TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тевез одлучува за седум дена

СуперСпорт - 16.06.2013

Тевез се наоѓа помеѓу Јувентус и Милан, а би требало до крајот на следната недела да ја соопшти својата одлука. По се изгледа дека Аргентинецот и дефинитивно се одлучил да не го продолжи својот ...

Милан ги жртвува Робињо и Боатенг поради “триото за титулата”

Спортклуб - 15.06.2013

Карлос Тевез пред една и пол година беше на чекор од Сан Сиро, тогаш трансферот пропадна поради тоа што Силвио Берлускони ја стопираше продажбата на Бразилецот Пато.

Милан се договори со Тевез – Аргентинецот ќе биде замена за Робињо

Спортски - 14.06.2013

Иако се чинеше дека Карлос Тевез е многу блиску до трансфер во Јувентус, сепак првиот оперативец на Милан Адриано Галиани успеа да ја победи конкуренцијата и сега Аргентинецот е на чекор од „Сан ...

Милан се договори со Тевез, се чека продажбата на Роби и Боа

СуперСпорт - 14.06.2013

Пред година и пол Карлитос Тевез беше на чекор од Сан Сиро, тогаш трансферот пропадна бидејќи Берлускони го стопира продавањето на Пато.

Ѕамброта: Ел Шарави има цена, гледате што се случи со Ибра и Тиаго Силва

Локално - 14.06.2013

Поранешниот играч на Милан, Џанлука Ѕамброта изјави дека не би се изненадил ако "росонерите" го продадат Стефан Ел Шарави во текот на летото.

Галијани кон Ел Шарави: Немој да бидеш тажен

СуперСпорт - 13.06.2013

Првиот оперативец на Милан изјави дека „Фараонот“ треба да се радува што најголемите клубови се интересираат за него. Од Бразил стигна вест дека Ел Шарави го погодиле информациите дека Милан го нуди ...

Фараонот го наследува Матадорот?

СуперСпорт - 13.06.2013

Во Наполи очекуваат дека ќе земат 63 мииони евра за Едисон Кавани, а половина од таа сума се спремни да ја понудат на Росонерите за Ел Шарави.

Агентот на Тевез во Милано

Република - 13.06.2013

Агентот на Карлос Тевез се состанал денес во Милано на одвоена средба со претсавниците на екипите на Милан и Јувентус. Киа Јорабијан се ссретнал со потпретседателот на Милан Адријано Галијани и како ...

Наполи се вклучи во битката за “Фараонот“

Локално - 13.06.2013

Наполи е кандидат за потписот на напаѓачот на Милан, Стефан Ел Шарави. Во моментов тој е во Бразил со репрезентацијата на Италија, за да учествува на Купот на Конфедерациите.

Тевез ги разлути Јувентус и Милан?

СуперСпорт - 12.06.2013

Карлос Тевез се наоѓа на листата на желби на двата клуба и по се изгледа ќе го разлути ривалството помеѓу Јувентус и Милан уште повеќе.

Ако Милан го продаде Ел Шарави ќе се обиде да го врати Силва

СуперСпорт - 12.06.2013

Во редовите на Милан би можел да се врати бразилскиот штопер Тијаго Силва, кој претходното лето беше продаден на ПСЖ. Милан го продаде Силва за 45 милиони евра на ПСЖ претходното лето, а сега не е ...

Алберти: Тевез му вети на Галијани дека ќе дојде во Милан

СуперСпорт - 12.06.2013

Хозе Алберти, експерт во фудбал во Јужна Америка, зборува за трансфер плановите на Милан. „Тевез ќе дојде во Милан, бидејќи постои ветување меѓу фудбалерот и Галијани.

Галијани потврди дека Ел Шарави не е недостапен

Вечер Прес - 12.06.2013

Агентот на репрезентативецот на Италија, Роберто Ла Флорио пак експресно ја демантираше информацијата дека моментално преговара со англискиот премиерлигаш Манчестер Сити Најверните фанови на ...

