TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ручекот на Путин со Груевски, Кисинџер и со Примаков

Н.Македонија - 23.06.2012

Ваквиот однос на руската дипломатија кон македонските високи гости покажува еден поинаков ветар во релациите помеѓу двете земји.

Малиот Груевски и великиот Путин

Н.Македонија - 23.06.2012

Додека Европа се соочува со безизлезен должничко-финансиски вител, а нашите евроатлантски интеграции се замрзнати поради неразумната блокада од Грција, Македонија мора да продолжи да живее.

Путин вети помош за гасификацијата

Утрински - 22.06.2012

Македонскиот премиер и рускиот претседател се сретнаа во Санкт Петербург. Двајцата лидери разговарале за справувањето со последиците од економската криза Нов сигнал и нова насока во политичките ...

Груевски: Полна поддршка од Путин за економските проекти

Дневник - 22.06.2012

Средбата со претседателот на Руската Федерација Владимир Путин на Меѓународниот економски форум во Санкт Петербург претствува импулс за економската соработка меѓу двете земји, бидејќи добиена е ...

Груевски и Путин бараат нови економски коридори

Дневник - 22.06.2012

Меѓу приоритетите била соработката во областа на гасификацијата и вклучувањето на Македонија во меѓународните коридори за пренос на гас, што ќе отвори нови перспективи Добри политички односи меѓу ...

Путин со поддршка за македонската економија

Кирилица - 22.06.2012

Македонија доби зелено светло и подршка за приклучување во енергетскиот проект „Јужен поток“ и за гасификацијата по вчерашната средба помеѓу премиерот Никола Груевски и рускиот претседател Владимир ...

ВИДЕО: Средба Груевски – Путин во Санкт Петерсбург

А1 On - 22.06.2012

Премиерот Никола Груевски во Санкт Петерсбург се сретна со рускиот претседател Владимир Путин. На средбата двајцата ги истакнале добрите политички односи кои владеат меѓу двете земји на севкупно ниво ...

Груевски: Посетата на Русија е успешна

Курир - 22.06.2012

Премиерот Никола Груевски ја оцени како успешна повеќедневната посета на Руската Федеарција, во рамки на која се сретна со рускиот претседател Владимир Путин и посети четири области каде пред ...

Груевски: Успешна повеќедневата посета на Русија

Макфакс - 22.06.2012

Како успешна, премиерот Никола Груевски ја оцени повеќедневната посета на Русија, во чии рамки се сретна со рускиот претседател Владимир Путин, а заедно со владиниот економски тим ги посети Москва, ...

Груевски: Успешна посета на Руската Федерација

МРТ - 22.06.2012

Посетата на Руската федерација успешна. Остварена средба со рускиот претседател Владимир Путин, посетени 4 области, а пред претставници на повеќе од 230 компании презентирани можмостите за ...

Груевски: Успешна посетата на Русија

МРТ - 22.06.2012

Премиерот Никола Груевски ја оцени како успешна повеќедневната посета на Руската Федеарција, во рамки на која се сретна со рускиот претседател Владимир Путин и посети четири области каде пред ...

Путин со подршка за економска соработка

МКД - 22.06.2012

Средбата со претседателот на Руската Федерација Владимир Путин дава еден импулс на економска соработка. Добивме позитивна реакција за приклучување на Македонија во проектот Јужен проток што ќе биде ...

Успешна посетата во Русија

Денешен - 22.06.2012

Неколку дневната посета на Премиерот Груевски во Русија беше оценета како крајно успешна каде што се сретна со рускиот претседател Путин и тимови на преку 200 компании во четири области промовирајќи ...

Путин со подршка за македонските проекти, македонско-руското пријателство поголемо

Денешен - 22.06.2012

По вчерашната средба на Путин и Груевски, на Македонија и е дадено зелено светло и подршка за приклучување во енергетскиот проект „Јужен поток“ и за гасификацијата, вели Премиерот Никола Груевски.

Груевски: Полна поддршка од Путин за економските проекти, нов импулс во продлабочување на соработката

Точка - 22.06.2012

Средбата со претседателот на Руската Федерација Владимир Путин на Меѓународниот економски форум во Санкт Петербург претставува импулс за економската соработка меѓу двете земји, бидејќи добиена е ...

Путин ги остави без збор западните новинари

Денешен - 22.06.2012

Откако неколку месеци низ јавноста постојано кружеа информации за местењето на претседателските избори во Русија од страна на актуелниот претседател Владимир Путин и по обвинувањата дека тој ја ...

