TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Утврдено местото на несреќата на авионот на „Ер Франс“

Алсат-М - 14.06.2009

Бразилските воздухопловни сили успеаја да го утврдат местото на несреќата на авионот „Ербас А-330“ на француската авиокомпанија „Ер Франс“ во Атлантскиот океан.

Принајдено местото каде падна Еарбас А-330

Форум - 14.06.2009

Бразилските воздухопловни сили успеаја да го утврдат местото на несреќата на авионот „Ербас А-330“ на француската авиокомпанија „Ер Франс“ во Атлантскиот океан.

Само црните кутии може да датат одговор за уривањето на „ербас“-от

Форум - 14.06.2009

Потврдено е дека авионот на Air France имал проблеми со системот за управување. Но додека не се најдат „црните кутии“, никој не сака да претпостави што е причината за уривањето на авионот Бразилските ...

Утврдено местото на несреќата

Вечер Прес - 14.06.2009

Бразилските воздухопловни сили успеаја да го утврдат точното место на несреќата во Атлантскиот Океан на авионот "ербас А-330" на француската авиокомпанија "Ер Франс".

„Ербас“ удри во мост на белградскиот аеродром

Време - 13.06.2009

Авион на „Ер Франс“ на редовна линија Париз - Белград со 70 патници завчера при паркирањето на аеродромот „Никола Тесла“ со левата страна удрил во авиомостот на аеродромската зграда, пренесуваат српските ...

Бразилската војска го утврди местото на катастрофата на “Ербас“

Нетпрес - 13.06.2009

Бразилската војска успеа да го утврди местото на катастрофата на авионот “Ербас А330“ на француската компанија “Еар Франце“ во Атлантскиот Океан, објави ИТАР-ТАСС.

Утврдено местото на катастрофата на “Ербас“

Сител - 13.06.2009

Бразилската војска успеа да го утврди местото на катастрофата на авионот “Ербас А330“ на француската компанија “Еар Франце“ во Атлантскиот Океан, објави ИТАР-ТАСС.

Пронајдени уште шест тела од авионот на Ер Франс

Р.С.Европа - 13.06.2009

Уште шест тела од авионот на Ер Франс се извлечени од Атлански Океан, потврдија бразилските власти. Црната кутија од авионот на француската авиокомпанија се уште не е пронајдена.

Инцидент на „ербас“ на „Ер Франс“ во Белград

Н.Македонија - 13.06.2009

Авионот „ербас 319“ на „Ер Франс“ на редовната линија Париз-Белград со 70 патници и шест члена на екипажот завчера при паркирање на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ со левиот мотор удрил во авиомостот од ...

Пронајдени се уште три тела на патници од Ербасот

А1 - 12.06.2009

Бразилски брод извади уште три тела од водите на Атланскиот Океан и покрај лошото време кое ја отежнува работата на спасувачките екипи.

Нов инцидент на Ербас во Белград

А1 - 12.06.2009

Инцидент на Ербас на француската авио компанија „Ер Франс“, што требаше да лета од Белград за Париз, се случи денеска при полетувањето на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, пренесува Макфакс.

Пронајдени се уште три тела на патници од исчезнатиот француски авион

Канал5 - 12.06.2009

Бразилски брод извади уште три тела од водите на Атланскиот Океан и покрај лошото време кое ја отежнува работата на спасувачките екипи.

Авионот Ербас А330 е еден од најдобрите во светот

Макфакс - 12.06.2009

Авионот Ербас А330 е еден од најдобрите авиони и меѓу најсигурните било кога произведени, изјави денеска Томас Ендерс, претседател на Управниот одбор на Ербас.

Инцидент на патнички авион Ербас на белградскиот аеродром

Сител - 12.06.2009

Продолжуваат инцидентите со патничките авиони произведени од европскиот концерн Ербас. Ербас на француската авиокомпанија „Ер Франс“ кој требаше да лета од Белград за Париз, пред полетувањето удрил со левото ...

