонгјанг ...

Шок од Северна Кореја! Американските медиуми тврдат: Тие немаат поим каде се наоѓа Ким, а еве што им е главна вест

Точка - 11.06.2018

Со оглед на тоа дека целото светско внимание е насочено кон Сингапур и на историската средба меѓу Доналд Трамп и Ким Јонг Ун, престолнината на Северна Кореја сигурно е во исчекување, зарем не? Па, можеби би било така ако во Пјонгјанг знаат што се ...

Белата куќа: Преговорите се одвиваат побрзо од очекуваното

Вечер Прес - 11.06.2018

Американскиот претседател Доналд Трамп има намера да си оди порано отколку што очекуваше од самитот во Сингапур, бидејќи како што соопшти Белата куќа, разговорите со Северна Кореја се одвиваат “побрзо отколку што се очекуваше”, пред утрешниот ...

Ким Џонг-ун во обиколка на туристичките атракции на Сингапур

Локално - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун денеска замина во обиколка на туристичките атракции на Сингапур, градот-држава каде утре изутрина ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп.

Ким Џонг-ун во обиколка на туристичките атракции на Сингапур

Стандард - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун денеска замина во обиколка на туристичките атракции на Сингапур, градот-држава каде утре изутрина ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп.

Ким веќе во елемент: Погледнете како севернокорејскиот лидер го минува времето во Сингапур пред средбата со Трамп: ...

Точка - 11.06.2018

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, го напуштил својот хотел во Сингапур, за, како што се верува, во текот на вечерта да ги обиколи туристичките атракции на државата, пред утрешниот самит со американскиот претседател Доналд Трамп.

Судир на титаните: Еве што сè треба да знаете за самитот на векот и на што светот може да се надева

Точка - 11.06.2018

Светското внимание е насочено на Сингапур и на историската средба Доналд Трамп и Ким Јонг Ун, кои ќе разговараат за денуклеаризација на Корејскиот полуостров и ќе се обидат да воспостават мир. Еве што се треба да знаете за самитот на векот.

Граѓаните на Северна Кореја не знаат ништо за историскиот самит помеѓу Ким и Трамп

24Инфо - 11.06.2018

Целото светско внимание е свртено кон Сингапур и историскиот самит помеѓу Доналд Трамп и Ким Џонг Ун. Па, логично е да се претпоставува дека и престолнината на Северна Кореја е возбудена поради настан со вакви димензии.

(Фото) Ким Кардашијан со провоцирачко голо селфи

24Инфо - 11.06.2018

Ким Кардашијан со провоцирачко голо селфи Во четвртокот, Ким Кардашијан, по трет пат се сликаше пред огледало, топлес, облечена во светкави гаќички, а со рацете ги покриваше градите. На 37-годишната мајка, очигледно ѝ станаа традиција голите фотки ...

Некогаш бил маж, а денеска двојничка на Ким Кардашијан: За операции потрошила 70.000 евра (ВИДЕО)

Маркукуле - 11.06.2018

Талија Алмодовар (31) е трансродна личност од Њујорк, родека како маж кој пред неколку години го променил полот. Денеска изгледа како најпознатата старлета на светот Ким Кардашијан. На хирушки зафати до сега потрошила околу 70.000 евра, а ...