Премиерот задоволен од посетата на Руската Федерација

Sky - 22.06.2012

Повеќедневната посета на Руската Федерација, премиерот Никола Груевски ја оцени како успешна. Во рамки на посетата тој се сретна со рускиот претседател Владимир Путин и посети четири области каде ...

Путин ја почести Македонија

Н.Македонија - 22.06.2012

Меѓу клучните приоритети за кои се разговарало се и соработката во областа на гасификацијата и вклучувањето на Република Македонија во меѓународните коридори за пренос на гас, што, како што било ...

Нов импулс во продлабочување на соработката

Идивиди - 22.06.2012

Санкт Петербург, 21 јуни 2012 (МИА) - Средбата со претседателот на Руската Федерација Владимир Путин на Меѓународниот економски форум во Санкт Петербург претсвува импулс за економската соработка меѓу ...

Средба Груевски– Путин: заедничките интереси - приоритет на Русија и Македонија

Канал5 - 21.06.2012

Ручаа безмалку два часа, разговараа и насамо. Суштината од средбата Груевски - Путин е зголемување на економската соработка меѓу двете земји.

Груевски - Полна поддршка од Путин за економските проекти

Утрински - 21.06.2012

Добиена е позитивна реакција за приклучување на Македонија во енергетскиот проект Јужен поток и за гасификацијата, изјави по средбата премиерот Никола Груевски Средбата со претседателот на Руската ...

Груевски денеска на средба со Путин

Утрински - 21.06.2012

Владина делегација предводена од премиерот денеска и утре ќе присуствува на бизнис-форум во Санкт Петерсбург Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски денеска и утре во Санкт ...

Седба Груевски - Путин во во Санкт Петербург

24 Вести - 21.06.2012

Премиерот Никола Груевски во рамки на посетата на Русија, денеска во Санкт Петербург ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин.

Груевски во Санкт Петербург на средба со Путин

Дневник - 21.06.2012

Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски денеска и утре во Санкт Петербург ќе ги презентира поволностите за отворање и водење бизнис на форумот што го организира ...

Груевски се сретна со Путин во Санкт Петербург

24 Вести - 21.06.2012

Во Санкт Петербург пред малку заврши средбата на македонскиот премиер Никола Груевски со рускиот претседател Владимир Путин.

Груевски се сретна со Путин во Санкт Петербург

Утрински - 21.06.2012

Во Санкт Петербург пред малку заврши средбата на македонскиот премиер Никола Груевски со рускиот претседател Владимир Путин.

Груевски и Путин се заложија за продлабочена економска соработка

Deutsche Welle - 21.06.2012

Заложба за продлабочување и интензивирање на економските односи меѓу Македонија и Русија изразија премиерот Никола Груевски и претседателот Владимир Путин на средбата одржана во Санкт Петербург.

Груевски се сретна со Путин

Телма - 21.06.2012

Средбата со претседателот на Руската Федерација Владимир Путин на Меѓународниот економски форум во Санкт Петербург претствува импулс за економската соработка меѓу двете земји, бидејќи добиена е ...

И Путин ќе гласа за Груевски

Утрински - 21.06.2012

Ерол Ризаов Владимир Путин, рускиот претседател, еден од најмоќните луѓе на светот, ќе гласа на македонските локални избори што ќе се одржат идната година.

Боксерот и џудистот

Дневник - 21.06.2012

Национални лидери со идеја да создадат силни држави - во согласност со предиспозициите и можностите. Путин ја врати Русија меѓу светските велесили, Груевски уште настојува да ја смести Македонија во ...

Груевски на ручек со Путин

Дневник - 21.06.2012

Премиерот Никола Груевски е поканет на работниот ручек што шефот на руската држава Владимир Путин го организира за 30-ина учесници на Санктпетербуршкиот форум.

Груевски се сретна со Путин во Санкт Петербург

Дневник - 21.06.2012

Во Санкт Петербург пред малку заврши средбата на македонскиот премиер Никола Груевски со рускиот претседател Владимир Путин .

Груевски денеска на работен ручек со Путин

Таратур - 21.06.2012

Премиерот Никола Груевски денеска во Санкт Петерсбург ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин Премиерот и рускиот државник прво ќе присуствуваат на отворањето на Меѓународен економски ...