Милан ги пушти сезонските карти со ликовите на триото „Балотели, Ел Шарави и Боатенг

СуперСпорт - 11.06.2013

Милан ги пушти сезонските карти со ликовите на триото „Балотели, Ел Шарави и Боатенг Росонерите ги пуштија во продажба сезонските карти, на кои се фотографии од Балотели, Боатенг и Ел Шарави.

Фараонот само му се заблагодари на Манчестер Сити

Вечер Прес - 11.06.2013

Англиските медиуми ја пренесоа информацијата дека "граѓаните" нудат 40 мил. евра за Стефан Ел Шарави, но таквата шпекулација експресно ја демантираше Адријано Галијани Напаѓачот на италијанскиот ...

Галијани: Нема никаква понуда за Ел Шарави

Локално - 11.06.2013

Потпретседателот на Милан, Адријано Галијани негираше дека од Манчестер Сити испратиле понуда за Стефан Ел Шарави. Откако пред неколку дена "десната рака" на Силвио Берлускони откри дека клубот уште ...

Ел Шарави го одби Манчестер Сити

Утрински - 10.06.2013

Најдобриот играч на „росонерите“ вo изминатата сезона ја одби понудата од 30 милиони фунти на премиерлигашот и останува во Милан Најдобриот играч вo изминатата сезона на Милан, напаѓачот Стефан Ел ...

Ел Шарави го одби Манчестер Сити, сака да остане во Милан

Дневник - 10.06.2013

Најдобриот играч вo изминатата сезона на Милан, напаѓачот Стефан Ел Шарави не ја прифати понудата на премиерлигашот Манчестер Сити која изнесува 30 милиони фунти.

Ел Шарави го одби Манчестер Сити, сака да остане во Милан

24 Вести - 10.06.2013

Најдобриот играч ви изминатата сезона на Милан, напаѓачот Стефан Ел Шарави не ја прифати понудата на премиерлигашот Манчестер Сити која изнесува 30 милиони фунти.

Ел Шарави го одби Манчестер Сити, сака да остане во Милан

А1 On - 10.06.2013

Најдобриот играч ви изминатата сезона на Милан, напаѓачот Стефан Ел Шарави не ја прифати понудата на премиерлигашот Манчестер Сити која изнесува 30 милиони фунти.

Галиани: Ел Шарави не оди никаде, Тевез нема да не изневери

Таратур - 10.06.2013

Потпретседателот на Милан Адриано Галини стави крај на шпекулациите и потврди дека не постојат никакви шанси младиот напаѓач Стефан Ел Шарави нема да замине од „Сан Сиро“ и притоа изјави дека сака да ...

Галијани: Ел Шарави не оди никаде, Тевез нема да не издаде

СуперСпорт - 10.06.2013

Потпретседателот на Милан, Адриано Галијани стави крај на шпекулациите и потврди дека не постојат никакви шанси младиот напаѓач Стефан Ел Шарави да замине од Сан Сиро и притоа изјави дека сака да го ...

Ел Шарави: Сакам да останам во Милан

+инфо - 10.06.2013

Најдобриот играч ви изминатата сезона на Милан, напаѓачот Стефан Ел Шарави не ја прифати понудата на премиерлигашот Манчестер Сити која изнесува 30 милиони фунти .

Ел Шарави не сака во Манчестер Сити

Курир - 10.06.2013

Најдобриот играч ви изминатата сезона на Милан, напаѓачот Стефан Ел Шарави не ја прифати понудата на премиерлигашот Манчестер Сити која изнесува 30 милиони фунти.

Mилан: Го сакаме Тевез, но не го продаваме „Фараонот“?!

Сител - 10.06.2013

Потпретседателот на Милан Адриано Галијани потврди дека клубот повторно има сериозен интерес за Карлос Тевез од Манчестер Сити , но категорично негираше дека ќе биде разменет со младиот талент Стефан ...

Галиани: Ел Шарави не оди никаде, Тевез нема да не изневери

Спортски - 10.06.2013

Потпретседателот на Милан Адриано Галини стави крај на шпекулациите и потврди дека не постојат никакви шанси младиот напаѓач Стефан Ел Шарави нема да замине од „Сан Сиро“ и притоа изјави дека сака да ...

