TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Канал5 - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас на 84. Меѓународен саем во Солун.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

24 Вести - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

„Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата за договорот од Преспа“, рече Ципрас

ТВ21 - 15.09.2019

Поранешниот грчки премиер изнуди силни аплаузи и овации од присутните кога во обраќањето се осврна на Договорот од Преспа, особено во делот во кој ја обвини актуелната влада за хипокризија и демагогија, но и за „импресивно салто“ во конкретното ...

Ципрас: Мицотакис направи импресивно салто во однос на Преспанскиот договор, но добро е што ќе го почитува

Фокус - 15.09.2019

Лидерот на грчката опозициска партија СИРИЗА, Алексис Ципрас, во говорот на Меѓународниот саем во Солун изјави дека актуелниот премиер Констатинос Мицотакис и неговата влада се надминале во, како што вели, хипокризија и демагогијата во однос на ...

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Слободен Печат - 15.09.2019

Поранешниот грчки премиер изнуди силни аплаузи и овации од присутните кога во обраќањето се осврна на Договорот од Преспа, особено во делот во кој ја обвини актуелната влада за хипокризија и демагогија.

Ципрас: Импресивно салто на Мицотакис за Договорот од Преспа

МКД - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на Сириза Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Press24 - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

А1 On - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Независен - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата

Нетпрес - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Лидерот на СИРИЗА претстави алтернативен план за економијата и општеството

Слободен Печат - 15.09.2019

Во говорот што траеше речиси 75 минути, под слоганот „Тука сме", поранешниот грчки премиер потсети што постигнала неговата влада во изминатите четири и пол години. Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на ...

Ципрас претстави алтернативен план за економијата и општеството

А1 On - 15.09.2019

Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на енергија, на дигитална економија; градење нова социјална држава; дигитализација на јавната и проширување на индивидуалните права и слободи и безбедност за сите граѓани, ...

Ципрас: Хипокризија и демагогија на Владата на Мицотакис за Договорот од Преспа

Р.С.Европа - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

+инфо - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себеси во хипокризијата

ММС - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Сител - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

ЦИПРАС ВО СОЛУН: Каде се сега македономахите?

Денешен - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, рече лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84. Меѓународен саем во Солун, јави МИА од Атина.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Опсервер - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Локално - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Лидерот на СИРИЗА претстави алтернативен план за економијата и општеството

Опсервер - 15.09.2019

Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на енергија, на дигитална економија; градење нова социјална држава; дигитализација на јавната и проширување на индивидуалните права и слободи и безбедност за сите граѓани, ...

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

24Инфо - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

4NEWS - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Република - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Пулс24 - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас претстави алтернативен план за економијата и општеството

Либертас - 15.09.2019

Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на енергија, на дигитална економија; градење нова социјална држава; дигитализација на јавната и проширување на индивидуалните права и слободи и безбедност за сите граѓани, ...

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

CivilMedia - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас се јави – Мицотакис направи импресивно салто за Преспанскиот договор

PressingTV - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во демагогијата

Фактор - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

Либертас - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Лидерот на СИРИЗА претстави алтернативен план за економијата и општеството

24Инфо - 15.09.2019

Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на енергија, на дигитална економија; градење нова социјална држава; дигитализација на јавната и проширување на индивидуалните права и слободи и безбедност за сите граѓани, ...

Ципрас за Договорот од Преспа: Мицотакис се надмина себе си во демагогијата

Скопје1 - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Ципрас: За Договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себе си во хипокризијата и демагогијата

MakPress - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Vладата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Лидерот на СИРИЗА претстави алтернативен план за економијата и општеството

MakPress - 15.09.2019

Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на енергија, на дигитална економија; градење нова социјална држава; дигитализација на јавната и проширување на индивидуалните права и слободи и безбедност за сите граѓани, ...

Лидерот на СИРИЗА претстави алтернативен план за економијата и општеството

1tv - 15.09.2019

Праведен развој со поддршка на истражувањето, иновациите, обновливите извори на енергија, на дигитална економија; градење нова социјална држава; дигитализација на јавната и проширување на индивидуалните права и слободи и безбедност за сите граѓани, ...

Ципрас: За договорот од Преспа, Мицотакис се надмина себеси во хипокризијата и демагогијата

1tv - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

ЦИПРАС: “Преспанскиот договор е договор што вреди да се почитува од секоја влада во Грција”

Магазин - 15.09.2019

Онаму каде што навистина господинот Мицотакис и Владата се надминаа себе си во хипокризија и демагогијата е Договорот од Преспа, порача лидерот на СИРИЗА Алексис Ципрас во неговиот говор во рамки на 84.

Мицотакис и Заев ќе се сретнат на неутрален терен – во Њујорк

PressingTV - 13.09.2019

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис ќе се сретне со неговиот македонски колега Зоран Заев на неутрален терен, во Њујорк, за време на Генералното собрание на ОН кон крајот на месецов, објави „Ефимерида“.

