TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лажна дојава за бомба во „Рамстор“

Канал5 - 24.07.2013

Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Лажна дојава за бомба во „Рамстор“

Утрински - 24.07.2013

Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Лажна дојава за бомба во „Рамстор“

24 Вести - 24.07.2013

Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Лажна била дојавата за бомба во скопски Рамстор

Вест - 24.07.2013

Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Лажна дојава за бомба во „Рамстор“

Алсат-М - 24.07.2013

Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Лажна дојава за бомба во „Рамстор“

А1 On - 24.07.2013

Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Дојавата за бомба во „Рамстор“ е лажна

Курир - 24.07.2013

Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Лажна дојавата за бомба во „Рамстор“

+инфо - 24.07.2013

Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдуваат во МВР.

Дојава за бомба во Т.Ц. „Рамстор“

Курир - 24.07.2013

Вчера вечер околу 21.30 часот по дојава за бомба во трговскиот центар „Рамстор“ полициска екипа ги евакуирала посетителите што биле внатре.

Лажна дојава за бомба во „Рамстор"

Макфакс - 24.07.2013

Во вторникот била примена дојава за поставена бомба во трговскиот центар „Рамстор" во Скопје, поради што бил евакуиран. Како што соопшти полицијата, околу 20.50 часот на телефонскиот број на инфо ...

Лажна дојава за бомба во „Рамстор"

Кајгана - 24.07.2013

Вчера била примена дојава за поставена бомба во трговскиот центар „Рамстор" во Скопје, поради што бил евакуиран. Како што соопшти полицијата, околу 20.50 часот на телефонскиот број на инфо центарот ...

Лажна пријава за бомба во Рамстор во Скопје

Inpress - 24.07.2013

Скопје, 24. јули 2013 (ИНПРЕС) Синоќа на телефонскиот број на инфо центарот на Рамстор маркетот во Скопје, се јавило засега непознато машко лице и кажало дека во објектот има подметнато експлозивна ...

Лажна дојава за бомба во ТЦ Рамстор

Сител - 24.07.2013

Вчера вечер околу 21.30 часот бил евакуиран трговскиот центар Рамстор поради дојава за поставена бомба. На дојавата реагирала единицата за антитероризам која до доцна во ноќта го истражувала објектот.

Лажна дојава за бомба во „Рамстор“

Алфа - 24.07.2013

Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Дојавата за бомба во трговскиот центар „Рамстор“ била лажна

Press24 - 24.07.2013

Вчера трговскиот центар „Рамстор“ во Скопје беше испразнет откако имало дојава за поставена бомба во објектот. Сепак, од Министерството за внатрешни работи потврдија дека вчерашната дојава за бомба ...

Лажна дојава за бомба во Т.Ц. „Рамстор“

Нетпрес - 24.07.2013

Поради дојава за бомба, синоќа полициска екипа ги евакуирала посетителите од трговскиот центар „Рамстор“. Според информациите на Телеграф.мк од Министерството за внатрешни работи, вчера околу 21.30 ...

ОЧЕКУВАНО: Лажна била дојавата за бомба во „Рамстор“

Телеграф - 24.07.2013

Утринава Центарот е отворен за посетители и дуќаните и локалите внатре работат нормално - од МВР велат дека работат на откривање на дојавувачот Лажна била синоќешната дојава за бомба во трговскиот ...

Лажна дојава за бомба предизвика паника во „Рамстор“ во Скопје

МКД - 24.07.2013

Непознато лице вчера лажно пријавило дека во трговскиот центар „Рамстор“ има поставена бомба. Како што информираа од МВР, дојавата за поставената бомба била лажна, а тоа го утврдиле полициските ...

Лажна дојава за бомба предизвика паника во „Рамстор“ во Скопје

Таратур - 24.07.2013

Поради дојава за бомба, синоќа полициска екипа ги евакуирала посетителите од трговскиот центар „Рамстор“. Сепак, од Министерството за внатрешни работи потврдија дека вчерашната дојава за бомба која ...

ВНИМАВАЈТЕ, БОМБА: За лажна дојава се лежи в затвор

Телеграф - 24.07.2013

Од почетокот на годинава полицијата регистрирала шест лажни предупредувања за подметнати бомби на територијата на Скопје Евакуација на целиот објект и пуштање на единиците за антитероризам на ...

Дојавата за бомба била лажна

Локално - 24.07.2013

Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдија од Министерството за внатрешни работи.Синоќа во 21 и 30 часот на телефонскиот ...