Нова покана од Галијани за Тевез

Нетпрес - 10.06.2013

Потпретседателот на италијанскиот калчо гигант Милан, ги возбуди најверните фанови и спортската јавност на Апенините со изјавата дека и понатаму сака да ги осигура услугите на аргентинскиот ...

Тевез конечно во Милан?

СуперСпорт - 10.06.2013

Потпретседателот на Милан, Адриано Галијани во Милан сака да го доведе напаѓачот на Манчестер Сити, Карлос Тевез. Аргентинскиот фудбалер самиот изјави дека сака да ја напушти Премиер Лигата и во ...

Ел Шарави: Не размислувам да го напуштам Милан

СуперСпорт - 10.06.2013

Напаѓачот на Милан, Стефан Ел Шарави е на мета на многу големи клубови по одличната сезона во дресот на „Росонерите“. Еден од клубовите кој што е заинтересиран за услугите на „Фараонот“ е и Манчестер ...

Ел Шарави: Не си одам од Милан

МКД - 10.06.2013

Младиот италијански фудбалер во Милна, Стефан Ел Шарави нема намера да ги напушти „росонерите“, и покрај сериозниот интерес на англискиот премиерлигаш Манчестер сити, кој понуди пари плус Карлос ...

Галијани го вика Тевез во Милан

Екипа - 10.06.2013

Генералниот менаџер на Милан, Адријано Галијани навести дека „росонерите“ сериозно сакаат во своите редови да го донесат Карлос Тевез од Манчестер сити.

Ел Шарави: Сити? Останувам во Милан

24Фудбал - 10.06.2013

Медиумите од Италија пренесуваат дека ’Граѓаните’ се подготвени да платат 25 милиони евра и да го понудат Карлос Тевез со цел да дојдат до услугите на Стефан Ел Шарави.

„Фараонот“ Ел Шарави не мрда од Милан

Дерби - 10.06.2013

Младиот напѓач на Милан, Стефан Ел Шарави, ги демантираше шпекулациите кои силно го поврзуваат со трансфер во тимот на Манчестер Сити, изјавувајќи денеска за „Ла Република“ дека и наредната година ќе ...

Ел Шарави го одби Манчестер Сити, сака да остане во Милан

МРТ - 10.06.2013

Најдобриот играч ви изминатата сезона на Милан, напаѓачот Стефан Ел Шарави не ја прифати понудата на премиерлигашот Манчестер Сити која изнесува 30 милиони фунти.

Ел Шарави: Убаво е да знаеш дека Сити те сака, но јас сепак нема да го напуштам Милан

Локално - 10.06.2013

Ѕвездата на Милан, Стефан Ел Шарави уште еднаш ги демантираше информациите дека може да го напушти италијанскиот гигант.

Галијани го кани Тевез да премине на Сан Сиро

Локално - 10.06.2013

Генералниот менаџер на Милан, Адријано Галијани наговести дека “росонерите“ сериозно ја разгледуваат можноста да го доведат Карлос Тевез од Манчестер Сити на Сан Сиро.

Ел Шарави го одби Манчестер Сити, сака да остане во Милан

Вечер Прес - 10.06.2013

Најдобриот играч ви изминатата сезона на Милан, напаѓачот Стефан Ел Шарави не ја прифати понудата на премиерлигашот Манчестер Сити која изнесува 30 милиони фунти.

Ел Шарави го одбил Сити, сака да остане во Милан

Либертас - 10.06.2013

Најдобриот играч во изминатата сезона на Милан, напаѓачот Стефан Ел Шарави не ја прифати понудата на премиерлигашот Манчестер Сити, која изнесува 30 милиони фунти.

Ел Шарави не сака да си оди од Милан

Lider - 10.06.2013

Еден од најдобрите фудбалери на Милан, напаѓачот Стефан Ел Шарави не ја прифати понудата на премиерлигашот Манчестер Сити која изнесува околу 30 милиони фунти.

25 милиони и Тевез за Ел Шарави

Идивиди - 10.06.2013

Иако многу медиуми го преселија Карлос Тевез во редовите на Јувентус, во Манчестер Сити имаат поинакво размислување и надеж дека со негово упатување во Милан ќе можат да го добијат главниот фудбалер ...