TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прес конференција пред мечот Вардар - Горење

Вардар - 22.09.2016

Ракометниот клуб Вардар ги поканува сите медиуми на прес конференција пред натпреварот од СЕХА ГАзпром лигата со екипата на Горење. Прес конференцијата ќе се одржи во понеделник (26 септември, 2016 година), во конференциската сала во СЦ „Јане ...

Вардар 2 го победи суперлигашот Металург јуниор

Вардар - 22.09.2016

Нашата млада екипа што се натпреварува во Прва лига, игра се подобро пред почетокот на новата сезона, а сега на гостински терен со 33-27 беше победена екипата на Металур јуниор. Нашите соседи се натпреваруваат во Суперлигата и имаат многу поголемо ...

Вардар досега има просек од 33 гола по меч...

Н.Македонија - 22.09.2016

Вардар досега има просек од 33 гола по меч Ракометарите на Вардар ја забележаа и петтата победа во Регионалната лига (РЛ), овој пат над словачки Татран со 38-21 (20-13) во Скопје, завчера, што е добра увертира пред гостувањето в недела кај шведски ...

Мечот со Татран за вардарци беше добар тест пред стартот на ЛШ

Дневник - 21.09.2016

Ракометарите на Вардар ја остварија петтата победа сезонава во СЕХА-лигата, откако го совладаа Татран со 38-21 (20-13). Тренерот Раул Гонзалез е задоволен од формата на неговиот тим пред почетокот на Лигата на шампионите.

Вардар го победи Татран со 17 голови разлика

Канал5 - 21.09.2016

Ракометарите на Вардар ја остварија петтата победа сезонава во СЕХА лигата, откако синоќа го совладаа Татран со 38:21 (20:13). По одличната игра од пред неколку денови во Словенија, против Целје, вардарци уште еднаш ја повторија добрата игра во ...

Поповски: ова е само увертира, ќе бидеме уште подобри

ТВ21 - 21.09.2016

Ракометарот на Вардар, Мартин Поповски на синоќешниот дуел од СЕХА лигата против Татран, ги постигна првите два гола во ова натпреварување и покажа дека има потенцијал и квалитет да го носи „црвено-црниот“ дрес.

Поповски: Ова е само увертира, ќе бидеме уште подобри

Дневник - 21.09.2016

Ракометарот на Вардар, Мартин Поповски на синоќешниот дуел од СЕХА лигата против Татран, ги постигна првите два гола во ова натпреварување и покажа дека има потенцијал и квалитет да го носи „црвено-црниот“ дрес.

Поповски: Ова е само увертира, ќе бидеме уште подобри

Курир - 21.09.2016

Ракометарот на Вардар, Мартин Поповски на синоќешниот дуел од СЕХА лигата против Татран, ги постигна првите два гола во ова натпреварување и покажа дека има потенцијал и квалитет да го носи „црвено-црниот“ дрес.

Вардар го победи Татран со 17 голови разлика

Курир - 21.09.2016

Ракометарите на Вардар ја остварија петтата победа сезонава во СЕХА лигата, откако синоќа го совладаа Татран со 38:21 (20:13). По одличната игра од пред неколку денови во Словенија, против Целје, вардарци уште еднаш ја повторија добрата игра во ...

Вардар го победи Татран со 17 голови разлика

А1 On - 21.09.2016

Ракометарите на Вардар ја остварија петтата победа сезонава во СЕХА лигата, откако синоќа го совладаа Татран со 38:21 (20:13). По одличната игра од пред неколку денови во Словенија, против Целје, вардарци уште еднаш ја повторија добрата игра во ...

Поповски: Ова е увертира, ќе бидеме уште подобри

Вардар - 21.09.2016

Вардар беше фаворит на дуелот со Татран, па тренерот Раул Гонзалез реши да им даде доверба и на некои млади играчи. Мартин Поповски, левото крило на Вардар јуниор доби шанса да ја почувствува атмосферата на СЕХА натпревар.

