TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Италија кажа „Чао, Силвио“, разговорите за нова влада почнаа

Deutsche Welle - 13.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони се повлече од функцијата, неговите противници славеа во Рим. Претседателот Џорџо Наполитано ги почна разговорите со политичките партии околу новата влада.

Силвио Берлускони поднесе оставка на функцијата премиер на Италија

24 Вести - 13.11.2011

Силвио Берлускони вечерва поднесе оставка на функцијата премиер на Италија, јавија италијанските медиуми. Тој му ја врачи оставката на претседателот Џорџо Наполетано откако претходно одржа состанок ...

Берлускони - замина мајсторот на скандали и гафови

24 Вести - 13.11.2011

Со заминувањето на Силвио Берлускони од функцијата премиер на Италија, е завршена една политичка ера во земјата со најмногу скандали во најновата историја на државата, оценуваат западните агенции.

Почнаа разговорите за нова италијанска влада

Р.С.Европа - 13.11.2011

Италијанскиот претседател Џорџо Наполитано ги почна разговорите за формирање нова италијанска влада, по оставката на премиерот Силвио Берлускони.

Силвио Берлускони поднесе оставка на функцијата премиер на Италија

Вест - 13.11.2011

Силвио Берлускони вечерва поднесе оставка на функцијата премиер на Италија, јавија италијанските медиуми. Тој му ја врачи оставката на претседателот Џорџо Наполетано откако претходно одржа состанок ...

Замина мајсторот на скандали и гафови

Вест - 13.11.2011

Со заминувањето на Силвио Берлускони од функцијата премиер на Италија, е завршена една политичка ера во земјата со најмногу скандали во најновата историја на државата, оценуваат западните агенции.

Замина Берлускони, мајсторот на скандали и гафови

Утрински - 13.11.2011

Силвио Берлускони синоќа поднесе оставка на функцијата премиер на Италија, јавија италијанските медиуми. Тој му ја врачи оставката на претседателот Џорџо Наполетано откако претходно одржа состанок со ...

Берлускони поднесе оставка на функцијата премиер на Италија

Идивиди - 13.11.2011

Рим, 12 ноември 2011 (МИА) - Силвио Берлускони вечерва поднесе оставка на функцијата премиер на Италија, јавија италијанските медиуми.

Берлускони - замина мајсторот на скандали и гафови

Алфа - 13.11.2011

Со заминувањето на Силвио Берлускони од функцијата премиер на Италија, е завршена една политичка ера во земјата со најмногу скандали во најновата историја на државата, оценуваат западните агенции.

Крај на политичката ера на Берлускони

Алфа - 13.11.2011

Дојде крајот на политичката кариера на Силвио Берлускони, но и нов почеток за Италија. Откако новите мерки за штедење поминаа и во Долниот дом на парламентот, тој се повлече од својата функција како ...

Берлускони: Горд сум на она што го направивме

Кајгана - 13.11.2011

Довчерашниот италијански премиер Силвио Берлускони денеска изјави дека е горд на својата работа за време на економската криза и дека повторно би сакал да биде во владата.

Берлускони - замина мајсторот на скандали и гафови

+инфо - 13.11.2011

Со заминувањето на Силвио Берлускони од функцијата премиер на Италија, е завршена една политичка ера во земјата со најмногу скандали во најновата историја на државата, оценуваат западните агенции.

Берлускони поднесе оставка

Кирилица - 13.11.2011

Силвио Берлускони вчера навечер поднесе оставка на функцијата премиер на Италија, јавија италијанските медиуми. Тој му ја врачи оставката на претседателот Џорџо Наполетано откако претходно одржа ...

Берлускони - замина мајсторот на скандали и гафови

Сител - 13.11.2011

Со заминувањето на Силвио Берлускони од функцијата премиер на Италија, е завршена една политичка ера во земјата со најмногу скандали во најновата историја на државата, оценуваат западните агенции.

Берлускони: Од трагач по егзистенција до диктатор со софицстицирани средства

Канал5 - 13.11.2011

Од трагач по егзистенција во прекуокеански бродови до мултимилијардер и диктатор кој користи софистицирани средства. 75-годишниот Силвио Берлускони синоќа и кажа аредеверчи на 20-годишната кариера, ...

Берлускони: Горд сум на она што го направивме

МРТ - 13.11.2011

Довчерашниот италијански премиер Силвио Берлускони денеска изјави дека е горд на својата работа за време на економската криза и дека повторно би сакал да биде во владата.

Замина мајсторот на скандали и гафови: Бај-бај, Берлускони!

Вечер - 13.11.2011

ИТАЛИЈА СО НОВА ВЛАДА Берлускони, кој од изминатите 17 години 10 години беше на власт, ја остава Италија во крајно незавидна економска состојба, што по неговата оставка ќе треба да ја поправа новиот ...

Берлускони падна!

Sky - 13.11.2011

Силвио Берлускони си поднесе оставка од функцијата Премиер на Италија. Откако информација ја пренесоа италијанските медиуми неколку илјади луге се собраа на плоштадот во Рим поздравувајќи ја оваа ...

Берлускони поднесе оставка

Нетпрес - 13.11.2011

Италијанскиот премиер, Силвио Берлускони, синиќа поднесе оставка, пренесуваат светските медиуми. Тој му ја врачи оставката на претседателот, Џорџо Наполитано, откако претходно одржа состанок со ...

Arrivederci Берлускони!

Press24 - 13.11.2011

Силвио Берлускони поднесе оставка на функцијата премиер на Италија, јавија италијанските медиуми. Тој му ја врачи оставката на претседателот Џорџо Наполетано откако претходно одржа состанок со ...

Берлускони - замина мајсторот на скандали и гафови

Курир - 13.11.2011

Со заминувањето на Силвио Берлускони од функцијата премиер на Италија, е завршена една политичка ера во земјата со најмногу скандали во најновата историја на државата, оценуваат западните агенции.

Гафовите на Берлускони ќе останат запаметени

Нетпрес - 13.11.2011

Денеска веќе поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, кој поднесе оставка по 17 години доминација на политичката сцена, ќе остане запаметен и како човек кој имаше необична смисла за хумор ...

Путин - Италија нема политичари од калибар на Берлускони

Inpress - 13.11.2011

Москва, 13. ноември 2011 (ИНПРЕС) Берлускони се повлече. Но, дали во Италија денес има политичари од негов калибар. Наведете ми барем еден, изјави по оставката на премиерот на Италија Силвио ...

