TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трактор згмечи земјоделец

Дневник - 13.05.2006

Љубо Марков (53) од селото Трстеник, Кавадаречко, загинал завчера околу 16 часот откако се превртел тракторот со кој работел во својот овоштарник. Несреќата се случила во месноста Оризарски Дол . Марков со својот трактор „ИМТ 542“ без кабина, го заштитувал насадот со праски.

Трактор се превртел и го нагмечил возачот

Време - 13.05.2006

КАВАДАРЦИ Педесет и тригодишен жител на кавадаречкото село Трстеник загинал завчера кога тракторот што го управувал се превртел и го нагмечил. Како што соопшти кавадаречката полиција, Љубо Марков прскал овоштарник со тракторот.

Чичко со трактор ја прегазил 8-годишна внука

Вест - 08.05.2006

ВО СЕЛОТО ВОЛКОДЕРИ, РЕСЕН Околу 13 часот, во ресенското село Волкодери, се случила несреќа во која 8-годишно девојче го загубило животот. Милена Павловска била прегазена со трактор. Според првичните информации на полицијата, девојчето си играло пред семејната куќа во селото.

Настрадало дете под превртен трактор

Време - 08.05.2006

НЕСРЕЌЕН СЛУЧАЈ Осумгодишно девојче го загубило животот кога се превртел тракторот во кој се возела, завчера во ресенското село Волкодери. Роднини на тешкоповредената Милена Павловска се обиделе веднаш да ја пренесат во Медицинскиот центар во Ресен, но по пат девојчето им подлегнало на повредите.

Ја прегазил осумгодишната внука со трактор

Дневник - 08.05.2006

Осумгодишната Милена Павловска била прегазена од трактор, кој го управувал нејзиниот чичко, завчера во селото Волкодери, Ресен. Несреќата се случила околу 13.45 часот, на улицата пред семејната куќа на семејството Павловски. Д.П. (31) управувал трактор на улицата пред семејната куќа.