Раул: На сите СЕХА мечеви Вардар играше максимално и подготвени сме за ЛШ

Gol.mk - 21.09.2016

Како да е налесна работа на светот Вардар ги одработи мечевите со прваците на Словенија и Словачка и со тоа ја заокружи серијата на СЕХА мечеви пред дебито во Лигата на шампионите. По победата од 38-21 против Татран Прешов во Скопје, Раул Гонзалез ...

ВИДЕО: Канељас-Македа-Чупиќ! Вардар им ја сокри топката на Словаците во најдобрата акција

Gol.mk - 21.09.2016

На моменти Вардар личеше на спектакуларна екипа вечерва против Татран Прешов, а во второто полувреме како и да немаше неатрактивен гол. Комбинацијата на двата шпански интернационалци Канељас и Македа беше добра подготовка за лоб на Иван Чупиќ за ...

Гонзалес со свој коментар по големата победа на Вардар против Татран Прешов

Спортклуб - 21.09.2016

Вардар вечерва беше максимално ефикасен и разигран во мечот од СЕХА лигата, против Татран Прешов, кој го наполнија до врв (38:21). Посебно задоволен од постигнатото, беше стратегот на „црвено-црните“, Раул Гонзаес, кој им честиташе на играчите за ...

Борозан: Ова е одлична најава за мечот со Кристијанштад во ЛШ

Дерби - 21.09.2016

Македонскиот ракометен првак, Вардар забележа убедлива победа над Татран Прешов од 17 разлика (38-21) во СЕХА регионалната лига. Со овој петти триумф во низа „црвено-црните“ покажаа дека се во одлична форма и во добро расположение ќе го дочекаат ...

СЕХА: Вардар продолжува со победите

Сител - 21.09.2016

Ракометарите на македонскиот првак Вардар ја продолжија серијата победи во СЕХА лигата откако синоќа на домашен терен го победија Татран Прешов со 38:21. Во шестиот натпревар „црвено-црните“ ја постигнаа петтата победа и се сигурни на првото место ...

Вардар го победи Татран со 17 голови разлика

+инфо - 21.09.2016

Ракометарите на Вардар ја остварија петтата победа сезонава во СЕХА лигата, откако синоќа го совладаа Татран со 38:21 (20:13). Ракометарите на Вардар ја остварија петтата победа сезонава во СЕХА лигата, откако синоќа го совладаа Татран со 38:21 ...

Поповски: Ќе бидеме уште подобри

SportMedia - 21.09.2016

Најдобриот македонски ракометен клуб Вардар со синоќешната убедлива победа во СЕХА Гаспром лигата над Татран Прешов од 38:21, покажа дека се наоѓа во одлична форма пред стартот на Лигата на шампионите.

Тртик: Вардар ги собра најдобрите од Европа, а нè дотолчија и нашите наивни грешки

Gol.mk - 21.09.2016

Македонската приказна за словачкиот шампион Татран Прешов е и повеќе од неуспешна. Два порази од Металург и Вардар, вториот вистински дебакл. Тренерот на Словаците, радослав Тртик по високите -17 против „црвено-црните“ призна дека постои голема ...

Поповски: Ова е само увертира, ќе бидеме уште подобри

А1 On - 21.09.2016

Ракометарот на Вардар, Мартин Поповски на синоќешниот дуел од СЕХА лигата против Татран, ги постигна првите два гола во ова натпреварување и покажа дека има потенцијал и квалитет да го носи „црвено-црниот“ дрес.

Недановски со дисторзија - пауза од десетина дена

Вардар - 21.09.2016

Владо Недановски, левото крило на Вардар ќе мора да паузира десетина денови поради дистрозија на скочниот зглоб. Повредата ја задоби на последниот натпревар со Татран во рамките од СЕХА лигата.

СЕХА лига: Вардар го прегази Татран Прешов

Кајгана - 21.09.2016

Нова убедлива победа забележаа ракометарите на Вардар во СЕХА лигата. Синоќа „црвено-црните“ го совладаа Татран Прешов 38-21 (20:13). Вардар во изминатите сезони во дуелите со Татран се соочуваше со силен отпор на противникот, но во вторникот ...

