TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Спортклуб“ за Горан Пандев: Сè околу него е историско...

Gol.mk - 26.06.2021

Името на Горан Пандев не престанува да кружи низ светските, но и балканските медиуми. Македонската легенда ја заокружи репрезентативната кариера со настап на едно големо натпреварување, Европското првенство 2020.

ФОТО: Пандев меѓу најдобрите 11 фудбалери од групната фаза на Евро 2020!

Слободен Печат - 25.06.2021

Веќе заврши групната фаза на Европското првенство на кое репрезентативната кариера ја заврши Горан Пандев, нашиот играч доби ново признание. Во изборот на холандскиот портал „NOS Sport“ македонскиот фудбалер се најде меѓу најдобрите 11 играчи од ...

За Пандев треба да има проштален натпревар на Градски: Македонија против неговите пријатели од Серија А

Оff.net - 25.06.2021

Шпалирот и овациите на Јохан Кројф арената и тоа на сред Европско беа топ, да се разбереме, ама нешто ни фали. Сепак легенда испраќаме, а не било кој друг ...

Горан Пандев во иделен тим за групната фаза од ЕП (ФОТО)

МКД - 25.06.2021

Горан Пандев се најде во најдобриот тим на групната фаза на Европското првенство во избор на холандскиот медиум „НОС Спорт“. Според „Би-Би-Си“, Алиоски беше во тимот на групната фаза, но според „НОС Спорт“ таму место има за Горан Пандев.

Холандски НОС избра тим на групите на Еуро 2020 и го смести Пандев во најдобрите (ФОТО)

Sport 1 - 25.06.2021

Ноландски „НОС Спорт“ избра најдобар тим на групната фаза на Европското првенство на кое дебитираше Македонија, па во идеалниот тим се најде место и за капитенот Горан Пандев, кој после мечот во Амстердам ја заврши репрезентативната кариера.

Пандев во идеалниот тим на групната фаза на холандскиот „NOS Sport“

Спортски - 25.06.2021

Еден од најпознатите спортски медиуми во Холандија „NOS Sport“ ги избра најдобрите 11 во групната фаза на Европското првенство. Во овој тим на новинарите на „NOS Sport“ се најде и македонскиот капитен Горан Пандев.

Пандев во идеалната постава на ЕУРО 2020 (ФОТО)

Sport 1 - 25.06.2021

Горан Пандев се најде помеѓу најдобрите 11 на Европското првенство во изборот на холандскиот портал „Нос Спортс“. Македонскиот репрезентативец го постигна првиот гол за нашата селекција на Европските првенства против Австрија.

Горан Пандев во изборот за најдобрите единаесетмина од групната фаза на ЕП (ФОТО)

Екипа - 25.06.2021

Легендата на македонскиот фудбал, Горан Пандев го најде своето место меѓу најдобрите единаесетмина кои ја одбележаа групната фаза од Европското првенство според изборот на холандскиот медиум ‘NOS Sport’.

Пандев доби место меѓу најдобрите единаесет за групната фаза за ЕП (ФОТО)

Дерби - 25.06.2021

Македонската фудбалска легенда, Горан Пандев доби место во тимот кој ја одбележа првата фаза на Европското првенство. Капитенот на нашиот национален тим се најде во единаесетката на изборот на холандскиот медиум „НОС Спорт“ (NOS Sport).

Холандски „NOS Sport“ го стави Пандев во најдобриот тим по групната фаза на ЕП

SportMedia - 25.06.2021

Еден од водечките холандски интернет портали „NOS Sport“ ги одбра најдобрите 11 во групната фаза на ЕП 2020. По 36 натпревари во групната фаза, принципот на избор на новинарите на NOS беа фудбалерите кои освен со своите квалитети, се истакнаа и со ...

„NOS Sport“: Пандев во најдобриот тим по групната фаза на ЕП

Sport M - 25.06.2021

Еден од водечките холандски интернет портали „NOS Sport“ ги одбра најдобрите 11 во групната фаза на ЕП 2020. Легендата на македонскиот фудбал, Горан Пандев го најде своето место меѓу најдобрите единаесетмина кои ја одбележаа групната фаза од ...

Пандев меѓу најдобрите во групната фаза од ЕП (ФОТО)

24Фудбал - 25.06.2021

Горан Пандев се најде во најдобриот тим на групната фаза на Европското првенство во избор на холандскиот медиум „НОС Спорт“. Според „Би-Би-Си“, Алиоски беше во тимот на групната фаза, но според „НОС Спорт“ таму место има за Горан Пандев.

Холанѓаните го сместија Пандев во идеалниот тим на ЕП, му дадоа предност пред Депај (Фото)

Спортманија - 25.06.2021

„Македонскиот Јохан Кројф“ кој доби овации во Амстердам, се најде во изборот на 11-те најдобри за првата фаза на Еуро 2020. Познатиот холандски интернет портал „NOS Sport“ ги одбра најдобрите 11 во групната фаза на ЕП и во идеалниот тим го смести ...

Пандев избран во најдобриот состав во избор на медиум од Холандија

СуперСпорт - 25.06.2021

Македонскиот фудбалер Горан Пандев си заслужи место меѓу најдобрите кои ја одбележаа групната фаза на Европското првенство (ЕП), а во избор на медиумот од Холандија, „НОС Спорт“ тој беше избран за еден од најдобрите.

ФОТО: Горан Пандев во идеалниот тим за групната фаза на ЕУРО 2020

Дриблинг - 25.06.2021

По завршувањето на групната фаза на Европското фудбалско првенство, голем дел од светските медиуми направија најразлични анализи за досега прикажаното на турнирот. Откако островски „Би-Си-Си“ претходно го смести Алиоски во идеалниот тим, а сега ...

„NOS Sport“: Пандев во најдобриот тим по групната фаза на ЕП

Курир - 25.06.2021

Еден од водечките холандски интернет портали „NOS Sport“ ги одбра најдобрите 11 во групната фаза на ЕП 2020. Легендата на македонскиот фудбал, Горан Пандев го најде своето место меѓу најдобрите единаесетмина кои ја одбележаа групната фаза од ...

Пандев доби место меѓу најдобрите единаесет за групната фаза за ЕП

Точка - 25.06.2021

Македонската фудбалска легенда, Горан Пандев доби место во тимот кој ја одбележа првата фаза на Европското првенство. Капитенот на нашиот национален тим се најде во единаесетката на изборот на холандскиот медиум „НОС Спорт“ (NOS Sport).

Пандев доби признание од холандскиот ТВ сервис, избран во најдобриот тим

Скопско Ехо - 25.06.2021

Горан Пандев се најде во најдобриот тим на групната фаза на Европското првенство во избор на холандскиот медиум национален сервис НОС. Така Пандев се најде во друштво со Роналдо, Бејл, Вијналдум….фудбалери кои од холандскиот медиум добиле највисоки ...

„NOS Sport“: Пандев во најдобриот тим по групната фаза на ЕП

Zoom - 25.06.2021

Еден од водечките холандски интернет портали „NOS Sport“ ги одбра најдобрите 11 во групната фаза на ЕП 2020. Легендата на македонскиот фудбал, Горан Пандев го најде своето место меѓу најдобрите единаесетмина кои ја одбележаа групната фаза од ...

Ван дер Варт експресно се јави на Твитер откако Шпанија му одговори со „петарда“ (Фото)

Дерби - 24.06.2021

Ван дер Варт се јави како главен критичар на шпанската фудбалска репрезентација и предизвика бура од реакции на Пиринеите поради својата потценувачка изјава за играта која ја прикажа „фуријата“ на првите два меча на Европското првенство, зборови кои ...

Фуриозната Шпанија го натера Ван дер Варт да си го прегризе јазикот

Спортманија - 24.06.2021

Некогашната холандска ѕвезда го критикуваше тимот на Енрике пред дуелот против Словачка Рафаел Ван дер Варт, поранешната холандска ѕвезда, мораше да ги повлече критиките кои ги упати кон шпанската репрезентација пред неколку дена.

Горан Пандев со емотивна порака се прости од селекторот

Скопје24 - 24.06.2021

Капитенот Горан Пандев, македонската фудбалска икона, на натпреварот против Холандија за последен пат го носеше дресот на Македонија. Тој натпревар на Европското првенство (ЕП) за него беше последен настап во репрезентативната кариера.

Ван дер Варт експресно се јави на Твитер откако Шпанија му одговори со „петарда“

Точка - 24.06.2021

Ван дер Варт се јави како главен критичар на шпанската фудбалска репрезентација и предизвика бура од реакции на Пиринеите поради својата потценувачка изјава за играта која ја прикажа „фуријата“ на првите два меча на Европското првенство, зборови кои ...

Зидојче цајтунг: Пандев е македонскиот Бекенбауер, Пеле и Кројф во едно

Deutsche Welle - 23.06.2021

Германскиот весник Зидојче цајтунг во денешното издание му посветува посебен осврт на капитенот на македонската фудбалска репрезентација кој одлучи да ја заврши кариерата по Европското првенство. „ немаа никаква врска со поразот од Холандија од 3:0.

Ван дер Варт: Пандев е како Јохан Кројф за Македонија, малку фалеше и јас да пуштам солзи

МКД - 23.06.2021

Легендата на холандскиот фудбал, Рафаел Ван дер Варт вели дека Горан Пандев заслужил да биде испратен како што тоа се случи на „Јохан Кројф“ Арената. Холанѓаните направија одличен гест на последниот меч на Горан Пандев за Македонија кога му подарија ...

Ван дер Варт: Прекрасно репрезентативно збогување на „македонскиот Јохан Кројф“

24 Вести - 23.06.2021

Поранешниот долгогодишен холандски репрезентативец Рафаел ван дер Варт (38) изјави дека со многу емоции го проследил последниот настап на неговиот врсник Горан Пандев во црвено-жолтиот дрес, нарекувајќи го „македонскиот Јохан Кројф“.

Нестор и Ван Дер Варт со силни зборови за великанот

Оff.net - 23.06.2021

„Македонија нема да може никогаш да му се оддолжи“, напиша Илија Несторовски. „Пандев е како Јохан Кројф за Македонија“, изјави Рафаел Ван Дер ...

Ван дер Варт: Прекрасно репрезентативно збогување на „македонскиот Јохан Кројф“

Сител - 23.06.2021

Поранешниот долгогодишен холандски репрезентативец Рафаел ван дер Варт (38) изјави дека со многу емоции го проследил последниот настап на неговиот врсник Горан Пандев во црвено-жолтиот дрес, нарекувајќи го „македонскиот Јохан Кројф“.

„Горан Пандев е македонскиот Јохан Кројф!“

Екипа - 23.06.2021

Легендарниот холандски фудбалер, Рафаел ван дер Варт го спореди Горан Пандев со Јохан Кројф. Тој вели дека тоа што е Кројф за Холандија, Горан Пандев е за Македонија. „Исклучително го почитувам Пандев, па тој е како Јохан Кројф за Македонија.

Ван дер Варт предизвика бура во Шпанија, но со својата уникатна изјава за Пандев стана актуелен и во Македонија

Дерби - 23.06.2021

Рафаел Ван дер Варт предизвика бура во Шпанија со својата изјава која ја даде за играта на тимот кој го предводи Луис Енрике, став со кој предизвика доста нервозни реакции од страна на Коке и Бускетс кои се дел од актуелниот состав на „црвената ...

„Ќе заплачев поради Пандев, тој е македонскиот - Јохан Кројф!“

Sport 1 - 23.06.2021

Легендараниот холандски фудбалер Рафаел Ван дер Варт изјави дека за малку ќе се расплакал во моментот кога Горан Пандев го напуштал стадионот во Амстердам, со оглед што тоа беше негов последен настап во националниот дрес, а можеби и во кариерата.

„Пандев е како Јохан Кројф за македонскиот фудбал...“

Gol.mk - 23.06.2021

Горан Пандев и неговата пензија предизвикаа многу емоции во таборот на македонската реперзентација. Сите фудбалери се собраа и му направија „шпалир“ на излегувањето од теренот на дуелот против Холандија .

Зидојче Цајтунг: Пандев за претседател на ФФМ! (ФОТО)

Sport 1 - 23.06.2021

Еден од најугледните германски весници „Зидојче Цајтунг“ објави дека најдобра терапија за македонскиот капитен Горан Пандев после завчерашното пензионирање од фудбалската репрезентација ќе биде негово назначување за претседател на Фудбалската ...

Ван Дер Варт: Пандев е Јохан Кројф за македонскиот фудбал

Спортски - 23.06.2021

Заминувањето на Горан Пандев предизвика многу емоции во таборот на македонската фудбалска репрезентација, капитенот беше испратен со „шпалир“ и поздравен со овации од целата Арена „Јохан Кројф“.

Ван дер Варт: Прекрасно репрезентативно збогување на „македонскиот Јохан Кројф“

+инфо - 23.06.2021

Мислам дека беше прекрасно што еден таков голем играч доби такво испраќање - изјави Ван дер Варт, кој е стручен коментатор на холандската национална телевизија „NOS“ за ЕУРО2020. Поранешниот долгогодишен холандски репрезентативец Рафаел ван дер Варт ...

Прекрасно репрезентативно збогување на „македонскиот Јохан Кројф“

Вечер Прес - 23.06.2021

Поранешниот долгогодишен холандски репрезентативец Рафаел ван дер Варт (38) изјави дека со многу емоции го проследил последниот настап на неговиот врсник Горан Пандев во црвено-жолтиот дрес, нарекувајќи го „македонскиот Јохан Кројф“.

