TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија: Патничкиот авион не е соборен

Алсат-М - 01.11.2015

Русија жали за 224-те жртви во авионската несреќа која се случи вчера на Синајскиот полуостров. Во меѓувреме руски истражители пристигнаа во Египет, нивниот план е да им помогнат на египетските власти да ја утврдат причината за уривањето на авионот.

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

24 Вести - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС. Овие податоци ги изнесоа учесниците во операцијата на местото на падот на авионот, во која учествуваат египетската армија и силите за цивилна ...

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

Телма - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС. Овие податоци ги изнесоа учесниците во операцијата на местото на падот на авионот, во која учествуваат египетската армија и силите за цивилна ...

ФОТО: Од остатоците на авионот извадени 175 тела, во Русија ден на жалост

Утрински - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС. Овие податоци ги изнесоа учесниците во операцијата на местото на падот на авионот, во која учествуваат египетската армија и силите за цивилна ...

Рускиот авион се распаднал во воздух

Телма - 01.11.2015

Рускиот патнички авион со 224 патници и членови на екипажот, кој се урна вчера во Египет, се распаднал во воздух, изјави директорот на рускиот Меѓудржавен воздухопловен комитет, Виктор Сороченко.

Рускиот авион се распаднал во воздух

Утрински - 01.11.2015

Рускиот патнички авион со 224 патници и членови на екипажот, кој се урна вчера во Египет, се распаднал во воздух, изјави директорот на рускиот Меѓудржавен воздухопловен комитет, Виктор Сороченко.

Голема потрага по телата на загинатите 244 патници во рускиот авион во Египет - досега пронајдени 163

Канал5 - 01.11.2015

Египетските спасувачки тимови денеска продолжија со потрагата по телата на загинатите патници од рускиот авион кој се урна над Синај. Досега се пронајдени телата на 163 од вкупно 244 патници и членови на екипажот кои се наоѓале во авионот ербас 321, ...

ИСИС објави видео да докаже дека тие го урнале рускиот авион во Египет

Канал5 - 01.11.2015

Видеото покажува авион кој се урива и чади. Исламската држава со ова видео сака да ги докаже тврдењата дека е одговорна за смртта на 224 луѓе во авионот. Исламската држава објави видео од последните моменти пред уривањето на рускиот авион во кој ...

Ден на жалост во Русија - од Египет пристигаат телата на загинатите

Канал5 - 01.11.2015

Крик на болка и неверување од трагедијата во која загинаа 224 патнции и членови на екипажот на рускиот ербас. Во Синај започна пренесувањето на жртвите во Каиро од каде ќе бидат транспортирани во Санкт Петерсбург – за дел од нив ќе биде потрбена и ...

Ден на жалост во Русија поради авионската несреќа

24 Вести - 01.11.2015

Плач и неверување во Русија. Денеска во земјата е ден на жалост поради загинувањето на сите 224 патници и членови на екипажот чиишто авион се урна на Синајскиот Полуостров. Не стивнуваат тагата и болката на роднините и пријателите на загинатите, а ...

Приземјени сите авиони „ербас А321“ на авиокомпанијата „Kогалимавија“

Дневник - 01.11.2015

Руските служби ~ наложиле на нискобуџетската авиокомпанија „Kогалимавија“ да ги приземји своите авиони „ербас А321“ додека не се утврди причината за падот на нејзиниот авион во Египет, во кој загинаа 224 патници и членови на екипажот, јавува ...

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

Алфа - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела. Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС.

Има ли крај?! - Тело на детенце пронајдено на 8 километри од авионот

Сител - 01.11.2015

Спасувачите кои работат на местото на несреќата каде што се урна рускиот авион во Синај пронашле тело на тригодишното девојче на 8 километри од пронајдените остатоци од авионот. Трагичната вест ја соопшти Агенцијата “Франс прес”, а трупот на детето ...

Тело на тригодишно девојче пронајдено во остатоците од рускиот авион

Репортер - 01.11.2015

Спасувачите кои работат на местото на несреќата каде што се урна рускиот авион во Синај пронашле тело на тригодишното девојче на 8 километри од пронајдените остатоци од авионот, соопшти Агенцијата “Франс прес”, извор локално повикувајќи се на офицер ...

Пронајдена црната кутија од урнатиот руски авион

Кајгана - 01.11.2015

Египетските власти ја пронашле црната кутија на рускиот авион „Airbus A321“ кој во саботата утрото се урна на Синајскиот полуостров, при што загинаа сите 224 патници и членови на екипажот, од кои 25 деца, соопшти кабинетот на египетскиот премиер ...

(ВИДЕО) Исламска држава објави снимка од уривањето на рускиот патнички авион

Репортер - 01.11.2015

Исламска држава вечерва постираше видео на Јутјуб за кое тврди дека е уривањето на рускиот патнички авион со проектил. На снимката за која нема засега потврда дека се работи за рускиот авион, се гледа дека некој има испукано ракета при што се ...

Пред да полета еден од пилотите се пожалил на сопругата за состојбата на авионот

Курир - 01.11.2015

Додека ИД тврди дека го урнале авионот, а руските власти негираат, нови изјави се појавија во етерот. Се огласи жената на еден од пилотите во авионот кој падна на Синајскиот полуостров. Наталија Трукачева, идентификувана како сопруга на ко-пилотот ...

Пред да полета се јавил на сопругата: Пилотот на авионот кажал дека...

Сител - 01.11.2015

Додека ИД тврди дека го урнале авионот, а руските власти негираат, нови изјави се појавија во етерот. Се огласи жената на еден од пилотите во авионот кој падна на Синајскиот полуостров. Наталија Трукачева, идентификувана како сопруга на ко-пилотот ...

Срцепарателно: Најмладата жртва од авионот е десетмесечно бебенце

Сител - 01.11.2015

Денеска е прогласен Ден на жалост во Русија по големата несреќа во која се сруши авион и загинаа 224 лица. Меѓу загинатите имало и 25 деца, а најмалото било старо само 10 месеци. Светот е во шок. Семејствата на загинатите се скршени од болка.

ИД објави видео за да докаже дека тие го урнале рускиот авион

Курир - 01.11.2015

Исламската држава објави видео од последните моменти пред уривањето на рускиот авион во кој загинаа сите 224 патници и членови на екипажот. Терористичката група ја презеде одговорноста но не објасни како го урнала авионот.

БОЛКА И НЕВЕРУВАЊЕ: Најмалата жртва од 224-те загинати патници имала само 9 месеци

Курир - 01.11.2015

Крик на болка и неверување од трагедијата во која загинаа 224 патнции и членови на екипажот на рускиот ербас. Најмалата жртва на авионската трагедија имала само десет месеци. Во Синај започна пренесувањето на жртвите во Каиро од каде ќе бидат ...

Копилотот пред полетување се жалел дека авионот е во лоша сотојба

Репортер - 01.11.2015

Наталија Трукачева, сопруга на настраданиот копилот за руска телевизија изјави дека нејзината ќерка се слушнала со таткото пред да полета од Шарм ел Шеик кој и се пожалил дека авионот е лоша техничка состојба.

Рускиот авион се распаднал во воздух

+инфо - 01.11.2015

Рускиот патнички авион со 224 патници и членови на екипажот, кој се урна вчера во Египет, се распаднал во воздух, изјави директорот на рускиот Меѓудржавен воздухопловен комитет, Виктор Сороченко.