Вардар го победи Татран со 17 голови разлика

Репортер - 21.09.2016

Ракометарите на Вардар ја остварија петтата победа сезонава во СЕХА лигата, откако синоќа го совладаа Татран со 38:21 (20:13). По одличната игра од пред неколку денови во Словенија, против Целје, вардарци уште еднаш ја повторија добрата игра во ...

Поповски: Ова е само увертира, ќе бидеме уште подобри

+инфо - 21.09.2016

Вардар го победи Татран со 38:21 и се зацврсти на првото место на табелата во регионалната лига. Ракометарот на Вардар, Мартин Поповски на синоќешниот дуел од СЕХА лигата против Татран, ги постигна првите два гола во ова натпреварување и покажа дека ...

Вардар го победи Татран со 17 голови разлика

Локално - 21.09.2016

Ракометарите на Вардар ја остварија петтата победа сезонава во СЕХА лигата, откако синоќа го совладаа Татран со 38:21 (20:13). По одличната игра од пред неколку денови во Словенија, против Целје, вардарци уште еднаш ја повторија добрата игра во ...

Видео: Вуко Борозан има топ во рацете!

Вечер Прес - 21.09.2016

Голманот на словачикот ракометен тим Игор Чуприна го преживеаа шутот на левиот бек на македонскиот шампион Вардар, Вуко Борозан, на натпреварот од СЕХА лига. Во финишот од натпреварот црногорскиот репрезентативец со шут од место ја искина мрежата на ...

Борозан: Ова е одлична најава за мечот со Кристијанштад во ЛШ

Точка - 21.09.2016

Македонскиот ракометен првак, Вардар забележа убедлива победа над Татран Прешов од 17 разлика (38-21) во СЕХА регионалната лига. Со овој петти триумф во низа "црвено-црните" покажаа дека се во одлична форма и во добро расположение ќе го дочекаат ...

Вардар го победи Татран со 17 голови разлика

Lider - 21.09.2016

Ракометарите на Вардар ја остварија петтата победа сезонава во СЕХА лигата, откако синоќа го совладаа Татран со 38:21 (20:13). По одличната игра од пред неколку денови во Словенија, против Целје, вардарци уште еднаш ја повторија добрата игра во ...

Поповски: Ова е само увертира, ќе биде уште подобри

Lider - 21.09.2016

Ракометарот на Вардар, Мартин Поповски на синоќешниот дуел од СЕХА лигата против Татран, ги постигна првите два гола во ова натпреварување и покажа дека има потенцијал и квалитет да го носи „црвено-црниот“ дрес.

Металург конечно победи во СЕХА

Дневник - 20.09.2016

Ракометарите на македонскиот вицепрвак Металург во четвртиот натпревар сезонава од СЕХА лигата ја постигнаа првата победа. На домашен терен го победија Татран Прешов со 27-21. Со исклучок на почетното водство од 1-0, гостите од Словачка беа во ...

Татран последен тест за вардарци пред почетокот на ЛШ

Дневник - 20.09.2016

Македонскиот ракометен шампион Вардар сака да ја продолжи добрата форма и победничката низа во регионалната СЕХА-лига и во дуелот против словачкиот претставник Татран Прешов. Натпреварот Вардар – Татран Прешов се игра вечерва со почеток во 20.30 ...

РК „Вардар“ во Скопје го пречекува „Татран Прешов“

Канал5 - 20.09.2016

Македонскиот ракометен шампион Вардар вечерва пред својата публика во „Јане Сандански“ ќе го игра шестиот натпревар во регионалната СЕХА лига. Црвено-црните, кои досега имаат четири победи и еден нерешен резултат, ја пречекуваат екипата на Татран ...

Вардар незапирливо меле: Татран падна во „Јане Сандански“ со 17 разлика!

МКД - 20.09.2016

Нема застанување за македонскиот ракометен шампион во регионалната СЕХА-лига ниту во петтиот натпревар од новата сезона, во кој Татран Прешов настрада во „Јане Сандански“ со дури 17 гола разлика.