Започнува економскиот форум во Санкт Петерсбург

Капитал - 21.06.2012

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе го отвори Економскиот форум во Санкт Петерсбург, кој се одржува 16-ти пат, овојпат под името „Ефикасно раководење“.

Боксерот и џудистот

Курир - 21.06.2012

Национални лидери со идеја да создадат силни држави - во согласност со предиспозициите и можностите. Путин ја врати Русија меѓу светските велесили, Груевски уште настојува да ја смести Македонија во ...

ФОТО: Груевски се сретна со Путин

Курир - 21.06.2012

Во Санкт Петербург пред малку заврши средбата на македонскиот премиер Никола Груевски со рускиот претседател Владимир Путин.

Груевски се сретна со Путин во Санкт Петербург

Алфа - 21.06.2012

Во Санкт Петербург пред малку заврши средбата на македонскиот премиер Никола Груевски со рускиот претседател Владимир Путин.

Груевски се сретна со Путин

Капитал - 21.06.2012

Во Санкт Петербург пред малку заврши средбата на македонскиот премиер Никола Груевски со рускиот претседател Владимир Путин.

Груевски се сретна со Путин во Санкт Петербург

МРТ - 21.06.2012

Во Санкт Петербург пред малку заврши средбата на македонскиот премиер Никола Груевски со рускиот претседател Владимир Путин.

Владиниот тим во Санкт Петерсбург, средба Груевски - Путин

Макфакс - 21.06.2012

Премиерот Никола Груевски, со владиниот економски тим во четврток и петок ќе престојува во Санкт Петерсбург, каде меѓу другото е предвидена и средба на првиот човек на македонската влада со рускиот ...

Груевски се сретна со Путин во Санкт Петербург

Сител - 21.06.2012

Во Санкт Петербург пред малку заврши средбата на македонскиот премиер Никола Груевски со рускиот претседател Владимир Путин.

Средба Груевски - Путин во во Санкт Петербург

Сител - 21.06.2012

Премиерот Никола Груевски во рамки на посетата на Русија, денеска во Санкт Петербург ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин.

Новинарите паднаа на Путин

Оff.net - 21.06.2012

По неколку месеци дробење за тоа како Путин ги наместил изборите, како ги задушува медиумите и како генерално автократски владее со Русија, западните медиуми добија шанса да се сретнат на прес со ...

Одржана средбата Груевски - Путин во Санкт Петерсбург

Макфакс - 21.06.2012

Премиерот Никола Груевски во четврток во Санкт Петерсбург се сретна со рускиот претседател Владимир Путин, во рамки на Меѓународниот економски форум.

Средба Груевски – Путин: интензивирање на економските односи меѓу Македонија и Русија

МКД - 21.06.2012

Нагорна е линијата на добрите политички односи меѓу Руската Федерација и Македонија, заклучија на денешната средба во Санкт Петербург претседателот на Русија Владимир Путин и македонскиот премиер ...

Груевски се виде со Путин

+инфо - 21.06.2012

Македонскиот премиер Никола Груевски на денешната средба со претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин ги истакнаал добрите политички односи кои владеат меѓу двете земји на севкупно ниво, ...

Односите со Русија во нагорна линија

Курир - 21.06.2012

Претседателот на Владата на Република Македонија, Никола Груевски, денеска во Санкт Петербург оствари средба со претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин.

Груевски и Путин се заложија за зголемување на економската соработка

Макфакс - 21.06.2012

Заложба за продлабочување и интензивирање на економските односи меѓу Македонија и Русија изразија премиерот Никола Груевски и претседателот Владимир Путин на средбата одржана во четврток во Санкт ...

Нафтата и светската економија во фокусот на рускиот Давос

Капитал - 21.06.2012

Движењето на цената на нафтата и влијанието на должничката криза врз светската економија ќе бидат главни теми оваа година на интернационалниот економски форум во Санкт Петербург Рускиот претседател, ...

Груевски и Путин констатираа – Македонија и Русија успешно се справуваат со кризата

Капитал - 21.06.2012

Во кусото соопштение кое стигна од владиниот Кабинет по завршувањето на првата средба на премиерот Никола Груевски со претседателот на Руската федерација, Владимир Путин, се наведува дека двајцата ...

Путин бара опозицијата да ги почитува руските закони

Р.С.Европа - 21.06.2012

Рускиот претседател Владимир Путин ги предупреди неговите политички опоненти да ги почитуваат законите или во спротивно ќе се соочат со последиците.