Рускиот авион се распаднал во воздух

Курир - 01.11.2015

Рускиот патнички авион со 224 патници и членови на екипажот, кој се урна вчера во Египет, се распаднал во воздух, изјави директорот на рускиот Меѓудржавен воздухопловен комитет, Виктор Сороченко.

Погледнете го видеото кое го обиколи светот: Џихадистите тврдат дека го снимиле уривањето на рускиот авион

Press24 - 01.11.2015

Египетскиот огранок на Исламска држава денеска на Твитер презеде одговорност за падот на рускиот авион, при што загинаа сите 224 патници и членови на екипажот. - Војниците на калифатот успеаја во провинцијата Синај да соборат руски авион, со кој ...

Рускиот авион се распаднал во воздух

А1 On - 01.11.2015

Рускиот патнички авион со 224 патници и членови на екипажот, кој се урна вчера во Египет, се распаднал во воздух, изјави директорот на рускиот Меѓудржавен воздухопловен комитет, Виктор Сороченко.

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

Курир - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС. Овие податоци ги изнесоа учесниците во операцијата на местото на падот на авионот, во која учествуваат египетската армија и силите за цивилна ...

Експертите почнаа со прегледување на црните кутии од урнатиот руски авион

Кајгана - 01.11.2015

Египетските експерти започнаа да ја прегледуваат содржината на двете црни кутии најдени на местото на падот на рускиот патнички авиони на северот од Синајскиот полуостров и истакнаа дека анализата на податоците би можела да трае со денови.

(ВИДЕО) СТРАШНИ ДЕТАЛИ: Рускиот патнички авион се распаднал уште во воздух

Репортер - 01.11.2015

Рускиот патнички авион со 224 патници и членови на екипажот, кој се урна вчера во Египет, се распаднал во воздух, изјави директорот на рускиот Меѓудржавен воздухопловен комитет, Виктор Сороченко.

Рускиот авион се распаднал во воздух

Сител - 01.11.2015

Рускиот патнички авион со 224 патници и членови на екипажот, кој се урна вчера во Египет, се распаднал во воздух, изјави директорот на рускиот Меѓудржавен воздухопловен комитет, Виктор Сороченко.

Светот тагува, тие се радуваат - Слават и се радуваат дека го урнале авионот

Сител - 01.11.2015

Египетскиот огранок на Исламската држава, кој ја презеде одговорноста за соборување на рускиот патнички авион вчера, но и денес објави видео како наводен доказ дека рускиот авион е соборен од нивна страна.

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

А1 On - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС. Овие податоци ги изнесоа учесниците во операцијата на местото на падот на авионот, во која учествуваат египетската армија и силите за цивилна ...

Утрово продолжи потрагата по остатоците од ербасот, стигна и рускиот тим (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 01.11.2015

Утрово продолжи потрагата по остатоците од несреќата на авионот на малата руска компанија Когалимавија во Египет, каде што пристигнаа рускиот тим истражители. На изгрејсонце во Египет продолжи операцијата на барање на остатоците од урнатиот авион, ...

Русија:Патничкиот авион не е соборен

Р.С.Европа - 01.11.2015

Русија жали за 224-те жртви во авионската несреќа која се случи вчера на Синајскиот полуостров. Во меѓувреме руски истражители пристигнаа во Египет, нивниот план е да им помогнат на египетските власти да ја утврдат причината за уривањето на авионот.

УРНАТ РУСКИ АВИОН: Извадени 175 тела, почнува анализата на црните кутии (ФОТО)

Телеграф - 01.11.2015

Во гратчето Ел Хасна, во чија близина се урна Ербасот со 224 патници и членови на екипажот веќе пристигнаа хеликоптери со претставници на руските министерства за вонредни ситуации и сообраќај, како и на федералната Агенција за цивилно ...

Копилотот пред полетување се жалел дека авионот е во лоша сотојба

А1 On - 01.11.2015

Наталија Трукачева, сопруга на настраданиот копилот за руска телевизија изјави дека нејзината ќерка се слушнала со таткото пред да полета од Шарм ел Шеик кој и се пожалил дека авионот е лоша техничка состојба.

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

Сител - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС. Овие податоци ги изнесоа учесниците во операцијата на местото на падот на авионот, во која учествуваат египетската армија и силите за цивилна ...

Тело на детенце пронајдено на 8 километри од авионот - трагедијата нема крај

Press24 - 01.11.2015

Спасувачите кои работат на местото на несреќата каде што се урна рускиот авион во Синај пронашле тело на тригодишното девојче на 8 километри од пронајдените остатоци од авионот. Трагичната вест ја соопшти Агенцијата “Франс прес”, а трупот на детето ...

РУСИЈА ВО ШОК: Најмладата жртва во урнатиот авион е десетмесечно бебе (ВИДЕО)

Телеграф - 01.11.2015

Нашиот син беше на одмор со неговата сопруга и со ќерката. Девојчето имаше само десет месеци, низ солзи велат родителите на еден од 224 патници и членови на екипажот кои го загубија животот по уривањето на авионот во Египет Агонија, болка, тага ...

Пред да полета се јавил на сопругата: Пилотот на авионот кажал дека...

Press24 - 01.11.2015

Додека ИД тврди дека го урнале авионот, а руските власти негираат, нови изјави се појавија во етерот. Се огласи жената на еден од пилотите во авионот кој падна на Синајскиот полуостров. Наталија Трукачева, идентификувана како сопруга на ко-пилотот ...

Агонија, солзи и болка: Најмладата жртва на авионот е десетмесечно бебе (ВИДЕО)

Press24 - 01.11.2015

Денеска е прогласен Ден на жалост во Русија по големата несреќа во која се сруши авион и загинаа 224 лица. Меѓу загинатите имало и 25 деца, а најмалото било старо само 10 месеци. Светот е во шок. Семејствата на загинатите се скршени од болка.

Светот тагува, тие се радуваат: Ние ги убивме патниците од авионот! (ВИДЕО)

Press24 - 01.11.2015

Египетскиот огранок на Исламската држава, кој ја презеде одговорноста за соборување на рускиот патнички авион вчера, но и денес објави видео како наводен доказ дека рускиот авион е соборен од нивна страна.

Еден од пилотите се пожалил на состојбата на авионот пред да полета

+инфо - 01.11.2015

Сопругата на копилотот Сергеј Трукачев, Наталија Трукачева, во интервју за државната телевизија НТВ, изјавила дека нејзиниот маж се жалел за состојбата на авионот пред да полета. Трукачева тврди дека нејзината ќерка се јавила на својот татко „токму ...

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

Репортер - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС. Овие податоци ги изнесоа учесниците во операцијата на местото на падот на авионот, во која учествуваат египетската армија и силите за цивилна ...

(ВИДЕО+ФОТО) Поранешен вработен: “Рускиот авион бил прекршен”

Репортер - 01.11.2015

По катастрофата на авионот Airbus A321 кон компанијата “Когалимавиа” ќе има доста прашања како од страна на роднините на загинатите, така и од страна на истражителите. Одговорите засега се стандардни: пилотите се искусни, авионот е исправен На ...

Стручњаците почнаа со прегледување на црните кутии од урнатиот руски авион

Макфакс - 01.11.2015

Египетските експерти започнаа во неделата да ја прегледуваат содржината на двете црни кутии најдени на местото на падот на рускиот патнички авиони на северот од Синајскиот полуостров и истакнаа дека анализата на податоците би можела да трае со ...