Гафовите на Берлускони кои ќе се паметат (Фото/Видео)

Inpress - 13.11.2011

Рим, 13. ноември 2011 (ИНПРЕС) Силвио Берлускони, који поднесе оставка на функцијата премиер на Италија по 17 години на власт, ќе остане запаметен како човек со чудна смисла за хумор и голем број ...

Се ближи крајот на ерата на Берлускони

Deutsche Welle - 12.11.2011

Италијанските пратеници денеска (12.11) треба да гласаат за реформските мерки што ги бара ЕУ. Сенатот вчера веќе даде согласност.

Берлускони е еден од последните Мохиканци во политиката

24 Вести - 12.11.2011

Рускиот премиер Владимир Путин својот стар пријател и колега, италијанскиот премиер Силвио Берлускони, синоќа го нараче еден од „последните Мохиканци во политиката“.

Италија и Грција со чекори за олеснување на кризата

Р.С.Европа - 12.11.2011

Италијанскиот Сенат го одобри пакетот економски мерки чија цел е спречување на банкрот на третата економска сила во Европската Унија што преставува закана и за нова регионална рецесија.

Последниот Мохиканец во политиката

Оn.net - 12.11.2011

Ако се прашува Путин, Италија треба да биде горда на Берлускони, за кого вели дека бил фактор за политичка стабилност во ...

Силвио Берлускони денеска „заминува“

Р.С.Европа - 12.11.2011

Италијанскиот Премиер Силвио Берлускони денеска треба да поднесе оставка откако претходно новиот закон буџет ќе биде усвоен и од долниот дом на Парламентот.

Берлускони може да си оди, Италија ги одобри реформите

Р.С.Европа - 12.11.2011

Италијанските законодавци денеска дадоа конечно одобрување на пакетот економски реформи кои премиерот Силвио Берлускони ги постави како предуслов за неговата оставка.

Берлускони поднесе оставка

Р.С.Европа - 12.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони поднесе оставка. Кризата во евро-зоната го предизвика крајот на неговата речиси дведецениска доминација на италијанската политичка сцена.

Сенатот против Берлускони

Утрински - 12.11.2011

Рим - Италијанскиот Сенат вчера го одобри Законот за финансиска стабилност, со што го отвори патот за конечно усвојување на пакетот антикризни мерки од страна на Долниот дом на Парламентот, создавање ...

Путин: Берлускони како последниот мохиканец

Телма - 12.11.2011

Рускиот премиер Владимир Путин својот стар пријател и колега, италијанскиот премиер Силвио Берлускони, синоќа го нараче еден од „последните Мохиканци во политиката“.

Силвио Берлускони поднесе оставка

Телма - 12.11.2011

Силвио Берлускони вечерва поднесе оставка на функцијата премиер на Италија, јавија италијанските медиуми. Тој му ја врачи оставката на претседателот Џорџо Наполетано откако претходно одржа состанок ...

Колоритната кариера на Силвио Берлускони е при крај?

Идивиди - 12.11.2011

Во добата на умерени технократски лидери, италијанскиот премиер Силвио Берлускони секогаш отскокнуваше. Масивно богат, шармантен и зборлест и нималку меланхоличен, тој долго присуствува на светската ...

За Путин, Берлускони е еден од последните Мохиканци во политиката

Дневник - 12.11.2011

Рускиот премиер Владимир Путин својот стар пријател и колега, италијанскиот премиер Силвио Берлускони, синоќа го нараче еден од „последните Мохиканци во политиката“.

Путин: Берлускони е еден од последните Мохиканци во политиката

Алфа - 12.11.2011

Рускиот премиер Владимир Путин својот стар пријател и колега, италијанскиот премиер Силвио Берлускони, синоќа го нараче еден од „последните Мохиканци во политиката“.

Путин: Берлускони е последниот Мохиканец во европската политика

Кајгана - 12.11.2011

Рускиот премиер Владимир Путин го нарече италијанскиот премиер во заминување, Силвио Берлускони „еден од последните Мохиканци во европската политика".

Последен ден за Берлускони

Алфа - 12.11.2011

Ако се иде според планот, денеска е последниот ден за Силвио Берлускони како премиер на Италија. Тој вечерва би требало да се повлече од функцијата премиер, откако Долниот дом на Парламентот ќе го ...

Путин: Берлускони е последниот Мохиканец во политиката

Н.Македонија - 12.11.2011

Рускиот премиер Владимир Путин својот стар пријател и колега, италијанскиот премиер Силвио Берлускони, синоќа го нараче еден од „последните Мохиканци во политиката“.

Берлускони ја свика последната седница на неговиот Кабинет

Дневник - 12.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони вечерва за последен пат ја одржува седницата на неговиот Кабинет, пред да поднесе оставка на функцијата.

Силвио Берлускони поднесе оставка на функцијата премиер на Италија

Дневник - 12.11.2011

Силвио Берлускони вечерва поднесе оставка на функцијата премиер на Италија, јавија италијанските медиуми. Тој му ја врачи оставката на претседателот Џорџо Наполетано откако претходно одржа состанок ...

ДОПОЛНЕТО: Берлускони ја свика последната седница

Н.Македонија - 12.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони вечерва последен пат свика седница на неговиот Кабинет, пред да поднесе оставка на функцијата Тој се сретна со министрите откако Долниот дом на Парламентот ги ...

Се чека оставката на Силвио Берлускони

Алфа - 12.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони се очекува да се повлече од функцијата, откако новите мерки за штедење поминаа и во Долниот дом на парламентот.

Берлускони поднесе оставка

Н.Македонија - 12.11.2011

Откако ја одржа последната седница со својот кабинет, сега веќе поранешниот италијански премиер се сретна со претседателот Џорџо Наполитано и му ја предаде својата оставка Пред претседателската ...

Силвио Берлускони си поднесе оставка: Крај на една ера?

Здраво - 12.11.2011

Силвио Берлускони пред неполн час си поднесе оставка од функцијата премиер на Италија, пренесуваат италијанските медиуми.

Путин: Берлускони е еден од последните Мохиканци во политиката

+инфо - 12.11.2011

Рускиот премиер Владимир Путин својот стар пријател и колега, италијанскиот премиер Силвио Берлускони, синоќа го нараче еден од „последните Мохиканци во политиката“.

