TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И Абу Даби за Розберг, титулата за Хамилтон

Утрински - 29.11.2015

Нико Розберг ја заврши годинашната сезона во Формула 1 во голем стил, забележувајќи ја својата трета победа едноподруго со триумфот во Абу Даби. Неговиот тимски колега и трикратен светски шампион Луис Хамилтон ја комплетира рекордната 12.

Розберг со победа во Абу Даби ја затвори ф1 сезоната

Телма - 29.11.2015

Нико Розберг по шести пат се искачи на највисокото место од пиедесталот во Ф 1 шампионатот ,откако и денеска во Абу Даби триумфираше во болидот на Мерцедес,пред клупскиот колега Луис Хамилтон и пилотите на Ферари ,Раиконен и Фетел.

Розберг победи во Абу Даби - двојна победа за Мерцедес!

ЗаЗабава - 29.11.2015

Нико Розберг ја освои трката за ГН на Абу Даби, која беше последна сезонава, а трикратниот светски шампион Луис Хамилтон беше втор и официјално е крунисан во нов крал на патеките, Mercedes ја потврди доминацијата кај конструкторите, извонредна ...

Розберг најбрз во Абу Даби

Екипа - 29.11.2015

Нико Розберг дојде до хет – трик, три последователни победи во шампионатот на Формула 1, откако славеше на денешната трка во Абу Даби, на патеката „Јас Марина“. Со тоа го потврди второто место во генералниот пласман, а овојпат заврши пред својот ...

Мерцедес режираше нова победа на Розберг за крај на сезоната

SportMedia - 29.11.2015

Германецот на патеката „Јас марина" стигна до третата победа во низа, шеста во оваа сезона, а вкупно 14-та во кариерата. Второто место со осум секунди заостанување го освои шампионот Луис Хамилтон, а на пиедесталот се најде и Кими Раиконен.

Нико Розберг победи во Абу Даби (ФОТО)

МКД - 29.11.2015

Германскиот возач во Ф1 тимот Мерцедес, Нико Розберг триумфираше во последната трка од оваа сезона пред актуелниот првак Луис Хамилтон и Кими Раиконен од Ферари. Ова за Розберг беше 14 победа во кариерата, шеста во оваа сезона, трета во низа.

Ф1: Розберг со победа ја заврши сезоната

Телеграф - 29.11.2015

Нико Розберг стигна до својата трета последователна Формула 1 победа, пред својот колега од Мерцедес, Луис Хамилтон на последната трка од сезоната, Абу Даби ГП Својата шеста пол-позиција едноподруго, тој ја трансформираше во трета победа, откако ...

Крај на сезоната: Розберг победи во Абу Даби

СуперСпорт - 29.11.2015

Розберг се разбуди во последните неколку трки во Ф1, но титулата одамна заврши во рацете на Хамилтон. Возачот на Мерцедес, Розберг победи денес на трката за ГН на Абу Даби, последна за оваа сезона во Ф1.

Со триумф на Розберг заврши сезоната во Ф1

Макфакс - 29.11.2015

Нико Розберг, возачот на Мерцедес, победи на трката за Големата награда на Абу Даби, со која заврши сезоната во Формула 1. Германецот на патеката „Јас Марина“, стигна до шестата победа во сезоната, вкупно 14-та во кариерата.

Ф-1: Финалето за Розберг

Сител - 29.11.2015

Пилотот на Мерцедес, Нико Розберг победи на трката за ГН на Абу Даби со што заврши шампионатот во Ф-1 за оваа сезона. Германскиот ас со триумфот на патеката „Јас марина“ ја нареди третата победа по ред, шеста оваа сезона и вкупно 14-та кариерата.

Пол-позицијата во Абу Даби за Розберг

+инфо - 29.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, ќе стартува од пол позицијата на последната трка во Формула 1 шампионатот за оваа година, што денес ќе се вози во Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати. Германецот извозе најбрз круг во денешните квалификации со ...

Розберг победник во Абу Даби

А1 On - 29.11.2015

Возачот на Мерцедес Нико Розберг ја оствари третата победа по ред и шеста оваа сезона во Шампионатот во Формула 1, откако денеска беше најбрз во Абу Даби, на патеката „Јас Марина“. Сепак и покрај победата Розберг во Генералниот пласман завшри на ...