Дојавата за бомба во Рамстор синоќа била лажна

Либертас - 24.07.2013

Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Лажна дојава за бомба во „Рамстор“

Бриф - 24.07.2013

Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

ФОТО: Вчеравечер дојава за бомба во „Рамстор“

Скопје инфо - 24.07.2013

Вчеравечер околу 21.30 часот се случила дојава за бомба во трговскиот центар „Рамстор", по што полициска екипа дошла на локацијата и ги евакуирала посетителите што биле внатре.

Бомбата во Рамстор – лажна

Република - 24.07.2013

Дојавата за бомба во трговскиот центар Рамстор е лажна. Од МВР потврдуваат дека не е пронајдена експлозивна направа. Вчера вечер околу 21.30 часот бил евакуиран трговскиот центар Рамстор поради ...

„Бомба“ дојава во Рамстор

Локално - 24.07.2013

Трговскиот центар „Рамстор“ во Скопје е испразнет откако од засега неофицијални информации имало дојава за бомба во објектот, јавува Телеграф.мк.

Дојавата за бомба во „Рамстор“ била лажна

Sky - 24.07.2013

Дојавата за бомба, која вчера го испразни трговскиот центар „Рамстор“ во Скопје била лажна. Во 21.30 часот вчера беше пријавено дека има бомба во „Рамстор“, по што веднаш полицијата и стручни лица за ...

Лажна дојава за бомба во ТЦ Рамстор

Вечер Прес - 24.07.2013

Вчера вечер околу 21.30 часот бил евакуиран трговскиот центар Рамстор поради дојава за поставена бомба. На дојавата реагирала единицата за антитероризам која до доцна во ноќта го истражувала објектот.

Лажна дојава за бомба во „Рамстор“

Канал 77 - 24.07.2013

Во вторникот била примена дојава за поставена бомба во трговскиот центар „Рамстор“ во Скопје, поради што бил евакуиран. Како што соопшти полицијата, околу 20.50 часот на телефонскиот број на инфо ...

Бомба во т.ц. Рамстор

Република - 24.07.2013

Вчера вечер околу 21.30 часот по дојава за бомба во трговскиот центар „Рамстор“ полициска екипа ги евакуирала посетителите што биле внатре.

Дојавата за бомба била лажна

Вечер Прес - 24.07.2013

Трговскиот центар Рамстор" во Скопје завчера беше испразнет откако имало дојава за поставена бомба во објектот. Сепак, од Министерството за внатрешни работи потврдија дека дојавата за бомба која ја ...

Лажна дојава за бомба во Рамстор

Lider - 24.07.2013

Вчера околу 20,50 часот на телефонскиот број на инфо центарот на Рамстор маркетот во Скопје, се јавило засега непознато машко лице и кажало дека во објектот има подметнато експлозивна направа.

Бомба во Рамстор-лажна дојава!

eReporter - 24.07.2013

Полицијата соопшти дека непознато лице синоќа известило дека во трговскиот центар „Рамстор“ има поставено бомба. По дојавата, сите посетители од „Рамстор“ синоќа по 21,30 часот биле веднаш евакуирани ...

Лажна дојава за бомба во „Рамстор“

Идивиди - 24.07.2013

Скопје, 24 јули 2013 (МИА) - Дојавата за бомба поради која синоќа беа евакуирани посетителите во Трговскиот центар „Рамстор“ била лажна, потврдија од Министерството за внатрешни работи.

Дојава за бомба во Рамстор во Скопје - цел трговски евакуиран

Press24 - 23.07.2013

Трговскиот центар „Рамстор“ во Скопје е испразнет откако од засега неофицијални информации имало дојава за бомба во објектот, јавува Телеграф.мк .

ЕКСКЛУЗИВНО: Полиција го испразни „Рамстор“

Телеграф - 23.07.2013

Според засега неофицијални информации, имало дојава за бомба во објектот Полицајци проверуваат дали има експлозивна направа во трговскиот центар„Рамстор“, откако претходно добиле дојава за бомба во ...

ЕКСКЛУЗИВНО: Дојава за бомба во „Рамстор“ (ФОТО)

Телеграф - 23.07.2013

Од МВР ја потврдија дојавата за бомба и објаснија дека единици за антитероризам моментално го испитуваат објектот МВР ја потврди информацијата на Телеграф дека вечерва околу 21.30 часот се случила ...

Рамстор во Скопје евакуиран – имало дојава за бомба

МК News - 23.07.2013

Трговскиот центар „Рамстор“ во Скопје е испразнет откако од засега неофицијални информации имало дојава за бомба во објектот, јавува Телеграф.мк .

Полиција го испразни „Рамстор“

Либертас - 23.07.2013

Полицајци проверуваат дали има експлозивна направа во трговскиот центар„Рамстор“, откако претходно добиле дојава за бомба во објектот, јавува Телеграф.