Време е за „Чао“, Берлускони си заминува денеска

+инфо - 12.11.2011

Отакако италијанскиот сенат го одобри пакетот мерки за штедење, денеска за истиот треба да се изјасни и долниот дом. Доколку предлогот помине и во долниот дом, тоа ќе значи дека Силвио Берлускони ...

Берлускони ја свика последната седница на неговиот Кабинет

+инфо - 12.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони вечерва за последен пат ја одржува седницата на неговиот Кабинет, пред да поднесе оставка на функцијата.

Италијанскиот Парламент го усвои пакетот економски реформи

+инфо - 12.11.2011

Горниот дом на Парламентот, Сенатот, тоа го направи вчера, па на тој начин е изгласан буџетскиот закон кој содржи реформски мерки.

Падна Берлускони

+инфо - 12.11.2011

Силвио Берлускони вечерва поднесе оставка на функцијата премиер на Италија, јавија италијанските медиуми. Неколку илјади демонстранти вечерва излегоа на улиците на Рим за да ја поздрават неговата ...

Гласање во долниот дом на италијанскиот парламент за антикризните мерки

МРТ - 12.11.2011

Долниот дом на италијанскиот парламент денеска ќе гласа за мерките за штедење што ги бара Европската унија(ЕУ) за да ја запре кризата во еврозоната.

Путин: Берлускони е еден од последните Мохиканци во политиката

Сител - 12.11.2011

Рускиот премиер Владимир Путин својот стар пријател и колега, италијанскиот премиер Силвио Берлускони, синоќа го нараче еден од „последните Мохиканци во политиката“.

Се чека гласањето во Долниот дом на парламентот: Берлускони заминува уште денеска?

Канал5 - 12.11.2011

Откако синоќа италијанскиот Сенат со големо мнозинство го одобри пакетот – мерки за штедење, кој ЕУ го бара од Италија, за него денеска ќе гласа и Долниот дом на парламентот.

Последни часови на Берлускони како премиер

Канал5 - 12.11.2011

Долниот дом на италијанскиот парламент го усвои антикризниот пакет мерки и реформите наложени од ЕУ наменет за стабилизирање на економската ситуација во Италија, со што го отвори патот за оставка на ...

Италијанскиот Парламент го усвои пакетот економски реформи

Сител - 12.11.2011

Долниот дом на италијанскиот Парламент денеска го усвои пакетот економски реформи кои ги побара Европската унија, со што е отворен патот за оставка на премиерот Силвио Берлускони и формирање на ...

Берлускони ја свика последната седница на неговиот Кабинет

МРТ - 12.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони вечерва за последен пат ја одржува седницата на неговиот Кабинет, пред да поднесе оставка на функцијата.

Силвио Берлускони поднесе оставка на функцијата премиер на Италија

МРТ - 13.11.2011

Силвио Берлускони вечерва поднесе оставка на функцијата премиер на Италија, јавија италијанските медиуми. Тој му ја врачи оставката на претседателот Џорџо Наполетано откако претходно одржа состанок ...

Италија: Долниот дом гласа за мерките за штедење

Точка - 12.11.2011

Долниот дом на италијанскиот парламент денеска ќе гласа за реформските мерки кои ги бара Европската унија, а кои вчера беа усвоени во Сенатот.

Берлускони – последниот Мохиканец во политиката

Точка - 12.11.2011

Рускиот премиер, Владимир Путин, го нарече неговиот италијански пријател и колега, Силвио Берлускони, еден од “последните Мохиканци во политиката“.

Италија: Долниот дом гласа за мерките за штедење

Нетпрес - 12.11.2011

Долниот дом на италијанскиот парламент денеска ќе гласа за реформските мерки кои ги бара Европската унија, а кои вчера беа усвоени во Сенатот.

Путин: Берлускони е еден од последните Мохиканци во политиката

Press24 - 12.11.2011

И покрај неговите скандали во односите со жените, кои мислам дека ги правеше намерно, тој е еден од последните Мохиканци во политиката, рече Путин Рускиот премиер Владимир Путин својот стар пријател ...

Берлускони – последниот Мохиканец во политиката

Нетпрес - 12.11.2011

Рускиот премиер, Владимир Путин, го нарече неговиот италијански пријател и колега, Силвио Берлускони, еден од “последните Мохиканци во политиката“.

Путин: Берлускони е еден од последните Мохиканци во политиката

Курир - 12.11.2011

Рускиот премиер Владимир Путин својот стар пријател и колега, италијанскиот премиер Силвио Берлускони, синоќа го нарече еден од „последните Мохиканци во политиката“.

Премиерот Берлускони денес си заминува?

Sky - 12.11.2011

Според информации на италијанските медиуми, Премиерот Силвио Берлускони денеска би требало да поднесе оставка, откако ќе се изгласа новиот закон буџет од страна на долниот дом на Парламентот.

Италија ќе штеди, Силвио си оди

eReporter - 12.11.2011

Долниот дом на италијанскиот парламент гласаше за пакетот мерки за штедење, премиерот Силвио Берлускони претходно вети дека ќе поднесе оставка по усвојувањето на овие законски мерки.

Сенатот на Италија ги одобри реформите, Берлускони може да се повлече

Sky - 12.11.2011

Сенатот на Италија конечно даде зелено светло за одобрување на пакет економски мерки за намалување на долгот на државата и за поттикнување на нејзиниот развој.

Вечерва Берлускони ја свика последната седница на неговиот Кабинет

Sky - 12.11.2011

Премиерот на Италија, Силвио Берлускони, вечерва, пред да поднесе оставка од премиерската функција, ќе ја одржи последната седницата на неговиот Кабинет.

Берлускони заминува по 17-годишно владеење

Inpress - 12.11.2011

Рим, 12. ноември 2011 (ИНПРЕС) Денес се очекува италијанскиот премиер Силвио Берлускони да поднесе оставка по 17-годишно владеење со политичкиот живот во Италија.

Берлускони поднесе оставка

Inpress - 12.11.2011

Рим, 12. ноември 2011 (ИНПРЕС) Силвио Берлускони поднесе оставка на функцијата премиер на Италија, јавија италијанските медиуми.

Условот за повлекување на Берлускони е речиси исполнет

Deutsche Welle - 11.11.2011

Под огромниот притисок на ЕУ-партнерите, италијанскиот Сенат денеска (11.11) даде зелено светло за реформскиот пакет мерки што треба да и‘ го трасира патот на Италија за излез од кризата.

