TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Рамковска: Монтиран политички процес на Груевски против Велија

А1 - 15.01.2011

Монтиран политички процес на Груевски против Велија Рамковски. Вака сопругата на сопственикот на А1 Телевизија, Мазес Рамковска, го оцени апсењето и истрагата за наводен криминал во случајот Перо ...

Обвинителството гледа докази за криминал во снимките

Утрински - 15.01.2011

На видеоснимките што беа прегледувани завчера во судот од страна на осомничените во случајот „Пајажина“ и нивните бранители, има доволно докази со кои може да се потврди дека во фирмите на „Перо ...

Македонија - Полициските снимки пресија за адвокатите

Време - 15.01.2011

Валентина Стојанчевска Незаконските полициски снимки на адвокатскиот тим на Велија Рамковски, сопственикот на телевизија „А1“, и на управителите обвинети во случајот „Пајажина“ се алатка за директен ...

Зорлу од Истанбул, Форнетти од Словенија настрадале во „Пајажината“ на Рамковски

Канал5 - 15.01.2011

Се зголемува бројот на компаниите кои претрпеле штета заради повреда на индустриска сопственост, кражба на бренд и нарушување на углед, зашто нивни двојници се регистрирани на адресата Перо Наков.

Во регистрите немало клучни докази

Дневник - 15.01.2011

Истражните органи, пред да го пломбираат магацинот на Перо Наков 60, ги зеле најважните докази - деловодниците на фирмите од кои може точно да се утврди кои документи недостигаат , вели д-р Светлана ...

Маневски бега од прашања

А1 - 14.01.2011

Најкритикуваниот министер од Европската Унија посочен како главен кочничар на судските реформи Михајло Маневски одбегнува да проговори за неговата улога во пајажината.

Полицијата тајно ја снимала пајажината на Рамковски

Дневник - 14.01.2011

Адвокатите на Велија Рамковски ги оценија како проблематични видеоматеријалите од тајното снимање, бидејќи на нив имало и делови од приватниот живот на осомничените - одење на риболов, играње тенис ...

Исчезнувањето на регистрите не влијае врз истрагата во случајот ’Пајажина’

Алсат-М - 14.01.2011

Не е нарушена истрагата во случајот „Пајажина“ со исчезнувањето на 500 – те регистри со документи од запечатениот магацин на „Перо Наков“, сметаат криминолозите.

Адвокатите на Рамковски откриле детали од доказниот материјал?

Телма - 14.01.2011

Адвокатите на Велија Рамковски и останатите обвинети во случајот „Пајажина“ немаат право да откриваат детали од доказниот материјал кој бил обезбеден со посебни истражни мерки, смета претседателката ...

Македонија - Власта трага по кртот во „Шутка“

Време - 14.01.2011

Валентина Стојанчевска Фрчат казни за „помеките“ чувари додека управата на истражниот затвор „Скопје“ ги бара „кртовите“ меѓу чуварите што ги обелодениле специјалните мерки за притворените од ...

Адвокатите на „Пајажина“ откривале детали од истрагата

Сител - 14.01.2011

Адвокатите на кланот Рамковски го прекршиле законот кога вчера пред камерите откриваа што виделе во тајните снимки од истрагата.

Неделковска: Неетичко и непрофесионално однесување на адвокатите од „Пајажина“

Форум - 14.01.2011

Неетичка и непрофесионална е вчерашната реакција на адвокатите на 14-те обвинети во случајот „Пајажина“, реагира претседателката на Основниот суд 1, Лидија Неделковска Според неа, не е етички да ...

Неделкова: Неетичко и непрофесионално однесување на адвокатите од „Пајажина“

Кајгана - 14.01.2011

Неетичка и непрофесионална е вчерашната реакција на адвокатите на 14-те обвинети во случајот „Пајажина“, реагира претседателката на Основниот суд 1, Лидија Неделкова.

Има копии од украдените документи од “Перо Наков“

Алфа - 14.01.2011

Копии од украдените документи од магацините на Перо Наков има во запленетите компјутери тврди минситерката Гордана Јанкуловска.