Нов инцидент на Ербас на „Ер Франс“ во Белград

МРТ - 12.06.2009

Инцидент на Ербас на француската авио компанија „Ер Франс“, што требаше да лета од Белград за Париз, се случи денеска при полетувањето на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, пренесува Макфакс.

Авионот Ербас А330 е еден од најдобрите во светот

МРТ - 12.06.2009

Авионот Ербас А330 е еден од најдобрите авиони и меѓу најсигурните било кога произведени, изјави денеска Томас Ендерс, претседател на Управниот одбор на Ербас.

Пронајдени се уште три тела на патници од исчезнатиот француски авион

Сител - 12.06.2009

Бразилски брод извади уште три тела од водите на Атланскиот Океан и покрај лошото време кое ја отежнува работата на спасувачките екипи.

Пронајдени се уште три тела на патници од исчезнатиот француски авион

Алфа - 12.06.2009

Бразилски брод извади уште три тела од водите на Атланскиот Океан и покрај лошото време кое ја отежнува работата на спасувачките екипи.

Нов инцидент на Ербас на „Ер Франс“ во Белград

Макфакс - 12.06.2009

Инцидент на Ербас на француската авио компанија „Ер Франс“, што требаше да лета од Белград за Париз, се случи денеска при полетувањето на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, пренесува Макфакс.

Пронајдени се уште три тела од авионот на Ер Франс

Кирилица - 12.06.2009

Бразилски брод извади уште три тела од водите на Атланскиот Океан и покрај лошото време кое ја отежнува работата на спасувачките екипи Досега се пронајдени вкупно 44 тела на патници од францускиот „Ербас 330“ ...

Се помали шанси за наоѓање уште тела на патниците од “Ербас“

Нетпрес - 12.06.2009

Шансите да бидат откриени уште тела на патниците од авионот на “ер франс“, што исчезна на 1 јуни над Атлантскиот Океан, со секој изминат ден се намалуваат, пренесува ДПА. До сега се најдени телата на 44 жртви.

За 24 часа принудно слетаа три „ербаси“

Н.Македонија - 12.06.2009

Три „ербаси“ на различни авиокомпании за 24 часа принудно слетаа поради технички проблеми. Авионите успешно се приземјени и ниту еден од патниците не е повреден Три авиони „ербас“ на различни авиокомпании за ...

Принудно слетување на четири авиони за два дена

А1 - 11.06.2009

Авион од типот Ербас 320 на руската компанија Аерофлот изутрината принудно слета во Новосибирск, јавија локалните гласила. Ова е четврти авион, кој во изминатите два дена поради дефект мораше принудно да слета.

Руски авион Ербас принудно слета во Новосибирск

Канал5 - 11.06.2009

Авион на Ербас А320 на руската авиокомпанија „Аерофлот“ принудно слетал во Новосибирск. Според првичните информации, леталото принудно слетало поради пукнатина на стаклото од пилотската кабина.

Француската морнарица ги бара црните кутии

Време - 11.06.2009

Француската нуклеарна подморница „Емрод“ вчера почна со потрагата по црните кутии на авионот „ербас“ на „Ер Франс“, кој потона во Атлантикот на први јуни со 228 лица, соопшти француската воена команда во Париз.

Австралиски авион Ербас принудно слета на Гуам

Канал5 - 11.06.2009

Австралиски патнички авион „Ербас 300-200“ принудно слета на Островот Гуам откако во пилотската кабина избил пожар. Авионот сообраќал од Јапонија - Австралија, четири часа по полетувањето во пилорскара кабина ...

Отфрлени сомневањата за вмешаност на двајца патници во несреќата на францускиот Ербас

Канал5 - 11.06.2009

Француската разузнавачка служба ги отфрли сомневањата за вмешаност на двајца патници од летот АФ 447 во падот на авионот на „Ер Франс“ во Атлантскиот океан минатата недела, соопшти француското Министерство за ...

Почна идентификацијата на пронајдените тела на патниците од францускиот Ербас

Канал5 - 11.06.2009

Почна идентификацијата на дел од пронајдените тела на патниците од францускиот Ербас, кој се урна во атлантскиот океан. 16 тела денеска се транспортирани во бразилската воздухопловна база Ресифе.