Италијанскиот Сенат ги одобри мерките за штедење

Р.С.Европа - 11.11.2011

Италијанскиот Сенат денеска го одобри пакетот на клучни економски реформи со кои треба да биде избегнат банкротот во земјата.

Адио Берлускони

Утрински - 11.11.2011

Димитар Чулев Во една прилика на почетокот на 2011 рече дека сака да ја напушти Италија бидејќи станала „пос.ана држава“ од што веќе му е „смачено“.

Ако Италија падне, жртва ќе биде Франција?

Н.Македонија - 11.11.2011

Во случајот со Италија, најизложени се повторно Франција и Германија, но овој пат со многу посериозни бројки. Од вкупно 867 милијарди, колку што Италија им должи на 24 различни банки низ светот, дури ...

Италијанскиот Сенат ги изгласа мерките за штедење

Алфа - 11.11.2011

Италијанскиот Сенат го одобри новиот буџетски закон и со тоа го отвори патот за Долниот дом на парламентот утре да го усвои пакетот на мерките за штедење.

Италијанскиот Сенат ги изгласа мерките за штедење

+инфо - 11.11.2011

Италијанскиот Сенат го одобри новиот буџетски закон и со тоа го отвори патот за Долниот дом на парламентот утре да го усвои пакетот на мерките за штедење.

Италијанскиот Сенат ги изгласа мерките на штедење

Канал5 - 11.11.2011

Италијанскиот Сенат го изгласа пакетот мерки на штедење, предложен од Европската Унија со цел земјата да избегне банкрот.

Италијанскиот Сенат го одобри Законот за финансиска стабилност

МРТ - 11.11.2011

Италијанскиот Сенат денеска го одобри Законот за финансиска стабилност, со што го отвори патот за конечно усвојување на пакетот антикризни мерки од страна на Долниот дом на Парламентот во текот на ...

Берлускони премиер = Милан шампион

Вечер - 11.11.2011

Фактите покажуваат дека кога Силвио е на чело на владата, и "росонерите" имаат поголеми успеси Актуелниот премиер на Италија, Силвио Берлускони, може да послужи и како пример дека политиката е тесно ...

Италијанскиот Сенат ги усвои економските мерки

Точка - 11.11.2011

Италијанскиот Сенат денеска го усвои пакетот економски мерки наменет за намалување на долгот на земјата и поттикнување на економски раст.

Италијанскиот Сенат ги усвои економските мерки

Нетпрес - 11.11.2011

Италијанскиот Сенат денеска го усвои пакетот економски мерки наменет за намалување на долгот на земјата и поттикнување на економски раст.

Италијанскиот сенат ги усвои економските мерки

Sky - 11.11.2011

Италијанскиот сенат денес донесе пакет економски мерки за намалување на долгот на државата и за поттикнување на нејзиниот развој, отворајќи го патот за конечното усвојување во сабота.

Тајната на успехот на Силвио

Оn.net - 10.11.2011

Како Берлускони стана најбогатиот и најмоќниот Италијанец, без тајни полициски тактики и без да стане ...

Берлускони заминува!

Утрински - 10.11.2011

Нема повторно да се кандидирам на предвремени избори“, изјави италијанскиот премиер РИМ – Италијанскиот премиер Силвио Берлускони изјави дека нема да се кандидира ако во Италија има предвремени ...

Берлускони не сака да биде Мусолини

Утрински - 10.11.2011

Рим - Италијанскиот премиер се пожали дека немал доволно власт како претседател на Владата, и се спореди со поранешниот диктатор Бенито Мусолини, кој исто така жалел дека може само да дава препораки.

Заврши шоуто на Берлускони

Дневник - 10.11.2011

Пред само неколку дена Берлускони изјави дека Италија всушност не е во криза бидејќи рестораните се полни, а сите летови за одмор се букирани, тоа му беше последниот гаф како премиер По 17-годишна ...

Ариведерчи, Силвио Берлускони!

Капитал - 10.11.2011

Сексуалните скандали ги преживеа, но должничката криза на земјата му се удри од глава на италијанскиот премиер, Силвио Берлускони.

Италија во понеделник може да добие нова Влада

Н.Македонија - 10.11.2011

Италија не ќе мора да одбројува уште околу 20-тина дена за усвојување на пакетот економски мерки за да добие нов владин кабинет, оценуваат во денешните изданија италијанските весници, нагласувајќи ...

Медитеранска есен по Арапската пролет

Н.Македонија - 10.11.2011

Промената на политичарите во Арапската пролет продолжува со медитеранската есен. Поради европската економска криза и стресените национални економии, деновиве паѓаат Папандреу во Грција и Берлускони ...

Силвио Берлускони: Тајната на успехот

Здраво - 10.11.2011

Фамозниот италијански премиер Силвио Берлускони ја најави својата оставка. „BBC” објави одлична анализа за тоа како Силвио Берлускони успеа да издржи рекордно време на власт и како успеа да победи на ...

Си-Ен-Ен: Кариерата на Силвио Берлускони е при крај

Курир - 10.11.2011

Во добата на умерени технократски лидери, италијанскиот премиер Силвио Берлускони секогаш отскокнуваше. Масивно богат, шармантен и зборлест и нималку меланхоличен, тој долго присуствува на светската ...

Силвио Берлускони ќе поднесе оставка до крајот на неделава?

Inpress - 10.11.2011

Рим, 10. ноември 2011 (ИНПРЕС) Италијанскиот премиер Силвио Берлускони ќе поднесе оставка до недела, 13-ти ноември, пренесе Итар-Тасс, повикувајќи се на европски дипломатски извори.

Берлускони си заминува... на рати!

Deutsche Welle - 09.11.2011

Премиерот на Италија обвиткан во скандали, Силвио Берлускони, сепак се откажува од функцијата. Меѓутоа, прво треба да ги истурка реформските закони за поттикнување на порастот.

Берлускони е за распишување предвремени парламентарни избори во февруари

24 Вести - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони, кој вети дека ќе поднесе оставка откако парламентот ги усвои итните буџетски реформи, денеска изјави дека предвремените избори треба да се организираат на ...

Берлускони се спореди со Мусолини, жалејќи што немал доволно власт

24 Вести - 09.11.2011

Италијанскиот премиер се пожали дека немал доволно власт како претседател на Владата, и се спореди со поранешниот диктатор Бенито Мусолини, кој исто така жалел дека може само да дава препораки.

Италија во политичка неизвесност

Р.С.Европа - 09.11.2011

Италија се соочува со политичка неизвесност откако премиерот Силвио Берлускони најави дека ќе си поднесе оставка, веднаш откако парламентот ги усвои буџетските реформи.