Ван дер Варт воодушевен од гестот и испраќањето на Пандев од македонскиот дрес

OhridNews - 23.06.2021

Поранешниот холандски репрезентативец Рафаел ван дер Варт (38) изјави дека со многу емоции го проследил последниот настап на неговиот врсник Горан Пандев во црвено-жолтиот дрес, нарекувајќи го „македонскиот Јохан Кројф“.

Зидојче цајтунг: Пандев е македонскиот Бекенбауер, Пеле и Кројф во едно

Независен - 23.06.2021

Германскиот весник Зидојче цајтунг во денешното издание му посветува посебен осврт на капитенот на македонската фудбалска репрезентација кој одлучи да ја заврши кариерата по Европското првенство.

„Зидојче Цајтунг“: Пандев за претседател на ФФМ

+инфо - 23.06.2021

Во Македонија го гледаат како иден претседател на ФФМ. И тоа треба да се случи, зашто ќе биде ефективна терапија за болката со разделбата од репрезентацијата“,пишува меѓудругото новинарот на „Зидојче Цајтунг“, Улрих Хартман.

Зидојче Цајтунг: Пандев за претседател на ФФМ

Либертас - 23.06.2021

Eден од најугледните германски весници „Зидојче Цајтунг“ објави дека најдобра терапија за македонскиот капитен Горан Пандев после завчерашното пензионирање од фудбалската репрезентација ќе биде негово назначување за претседател на Фудбалската ...

„Зидојче Цајтунг“: Пандев за претседател на ФФМ

Sport M - 23.06.2021

Угледниот холандски весник „Ханделсблад“ имаше само пофални зборови за најдобриоот македонски фудбалер Горан Пандев. Тој пишува дека најдобра терапија за македонскиот капитен Горан Пандев после завчерашното пензионирање од фудбалската репрезентација ...

Ван дер Варт објасни колку вреди Пандев: Тој за Македонија е како Јохан Кројф за Холандија

Спортманија - 23.06.2021

Некогашниот репрезентативец на Лалињата направи одлична споредба. Горан Пандев доживеа прекрасно испраќање од репрезентативниот дрес на Македонија, и тоа сред Амстердам на арената „Јохан Кројф“.

Ван дер Варт: Малку фалеше и јас да пуштам солзи, Пандев е како Јохан Кројф за Македонија

24Фудбал - 23.06.2021

Легендата на холандскиот фудбал, Рафаел Ван дер Варт вели дека Горан Пандев заслужил да биде испратен како што тоа се случи на „Јохан Кројф“ Арената. Холанѓаните направија одличен гест на последниот меч на Горан Пандев за Македонија кога му подарија ...

Ван дер Варт емотивен: Ми дојде да заплачам поради Горан Пандев

Спортклуб - 23.06.2021

Македонија испиша историја со пласманот на своето прво големо фудбалско натпреварување, а со завршувањето на нашето учество, се врти една нова страница бидејќи од националниот тим се прости Горан Пандев.

Од дете на Беласица - до најдобриот македонски фудбалер во историјата

24Фудбал - 23.06.2021

ФК Беласица му се поклони на Горан Пандев, фудбалерот кој е најголемата гордост на овој струмички тим. И фудбалскиот клуб Беласица со посебен пост на социјалните мрежи го одбележа пензионирањето на Горан Пандев од националниот тим.

„Пандев е македонскиот Бекенбауер, Пеле и Кројф во едно“

Спортклуб - 23.06.2021

Реакциите по историскиот настап на Македонија не ЕП не престануваат, а дополнително внимание привлече капитенот на нашата селекција Горан Пандев кој против Холандија го одигра последниот меч во дресот на Македонија.

Ван дер Варт за Пандев: Тој е како Кројф за Македонија!

SportMedia - 23.06.2021

Горан Пандев се прости од репрезентацијата на Македонија со настап на “Јохан Кројф Арената“ во Амстердам. И тоа на мечот со Холандија од 3.коло во групата Ц на ова ЕУРО 2020. Токму затоа видни холандски фудбалери имаа свои коментари, беа просто ...

Ван дер Варт изјави дека Шпанија е ужасна екипа, па Бускетс го „уништи“ со одговорот

Спортклуб - 23.06.2021

Денес репрезентацијата на Шпанија игра натпревар против Словачка во последното коло од групната фаза на Европското првенство. Црвената фурија не се радуваше на натпреварите против Шведска и Полска, каде освоија само два бода, а денес им треба победа ...

„Пандев за Македонија е како Јохан Кројф за Холандија!“

СуперСпорт - 23.06.2021

Доскорешниот капитен на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев официјално ја заврши репрезентативната кариера со последниот настап на Европското првенство (ЕП) против Холандија.

Ван Дер Варт: Горан Пандев е Јохан Кројф за Македонија

Дриблинг - 23.06.2021

Поранешниот репрезентативец на Холандија, Рафаел Ван Дер Варт испрати големи честики до Горан Пандев за тоа што го направи нашиот капитен за репрезентативниот фудбал во Македонија. Ова доаѓа по победата на „Лалињата“ над Македонија во последното ...

Ван дер Варт: Прекрасно репрезентативно збогување на „македонскиот Јохан Кројф“

Денешен - 23.06.2021

Поранешниот долгогодишен холандски репрезентативец Рафаел ван дер Варт (38) изјави дека со многу емоции го проследил последниот настап на неговиот врсник Горан Пандев во црвено-жолтиот дрес, нарекувајќи го „македонскиот Јохан Кројф“.

Горан Пандев легенда, идол, инспиратор…

Н.Македонија - 23.06.2021

Горан Пандев (37), фудбалска легенда, идол и инспиратор на повеќе генерации млади играчи, по 20 години, 122 одиграни натпревари и 38 постигнати гола, се прости од репрезентацијата на Македонија.

Ван дер Варт изјави дека Шпанија е ужасна екипа, па Бускетс го „уништи“ со одговорот

Курир - 23.06.2021

Денес репрезентацијата на Шпанија игра натпревар против Словачка во последното коло од групната фаза на Европското првенство. Црвената фурија не се радуваше на натпреварите против Шведска и Полска, каде освоија само два бода, а денес им треба победа ...

Ван Дер Варт: Пандев е како Јохан Кројф за Македонија

Нетпрес - 23.06.2021

Рафаел Ван дер Варт предизвика бура во Шпанија со својата изјава која ја даде за играта на тимот кој го предводи Луис Енрике, став со кој изнуди доста нервозни реакции од страна на Коке и Бускетс кои се дел од актуелниот состав на „црвената фурија“.

„Зидојче Цајтунг“: Пандев за Македонија е како Пеле или Кројф, тој треба да е следниот претседател на ФФМ!

Lider - 23.06.2021

Угледниот весник „Ханделсблад“ не штедеше пофални зборови за најдобриоот македонски фудбалер Горан Пандев. Тој пишува дека најдобра терапија за македонскиот капитен Горан Пандев после завчерашното пензионирање од фудбалската репрезентација ќе биде ...

„Пандев е како Јохан Кројф за македонскиот фудбал…“

Курир - 23.06.2021

Горан Пандев и неговата пензија предизвикаа многу емоции во таборот на македонската реперзентација. Сите фудбалери се собраа и му направија „шпалир“ на излегувањето од теренот на дуелот против Холандија.

„Зидојче Цајтунг“: Пандев за претседател на ФФМ

Република - 23.06.2021

Еден од најугледните германски весници „Зидојче Цајтунг“ објави дека најдобра терапија за македонскиот капитен Горан Пандев после завчерашното пензионирање од фудбалската репрезентација ќе биде негово назначување за претседател на Фудбалската ...

„Зидојче Цајтунг“: Пандев за претседател на ФФМ

Курир - 23.06.2021

Еден од најугледните германски весници „ Зидојче Цајтунг “ објави дека најдобра терапија за македонскиот капитен Горан Пандев после завчерашното пензионирање од фудбалската репрезентација ќе биде негово назначување за претседател на Фудбалската ...

Ван дер Варт предизвика бура во Шпанија, но со својата уникатна изјава за Пандев стана актуелен и во Македонија

Точка - 23.06.2021

Рафаел Ван дер Варт предизвика бура во Шпанија со својата изјава која ја даде за играта на тимот кој го предводи Луис Енрике, став со кој изнуди доста нервозни реакции од страна на Коке и Бускетс кои се дел од актуелниот состав на „црвената фурија“.

Матичниот клуб на Пандев му оддаде почест: „Од детето на ФК Беласица до најдобриот македонски фудбалер во историјата“

Таратур - 23.06.2021

Горан Пандев со настапот на Македонија на Европското првенство ја заврши и својата репрезентативна кариера. Посебно обраќање на оваа тема имаше ФК Беласица, клубот каде што Пандев ја започна кариерата.

Ван дер Варт за Пандев: Прекрасно репрезентативно збогување на „македонскиот Јохан Кројф“

Кајгана - 23.06.2021

Поранешниот долгогодишен холандски репрезентативец Рафаел ван дер Варт (38) изјави дека со многу емоции го проследил последниот настап на неговиот врсник Горан Пандев во црвено-жолтиот дрес, нарекувајќи го „македонскиот Јохан Кројф“.

Ван дер Варт: Прекрасно репрезентативно збогување на „македонскиот Јохан Кројф“

Опсервер - 23.06.2021

– Поранешниот долгогодишен холандски репрезентативец Рафаел ван дер Варт (38) изјави дека со многу емоции го проследил последниот настап на неговиот врсник Горан Пандев во црвено-жолтиот дрес, нарекувајќи го „македонскиот Јохан Кројф“.

Дали Пандев ќе биде иден претседател на ФФМ?

PressingTV - 23.06.2021

Еден од најугледните германски весници „Зидојче Цајтунг“ објави дека најдобра терапија за македонскиот капитен Горан Пандев после завчерашното пензионирање од фудбалската репрезентација ќе биде негово назначување за претседател на Фудбалската ...

Ван дер Варт: Прекрасно репрезентативно збогување на „македонскиот Јохан Кројф“

MakPress - 23.06.2021

Поранешниот долгогодишен холандски репрезентативец Рафаел ван дер Варт (38) изјави дека со многу емоции го проследил последниот настап на неговиот врсник Горан Пандев во црвено-жолтиот дрес, нарекувајќи го „македонскиот Јохан Кројф“.

И ѕвездата на Манчестер јунајтед му оддаде почит на Гранде Пандев

Слободен Печат - 22.06.2021

Горан Пандев вчера на натпреварот против Холандија во рамки на третото коло од Евро 2020 го одигра последниот натпревар за македонската репрезентација. Пандев застана на бројката од 122 настапи во националниот тим, а се прости од репрезентативниот ...

Бруно Фернандеш за Пандев

Оff.net - 22.06.2021

Овациите и шпалирот во чест на Пандев се емотивен момент за секој фудбалер и фудбалски фанатик. Ѕвездата на Португалија и Манчестер Јунајтед го сподели посебниот момент на ...

ФОТО: Од детето на ФК Беласица – до најдобриот македонски фудбалер во историјата!

Слободен Печат - 22.06.2021

Горан Пандев на Европското првенство стави крај на репрезентативната кариера во дресот на најдобрата македонска фудбалска селекција. „Гранде“ Пандев кој според многумина е најдобриот во историјата на македонскиот фудбал, имаше големи успеси на ...

Пандев испратен со овации, Македонија го заврши историскиот настап на „ЕВРО 2020“

Канал5 - 22.06.2021

Фудбалска репрезентација на Македонија синоќа во Амстердам против силната Холандија ги заврши настапите на за нас историското прво Европско првенство. Синоќешниот натпревар против Холандија одигран на арената Јохан Кроф беше посебно значаен за ...

И Бруно Фернандеш изрази почит за Пандев (ВИДЕО)

МКД - 22.06.2021

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш преку социјалните мрежи му изрази почит на Горан Пандев. Тој сподели едно од официјалните видеа на ЕП за Горан Пандев и напиша: „Никогаш нема да биде само игра“.

Пандев: Чест и гордост ми беа изминатите 20 години во македонскиот дрес

Нова ТВ - 22.06.2021

Горан Пандев синоќа се прости од настапите за фудбалската репрезентација на Македонија. Тој им посака успех на своите досегашни соиграчи во идните квалификациски циклуси. – Чест и гордост беше за мене да го носам македонскиот дрес во изминатите 20 ...

Бруно Фернандеш за „шпалирот“ на Пандев: Никогаш нема да биде само игра...

Gol.mk - 22.06.2021

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед , Бруно Фернандеш, се надоврза на честитките за Горан Пандев и неговата фантастична репрезентативна кариера. Португалецот го сподели видеото на официјалниот Твитер профил на ЕП 2020 и порача: (Фудбалот) Никогаш нема да ...

„Од детето на ФК Беласица – до најдобриот македонски фудбалер во историјата!“

Спортски - 22.06.2021

Горан Пандев со настапот на Македонија на Европското првенство ја заврши и својата репрезентативна кариера. Посебно обраќање на оваа тема имаше ФК Беласица, клубот каде што Пандев ја започна кариерата.

Ѕвездата на Јунајтед го испрати Пандев во пензија: Фудбалот никогаш нема да биде само игра (ВИДЕО)

Дерби - 22.06.2021

Македонската фудбалска легенда, Горан Пандев во текот на вчерашниот ден со средбата против Холандија во Амстердам стави крај на својата репрезентативна кариера. Популарниот Гоче одлучи дека е време да стави крај на настапите за националниот тим и ...

ФОТО: Горан Пандев е светска икона – вака медиумите се простија од македонската легенда

Gol.mk - 22.06.2021

Македонскиот фудбалер Горан Пандев против Холандија го одигра последниот меч во репрезентативниот дрес. За него тоа беше 122. натпревар за Македонија . Штета што „лалињата“ постигнаа три гола во мрежата на Столе Димитриевски и ја расипаа прошталната ...