„Кога лисјата паѓаат“ содржи повеќе докази од тајните цедеа за Рамковски

Шпиц - 14.01.2011

Бранителите на притворените во аферата „Пајажина“, вџашени од тајниот материјал сниман четири месеци - снимки од неформални средби и прошетки, на кои има и деца, треба да докажат дека притворените ...

„Пајажина“ може да се скине - поради несоодветни снимки

Н.Македонија - 14.01.2011

Во борбата со организираниот криминал е неопходна употребата на посебните истражни мерки, меѓу кои спаѓаат и тонски и видео снимки, но во практиката често се јавуваат проблеми Велија Рамковски лови ...

Наместо докази - снимки од приватниот живот

А1 - 13.01.2011

Сопственикот на А1 Велија Рамковски, лови риби на Охридското Езеро, се вози во чамец, се вози со автомобил. Неговата ќерка ги носи децата на тенис. Адвокатите Мирослав Вујиќ и Луиза Стајиќ пијат кафе.

Врие во затворот Шутка

А1 - 13.01.2011

Врие во притворот во Шутка. Се бара кртот кој на медиумите им ги доставил строго доверливите случувања за специјалниот третман на сопственикот на А1 Телевизија Велија Рамковски.

Не ги боли глава за исчезнатите документи

Дневник - 13.01.2011

Директорот на Управата за финансиска полиција Љупчо Стаматовски тврди дека процениле оти не е потребно дополнително физичко обезбедување на магацинот од кој исчезнаа 500 регистри со документи за ...

Притворените од Перо Наков повторно пред истражен- им се презентираат доказите

Канал5 - 13.01.2011

Во Кривичниот суд во Скопје утрово беа донесени 14-те притворени за случајот „Пајажина“. Ќе им бидат презентирани видео и аудио материјали направени во текот на истражната постапка.

За кражба на 500 класери, кривична за непознат сторител

Утрински - 13.01.2011

Кражбата на безмалку 500 класери од запечатена просторија во кругот на „Перо Наков“ број 60, и по три дена од нејзиното констатирање останува нерасветлена.

Македонија - Психолошки терор врз Велија Рамковски

Време - 13.01.2011

Власта преку затворските раководители користи нехумани методи и врши психолошки и физички терор врз сопственикот на телевизијата „А1“, Велија Рамковски, и другите луѓе од фирмите на „Перо Наков“ бр.

Македонија - Ако ви е лошо граѓани, кренете го гласот!

Време - 13.01.2011

Ако се чувствувате лошо, подигнете го гласот и кажете го тоа, да ве слушне власта, им порача на жителите на Лабуништа Мазес Рамковска, сопруга на сопственикот на телевизија „А1“ Велија Рамковски, ...

„Пајажина“ - пред обвинетите прикажан доказен видео - материјал

Телма - 13.01.2011

Видео материјалот кој истражниот судија им го прикажа на сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски и на 13 – те останати притворени во случајот Пајажина е проблематичен и неможе да се користи ...

Притворените од „Перо Наков" пак на суд

Утрински - 13.01.2011

Вкупно 14-те притворени од случајот "Пајажина" денеска беа изнесени пред Кривичниот суд. На притворените ќе им бидат презентирани материјали кои се собрани за време на истражната постапка.

Пајажина:На обвинетите им е презентиран видео доказен матерјал

Алсат-М - 13.01.2011

Велија Рамковски сопственикот на А1 телевизија и останатите 13 осомничените за случајот „Пајажина“, денеска повторно пред истражен судија.

Срамот со класерите ја декласира истрагата

Шпиц - 13.01.2011

Познавачите се чудат како можело истражителите да превидат некаков „алтернативен влез“ во просториите на Перо Наков, во кои се чувале 500 регистри, со наводно клучни докази за аферата „Пајажина“.

Притворените од Пајажина гледаа видео материјали на кои биле снимани

Кајгана - 13.01.2011

Пет часа во Основниот суд 1 во Скопје во судница 8 беа притворените од случајот Пајажина. Рамковски и неговите роднини и соработници придружувани од нивните бранители, со истражниот судија гледаа ...