Раул задоволен: Натпреварот со Татран Прешов ни беше добра проверка за ЛШ

Екипа - 20.09.2016

Вардар продолжува да доминира на натпреварите во регионалната СЕХА лига, а резулатите ќе имаат удел во високата самодоверба со која ќе отпатува македонскиот првак во Кристијанштад на гости за првиот натпревар од најелитното ракометно клупско ...

Јанковиќ: Вардар покажа дека е една од најдобрите екипи во Европа

24 Ракомет - 20.09.2016

По натпреварот против Прешов во рамките на заостанатото трето коло од СЕХА лигата, Вардар со убедлива победа го најави својот настап на регионалниот Фајнл Фор, до март има уште мнгоу натпревари, но тренерот на гостинскипот тим и ракометарот Јанковиќ ...

Успешна последната контрола пред ЛШ – Вардар го испрати Татран со „плус 17“ во мрежата

Вардар - 20.09.2016

Вардар ја оствари и петтата победа сезонава во СЕХА лигата, и повторно ја потврди одличната форма во која се наоѓа пред почетокот на лигата на шампионите. Овојпат со полна мрежа дома си замина Татран кој беше целосно надигран, и поразен со 38-21 ...

Вардар го прегази Татран Прешов

Макфакс - 20.09.2016

Нова убедлива победа забележаа ракометарите на Вардар во СЕХА лигата. Во вторникот, „црвено-црните“ го совладаа Татран Прешов 38-21 (20:13). Вардар во изминатите сезони во дуелите со Татран се соочуваше со силен отпор на противникот, но во вторникот ...

Вардар моќно, за Татран трагично (ФОТОГАЛЕРИЈА)

24 Ракомет - 20.09.2016

Татран ја почуствува моќта на Вардар. По шест одиграни кола Вардарци полека го фаќаат својот ритам. Тоа најдобро го покажаа на последниот дуел против Татран Прешов кој го добија со највисоката разлика оваа СЕХА сезона.

ВИДЕО: Два гола во една минута од Мартин Поповски за овации од публиката

Gol.mk - 20.09.2016

Во најубедливото издание во СЕХА лигата оваа сезона Вардар го победи Татран Прешов со високи 17 разлика, а одлично деби за „црвено-црните“ имаше младиот Мартин Поповски. Тој постигна два гола по ред во второто полувреме во победата на домашната ...

СЕХА: Вардар го совлада Татран со „плус 17“

Стандард - 20.09.2016

Ракометниот клуб Вардар ја оствари и петтата победа сезонава во СЕХА лигата, и повторно ја потврди одличната форма во која се наоѓа пред почетокот на лигата на шампионите. Овојпат со полна мрежа дома си замина Татран кој беше целосно надигран, и ...

РК „Вардар“ во Скопје го пречекува „Татран Прешов“

+инфо - 20.09.2016

Црвено-црните, кои досега имаат четири победи и еден нерешен резултат, ја пречекуваат екипата на Татран Прешов. Македонскиот ракометен шампион Вардар вечерва пред својата публика во „Јане Сандански“ ќе го игра шестиот натпревар во регионалната СЕХА ...

СЕХА лига: Вардар домаќин на Татран Прешов

Сител - 20.09.2016

Македонскиот ракометен шампион Вардар вечерва пред својата публика во „Јане Сандански“ ќе го игра шестиот натпревар во регионалната СЕХА лига. Црвено-црните, кои досега имаат четири победи и еден нерешен резултат, ја пречекуваат екипата на Татран ...

Вардар го пречекува Татран Прешов

Курир - 20.09.2016

Македонскиот ракометен шампион Вардар вечерва пред својата публика во „Јане Сандански“ ќе го игра шестиот натпревар во регионалната СЕХА лига. Црвено-црните, кои досега имаат четири победи и еден нерешен резултат, ја пречекуваат екипата на Татран ...

Тртик: Вардар е еден од најдобрите ракометни колективи во светот

Gol.mk - 20.09.2016

Денес нашиот ракометен шампион, Вардар ќе има шанса да ја продолжи победничката серија во СЕХА лигата, откако во „Јане Сандански“ ќе го пречека тимот на Татран Прешов. Словачкиот претставник во оваа лига во неделат забележа пораз од Металург, а пред ...