Двајца од патниците во францускиот “Ербас“ поврзани со терористи

Алсат-М - 11.06.2009

вајца патници во авионот на “Ер Франс“ што исчезна на 31 мај, се поврзани со исламистички терористички организации, денеска објавиле тајните служби на Франција.

Зачестени дефекти кај авионите од типот "Ербас"

Телма - 11.06.2009

Авион од типот Ербас 320 на руската компанија Аерофлот изутрината принудно слета во Новосибирск, јавија локалните гласила. Ова е четврти авион, кој во изминатите два дена поради дефект мораше принудно да слета.

Телата пронајдени од „Ер Франс“ на ДНК-идентификација

Утрински - 11.06.2009

Првите тела пронајдени од авионот на „Ер Франс“, кој минатата недела се урна во Атлантскиот Океан, вратени се во Бразил, изјавија официјални лица.

Со ДНК се утврдува идентитетот на патниците

Дневник - 11.06.2009

Спасувачките тимови интензивно трагаат по црните кутии за да се утврдат причините за несреќата Спасувачките екипи досега извлекоа 41 тело, од вкупно 228 патници на авионот на Ер Франс, кој во минатата недела, ...

Отфрлени сомневањата за терористички напад како причина за падот на авионот на Ер Франс

Кирилица - 11.06.2009

Француската разузнавачка служба ги отфрли сомневањата за вмешаност на двајца патници од летот АФ 447 во падот на авионот на „Ер Франс“ во Атлантскиот океан минатата недела, соопшти француското Министерство за ...

Австралиски авион Ербас принудно слета на Гуам

Алфа - 11.06.2009

Австралиски авион Ербас принудно слета на Гуам Австралиски патнички авион „Ербас 300-200“ принудно слета на Островот Гуам откако во пилотската кабина избил пожар.

Авион марка Ербас се запалил во воздух

Р.С.Европа - 11.06.2009

Авион на австралиската компанија „Џетстар“ марка „Ербас“ принудно слета на островот Гуам во Тихиот океан поради мал пожар во кокпитот.

“Ербас“ принудно слетал на островот Гуам

Нетпрес - 11.06.2009

Австралиски патнички авион “Ербас“ со 203 патници и членови на екипажот синоќа принудно слетал на островот Гуам, на Тихи океан. Причина за принудното слетување бил пожар што избувнал во пилотската кабина.

Не се исклучува можноста за терористички напад врз францускиот Ербас

Сител - 11.06.2009

Двајца патници во авионот на “Ер Франс“ кој исчезна и потоа се урна на 31 мај во водите на Атлантикот се поврзани со исламистички терористички организации.

Принудни слетувања на руски и австралиски авион од типот Ербас

Кирилица - 11.06.2009

Авион на Ербас А320 на руската авиокомпанија „Аерофлот“ принудно слетал во Новосибирск, а австралиски авион Ербас А 300-200 се приземји во Гуам Според првичните информации, леталото принудно слетало поради ...

Двајца од патниците во францускиот “Ербас“ поврзани со терористи

Нетпрес - 11.06.2009

Двајца патници во авионот на “Ер Франс“ што исчезна на 31 мај, се поврзани со исламистички терористички организации, денеска објавиле тајните служби на Франција.

Принудно слетување на четири авиони за два дена

МРТ - 11.06.2009

Авион од типот Ербас 320 на руската компанија Аерофлот изутрината принудно слета во Новосибирск, јавија локалните гласила. Ова е четврти авион, кој во изминатите два дена поради дефект мораше принудно да слета.

Принудно слетување на четири авиони за два дена

Макфакс - 11.06.2009

Авион од типот Ербас 320 на руската компанија Аерофлот изутрината принудно слета во Новосибирск, јавија локалните гласила. Ова е четврти авион, кој во изминатите два дена поради дефект мораше принудно да слета.

Што се случува со Ербасите?