Путин со подршка за економска соработка

Курир - 21.06.2012

Средбата со Путин дава еден импулс на економска соработка. Добивме позитивна реакција за приклучување на Македонија во проектот Јужен проток што ќе биде една нова можност и шанса за нашата земја.

Груевски на средба со претседателот Путин

Сител - 21.06.2012

Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски денеска и утре во Санкт Петербург ќе ги презентира поволностите за отворање и водење бизнис на форумот што го организира ...

Средба Груевски - Путин во Санкт Петерсбург

Алфа - 21.06.2012

Околу половина час траеше тет-а-тет средбата меѓу Никола Груевски и Владимир Путин и разговорите што ги водеа како премиер на Македонија и претседател на Руската Федерација.

Русија и Македонија ја прошируваат економската соработка

МРТ - 21.06.2012

Отворени вратите за јакнење на односите меѓу Македонија и Русија. Средба на премиерот Груевски и претседателот Путин. Нов сигнал за продлабочување на политичките и економските односи и трговската ...

Груевски се сретна со Путин во Санкт Петербург

Press24 - 21.06.2012

Во Санкт Петербург пред малку заврши средбата на македонскиот премиер Никола Груевски со рускиот претседател Владимир Путин.

Владиниот тим во Санкт Петербург, средба Груевски - Путин

Кајгана - 21.06.2012

Премиерот Никола Груевски, со владиниот економски тим денеска и утре ќе престојува во Санкт Петербург, каде меѓу другото е предвидена и средба на првиот човек на македонската влада со рускиот ...

Груевски се сретна со Путин во Санкт Петербург

Кирилица - 21.06.2012

Претседателот на Владата на Република Македонија, Груевски, и претседателот на Руската Федерација, Путин, размениле мислења за прашања од заеднички интерес на двете земји.

Средба Груевски - Путин во во Санкт Петербург

МРТ - 21.06.2012

Премиерот Никола Груевски во рамки на посетата на Русија, денеска во Санкт Петербург ќе се сретне со претседателот Владимир Путин.

Груевски ќе оствари средба со претседателот Владимир Путин

Press24 - 21.06.2012

Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски денеска и утре во Санкт Петербург ќе ги презентира поволностите за отворање и водење бизнис на форумот што го организира ...

Груевски: Полна поддршка од Путин за економските проекти

Таратур - 21.06.2012

- Средбата со претседателот на Руската Федерација Владимир Путин на Меѓународниот економски форум во Санкт Петербург претсвува импулс за економската соработка меѓу двете земји, бидејќи добиена е ...

Започнува 16. Економски форум во Санкт Петерсбург

Сител - 21.06.2012

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе го отвори Економскиот форум во Санкт Петерсбург, кој се одржува 16-ти пат, овојпат под името „Ефикасно раководење“.

Груевски: Полна поддршка од Путин за економските проекти, нов импулс на соработката

Сител - 21.06.2012

Средбата со претседателот на Руската Федерација Владимир Путин на Меѓународниот економски форум во Санкт Петербург претсвува импулс за економската соработка меѓу двете земји, бидејќи добиена е ...

Започнува 16. Економски форум во Санкт Петерсбург

МРТ - 21.06.2012

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе го отвори Економскиот форум во Санкт Петерсбург, кој се одржува 16-ти пат, овојпат под името „Ефикасно раководење“.

Владина делегација на форум во Санкт Петербург

Курир - 21.06.2012

Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски денеска и утре во Санкт Петербург ќе ги презентира поволностите за отворање и водење бизнис на форумот што го организира ...

Седба Груевски - Путин во Санкт Петербург

Алфа - 21.06.2012

Премиерот Никола Груевски во рамки на посетата на Русија, денеска во Санкт Петербург ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин.

Груевски денеска се среќава со Путин

Капитал - 21.06.2012

Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски денеска и утре во Санкт Петербург ќе ги презентира поволностите за отворање и водење бизнис, на форумот што го организира ...

Груевски и Путин си намигнаа

Либертас - 21.06.2012

Предмалку заврши средбата на македонскиот премиер Никола Груевски со рускиот претседател, Владимир Путин во Санкт Петербург.

Груевски се сретна со Путин

Вечер Прес - 21.06.2012

Во Санкт Петербург заврши средбата на македонскиот премиер Никола Груевски со рускиот претседател Владимир Путин. Претседателот на Владата на Република Македонија, Груевски, и претседателот на ...