Вардар против Татран за петтата победа во низа во СЕХА

Алфа - 20.09.2016

Ракометарите на Вардар вечерва во спортскиот центар „јане Сандански“ продолжуваат со настапите во регионалната СЕХА лига. По само два дена од триумфот на Целје, составот под раководство на Раул Гонзалез го пречекува Татран Прешов на средба која ...

Вардар го победи Татран со 17 разлика

+инфо - 20.09.2016

Со пет победи од пет меча Вардар е прв на табелата, со 15 бода, а Татран остана деветти со три. Македонскиот ракометен шампион во регионалната СЕХА-лига победи и во петтиот натпревар од новата сезона.

Вардар во Скопје го пречекува Татран Прешов

А1 On - 20.09.2016

Македонскиот ракометен шампион Вардар вечерва пред својата публика во „Јане Сандански“ ќе го игра шестиот натпревар во регионалната СЕХА лига. Црвено-црните, кои досега имаат четири победи и еден нерешен резултат, ја пречекуваат екипата на Татран ...

„Црвено-црна“ рапсодија против Татран Прешов

SportMedia - 20.09.2016

Нова, петта победа за Вардар во СЕХА Газпром лигата. Најдобриот македонски тим овој пат на домашен терен го победи Татран Прешов со убедливи 38:21. „Црвено-црните" не дозволија никакво изненадување и на фантастичен начин го најавија своето учество ...

Вардар не знае за пораз: Татран Прешов нова жртва на македонскиот шампион

Екипа - 20.09.2016

Ракометарите од Вардар уште еднаш ја потврдија одличната форма пред почетокот на новата сезона од Лигата на шампиони, овој пат со преубедлив триумф над Татран Прешов со 38-21 (20-13) во рамки на СЕХА лигата.

Вардар за класа подобар од Татран Прешов (ФОТО)

24 Ракомет - 20.09.2016

Македонскиот првак во спортскиот центар „Јане Сандански“ ја забележа својата петта СЕХА победа откако во заостанатиот натпревар од третото коло го совлада составот на Татран Прешов. Вардар кој на овој дуел настапи без Дибиров и Марсениќ оствари ...

Вардар е непобедлив – Џамбо го натера Татран Прешов предвреме да се откаже од бодови

СуперСпорт - 20.09.2016

Ракометарите на Вардар во Јане Сандански во натпревар од СЕХА славеа со 38:21 против Татран Прешов. Македонскиот клуб нема да знае за пораз и после овој натпревар. Вардарци уште на стартот ја потврдија доминацијата на овој натпревар.

СЕХА-ЛИГА: Вардар го „демолираше“ Татран

Телеграф - 20.09.2016

Во шестиот меч сезонава, ракометарите на шампионот на Македонија дојдоа до победата број 5 И после мечот против Татран, Вардар е лидер на табелата во Сеха-лигата, а после шест кола има пет победи и само едно реми коешто беше забележано на стартот.

ВИДЕО: Борозан има ТОП наместо рака! Има ли голман кој ќе одбрани ова?

Gol.mk - 20.09.2016

Дека победата изразена со 20 постигнати гола во Целје не беше случајна потврдува вардаровата рапсодија против Татран Прешов. Раул Гонзалез шанса им даде на сите ракометари, а некои максимално ја искористија.

Вардар е КЛАСА за Татран Прешов - убедлива победа на „црвено-црните“ во СЕХА

Спортклуб - 20.09.2016

Вардарци вечерва ја запишаа 5. победа во новата сезона од СЕХА лигата, вечерва го совладаа тимот на Татран Прешов со високи 38:21. Ова беше шести натпревар сезонава за Вардар во Сеха лигата, и ја остварија петтата победа, а уште на почетокот од овој ...

„Црвено-црна“ лекција од Вардар за Татран Прешов

Дерби - 20.09.2016

Ракометарите на Вардар продолжија да редат победи во СЕХА лигата со тоа што овој пат моќта на избраниците на Раул Гонзалес ја почуствува екипата на Татран Прешов. „Црвено-црните“ во својот дом во СЦ „Јане Сандански“ имаа свое шоу во кое повторно беа ...

