TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фатен убиец баран со десетина потерници

Време - 18.02.2005

ВО ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА Познат скопски криминалец, осомничен за убиства и за повеќе други тешки кривични дела, во вторникот бил фатен во полициска акција во непосредна близина на неговиот дом на улицата Џон Кенеди, во Чаир. Како што информираат од МВР, станува збор за Реџеп Рахман (29), наречен Земра.

Уапсен убиецот од Француските гробишта

Дневник - 18.02.2005

ПО ЧЕТИРИМЕСЕЧНО БЕГСТВО По четиримесечно бегство, полицијата пред три дена го уапси скопјанецот Реџеп Рахман (29), викан Земра, осомничен дека по коцкарска расправија во минатиот ноември го убил Керим Халим (54) од Скопје, информира МВР.

Коцкар убивал, крадел и се тепал со полицајци

Вест - 18.02.2005

ПОЛИЦИЈАТА ВО СКОПЈЕ УАПСИ КРИМИНАЛЕЦ БАРАН СО СЕДУМ ПОТЕРНИЦИ Реџеп Р., викан Земра (29), за 15 години извршил 67 тешки кривични дела, а за дел од нив е осуден на 14 години и четири месеци затвор Полицијата му влезе во трага и го фати Реџеп Р.

Уапсен осомничен за минатогодишното убиство кај Француски гробишта

Вечер Прес - 18.02.2005

Полицијата го пронајде и го лиши од слобода Реџеп Рахман викан Земра. Дваесет и деветгодишниот скопјанец е осомничен дека во ноември лани на улица "Самоилова" во близина на Француски гробишта го убил Керим Халим (54) од Скопје, заради што против него имаше распишано потерница.

Фатен "тежок" криминалец со 67 кривични пријави

Канал5 - 17.02.2005

Вчера во непосредна близина на неговиот дом на ул.„Џон Кенеди,, е пронајден и фатен Реџеп Рахман викан „Земра,, познат сторител на тешки кривични дела. За 29 годишниот скопјанец се распишани седум потерници и тоа четири од судот кој го бара за издржување Вчера во непосредна близина на неговиот дом ...