Рускиот авион се распаднал во воздух, едниот дел изгорел, другиот удрил во карпа (ФОТО)

МКД - 01.11.2015

Рускиот авион ербас А321, кој вчера се урна над египетскиот Синајски Полуостров, се распаднал во воздухот, рече Виктор Сороченко, извршен директор на руската Меѓудржавна воздухопловна комисија, пренесе Раша тудеј .

Пронајдени 171 тело на местото на падот на А321

Руска реч - 01.11.2015

Претставник на оперативниот штаб на местото на падот на Ербас А321 соопшти дека телата на загинатите ги носат во Каиро заради оперативно-истражни дејствија. Телата на 171 патник и членови на екипажот на авионот Ербас А321 на компанијата ...

Рускиот ербас се распаднал во воздух

Алфа - 01.11.2015

Рускиот авион се распаднал во воздух, а деловите од леталото се расфрлиле на голема територија изјави шефот на рускиот Меѓудржавен воздухопловен комитет, Виктор Сороченко.Утврдувањето на причините за несреќата може да трае и неколку месеци.

Објавено видео од местото на падот на А321

Руска реч - 01.11.2015

Спасувачката мисија на руското Министерство за вонредни состојби објави снимка од местото на падот на Ербас А321 на Синајскиот полуостров во Египет. Спасувачката мисија на руското Министерство за вонредни состојби објави видео-снимка од местото на ...

Признание на ќерката на копилотот: Татко ми ми се жалеше пред полетувањето дека авионот е во лоша состојба

Репортер - 01.11.2015

Истрагата за падот на рускиот авион А-321 кој се струши во лет сеуште трае се чекаат официјалните извештаи од двете црни кутии. Ќерката на копилотот на авионот Сергеј кажа дека разговарала со татко и пред летот и дека и се пожалил за техничката ...

Русија не исклучува ниедна од верзиите за несреќата на патничкиот авион во Египет

Макфакс - 01.11.2015

Ниту една од верзии за несреќата на авионот „Airbus А321“ на Синајскиот полуостров не може да се исклучи врз основа на првичниот преглед на местото на несреќата, изјави извршниот директор на рускиот Меѓудржавен воздухопловен комитет (МАК), Виктор ...

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

+инфо - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС. Овие податоци ги изнесоа учесниците во операцијата на местото на падот на авионот, во која учествуваат египетската армија и силите за цивилна ...

Десетмесечното девојче – најмладата жртва што стана тажен симбол на руската трагедија

МК News - 01.11.2015

Крик на болка и неверување од трагедијата во која загинаа 224 патнции и членови на екипажот на рускиот ербас. Најмалата жртва на авионската трагедија имала само десет месеци. Во Синај започна пренесувањето на жртвите во Каиро од каде ќе бидат ...

“Авионот бил прекршен”: Поранешен вработен на “Когалимавиа” раскажа за состојбата на паднатиот во Египет A321 (ВИДЕО)

Локално - 01.11.2015

По катастрофата на авионот Airbus A321 кон компанијата “Когалимавиа” ќе има доста прашања како од страна на роднините на загинатите, така и од страна на истражителите. Одговорите засега се стандардни: пилотите се искусни, авионот е исправен.

Исламска држава објави видео од уривањето на рускиот патнички авион

Денешен - 01.11.2015

Иако Русија демантираше дека рускиот патнички авон кој вчера се сруши над Египет, бил погоден од проектил на ИД, Исламска држава синоќа постираше видео на Јутјуб за кое тврди дека е уривањето на рускиот патнички авион со проектил.

Пилотот се жалел на техничка неисправност на авионот Airbus A321

Бриф - 01.11.2015

Оштетување е основната верзија на руските власти за несреќата на патничкиот авион Ербас А321, соопшти рускиот министер за транспорт Максим Соколов. Тој ги негираше информациите дека “Исламска држава” го урнала авионот.

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

Република - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС.Овие податоци ги изнесоа учесниците во операцијата на местото на падот на авионот, во која учествуваат египетската армија и силите за цивилна ...

Исламската држава и денес со видео уверува дека го соборила рускиот авион

Тера - 01.11.2015

Египетскиот огранок на Исламската држава, кој ја презеде одговорноста за соборување на рускиот патнички авион вчера, но и денес објави видео како наводен доказ дека рускиот авион е соборен од нивна страна.

Оштетување е основната верзија за авионската несреќа на Ербас А321 во Синај

Тера - 01.11.2015

Оштетување е основната верзија на руските власти за несреќата на патничкиот авион Ербас А321, соопшти рускиот министер за транспорт Максим Соколов. Тој ги негираше информациите дека “Исламска држава” го урнала авионот.

Копилотот се пожалил на состојбата на авионот пред да полета

Либертас - 01.11.2015

Сопругата на копилотот Сергеј Трукачев, Наталија Трукачева, во интервју за државната телевизија НТВ, изјавила дека нејзиниот маж се жалел за состојбата на авионот пред да полета. Трукачева тврди дека нејзината ќерка се јавила на својот татко „токму ...

Најдено тело на тригодишно девојче, на 8 километри од урнатиот руски авион

Локално - 01.11.2015

Спасувачите кои работат на местото на несреќата каде што се урна рускиот авион во Синај пронашле тело на тригодишното девојче на 8 километри од пронајдените остатоци од авионот, соопшти Агенцијата “Франс прес”, повикувајќи се на офицер од ...

Ден на жалост во Русија

Канал 77 - 01.11.2015

Русија денеска прогласи ден на жалост, откако вчера се урна патничкиот авион во кој животот го загубија 244 патници вклучително и екипажот на авионот. Министерството за цивилната авијација на Египет соопшти дека авионот А-320 со лет KGL9268 полетал ...

ЧУДНО И МОРНИЧАВО: Пронајден труп на 3-годишно девојче на 8 километри од остатоците на рускиот авион

Фактор - 01.11.2015

Спасувачите кои работат на местото на несреќата на рускиот авион во Синај пронашле тело на тригодишното девојче на 8 километри од пронајдените останки на авионот, соопшти Агенцијата „Франс прес“, повикувајќи се на офицер од египетските вооружени ...

(ФОТО+ ВИДЕО) Објавени првите слики од урнатиот руски авион

Либертас - 01.11.2015

Египетските медиуми објавија на социјалните мрежи и први фоографии и видео од рускиот патнички авион кој денес се урна на полуостровот Синај. Фотографиите потврдуваат дека авионот целосно е уништен.

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

Либертас - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС. Овие податоци ги изнесоа учесниците во операцијата на местото на падот на авионот, во која учествуваат египетската армија и силите за цивилна ...

Најмалата жртва од 224-те загинати патници имала само 9 месеци

Денешен - 01.11.2015

Крик на болка и неверување од трагедијата во која загинаа 224 патнции и членови на екипажот на рускиот ербас. Најмалата жртва на авионската трагедија имала само десет месеци. Во Синај започна пренесувањето на жртвите во Каиро од каде ќе бидат ...

Оштетување е основната верзија за авионската несреќа на Ербас А321 во Синај

Фактор - 01.11.2015

Оштетување е основната верзија на руските власти за несреќата на патничкиот авион Ербас А321, соопшти рускиот министер за транспорт Максим Соколов. Тој ги негираше информациите дека “Исламска држава” го урнала авионот.