Со триумф на Розберг заврши сезоната во Ф1

Кајгана - 29.11.2015

Нико Розберг, возачот на Мерцедес, победи на трката за Големата награда на Абу Даби, со која заврши сезоната во Формула 1. Германецот на патеката „Јас Марина“, стигна до шестата победа во сезоната, вкупно 14-та во кариерата.

Розберг победи, Хамилтон прослави, комплетен блесок нa Мercedes

Авто Плус - 29.11.2015

Нико Розберг ја освои трката за ГН на Абу Даби, која беше последна сезонава, а трикратниот светски шампион Луис Хамилтон беше втор и официјално е крунисан во нов крал на патеките , Mercedes ја потврди доминацијата кај конструкторите, извонредна ...

Нико Розберг славеше на последната трка од Ф1 шампионатот

Република - 29.11.2015

Германскиот возач во Формула 1 Нико Розберг со хек-трик ја заврши сезоната, откако триумфираше на последната трка возена на патеката „Јас Марина“ во Абу Даби. Тој ја искористи пол-позицијата што ја освои вчера во квалификациите и заслужено дојде до ...

Мерцедес ја креираше победата на Розберг за крај на сезоната

Вечер Прес - 29.11.2015

Возачот на Мерцедес Нико Розберг победи на последната трка сезонава во Формула 1, возена за ГН на Абу Даби. Германецот на патеката „Јас Марина", дојде до трета победа во низа, шеста во низа, 14 во кариерата.

Розберг победник во Абу Даби

Канал 77 - 29.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг ја оствари третата победа по ред и шеста оваа сезона во Шампионатот во Формула 1, откако денеска беше најбрз во Абу Даби, на патеката „Јас Марина“. Сепак и покрај победата, Розберг во Генералниот пласман завшри на ...

Розберг со хет-трик во Абу Даби

Идивиди - 29.11.2015

Нико Розберг стигна до својата трета последователна Формула 1 победа, пред својот колега од Мерцедес, Луис Хамилтон на последната трка од сезоната, Абу Даби ГП Својата шеста пол-позиција едноподруго, тој ја трансформираше во трета победа, откако ...

Розберг прв на Ф1 трката во Абу Даби

Lider - 29.11.2015

Возачот на Мерцедес Нико Розберг ја оствари третата победа по ред и шеста оваа сезона во Шампионатот во Формула 1, откако денеска беше најбрз во Абу Даби, на патеката „Јас Марина“. Сепак и покрај победата Розберг во Генералниот пласман завшри на ...

Розберг на пол и во Абу Даби

Телма - 28.11.2015

Нико Розберг ја доби клупската битка во Мерцедес против Луис Хамилтон во квалификациите за последната Ф1 трка сезонава што ќе се вози утре за ГН на Абу Даби.Германскиот возач беше побрз од старо-новиот шампион за негова шеста пол позиција ...

Пол-позицијата во Абу Даби за Розберг

Канал5 - 28.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, ќе стартува од пол позицијата на последната трка во Формула 1 шампионатот за оваа година, што утре ќе се вози во Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати. Германецот извозе најбрз круг во денешните квалификации со ...

Пол-позицијата во Абу Даби за Розберг

Утрински - 28.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, ќе стартува од пол позицијата на последната трка во Формула 1 шампионатот за оваа година, што утре ќе се вози во Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати. Германецот извозе најбрз круг во денешните квалификации со ...

Шест во серија: Последната пол позиција во сезоната за Розберг

SportMedia - 28.11.2015

Тој триумфираше во денешните квалификации и ја оствари шестата пол позиција во низа, а вкупно седма во сезоната. До самиот крај се водеше тесна борба меѓу двајцата клупски колеги, но на крајот Розберг, за само 377 илјадити делови од секундата заврши ...

Розберг убедливо до пол позицијата во Абу Даби

Макфакс - 28.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, ќе стартува од пол позицијата на последната трка во Формула 1 шампионатот за оваа година, Големата награда на Абу Даби. Германецот на патеката „Јас Марина“, со време 1:40.237 минути ја освои шестата последовна пол ...

Пол-позицијата во Абу Даби за Розберг

А1 On - 28.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, ќе стартува од пол позицијата на последната трка во Формула 1 шампионатот за оваа година, што утре ќе се вози во Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати. Германецот извозе најбрз круг во денешните квалификации со ...