И Бруно Фернандеш емотивно за Горан Пандев – „Никогаш нема да биде само игра“ (ВИДЕО)

Екипа - 22.06.2021

Цела фудбалска Европа не остана имуна на последниот натпревар на Горан Пандев во дресот на репрезентацијата на Македонија. Еден од многуте кои му испрати честитки за успешната кариера е и асот на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш.

И Бруно Фернадеш со емотивна објава се збогува со Горан Пандев (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.06.2021

Одигрувањето на последниот натпревар за Македонија, вчера во пресметката со Холандија на ЕУРО 2020, на Горан Пандев му донесе илјадници честитки и посвети од целиот свет, а меѓу нив беше и таа од ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш.

„Од дете на Беласица, до најдобриот македонски фудбалер во историјата!“

Gol.mk - 22.06.2021

Горан Пандев по 20 години и 122 натпревари замина во репрезентативна пауза. Нашиот најдобар стрелец во историјата (38), против Холандија ги одигра последните минути во репрезентативниот дрес и со остварен сон се прости од репрезентацијата.

Коке му одговори на Ван дер Варт: Го знам од еден постер со Иниеста…

Дерби - 22.06.2021

Рафаел ван дер Варт вчера ги коментирал случувањата на Европското првенство на холандска телевизија, а неговиот коментар за шпанската репрезентација бргу се прошири низ медиумите и стигна и до членовите на „фуријата“.

„Гранде Пандев - од детето на Беласица до најдобар македонски фудбалер во историјата“

Sport 1 - 22.06.2021

Доскорешниот македонски капитен Горан Пандев ја заврши кариерата во репрезентативниот дрес, а мечот против Холандија му беше последен меч во националниот дрес. Екипата на Беласица испрати порака до нивниот поранешен фудбалер и му честиташе за ...

Аплаузи за Пандев и од најголемите и најзначајни светски медиуми (ФОТО)

Sport 1 - 22.06.2021

Горан Пандев по две децении во македонскиот дрес синоќа го имаше својот последен едночасовен танц на фудбалскиот терен, па ги крена сите на трибините на култната „Јохан Кројф Арена“ во Амстердам со аплауз да го испратат во пензија.

„Шпанија е ужасна, само ја додава топката лево-десно...“

Gol.mk - 22.06.2021

Шпанија одигра два разочарувачки натпревари на Европското првенство и ремизираше против Полска и Шведска . Критиките на сметка на Луис Енрике и неговите избраници не престануваат. Последен кој зборуваше за формата на „црвената фурија“ е поранешниот ...

Бускетс се налути и дрско му одговори на Ван Дер Варт: Го загубил разумот…..

Дерби - 22.06.2021

Рафаел Ван дер Варт ги разбесни шпанските фудбалери и новинарите од оваа земја со изјавата која ја даде за оваа селекција, посакувајќи ги избраниците на Луис Енрике во елиминациската фаза за неговата Холандија.

Крај на една ера: Последен државен настап на големиот Пандев! Ова ќе го смени фудбалот во Македонија

Во Центар - 22.06.2021

Со денешниот натпревар против Холандија завршува една ера во македонскиот фудбал. Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев, објави крај на репрезентативната кариера.

Пандев: Ми беше чест и гордост изминатите 20 години да го носам македонскиот дрес

Независен - 22.06.2021

Холандија – Горан Пандев синоќа се прости од македонската репрезентација. Тој им посака успех на своите досегашни соиграчи во идните квалификациски циклуси. – Чест и гордост беше за мене да го носам македонскиот дрес изминатите 20 години.

Бруно Фернандес му оддаде чест на Пандев: Никогаш фудбалот нема да биде само игра

ММС - 22.06.2021

Последниот натпревар на репрезентацијата на Македонија на ЕУРО 2020, воедно беше и последен натпревар на големиот Горан Пандев во дресот со национален грб. Во 68-та минута, фудбалерот на Џенова го напушти теренот, проследен со „шпалир“ од своите ...

Ван дер Варт ги налути Шпанците, Коке жестоко му врати и го понижи

Спортклуб - 22.06.2021

Рафаел ван дер Варт упати жестоки критики кон репрезентацијата на Шпанија и не штедеше зборови. Некогашниот репрезентативец на Холандија и фудбалер на Реал Мадрид ги критикуваше изданијата на „Фуријата“ на ЕП.

ВИДЕО: И светските медиуми со аплауз го испратија Пандев

Sport M - 22.06.2021

Пандев замина во пензија на најубавиот начин на голем турнир, оставајќи некои нови и млади дечки да ја преземат палката и Македонија да ја задржат на големата сцена и во ...

Незаборавна фудбалска молитва со (Г)оче наш – Гранде е Пандев, цел свет му се поклони на великанот

Спортманија - 22.06.2021

Простувањето на македонската фудбалска икона Горан Пандев, вчера на Јохан Кројф арена е еден од главните моменти во првата фаза на Европското првенство Една вистинска фудбалска легенда вчера се прости од настапите за својата земја, а колку тежи ...

Фернандеш го поздрави Пандев: Фудбалот никогаш нема да биде само игра!

СуперСпорт - 22.06.2021

Македонскиот фудбалер Горан Пандев го одигра последниот меч во репрезентативниот дрес, и тоа против Холандија на Европското првенство (ЕП). Пандев доби овации на стадионот во Амстердам, како и специјален дрес од Холанѓаните, а голем број фудбалери ...

И ѕвездата на Манчестер Јунајтед му се „поклони“ на „Гранде“ Пандев (фото)

SportMedia - 22.06.2021

Горан Пандев против Холандија го одигра последниот меч за репрезентацијата. Нема поубаво нешто да се збогуваш со националниот тим на Европско првенство. На дуелот со Холандија „Гранде“ беше заменет во 70 минута, а нашите фудбалери му приредија ...

Коке му врати мило за драго на Ван дер Варт: Те гледам на фотографија со Иниеста,,,

24Фудбал - 22.06.2021

Холанѓанецот би можел да се покае поради критиките кон „Црвената Фурија“ која реално разочара многумина со досегашните перформанси на Европското првенство. Рафаел ван Дер Варт ја критикуваше селекцијата на Шпанија за нејзините досегашни резултати на ...

ВИДЕО: Ѕвездата на Јунајтед со посебна порака за Горан Пандев

Дриблинг - 22.06.2021

Пензионирањето на Горан Пандев од репрезентативниот дрес на Македонија предизвика низа позитивни реакции на социјалните мрежи. Покрај пофалбите и честитките од Македонија, за Пандев со пораки се јавија и повеќе европски фудбалски ѕвезди меѓу кои е и ...

И Бруно Фернандеш имаше што да каже за Пандев! (ВИДЕО)

24Фудбал - 22.06.2021

Ѕвездата на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш преку социјалните мрежи му изрази почит на Горан Пандев. Тој сподели едно од официјалните видеа на ЕП за Горан Пандев и напиша: „Никогаш нема да биде само ...

И Бруно Фернандеш емотивно за Горан Пандев – „Никогаш нема да биде само игра“ (ВИДЕО)

Курир - 22.06.2021

Цела фудбалска Европа не остана имуна на последниот натпревар на Горан Пандев во дресот на репрезентацијата на Македонија. Еден од многуте кои му испрати честитки за успешната кариера е и асот на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш.

Ван дер Варт ги налути Шпанците, Коке жестоко му врати и го понижи

Курир - 22.06.2021

Рафаел ван дер Варт упати жестоки критики кон репрезентацијата на Шпанија и не штедеше зборови. Некогашниот репрезентативец на Холандија и фудбалер на Реал Мадрид ги критикуваше изданијата на „Фуријата“ на ЕП.

И Бруно Фернандеш го поздрави Пандев: Никогаш не е само игра!

MTM - 22.06.2021

Ѕвездата на Манчестер јунајтед и на португалската репрезентација, Бруно Фернандеш, како и сите искрени фудбалски фанови се воодушеви од вчерашните емотивни сцени на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам, каде што се збогувавме со „Гранде“ Горан Пандев.

Коке со брутален одговор за Ван дер Варт: Очигледно уште не ја заборавил 2010

MTM - 22.06.2021

Рафаел ван дер Варт вчера се јави со контроверзна изјава во која изјави дека Шпанија е „најужасната“ репрезентација на ЕУРО 2020 и со надеж дека Холандија ќе ја добие токму „фуријата“ за противник во осминафиналето.

Коке со брутален одговор за Ван дер Варт: Очигледно уште не ја заборавил 2010

Точка - 22.06.2021

Рафаел ван дер Варт вчера се јави со контроверзна изјава во која изјави дека Шпанија е „најужасната“ репрезентација на ЕУРО 2020 и со надеж дека Холандија ќе ја добие токму „фуријата“ за противник во осминафиналето.

Матичниот клуб му честиташе на Пандев: „Од дете на ФК Беласица до најдобриот македонски фудбалер во историјата!“

Точка - 22.06.2021

По 20 години кариера и 122 натпревари Горан Пандев замина во репрезентативна пауза. Пандев е нашиот најдобар стрелец во историјата, а против Холандија ги одигра последните минути во дресот на мекедонската фудбалска репрезентација , па откако го ...

Ѕвездата на Јунајтед го испрати Пандев во пензија: Фудбалот никогаш нема да биде само игра

Точка - 22.06.2021

Македонската фудбалска легенда, Горан Пандев во текот на вчерашниот ден со средбата против Холандија во Амстердам стави крај на својата репрезентативна кариера. Популарниот Гоче одлучи дека е време да стави крај на настапите за националниот тим и ...

Емотивно збогување на Пандев од репрезентативниот дрес

Таратур - 22.06.2021

По 20 години и 122 натпревари за македонската репрезентација, Горан Пандев вчера за последен пат го носеше дресот на Македонија. „Возбуден сум, благодарен сум на целата македонска јавност, 20 години носење на овој свет дрес за мене беше посебна ...

Момент за историја: Шпалир од соиграчите, овации од трибините за Пандев

Кајгана - 22.06.2021

Уште се живи емоциите од вчерашниот натпревар на македонската репрезентација на ЕУРО 2020 против Холандија. Поразот на „рисовите“ сепак падна во сенка на монументалниот момент за репрезентацијата, но и за македонскиот фудбал воопшто – Горан Пандев ...

И Бруно Фернандеш го поздрави Пандев: Никогаш не е само игра!

Денар - 22.06.2021

Ѕвездата на Манчестер јунајтед и на португалската репрезентација, Бруно Фернандеш, како и сите искрени фудбалски фанови се воодушеви од вчерашните емотивни сцени на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам, каде што се збогувавме со „Гранде“ Горан Пандев.

Шпалир и стоечки овации на „Јохан Кројф Арената“ за најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев

MakPress - 22.06.2021

Громогласни аплаузи од холандските и македонските навивачи доби Горан Пандев во 69. минута кога беше заменет на неговиот последен натпревар во дресот со националниот грб. Соиграчите на „Гранде Пандев“ од македонската репрезентација застанаа во ...

Пандев: Направивме нешто што цела Македонија ја направивме горда, среќна

PressingTV - 22.06.2021

Овој натпревар ќе остане во вечно сеќавање во мојата кариера, во мојот живот, бидејќи направивме нешто што цела Македонија ја направивме горда, среќна . После 30 години едноставно играме на едно големо натпреварување, на ваков амбиент, на вакви ...

Фото на денот: Проштален фудбалски „танц“ на Горан Пандев

Deutsche Welle - 21.06.2021

Со денешниот натпревар против Холандија на Европското првенство, капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев се простува од националниот дрес. „Заедно со колегите и селекторот направивме нешто што не знам дали некоја друга ...

Пандев се повлекува од репрезентацијата како икона и рекордер со исполнети сништа

Сакам да кажам - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација денеска останува без својата икона откако Горан Пандев објави дека мечот со Холандија на Европското првенство ќе му биде последен во националниот дрес.

Македонија го завршува дебито на Евро 2020: Последен натпревар на Пандев во македонскиот дрес

360 степени - 21.06.2021

Денешниот натпревар против Холандија на Евро 2020 е најверојатно последен и за селекторот Ангеловски Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска ќе го одигра својот последен натпревар во репрезентативниот дрес.

Пандев испратен со овации, Македонија се прости од европското првенство со пораз од Холандија

Сакам да кажам - 21.06.2021

Македонија со три порази во Ц групата го заврши историскиот прв настап на европските првенства. Тоа беше заокружено на арената „Јохан Кројф“ во Амстердам, каде што најдобрите македонски фудбалери во смела и отворена игра изгубија од Холандија со ...

И Холанѓаните му се наклонија на Пандев на збогувањето од репрезентацијата

Сакам да кажам - 21.06.2021

Горан Пандев за последен, 122. пат вечерва го носеше дресот на македонската фудбалска репрезентација. Со тоа завршуваат една ера во македонскиот фудбал и една од најблескавите репрезентативни приказни во историјата на македонскиот спорт.

Денешниот меч со Холандија, последен за Горан Пандев

Телма - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација денеска останува без својот капитен откако Горан Пандев објави дека денешниот меч со Холандија на Европското првенство ќе му биде последен во националниот дрес.

„Јохан Кројф“ арена денеска ќе еруптира од емоции: Пандев во последен настап за Македонија

Нова ТВ - 21.06.2021

Сашко Ѓ. Димовски Македонија попладнево (18 ч.) го има последниот настап на Европското првенство во фудбал. Но, мечот против фаворизираната Холандија на „Јохан Кројф арена“ е многу повеќе од обичен натпревар.