Оштетување е основната верзија за авионската несреќа во Синај

Локално - 01.11.2015

Оштетувањето е основната верзија на руските власти за несреќата на патничкиот авион Ербас А321, соопшти рускиот министер за транспорт Максим Соколов. Тој ги негираше информациите дека “Исламската држава” го соборила авионот.

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

Денешен - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС. Овие податоци ги изнесоа учесниците во операцијата на местото на падот на авионот, во која учествуваат египетската армија и силите за цивилна ...

Исламската држава и денес со видео уверува дека го соборила рускиот авион

Локално - 01.11.2015

Египетскиот огранок на Исламската држава, кој ја презеде одговорноста за соборување на рускиот патнички авион вчера, но и денес објави видео како наводен доказ дека рускиот авион е соборен од нивна страна.

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

МК News - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС. Овие податоци ги изнесоа учесниците во операцијата на местото на падот на авионот, во која учествуваат египетската армија и силите за цивилна ...

(ВИДЕО) Како се урна рускиот авион во Египет?

еМагазин - 01.11.2015

Во уривањето на рускиот патнички авион кој што леташе на релацијата Шарм ел Шеик кон Санкт Петерсбург, загинаа 224 руски туристи, меѓу кои и 17 деца. Руските власти изјавија дека не се работи за терористички напад, и дека црните кутии не укажувале ...

Копилотот пред полетување се жалел дека авионот е во лоша сотојба

Локално - 01.11.2015

Наталија Трукачева, сопруга на настраданиот копилот за руска телевизија изјави дека нејзината ќерка се слушнала со таткото пред да полета од Шарм ел Шеик кој и се пожалил дека авионот е лоша техничка состојба.

Слики од урнатиот руски авион (ФОТО)

МК News - 01.11.2015

Египетските медиуми објавија на социјалните мрежи фотки од рускиот патнички авион кој денес се урна на полуостровот Синај. Фотографиите потврдуваат дека авионот целосно е уништен. Египетската војска префрли неколку тела на жртвите до базата во ...

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

Вечер Прес - 01.11.2015

Сто шеест и три тела веќе се испратени во мртовечниците во Каиро, од каде можеби вечерва ќе бидат пренесени во Санкт Петербург со авион на руското Министерство за вонредни ситуации Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот ...

Рускиот авион се распаднал во воздух

Денешен - 01.11.2015

Рускиот патнички авион со 224 патници и членови на екипажот, кој се урна вчера во Египет, се распаднал во воздух, изјави директорот на рускиот Меѓудржавен воздухопловен комитет, Виктор Сороченко.

Последно: А321 се распаднал во воздух (ВИДЕО)

Локално - 01.11.2015

По поглед на на местото на несреќата на Синајскиот Полуостров извршниот директор на меѓудржавните авијациски комитет (МАК) на Русија Виктор Сороченко изјави дека авионот се распаднал во воздух, пренесе РИА Новости.

Еден од пилотите се жалел за состојбата на рускиот авион

Денешен - 01.11.2015

Додека ИД тврди дека го урнале авионот, а руските власти негираат, нови изјави се појавија во етерот. Се огласи жената на еден од пилотите во авионот кој падна на Синајскиот полуостров. Наталија Трукачева, идентификувана како сопруга на ко-пилотот ...

(ВИДЕО) ОФИЦИЈАЛНО: Авионот „А321“ се распаднал во воздух

Фактор - 01.11.2015

По претрагата на лице местото на несреќата извршниот директор во Синајскиот Полуостров на меѓудржавниот авијациски комитет (МАК) на Русија, Виктор Сороченко изјавил дека авионот се распаднал во воздух.

Фото: Се појавија првите слики од урнатиот руски авион

Денешен - 01.11.2015

Египетските медиуми објавија на социјалните мрежи и први фотки од рускиот патнички авион кој денес се урна на полуостровот Синај. Фотографиите потврдуваат дека авионот целосно е уништен, а во тек е потрага по телата.

РУСИЈА ВО ШОК: Најмладата жртва во урнатиот авион 10 месечно бебе – дете најдено на 8км од авионот

МК News - 01.11.2015

Спасувачите кои работат на местото на несреќата каде што се урна рускиот авион во Синај пронашле тело на тригодишното девојче на 8 километри од пронајдените остатоци од авионот, соопшти Агенцијата “Франс прес”, повикувајќи се на офицер од ...

ОФИЦИЈАЛНО : Рускиот авион се распаднал во воздух

Вечер Прес - 01.11.2015

Рускиот патнички авион со 224 патници и членови на екипажот, кој се урна вчера во Египет, се распаднал во воздух, изјави директорот на рускиот Меѓудржавен воздухопловен комитет, Виктор Сороченко.

Исламска држава: Ние го урнавме авионот (ВИДЕО)

Вечер Прес - 01.11.2015

На снимката за која нема засега потврда дека се работи за рускиот авион, ниту дали е монтажа, се гледа дека е испукана ракета при што се случува експлозија, а авионот во црн чад почнува да паѓа.

СТРАШНИ ДЕТАЛИ: Рускиот патнички авион се распаднал уште во воздух

МК News - 01.11.2015

Рускиот патнички авион со 224 патници и членови на екипажот, кој се урна вчера во Египет, се распаднал во воздух, изјави директорот на рускиот Меѓудржавен воздухопловен комитет, Виктор Сороченко.

ИД објави видео за да докаже дека тие го урнале рускиот авион

МК News - 01.11.2015

Исламската држава објави видео од последните моменти пред уривањето на рускиот авион во кој загинаа сите 224 патници и членови на екипажот. Терористичката група ја презеде одговорноста но не објасни како го урнала авионот.

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

Lider - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС. Овие податоци ги изнесоа учесниците во операцијата на местото на падот на авионот, во која учествуваат египетската армија и силите за цивилна ...

Рускиот авион се распаднал во воздух

Lider - 01.11.2015

Рускиот патнички авион со 224 патници и членови на екипажот, кој се урна вчера во Египет, се распаднал во воздух, изјави директорот на рускиот Меѓудржавен воздухопловен комитет, Виктор Сороченко.

Од остатоците на рускиот авион извадени 175 тела

Идивиди - 01.11.2015

Од остатоците на рускиот авион, кој се урна вчера на Синајскиот Полуостров се извадени 175 тела, јави ТАСС. Овие податоци ги изнесоа учесниците во операцијата на местото на падот на авионот, во која учествуваат египетската армија и силите за цивилна ...

Копилотот се пожалил на исправноста на рускиот авион уште пред да полета

365 - 01.11.2015

Во интервју за руската национална телевизија NTV, Наталија Трукачева, сопруга на копилотот на авионот што се урна во Египет – Сергеј Трукачев, изјави дека тој се пожалил на техничката исправност и состојба на авионот, уште пред да полета.

Во Синај се урна руски авион со 224 патници

Канал5 - 31.10.2015

Руски патнички авион кој утрово полетал од Шарм ел Шеик за Санкт Петербург се урна во централен Синај, потврди канцеларијата на египетскиот премиер. Формиран е кризен штаб кој ќе ја истражува несреќата.

Повеќето патници од рускиот авион кој се урна кај Синај се мртви

Канал5 - 31.10.2015

Ова го изјави претставник на службите за безбедност од лице место. Меѓу 224 лица кои биле во авионот кој летал Од Шарм ел Шеик кон Санкт Перетбург, 17 биле деца, 200 возрасни и седум членови на екипажот.