Путин го угости Груевски со златни лажици

Вечер Прес - 21.06.2012

Според извори на ВЕЧЕР, веднаш по средбата Путин го повикал македонскиот премиер и заедно влегле во преполната сала на Меѓународниот економски форум, каде тајкуни и политичари, сите на нозе ги ...

Заврши средбата Груевски- Путин

Sky - 21.06.2012

Заврши средбата на македонскиот премиер Никола Груевски со рускиот претседател Владимир Путин во Санкт Петербург. Груевски и Путин, размениле мислења за прашања од заеднички интерес на двете земји.

Боксерот и џудистот

Денешен - 21.06.2012

Национални лидери со идеја да создадат силни држави – во согласност со предиспозициите и можностите. Путин ја врати Русија меѓу светските велесили, Груевски уште настојува да ја смести Македонија во ...

Груевски на бизнис форум и на средба со Путин

Денешен - 21.06.2012

Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски денеска и утре во Санкт Петербург ќе ги презентира поволностите за отворање и водење бизнис на форумот што го организира ...

Груевски се сретна со Путин

Денешен - 21.06.2012

Средбата во Санкт Петербург на македонскиот премиер Никола Груевски со рускиот претседател Владимир Путин пред малку заврши.

Шестнаесети Економски форум во Санкт Петерсбург

Денешен - 21.06.2012

Денеска рускиот преседателот Владимир Путин ќе го отвори Економскиот форум во Санкт Петерсбург под името „Ефикасно раководење“ , кој се одржува 16-ти пат.

Груевски денеска на работен ручек со Путин

Точка - 21.06.2012

Премиерот Никола Груевски денеска во Санкт Петерсбург ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин. Премиерот и рускиот државник прво ќе присуствуваат на отворањето на Меѓународен економски ...

Владиниот тим во Санкт Петерсбург, средба Груевски - Путин

Канал 77 - 21.06.2012

Премиерот Никола Груевски, со владиниот економски тим во четврток и петок ќе престојува во Санкт Петерсбург, каде меѓу другото е предвидена и средба на првиот човек на македонската влада со рускиот ...

Груевски се сретна со Путин

Sky - 21.06.2012

Денеска во Санкт Петербург, претседателот на Владата на Република Македонија, г-дин Никола Груевски, оствари средба со претседателот на Руската Федерација, г-дин Владимир Путин, информираат од ...

Груевски и Путин се заложиле за интезивирање на соработката меѓу Македонија и Русија

Точка - 21.06.2012

На денешната средба со Санкт Петерсбург премиерот Никола Груевски и рускиот претседател Владимир Путин изразиле заложба и поддршка за продлабочување и интензивирање на економските односи, зголемување ...

Премиерот Груевски денеска се среќава со Путин

Либертас - 21.06.2012

Премиерот ќе присуствува и на отворањето на реномираниот Меѓународен економски форум на Санкт Петербург, како и на заеднички ручек со шефови на држави и влади, кој го организира Путин.

Груевски на средба со Путин

Вечер Прес - 21.06.2012

Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски денеска и утре во Санкт Петербург ќе ги презентира поволностите за отворање и водење бизнис на форумот што го организира ...

Пред малку заврши средбата Груевски – Путин во Санкт Петерсбург

Точка - 21.06.2012

Средбата на македонскиот премиер Никола Груевски до претседателот на Русија Владимир Путин денеска во Санкт Петерсбург пред малку заврши, јави МИА.

Груевски: Полна поддршка од Путин за економските проекти

Н.Македонија - 21.06.2012

Средбата со претседателот на Руската Федерација Владимир Путин на Меѓународниот економски форум во Санкт Петербург, премиерот Никола Груевски ја оцени како импулс за економската соработка меѓу двете ...

Започнува 16. Економски форум во Санкт Петерсбург

Н.Македонија - 21.06.2012

Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе го отвори Економскиот форум во Санкт Петерсбург, кој се одржува 16-ти пат, овојпат под името „Ефикасно раководење“ Се очекува Путин да ги сумира ...

Путин и Груевски за рускиот гас за Македонија

eReporter - 21.06.2012

Рускиот претседател Владимир Путин денеска го прими македонскиот премиер Никола Груевски на разговори за гасификацијата и вклучувањето на земјава во меѓународните коридори за пренос на гас, што трена ...

