TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

За Боцвана, уставното име

Време - 09.09.2009

Со потпишување заедничко коминике, Македонија и Боцвана деновиве воспоставија дипломатски односи, соопшти Министерството за надворешни работи.

Боцвана не' призна под уставното име

Утрински - 09.09.2009

Боцвана стана 126. земја која ја призна Македонија под уставното име. Со потпишување заедничко коминике, Македонија и Боцвана воспоставија дипломатски односи, ...

Македонија воспостави дипломатски односи со Боцвана

Дневник - 09.09.2009

Република Македонија и Република Боцвана воспоставија дипломатски односи со потпишување заедничко коминике, соопшти македонското Министерство за надворешни ...

Дипломатски односи и со Боцвана под уставното име

Н.Македонија - 09.09.2009

Министерството за надворешни работи вчера соопшти дека со потпишување заедничко коминике, Република Македонија и Република Боцвана воспоставија дипломатски ...

Воспоставени дипломатски односи со Република Боцвана под уставното име

Кирилица - 09.09.2009

Со потпишување заедничко Коминике, Република Македонија и Република Боцвана воспоставија дипломатски односи, соопшти Министерството за надворешни работи По ...

Македонија воспостави дипломатски односи со Боцвана

МРТ - 09.09.2009

Република Македонија и Република Боцвана воспоставија дипломатски односи со потпишување заедничко Коминике, соопшти македонското Министерство за надворешни ...

Дипломатски односи со Боцвана под уставното име

А1 - 08.09.2009

Со потпишување заедничко Коминике, Република Македонија и Република Боцвана воспоставија дипломатски односи, соопшти Министерството за надворешни работи.

Боцвана, 126 земја со која Македонија воспостави дипломатски односи

Р.С.Европа - 08.09.2009

Република Македонија и Република Боцвана воспоставија дипломатски односи. Документот, како што соопшти МНР,.

Македонија воспостави дипломатски односи со Боцвана

Телма - 08.09.2009

Република Македонија и Република Боцвана воспоставија дипломатски односи со потпишување заедничко Коминике, соопшти македонското Министерство за надворешни ...

Воспоставени дипломатски односи со Боцвана под уставното име

Алсат-М - 08.09.2009

Боцвана е 126 земја со која Македонија воспоставила дипломатски односи под уставното име. Република Македонија денеска воспостави дипломатски односи под ...

Македонија воспостави дипломатски односи со Боцвана под уставното име

Форум - 08.09.2009

Министерството за надворешни работи информира дека со потпишување заедничко Коминике, Македонија и Боцвана воспоставија дипломатски односи.

Република Македонија воспостави дипломатски односи со Република Боцвана под уставното име

Алфа - 08.09.2009

Со потпишување заедничко Коминике, Република Македонија и Република Боцвана воспоставија дипломатски односи, соопшти Министерството за надворешни работи.

Република Македонија воспостави дипломатски односи со Република Боцвана под уставното име

Сител - 08.09.2009

Со потпишување заедничко Коминике, Република Македонија и Република Боцвана воспоставија дипломатски односи, соопшти Министерството за надворешни работи.

И Боцвана не призна под уставно име

Вечер - 08.09.2009

Република Македонија воспостави дипломатски односи со Република Боцвана под уставното име, информираа вчера од Министерството за надворешни работи.

Македонија воспостави дипломатски односи со Боцвана под уставното име

Нетпрес - 08.09.2009

Со потпишување заедничко Коминике, Република Македонија и Република Боцвана воспоставија дипломатски односи, информира Министерството за надворешни работи.

Македонија воспостави дипломатски односи со Боцвана

Макфакс - 08.09.2009

Република Македонија и Република Боцвана воспоставија дипломатски односи со потпишување заедничко Коминике, соопшти македонското Министерство за надворешни ...

На денот на независноста - дипломатски односи со Боцвана под уставното име

Inpress - 08.09.2009

Скопје, 8. септември (ИНПРЕС) Со потпишување заедничко Коминике, Република Македонија и Република Боцвана воспоставија дипломатски односи, соопшти ...