Руски авион со над 200 патници се урна во Египет

Вест - 31.10.2015

Руски патнички авион се сруши утрово во Синај, соопшти египетскиот премиер Шариф Исмаил. Руските медиуми објавија дека во авионот имало 224 лица и дека пилотот на авионот Боинг А320 преку радио побарал итно да слета на најблискиот аеродром, пред да ...

ОБНОВЕНО: Руски патнички авион со 200 патници се урна во Египет

Утрински - 31.10.2015

Руски патнички авион, што утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се урна во централниот дел на Синај, потврди канцеларијата на египетскиот премиер. Формиран е кризен штаб кој треба да ги утври причините за несреќата.

Се урна руски авион со над 200 патници во Египет

24 Вести - 31.10.2015

Руски патнички авион на нискобуџетната авиокомпанија „Когалимавиа„“ утрово се урна во централниот дел на Синај во Египет. Сите 224 патници и членови на екипажот загинаа, јавуваат странските медиуми.

Нема преживеани во падот на рускиот авион, загинаа 244 лица

Канал5 - 31.10.2015

Во авионот имало 217 патници руски туристи, од кои 17 биле деца и 7 членови на екипажот. Спасувачките екипи веќе пронашле делови од авионот кој се поделил на два дела, како и тела на 100 патници.Официјално лице за руската агенција Тасс изјавило дека ...

ИД ја презеде одговорноста за уривањето на рускиот авион

Утрински - 31.10.2015

Милитанти поврзани со „Исламска држава“ во Египет ја презедоа одговорноста за уривањето на рускиот авион. Утрово рускиот патнички авион, што полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се урна во централниот дел на Синај.

Нема преживеани при падот на рускиот авион во Египет

Телма - 31.10.2015

Рускиот авион Ербас А-321 на пат кон Сент Петерсбург се урна утрото во Египет 23 минути по полетувањето. Спасувечките служби веднаш се упатија на местото на падот на авионот, а според нивните инфромации, засега се извечени телата на 100 патници, ...

ИД тврди дека го соборила рускиот патнички авион

Телма - 31.10.2015

Египетскиот огранок на Исламска држава денеска на Твитер презеде одговорност за падот на рускиот авион, при што загинаа сите 224 патници и членови на екипажот. - Војниците на калифатот успеаја во провинцијата Синај да соборат руски авион, со кој ...

ИСИС ја презеде одговорноста за уривањето на рускиот авион - Русија скептична: тоа се инсинуации!

Канал5 - 31.10.2015

Русија е скептчна за тврдењето на огранокот на ИСИС во Египет дека тие стојат зад уривањето на авионот во кој загинаа 244 руски туристи. - Оваа информација не може да се смета за точна. Ние сме во контакт со нашите египетски колеги и воздушните ...

Нема преживеани од авионската несреќа

Утрински - 31.10.2015

Египетски претставници потврдија дека нема преживеани во авионската несреќа. Авионот паднал вертикално поради што поголеми делови од леталото се запалиле. Околу 150 тела се пронајдени во радиус од пет километри.

Нема преживеани по уривањето на рускиот патнички авион со 224 патници

Вест - 31.10.2015

Нема преживеани патници по уривањето на рускиот авион Ербас А-321 во Синај, Египет, на враќање од Шарм ел Шеик во Русија, соопшти египетската влада. -Ова е трагична сцена. Гледаме мртви насекаде по земјата, многумина настрадале врзани за седиштата.

Москва со демант до ИД од каде тврдат дека го урнале авионот

Телма - 31.10.2015

Ние го урнавме рускиот авион, фала Богу сите се мртви, оваа порака на Твитер оставена од египедското крило на Исламска држава веднаш беше демантирана од руското министерство за транспорт. А египетските безбедносни служби соопштија дека нема никакви ...

Каиро: Без црните кутии не може да се утврди причината за уривањето на авионот

Утрински - 31.10.2015

Египетскиот премиер Шериф Исмаил денеска изјави дека не е возможно да се утврди причината за падот на рускиот патнички авион на Синајскиот Полуостров се додека не се испитаат црните кутии. Сличен став изнесе и руската Агенција за авиосообраќај.

Се урна руски авион со над 200 патници во Египет, нема преживеани

24 Вести - 31.10.2015

Одморот во Шарм ел Шеик заврши трагично за 217 туристи. Патувањето беше последно и за седумчлениот екипаж. Авионот на руската нискобуџетна авиокомпанија „Когалимавиа“ се урна на Синајскиот Полуостров во Египет и нема преживеани.

Руски авион со повеќе од 200 патници се урна во Египет

Телма - 31.10.2015

Авион на руската компанија "Когалимавиа" се урнал во централен Синај со повеќе од 200 патници, соопштија египетските воздухопловни власти. Авионот се урнал веднаш по полетувањето од Шарм ел Шеик на летото кон Сент Петерсбург.

Руски патнички авион се урна на Синајски Полуостров

Телма - 31.10.2015

Египетските спасувачки тимови слушнале гласови во делови од рускиот авион што денеска се урна на Сионајскиот Полуостров. Се надеваат дека има преживеани. - Постои уште еден дел од авионот со патници и спасувачките екипи се обидуваат да влезат во ...

ФОТО: Пронајдени стотина тела од урнатиот руски авион во Египет

Утрински - 31.10.2015

Египетските спасувачки тимови слушнале гласови во делови од рускиот авион што денеска се урна на Синајскиот Полуостров. Се надеваат дека има преживеани. - Постои уште еден дел од авионот со патници и спасувачките екипи се обидуваат да влезат во ...

Пронајдени тела на стотина загинати од авионската несреќа

Алсат-М - 31.10.2015

До сега се пронајдени тела на 100 луѓе на местото каде што падна рускиот авион, јавуваат светските новински агенции. Тие повикувајќи се на извори од спасувачкиот тим кој работи на местото на инцидентот, пренесуваат дека извадиле стотина тела, а ...

Исламска држава тврди дека таа го соборила рускиот авион, Русија негира

Вест - 31.10.2015

Египетскиот огранок на Исламска држава на Твитер презеде одговорност за падот на рускиот авион, при што загинаа сите 224 патници и членови на екипажот. - Војниците на калифатот успеаја во провинцијата Синај да соборат руски авион, со кој патуваа над ...

Исмаил: Не може да се утврди причината за падот на авионот без да се преслушаат црните кутии

24 Вести - 31.10.2015

Египетскиот премиер Шериф Исмаил денеска изјави дека не е возможно да се утврди причината за падот на рускиот патнички авион на Синајскиот Полуостров се додека не се испитаат црните кутии. Сличен став изнесе и руската Агенција за авиосообраќај.

Русија дематира, но ИД со видое доказ-го урнавме авионот

Телма - 31.10.2015

Ние го урнавме рускиот авион, фала Богу сите се мртви, оваа порака на Твитер оставена од египедското крило на Исламска држава веднаш беше демантирана од руското министерство за транспорт. А египетските безбедносни служби соопштија дека нема никакви ...

Во Синај се урна руски патнички авион

Алсат-М - 31.10.2015

Руски патнички авион, што утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се урна во централниот дел на Синај, потврди Канцеларијата на египетскиот премиер. Формиран е кризен одбор кој треба да ги утври причините за несреќата.