Вечер Прес - 11.06.2009

Десетина дена не делат од трагедијата на францускиот авион во Атлантикот, а за само два-три дена уште неколку ербаси мораа принудно да се приземјат - кому мотор му се запалил, кому стакло му пукнало...

Нуклеарна подморница трага по црните кутии на „ербасот“

Н.Македонија - 11.06.2009

Француска нуклеарна подморница вчера почна да трага по црните кутии на авионот на „Ер Франс“, кој со 228 патници минатата недела се урна во Атлантикот Подморницата ќе се обиде да ги најде кутиите, пред нивните ...

Француска подморница во потрга по црните кутии

А1 - 10.06.2009

Француска нуклеарна подморница „Емрод“ почна денеска со потрагата по црните кутии на авионот „Ербас“ на „Ер Франс“, кој потона во Атлантикот на 1 јуни со 228 лица, соопшти француската воена команда во Париз.

Принудно слетување на Ербас - се запалил еден од моторите

А1 - 10.06.2009

Авион Ербас А320 на норвешката компанија Iber World, принудно слета денеска на аеродромот во Лас Палмас, на островот Гран Канарија, во Шпанија откако еден од моторите се запалил.

Кинески „Ербас“ принудно слетал во Москва

А1 - 10.06.2009

Патнички авион „Ербас 340-300“ со 155 патници и членови на екипажот изврши синоќа принудно слетување на аеродромот Шерметиево во Москва.

Ербас слета принудно во Лас Палмас откако се запалил еден од моторите

Канал5 - 10.06.2009

Авион Ербас А320 на норвешката компанија Ибер ворлд, принудно слета денеска на аеродромот во Лас Палмас, на островот Гран Канарија, во Шпанија откако еден од моторите се запалил.

Се барат црните кутии на урнатиот авион

Алсат-М - 10.06.2009

Потрагата по црните кутии среде Атлантскиот океан денеска и официјално започнува. Француската атомска подморница Емерод претпладнево пристигна на местото каде пред десет дена се урна авионот на Ер Франс при ...

"Емрод" се нурна во потрага по црните кутии

Телма - 10.06.2009

Француска нуклеарна подморница „Емрод“ почна денеска со потрагата по црните кутии на авионот „Ербас“ на „Ер Франс“, кој потона во Атлантикот на 1 јуни со 228 лица, соопшти француската воена команда во Париз.

Досега извадени тела на 41 патник од францускиот Ербас што се урна во Атлантикот

Канал5 - 10.06.2009

Бразилски и француски спасувачки екипи извадиле до синоќа вкупно 41 тело на патници од авионот Ербас на француската компанија Ер Франс кој се урна во Атлантскиот Океан на 31 мај.

Пронајдени дел од опашката на „Ер Франс“ и 29 тела

Утрински - 10.06.2009

САО ПАОЛО - Бразилска екипа трагачи открија голем дел од опашката на авионот на „Ер Франс“, што се урна пред една недела над Атлантикот со 228 патници.

Досега извадени тела на 41 патник од францускиот Ербас

Алсат-М - 10.06.2009

Бразилски и француски спасувачки екипи извадиле до синоќа вкупно 41 тело на патници од авионот Ербас на француската компанија Ер Франс кој се урна во Атлантскиот Океан на 31 мај.

Кинески „Ербас“ изврши принудно слетување во Москва, нема повредени

Канал5 - 10.06.2009

Патнички авион „Ербас 340-300“ со 155 патници и членови на екипажот изврши синоќа принудно слетување на аеродромот Шерметиево во Москва.

Ербас А330 и А340 од денеска со нови сензори за мерење на брзината

Канал5 - 10.06.2009

Сите авиони Ербас А330 и А340 кои се користат за цивилната авијација од денеска ќе имаат најмалку два нови сензори за мерење на брзината од вкупно три монтирани во авионите, изјави синоќа Ерик Дориври, ...

Француска подморница почна да ги бара црните кутии на потонатиот авион на „Ер Франс“

Канал5 - 10.06.2009

Француска нуклеарна подморница „Емрод“ почна денеска со потрагата по црните кутии на авионот „Ербас“ на „Ер Франс“, кој потона во Атлантикот на 1 јуни со 228 лица, соопшти француската воена команда во Париз.