"Пајажина": Ги снимале на риба, на кафе, тенис, но не и во криминал!

Сител - 13.01.2011

Лов, риболов, тенис, лекарски прегледи, кафиња.. Адвокатите на обвинетите од “Пајажината” на “Перо Наков” тврдат дека тоа е содржината на видео материјалите од посебните истражни мерки кои денеска ...

Презентација на видео и аудио материјали за т.н. даночна пирамида на Перо Наков

Алфа - 13.01.2011

Во скопскиот кривичен суд се очекува да почне презентацијата на видео и аудио материјалите со кои располагаат истражните органи, а се поврзани со таканаречената даночна пирамида на Перо Наков.

Притворените од „Перо Наков“ бб повторно во суд

Курир - 13.01.2011

14-те притворени од случајот „Пајажина“ денес беа изнесени пред Кривичниот суд. На притворените ќе им бидат презентирани материјали кои се собрани за време на истражната постапка.

Притворените за Пајажина денеска донесени во Кривичниот суд

Inpress - 13.01.2011

Скопје, 13. јануари 2011 (ИНПРЕС) Денеска во 9 часот во Кривичниот суд беа донесени 14-те притворени за случајот „Пајажина“, јавува А1.

Снимките против Велија не откриваат финансиски криминал

Алфа - 13.01.2011

Снимките на полициските агенти снимани со месеци не прикажуваат финансиски криминал. Адвокатите тврдат дека се снимени дневните активности на инволвираните во Пајажина, но нема конкретни активности ...

А1 телевизија пред истражен судија

Шпиц - 13.01.2011

Петтемина новинари од А1 телевизија, кои вчера пред истражен судија одговарале на прашања за личните приходи и договорите за вработување, чудејќи се како е направена селекцијата токму тие да бидат ...

Притворените за случајот „Пајажина“ во суд

МРТ - 13.01.2011

Мартин Пушевски Обвинетите во случајот Пајажина се појавија пред Кривичниот суд. Им беа презентирани видеоматеријалите од применетите посебни истражни мерки, што ги спровела полицијата во последниве ...

Прво рочиште за случајот “Пајажина“

Нетпрес - 13.01.2011

Во Основниот суд 1 во Скопје денеска почна првото рочиште од процесот против 14-те притворени во случајот “Пајажина“ кои се сомничат за злосторничко здружување и затајување данок.

Пријава против непознат сторител за уништување на докази од Перо Наков б.б.

МРТ - 13.01.2011

Мартин Пушевски МВР го изготви записникот за исчезнатите документи од фирмите од Перо Наков б.б. Откако од крим-техника, пред 2 дена, зедоа отпечатоци од местото на настанот и разговараа со лицата ...

Притворените од Перо Наков повторно на суд

Кирилица - 13.01.2011

Во Кривичниот суд во Скопје утрово беа донесени 14-те притворени за случајот „Пајажина“ На притворените ќе им бидат презентирани видео и аудио материјали направени во текот на истражната постапка.

Притворените од Пајажина пет часа се гледаа на ДВД

Точка - 13.01.2011

Пет часа во Основниот суд 1 во Скопје во судница 8 беа притворените од случајот Пајажина. Рамковски и неговите роднини и соработници придружувани од нивните бранители, со истражниот судија гледаа ...

Тајните снимки од истрагата против Рамковски и приведените пред судот

eReporter - 13.01.2011

Тајните видео и аудо снимки направавени за време на истрагата за финансиски малверзации на фирмите поврзани со Велија Рамковски, сопственик на А1 телевизија денеска се презентираат пред Кривичниот ...

Пајажина се претвора во истрага против уредувачката политика на А1?

А1 - 12.01.2011

Со распитот на новинарите нема да завршат сведочењата кои обвинителството сака да ги искористи против сопственикот на А1 Велија Рамковски.

Кој ги остави необезбедени доказите од „Перо Наков“?

