TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одложени завршните турнири во плеј—офот и во Купот

Дневник - 31.03.2001

ОДБОЈКА - ПРВА ЛИГА, МАЖИ Полуфиналните и финалните мечеви во плеј-офот и во националниот одбојкарски Куп во машка конкуренција, закажани за овој и за следниот викенд, се одложени на барање на три прволигашки тима. - За в понеделник, претседателот на Одбојкарскиот сојуз на Македонија (ОСМ) закажа ...

Лигата продолжува со нов календар

Вест - 30.03.2001

Одбојка Натпреварите од македонското одвојкарско првенство во женска конкуренција ќе продолжат. Ваква одлука донесе комесарот за натпревари на ОСМ, Јосиф Василевски по вчерашниот состанок на кој присуствуваа преставниците на екипите.

Барем ќе остане повеќе време за подготовки

Дневник - 28.03.2001

ОДБОЈКА - СЕЛЕКТОРОТ ЗА ПРОМЕНАТА НА КАЛЕНДАРОТ Тренерот на Работнички Фершпед и селектор на македонската машка репрезентација, Јошко Миленкоски, за промената на календарот во одбојкарското првенство вели дека мора да се согласи со "изнудениот систем на натпреварување", бидејќи, според него, ...

Плеј-оф стартува без екипите од Тетово

Вест - 27.03.2001

Одбојка Наредниот викенд ќе се одржат натпреварите од плеј-офот на македонското одбојкарско првенство во машка конкуренција. На 31. и 1. април во Скопје ќе стартува завршниот турнир на кој Работнички Фершпед игра со Македонија, а Струмица со Маслодајна, победниците од овие натпревари ќе играат во ...

Денеска ќе се знае дали ќе продолжи првенството

Вест - 26.03.2001

Одбојка-Првенство на Македонија Поради лошата безбедноста ситуација на делот на општина Тетово, натпреварите од одбојкарското првенство на Македонија не се одиграа. Денеска со почеток во 12 часот е закажан состанок на комесарот за натпревари на ОСМ, Јосиф Василевски со преставниците на ...