TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прв бод за Младост и Пелистер

Вест - 12.10.2007

ТИ-МОБАЈЛ МАШКА РАКОМЕТНА СУПЕРЛИГА Некогаш конкуренти за титулата, Младост и Пелистер Еуролинк го освоија првиот бод во новата суперлигашка сезона дури во четвртото коло, откако ремизираа во Богданци (30:30). Домаќините беа екипата која на крајот се избори за мирољубивиот исход, а најзаслужен за ...

Симовиќ позајмен во Пелистер

Дневник - 12.10.2007

Црногорецот со македонски пасош Марко Симовиќ од Вардар про до крајот на сезоната ќе игра за битолски Пелистер како позајмен играч. Трансферот е реализиран во средата и тој веќе в сабота ќе игра за битолскиот тим против ТК Бренд.

Чија авантура се катастрофалните резултати на Пелистер Еуролинк?

Утрински - 10.10.2007

Планираните засилувања не стигнаа во Битола со исклучок на Дарко Јанев ТИХОМИР ГРУЕВСКИ БИТОЛА - Шесткратниот државен првак и петкратен победник во Националниот куп, Пелистер Еуролинк, есенва ги доживува најтешките моменти во својата историја.

Кој си поигрува со Пелистер Еуролинк?

Вест - 10.10.2007

РАКОМЕТ - ВО ТАБОРОТ НА БИТОЛЧАНИ ПОВТОРНО ВКЛУЧЕН АЛАРМОТ БИТОЛА. - Пелистер Еуролинк реди порази од самиот старт на сезоната, и домашна и европска, а за тоа очигледно никого не го боли глава во таборот на битолскиот суперлигаш.

Катастрофално простување на пелистерци

Вест - 08.10.2007

КУП НА ПОБЕДНИЦИТЕ НА КУПОВИТЕ Пелистер Еуролинк е елиминиран од натамошните натпревари во Купот на победниците на куповите уште на самиот старт. Во рамките на второто коло, битолчани ги одиграа двата меча против Мили пијанго како гости во Анкара и ги загубија со висока разлика од по 14 голови.

Пелистер се „изрезили“ во Анкара

Дневник - 08.10.2007

Не само што се елиминирани од Купот на националните куп-победници туку ракометарите на Пелистер и „прописно“ се изрезилија во Анкара, откако двапати беа поразени со двоцифрена разлика од Мили Пјанго, 22-36 (11-20) и 23-37 (10-10).

Дебакл на Пелистер Еуролинк во Турција

Утрински - 08.10.2007

БИТОЛА - Со двата порази од турскиот претставник Мили Пјанго во рамките од второто коло во Купот на победниците на куповите, екипата на Пелистер Еуролинг е елиминирана уште на самиот старт во ова меѓународно натпреварување. Заради немањето пари битолчани двата меча ги одиграа на теренот на ...