Вардар го прегази и Татран Прешов

Вечер Прес - 20.09.2016

Македoнскиот ракометен шампион Вардар уште еднаш ја покажа својата моќ, непосредно пред стартот на новата сезона од Лигата на шампионите. Овој пат избраниците на тренерот Раул Гонзалез убедливо славеа над Татран Прешов со 38:21 (20:13) во рамки на ...

Вардар го торпедираше Татран во Регионалната лига...

Н.Македонија - 20.09.2016

Вардар го торпедираше Татран во Регионалната лига Ракометарите на Вардар ја забележаа и петтата победа во годинашната Регионална лига (РЛ), откако вечерва во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје, во рамките на натпревар од 3-то коло, убедливо славеа над ...

РК Вардар во Скопје го пречекува Татран Прешов

Lider - 20.09.2016

Македонскиот ракометен шампион Вардар вечерва пред својата публика во „Јане Сандански“ ќе го игра шестиот натпревар во регионалната СЕХА лига. Црвено-црните, кои досега имаат четири победи и еден нерешен резултат, ја пречекуваат екипата на Татран ...

Прва победа за Металург сезонава во СЕХА лигата

Канал5 - 19.09.2016

Ракометарите на Македонскиот вице првак Металург во четвртиот натпревар сезонава од СЕХА лигата ја постигнаа првата победа. Синоќа на домашен терен го победија Татран Прешов со 27:21. Со исклучок на почетното водство од 1:0, гостите од Словачка беа ...

Стоилов: Вардар мора на секој натпревар да игра максимално

Канал5 - 19.09.2016

Лидерот на табелата во СЕХА лигата, македонскиот првак Вардар ја продолжува серијата натпревари ова натпреварување. Следен ривал на „црвено-црните“ е тимот на Татран Прешов, кој синоќа загуби од Металург.

СЕХА-ЛИГА: Вардар подготвен за нова победа

Телеграф - 19.09.2016

Следен ривал на Вардар е тимот на Татран Прешов, против кој „црвено-црните“ очекуваат петта победа сезонава Лидерот на табелата во СЕХА-лигата, Вардар, се подготвува за нов меч во ова натпреварување, а утревечер во салата „Јане Сандански“ ќе гостува ...

Гонзалез: Нема опуштање, посветени сме 100 отсто на секој меч

Вардар - 19.09.2016

По одличната игра на гостувањето кај Целје, и победата од 40-29, нашите ракометари веќе утре ги очекува нов предизвик во СЕХА лигата, во Скопје гостува екипата на Татран. Словачкиот тим во неделата беше поразен од Металург, и тие се свесни дека ...

Гонзалeз: Во СЕХА нема лесни противници, максимално и против Татран

МКД - 19.09.2016

Утре Вардар игра нов натпревар од СЕХА лигата, противник е Татран Прешов, натпреварот се игра во СЦ „Јане Сандански“. „Црвено-црните“ одиграа фантастична партија на гостувањето кај Целје, формата е во нагорна линија, нападот беше перфектен ...

Вардар го пречекува Татран Прешов

Алфа - 19.09.2016

Ракометарите на Вардар ја продолжуваат низата на натпревари во СЕХА лигата. Утре во Скопје го пречекуваат првакот на Словачка, Татран Прешов. "На последниот натпревар против Целје игравме добро е ефикасно во нападот.

Гонзалес бара максимален ангажман од играчите во атак кон нова победа во СЕХА

Дерби - 19.09.2016

Металург ја оствари првата победа во новата сезона во СЕХА лигата откако изминатиов викенд го совлада Татран Прешов во „Борис Трајковски“, но сега словачкиот тим ќе има нов голем предизвик во Скопје, и тоа со многу посилниот Вардар кој фати залет по ...