Берлускони, собрани дела

Оn.net - 09.11.2011

Сега кога Силвио Берлускони конечно вети дека ќе даде оставка (барем така му рекол на италијанскиот претседател), редно е да се сумираат неговите 10 најепик ...

Берлускони: Се чувствувам како Мусолини

Вест - 09.11.2011

Италијанскиот премиер се пожали дека немал доволно власт како претседател на Владата, и се спореди со поранешниот диктатор Бенито Мусолини, кој исто така жалел дека може само да дава препораки.

И Умберто Боси против Берлускони

Утрински - 09.11.2011

Премиерот да се повлече, побара првиот човек на Северната лига, која коалицира во италијанската влада РИМ – Лидерот на владејачка Северна лига, Умберто Боси, вчера побара од италијанскиот премиер ...

Берлускони за избори во февруари - нема да се кандидира за премиер

Телма - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони, кој вети дека ќе поднесе оставка откако парламентот ги усвои итните буџетски реформи, денеска изјави дека предвремените избори треба да се организираат на ...

Должничката криза зачука на портите на Италија

Телма - 09.11.2011

Каматите на италијанските обврзници се зголемија денеска над прагот од 7 отсто еден ден откако премиерот Силвио Берлускони најави дека ќе поднесе оставка откако ќе бидат усвоени буџетските реформи.

Берлускони потврди дека ќе се повлече од функцијата

Дневник - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони потврди дека ќе се повлече од функцијата кога парламентот ќе го одобри новиот нацрт-закон за буџетот во кој ќе бидат и економските мерки за штедење ветени на ...

Берлускони по стапките на Папандреу

Дневник - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони изјави пред претседателот на државата Џорџо Наполитано дека ќе поднесе оставка по прифаќањето на економските мерки и реформи ветени на ЕУ за да се избегне ...

Берлускони го игра последното танго?!

Капитал - 09.11.2011

Италија е како темпирана бомба која непрекинато отчукува. Италијанскиот премиер Силвио Берлускони вчера истовремено се соочи со гласање за буџетот и гласање за неговата доверба, каде што мораше да ...

Берлускони потврди дека ќе се повлече од функцијата

Идивиди - 09.11.2011

Рим, 8 ноември 2011 (МИА) - Италијанскиот премиер Силвио Берлускони потврди дека ќе се повлече од функцијата кога парламентот ќе го одобри новиот нацрт-закон за буџетот во кој ќе бидат и економските ...

Берлускони поднесе оставка

БркајРабота - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони потврди дека ќе се повлече од функцијата кога парламентот ќе го одобри новиот нацрт-закон за буџетот во кој ќе бидат и економските мерки за штедење ветени на ...

Берлускони си заминува од власта

Алфа - 09.11.2011

Контроверзниот италијански премиер Силвио Берлускони ќе се повлече од функцијата по усвојувањето на мерките за економска стабилизација на земјата, соопшти уредот на претседателот на Италија.

Берлускони си заминува од власта

Кајгана - 09.11.2011

Контроверзниот италијански премиер Силвио Берлускони ќе се повлече од функцијата по усвојувањето на мерките за економска стабилизација на земјата, соопшти кабинетот на претседателот на Италија.

Берлускони тврди дека ќе ја извлече Италија

Mnogoo - 09.11.2011

Италијанскиот премиер тврди дека сè уште има доволно силна поддршка во парламентот за да ги спроведе потребните реформи за да ја спаси Италија од кризата.

Берлускони е за предвремени избори во февруари

Н.Македонија - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони изјави дека предвремените избори треба да се организираат на почетокот на февруари На изборите тој нема повторно да се кандидира за премиер.

Паѓа владата на Берлускони

Н.Македонија - 09.11.2011

Италијанскиот премиер го загуби мнозинството во парламентот, а коалицискиот партнер побара од него да поднесе оставка од функцијата и да му ја отстапи фотелјата на бившиот министер за правда Анџелино ...

Берлускони си оди! Или не?

Здраво - 09.11.2011

Италијанскиот Премиер Силвио Берлускони, човекот кој работеше се’ што знаеше изминативе неколку години, кој беше замешан во безброј секс скандали, криминални обвинувања и секс судења, изгледа дека, ...

Берлускони се спореди со Мусолини

Дневник - 09.11.2011

Италијанскиот премиер се пожали дека немал доволно власт како претседател на Владата, и се спореди со поранешниот диктатор Бенито Мусолини, кој исто така жалел дека може само да дава препораки.

Јас сум како Мусолини

Идивиди - 09.11.2011

Рим, 9 ноември 2011 (МИА) - Италијанскиот премиер се пожали дека немал доволно власт како претседател на Владата, и се спореди со поранешниот диктатор Бенито Мусолини, кој исто така жалел дека може ...

Гафовите на Силвио

Здраво - 09.11.2011

Помина денес денот со Силвио. На секој сајт, на секој час по некоја нова вест за премиерот на Италија кој и по многубројните секс скандали, сепак е премиер со најдолг стаж по Бенито Мусолини.

Италија ги урна европските берзи

Алфа - 09.11.2011

Акциите на европските компании губат на вредност поради задгиженоста за италијанскиот долг. По синоќешната изјава на Берлускони дека ќе поднесе оставка откако парламентот ќе ги усвои буџетските ...

„Рајанер” на Берлускони му понуди билет за бегство

+инфо - 09.11.2011

Ирската авиокомпанија „Рајанер”, специјализирана за нискобуџетни летови, реши да се пошегува со италијанскиот премиер во заминување, Силвио Берлускони, на тој начин што му понуди евтин билет во еден ...

Берлускони сака предвремени парламентарни избори во февруари

+инфо - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони, кој вети дека ќе поднесе оставка откако парламентот ги усвои итните буџетски реформи, денеска изјави дека предвремените избори треба да се организираат во ...

Берлускони се спореди со Мусолини оти немал доволно власт

+инфо - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони се пожали дека немал доволно власт како претседател на владата и се спореди со поранешниот диктатор Бенито Мусолини, кој, исто така, жалел дека може само да ...

Што напиша Берлускони додека парламентот гласаше против него

+инфо - 09.11.2011

Во текот на вчерашното гласање за јавните финансии во парламентот на Италија, на 75-годишниот премиер му беа потребни 308 гласови за да помине законот.