А1 - 12.01.2011

Крунските докази на Финансиска полиција за случајот Пајажина, биле изнесени од алтернативен излез од магацинот на „Перо Наков“ број 60 - утврдила полицијата.

Македонија - Маневски подготвувал ќелија за Рамковски?

Време - 12.01.2011

Тони Ангеловски Ќелиите во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари биле подготвувани два дена пред да бидат уапсени сопственикот на телевизијата „А1“ Велија Рамковски и управителите на фирмите сместени во ...

Македонија - Мазес Рамковска меѓу тутунарите

Време - 12.01.2011

Мисијата на стопанственикот Велија Рамковски да биде меѓу народот заедно со лидерите на политичките партии кои сакаше да ги обедини во фронт против, како што ја нарекуваше, диктатурата на премиерот ...

Се уште се трага по крадецот на документите од Перо Наков

Алсат-М - 12.01.2011

Полицијата се уште не може да открие кој ги украл 500 – те папки со документи од запечатениот магацин на улицата „Перо Наков“.

Пломбата - лош чувар на „Перо Наков“

Дневник - 12.01.2011

Над 500 регистри со документи се изнесувани од еден од прозорците чија решетка била оштетена и дека пломбата со која бил запечатен магацинот не била отстранета Пломбата што ја ставила Управата за ...

Новинарите од А1 сведочеа за фирмите од „Перо Наков“

Утрински - 12.01.2011

Осуммина сведоци, од кои петмина новинари и уредници во А1 Телевизија вчера во десет часот се појавија во скопскиот Кривичен суд за да сведочат во кривичниот предмет што се води против сопственикот ...

Македонија - Независното новинарство на суд

Време - 12.01.2011

Валентина Стојанчевска Уредници и новинари од телевизијата „А1“ вчера дури шест часа беа сослушувани од истражен судија во Основниот суд Скопје 1, како сведоци во случајот „Пајажина“ во кој за ...

Кривични пријави за исчезнатите регистири од “Перо Наков”

Сител - 12.01.2011

Кривична пријава за непознат сторител е поднесена за исчезнатите папки документи на “Перо Наков”. Полицијата ќе го истражува случајот додека не утврди- како зад пломбираните врати исчезнала ...

Надлежните не знаат кој упадна во магацините на “Хедис“

Алфа - 12.01.2011

Полицијата поднесе кривична пријава против непознат сторител за упадот во магацините на “Перо Наков” и за изнесување на 500 регистри полни со илјадници документи за криминалот на Велија Рамковски.

Кривична пријава за непознат сторител за исчезнатите документи

Вечер Прес - 12.01.2011

Кривична пријава за непознат сторител е поднесена за исчезнатите папки со документи на "Перо Наков". Полицијата ќе го истражува случајот додека не утврди како зад пломбираните врати исчезнала ...

Уредници и новинари на А1 - сведоци во „Пајажина“

Н.Македонија - 12.01.2011

Додека уредници, водители и новинари на А1-телевизија, вчера беа распрашувани за нивните договори за работа и за начинот на кој биле исплаќани, нивните колеги од телевизијата им дадоа поддршка пред ...

Распит на новинарите - сведоци

А1 - 11.01.2011

Два часа трае распитот на осуммината сведоци, предложени од обвинителството за наводното злосторничко здружување во фирмите на „Перо Наков“ бб.

Жителите на Лабуништа го искажаа своето незадоволство

А1 - 11.01.2011

Жителите на Лабуништа бараат амбуланта, училиште и работни места за младите, го бараат тоа што им било ветено од страна на политичарите.

Новинари од А1 на распит кај истражен судија

Утрински - 11.01.2011

Новинари од А1 телевизија и управители на фирми од "Перо Наков" денеска треба да одговараат на прашањата на истражниот судија за случајот "Пајажина".

Македонија - Нов инспекциски удар врз медиумите

Време - 11.01.2011

Вработените во „Време“, „Коха е ре“, „Шпиц“ и во телевизија „А1“ вчера наутро буквално беа под опсада од нова тура инспектори, кои, прекинувајќи ги утринските редакциски колегиуми, без да се ...