Се урна руски патнички авион со над 200 патници

24 Вести - 31.10.2015

Руски патнички авион со повеќе од 200 патници се урнал на Синајскиот полуостров, потврдија египетските власти. „Ербасот А-321“ полетал од туристичкиот ресорт Шарм ел-Шеик кон рускиот град Санкт Петербург.

Пронајдени остатоците од урнатиот руски авион

Макфакс - 31.10.2015

Рускиот патнички авион, кој во сабота исчезна од радарот во Египет со 224 патници и членови на екипажот, се урнал на Синајскиот полуостров и се стравува дека нема преживеани, потврди египетското министерство за цивилно воздухопловство.

Се урна руски патнички авион со 224 луѓе, се расцепил на два дела

МКД - 31.10.2015

Руски авион со 217 патници и седум члена на екипажот се урна во централен Синај, потврди египетскиот премиер Шариф Исмаил. Официјални лица изјавија дека „најверојатно дека сите на летот загинале“.

(ВИДЕО-ОБНОВЕНО) ИД на Твитер: Руските крстоносци се мртви -одмазда за бомбардирањата во Сирија

Репортер - 31.10.2015

Египетскиот огранок на Исламска држава денеска на Твитер презеде одговорност за падот на рускиот авион, при што загинаа сите 224 патници и членови на екипажот. – Војниците на калифатот успеаја во провинцијата Синај да соборат руски авион, со кој ...

ВИДЕО:Пронајдени остатоците од рускиот авион во близина на аеродромот ал-Ариш

Нова ТВ - 31.10.2015

Пронајдени се остатоци од рускиот авион во близина на аеродромот ал-Ариш, а египетските власти веднаш испратиле 45 возила на итна помош на местото на несреќата. Преставник на службата за сигурност на Египет потврил дека авионот е сосема уништен, а ...

Пронајдени телата на околу 100 патници на рускиот авион што се урна на Синај

Макфакс - 31.10.2015

Телата на околу 100 патници биле пронајдени на местото каде што во сабота се урна руски патнички авион, што летал од Шарм ел Шеик кон Санкт Петерсбург, соопштуваат спасувачките служби. Според истите извори, леталото се распаднало на два дела.

Од дел на трупот на рускиот авион се слушаат гласови

А1 On - 31.10.2015

Рускиот авион Ербас А-321 се урна претпладнево во Египет, 23 минути по полетувањето. Спасувачките екипи веднаш се упатија на местото каде е паднат авионот, а според новите информации се слушаат гласови од трупот на авионот што влева надеж дека има ...

ПРОНАЈДЕН РУСКИОТ АВИОН: Плач на преживеани, меѓу загинатите пет деца

Телеграф - 31.10.2015

Остатоци од леталото, со кое се превезувале и 17 деца од кои според досегашните информации пет не успеале да преживеат, се пронајдени во областа на јужен Ариш на Синај Спасителските екипи од авионот кој се урна во Египет, извадиле тела на 100 ...

Спасувачи: Слушаме гласови на патници од паднатиот авион

Репортер - 31.10.2015

Неименуван член на египетскиот спасувачки тим изјави дека на местото на падот на рускиот авион се слушаат гласови на преживеаните патници. Таа за Ројтерс изјави дека спасувачките екипи стигнале до паднатиот авион на полуостровот Синај и дека во еден ...

Соколов: Неверодостојна е информацијата дека рускиот авион е соборен од ИД

Курир - 31.10.2015

Руското Министерство за транспорт ги отфрли наводите дека рускиот патнички авион, што се урна на Синајски Полуостров, е соборен од терористи. - Одредени медиуми сега објавуваат непроверена информација дека рускиот патнички авион кој полета од Шарм ...

РУСИЈА ВО ШОК: Семејствата на загинатите во солзи, преживеани нема (ФОТО)

Курир - 31.10.2015

Во авионот имало 217 патници руски туристи, од кои 17 биле деца и 7 членови на екипажот. Спасувачките екипи веќе пронашле делови од авионот кој се поделил на два дела, како и тела на 100 патници.Официјално лице за руската агенција Тасс изјавило дека ...

ТАЖНО: Го фотографирала сопругот и бебето па влегле во авионот на смртта

Press24 - 31.10.2015

Ова се дел од патниците во авионот на смртта. Сопругата неколку минути пред да се качи во авион нејзиниот сопруг и бебето ги фотографирала на аеродромот. Се работи за А. Шеин од Каиро. Потоа семејството влегло во авионот кој се сруши.

НОВО ВИДЕО ОД НЕСРЕЌАТА: Пронајдена една од црните кутии на авионот

Press24 - 31.10.2015

На местото на разбивањето на рускиот авион на Синајскиот полуостров во Египет се пронајдени телата на 100 лица. Ова го соопшти РИА Новости, повикувајќи се на спасувачи, кои работат на местото на инцидентот.

Пронајдени тела на стотина загинати од авионската несреќа

Р.С.Европа - 31.10.2015

До сега се пронајдени тела на 100 луѓе на местото каде што падна рускиот авион, јавуваат светските новински агенции. Тие повикувајќи се на извори од спасувачкиот тим кој работи на местото на инцидентот, пренесуваат дека извадиле стотина тела, а ...

Ужасни детали: Авионот се преполовил - насекаде има крв и човечки трупови

Press24 - 31.10.2015

Ова е трагедија. Гледам само мртви тела и крв на сите страни. Многумина настрадани се сеуште врзани за седиштата. Мал дел е изгорен, авионот е преполовен. Удрил во голем камен. Засега се извлечени стотина тела, нема преживеани.

Објавена фотографија од патници на урнатиот Ербас А321

Руска реч - 31.10.2015

Во авионот Ербас А321 што утринава се урна во Египет, се наоѓале 224 државјани на Русија. Некои од патниците успеале да се фотографираат при качувањето во авионот. Во авионот Ербас А321 што денес се урна во Египет , се наоѓале 224 државјани на ...

Соколов: Неверодостојна е информацијата дека рускиот авион е соборен од ИД

А1 On - 31.10.2015

Руското Министерство за транспорт ги отфрли наводите дека рускиот патнички авион, што се урна на Синајски Полуостров, е соборен од терористи. – Одредени медиуми сега објавуваат непроверена информација дека рускиот патнички авион кој полета од Шарм ...

Падна руски патнички авион со 224 луѓе

Алфа - 31.10.2015

Руски авион со 217 патници и седум члена на екипажот се урна на Синајскиот полуостров во Египет. Најверојатно сите на летот загинале. Спасувачките активности се во тек, како и утврдувањето на причините за несреќата.

Русија ja демантира ИД: Измислици, авионот не е соборен со анти-авионска ракета

Репортер - 31.10.2015

Министерството за транспорт на Русија ja демантира информациjaта дека рускиот патнички авион се урнал во Египет како резултат на тоа што бил соборен со анти-авионска ракета од терористи, пренесе РИА Новости.

Нема преживеани во падот на рускиот авион во Египет

Макфакс - 31.10.2015

Никој од 217-те патници и седумте членови на екипажот од рускиот патнички авион кој се урна во саботата утрото во Египет не ја преживеал, несреќата, соопштија египетските власти. „Нема преживеани во несреќата на рускиот авион на Синај“, се наведува ...