Наполитано: Ќе има или нова влада или предвремени избори

+инфо - 09.11.2011

Нема сомневање дека премиерот Силвио Берлускони ќе поднесе оставка откако во парламентот ќе биде одобрен законот за финансиска стабилност што ќе се случи за неколку дена, изјави денеска италијанскиот ...

Берлускони потврди дека ќе се повлече од функцијата

МРТ - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони потврди дека ќе се повлече од функцијата кога парламентот ќе го одобри новиот нацрт-закон за буџетот во кој ќе бидат и економските мерки за штедење ветени на ...

Берлсукони паѓа, берзата расте

Канал5 - 09.11.2011

По најавата од италијанскиот премиер Силвио Берлускони дека се повлекува од премиерската функција, светските медиуми пренесуваат дека се забележал раст на берзите.

Берлускони потврди дека ќе се повлече од функцијата

Кирилица - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони потврди дека ќе се повлече од функцијата кога парламентот ќе го одобри новиот нацрт-закон за буџетот во кој ќе бидат и економските мерки за штедење ветени на ...

Берлускони е за распишување предвремени избори во февруари

Сител - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони, кој вети дека ќе поднесе оставка откако парламентот ги усвои итните буџетски реформи, денеска изјави дека предвремените избори треба да се организираат на ...

Берлускони е за распишување предвремени парламентарни избори во февруари

МРТ - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони, кој вети дека ќе поднесе оставка откако парламентот ги усвои итните буџетски реформи, денеска изјави дека предвремените избори треба да се организираат на ...

Италија за две до три недели ќе мора да ги прифати мерките за штедење

МРТ - 09.11.2011

Владата на Силвио Берлускони ќе има потреба од две до три недели за да го обезбеди прифаќањето од парламентот на економските мерки, усогласени со Европската унија, денеска изјави министерот одговорен ...

Берлускони се спореди со Мусолини, жалејќи што немал доволно власт

МРТ - 09.11.2011

Италијанскиот премиер се пожали дека немал доволно власт како претседател на Владата, и се спореди со поранешниот диктатор Бенито Мусолини, кој исто така жалел дека може само да дава препораки.

Наполитано: Ќе има или нова влада или предвремени избори

Сител - 09.11.2011

Нема сомневање дека премиерот Силвио Берлускони ќе поднесе оставка откако во парламентот ќе биде одобрен законот за финансиска стабилност што ќе се случи за неколку дена, изјави денеска италијанскиот ...

Европа го шутна Берлускони, народот остана без забава!

Вечер - 09.11.2011

А Берлускони? Тој ќе му се врати на сето она што и досега го правеше - на бунга-бунга забавите, судењата, појавувањата по телевизии и на фудбалот - но сега без службена одговорност.

Рајанер на Берлускони му понуди билет за бегство

Вечер - 09.11.2011

Ирската авиокомпанија Рајанер, специјализирана за нискобуџетни летови, одлучи да се пошегува со италијанскиот премиер пред оставка Силвио Берлускони со тоа што му понуди од нивната компанија да купи ...

Берлускони потврдил дека ќе поднесе оставка

Точка - 09.11.2011

Италијанскиот премиер, Силвио Берлускони, потврдил дека ќе поднесе оставка откако во парламентот ќе биде усвоен новиот буџетски закон.

“Рајанер“ му понуди карта за бегство на Берлускони

Точка - 09.11.2011

Ирската авиокомпанија “Рајанер“, специјализирана за нискобуџетни летови, решила да се пошегува со италијанскиот премиер пред оставка, Силвио Берлускони, на тој начин што му понудила евтина карта во ...

Откриваме што напиша Берлускони за време на гласањето во парламентот

Точка - 09.11.2011

За време на гласањето во италијанскиот парламент за буџетскиот закон, премиерот Силвио Берлускони нешто запишуваше на лист хартија, а снимателите забележале што напишал.

Погрешно место и погрешно време: Топ 10 гафови на Берлускони

Точка - 09.11.2011

Берлускони оваа година се нашол во секс скандал, за неговата најпозната авантура со Мароканката Руби, поради која завршил на суд.

Берлускони потврдил дека ќе поднесе оставка

Нетпрес - 09.11.2011

Италијанскиот премиер, Силвио Берлускони, потврдил дека ќе поднесе оставка откако во парламентот ќе биде усвоен новиот буџетски закон.

Берлускони се повлекува по изгласувањето на буџетот

Sky - 09.11.2011

Италијанскиот Премиер Силвио Берлускони потврди дека наскоро ќе си поднесе оставка од својата функција. Тој во интервју дадено за неговата телевизија Канал 5 рекол дека ќе се повлече од функцијата во ...

“Рајанер“ му понуди карта за бегство на Берлускони

Нетпрес - 09.11.2011

Ирската авиокомпанија “Рајанер“, специјализирана за нискобуџетни летови, решила да се пошегува со италијанскиот премиер пред оставка, Силвио Берлускони, на тој начин што му понудила евтина карта во ...

Берлускони потврди дека се повлекува

Курир - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони потврди дека ќе се повлече од функцијата кога парламентот ќе го одобри новиот нацрт-закон за буџетот во кој ќе бидат и економските мерки за штедење ветени на ...

Берлускони најави оставка, берзите пораснаа

eReporter - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони, најави дека ќе поднесе оставка по усвојувањето на клучните економски реформи, што предизвика раст на светските берзи.

’Рајанер’ му понуди карта за бегство на Берлускони

Таратур - 09.11.2011

Ирската авиокомпанија “Рајанер“, специјализирана за нискобуџетни летови, реши да се пошегува со италијанскиот премиер пред оставка, Силвио Берлускони, па му понуди евтина карта во еден правец.

Берлускони поднесе оставка

Канал 77 - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони потврди дека ќе се повлече од функцијата кога парламентот ќе го одобри новиот нацрт-закон за буџетот во кој ќе бидат и економските мерки за штедење ветени на ...

Берлускони: Предвремени избори во февруари

Press24 - 09.11.2011

Италијанскиот премиер вели дека предвремените избори ќе се одржат во февруари, а тој нема да се кандидира на нив Италијанскиот премиер Силвио Берлускони, кој вети дека ќе поднесе оставка откако ...

Берлускони: Ќе поднесам оставка и нема повторно да се кандидирам

Курир - 09.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони, кој вети дека ќе поднесе оставка откако парламентот ги усвои итните буџетски реформи, денеска изјави дека предвремените избори треба да се организираат на ...

