TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Наумовски:Проширувањето е во интерес и на самата ЕУ

Р.С.Европа - 10.12.2010

Вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски денеска во Брисел на конференцијата за Западен Балкан изјави дека е потребна поголема вклученост на европските институции во елиминирање на т.н.

ВМРО-ДПМНЕ: кој е на функција, синот заради таткото или обратно?

Телма - 10.12.2010

За ВМРО-ДПМНЕ излегувањето на Александар Наумовски, синот на претседателот на Уставниот суд Бранко Наумовски, на партиската говорница на СДСМ е класичен непотизам со кој паѓаат маските.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Наумовски не можат да говорат за уривање на независноста на судството

Кирилица - 10.12.2010

За ВМРО-ДПМНЕ излегувањето на Александар Наумовски, синот на претседателот на Уставниот суд Бранко Наумовски, на партиската говорница на СДСМ е класичен непотизам со кој паѓаат маските - Не знаеме ...

Бичиклиски: Паднаа маските на СДСМ

Курир - 10.12.2010

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Бичиклиски денеска изјави дека маските на опозиционата СДСМ паднаа. - На партиската говорница на СДСМ денеска излезе Александар Наумовски родениот син на ...

ВМРО ДПМНЕ: Личностите како Наумовски систематски го уништуваа судството

Нетпрес - 10.12.2010

Од ВМРО се прашуваат дали синот Александар Наумоски е дел од раководството на СДСМ како резултат на заслугите на неговиот татко Бранко Наумоски, или таткото Бранко Наумоски стана претседател на ...

ВМРО ДПМНЕ - Александар Наумовски нема достоинство и образ па говори за рушење на независноста на судството

Inpress - 10.12.2010

Скопје, 10. декември 2010 (ИНПРЕС) Видовме и не можеме да поверуваме. Замислете на партиската говорница на СДСМ, излезе Александар Наумовски родениот син на претседателот на Уставниот суд Бранко ...

Наумовски го „заборави“ Косово

Алсат-М - 09.12.2010

Вицепремиерот Васко Наумовски, денес за време на говорот во Брисел истакна дека Црна Гора е последната земја во регионот која стана независна, "заборавајќи" го првиот сосед Косово.

Наумовски на конференција за проширувањето на ЕУ во Брисел

Кирилица - 09.12.2010

Вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски денеска во Брисел се обрати на Самитот за европска политика, организиран од престижниот бриселски тинк-тенк „Пријатели на Европа“ посветен на ...

Вицепремиерот Наумовски на конференција за проширувањето на ЕУ во Брисел

Сител - 09.12.2010

Вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски денеска во Брисел се обрати на Самитот за европска политика, организиран од престижниот бриселски тинк-тенк „Пријатели на Европа“ посветен на ...

Вицепремиерот Наумовски на конференција во Брисел

Курир - 09.12.2010

На Самитот за европска политика, организиран од престижниот бриселски тинк-тенк „Пријатели на Европа“ посветен на проширувањето на ЕУ кон Западниот Балкан, денеска во Брисел, свое обраќање имаше ...

Наумовски на дводневна конференција во Брисел

Р.С.Европа - 07.12.2010

Вицепремиерот за европските прашања Васко Наумовски учествува на дводневната конференција во Брисел за ИПА фондот 2010-та.

Наумовски во Брисел на конференција за ИПА 2010

Кирилица - 07.12.2010

Вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски од вчера престојува во Брисел каде учествува на дводневната конференција за Инструментот за претпристапна помош - ИПА 2010 Наумовски во своето ...

Вицепремиерот Наумовски во Брисел на конференција за ИПА 2010

Сител - 07.12.2010

Вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски од вчера престојува во Брисел каде учествува на дводневната конференција за Инструментот за претпристапна помош - ИПА 2010.

Вицепремиерот Наумовски во Брисел на конференција за ИПА 2010

МРТ - 07.12.2010

Вицепремиерот за европски прашања Васко Наумовски од вчера престојува во Брисел каде учествува на дводневната конференција за Инструментот за претпристапна помош - ИПА 2010.

Наумовски: Претпристапната помош носи видливи придобивки

Курир - 07.12.2010

На дводневната конференција за Инструментот за претпристапна помош - ИПА 2010, што се одржува во Брисел, од вчера учествува вицепремиерот за европски прашања – Васко Наумоски.