Мицотакис и Заев ќе се сретнат на неутрален терен – во Њујорк

Република - 13.09.2019

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис ќе се сретне со неговиот македонски колега Зоран Заев на неутрален терен, во Њујорк, за време на Генералното собрание на ОН кон крајот на месецов, објави „Ефимерида“.

„Прототема“: Мицотакис за прв пат ќе се сретне со Заев на барање на западните престолнини

Фактор - 13.09.2019

Денешното издание на „Прототема“ тврди дека новиот грчки премиер Киријакос Мицотакис нема лична волја да се сретне со шефот на македонската Влада, Зоран Заев, следната недела на маргините од Генералното собрание на ОН во Њујорк, но дека тоа ќе го ...

Грчки медиуми: Идната недела прва средба Заев и Мицотакис

24 Вести - 12.09.2019

Повеќе грчки портали објавија дека наредната недела во Њујорк ќе се одржи првата средба меѓу премиерите на Грција и Македонија, Киријакос Мицотакис и Зоран Заев. Според овие информации, разговорот би се случил на маргините на генералното собрание на ...

Идната недела прво соочување на Заев и Мицотакис?

Телма - 12.09.2019

Повеќе грчки портали објавија дека наредната недела во Њу Јорк ќе се одржи првата средба меѓу премиерите на Грција и Македонија, Киријакос Мицотакис и Зоран Заев. Според овие информации, разговорот би се случил на маргините на Генералното собрание ...

Заев и Мицотакис ќе го скршат мразот идната недела во Њујорк?

Слободен Печат - 12.09.2019

Според овие информации, разговорот би се случил на маргините на Генералното собрание на Обединетите нации. Повеќе грчки портали објавија дека наредната недела во Њуjорк ќе се одржи првата средба меѓу премиерите на Грција и Македонија, Киријакос ...

Во Њујорк прва средба на Заев – Мицотакис

ММС - 12.09.2019

Наредната недела во Њу Јорк ќе се одржи првата средба меѓу премиерите на Грција и Македонија, Киријакос Мицотакис и Зоран Заев, објавија грчките медиуми. Според овие информации, разговорот би се случил на маргините на Генералното собрание на ...

Мицотакис и Заев ќе го скршат мразот – првата средба ќе биде во Њујорк

PressingTV - 12.09.2019

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис ќе се сретне со неговиот македонски колега Зоран Заев за време на Генералното собрание на ОН во Њујорк кон крајот на месецов, објави Ефимерида. Весникот додава дека доколку средбата се оствари, таа ќе биде од ...

Грчката опозиција до Мицотакис: Го признавте Преспанскиот договор и ја продадовте Македонија за фотелја!

Фокус - 09.09.2019

Грчките опозициски партии го критикуваа грчкиот премиер, Кирјакос Мицотакис, дека го признал Преспаскиот договор и потребата од негово почитување, иако, како што порачуваат тие, во предизборниот период тој поинаку говорел и настапувал како ...

Анкета: Грчката влада доби позитивна оценка од граѓаните

Курир - 09.09.2019

Позитивно или веројатно позитивно ги оценуваат првите активности на грчката влада 71,4 отсто од анкетираните Грци во истражувањето спроведено од агенцијата Marc за весникот „Прото тема“, независно од тоа за кого гласале на изборите.

Истражување на јавното мислење во Грција: Владата добива позитивна оценка од граѓаните

Нетпрес - 09.09.2019

Позитивно или веројатно позитивно ги оценуваат првите активности на грчката влада 71,4 отсто од анкетираните Грци во истражувањето спроведено од агенцијата Marc за весникот „Прото тема“, независно од тоа за кого гласале на изборите.

Грчките опозициски партии реагираат: За Мицотакис сега Договорот од Преспа сепак не бил предавнички

МКД - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Мицотакис: Ердоган да не и се заканува на Европа

Р.С.Европа - 09.09.2019

Потребно е да се спроведе Договорот ЕУ-Турција и да има враќања на мигранти, рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на вчерашната прес конференција во рамките на Меѓународниот саем во Солун во однос на мигрантското прашање и додаде дека тоа е ...

Реакции на грчките опозициски партии за говорот на Мицотакис во Солун во однос на Договорот од Преспа

ММС - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Реакции на грчките опозициски партии за говорот на Мицотакис во Солун во однос на Договорот од Преспа

Сител - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Грчка опозиција: Ја продадовте Македонија на скопјаните

Р.С.Европа - 09.09.2019

По вчерашниот говор на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис во Солун, дел од грчките опозициски партии го нападнаа претседателот на грчката влада дека од борец за Македонија, станал „предавник“ и дека со тоа што не го спомнал Преспанскиот договор, ...

Реакции на грчките опозициски партии: Мицотакис ја призна потребата од почитување на Договорот од Преспа

Слободен Печат - 09.09.2019

Од СИРИЗА велат дека Мицотакис во пракса ја призна потребата од почитување на Договорот од Преспа. Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот ...