НАВИСТИНА ТАЖНО: Ги фотографирала сопругот и ќерката пред кобниот лет (ФОТО)

Телеграф - 31.10.2015

Откако сликата ја објавила на социјалните мрежи влегла заедно со нив во авионот кој требаше да ги однесе на одмор во летувалиштето Шарм ел Шејк . Но наместо таму судбината ги однесе во сигурна смрт бидејќи нема ниту еден преживеан во авионот кој се ...

Наложена детална истрага: Што се случило со авионот?

Press24 - 31.10.2015

Рускиот претседател Владими Путин го изрази своето најдлабоко сочуство до семејствата на загинатите во падот на авионот. Путин наредил формирање на посебна комисија на чие чело ќе биде претседателот Дмитри Медведев, а која ќе соработува со ...

Пилотот барал принудно да слета: Што се случувало во авионот?

Press24 - 31.10.2015

Според информациите на Министерството за цивилната авијација на Египет, авионот А-320 со лет KGL9268 полетал од Шарм ел Шеик за Санкт Петербург во 5.51 часот утрово, а потоа исчезнал по само 23 минути лет.

Милитанти поврзани со ИД одговорни за уривањето на рускиот авион

Р.С.Европа - 31.10.2015

Милитантна група од Египет поврзана со организацијата Исламска држава ја презеде одговорноста за уривањето на рускиот авион утринава. Утринава во централниот дел на Синајскиот полуостров се урна авион на руската компанија „ Когалиамавиа“ кој ...

ВИДЕО: Нема преживеани во падот на рускиот авион

А1 On - 31.10.2015

Иако спасувачките екипи наведоа дека слушаат гласови од еден дел на трупот на паднатитот авион, руската амбасада во Каиро соопшти дека нема преживеани патници. На летот освен тројца Украинци, сите патници биле со руско државјанство.

Москва демантира дека милитанти на ИД го срушиле патничкиот авион

Нова ТВ - 31.10.2015

Руското министерство за сообраќај ги отфрли медиумските наведувања дека рускиот патнички авион, кој што рано утрово се сруши на Синај, бил срушен од страна на терористи. - Извесни медиуми сега објавуваат непроверена информација дека рускиот патнички ...

Милитанти блиски на ИД одговорни за уривањето на рускиот авион на Синај?

+инфо - 31.10.2015

Милитантна група од Египет поврзана со организацијата Исламска држава ја презеде одговорноста за уривањето на рускиот авион утринава на Синајскиот полуостров. Во несреќата загинаа сите патници на авионот и екипажот, објавија медиумите.

НОВА ГОЛЕМА НЕСРЕЌА: Се урна авион со 224 патници!

Press24 - 31.10.2015

Руски патнички авион, што утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се урна во централниот дел на Синај, потврди Канцеларијата на египетскиот премиер. Формиран е кризен одбор кој треба да ги утври причините за несреќата.

Нема податоци дека падот на рускиот „Ербас А-321“ е терористички чин

Руска реч - 31.10.2015

Египетските служби за безбедност немаат основа за претпоставки дека рускиот „Ербас А-321“ бил срушен, соопштува агенцијата „Ројтерс“ повикувајќи се на извори во безбедносните служби на Египет.

(ПОСЛЕДНА ВЕСТ) Нема преживеани во падот на рускиот авион!

Репортер - 31.10.2015

Египетските официјлани лица денеска потврдија дека нема преживеани во падот на рускиот патнички авион, кој утринава се сруши во Аинају. Во авионот „ербас А321“ се наоѓаа 214 руски патници и три Украинци, соопшти египетската влада.

ИСИЛ тврди: Ние го срушивме рускиот авион, крстоносците се мртви!

Сител - 31.10.2015

Египетскиот огранок на Исламска држава денеска на Твитер презеде одговорност за падот на рускиот авион, при што загинаа сите 224 патници и членови на екипажот. - Војниците на калифатот успеаја во провинцијата Синај да соборат руски авион, со кој ...

Руски патнички авион се урна во Синај

Нетпрес - 31.10.2015

Руски патнички авион утрово се урнал во централниот дел на Синај. Формиран е кризен одбор кој треба да ги утври причините за несреќата. Шефот на Управата за воздухопловни несреќи во Египет, Ајман ал Мукадам претходно соопшти дека авионот исчезнал од ...

(ФОТО) Последно селфи пред летот во смрт! – Патник од рускиот авион се сликаше со ќеркичката

Репортер - 31.10.2015

Патничка од срушениот руски авион на компанијата „Когалимавија“ кој утрово падна во Синаку, пред кобниот лет го фотографирала сопругот како ја држи нивната ќерка а потоа сликата ја објавила на една од друштвените мрежи.

Последно селфи: Патник од урнатиот руски авион се сликал пред летот

+инфо - 31.10.2015

Патничка од руски авион на компанијата „Когалимавија“ кој утрово се урна во Синаку, пред кобниот лет го фотографирала сопругот како ја држи нивната ќерка а потоа сликата ја објавила на една од друштвените мрежи.

Русија демантира дека авионот во Египет го собориле терористи

Макфакс - 31.10.2015

Министерството за транспорт на Русија во сабота ја демантираше информацијата што се појави во некои медиуми, според која рускиот авион што се урна во централен Синај бил соборен од ракета на терористи.

ОТКРИЕНА ПРИЧИНАТА: Авионот го срушил техничка грешка, а не ИСИЛ (ВИДЕО)

Телеграф - 31.10.2015

На местото на несреќата се пронајдени телата на 100 лица Сите 224 патници на урнатиот во Египет авион биле државјани на Русија. Во авионот имало 217 патници, меѓу кои 17 деца.Преживеани за жал нема Руските служби за кратко време ја открија причината ...

Исмаил: Не може да се утврди причината за падот на авионот без црните кутии

+инфо - 31.10.2015

Египетскиот премиер Шериф Исмаил денеска изјави дека не е возможно да се утврди причината за падот на рускиот патнички авион на Синајскиот Полуостров се додека не се испитаат црните кутии. Сличен став изнесе и руската Агенција за авиосообраќај.

Нема преживеани од авионската несреќа кај Синајскиот полуостров

Алфа - 31.10.2015

Нема преживеани по падот на рускиот авион на Синајскиот полуостров во Египет, потврдија тамошните власти. Според некои медиуми египетскиот огранок на ИД ја презел одговорноста за уривањето на рускиот авион.

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНА СНИМКА: Ова е падот на рускиот авион?!

Репортер - 31.10.2015

На интернет се појавија снимки, на кои, според прелиминарните информации, е снимено паѓањето на рускиот патнички авион на небото над Синај, објавии ТВ канал “Ѕвезда”. На благо дефокусираните кадри се гледа како на небото, оставајќи зад себе густ црн ...

Русија демантира дека авионот што се урна на Синај бил соборен од терористи

+инфо - 31.10.2015

Министерството за транспорт на Русија ја демантира информацијата дека рускиот патнички авион во Египет е соборен со анти-авионска ракета од терористи, пренесе РИА Новости. - Сега во различни медиуми се појавува информација дека рускиот патнички ...

Телата на жртвите од рускиот авион донесени во Каиро на идентификување (ВИДЕО)

МКД - 31.10.2015

Дел од телата на жртвите од рускиот авион ербас што утрово се урна во Египет се донесени во мртовечница кај Каиро. Телата на жртвите со египетски воен авион се пренесуваат во база источно од Каиро. Првите 35 тела веќе се однесени во базата.

Наложена детална истрага: Што се случило со рускиот авион?