Исчезна планина од докази од магацините на Рамковски

Дневник - 11.01.2011

Над 500 регистри со доказен материјал, кои претходно биле фотографирани и снимени, исчезнале од запечатена просторија во магацин на улицата „Перо Наков“ Над 500 регистри со доказен материјал ...

Новинари од А1 телевизија пред истражен судија за „Пајажина“

Канал5 - 11.01.2011

Новинари од А1 телевизија од утринава се пред истражен судија каде одговараат на прашања околу полициската акција „Пајажина”.

Новинари на А1 на распит за платните списоци

Телма - 11.01.2011

Новинари на телевизијата А1 денеска се појавија на распит пред Истражен судија, каде тие биле распрашувани за платните списоци.

Новинари од А1 телевизија пред истражен судија за „Пајажина“

Алсат-М - 11.01.2011

Осуммина, од кои четворица новинари и уредници во телевизијата А1, денеска во својство на сведоци беа на распит пред истражниот судија и јавниот обвинител за случајот „Пајажина“.

А1, Време Еч и Плус продукција преку фиктивни договори и заеми ја плетеле „Пајажината“ на Перо Наков?

Канал5 - 11.01.2011

Како се поврзани А1 телевизија, Време Еч и Плус продукција и како сопственикот на А1 контролира во исто време, медиуми, весници и печатница? Од извори во истрагата се дознава, изводите на фирмата ...

Исчезнале купишта документи од „Перо Наков“

Утрински - 11.01.2011

Околу 500 фаскцикли полни со фактури исчезнале од запечатена просторија на улицата „Перо Наков“, каде што повеќе фирми и објекти со недели се под лупа на финансиските инспекции.

Новинари од А1 на распит пред истражен судија

Сител - 11.01.2011

Новинари од А1 телевизија и уште десетина други сведоци, управители на фирми од "Перо Наков" ќе одговараат на прашањата на истражниот судија околу полициската акција "Пајажина".

Распит на новинарите на А1 ТВ

Р.С.Европа - 11.01.2011

Новинари на А1 Телевизија денеска одговараа на прашања поврзани со случајот Пајажина пред јавниот обвинител и пред истражниот судија во Основниот суд Скопје 1.

Новинари од А1 на распит кај истражен судија

Алфа - 11.01.2011

Новинари од А1 телевизија и уште десетина други сведоци, управители на фирми од “Перо Наков“ ќе одговараат на прашањата на истражниот судија околу полициската акција Пајажина.

Новинарите на А1 пред истражен судија

Алфа - 11.01.2011

Новинарите на А1 не открија детали за испрашувањето кај истражниот судија надлежен за даночната пирамида на “Перо Наков“.

Инспекторски фаланги на Перо Наков

Шпиц - 11.01.2011

Финансиски инспектори бараа документи во магацините на „Хедис“, трудови инспектори ловеа новинари по ходници, а денеска пред истражен судија се повикани да сведочат новинари на телевизија А1 - во ...

Инспекциски служби во компаниите на Перо Наков б.б.

МРТ - 11.01.2011

Мартин Пушевски Инспекциските служби изутрината повторно влегоа во просториите на компаниите лоцирани на Перо Наков б.б.

Новинарите од А1 зборуваа пред истражен судија

Кајгана - 11.01.2011

Во Основниот суд 1 во Скопје денеска со часови траеше распитот на новинарите од А1 телевизија кои пред истражен судија зборуваа за случајот „Пајажина“.

Новинари на А1 на распит пред истражен судија

Курир - 11.01.2011

Неколку новинари од А1 телевизија заедно со уште десетина други сведоци, управители на фирми од “Перо Наков бб“ денеска пред истражниот судија одговараа на прашања околу полициската акција „Пајажина“.

Осуумина сведоци од „Перо Наков“ се појавија пред Кривичен суд

Inpress - 11.01.2011

Скопје, 11. јануари 2011 (ИНПРЕС) Два часа трае распитот на осуммината сведоци, предложени од обвинителството за наводното злосторничко здружување во фирмите на „Перо Наков“ бб, јави А1 телевизија.

