TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Неуспешен терористички напад на ЕТА

Време - 11.09.2007

ШПАНИЈА Автомобил-бомба поставен од баскиската сепаратистичка организација ЕТА во северниот шпански град Логроно не успеала да се активира откако експлодирал само нејзиниот детонатор, пренесе МИА. Пред да се случи инцидентот членови на ЕТА испратиле јавно предупредување до шпанскиот весник „Гара“.

Неуспешен бомбашки напад на ЕТА во Шпанија

Вест - 11.09.2007

МАДРИД, 11 септември - Автомобил-бомба поставен од баскиската сепаратистичка организација ЕТА во северниот шпански град Логроно не успеа да се активира, откако експлодирал само нејзиниот детонатор, јавија шпанските медиуми. Половина час пред инцидентот во Логроно претставниците на ЕТА испратиле ...

Неуспешен бомбашки напад на ЕТА во Логроно

Дневник - 11.09.2007

Автомобил-бомба поставен од баскиската сепаратистичка организација ЕТА во северниот шпански град Логроно вчера не експлодира, експлодирал само детонаторот, јави МИА. Шпанските медиуми јавија дека во инцидентот нема повредени и оти не е причинета материјална штета.

Неуспешен напад на ЕТА во Шпанија

А1 - 10.09.2007

Автомобил-бомба поставена од баскиската сепаратистичка организација ЕТА во шпанскиот град Логроно не успеа да се активира, откако експлодирал само нејзиниот детонатор. Во инцидентот нема повредени и не е причинета материјална штета.

ЕТА се закани со нови напади

Вест - 10.09.2007

МАДРИД, 10 септември (АП) - Баскиската оружена сепаратистичка организација ЕТА со коминике се закани дека ќе продолжи да и нанесува удари на шпанската држава на сите фронтови. Заканата е објавена на шпанското национално радио.

ЕТА се закани со нови напади во Шпанија

Утрински - 10.09.2007

Мадрид- Баскиската оружена сепаратистичка организација ЕТА со коминике, како што е објавено на шпанското национално радио, се закани дека ќе продолжи да и нанесува удари на шпанската држава „на сите фронтови“. „Маските се симнати“, предупредува ЕТА и додава дека Владата на Хосе Луис Запатеро сака ...

ЕТА се закани со нови напади

Дневник - 10.09.2007

Баскиската терористичка група ЕТА се закани со напади „на сите фронтови“ против шпанската држава. ЕТА ја презеде одговорноста за нападот на 25 јули, за време на трката „Тур де Франс“, како и за уште три напади, без човечки жртви, при крајот на август и во почетокот на ...

Неуспешен бомбашки напад на ЕТА во Шпанија

Канал5 - 10.09.2007

Автомобил-бомба поставен од баскиската сепаратистичка организација ЕТА во северниот шпански град Логроно не успеа да се активира, откако експлодирал само нејзиниот детонатор, јавија шпанските медиуми. Мадрид, 10 септемри (МИА) - Автомобил-бомба поставен од баскиската сепаратистичка организација ЕТА ...

Единаесет повредени во судири меѓу шпанската полиција и приврзаниците на ЕТА

Канал5 - 10.09.2007

Единаесет лица се повредени во вчерашните судири меѓу полицијата и приврзаниците на ЕТА за време на забранетиот митинг на баскиската сепаратистичка организација во шпанскиот град Сан Себастијан, во северниот дел на земјата. Сан Себастијан, 10 септември (МИА) - Единаесет лица се повредени во ...