Ќириќ пред дуелот со Холандија: Ако можевме со една велесила како што е Германија..!

Слободен Печат - 21.06.2021

Македонската А репрезентација денеска од 18.00 часот ќе го игра својот последен натпревар на Европското првенство, трет во групата „Ц“ против Холандија. Овој меч во Амстердам ќе биде последен во репрезентативниот дрес за капитенот Горан Пандев кој е ...

Емотивен ден во македонската репрезентација, Ристовски веќе почна да плаче за Пандев (ФОТО)

МКД - 21.06.2021

Денешниот натпревар против Холандија е посебен за Горан Пандев кој за последен пат ќе го облече дресот на Македонија, емоциите кај сите фудбалери се големи, а посебно кај Стефан Ристовски кој е еден од најприврзаните со Горан Пандев.

(ФОТО) Последниот танц на големиот Пандев: Стефан Ристовски во солзи

Фокус - 21.06.2021

Мошне емотивно ќе биде на денешниот последен меч за Македонија на ова Европско првенство против селекцијата на Холандија од 18 часот. Тоа ќе биде последен натпревар за големиот Горан Пандев кој долги години беше најголем репрезент на македонскиот ...

Последен „танц“ на Пандев за репрезентацијата, „црвено-жолтите“ со „лалињата“ ќе се збогуваат од ЕУРО 2020

ТВ21 - 21.06.2021

Арената Јохан Кројф е главниот стадион во холандскиот главен град – Амстердам и стадионот на холандскиот клуб Ајакс. Изграден во 1996 во вредност од 140 милиони евра, стадионот порано беше познат како Амстердам Арена, но потоа беше преименуван во ...

Македонските навивачи во голем број се загреваат пред „Јохан Кројф“ Арената, тука е и легендата со тапанот (ВИДЕО)

МКД - 21.06.2021

Македонската репрезентација ќе има сериозна поддршка и на мечот со Холандија во Амстердам, црвено-жолтата боја доминира пред „Јохан Кројф“ Арената. Се очекува на денешниот натпревар Холандија како домаќин да има поголема поддршка од трибините на ...

ВИДЕО: Македонските и холандските навивачи со ракија ја загреваат атмосферата во Амстердам!

Слободен Печат - 21.06.2021

Сите со нетрпение го чекаме натпреварот од групата „Ц“ на Европското првенство помеѓу Македонија и Холандија (18.00 часот) на теренот во „Јохан Кројф“ Арената. Играчите се подготвени, навивачите се подготвени, сите подготвени да уживаме во уште еден ...

ФОТО: Не е само Пандев, уште двајца фудбалери се збогуваат со репрезентативниот дрес!

Слободен Печат - 21.06.2021

Вчера капитенот на А репрезентацијата, Горан Пандев најави дека денеска против Холандија од 18.00 часот ќе го игра последниот натпревар во сениорскиот дрес. „Гранде“ Пандев со своите игри и голови заслужи барем за последниот меч со националната ...

„Те молам Пандев, само уште една година“ (ФОТО)

МКД - 21.06.2021

Македонските навивачи бараат од Горан Пандев да остане уште една година, да ги доигра и квалификациите за Светското првенство на кое имаме реални шанси да се пласираме. Горан Пандев денеска го игра последниот натпревар за Македонија, на трибините на ...

Пандев се простува од репрезентацијата со натпреварот Македонија- Холандија

Канал5 - 21.06.2021

Македонија и Холандија од 18 часот го играат натпреварот од 3.коло од групата Ц на Европското првенство на арената Јохан Кројф во Амстердам. Двете екипи веќе ја знаат својата судбина пред овој натпревар.

ФОТО+ВИДЕО: Убава атмосфера на „Јохан Кројф“ Арената, грмат македонските навивачи во Амстердам!

Слободен Печат - 21.06.2021

Од 18.00 часот македонската фудбалска репрезентација ќе го игра последниот натпревар на Европското првенство во Амстердам против селекцијата на Холандија. Се веат македонските знамиња и на „Јохан Кројф“ Арената во Амстердам, навивачите во градот со ...

Македонија против Холандија во последниот натпревар за нашите репрезентативци на Евро2020

Канал5 - 21.06.2021

На Арената „Јохан Кројф“ во Амстердам почеток на натпреварот Македонија -Холандија, последен за нашите репрезентативци на Европското првенство... Но, простувањето на капитенот големиот Горан Пандев од македонскиот репрезентативен дрес е она што ...

Холандија со голем гест: Вајналдум му подари специјален дрес на Пандев | ФОТО

Сител - 21.06.2021

Горан Пандев доби холандски дрес од страна на капитенот на Холандија Џорџино Вајналдум со неговото име пред почетокот на последниот дуел за нашата репрезентација. Фудбалерот на Барселона му подари дрес со број 122, колку што натпревари одигра Пандев ...

Пандев доби холандски дрес со негово име

Фокус - 21.06.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец и легенда, Горан Пандев доби подарок од домашната селекција пред денешниот натпревар. Популарниот Гоче доби холандски дрес од капитенот на „лалињата“, Џорџино Вајналдум со неговото име со испишана бројка 122, ...

ВИДЕО: Голем гест од Холандија – ѕвездата на Ливерпул Вајналдум со специјален дрес за Пандев!

Слободен Печат - 21.06.2021

Горан Пандев непосредно пред натпреварот со Холандија на „Јохан Кројф“ Арената во Амстердам противниците му оддадоа голема почит на нашиот напаѓач. Пандев доби специјален холандски дрес со бројот 122 што го означува вкупниот број на настапи во ...

Зоран Заев со холандскиот премиер го следи мечот на Македонија на „Јохан Кројф“ Арената (ФОТО)

МКД - 21.06.2021

Премиерот на Македонија, Зоран Заев заедно со неговиот холандски колега Марк Руте го следи натпреварот на нашата репрезентација на Европското првенство на „Јохан Кројф“ Арената во Амстердам.

Зарем немаше ли фаул над Пандев при првиот гол?

Оff.net - 21.06.2021

Ни главниот судија, ни помошниците, па ниту во ВАР собата не го видоа очигледниот прекршок на Блинд врз Горан Пандев на средина од првиот дел по кој падна првиот гол на средбата. ...

ВИДЕО: Ти благодариме Пандев, и Снајдер со аплаузи за македонската фудбалска легенда!

Слободен Печат - 21.06.2021

Горан Пандев ја заврши репрезентативната кареира во третиот настап на Европското првенство на дуелот против Холандија. При водство од 3:0 за „лалињата“ во 69 минута Пандев ја напушти играта испратен со аплаузи од навивачите на стадионот, нашите ...

Заврши историското ЕП за Македонија, заврши и репрезентативната кариера на Пандев (ВИДЕО)

Телма - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација се прости од Европското првество со убедлив пораз од Холандија од 3-0. Тоа беше и последниот фудбалски танц на капитенот Горан Пандев, како и за селекторот Игор Ангеловски, а од националниот тим се повлекуваат и ...

Емотивно ќе биде на „Јохан Кројф“ Арената, Пандев денеска за последен пат ќе го носи македонскиот дрес

МКД - 21.06.2021

Македонската репрезентација денеска против Холандија го игра последниот натпревар на Европското првенство, ова ќе биде меч со посебни емоции, Горан Пандев за последен пат ќе го облече националниот дрес.

Пандев емотивно испратен во репрезентативна пензија

Сител - 21.06.2021

Во 68-та минута од дуелот со Холандија, капитенот на македонската фудбалска репрезантација Горан Пандев ја напушти играта и се збогуваше со националниот дрес. Цела Амстердам Арена со стоечки овации и аплауз го испратија Пандев до пензија.

Крај со пораз од Холандија, Пандев го одигра последниот натпревар за Македонија (ВИДЕО)

МКД - 21.06.2021

Македонската репрезентација со убедливи 3-0 го загуби натпреварот против Холандија, но не разочара, Горан Пандев го одигра последниот меч во дресот на Македонија. Со пораз од Холандија, Македонија го заврши настапот на Европското првенство.

Пандев со овации се прости од репрезентацијата, Холандија победи со 3:0

Канал5 - 21.06.2021

Холанѓените ја совладаа Македонија (3-0) во Амстердам во 3. коло од групата Ц на Европското првенство. Холанѓаните дојдоа до победата благодарение на головите на Мемфис (24 ’) и Вијналдум (51’, 58 ’).

Пандев испратен со шпалир, стоечки овации од Снајдер и цела „Јохан Кројф“ Арена (ВИДЕО)

МКД - 21.06.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев денеска го одигра последниот натпревар за Македонија. Пандев во игра излезе во 69. минута, а тогаш неговите соиграчи направија шпалир за да му оддадат најголема чест на нашиот капитен.

Пандев се прости од репрезентацијата, која доживеа трет пораз на ЕУРО 2020

Р.С.Европа - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација загуби со 3:0 на натпреварот против Холандија на Европското првенство 2020. Капитенот Горан Пандев се прости од репрезентативниот дрес со пораз на последниот натпревар од групата Ц.

(ФОТО) Емотивен момент за Пандев: Збогум со репрезентацијата

Фокус - 21.06.2021

После 122 меча зад своето име и 38 погодоци, фудбалскиот великан Горан Пандев реши да каже збогум за македонската репрезентација. Посебно беше емотивно кога Пандев во 70-та минута излезе од игра и беше поздравен од своите соиграчи со прегратки и ...

Холанѓаните со почит кон Пандев (ВИДЕО)

Канал5 - 21.06.2021

Горан Пандев се прости од играњето за Македонија на натпреварот против Холандија. Збогум на македонската репрезентација од Европското првенство е и негово збогување со репрезентацијата за која настапи 122 пати.

Пандев: Јас заминувам, но во оваа репрезентација има многу лидери, убеден сум дека ќе ја однесат Македонија на СП

МКД - 21.06.2021

Горан Пандев е полн со емоции, денеска го одигра последниот натпревар за репрезентацијата, тој верува дека Македонија има светла иднина бидејќи во составот има играчи кои се вистински лидери и кои знаат како да ја носат напред.

Пандев: Срцето ми е полно, ова е мојот максимум и не можам повеќе!

Фокус - 21.06.2021

Многу емоции имаше денеска по последниот натпревар на Горан Пандев за македонската репрезентација против Холандија. После мечот, Пандев упати благодарност до целата македонска јавност, но и до сите луѓе со кои се дружел во репрезентацијата во ...

ВИДЕО: Играјте за Пандев, за Македонија, со срце на терен против холандските „лалиња“!

Слободен Печат - 21.06.2021

Македонската А репрезентација денеска од 18.00 часот на „Јохан Кројф“ Арената во Амстердам против Холандија ќе го игра третиот натпревар од групата „Ц“ и воопшто последен на Европското првенство.

Пандев: Срцето ми е полно, среќен сум што вака ја завршив репрезентативната кариера

Сител - 21.06.2021

По 20 години и 122 натпревари во македонската репрезентација, Горан Пандев денеска за последен пат го носеше дресот на Македонија и го одигра последниот натпревар за репрезентацијата. „Возбуден сум, благодарен сум на целата македонска јавност, 20 ...

Пандев: Имаше фаул, Блинд им призна на судиите

МКД - 21.06.2021

За спорниот момент при првиот гол на Холандија, Горан Пандев вели дека имало конткат, бил фаулиран од Блинд, но судиите често им прогледуваат низ прсти на фаворитите. Холандија поведе со сомнителен погодок, Горан Пандев беше фаулиран пред ...

Чурлинов: Македонија ќе продолжи да биде силна

МКД - 21.06.2021

Еден од фудбалерите кои се иднината на македонската репрезентација е и Дарко Чурлинов за кого искуството од настапот на Европското првенство може да биде многу значајно за кариерата. Дарко Чурлинов смета дека без разлика на тоа што Горан Пандев се ...

Пандев: Им го отстапувам местото на помладите, треба повеќе вакви натпревари и повеќе искуство!

Слободен Печат - 21.06.2021

Македонската репрезентација со пораз од Холандија на арената „Јохан Кројф“ го заврши настапот на Европското првенство. Нашата селекција загуби со 3:0 на последниот натпревар во репрезентативниот дрес за капитенот Горан Пандев.

Пандев: Ми беше чест и гордост изминатите 20 години да го носам македонскиот дрес

24 Вести - 21.06.2021

Горан Пандев вечерва се прости од македонската репрезентација. Тој им посака успех на своите досегашни соиграчи во идните квалификациски циклуси. - Чест и гордост беше за мене да го носам македонскиот дрес изминатите 20 години.

ЕУРО2020: Македонските фудбалери денеска против Холандија за достојно збогување на Горан Пандев

24 Вести - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација за последен пат со капитенот Горан Пандев во составот денеска против домаќинот Холандија во Амстердам го игра завршниот натпревар на ЕУРО2020. Две децении по дебито во националниот дрес, Пандев вчера официјално ...

ВИДЕО: Пандев двапати ја тресеше холандската мрежа, нека биде така и во Амстердам!

Слободен Печат - 21.06.2021

Денеска најдобрата македонска репрезентација го завршува настапот на Европското првенство, од 18.00 часот во Амстердам во рамките од третото коло во групата „Ц“ ќе игра против фаворитот Холандија.

ЕУРО: За Пандев офанзивно против силната Холандија

Канал5 - 21.06.2021

Најдобрите фудбалери на Македонија попладнево ги завршуваат натпреварите на за нас историскиот прв европски шампионат. Во 3 коло од групата Ц противник на црвено жолтите е фаворитот Холандија.

