TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Полесно повредена во сообраќајна несреќа

Утрински - 22.10.2010

Ева Лонгорија во средата навечер имала сообраќајна несреќа во Лос Анџелес, во близина на својот ресторан „Бесо“. Според портпаролот на полицијата, Ева возела на прометна улица и во еден момент ...

Ева Лонгорија доживеа сообраќајна несреќа

Кирилица - 22.10.2010

Кога дошла полицијата на местото на несреќата, 35-годишната актерка се жалела на болки, но сепак не била пренесена во болница. Другиот возач поминал без повреди, а полицијата го истражува случајот.

Ева Лонгорија раперка

Шпиц - 21.10.2010

Водителката на претстојните Ем-ти-ви награди, Ева Лонгорија Паркер, сними спот во кој рапува и ја најавува церемонијата во Мадрид на 7 ноември.

Ева Лонгорија доживеа сообраќајна несреќа

Курир - 21.10.2010

Ѕвездата од „Очајни домаќинки“, Ева Лонгорија доживеа сообраќајна несреќа. Несреќата се случила вчера вечер околу 19 и 30 часот.

Адам и Ева

Окно - 21.10.2010

По состанокот на европските државници во Париз, истите решиле да го посетат музејот Лувр. Застанале пред сликата „Адам и Ева“ на Дирер, и развиле дискусија.

Ева Херцигова на ригорозна диета

Шпиц - 21.10.2010

Првото заштитно лице на градникот „вондербра“, чие лице красеше провокативни билборди низ светот и беше причина за неколку сообраќајни несреќи, Ева Херцигова, пред неколку дена е фатена во многу лошо ...

Ева Лонгорија рапува?

А1 - 20.10.2010

Ева Лонгорија зема микрофон в рака и нас ни стана јасно зошто домаќинките се очајни. Па и кој не би бил ако мора да ја слуша комшиката која вака пeе по дома? За среќа, Ева изгледа одлично, па ...

Херцигова во страшно издание

Црнобело - 20.10.2010

Првото заштитно лице на градникот Wonderbra чие лице красеше провокативни билборди низ светот и беше причина за неколку сообраќајни несреќи, Ева... ..

Ева Мендес ја прекинала врската бидејќи не е подготвена за брак

Курир - 20.10.2010

Актерката Ева Мендес ја прекина седумгодишната врска. Според наводите на странски медиуми, врската меѓу неа и Џорџ Гаргуревич е готова, бидејќи актерката не е подготвена за брак.

Ева Мендес ја прекина седумгодишната врска бидејќи не била подготвена за брак

Кирилица - 20.10.2010

Продуцентот и глумицата во 2002 година се запознаа, а многу ретко се појавуваа заедно во јавност Глумицата Ева Мендез наводно ја прекинала седумгодишната врска.

Ева ве загрева

Кајгана - 20.10.2010

Eва Лонгорија Паркер ќе биде водителка на овогодинешното доделување на MTV European Music Awards 2010, и по тој повод со цел да почне да ја загрева атмосферата пред церемонијата зеде микрофон во рака ...

Ева Лонгорија рапува

Црнобело - 20.10.2010

Актерката Ева Лонгорија ќе биде домаќинка, се надеваме не и очајна, на претстојните MTV европски музички награди, кои ќе се одржат во Мадрид на 7-ми ноември.

Не сум спремна за брак!

Вечер Прес - 20.10.2010

Актерката Ева Мендес наводно ја прекинала седумгодишната врска со Џорџ Гаргуревич затоа што не сакала да се обврзува. Според зборовите на извор близок до двојката, неволите почнале откако Ева рекла ...

Ева Лонгорија ќе рапува во Мадрид

Н.Македонија - 20.10.2010

Ева Лонгорија, водителката на доделувањето на Музичките награди на Ем-ти-ви, деновиве сними спот во кој рапувајќи ја најавува церемонијата што ќе се одржи на 7 ноември во Мадрид Очајната домаќинка ...

Сексипилната Лонгорија и нејзиното рапување

Кирилица - 19.10.2010

Иако покажа дека нема воопшто слух, Ева уште еднаш докажа дека е една од најубавите жени во светот. Преубавото тело и лице го поправија целокупниот впечаток на ова видео.

Ева Херцигова чека второ дете

Курир - 19.10.2010

Ева Херцигова го очекува своето второ дете со партнерот Грегорио Марсиај. Чешката манекенка е трудна веќе четири месеци и е многу воодушевена што ќе стане мајка, наведува „Дејли Мирор“.

Ева Херцигова чека второ дете

Кирилица - 19.10.2010

37 - годишната манекенка веќе има 3 - годишен син, кој наскоро ќе добие брат или сестра Ева Херцигова повторно е бремена со својот дечко Грегори Марсиа.

Како рапува Ева Лонгориа?

ЗаЗабава - 19.10.2010

Одговорот е: катастрофално, но затоа изгледа одлично! Водителката на престојните "MTV" награди сними спот во.. ... кој рапува и ја најавува церемонијата во Мадрид на 7 ноември.

Ева Лонгорија и Тони Паркер ќе живеат во Швајцарија

Курир - 19.10.2010

Ева Лонгорија Паркер и нејзиниот сопруг Тони Паркер го купија својот трет дом и тоа во Швајцарија. Актерката и кошаркарската ѕвезда воопшто не штедеа си овозможија прекрасен луксузен стан во ...

Ева Лонгорија и Тони Паркер купија стан во Швајцарија вреден 8 милиони долари

Кирилица - 19.10.2010

Станот има две спални соби и сместен е во стариот Du Parc Hotel, а подготвен за вселување ќе биде во 2012 година Ева Лонгорија Паркер и нејзиниот сопруг Тони Паркер купиле уште еден дом и тоа во ...

ВИДЕО: Ева Лонгорија покажала дека е антиталент за рапување

Точка - 19.10.2010

Преубавата Ева Лонгорија ќе го води 17 доделување на MTV музичките награди EMA 2010. Доделувањето на наградите ќе биде наредниот месец во Мадрид, а сексипилната глумица за потребите на ангажманот го ...

Ева Лонгорија - восочна домаќинка

Н.Македонија - 18.10.2010

Холивудската глумица Ева Лонгорија е последна во низата ѕвезди што добиле своја восочна копија во музејот „Мадам Тисо“ во Лас Вегас.