Нико Розберг најбрз во квалификациите за Абу Даби (ФОТО)

МКД - 28.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг оствари најдобро време на денешните квалификации за утрешната трка за големата награда на Абу Даби. За Розберг ова е шеста последовна пол позиција во оваа сезона од Формула 1 шампионатот која ќе заврши со ...

Розберг на пол позиција во Абу Даби

СуперСпорт - 28.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг ја освои шестата по ред пол позиција во оваа сезона во Формула 1. Тој беше најбрз во квалификациите на последната трка во Абу Даби. Така Мерцедес ја потврди доминацијата, а оваа сезона од 19 пол позиции освои 18.

Пол-позицијата во Абу Даби за Розберг

Курир - 28.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, ќе стартува од пол позицијата на последната трка во Формула 1 шампионатот за оваа година, што утре ќе се вози во Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати. Германецот извозе најбрз круг во денешните квалификации со ...

Розберг најбрз на квалификациите во Абу Даби

Алфа - 28.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг имаше најдобар резултат во квалификациите и на утрешната трка за Големата награда на Абу Даби ќе стартува од пол позицијата. За Розберг ова е шести пат да има најдобар резултат во квалификациите и на последната трка ...

Ф-1: Пол позиција за Розберг во Абу Даби

Сител - 28.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, ќе стартува од пол позицијата на последната трка во Формула 1 шампионатот за оваа година, Големата награда на Абу Даби. Германецот на патеката „Јас Марина“, со време 1:40.237 минути ја освои шестата последовна пол ...

Абу Даби: Розберг најбрз, Перез направи изненадување

СуперСпорт - 28.11.2015

Овој викенд на распоредот е последната трка во сезоната во Ф1, кој се вози во Абу Даби. По првиот ден од натпреварувањето најбрз беше Розберг, а веднаш зад него беше Хамилтон. Изненадување во првиот ден е Перез, а дури и возачот на Ферари, Фетел е ...

Розберг доби уште една битка со Хамилтон

Екипа - 28.11.2015

Луис Хамилтон уште пред неколку трки ја осигура шампионската титула, а на Нико Розберг како утеха му останува што еподобар од својот тимски колега кога станува збор за пол-позициите. Германецот ја продолжи доминацијата во квалификациите, ...

Пол-позицијата во Абу Даби за Розберг

Локално - 28.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, ќе стартува од пол позицијата на последната трка во Формула 1 шампионатот за оваа година, што утре ќе се вози во Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати. Германецот извозе најбрз круг во денешните квалификации со ...

Розберг подобар од Хамилтон во борбата за пол-позицијата во Абу Даби

Република - 28.11.2015

Последната трка од овогодишениот шампионат во Формула 1 ќе се вози во Абу Даби. Старо-новиот шампион Луис Хамилтон ја осигура титулата уште пред неколку трки, но не се откажува да освои уште некоја победа.

Розберг ќе тргне од пол – позицајата во Абу Даби

Вечер Прес - 28.11.2015

Британецот Луис Хамилтон (Мерцедес) пред неколку трки ја осигура шампионската титула, а на Нико Розберг како утеха му остана што подобро да ја заврши сезоната. Германецот ја продолжи доминацијата во квалификациите, остварувајќи најдобро време и во ...

Пол-позицијата во Абу Даби за Розберг

Lider - 28.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг, ќе стартува од пол позицијата на последната трка во Формула 1 шампионатот за оваа година, што утре ќе се вози во Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати. Германецот извозе најбрз круг во денешните квалификации со ...

Розберг побрз од Хамилтон во Абу Даби

Телеграф - 27.11.2015

Нико Розберг беше најбрз на вториот тренинг пред последната трка од сезоната, Абу Даби ГП, победувајќи го само за десетинка од секундата колегата од Мерцедес, Луис Хамилтон, кој беше најбрз на првата сесија Најдоброто време на Розберг од 1:41.983 ...

Видео: Абу Даби во бројки

СуперСпорт - 27.11.2015

Ф1 сезоната оваа сезона ќе ја завршиме во Абу Даби наредниов викенд. Хамилтон ја одбрани титулата, а Мерцедес повторно беше доминантен во конкуренција на ...