Реакции на грчките опозициски партии: Мицотакис се чини дека има одлучено дека Договорот од Преспа сепак не е ...

Press24 - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Грчки опозициски партии: Мицотакис им го предаде светото име Македонија на скопјаните

Независен - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис, за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Реакции на грчките опозициски партии за говорот на Мицотакис во Солун во однос на Договорот од Преспа

А1 On - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

По молкот на Мицотакис за Договорот од Преспа: Ја продадовте Македонија за премиерската фотелја!

+инфо - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Реакции на грчките опозициски партии за говорот на Мицотакис во Солун во однос на Договорот од Преспа

Нетпрес - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Истражување на јавното мислење во Грција: Владата добива позитивна оценка од граѓаните

А1 On - 09.09.2019

Позитивно или веројатно позитивно ги оценуваат првите активности на грчката влада 71,4 отсто од анкетираните Грци во истражувањето спроведено од агенцијата Marc за весникот „Прото тема“, независно од тоа за кого гласале на изборите.

Реакции на грчките опозициски партии за говорот на Мицотакис во Солун во однос на Договорот од Преспа

4NEWS - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Мицотакис: Ердоган треба да разбере дека не е можно да им се заканува на Грција и на Европа за бегалското прашање

Опсервер - 09.09.2019

Потребно е да се спроведе Договорот ЕУ-Турција и да има враќања на мигранти, рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на денешната прес конференција во рамките на Меѓународниот саем во Солун во однос на бегалското/ мигрантското прашање и додаде дека ...

Грчката опозиција го „подбра“ Мицотакис за Договорот од Преспа

еМагазин - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Анкета: Позитивна оценка од Грците за првите чекори на Мицотакис

PressingTV - 09.09.2019

Позитивно или веројатно позитивно ги оценуваат првите активности на грчката влада 71,4 отсто од анкетираните Грци во истражувањето спроведено од агенцијата Marc за весникот „Прото тема“, независно од тоа за кого гласале на изборите.

Реакции на грчките опозициски партии за говорот на Мицотакис во Солун во однос на Договорот од Преспа

Либертас - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Истражување на јавното мислење: Грчката влада добива позитивна оценка од граѓаните

Вечер Прес - 09.09.2019

Позитивно или веројатно позитивно ги оценуваат првите активности на грчката влада 71,4 отсто од анкетираните Грци во истражувањето спроведено од агенцијата Marc за весникот „Прото тема“, независно од тоа за кого гласале на изборите.

Грчката влада позитивно оценета од граѓаните

24Инфо - 09.09.2019

Позитивно или веројатно позитивно ги оценуваат првите активности на грчката влада 71,4 отсто од анкетираните Грци во истражувањето спроведено од агенцијата Marc за весникот „Прото тема”, независно од тоа за кого гласале на изборите.

Реакции на грчките опозициски партии за говорот на Мицотакис во Солун во однос на Договорот од Преспа

Локално - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Истражување на јавното мислење во Грција: Владата добива позитивна оценка од граѓаните

Опсервер - 09.09.2019

Позитивно или веројатно позитивно ги оценуваат првите активности на грчката влада 71,4 отсто од анкетираните Грци во истражувањето спроведено од агенцијата Marc за весникот „Прото тема“, независно од тоа за кого гласале на изборите.

Десничарите го обвинуваат Мицотакис за предавство, левичарите за популизам во предизборието

CivilMedia - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Опозицијата го напаѓа Мицотакис: Ја продадовте Македонија

PressingTV - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Грција: Опозицијата го напаѓа Мицотакис за „одбраната на Македонија“ во Солун

Денешен - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Критики на грчката опозиција за говорот на Мицотакис во Солун за Договорот од Преспа

24Инфо - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Анкета: Грчката влада доби позитивна оценка од граѓаните

1tv - 09.09.2019

Позитивно или веројатно позитивно ги оценуваат првите активности на грчката влада 71,4 отсто од анкетираните Грци во истражувањето спроведено од агенцијата Marc за весникот „Прото тема“, независно од тоа за кого гласале на изборите.

Реакции на грчките опозициски партии за говорот на Мицотакис во Солун

MakPress - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Грчките опозициски партии за говорот на Мицотакис: Владата го предаде светото име Македонија на скопјаните

1tv - 09.09.2019

Дел од грчките опозициски партии упатија остри критики до премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис за неговиот говор на отворањето на Меѓународниот саем во Солун во саботата вечерта, како во однос на ставовите за економската политика, така и за ...

Мицотакис: За сега не е предвидена средба со Заев

MakPress - 09.09.2019

Сѐ уште не е предвидена некоја средба со господинот Заев, но очигледно е дека во некој момент ќе се сретнам со господинот Заев, рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, одговарајќи на новинарско прашање за време на денешната прес конференција во ...