Вечерва битка со Холандија за достојно збогување на Пандев

Фокус - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација за последен пат со капитенот Горан Пандев во составот денеска против домаќинот Холандија во Амстердам го игра завршниот натпревар на ЕУРО2020. Две децении по дебито во националниот дрес, Пандев вчера официјално ...

Македонија денес го игра последниот натпревар на ЕУРО2020, последен меч и за Горан Пандев во националниот дрес

Сител - 21.06.2021

Фудбалската репрезентацијата на Македонија денес во 18.часот во Амстердам го игра својот последен натпревар на ЕУРО 2020 против репрезентацијата на Холандија. Ова беше историски прв настап за нашата репрезентација на Европско првенство, и иако ...

Ова е листата од селекции на кои Пандев им даваше голови за Македонија: Од Катар до Канада… и пола Европа

Екипа - 21.06.2021

Горан Пандев попладнево против Холандија ќе го игра својот 122. натпревар во дресот на македонската репрезентација, последен меч на најдобриот македонски фудбалер на сите времиња за националниот тим, простување токму онакво какво што тој посакуваше ...

Ристовски не можеше да ги задржи солзите пред последниот натпревар на Пандев 📸

Спортски - 21.06.2021

Стефан Даскалов за Спортски од Амстердам Македонскиот капитен Горан Пандев денес го игра последниот натпревар во дресот на репрезентацијата и тоа секако дека е посебно емотивно. Стефан Ристовски кој покрај тоа што е негов соиграч и добар пријател не ...

Играме за Гранде Пандев, за себе, за Македонија…!

Екипа - 21.06.2021

ЕКИПА во Амстердам Македонската репрезентација денеска од 18 часот на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам против Холандија го игра последниот натпревар на ЕВРО 2020, на дебитансткото свое учество во историјата на едно големо фудбалско натпреварување.

ФОТО: Македонските и холандските навивачи заеднички го слават фудбалот!

Gol.mk - 21.06.2021

Атмосферата во Амстердам не е како во Букурешт, но тоа не значи дека нема македонски навивачи во главниот град на Холандија . И покрај ситниот дожд, кој денес врне од раните утрински часови, многу Македонци од земјите на Бенелукс и овој дел на ...

Македонските навивачи го „освоија“ Еуро 2020 – главни се и на „Јохан Кројф Арена“ (ФОТО)

Sport 1 - 21.06.2021

Македонските навивачи на ова Европско првенство се хит на шампионатот, па без оглед што во Букурешт имавме наше шоу и ги импресиониравме сите, ништо полошо не е ни на амстердамнската убавица, Арената „Јохан Кројф“ каде повторно една трибина е во – ...

Пандев знае како против Холандија, нека блесне и во неговиот „последен танц“ 🎥

Спортски - 21.06.2021

Македонскиот капитен Горан Пандев денес ќе го одигра последниот натпревар во репрезентативниот дрес. Горан Пандев цели две децении го носи дресот Македонија, а во кариерата има постигнато два гола во два различни натпревари против Холандија, нашиот ...

ВИДЕО: Гранде Пандев со „шпалир“ испратен во репрезентативна пензија!

Gol.mk - 21.06.2021

Горан Пандев беше на терен до 68. минута на натпреварот против Холандија, а кога доби сигнал за измена, следеше емотивен момент за секој Македонец кој го сака фудбалот. Најдобриот македонски фудбалер беше заменет и на негово место влезе Тихомир ...

Овации и шпалир за дефинитивно збогум со репрезентацијата: Пандев влезе во историските книги (Видео)

Дерби - 21.06.2021

Легендарниот Горан Пандев и дефинитивно стави крај на репрезентативната кариера и го одигра последниот натпревар во националниот дрес на денешната средба со Холандија. Последниот натпревар од Европското првенство за Македонија против „лалињата“ беше ...

„Шпалир“ за „Гранде“ на последниот меч за Македонија (ВИДЕО)

Екипа - 21.06.2021

Горан Пандев доби „шпалир“ од соиграчите по излегувањето од теренот во 69. минута од мечот против Холандија. Како што најави и претходно ова за него беше последен натпревар во дресот со националните бои, а на најдобар можен начин беше испратен од ...

Пандев испратен во пензија со стоечки аплауз од цела Амстердам Арена (ФОТО+ВИДЕО)

Sport 1 - 21.06.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација ја заврши репрезентативната кариера откако после 65 минути игра беше изваден од игра при негатива на Македонија со 0-3, па цела Амстердам Арена со стоечки овации и аплауз го испратија македонскиот ...

Холанѓаните со овации за Пандев: Цел „Јохан Кројф“ го поздрави капитенот 🎥

Спортски - 21.06.2021

Стефан Даскалов за Спортски од Амстердам Kaпитенот Горан Пандев денес го одигра последниот натпревар во репрезентативниот дрес. Капитенот беше заменет во второто полувреме, а тогаш беше поздравен од целиот тим, но и од целата „Јохан Кројф“ Арена.

Сакаме реприза: Двата гола на Пандев против Холандија (видео)

Екипа - 21.06.2021

Горан Пандев денеска против Холандија ќе го игра последниот натпревар во македонскиот дрес, означувајќи крај на фантастичната репрезентативна кариера која кулминираше со овој настап на ЕВРО 2020.

Македонските навивачи се загреваат во Амстердам пред мечот со Холандија (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација ќе го одигра последниот натпревар на Еуро 2020 против Холандија во Амстердам, каде што ќе има поддршка од навивачите, кои веќе почнаа да се загреваат за мечот.

Алиоски пред завршниот меч на Пандев: Последниот танц на легендата (ФОТО)

Дерби - 21.06.2021

Од 18 часот ќе го одиграме последниот меч на Европското првенство и тоа против селекцијата на Холандија на „Јохан Кројф Арената“ во Амстердам. Ние немаме никакви шанси за пласман во следната фаза, ама оваа средба има посебно значање затоа што истата ...

Низ поофанзивна поставеност до бодови на мечот со „лалињата“

Екипа - 21.06.2021

Македонската репрезентација посакува со позитивен резултат денеска од 18 часот против Холандија на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам да стави точка на настапот на ЕВРО 2020. Сето тоа и како последно благодарам од репрезентативците за Горан Пандев, ...

Македонија во Амстердам игра за честа, бате Горан и достојна одјава на ЕП!

Gol.mk - 21.06.2021

Репрезентацијата на Македонија ќе ги заврши своите настапи на Европското првенство по третиот дуел, кој е закажан за денес на „Јохан Кројф Арената“ против Холандија. Иако се игра во Амстердам, нашата селекција е номинален домаќин.

ВИДЕО: Многу емоции…, моменти за морници…, Овации за Гранде на „Јохан Кројф арена“!

Екипа - 21.06.2021

ЕКИПА во Амстердам, Роберт Спасовски (ФОТО/ ВИДЕО) Вистински моменти за морници кои емотивно го допреа секој поддржувач на македонската репрезентација. Со овации најголемиот фудбалер во македонската историја Горан Пандев испратен на „Јохан Кројф ...

Холанѓаните спремаат кореографија за Горан Пандев! (ФОТО)

Sport 1 - 21.06.2021

Холандија ќе ја пречека Македонија во Амстердам од 18 часот во последниот меч од групната фаза, кој ќе биде и последен за капитенот Горан Пандев, а поради тоа Холанѓаните подготвија посебна кореографија во чест на македонскиот фудбалер.

И Холанѓаните обединети со Македонците: Се во знакот на Пандев (ФОТО)

Екипа - 21.06.2021

И домаќините на денешниот натпревар меѓу Холандија и Македонија во 3. коло од Групата Ц на ЕВРО 2020 се вклучуваат во дополнување на амбиентот за последниот натпревар на Горан Пандев во македонскиот дрес.

Затоа е ГРАНДЕ: Холанѓаните со поддршка и за Горан Пандев! (ФОТО)

Gol.mk - 21.06.2021

Горан Пандев, македонската фудбалска икона, против Холандија за последен пат ќе го носи дресот на Македонија и Европското првенство (ЕП) ќе биде за него последен настан во репрезентативната кариера. Поддршка за Пандев пристигнува од сите страни.

Ристовски не може да ги запре солзите - Пандев го теши! (ФОТО)

Sport 1 - 21.06.2021

Македонскиот капитен Горан Пандев денеска ќе го одигра последниот меч во дресот на нашата репрезентација, а тоа ептен тешко му падна на Стефан Ристовски пред натпреварот против Холандија во Амстердам.

Од најмало до најстаро: Горан Пандев – фала ти! (ФОТО/ ВИДЕО)

Екипа - 21.06.2021

ЕКИПА во Амстердам, Роберт Спасовски (ФОТО/ ВИДЕО) Повеќе од 2.000 македонски фанови ќе бидат присутни на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам како поддршка за македонската репрезентација на последниот меч од ЕВРО 2020, против Холандија.

Последните репрезентативни метри на „Гранде Пандев“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 21.06.2021

ЕКИПА во Амстердам, Роберт Спасовски (ФОТО) Резултатскиот исход од натпреварот со Холандија, за нас, останува во втор план во моментите кога целиот фокус очекувано беше на последните минути на големиот Горан Пандев.

Пандев: Благодарност до цела нација – Моја конечна одлука е дека одам во репрезентативна пензија

Екипа - 21.06.2021

Капитенот Горан Пандев го одигра последниот натпревар за Македонија во поразот од Холандија од 3-0. Пандев по мечот изјави дека оваа негова одлука е конечна и дека дефинитивно заминува во репрезентативна пензија.

Пандев: Овој пат нема простор за враќање, од срце ќе навивам за овие момци!

Gol.mk - 21.06.2021

Македонија ги заврши настапите на своето дебитантско учество на Европските првенства. Холандија покажа зошто ја имаше фаворитската улога во групата Ц и нè порази со 3-0, во натпревар во кој нашите избраници и покрај поразот одиграа одлично, ...

Пандев: Одлуката е конечна, срцето ми е полно!

Sport 1 - 21.06.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев замина во пензија и објави дека му е полно срцето и дека нема шанси за да се премисли, зашто повеќе од ова не може да даде во националниот дрес.

Емоции во Амстердам: „Гранде“ му ја предаде палката на својот наследник (ФОТО)

Екипа - 21.06.2021

Горан Пандев денеска против Холандија ќе го одигра последниот натпревар во дресот на фудбалската репрезентација на Македонија. Пред натпреварот Пандев емотивно му ја предаде лидерската „палка“, на Стефан Ристовски кој ќе биде нов капитен на ...

Чурлинов со емотивна објава за Пандев: Првпат кога татко ми ме однесе на стадион…

Екипа - 21.06.2021

Денешниот меч со Холандија нема да биде само последен за Македонија на овој европски шампионат, туку и крај на една ера, на ерата на Горан Пандев, кој со години наназад го носеше репрезентативниот дрес.

ФОТО: Горан Пандев го тешеше тажниот Ристовски во Амстердам

Gol.mk - 21.06.2021

Горан Пандев соопшти дека заминува во пензија и ги растажи соиграчите кои со него сакаа по Европското првенство да бркаат пласман и на Светското првенство (СП) кое ќе се игра во 2022 година.

Чурлинов испрати емотивна порака до Пандев (ФОТО)

Sport 1 - 21.06.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев го игра последниот натпревар во националниот дрес, а неговиот помлад колега Дарко Чурлинов испрати емотивна порака преку социјалните мрежи.

Пандев се одјави како вистински великан и откри каква порака им испратил Блинд на судиите

Дерби - 21.06.2021

Горан Пандев на величестевен начин беше испратен на „Јохан Кројф арена“ од сите свои соиграчи и стручниот штаб, но покрај импровизираниот шпалир, на нозе станаа и сите холандски фанови, вклучувајќи го и легендарниот Весли Снајдер кој со стоечи ...

Емоции пред последниот меч на ЕП: Ристовски во прегратка со Пандев (ФОТО)

Дерби - 21.06.2021

За неколку часа македонската репрезентација ќе го заокружи дебитанскиот настап на Европските првенства и тоа со средбата против Холандија во Амстердам. Овој меч ќе биде последен за нашиот Горан Пандев во националниот дрес, па емоциите ќе бидат ...

„Дури и Блинд им призна на судиите дека ме фаулирал, ама тие останаа неми!“

Sport 1 - 21.06.2021

Селекцијата на Македонија загуби и во последниот натпревар на ЕУРО 2020 попладнево против Холандија (0-3), по кој останува горчина кај македонските навивачи, пред сѐ поради одличниот старт на жолто-црвените и сомнителниот начин на кој „лалињата“ ...

Последниот македонски танц на капитенот: Холандија му е втора најомилена на Пандев!

Sport 1 - 21.06.2021

После две децении во црвено-жолтиот дрес, 122 меча, 38 гола, последниот меч на дебитантското Еуро 2020 со Македонија за Горан Пандев, во Амстердам против Холандија ќе биде последниот танц на фудбалскиот терен во националниот дрес пред да замине во ...

И премиерот Заев на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам со поддршка за Македонија (ФОТО)

Екипа - 21.06.2021

ЕКИПА во Амстердам, Роберт Спасовски (ФОТО) Македонската репрезентација го игра последниот свој натпревар на ЕВРО 2020 против Холандија на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам. Од трибините на едно од најпрекрасните фудбалски изданија, поддршка за ...

Холанѓаните му дадоа специјален дрес на Пандев! (ФОТО)

Sport 1 - 21.06.2021

Холандската фудбалска репрезентација денеска со господски потег му посака пензија на капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев откако Џорџино Вајналдум, капитенот на „лалињата“ му врачи специјален дрес на македонскиот ас.