Пронајдена опашката, се бараат црните кутии

Време - 10.06.2009

Нуркачите на бразилската морнарица вчера пронајдоа дел од опашката на авионот на „Ер Франс“, кој пред една недела исчезна за време на летот над Атлантски Океан.

Ербас слета принудно во Лас Палмас откако се запалил еден од моторите

Сител - 10.06.2009

Авион Ербас А320 на норвешката компанија Ибер ворлд, принудно слета денеска на аеродромот во Лас Палмас, на островот Гран Канарија, во Шпанија откако еден од моторите се запалил.

Грчки авион принудно слета во Атина поради сигнал за пожар

Кирилица - 10.06.2009

Авионот „Ербас А-340“ на грчка авиокомпанија вчера принудно слета на меѓународниот аеродром во Атина, поради сигнал за пожар Никој од 95-те патници и 12-члениот екипаж во авионот не е повреден.

Кинески „Ербас“ принудно слета во Москва

Кирилица - 10.06.2009

Патнички авион „Ербас 340-300“ со 155 патници и членови на екипажот изврши синоќа принудно слетување на аеродромот Шерметиево во Москва Авионот на кинеската авиокомпанија „Ер Чајна“ летал од Милано за Пекинг ...

Ербас слета принудно на Канарските Острови

Кирилица - 10.06.2009

Авион Ербас А320 на норвешката компанија Ибер ворлд, принудно слета денеска на аеродромот во Лас Палмас, на островот Гран Канарија, во Шпанија откако еден од моторите се запалил Авионот со 180 патници ...

Ербас А330 и А340 од денеска со нови сензори за мерење на брзината

Кирилица - 10.06.2009

Сите авиони Ербас А330 и А340 кои се користат за цивилната авијација од денеска ќе имаат најмалку два нови сензори за мерење на брзината од вкупно три монтирани во авионите, изјави синоќа Ерик Дориври, ...

Потрагата по телата од Ербасот продолжува – пронајдено 41 тело

МРТ - 10.06.2009

Спасувачките екипи пронашле 41 тело од урнатиот Ербас на „Ер Франс“ над Атлантикот, кои денеска се префрлени во Бразил на идентификација.

Француска нуклеарна подморница се вдаде во потрага по црните кутии

Кирилица - 10.06.2009

Француска нуклеарна подморница „Емрод“ почна денеска со потрагата по црните кутии на авионот „Ербас“ на „Ер Франс“, кој потона во Атлантикот на 1 јуни со 228 лица, соопшти француската воена команда во Париз ...

Потрагата по телата од Ербасот продолжува – пронајдено 41 тело

Макфакс - 10.06.2009

Спасувачките екипи пронашле 41 тело од урнатиот Ербас на „Ер Франс“ над Атлантикот, кои денеска се префрлени во Бразил на идентификација.

Пронајдени се телата на 41 патник од францускиот Ербас

Кирилица - 10.06.2009

Бразилски и француски спасувачки екипи извадиле до синоќа вкупно 41 тело на патници од авионот Ербас на француската компанија Ер Франс кој се урна во Атлантскиот Океан на 31 мај Во претходни соопштенија беше ...

Шпански ербас А-320 присилно слета на Канарските острови

Макфакс - 10.06.2009

Ербас А-320 на шпанската авиокомпанија „Иберворлд“ денеска присилно слета на аеродромот Лас Палмас на Канарските острови, набрзо по полетувањето од истиот аеродром.

Досега извадени тела на 41 патник од францускиот Ербас што се урна во Атлантикот

Алфа - 10.06.2009

Бразилски и француски спасувачки екипи извадиле до синоќа вкупно 41 тело на патници од авионот Ербас на француската компанија Ер Франс кој се урна во Атлантскиот Океан на 31 мај.