Откриваме што напиша Берлускони за време на гласањето во парламентот

Нетпрес - 09.11.2011

За време на гласањето во италијанскиот парламент за буџетскиот закон, премиерот Силвио Берлускони нешто запишуваше на лист хартија, а снимателите забележале што напишал.

Светските берзи страдаат поради Италијанската криза

Sky - 09.11.2011

Италијанскиот долг предизвика загриженост кај Европските компании кои стравуваат дека нивните акции ќе изгубат од вредноста.

Берлускони поднесе оставка

Македонија24 - 09.11.2011

Свет - Македониjа 24, , Берлускони поднесе оставка, Италијанскиот премиер Силвио Берлускони изјави дека ќе се повлече од премиерската функцијата кога парламентот ќе го одобри новиот нацрт-закон за ...

Берлускони го преживеа денешното гласање, но не освои мнозинство

Р.С.Европа - 08.11.2011

Владата на италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска доби на клучното гласање за јавните сметки во парламентот, но не успеа да освои целосно мнозинство од 316 гласови, што веројатно ќе го ...

Берлускони најави оставка по изгласувањето на реформите

Р.С.Европа - 08.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони му кажал на претседателот на државата дека ќе поднесе оставка откако ќе биде одобрен владиниот план за економска стабилизација, за кој се очекува да се гласа ...

Берлускони најави оставка

Р.С.Европа - 08.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони ќе поднесе оставка откако ќе биде одобрен владиниот план за економска стабилизација Италијанскиот премиер Силвио Берлускони му кажал на претседателот на ...

Берлускони ќе даде оставка

Глас на Америка - 08.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони се очекува да си даде оставка откако парламентот усвои круцијални економски реформи со цел да се стабилизира италијанската ...

Берлускони најави оставка, вредноста на еврото веднаш “скокна“

VOX - 08.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони, најави дека ќе поднесе оставка, откако во парламентот ќе бидат донесени сите мерки и економски реформи кои Европската унија ги бара од Италија.

Берлускони го загуби мнозинството во парламентот

Вест - 08.11.2011

Владата на Силвио Берлускони доби клучно гласање во Долниот дом на парламентот, но го загуби мнозинството. Пратениците требаше да одобрат сметка за ланскиот буџет.

Берлускони потврди дека ќе се повлече од функцијата

Вест - 08.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони потврди дека ќе се повлече од функцијата кога парламентот ќе го одобри новиот нацрт-закон за буџетот во кој ќе бидат и економските мерки за штедење ветени на ...

Берлускони најави оставка

Утрински - 08.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони ќе поднесе оставка откако ќе биде одобрен владиниот план за економска стабилизација .

Берлускони негира дека ќе поднесе оставка

Н.Македонија - 08.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони вчера ги демантира наводите на двајца новинари, кои важат за блиски до него, дека ќе поднесе оставка од функцијата, јави МИА - Гласините за моја оставка се ...

Берлускони го загуби мнозинството во парламентот

Н.Македонија - 08.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска успеа да се избори за усвојување на државниот буџет за минатата година, но го загуби мнозинството во парламентот, што може да доведе до негова смена ...

Берлускони го доби гласањето, но го загуби мнозинството

Кајгана - 08.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска успеа да се избори за усвојување на државниот буџет за минатата година, но го загуби мнозинството во парламентот, што може да доведе до негова смена.

Боси: Берлускони да поднесе оставка

+инфо - 08.11.2011

Главниот коалициски партнер на Силвио Берлускони, Умберто Боси побара италијанскиот премиер да се повлече од функцијата токму пред клучното гласање за буџетот, јави Би-Би-Си.

Берлускони го загуби мнозинството во парламентот

+инфо - 08.11.2011

Владата на Силвио Берлускони доби клучно гласање во Долниот дом на парламентот, но го загуби мнозинството. Пратениците требаше да одобрат сметка за ланскиот буџет.

Берлускони ќе си даде оставка

+инфо - 08.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони ќе си даде оставка откако буџетот ќе се изгласа во Парламентот, стои во соопштението испратено од кабинетот на италијанскиот претседател Џорџо Наполитано, ...

Пет сценарија за иднината на Италија

Сител - 08.11.2011

Оваа недела ќе биде решавачка за судбината на Владата на италијанскиот премиер Силвијо Берлускони и за иднината на самата Италија, оценува миланскиот весник „Кориере дела Сера“.

Пет сценарија за иднината на Италија

МРТ - 08.11.2011

Оваа недела ќе биде решавачка за судбината на Владата на италијанскиот премиер Силвијо Берлускони и за иднината на самата Италија, оценува миланскиот весник „Кориере дела Сера“.

Берлускони под притисок да се повлече

Канал5 - 08.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони го преживеа денешното гласање во парламентот за новиот рестриктивен буџет, но го изгуби мнозинството. За буџетот гласаа 308 пратеници од вкупно 630.

Берлускони го загуби мнозинството во парламентот

Сител - 08.11.2011

Владата на Силвио Берлускони доби клучно гласање во Долниот дом на парламентот, но го загуби мнозинството. Пратениците требаше да одобрат сметка за ланскиот буџет.

Берлускони: Ако морам да умрам, ќе умрам во Парламентот!

Вечер - 08.11.2011

Миланскиот весник "Кориере дела сера" оценува дека оваа недела ќе биде решавачка за судбината на владата на Берлускони и за иднината на самата Италија Коалициските партнери во Владата вчера го ...

Му се ближи ли крајот на Берлускони?

Точка - 08.11.2011

Италијанскиот парламент денеска ќе гласа за финансиите,а тоа ќе биде уште еден тест за актуелниот премиер Силвио Берлускони.

Му се ближи ли крајот на Берлускони?

Нетпрес - 08.11.2011

Италијанскиот парламент денеска ќе гласа за финансиите,а тоа ќе биде уште еден тест за актуелниот премиер Силвио Берлускони.

Се подготвува експертска влада во Италија?

Курир - 08.11.2011

Весникот од Милано „Кориере дела Сера“, пишува дека оваа недела ќе биде решавачка за судбината на Владата на италијанскиот премиер Силвијо Берлускони и за иднината на самата Италија.

Умберто Боси: Берлускони да поднесе оставка

Курир - 08.11.2011

Главниот коалициски партнер на Силвио Берлускони, Умберто Боси побара италијанскиот премиер да се повлече од функцијата токму пред клучното гласање за буџетот, јави Би-Би-Си.