Голем гест на Холанѓаните: Вајналдум му подари дрес на Пандев (Фото)

Дерби - 21.06.2021

Јасно е дека денешниот натпревар помеѓу Холандија и Македонија ќе биде во знакот на нашиот капитен, големиот Горан Пандев кој го игра последниот натпревар во репрезентативниот дрес, а веројатно и во кариерата.

ВИДЕО: Прекрасен гест на Холанѓаните, Пандев доби специјален дрес на последниот меч за Македонија!

Gol.mk - 21.06.2021

Горан Пандев ја игра последната средба во репрезентативниот дрес на Македонија . 37-годишникот ќе ја заокружи кариерата со 122 настапи за А-тимот. Легендата започна пред 20 години, а се продлабочи со херојскиот погодок против Грузија кој ја однесе ...

Пандев со солзи во очите ја пееше химната за последен пат како капитен на Македонија (ВИДЕО)

Sport 1 - 21.06.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев со солзи во очите денеска за последен пат ја испеа националната химна на последниот меч од ова деби на Македонија на Европското првенство.

Подготвени за последниот танц на ЕВРО 2020… (ФОТО)

Екипа - 21.06.2021

Македонските репрезентативци се подготвени за последниот свој танц на ЕВРО 2020 и натпреварот со Холандија од 18 часот на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам. Моментов овековечен со заедничка фотографија на целокупната македонска експедиција во ...

Убав гест: Холанѓаните имаа подарок за последниот натпревар на Пандев

Спортски - 21.06.2021

Стефан Даскалов за Спортски од Амстердам. Македонската фудбалска репрезентација денес го игра натпреварот против Холандија во Амстердам, а овој натпревар е посебен затоа што е последен репрезентативен во кариерата за Горан Пандев.

Македонската фудбалска репрезентација изгуби од Холандија

еМагазин - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација изгуби од Холандија со три примени гола. Со овој натпревар, македонските фудбалери го завршија настапот на Еуро 2020. ...

ФОТО: Холандија со специјален дрес се збогува од Пандев

Вечер Прес - 21.06.2021

Пред почетокот на натпреварот помеѓу репрезентациите на Македонија и Холандија, капитенот на „лалињата“, Џими Вајналдум, му подари специјален дрес на капитенот на нашиот национален тим, Горан Пандев, кој го одигра и последниот 122 натпревар во ...

ФОТО: Фала ти за се ГРАНДЕ ПАНДЕВ!

Вечер Прес - 21.06.2021

Фудбалската репрезентација на Македонија со нов пораз се збогува од првото големо натпреварување. Избраниците на Игор Ангеловски дадоа се од себе и на третиот натпревар од групната фаза на ЕП 2020, но домаќинот, репрезентацијата на Холандија ...

„Трета среќа“ за Македонија вечерва во Амстердам

+инфо - 21.06.2021

Денешниот дуел со Холандија почнува од 18 часот на Арената „Јохан Кројф“ во Амстердам. Македонската фудбалска репрезентација за последен пат со капитенот Горан Пандев во составот денеска против домаќинот Холандија во Амстердам го игра завршниот ...

Овации на „Јохан Кројф“ и шпалир од соиграчите за Горан Пандев

Независен - 21.06.2021

Холандија– Громогласни аплаузи од холандските и македонските навивачи доби Горан Пандев во 69. минута кога беше заменет на неговиот последен натпревар во дресот со националниот грб. Соиграчите на „Гранде Пандев“ од македонската репрезентација ...

Oвации и шпалир за Гранде Пандев

+инфо - 21.06.2021

Пандев денес го одиграа 122 натпревар во својата репрезентативна кариера во која постигна 38 голови. Громогласни аплаузи од холандските и македонските навивачи доби Горан Пандев во 69. минута кога беше заменет на неговиот последен натпревар во ...

На „Градски“ ти се восхитував, сега за последен пат сум со тебе на теренот, Чурлинов со емотивна порака за „Гранде ...

ММС - 21.06.2021

Денешниот натпревар против Холандија, освен што ќе претставува и официјално збогување на македонската фудбалска репрезентација од Европското првенство, туку ќе биде и последен во „црвениот“ дрес на иконата Горан Пандев.

(Фото) Пандев се опрости од македонската репрезентација на натпреварот со Холандија

еМагазин - 21.06.2021

Македонскиот репрезентативец и капитен на вечерашниот натпревар со Холандија, се опрости од македонската репрезентација. Во моментот кога беше извршена замената, неговите соиграчи но и публиката во арената го скандираа неговото име.

„Среќен сум што на едно големо натпреварување се опростувам од репрезентацијата,“ вели Пандев

еМагазин - 21.06.2021

На денешниот натпревар против Холандија, „гранде “ се опростува од македонската фудбалска репрезентација. „Секој меч за мене во репрезентацијата е емотивен и сигурно дека ова за мене ќе биде посебен натпревар.

Позната е бојата на дресот во кој Пандев ќе го одигра последниот натпревар

Пулс24 - 21.06.2021

Горан Пандев против Холандија ќе го одигра последниот натпревар за македонската репрезентација. Капитенот на македонската фудбалска репрезентација во бел дрес ќе се прости од националниот тим.

(ФОТО) СОЛЗИ И ЕМОЦИИ: Фудбалерите не ја кријат тагата за Пандев, Гранде за последен пат

Фактор - 21.06.2021

Македонската фудбалскаа репрезентација днеска го игра натпреварот со тимот на Холандија во првата фаза од Европското првенство во фудбал, кој за нашите е последен. Но овој меч е еден со големи емоции не само затоа што ја заокружува големата приказна ...

Од „Беласица“ на Европско – како се градеше кариерата на Гранде Горан (ВИДЕО)

+инфо - 21.06.2021

Македонскиот репрезентентативец засега се збогува до настапите во националниот дрес на Македонија, но сѐ уште не е познато кога тој ќе ги закачи копачките на ѕид и ќе се прости со официјалното играње на фудбал, затоа што Пандев има договор за уште ...

ФОТО: Пандев ги растажи соиграчите

Вечер Прес - 21.06.2021

Македонските фудбалери вечерва против Холандија под силни емоции ќе го играат завршниот натпревар на ЕП 2020 по објавата на капитенот Горан Пандев дека за последен пат го облекува репрезентативниот дрес.

Пандев: Ми беше чест и гордост изминатите 20 години да го носам македонскиот дрес

Либертас - 21.06.2021

Горан Пандев вечерва се прости од македонската репрезентација. Тој им посака успех на своите досегашни соиграчи во идните квалификациски циклуси. – Чест и гордост беше за мене да го носам македонскиот дрес изминатите 20 години.

ЕУРО2020: Македонските фудбалери денеска против Холандија за достојно збогување на Пандев

Бриф - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација за последен пат со капитенот Горан Пандев во составот денеска против домаќинот Холандија во Амстердам го игра завршниот натпревар на ЕУРО2020. Две децении по дебито во националниот дрес, Пандев вчера официјално ...

ИСТОРИЈА: Шпалир за гранде Пандев, легендата испратена со овации

Фактор - 21.06.2021

Македонија играше на Европското првенство во фудбал што е настан за историја, а историски беше и последниот натпревар попладнево со Холандија во Амстердам кој Македонија го изгуби но беше последен за капитенот Горан Пандев. Тој беше на терен до 68.

Стефан Ристовски се расплака за Бате Горан – Емоциите никој не може да ги сокрие во Амстердам

ММС - 21.06.2021

Еден од најголемите приврзаници и ученици на Горан Пандев, десниот бек Стефан Ристовски на четири часа пред мечот не можеше да ги сокрие емоциите за Бате Горан и се расплака пред објективот на ФФМ.

Беше чест и гордост да се носи 20 години овој дрес, овојпат враќање нема, изјави Горан Пандев

ММС - 21.06.2021

Најголемиот фудбалер во историјата на Македонија денес на стадионот кој е именуван по една глобална револуционерна икона во овој спорт, се збогуваше од националниот дрес и понатамошните настапи во фудбалската репрезентација.

Аеродромци со полни срца еуфорија на последниот настап на големиот Горан Пандев

Вечер Прес - 21.06.2021

Аеродромци и денеска ќе навиваат за македонските фудбалски херои кои од 18 часот ќе настапат против тимот на Холандија во рамките на Европското првенство, што воедно е и последниот натпревар во репрезентацијата на капитенот Горан Пандев.

Пандев: Ми беше чест и гордост изминатите 20 години да го носам македонскиот дрес

Бриф - 21.06.2021

Горан Пандев вечерва се прости од македонската репрезентација. Тој им посака успех на своите досегашни соиграчи во идните квалификациски циклуси. – Чест и гордост беше за мене да го носам македонскиот дрес изминатите 20 години.

Пандев: Ми беше чест и гордост изминатите 20 години да го носам македонскиот дрес

+инфо - 21.06.2021

Најдобриот играч во историјата на македонскиот фудбал забележа 122 настапи и 38 голови во дресот со македонскиот грб Горан Пандев вечерва се прости од македонската репрезентација. Тој им посака успех на своите досегашни соиграчи во идните ...

Ова не беше само мој сон, туку сон на сите, среќен сум што го остварив – Горан Пандев денес ќе се прости од ...

ММС - 21.06.2021

Дваесет години радост и тага, две децении возбудувања, пресврти, емоции, среќа, напнатост. Она што Горан Пандев и го даде на Македонија и репрезентативниот фудбал не може да се мери со ништо.

(ФОТО) ПАНДЕВ СЕ ПРОСТУВА, ДОБИ И СПЕЦИЈАЛЕН ДРЕС ОД ХОЛАНЃАНИТЕ: Натпревар за паметење во Амстердам

Фактор - 21.06.2021

Многу емоции на почетокот на натпреварот меѓу Македонија и Холандија пред 18 часот денеска во Амстердам. Нашиот капитен Горан Пандев беше центар на вниманието и на светскиот пренос. Сите фудбалери се веќе наша гордост затоа што запрв пат ја однесоа ...

Последен меч за Пандев во националниот дрес, последен за Македонија на ЕП

OhridNews - 21.06.2021

Иконата на македонскиот фудбал Горан Пандев, денеска, ќе стави точка на репрезентативната кариера и против Холандија ќе го одигра последниот натпревар во националниот дрес. „Црвено жолтите“ со денешниот натпревар против Холандија ќе ги заокружат ...

Ристовски плаче сред Амстердам, Пандев го теши (ФОТО)

+инфо - 21.06.2021

Легендата на македонскиот фудбал Горан Пандев денеска во Амстердам ќе го одигра последниот меч во дресот на нашата репрезентација, а таа негова одлука многу тешко му падна на Стефан Ристовски.

ЕУРО2020: Македонските фудбалери денеска против Холандија за достојно збогување на Пандев

Независен - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација за последен пат со капитенот Горан Пандев во составот денеска против домаќинот Холандија во Амстердам во 18 часот го игра завршниот натпревар на ЕУРО2020.

Видео: Шампионски поздрав за еден и единствениот Гранде Пандев!

OhridNews - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација ги заврши настапите на Европското првенство во фудбал. Крајот на континелтаниот собир значеше крај и за Горан Пандев во националниот дрес, кој вчера најави повлекување од репрезентацијата.

ЕУРО2020: Пандев ги растажи соиграчите

Либертас - 21.06.2021

– Македонските фудбалери вечерва против Холандија под силни емоции ќе го играат завршниот натпревар на ЕУРО2020 по објавата на капитенот Горан Пандев дека за последен пат го облекува репрезентативниот дрес.

Овации на „Јохан Кројф“ и шпалир од соиграчите за Горан Пандев

Либертас - 21.06.2021

Громогласни аплаузи од холандските и македонските навивачи доби Горан Пандев во 69. минута кога беше заменет на неговиот последен натпревар во дресот со националниот грб. Соиграчите на „Гранде Пандев“ од македонската репрезентација застанаа во ...

Овации на „Јохан Кројф“ и шпалир од соиграчите за Горан Пандев

Бриф - 21.06.2021

Громогласни аплаузи од холандските и македонските навивачи доби Горан Пандев во 69. минута кога беше заменет на неговиот последен натпревар во дресот со националниот грб. Соиграчите на „Гранде Пандев“ од македонската репрезентација застанаа во ...

Пандев знае како да стигне до голот на Лалињата, триумф во последниот настап во кариерата би било шлаг на тортата

Спортманија - 21.06.2021

Големиот Горан беше стрелец во половина од дуелите кои ги одигра против Холандија во националниот дрес. Емоциите преовладуваат во пресрет на денешниот натпревар (18 часот) меѓу Македонија и Холандија, кој ќе се игра на „Јохан Кројф арената“ во ...

Мечот со Холандија е со посебни емоции, Пандев денеска за последен пат ќе го носи македонскиот дрес

24Фудбал - 21.06.2021

Македонската репрезентација денеска против Холандија го игра последниот натпревар на Европското првенство, ова ќе биде меч со посебни емоции, Горан Пандев за последен пат ќе го облече националниот дрес.

Македонија ќе му аплаудира на капитенот – Пандев го игра последниот меч, нека биде со подвиг против Холандија

Спортманија - 21.06.2021

Популарниот Гоче денеска од 18 часот го игра 122-риот меч, последен во репрезентативната кариера, против Холандија, последен за Македонија на ЕП. Македонија ќе му аплаудира на капитенот Горан Пандев, на својот најдобар фудбалски производ во 21 век ...

Крај со пораз од Холандија, Пандев за последен пат го носеше националниот дрес (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.06.2021

Македонската репрезентација со убедливи 3-0 го загуби натпреварот против Холандија, но не разочара, Горан Пандев го одигра последниот меч во дресот на Македонија. Со пораз од Холандија, Македонија го заврши настапот на Европското првенство.

