TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Загина 16-годишно момче, играјќи си со бомба

Вест - 05.12.2001

ВО БРВЕНИЦА, ТЕТОВСКО Вчера, околу 15 часот, од невнимателно ракување со бомба што ја држел во рацете, загина еден 16-годишен средношколец од македонска националност од Брвеница, а од експлозијата полесно се повредени уште четири момчиња од ова село, ова се првичните полициски информации што ги ...

Рачна бомба уби едно и рани пет момчиња

Дневник - 05.12.2001

трагедиЈа во тетовското село брвеница Едно 17-годишно момче загинало, а петмина се тешко повредени од експлозија на бомба, која вчера околу 15 часот експлодирала во Задружниот дом во центарот на тетовското село Брвеница. Според извори во тетовската полиција, во несреќниот случај загинал Васко ...