„Црвено-црните“ едногласни: Продолжуваме со победите, ќе падне и Татран

Спортклуб - 19.09.2016

Актуелниот македонски првак Вардар продолжува со згуснатиот распоред и по саботниот триумф против Цеље во Словенија, утре го очекува дуелот со Татран на домашен терен. Словачкиот тим во неделата беше поразен од Металург, па нема причина на ист начин ...

Стоилов: Вардар мора да победува

Сител - 19.09.2016

Лидерот на табелата во СЕХА лигата, македонскиот првак Вардар ја продолжува серијата натпревари ова натпреварување. Следен ривал на „црвено-црните“ е тимот на Татран Прешов, кој синоќа загуби од Металург со 27:21.

Стоилов: Вардар мора на секој натпревар да игра максимално

Курир - 19.09.2016

Лидерот на табелата во СЕХА лигата, македонскиот првак Вардар ја продолжува серијата натпревари ова натпреварување. Следен ривал на „црвено-црните“ е тимот на Татран Прешов, кој синоќа загуби од Металург.

Стоилов: Вардар мора на секој натпревар да игра максимално

Нетпрес - 19.09.2016

Лидерот на табелата во СЕХА лигата, македонскиот првак Вардар ја продолжува серијата натпревари ова натпреварување. Следен ривал на „црвено-црните“ е тимот на Татран Прешов, кој синоќа загуби од Металург.

Стоилов: Вардар мора на секој натпревар да игра максимално

+инфо - 19.09.2016

Ривал на „црвено-црните“ е тимот на Татран Прешов, кој синоќа загуби од Металург. Лидерот на табелата во СЕХА лигата, македонскиот првак Вардар ја продолжува серијата натпревари ова натпреварување.

Прва победа за Металург сезонава во СЕХА лигата

+инфо - 19.09.2016

Синоќа Металург на домашен терен го победи Татран Прешов со 27:21. Ракометарите на Македонскиот вице првак Металург во четвртиот натпревар сезонава од СЕХА лигата ја постигнаа првата победа. Синоќа на домашен терен го победија Татран Прешов со 27:21.

Металург убедлив против Татран Прешов

Кајгана - 19.09.2016

Ракометарите на Мателург ја забелажаа првата победа во СЕХА лигата, откако во Скопје славеа против Татран Прешов со 27-21 (14-9). Металург конечно ја запиша првата победа во новата сезона, по трите минимални порази (Вардар, Мешков Брест и Веспрем), ...

Прва победа за Металург сезонава во СЕХА лигата

Курир - 19.09.2016

Ракометарите на Македонскиот вице првак Металург во четвртиот натпревар сезонава од СЕХА лигата ја постигнаа првата победа. Синоќа на домашен терен го победија Татран Прешов со 27:21. Со исклучок на почетното водство од 1:0, гостите од Словачка беа ...

Стоилов: Вардар мора на секој натпревар да игра максимално

А1 On - 19.09.2016

Лидерот на табелата во СЕХА лигата, македонскиот првак Вардар ја продолжува серијата натпревари ова натпреварување. Следен ривал на „црвено-црните“ е тимот на Татран Прешов, кој синоќа загуби од Металург.

СЕХА: Прва радост за Металург

Сител - 19.09.2016

Ракометарите на Македонскиот вице првак Металург во четвртиот натпревар сезонава од СЕХА лигата ја постигнаа првата победа. Синоќа на домашен терен го победија Татран Прешов со 27:21. Со исклучок на водството од 1:0 на почетокот гостите од Словачка ...

Металург триумфираше против Татран Прешов

Алфа - 19.09.2016

Ракометарите на Металург ја забележаа првата победа во новата сезона од СЕХА лигата. Нашиот вицепрвак го совлада Татран Прешов со 27:21. Избраниците на Лино Червар повторно одиграа добар натпревар, но за разлика од претходните три меча Металург овој ...

Прва победа за Металург сезонава во СЕХА лигата

А1 On - 19.09.2016

Ракометарите на Македонскиот вице првак Металург во четвртиот натпревар сезонава од СЕХА лигата ја постигнаа првата победа. Синоќа на домашен терен го победија Татран Прешов со 27:21. Со исклучок на почетното водство од 1:0, гостите од Словачка беа ...