(ФОТО) Емоциите проработеа: Ристовски не може да ги запре солзите поради Пандев

Спортклуб - 21.06.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска за последен пат со капитенската лента околу раката ќе ја предводи Македонија. Нашиот најдобар фудбалер одлучи да се прости од националниот тим по завршувањето на ова ЕП, а тоа ...

Македонските репрезентативци направија „шпалир“ за капитенот Пандев 🎥

СуперСпорт - 21.06.2021

Горан Пандев го одигра последниот меч за Македонија, а во второто полувреме го напушти теренот од мечот со Холандија, при што доби овации од трибините, но и „шпалир“ од неговите соиграчи во репрезентацијата.

The last dance – Сите репрезентативци со една порака до легендарниот Гранде Пандев

Спортманија - 21.06.2021

По 20 години поминати во националниот дрес, Пандев ги игра последните 90 минути во репрезентативниот дрес Горан Пандев за последен пат на Јохан Кројф Арената ќе ја поведе македонскатра фудбалска репрезентација.

„Јохан Кројф арената“ НИКОГАШ не изгледала поубаво (Фото+Видео)

Спортманија - 21.06.2021

Македонските знамиња блескаат насекаде на и околу стадионот Помалку од еден час остана до почетокот на дуелот меѓу Македонија и Холандија на „Јохан Кројф арената“. Македонија нема шанси за пласман во нокаут фазата, но овој меч е историски.

Пандев досега двапати ги “тресел“ Холанѓаните! (ВИДЕО)

SportMedia - 21.06.2021

Вечерва од 18 часот на “Јохан Кројф Арената“ во Амстердам, Горан Пандев за последен пат ќе го носи дресот на нашата фудбалска репрезентација. Вчера на официјалниот прес во пресрет на последниот меч на Македонија на ова ЕУРО, капитенот најави дека ...

Кога Пандев имаше 22 години и кога Македонија одигра 0:0 во Амстердам! (ФОТО)

SportMedia - 21.06.2021

Нашата репрезентација и Горан Пандев вечерва по третпат ќе и гостуваат на Холандија, и тоа на „Јохан Кројф Арената“. Имаме еден пораз и едно реми, и тоа со 0:0 и тоа во меч кој се одигра на 12.10.2005.

ФОТО: Прегратката на Горан Пандев и Стефан Ристовски говори многу

Дриблинг - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација денеска од 18 часот на „Јохан Кројф“ во Амстердам ќе истрча против Холандија во завршното коло од групната фаза на ЕУРО 2020. Овој натпревар е од посебно значење за нашиот фудбал, тој ќе биде последен на ...

Холандија со голем гест – подарок за „Гранде Пандев“ на неговото простување од националниот тим

SportMedia - 21.06.2021

Голем гест од Холандија. Капитенот Џорџино Вајналдум пред почетокот на натпреварот му подари дрес на Горан Пандев за неговото збогување од репрезентацијата како играч. На холандскиот портокалов дрес стоеше Пандев и 122 – бројката на настапи во ...

Холандија му е омилена, последен танц во националниот дрес на Горан Пандев

Sport M - 21.06.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентавија, Горан Пандев денеска против селекцијата на Холандија ќе го одигра последниот меч во националниот црвено-жолт дрес. Натпреварот во Амстердам ќе биде 122 за Пандев во македонскиот дрес.

За достојно простување од ЕП, но и за Горан Пандев

Спортклуб - 21.06.2021

Македонија денеска од 18 часот на „Јохан Кројф“ во Амстердам против Холандија ќе го одигра својот последен натпревар на ова, за нас, историско Европско првенство. Со оглед на поразите од Австрија и Украина, Македонија нема ниту теоретски шанси за ...

Веќе почнаа да течат солзите на Ристовски за Пандев (ФОТО)

24Фудбал - 21.06.2021

Денешниот натпревар против Холандија е посебен за Горан Пандев кој за последен пат ќе го облече дресот на Македонија, емоциите кај сите фудбалери се големи, а посебно кај Стефан Ристовски кој е еден од најприврзаните со Горан Пандев.

Холанѓаните знаат да ценат, Вајналдум му подари дрес на Пандев со бројот 122

24Фудбал - 21.06.2021

Горан Пандев денеска го игра последниот натпревар за нашата репрезентација, а чест на нашиот капитен изразија и Холанѓаните. Пред почетокот на натпреварот, каптенот на Холандија, Вајналдум му подари холандски дрес на Пандев на кој беше неговото ...

Холандија е пресилна, Пандев кажа збогум, а и Македонија се прости од историското ЕП

Спортманија - 21.06.2021

Домаќините славеа со 3:0 во меч на кој кариерата како репрезентативец на Македонија ја заврши Горан Пандев Холандија е пресилна за дебитантот Македонија и победи со 3:0 во убав меч на „Јохан Кројф“ арената без посебно резултатско занчење.

Има симболика – Пандев се прости во 69. минута во 69. меч како капитен на Македонија (Фото+Видео)

Спортманија - 21.06.2021

Сите репрезентативци на Македонија направија шпалир за капитенот, кој беше заменет и ја заврши кариерата Горан Пандев беше заменет во 69. минута на мечот меѓу Холандија и Македонија, а го одигра последниот меч за нашата репрезентација.

Ристовски се расплака поради последниот меч на Пандев 📸

СуперСпорт - 21.06.2021

Македонските репрезентативци се подготвени за последниот предизвик на Европското првенство (ЕП) против Холандија, а тоа ќе биде и последен меч на Горан Пандев во националниот дрес. Пандев ќе го одигра последниот натпревар во дресот на Македонија и ...

Совршен крај: Пандев заслужи овации од секој навивач во Македонија!

Спортклуб - 21.06.2021

Горан Пандев веќе најави повлекување од репрезентацијата по мечот со Холандија на Европското првенство. За едно големо име како Пандев, тоа би бил совршен крај на репрезентативната кариера, со остварено учество на ЕВРО2020, што и беше негова голема ...

Играјте за Пандев, играјте за Македонија…

SportMedia - 21.06.2021

Емотивен настап ги чека нашите херои доцна попладнево од 18 часот на “Јохан Кројф Аремата“ во Амстердам. За последен пат покрај себе, на теренот, ќе го имаат Гранде Пандев, иконата на нашиот фудбал, спортската икона на Македонија.

Армија од македонски навивачи пред Јохан Кројф Арената, таму е и царот со тапанот (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.06.2021

Македонската репрезентација ќе има сериозна поддршка и на мечот со Холандија во Амстердам, црвено-жолтата боја доминира пред „Јохан Кројф“ Арената. Се очекува на денешниот натпревар Холандија како домаќин да има поголема поддршка од трибините на ...

ВИДЕО: Прекрасен гест на Холанѓаните, Пандев доби специјален дрес на последниот меч за Македонија!

Sport M - 21.06.2021

Последен натпревар на Македонија на ЕП, но и последен на нашиот Горан Пандев во боите на Македонија. Пред мечот со „лалињат“, капитенот Џорџино Вајналдум покажа почит за нашиот ветеран и му подари дрес со број 122, во чест на неговата бројка настапи ...

ВИДЕО: Емоции… Пандев за последен пат ја пее химната на Македонија како дел од репрезетнтацијата…

Sport M - 21.06.2021

Селекторот Горан Пандев, за последен пат во црвено-жолтиот дрес застана на македонската химна. Вечерашниот натпревар е последен за Пандев, а тоа го потврди и самиот тој во текот на вчерашниот ден на прес ...

Пандев пред натпревар: Фала на сите, ова е историја, јас ќе сум прв навивач за Македонија

Sport M - 21.06.2021

Пандев се прости и со медиумите попладнево пред почетокот на натпреварот Македонија – ...

Македонија го завршува настапот на ЕУРО , со натпреварот против Холандија, Пандев го игра последниот танц

Дриблинг - 21.06.2021

Репрезентацијата на Македонија утре во 18.часот го игра својот последен натпревар на ЕУРО 2020 против репрезентацијата на Холандија. Ова беше историски прв настап за нашата репрезентација на Европско првенство, и иако резултатски во првите два ...

ФОТО: Од Демир Хисар до Амстердам – километрите се само бројка…

Sport M - 21.06.2021

Километрите се само бројка кога станува збор за бодрење на нашата македонска фудбалска репрезентација. Иако поради ковид протоколите, многу малку публика ќе има на трибините на вечерашниот за нас последен наптревар на Европското првенство (ЕУРО ...

Холандските навивачи подготвени да го испратат Пандев, за нашиот капитен ќе има изненадување на „Јохан Кројф ...

Спортманија - 21.06.2021

Дел од фановите на Лалињата носат портокалови дресови со бројот 10 и презимето на нашата фудбалска икона За околу два часа Македонија ќе го одигра последниот меч на Европското првенство, против фаворизираната Холандија на „Јохан Кројф арената“ во ...

Пандев: Срцето ми е полно, а оваа репрезентација има многу лидери кои ќе ја однесат Македонија и на СП

24Фудбал - 21.06.2021

Горан Пандев е полн со емоции, денеска го одигра последниот натпревар за репрезентацијата, тој верува дека Македонија има светла иднина бидејќи во составот има играчи кои се вистински лидери и кои знаат како да ја носат напред.

ФОТО: Македонија со Пандев, Тричко и Трајковски ќе ја нападне Холандија

Дриблинг - 21.06.2021

Македоската фудбалска репрезентација денеска ќе го одигра полесниот натпревар на деби настапот на ЕУРО 2020. На „Јохан Кројф“ во Амстердам, избраниците на Игор Ангеловски ќе истрчаат против Холандија, без резултатски притисок и со желба за достоен ...

ФОТО: Чурлинов со емотивна порака за Пандев, кога татко ми ме однесе на стадион…

Дриблинг - 21.06.2021

Денешниот меч со Холандија е последен за Горан Пандев, кој од 2001 година го носеѓе светиот дрес. Дарко Чурлинов е најмалдиот дебитант за Македонија, со емитвна порака за Гранде Пандев. Comments are closed for this ...

Пандев: Срцето ми е полно, вечно ќе се сеќавам на овие моменти

SportMedia - 21.06.2021

Капитенот Горан Пандев го одигра последниот меч во репрезентацијата и заслужено кажа крај. По 20 години во националниот тим дојде време да се збогува затоа што чувствува дека не е спремен да игра еднакво добро и за клуб и за репрезентацијата.

Иконата си замина…кога цела “Јохан Кројф Арена“му аплаудираше на Пандев!

SportMedia - 21.06.2021

Тоа е тоа. Горан Пандев се прости од репрезентацијата, се прости на најдобар можен начин, со играње на ЕУРО. Се прости вечерва и тоа на легендарната “Јохан Кројф Арена“ во меч кој резултатски не минавме добро, напротив, резултатски убедливо го ...

Пандев: Го дадов максимумот, време беше да кажам крај

Спортклуб - 21.06.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев го одигра својот последен натпревар во националниот тим. И покрај поразот од Холандија, Македонија остави добар впечаток, а при излегувањето од игра, Пандев доживеа стоечки овации од ...

Холанѓаните му подарија дрес на Пандев 📸

СуперСпорт - 21.06.2021

Горан Пандев го игра последниот натпревар во дресот на Македонија, а пред почетокот на дуелот против Холандија, тој доби подарок од ривалите. Холанѓаните преку Вајналдум му подарија на македонскиот капитен специјален дрес како награда за тоа што го ...

ФОТО: Каков респект од Холандија за Пандев, Гранде доби специјален дрес

Дриблинг - 21.06.2021

Горан Пандев денес го запиша 122 настап за Македнија, пред мечот, капитенот Џорџино Вајналдум му подари дрес со број 122, во чест на неговата бројка настапи за македонската селекција. Comments are closed for this ...

Пандев од Холанѓаните доби дрес со бројот 122

Спортманија - 21.06.2021

Лалињата не заборавија да го испочитуваат Гранде Пандев Непосредно пред почетокот на мечот, Горан Пандев доби подарок од холандската репрезентација. Капитенот на Лалињата Џорџино Вајналдум на Пандев му подари дрес со бројот 122.

(ВИДЕО) Пандев веќе има два гола против Холандија, може ли до третиот на простувањето?

Спортклуб - 21.06.2021

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев, денеска нешто пред 20 часот, ќе го заврши својот последен натпревар во репрезентативниот дрес. Ќе стави крај на својата дведецениска репрезентативна кариера во која дочека да го предводи националниот тим ...

Пандев: Фаул беше, и Блинд им призна на судиите дека ме удри...

24Фудбал - 21.06.2021

За спорниот момент при првиот гол на Холандија, Горан Пандев вели дека имало конткат, бил фаулиран од Блинд, но судиите често им прогледуваат низ прсти на фаворитите. Холандија поведе со сомнителен погодок, Горан Пандев беше фаулиран пред ...

ВИДЕО: Моќно изгледа нашиот дрес во Амстердам на „Јохан Кројф“

Дриблинг - 21.06.2021

Горан Пандев против Холандија вечерва го игра последниот меч за Македонија, легендата против „лалињата“ ќе ги одигра последните 90 минути за македонската репрезентација. Македонскиот дрес престваен на „Јохан Кројф“ арената.

Новиот капитен на Македонија со изјава како на вистински лидер

Спортманија - 21.06.2021

Кога Пандев го напушти теренот, тој ја превзема капитенската лента Стефан Ристовски беше играчот кој ја превзема капитенската лента кога Горан Пандев го напушти теренот во Амстердам. Токму дефанзивецот треба да биде лидерот на Македонија без Пандев ...