Груевски се сретна со Путин

Идивиди - 21.06.2012

Санкт Петербург, 21 јуни 2012 (МИА) - Во Санкт Петербург пред малку заврши средбата на македонскиот премиер Никола Груевски со рускиот претседател Владимир Путин.

Груевски на средба со претседателот Путин

Идивиди - 21.06.2012

Санкт Петербург, 21 јуни 2012 (МИА) - Владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски денеска и утре во Санкт Петербург ќе ги презентира поволностите за отворање и водење бизнис на форумот ...

Путин ги обвини САД дека се паразит на светската економија

МКД - 20.06.2012

Иако кризата во еврозоната е во центарот на разговорите на лидерите на државите Г20, рускиот претседател Владимир Путин повеќе е загрижен за американскиот надворешен долг и за судбината на доларот.

Груевски денес ќе се сретне со Путин

Курир - 20.06.2012

Премиерот Никола Груевски денес во Санкт Петерсбург ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин. Имено покрај учеството на големиот и респектабилен форум во Санкт Петерсбург и разговорот што ...

Груевски и на ручек со Путин

Курир - 20.06.2012

Дознаваме дека премиерот Груевски покрај учеството на големиот и респектабилен форум во Санкт Петерсбург и разговорот што ќе го има со рускиот претседател на маргините на овој форум и учеството на ...

Груевски денеска ќе руча со Путин

+инфо - 20.06.2012

Премиерот Никола Груевски денеска ќе руча со рускиот претседател Владимир Путин, објави Курир.мк. Претседателот Путин на маргините на форумот во Санкт Петербург организира работен ручек, на кој од ...

Никола Груевски на ручек со Путин

Press24 - 20.06.2012

Во рамки на посетата на владината делегација во Русија, премиерот Груевски освен учеството на Санкт-петерсбуршкиот форум, ќе присуствува и на свечен ручек на кој ќе се сретне со претседателот на ...

Груевски на ручек со Путин

МРТ - 20.06.2012

Покрај учеството на големиот и респектабилен форум во Санкт Петербург и разговорот што ќе го има утре со рускиот претседател Путин, македонскиот премиер Груевски, дознаваме, е поканет на ручек од ...

Груевски и Путин на заеднички ручек

Нетпрес - 20.06.2012

Македонскиот премиер, Никола Груевски, покрај учеството на големиот и респектабилен форум во Санкт Петерсбург и разговорот што ќе го има со рускиот претседател на маргините на овој форум и учеството ...

Груевски и Путин заедно на ручек

Денешен - 20.06.2012

Дознаваме дека премиерот Груевски покрај учеството на големиот и респектабилен форум во Санкт Петерсбург и разговорот што ќе го има со рускиот претседател на маргините на овој форум и учеството на ...

Груевски и Путин на заеднички ручек

Точка - 20.06.2012

Македонскиот премиер, Никола Груевски, покрај учеството на големиот и респектабилен форум во Санкт Петерсбург и разговорот што ќе го има со рускиот претседател на маргините на овој форум и учеството ...

Груевски на свечен ручек со Путин

Sky - 20.06.2012

Премиерот Никола Груевски ќе биде примен на свечен ручек од страна на рускиот претседател Владимир Путин- пишува порталот Курир.

Груевски в четврток се сретнува со Путин

Дневник - 19.06.2012

Премиерот Никола Груевски во четврток ќе оствари средба со претседателот на Русија Владимир Путин, потврди денеска вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески .

Премиерот Груевски ќе се сретне со рускиот претседател Путин

Сител - 19.06.2012

Премиерот Никола Груевски во рамки на посетата на Руската Федерација, в четврток во Санкт Петерзбург ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин.

Премиерот Груевски ќе се сретне со рускиот претседател Путин

Таратур - 19.06.2012

Премиерот Никола Груевски во рамки на посетата на Руската Федерација, в четврток во Санкт Петерсбург ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин.

Груевски во четврток ќе се сретне со Путин

Кирилица - 19.06.2012

Како што изјави вицепремиерот Зоран Ставрески, кој е дел од владината делегација посетата на премиерот Груeвски и македонската делегација на Русија е од исклучително политичко и економско значење, ...

Премиерот Груевски ќе се сретне со рускиот претседател Путин

Inpress - 19.06.2012

Санкт Петербург, 21. јуни 2012 (ИНПРЕС) Македонска владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски денеска ќе ги презентира поволностите за отворање и водење бизнис на форум што го ...