Француска подморница почна да ги бара црните кутии на потонатиот авион на „Ер Франс“

Алфа - 10.06.2009

Француска нуклеарна подморница „Емрод“ почна денеска со потрагата по црните кутии на авионот „Ербас“ на „Ер Франс“, кој потона во Атлантикот на 1 јуни со 228 лица, соопшти француската воена команда во Париз.

Ербас слета принудно во Лас Палмас откако се запалил еден од моторите

Алфа - 10.06.2009

Авион Ербас А320 на норвешката компанија Ибер ворлд, принудно слета денеска на аеродромот во Лас Палмас, на островот Гран Канарија, во Шпанија откако еден од моторите се запалил.

Ербас А330 и А340 со нови сензори за мерење на брзината

Вечер Прес - 10.06.2009

"Ер Франс" до крајот на седмицата ќе замени два од уредите, а до крајот на јуни - и трите брзинометри во секој авион од двата модела.

Пронајдени уште 11 тела на патници од урнатиот авион на „Ер Франс“

Н.Македонија - 10.06.2009

Бразилски и француски воени бродови завчера пронашле уште 11 тела во Атлантски Океан, за кои се верува дека се на патниците од авионот на „Ер Франс“, кој минатиот понеделник исчезна и се урна откако влета во ...

„Ер Франс“ уште лани знаела за дефектните брзинометри

Н.Македонија - 10.06.2009

Брзинометрите се во центарот на истрагата за уривањето на „ербасот“. Експертите велат оти тие покажувале различни брзини и можеби имале клучна улога во трагедијата Француската авиокомпанија „Ер Франс“ уште ...

Најден опашот на авионот на „Ер-Франс“

BBC - 09.06.2009

Бразилските воени нуркачи го најдоа она што изгледа како опашот на авионот на „Ер-Франс“, кој пред една седмица исчезна над Атлантикот.

Откриени нови осум тела, се трага по црните кутии

А1 - 09.06.2009

Откриени се нови осум тела на загинати во авионската несреќа над Атлантикот и интензивирана е потрагата по црните кутии, откако беше пронајдена опашката на леталото.

Извлечени вкупно 24 тела од урнатиот авион на Ер Франс

Дневник - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухопловни сили до прексиноќа пронајдоа 24 тела од авионот на Ер Франс кој во минатата недела се урна и потона во Атлантскиот Океан.Телата се пронајдени во зона на околу 640 ...

Пронајдени 24 тела и Стабилизаторот на "Ербасот"

Телма - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухоповни сили до синоќа пронајдоа 24 тела од авионот на „Ер Франс“, кој минатата недела се урна и потона во Атлантскиот океан.

Пронајдени 24 тела од авионот на „Ер Франс“ кој се урна во Атлантикот

Канал5 - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухоповни сили до синоќа пронајдоа 24 тела од авионот на „Ер Франс“, кој минатата недела се урна и потона во Атлантскиот океан.

Авиокомпаниите чекаат директива за промени во „ербас А330“

Утрински - 09.06.2009

КУАЛА ЛУМПУР - Неколку авиокомпании кои користат авиони од моделот „ербас А330-200“, што се урна во Атлантикот минатата седмица, вчера соопштија дека ќе чекаат директива од производителот на авиони „Ербас“ ...

Во зоната на падот на „Ер Франс“ пронајдени 17 тела

Утрински - 09.06.2009

Повеќе тела се извлечени од Атлантикот во областа каде што минатата седмица исчезна францускиот авион, со што досега се извлечени 17 тела, јавија официјални лица.

Откриени нови осум тела, се трага по црните кутии

Алсат-М - 09.06.2009

Откриени се нови осум тела на загинати во авионската несреќа над Атлантикот и интензивирана е потрагата по црните кутии, откако беше пронајдена опашката на леталото.

Пронајдени 24 тела од потонатиот авион на „Ер Франс“

Кирилица - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухоповни сили до синоќа пронајдоа 24 тела од авионот на „Ер Франс“, кој минатата недела се урна и потона во Атлантскиот океан Телата се пронајдени во зона на околу 640 ...