Пандев: Срцето ми е полно, играв во светиот дрес на големо натпреварување, а верувам дека Македонија ќе игра и на СП ...

Спортманија - 21.06.2021

Капитенот верува дека фудбалската бајка на Македонија ќе продолжи По 20 години играње во националниот дрес, Горан Пандев денеска го одигра последниот „танц“. Гранде Пандев вели дека заминува среќен и верува дека Македонија и во иднина ќе биде дел од ...

ВИДЕО: Блеска „Јохан Кројф„ арената со 2000 Македонци на трибините

Дриблинг - 21.06.2021

Македонија и Холандија од 18 часот го започнат мечот од 3 -то последно коло на арената „Јохан Кројф“ во Амстердам. Атмосферата е одлична, прекрасна, околу 2000 Македонци ќе ја бодрат фудбалската репрезентација.

ВИДЕО: Погледнете како изгледа внатрешноста на „Јохан Кројф“ арената

Дриблинг - 21.06.2021

„Јохан Кројф“ арената во Амстердам ќе биде домаќин на последниот меч на македонската репрезентација на ЕУРО, има капацитет од 55.500 седишта, половина од капацитетот ќе биде исполнет. Ако надворешноста изгледа прекрасно, тогаш внатрешноста е уште ...

За последен пат: Белиот дрес и “десетката“ го чекаат Пандев!

SportMedia - 21.06.2021

Белиот дрес со “десетката“ на него го чекаат Горан Пандев, кој за последен пат ќе ја носи за Македонија. До дресот тука е и македонското знаме во нашата соблекувална на “Јохан Кројф Арената“.

Пандев: Благодарен сум на цела македонска јавност, на сите од оваа моја 20 годишна бајка

Sport M - 21.06.2021

Горан Пандев го одигра последниот натпревар за Македонската репрезентација, натпреварот против Холандија беше неговиот 122. натпревар. Пандев постигна вкупно 38 голови за Македонија. „Возбуден сум. Благодарен на цела македонска јавност.

Чурлинов: Верувам во оваа репрезентација, можеме да се пласираме и на Светско

24Фудбал - 21.06.2021

Еден од фудбалерите кои се иднината на македонската репрезентација е и Дарко Чурлинов за кого искуството од настапот на Европското првенство може да биде многу значајно за кариерата. Дарко Чурлинов смета дека без разлика на тоа што Горан Пандев се ...

ВИДЕО: Пандев со „шпалир“ испратен од теренот во Амстердам

Sport M - 21.06.2021

Емоции, солзи… на стадионот во Амстердам… Нашиот капитен Горан Пандев го напушти теренот. ...

Фотографија за историја: Пандев со цела репрезентација за збогум на европско и репрезентацијата

Sport M - 21.06.2021

Заедничка фотографија на македонската фудбалска репрезетнација беше направена денеска. Фотографија на која многу идни генерации ќе се запознаваат со тогаш историјата која сега ја пишуваме со учеството на Европското првенство (ЕУРО 2020).

ВИДЕО: Овации за Горан Пандев на „Јохан Кројф“ арената, легендата го игра последниот меч за Македонија

Дриблинг - 21.06.2021

Горан Пандев против Холандија вечерва го игра последниот меч за Македонија, легендата против „лалињата“ ќе ги одигра последните 90 минути за македонската репрезентација. Гранде Пандев беше бурно поздравен од македонските навивачи на „Јохан Кројф“ ...

ИСТОРИЈА: Пандев излезе, сите му аплаудираа – репрезентативците со шпалир, стручниот штаб, Снајдер… (ВИДЕО)

SportMedia - 21.06.2021

Горан Пандев во 68. минута на „Јохан Кројф Арена“ беше изваден од игра, и тоа е момент за историја. Пандев ја завршува репрезентативната кариера на овој меч со Холандија, на овој дуел на ЕУРО.

Шпалир за Пандев, стоечки овации и од Снајдер (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.06.2021

Пандев објави крај на својата репрезентативна кариера, меѓутоа македонската јавност и натаму упатува апел кон него да остане нешто подолго во нашиот национален фудбалски состав. Резултатот од Амстердам во последното, трето коло во групната фаза од ...

Емоции во Амстердам: Пандев во прегратка со Ристовски (ФОТО)

SportMedia - 21.06.2021

Горан Пандев, иконата на македонскиот фудбал денеска ќе го одигра последниот меч во дресот на Македонија, па токму затоа дуелот со Холандија ќе биде посебен. Во Амстердам никој не може да ги сокрие емоциите.

Сите ние сме Стефан Ристовски, плачеме за Пандев (фото)

Спортманија - 21.06.2021

Заменикот капитен на Македонија не може да ги воздржи емоциите, но бате Горан е тука да го теши. Македонија попладнево (18 часот) во Амстердам ќе го одигра последниот меч на Европското првенство, а ќе се соочи со фаворитот од групата Ц и домаќинот ...

ВИДЕО: Пандев легенда на македонскиот фудбал, му се воодушевуваат сите во Амстердам

Дриблинг - 21.06.2021

Легендарниот наш Горан Пандев, вечерва го игра последниот меч за Македонија, му се поклонија сите на арената „Јохан Кројф“ во Амстердам. Пандев за Македонија запиша 121 настап, вечерва против Холандија 122, постигна 38 гола, наша фудбалска гордост и ...

ЕУРО2020: Македонските фудбалери денеска против Холандија за достојно збогување на Пандев

Денешен - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација за последен пат со капитенот Горан Пандев во составот денеска против домаќинот Холандија во Амстердам го игра завршниот натпревар на ЕУРО2020. Две децении по дебито во националниот дрес, Пандев вчера официјално ...

Двата гола на Пандев против Холанѓаните (ВИДЕО)

Курир - 21.06.2021

Најдобриот фудбалер во историјата на Македонија, Горан Пандев, денеска ќе го одигра последниот меч во националниот тим. Дуелот со Холандија на Европското првенство ќе има посебно значење. Две децении Горан Пандев го носи македонскиот дрес, а досега ...

Аеродромци со полни срца еуфорија на последниот настап на големиот Горан Пандев

Скопје инфо - 21.06.2021

Аеродромци и денеска ќе навиваат за македонските фудбалски херои кои од 18 часот ќе настапат против тимот на Холандија во рамките на Европското првенство, што воедно е и последниот натпревар во репрезентацијата на капитенот Горан Пандев.

Аеродромци заеднички ќе го проследат последниот настап за репрезентацијата на големиот Горан Пандев

24Инфо - 21.06.2021

Аеродромци и денеска ќе навиваат за македонските фудбалски херои кои од 18 часот ќе настапат против тимот на Холандија во рамките на Европското првенство, што воедно е и последниот натпревар во репрезентацијата на капитенот Горан Пандев.

ВИДЕО: Погледнете како изгледа внатрешноста на „Јохан Кројф“ арената

Курир - 21.06.2021

„Јохан Кројф“ арената во Амстердам ќе биде домаќин на последниот меч на македонската репрезентација на ЕУРО, има капацитет од 55.500 седишта, половина од капацитетот ќе биде исполнет. Ако надворешноста изгледа прекрасно, тогаш внатрешноста е уште ...

Македонија со поофанзивна поставеност против „лалињата“

Нетпрес - 21.06.2021

Македонската репрезентација посакува со позитивен резултат денеска од 18 часот против Холандија на „Јохан Кројф арената“ во Амстердам да стави точка на настапот на ЕВРО 2020. Сето тоа и како последно благодарам од репрезентативците за Горан Пандев, ...

Холандските фудбалери со прекрасен гест за Горан Пандев

Курир - 21.06.2021

Македонската фудбалска икона ја игра последната средба во репрезентативниот дрес на Македонија 37-годишникот ќе ја заокружи кариерата со 122 настапи за А-тимот. Пред мечот со „лалињата“, капитенот Џорџино Вајналдум покажа почит за нашиот ветеран и ...

НЕМА ЧОВЕК, НЕМА МАКЕДОНЕЦ КОЈ НЕ ПОЧУВСТВУВА МОРНИЦИ – Пандев емотивно испратен во репрезентативна пензија (ВИДЕО)

Курир - 21.06.2021

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација ја заврши репрезентативната кариера откако после 65 минути игра беше изваден од игра при негатива на Македонија со 0-3, па цела Амстердам Арена со стоечки овации и аплауз го испратија македонскиот ...

Фото за вечност: Ристовски не може да ги запре солзите, Пандев го теши

Република - 21.06.2021

Македонскиот капитен Горан Пандев денеска ќе го одигра последниот меч во дресот на нашата репрезентација, а тоа ептен тешко му падна на Стефан Ристовски пред натпреварот против Холандија во Амстердам.

Македонија денес го игра последниот натпревар на ЕП и Пандев во националниот дрес

Lider - 21.06.2021

Фудбалската репрезентацијата на Македонија денес во 18.часот во Амстердам го игра својот последен натпревар на ЕУРО 2020 против репрезентацијата на Холандија. Ова беше историски прв настап за нашата репрезентација на Европско првенство, и иако ...

Емотивен момент: Гранде Пандев со „шпалир“ испратен во репрезентативна пензија (ВИДЕО)

Скопје24 - 21.06.2021

Капитенот Горан Пандев денеска и официјално потврди дека денешниот натпревар ќе биде негов последен во репрезентативниот дрес. Тој беше на терен до 68. минута на натпреварот против Холандија, а кога доби сигнал за измена, следеше навистина многу ...

Денешниот меч со Холандија, последен за Горан Пандев

Скопје24 - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација денеска останува без својот капитен откако Горан Пандев објави дека денешниот меч со Холандија на Европското првенство ќе му биде последен во националниот дрес.

Навивачите со транспаренти: „Пандев фала ти“, „Те молам Пандев, само уште една година“ (ФОТО)

Скопје24 - 21.06.2021

Ова ќе биде емотивен натпревар за Македонците и за нашиот капитен откако тој официјално потврди дека ова ќе биде неговиот последен натпревар во репрезентацијата на Македонија. Токму поради тоа и холанѓаните пред почетокот на натпреварот му оддадоа ...

Вечерва сите пред телевизор: Пандев и Мрме се збогуваат со репрезентативниот дрес

Република - 21.06.2021

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Амстредам го игра третиот натпревар од Европското првенство. Овој натпревар ќе остане запишан во историјата на македонскиот фудбал, по тоа што ќе биде последниот на кој репрезентативниот дрес се нашол ...

Еуфорија пред последниот меч на Пандев: Во Ново Лисиче натпреварот ќе се следи на видео-бим

MTM - 21.06.2021

Во скопската општина Аеродром и денеска ќе се навива за македонските фудбалски херои кои од 18 часот ќе настапат против тимот на Холандија во рамките на Европското првенство, што воедно е и последниот натпревар во репрезентацијата на капитенот, ...

Пандев: Ми беше чест и гордост изминатите 20 години да го носам македонскиот дрес

Република - 21.06.2021

Горан Пандев вечерва се прости од македонската репрезентација. Тој им посака успех на своите досегашни соиграчи во идните квалификациски циклуси. изјави Пандев. Најдобриот играч во историјата на македонскиот фудбал забележа 122 настапи и 38 голови ...

Вајналдум му подари дрес на Пандев (Фото)

Нетпрес - 21.06.2021

Јасно е дека денешниот натпревар помеѓу Холандија и Македонија ќе биде во знакот на нашиот капитен, големиот Горан Пандев кој го игра последниот натпревар во репрезентативниот дрес, а веројатно и во кариерата.

Пандев доби холандски дрес со неговото име и бројот 122

Република - 21.06.2021

Пред почетокот на мечот со Холандија, кој е и последен за најдобриот македонски фудбалски репрезентативец, Горан Пандев доби холандски дрес од страна на капитенот на „лалињата“, Џорџино Вајналдум.

(ФОТО) Соиграчите го фрлаа Пандев во воздух, капитенот се опростува од репрезентацијата

Акцент - 21.06.2021

Горан Пандев денес ќе го игра последниот натпревар за македонската репрезентација, па соиграчите на вчерашниот тренинг знаеа како да го одбележат тоа . На денешниот натпревар против Холандија, Горан Пандев ќе се збогува со националниот тим, тоа ќе ...

Пандев: Чест ми беше да го носам македонскиот дрес 20 години

Lider - 21.06.2021

Горан Пандев денеска го одигра последниот натпревар за репрезентацијата, а верува дека Македонија има светла иднина бидејќи во составот има играчи кои се вистински лидери и кои знаат како да ја носат напред.

Македонија денес ќе го има последниот настап на ЕП во фудбал, последен меч и за Горан Пандев во националниот дрес

Нетпрес - 21.06.2021

Фудбалската репрезентацијата на Македонија денес во 18.часот во Амстердам го игра својот последен натпревар на ЕУРО 2020 против репрезентацијата на Холандија. Ова беше историски прв настап за нашата репрезентација на Европско првенство, и иако ...

Не знаев дека Пандев уште игра, но верувајте дека плачам

Н.Македонија - 21.06.2021

Бројни љубители на фудбалот и светски медиуми го одбележаа простувањето на капитенот Горан Пандев од дресот на македонската репрезентација на денешниот натпревар од Европското првенство против Холандија, оддавајќи му почит на легендарниот играч за ...

ПАНДЕВ: Горд сум на македонскиот дрес, ми беше чест што го носев 20 години!

Денешен - 21.06.2021

Горан Пандев вечерва се прости од македонската репрезентација. Тој им посака успех на своите досегашни соиграчи во идните квалификациски циклуси. – Чест и гордост беше за мене да го носам македонскиот дрес изминатите 20 години.