Прва средба Груевски-Путин!

Капитал - 19.06.2012

Во четврток во Санкт Петербург се одржува првата средба на премиерот Никола Груевски со рускиот претседател, Владимир Путин. Детали за средбата и темите за кои ќе разговаараат се уште не се откриваат.

Премиерот Груевски ќе се сретне со рускиот претседател Путин

Идивиди - 19.06.2012

Москва, 18 јуни 2012 (МИА) - Премиерот Никола Груевски во рамки на посетата на Руската Федерација, в четврток во Санкт Петерзбург ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин.

Груевски сепак ќе се сретне со Путин

Утрински - 18.06.2012

Вицепремиерот Ставрески најави дека Премиерот сепак ќе се сретне со Претседателот на Руската федерација Премиерот Никола Груевски в четврток во Санкт Петерзбург ќе има средба со рускиот претседател ...

Груевски во Москва, но нема да го види Путин

Утрински - 18.06.2012

Премиерот и економските министри во поход по инвеститори во Русија. Владата ќе ги претстави можностите за инвестирање во Македонија во четири руски града Владина делегација, предводена од премиерот ...

Средба Груевски- Путин за нов сигнал во односите на двете земји

Канал5 - 18.06.2012

Енергетика, туризам и земјоделство се сектори во кои Македонија и Русија би можеле да најдат заеднички интерес, смета премиерот Груевски.

Путин ќе го прими Груевски

+инфо - 18.06.2012

Премиерот Никола Груевски во четврток ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин, пренесува „Денешен.мк“. Ваквата информација за порталот е потврдена и од кабинетот на Груевски.

Средба Груевски – Путин во четврток

Макфакс - 18.06.2012

Според вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески, средбата на Груевски со Путин има исклучително политичко и економско значење.

Путин сугерира на нови чекори во глобалната економска ситуација

Inpress - 18.06.2012

Москва, 18. јуни 2012 (ИНПРЕС) Рускиот претседател Владимир Путин на самитот на Г-20 повика на нови чекори во реформата на глобалната финансиска ситуација.

Путин во посета на Блискиот Исток

Р.С.Европа - 18.06.2012

Рускиот претседател Владимир Путин ќе отпатува во официјална посета на Израел по што ќе ги посети и палестинските територии и Јордан идната недела.

Груевски во четврток на средба со Путин

Нетпрес - 18.06.2012

Премиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е во посета на Русија, во четврток ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин, објавува он-лајн весникот “Денешен.мк“, пренесува Нетрпес.

Премиерот Груевски ќе се сретне со рускиот претседател Путин во четврток

МРТ - 18.06.2012

Премиерот на Република Македонија, Никола Груевски, во четврток ќе има средба со претседателот на Руската федерација Владимир Путин.

Ставрески: Средбата Груевски-Путин ќе даде нов сигнал во македонско-руските односи

Курир - 18.06.2012

Премиерот Никола Груевски во четврток ќе оствари средба со претседателот на Русија Владимир Путин, потврди денеска вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески.

Средба Груевски - Путин во четврток

Кајгана - 18.06.2012

Според вицепремиерот и министер за финансии Зоран Ставрески, средбата на Груевски со Путин има исклучително политичко и економско значење.

Премиерот Груевски в четврток ќе се сретне со рускиот претседател Путин

Либертас - 18.06.2012

Македонската делегација посетата на Руската Федерација ја почна денеска во Москва каде можностите за инвестирање во Македонија беа презентирани пред околу стотина руски инвеститори, а се потпиша и ...

Груевски ќе се сретне со Путин

Sky - 18.06.2012

Рускиот претседател Владимир Путин во четврток ќе го прими македонскиот премиер Никола Груевски. До денеска немаше информација дека Груевски ќе се сретне со Путин, а во официјалната маршута за ...

Груевски во четврток на средба со Путин

Точка - 18.06.2012

Премиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е во посета на Русија, во четврток ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин, објавува он-лајн весникот “Денешен.мк“.

Груевски ќе се сретне со Путин

Н.Македонија - 18.06.2012

Премиерот Никола Груевски в четврток во Санкт Петерзбург ќе има средба со рускиот претседател Владимир Путин Како што изјави вицепремиерот Зоран Ставрески, кој е дел од владината делегација ...