Пронајдени 24 тела од авионот на „Ер Франс“ кој се урна во Атлантикот

Алфа - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухоповни сили до синоќа пронајдоа 24 тела од авионот на „Ер Франс“, кој минатата недела се урна и потона во Атлантскиот океан.

САД со високотехнолошки уреди ќе помогнат за откривање на авионот на Ер Франс

Кирилица - 09.06.2009

САД во Бразил испратија екипа на своите военоморските сили со високотехнолошки уреди, кои ќе помогнат во откривањето на аудиосигнали од авионот на Ер Франс, потонат во Атлантикот со 228 патници, пренесоа ...

Пронајдени 24 тела од авионот на „Ер Франс“ кој се урна во атлантикот

Сител - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухоповни сили до синоќа пронајдоа 24 тела од авионот на „Ер Франс“, кој минатата недела се урна и потона во Атлантскиот океан.

Откриени нови осум тела, се трага по црните кутии

Макфакс - 09.06.2009

Откриени се нови осум тела на загинати во авионската несреќа над Атлантикот и интензивирана е потрагата по црните кутии, откако беше пронајдена опашката на леталото.

Пронајдени 24 тела од авионот на „Ер Франс“ кој се урна во Атлантикот

МРТ - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухоповни сили до синоќа пронајдоа 24 тела од авионот на „Ер Франс“, кој минатата недела се урна и потона во Атлантскиот океан.

Уште осум тела пронајдени од авионот на Ер Франс

Р.С.Европа - 09.06.2009

Уште осум тела се проинајдени од авионот на Ер Франс кој минатата недела се урна во Атлански Океан. Телата на настраданите се пронајдени на 400 километри од островот Фернандо Де Норонха близу Бразил.

Испливаа 29 тела и дел од опашката на Ербасот

Вечер Прес - 09.06.2009

Бразилските и француските воено-воздухопловни сили до прексиноќа пронајдоа 29 тела на патниците и дел од опашката на авионот на "Ер Франс", кој минатата недела се урна во Атлантскиот Океан.

Извлечени 15 тела од настраданите од францускиот Ербас

А1 - 08.06.2009

Спасувачките екипи денеска ја продолжуваат потрагата по телата на настраданите патници од францускиот Ербас, кој пред една недела се урна во Атлантскиот океан.

Пронајдени уште 15 тела од францускиот Ербас

Алсат-М - 08.06.2009

Спасувачките екипи денеска ја продолжуваат потрагата по телата на настраданите патници од францускиот Ербас, кој пред една недела се урна во Атланскиот океан.

Пронајдени 17 тела во зоната на уривањето на "ербасот"

Телма - 08.06.2009

Спасувачките екипи вчера пронајдоа уште 15 тела на патниците од авионот на француската авиокомпанија „Ер Франс“, како и поголем број на делови од авионот кој пред седум дена се урна во Атлантскиот Океан.

Пронајдени две тела на патници

Време - 08.06.2009

Бразилската воена авијација викендов пронајде две машки тела за кои се претпоставува дека биле патници на летот 477 на француските компанија „Ер Франс“, кој пред шест дена исчезна во водите на Атлантикот, ...

Патниците од "ербасот" ги изеле ајкули?

Вест - 08.06.2009

РЕСИФЕ, 8 јуни (Ројтерс) - Спасувачките екипи завчера сабајле најдоа две машки тела од летот на "Ер Франс" што се урна во Атлантскиот океан минатата недела, изјави портпарол на бразилското воздухопловство.

До сега пронајдени 17 тела

Канал5 - 08.06.2009

Билансот на пронајдени тела од патниците на кобниот лет 447 на Ер Франс во атлантскиот океан се искачи на 17, соопштија француските и бразилските безбедносни служби.

Пронајдени тела на 17 патници од францускиот „ербас“

Дневник - 08.06.2009

Спасувачките екипи завчера извлекоа уште 15 тела на патници на авионот на Ер Франс, при што се пронајдени вкупно 17 тела од 228 патници во авионот што пред една недела се урна во Атлантскиот Океан.