Новинари на А1 пред истражен судија за “Пајажина“

Нетпрес - 11.01.2011

Новинари од А1 телевизија денес на распит пред истражен судија во Основниот суд Скопје 1 во врска со полициската акција "Пајажина".

Новинарите од А1 зборуваа за платите пред истражен судија

Форум - 11.01.2011

Во Основниот суд 1 во Скопје денеска со часови траеше распитот на новинарите од А1 телевизија кои пред истражен судија зборуваа за случајот „Пајажина“.

Новинари од А1 пред истражен судија за случајот „Пајажина“

Точка - 11.01.2011

Денес во Основниот суд 1 во Скопје ќе почне сослушувањето на десетина сведоци на Обвинителството за случајот „Пајажина“ за кој 14 луѓе управители, сопственикот и директорот на А1 се во притвор повеќе ...

Новинарите од А1 зборуваа за платите пред истражен судија

Точка - 11.01.2011

Во Основниот суд 1 во Скопје денеска со часови траеше распитот на новинарите од А1 телевизија кои пред истражен судија зборуваа за случајот „Пајажина“.

„Пајажината“ забрзано се расплеткува

Н.Македонија - 11.01.2011

При вчерашното отворање на запечатените магацини инспекторите откриле дека во еден од нив недостига обемна документација - фалеле повеќе од 500 регистри, кои биле таму на 25 ноември, кога надлежните ...

Новинари на суд

eReporter - 11.01.2011

Новинари на А1 Телевизија денеска беа на распит пред истражен судија во рамки на истрагата за сомневања за финансиски малверзации во фирмите кои се поврзуваат со сопственикот на телевизијата Велија ...

Инспекциски служби во фирмите на „Перо Наков“

А1 - 10.01.2011

Инспекциски служби во просториите на фирмите на „Перо Наков“ број 60 од утрово ја проверуваат фактичката состојба. Инспекторите од Трудова инспекција ги легитимираат сите вработени, а најавени се и ...

Нови контроли на „Перо Наков“

А1 - 10.01.2011

Со маски на главите, панцири и автоматско оружје, полициски специјалци денеска во дворот каде се наоѓа зградата на А1 телевизија, го обезбедуваа спроведувањето на двајца притвореници, управители на ...

Обвинителството од утре повикува новинари за сведоци против Рамковски

А1 - 10.01.2011

Четворица уредници, водител на вестите на А1 Телевизија и уште тројца вработени од фирмите на Перо Наков бб се клучните сведоци на обвинителството во истрагата против сопственикот на телевизијата ...

Судство под диктат на власта

А1 - 10.01.2011

Трета недела откако сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски е во истражниот затвор во Шутка. Со специјален третман и комплетно одделен од останатите во притворот Рамковски е излоран во ...

Мазес Рамковска „Меѓу народот“

А1 - 10.01.2011

Мисијата на Велија Рамковски да биде меѓу народот заедно со лидерите на политичките партии кои сакаше да ги обедини во фронт против како што ја нарекуваше диктатурата на Груевски, ја продолжува ...

Се стеснува обрачот околу „Перо Наков“

Утрински - 10.01.2011

Инспекторите од Финансиската полиција денеска повторно ќе се фрлат на работа, со нови контроли во фирмите што се поврзуваат со сопственикот на А1, Велија Рамковски.

Изнесена документација од запечатените магацини на Перо Наков 60

Канал5 - 10.01.2011

Документација исчезнала од запечатените магацини на Перо Наков. Од финансиската полиција соопштија дека по отварањето на запечатените магацини било утврдено дека недостасуваат околу 500-тини регистри ...

Исчезнаа над 500 класери со докуметни од фирмите на „Перо Наков“’

Телма - 10.01.2011

Повеќе од 500 класери со документи за работењето на фирмите регистрирани на улица „Перо Наков“ бб исчезнале од магацинот на „Хедис“, потврди директорот на Финасиската полиција Љупчо Стаматовски.