Берлускони помина на првата рунда преговори

Sky - 08.11.2011

Владата на италијанскиот премиер Силвио Берлускони не успеа да го добие целосно мнозинство од 316 гласови, меѓутоа владата на Берлускони денеска доби на клучно гласање за јавните сметки во ...

Берлускони го загуби мнозинството во парламентот

Курир - 08.11.2011

Владата на Силвио Берлускони доби клучно гласање во Долниот дом на парламентот, но го загуби мнозинството. Пратениците требаше да одобрат сметка за ланскиот буџет.

Умберто Боси го повика Берлускони да поднесе оставка

Македонија24 - 08.11.2011

Свет - Македониjа 24, , Умберто Боси го повика Берлускони да поднесе оставка, "Само неколку часови пред клучното гласање за буџетот во Италија, италијанскиот премиер Силвио Берлускони доби горчлив ...

Берлускони не сака да поднесе оставка

Deutsche Welle - 07.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони, кој се наоѓа под голем притисок поради високата задолженост на земјата, и натаму одбива да поднесе оставка.

Берлускони негира дека ќе поднесе оставка

Утрински - 07.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлусксони денеска лично ги негираше информациите што ги пласираа двајца новинари, кои важат за блиски до него, дека е можно да поднесе оставка на премиерската функција .

Берулоскони негира дека планира да поднесе оставка

Телма - 07.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлусксони денеска лично ги негираше информациите што ги пласираа двајца новинари, кои важат за блиски до него, дека е можно да поднесе оставка на премиерската функција.

Масовни протести против Берлускони

Н.Македонија - 07.11.2011

Повеќе десетици илјади приврзаници на италијанската опозиција протестираа во центарот на Рим, барајќи оставка од премиерот Силвио Берлускони, кој се обидува да ја извади земјата од должничката криза ...

Берлускони ги демантираше наводите дека ќе поднесе оставка

Кајгана - 07.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска ги демантираше наводите во медиумите дека ќе поднесе оставка, укажувајќи дека тие се „целосно неосновани".

„Нема да поднесам оставка“

Идивиди - 07.11.2011

Рим, 7 ноември 2011 (МИА) - Италијанскиот премиер Силвио Берлусксони денеска лично ги негираше информациите што ги пласираа двајца новинари, кои важат за блиски до него, дека е можно да поднесе ...

Која е разликата меѓу САД, Грција и Италија?

Кајгана - 07.11.2011

Нема кој не го виде постерот со ликот на Стив Џобс, после смртта на шефот на Apple. Сигурно се сеќавате и на пародијата во која главен лик беше премиерот на заминување во Грција, Папандреу.

Новинари блиски до Берлускони тврдат дека тој денеска ќе поднесе оставка

+инфо - 07.11.2011

Двајца новинари, блиски до премиерот на Италија Силвио Берлусксони, изјавија дека тој уште денеска може да поднесе оставка, пренесоа британските медиуми.

Берлускони негира дека ќе поднесе оставка

+инфо - 07.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлусксони денеска лично ги негира информациите што ги пласираа двајца новинари, кои важат за блиски до него, дека е можно да поднесе оставка на премиерската функција.

Новинари тврдат дека Берлускони денеска ќе поднесе оставка

Сител - 07.11.2011

Двајца новинари, блиски до премиерот на Италија Силвио Берлусксони, изјавија дека тој уште денеска може да поднесе оставка, пренесуваат британските медиуми.

Двајца италијански новинари тврдат дека тој денеска ќе поднесе оставка

МРТ - 07.11.2011

Двајца новинари, блиски до премиерот на Италија Силвио Берлускони, изјавија дека тој уште денеска може да поднесе оставка, пренесуваат британските медиуми.

Берлускони негира дека ќе поднесе оставка

МРТ - 07.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлусксони денеска лично ги негираше информациите што ги пласираа двајца новинари, кои важат за блиски до него, дека е можно да поднесе оставка на премиерската функција.

Берлускони заминува?

Канал5 - 07.11.2011

Џулијано Ферара, уредникот на весникот „Il Foglia“ и поранешен министер близок до Берлускони како и Франко Бечис, заменик директор на весникот „Libero“, тврдат дека Берлускони многу бргу ќе поднесе ...

Берлускони демантираше дека ќе поднесе оставка

Кирилица - 07.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлусксони денеска лично ги негираше информациите што ги пласираа двајца новинари, кои важат за блиски до него, дека е можно да поднесе оставка на премиерската функција ...

Берлускони ќе поднесе оставка?

Вечер - 07.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони вчера лично ги негираше информациите што ги пласираа двајца новинари, кои важат за блиски до него, дека е можно тој да поднесе оставка, пренесуваат британските ...

Берлускони денеска ќе поднесе оставка?

Press24 - 07.11.2011

Двајца новинари кои важат за блиски до италијанскиот премиер тврдат дека денеска или најдоцна утре, Берлускони ќе поднесе оставка Двајца новинари, блиски до премиерот на Италија Силвио Берлусксони, ...

Берлускони денеска ќе поднесе оставка !?

Курир - 07.11.2011

Двајца новинари, блиски до премиерот на Италија Силвио Берлусксони, изјавија дека тој уште денеска може да поднесе оставка, пренесуваат британските медиуми.

Берлускони негира дека ќе поднесе оставка

Курир - 07.11.2011

Италијанскиот премиер Силвио Берлусксони денеска лично ги негираше информациите што ги пласираа двајца новинари, кои важат за блиски до него, дека е можно да поднесе оставка на премиерската функција.

Во Италија ќе има избори ако Владата го загуби мнозинството

Курир - 07.11.2011

Во Италија ќе се одржат предвремени парламентарни избори, доколку актуелната Влада на премиерот Силвио Берлускони го загуби мнозинството во Парламнетот, изјави италијанскиот мнистер без ресор ...

Новинари тврдат дека Берлускони ќе поднесе оставка

Inpress - 07.11.2011

Рим, 7. ноември 2011 (ИНПРЕС) Двајца новинари, блиски до премиерот на Италија Силвио Берлусксони, изјавија дека тој уште денеска може да поднесе оставка, пренесуваат британските медиуми.

Берлускони: Гласините за моја оставка се неосновани

Македонија24 - 07.11.2011

Свет - Македониjа 24, , Берлускони: Гласините за моја оставка се неосновани, "Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска ги негираше информациите што ги пласираа двајца новинари, кои важат за ...