Пронајдени вкупно 17 тела од авионот на „Ер Франс“

Канал5 - 08.06.2009

Спасувачките екипи вчера пронајдоа уште 15 тела на патниците од авионот на француската авиокомпанија „Ер Франс“, како и поголем број на делови од авионот кој пред седум дена се урна во Атлантскиот Океан.

Пронајдени две машки тела од авионот на „Ер Франс“

Утрински - 08.06.2009

ПАРИЗ - Пронајдени се две тела од авионот на „Ер Франс“, што исчезна над Атлантикот минатиот понеделник, соопштија бразилските воздухопловни сили.

Пронајдени вкупно 17 тела од авионот на „Ер Франс“

Кирилица - 08.06.2009

Спасувачките екипи вчера пронајдоа уште 15 тела на патниците од авионот на француската авиокомпанија „Ер Франс“, како и поголем број на делови од авионот кој пред седум дена се урна во Атлантскиот Океан По ...

Извлечени 15 тела од настраданите од францускиот Ербас

Форум - 08.06.2009

Спасувачките екипи денеска ја продолжуваат потрагата по телата на настраданите патници од францускиот Ербас, кој пред една недела се урна во Атланскиот океан.

„Ер Франс“ упатил препорака за промена на брзинометрите на авионите „Ербас“ уште во 2007

Кирилица - 08.06.2009

Авиокомпанијата „Ер Франс“ објави дека уредите за мерење, кои ја отчитуваат аеродинамичната брзина на авионите „Ербас“, покажувале дефекти, вклчучувајќи замрзнување при лет на голема височина, и уште во ...

Пронајдени уште три тела од авионот на „Ер Франс“

Кирилица - 08.06.2009

Уште три тела се пронајдени денеска од авионот „Ербас“ на компанијата „Ер Франс“ кој во понеделникот исчезна од радарите на пат од Рио де Жанеиро за Париз, соопштија бразилски официјални претставници - Три ...

Пронајдени 17 тела од исчезнатиот француски авион “Ербас А330“

Нетпрес - 08.06.2009

Седумнаесет тела бил пронајдени во Атлантикот, при мистериозниот пад на францускиот патнички авион Ербас. Бројката ја потврдиле службени бразилски извори.

Досега пронајдени вкупно 17 тела од авионот на „Ер Франс“

Алфа - 08.06.2009

Спасувачките екипи вчера пронајдоа уште 15 тела на патниците од авионот на француската авиокомпанија „Ер Франс“, како и поголем број на делови од авионот кој пред седум дена се урна во Атлантскиот Океан.

Пронајдени 17 тела од исчезнатиот француски авион “Ербас а330“

Сител - 08.06.2009

Седумнаесет тела бил пронајдени во Атлантикот, при мистериозниот пад на францускиот патнички авион Ербас. Бројката ја потврдиле службени бразилски извори.

Пронајдени 17 тела од авионот на Ер Франс

Р.С.Европа - 08.06.2009

Војската на Бразил соопшти дека се пронајдени 17 тела од авионот на Ер Франс кој се сруши во Атлански Океан минатата недела. Телата се пронајдени на 1200 километри североисточно од бразилскиот брег.

Извлечени 15 тела од настраданите од францускиот Ербас

Макфакс - 08.06.2009

Спасувачките екипи денеска ја продолжуваат потрагата по телата на настраданите патници од францускиот Ербас, кој пред една недела се урна во Атланскиот океан.

Ирски „Ербас“ погоден од гром, нема жртви

Кирилица - 08.06.2009

Авион „Ербас“ на ирската авиокомпанија „Еар Лингис“ беше погоден синоќа од гром за време на полетувањето од аеродромот во Даблин за Лондон Инцидентот се случил непосредно откако авионот се излетал од пистата, ...

Пронајдени 17 тела од Ербасот

Вечер Прес - 08.06.2009

Спасувачките екипи пронајдоа уште 15 тела на патниците од авионот на француската авиокомпанија Ер Франс", како и поголем број делови од авионот кој пред седум дена се урна во Атлантскиот Океан.