Металург убедлив против Татаран Прешов

Макфакс - 19.09.2016

Ракометарите на Мателург ја забелажаа првата победа во СЕХА лигата, откако во Скопје славеа против Татран Прешов со 27-21 (14-9). Металург конечно ја запиша првата победа во новатат сезона, по трите минимални порази (Вардар, Мешков Брест и Веспрем), ...

Стоилов: Ние сме фаворити против Татран, но мораме тоа да го докажеме на терен

24 Ракомет - 19.09.2016

Одличниот натпревар против Целје ја подигна атмосферата во составот на црвено-црните. Пред Вардар е нов СЕХА дуел, противник е словачкиот првак Татран Прешов.Капитенот на македонскиот шампион пред дуелот истакна дека вардарци се во добра форма, но ...

Гонзалес: Ако сакаме да играме на Фајнл Фор турнирот мораме да победуваме

24 Ракомет - 19.09.2016

Македонскиот првак Вардар во вторник ќе одигра нов натпревар во регионалната лига. Во „Јане Сандански“ гостува словачкиот првак Татран Прешов. Пред натпрварот со словачкиот првак, тренерот на Вардар Раул Гонзалес истакна дека иако важат за фаворити, ...

Раул: Уморни сме, но ќе дадеме 100% за да го победиме Татран

Gol.mk - 19.09.2016

Екипата на Вардар утревечер (20.30 часот) во рамки на регионалната СЕХА-лига се соочува со словачки Татран Прешов, а стратегот Раул Гонзалес очекува нов триумф и нови бодови на контото на црвено-црните.

Вардар оди на петка против Татран Прешов

SportMedia - 19.09.2016

Добрата форма и победничката низа во регионалната СЕХА лига, Вардар сака да ја продолжи и во дуелот против Татран Прешов. Македонскиот првак утревечер пред своите навивачи го игра шестиот меч во ова натпреварување, а ќе ја бара петата победа во низа.

Прва победа за Металург сезонава во СЕХА лигата

Локално - 19.09.2016

Ракометарите на Македонскиот вице првак Металург во четвртиот натпревар сезонава од СЕХА лигата ја постигнаа првата победа. Синоќа на домашен терен го победија Татран Прешов со 27:21. Со исклучок на почетното водство од 1:0, гостите од Словачка беа ...

Стоилов: Ако сакаме да играме на Ф4 мораме да победуваме на секој натпревар

Вечер Прес - 19.09.2016

Лидерот на табелата во СЕХА лигата, македонскиот првак Вардар ја продолжува серијата натпревари ова натпреварување. Следен ривал на „црвено-црните" е тимот на Татран Прешов, кој синоќа загуби од Металург.

Металург лесно преку Татран

Идивиди - 19.09.2016

Македонскиот вице-првак Металург ги освои првите бодови во СЕХА Гаспром лигата. Металург предмалку со 27:21 го совлада првакот на Словачка Татран Прешов. Металург конечно стигна до првите бодови во СЕХА Гаспром лигата.

Прва победа за Металург сезонава во СЕХА лигата

Lider - 19.09.2016

Ракометарите на Македонскиот вице првак Металург во четвртиот натпревар сезонава од СЕХА лигата ја постигнаа првата победа. Синоќа на домашен терен го победија Татран Прешов со 27:21. Со исклучок на почетното водство од 1:0, гостите од Словачка беа ...

Стоилов: Вардар мора на секој натпревар да игра максимално

Lider - 19.09.2016

Лидерот на табелата во СЕХА лигата, македонскиот првак Вардар ја продолжува серијата натпревари ова натпреварување. Следен ривал на „црвено-црните“ е тимот на Татран Прешов, кој синоќа загуби од Металург.

Стоилов: Вардар мора на секој натпревар да игра максимално

Идивиди - 19.09.2016

Лидерот на табелата во СЕХА лигата, македонскиот првак Вардар ја продолжува серијата натпревари ова натпреварување. Следен ривал на „црвено-црните“ е тимот на Татран Прешов, кој синоќа загуби од Металург.