Исчезнати 500 регистри од запечатените простории на ’Перо Наков’

Алсат-М - 10.01.2011

Исчезнати се околу 500 регистри со документи од запечатените магацини на фирмите на улицата „Перо Наков“. Ова денеска го утврди Финансиската полиција и Управата за јавни приходи при повторното ...

Украдена документација од „Перо Наков“

Курир - 10.01.2011

Непознато лице успеало да влезе во запечатените магацини и да изнесе обемна документација, која потребна за истрагата за фирмите лоцирани на адресата Перо Наков бб, информираат од Управата за ...

Украдени документи од магацините на Перо Наков

Форум - 10.01.2011

Инспекторите од Управата за финансиска полиција денеска открија кражба во запечатените магацини на „Перо Наков" Од изутрината инспекторите беа во објектот каде заедно со управителите на фирми од оваа ...

Инспекции во фирмите на „Перо Наков“

Форум - 10.01.2011

Инспектори од Управата за јавни приходи и Трудова инспекција влегоа во објектот на улица „Перо Наков“ во кој се наоѓаат А1 телевизија и неколку фирми.

Инспекции повторно влегоа во фирмите на Перо Наков

Inpress - 10.01.2011

Скопје, 10. јануари 2011 (ИНПРЕС) Инспекциски служби во просториите на фирмите на Перо Наков број 60 од утрово ја проверуваат фактичката состојба, јави А1 телевизија.

Изнесена документација од запечатените магацински простории на „Перо Наков“

Сител - 10.01.2011

Инспектори од повеќе инспекциски служби во присуство на двајца од притворените управители на фирмите, дел од аферата "Пајажина", утрово ги отворија вратите на магацинскиот простор на "Перо Наков".

Обемна документација изнесена од запечатените магацини на Перо Наков

Нетпрес - 10.01.2011

Иако веќе еден месец се запечатени магацините со документација непознато лице успеало да влезе и да изнесе обемна документација потреба за истрагата за фирмите лоцирани на адресата Перо Наков бб, ...

Украдени докази од запечатените простории на „Перо Наков“

Кирилица - 10.01.2011

Управата за финансиска полиција соопшти дека од запечатените магацински простории користени од дел од фирмите регистрирани на улицата „Перо Наков“ е изнесена обемна документација Ова е констатирано ...

Украдена документација за случајот Перо Наков

Р.С.Европа - 10.01.2011

Управата за финансиска полиција соопшти дека е украдена обемна документација од запечатените магацински простории на фирмите регистрирани на улицата „Перо Наков“.

Инспектори ги наполнија магацините на “Перо Наков“

Алфа - 10.01.2011

Од притвор во магацините на “Перо Наков“ - полициски специјалци ги пренесоа управителите на Хедис и на Акстра за да го следат претресот на магацинските простории на фирмите од даночната пирамида.

Oбемна документација изнесена од запечатените магацини на "Перо Наков"

Вечер Прес - 10.01.2011

Институциите се сомневаат дека регистрите содржеле податоци за криминалното работење на Велија Рамковски Инспектори од повеќе инспекциски служби во присуство на двајца од притворените управители на ...

Инспекции во фирмите на „Перо Наков“

Точка - 10.01.2011

Инспектори од Управата за јавни приходи и Трудова инспекција влегоа во објектот на улица „Перо Наков“ во кој се наоѓаат А1 телевизија и неколку фирми.

Украдени документи од магацините на Перо Наков

Точка - 10.01.2011

Инспекторите од Управата за финансиска полиција денеска открија кражба во запечатените магацини на „Перо Наков". Од изутрината инспекторите беа во објектот каде заедно со управителите на фирми од ...

Изнесена документација од запечатените простории на „Перо Наков“

Идивиди - 10.01.2011

Скопје, 10 јануари 2010 (МИА) - Управата за финансиска полиција соопшти дека од запечатените магацински простории користени од дел од фирмите регистрирани на улицата „Перо Наков“ е изнесена обемна ...