Сител - 31.10.2015

Рускиот претседател Владими Путин го изрази своето најдлабоко сочуство до семејствата на загинатите во падот на авионот. Путин наредил формирање на посебна комисија на чие чело ќе биде претседателот Дмитри Медведев, а која ќе соработува со ...

Исмаил: Не може да се утврди причината за падот на авионот без црните кутии

А1 On - 31.10.2015

Египетскиот премиер Шериф Исмаил денеска изјави дека не е возможно да се утврди причината за падот на рускиот патнички авион на Синајскиот Полуостров се додека не се испитаат црните кутии. Сличен став изнесе и руската Агенција за авиосообраќај.

Не се познати причините за падот на рускиот патнички авион, црните кутии ќе разјаснат сè

Телеграф - 31.10.2015

Египетските власти, како и руската Агенција за авиосообраќај сметаат дека не е возможно да се утврди причината за падот на рускиот патнички авион на Синајскиот Полуостров се додека не се испитаат црните кутии Не е возможно да се утврди причината за ...

Непосредно пред да исчезне од радарот, рускиот авион побарал вонредно слетување

Репортер - 31.10.2015

Владата на Египет одржува советување во врска со инцидентот со рускиот авион. Веќе е формирана специјална комисија, пренесува ТАСС. Од канцеларијата на премиерот официјално го потврдиле уривањето на Airbus-321 на “Kogalymavia” со 217 патници и 7 ...

(ВИДЕО+ГАЛЕРИЈА) СТРАШНА ТРАГЕДИЈА: Грозоморни слики од местото на несреќата на рускиот авион

Репортер - 31.10.2015

Руски патнички авион со 224 патници и членови на екипажот, кој утрово полетал од летувалиште Шарм ел Шеик во Санкт Петербург, се урна во централниот дел на Синај. Сите патници загинаа. Исламската држава на Египет вели дека собориле авион, а ...

Објавени првите слики од урнатиот руски авион (ГАЛЕРИЈА+ ВИДЕО)

+инфо - 31.10.2015

Египетските медиуми објавија на социјалните мрежи и први фоографии од рускиот патнички авион кој денес се урна на полуостровот Синај. Фотографиите потврдуваат дека авионот целосно е уништен.

Рускиот ербас А321 што падна во Египет е целосно уништен (ВИДЕО)

МКД - 31.10.2015

Првите фотографии и видеа од местото на уривањето на рускиот патнички авион што утрово падна во Синај, Египет, покажуваат дека леталото е речиси целосно уништено. Причината за падот останува непозната, а руските власти ги отфрлија тврдењата дека ...

Египетскиот премиер - Не може да се утврди причината за падот на авионот

Сител - 31.10.2015

Египетскиот премиер Шериф Исмаил денеска изјави дека не е возможно да се утврди причината за падот на рускиот патнички авион на Синајскиот Полуостров се додека не се испитаат црните кутии. Сличен став изнесе и руската Агенција за авиосообраќај.

НОВИ СНИМКИ: Рускиот авион паѓал вертикално километар и пол (ВИДЕО/ВО ЖИВО)

Телеграф - 31.10.2015

Расфрлани остатоци, покриени човечки тела, изгорена земја, расфрлан личен багаж можат да се видат на првите снимки кои се појавија од местото каде се урнал рускиот патнички авион, при што загинаа 224 лица Вертикално, километар и пол паѓал рускиот ...

Прво видео од урнатиот руски авион

А1 On - 31.10.2015

Објавени се први фотографии и видео снимка од рускиот патнички авион кој се урна утрово на полуостровот Синај. Рускиот патнички авион кој што леташе на релацијата Шарм ел Шеик – Санкт Петернург, пренесуваше 224 руски туристи, меѓу кои и 17 ...

Пронајдена ‘црната кутија’ од рускиот авион кој се урна на Синај

Макфакс - 31.10.2015

Египетските власти ја пронашле црната кутија на рускиот авион „Airbus A321“ кој во саботата утрото се урна на Синајскиот полуостров, при што загинаа сите 224 патници и членови на екипажот, од кои 25 деца, соопшти кабинетот на египетскиот премиер ...

ФОТО-ГАЛЕРИЈА: ЖАЛНО - се појавија првите фотки од урнатиот авион

Press24 - 31.10.2015

Се појавија и првите фотки од урнатиот авион кои говорат дека преживеани во големата трагедија нема. Досега се извлечени телата на 145 лица, а 35 се однесени во мртовечница. Загинаа и 17 дечиња.

ВИДЕО: ИД објави снимка од уривањето на рускиот патнички авион

А1 On - 31.10.2015

Исламска држава вечерва постираше видео на Јутјуб за кое тврди дека е уривањето на рускиот патнички авион со проектил. На снимката за која нема засега потврда дека се работи за рускиот авион, ниту дали е монтажа, се гледа дека е испукана ракета при ...

Се појавија првите слики од урнатиот руски авион (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Курир - 31.10.2015

Египетските медиуми објавија на социјалните мрежи и први фотки од рускиот патнички авион кој денес се урна на полуостровот Синај. Фотографиите потврдуваат дека авионот целосно е уништен, а во тек е потрага по телата.

Фото галерија од урнатиот руски авион

Сител - 31.10.2015

Египетските медиуми објавија на социјалните мрежи и први фотки од рускиот патнички авион кој денес се урна на полуостровот Синај. Фотографиите потврдуваат дека авионот целосно е уништен, а во тек е потрага по телата.

НАЈНОВА ВЕСТ: Се урна руски авион со 224 патници во централен Синај!

Репортер - 31.10.2015

Руски патнички авион со над 220 патници исчезна од радарите на Синаи, и според првичните информации се работи за авионска несреќа. Египетскиот премиер Шериф Ислмаил потврди дека рускиот авион е паднат кај Синаи.

ФОТО: Насекаде има мртви тела - семејствата на загинатите во црно

Press24 - 31.10.2015

Патниците се враќале од летувалиштето во Шарм ел Шеик кон дома во Санкт петерсбург кога авионот Ербас еј 321 , 23 минути по полетувањето се урнал во Синај. Во авионот имало 217 патници руски туристи, од кои 17 биле деца и 7 членови на екипажот.

(ВИДЕО) Отворени црните кутии од паднатиот руски авион

Репортер - 31.10.2015

Започната отворањето на пронајдената “црна кутија” На интернет истекоа првите фотографии од местото на авиокатастрофата со рускиот авион Airbus A321. Авионот се урна во северниот дел на Синајскиот Полуостров, како што се досегашните информации се ...

Драма на небото над Египет - Се урна руски патнички авион со 224 лица

Сител - 31.10.2015

Руски патнички авион, што утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се урна во централниот дел на Синај, потврди Канцеларијата на египетскиот премиер. Формиран е кризен одбор кој треба да ги утври причините за несреќата.

(ВИДЕО) ОБНОВЕНО: Пронајдени остатоците од рускиот авион – Еве каде Ербас А -321 се срушил

Репортер - 31.10.2015

Воените авиони го открија трупот на патничкиот руски авион во планински предел, а 45 возила на египетското здравство се движат кон несреќата, за да ги однесат погинатите и ранетите, соопштија од египетската влада.

Се урна руски патнички авион со 227 патници и 7 членови на екипажот

Алфа - 31.10.2015

Руски авион со 217 патници и седум члена на екипажот се урна во централен Синај, потврди египетскиот премиер Шариф Исмаил. Официјални лица изјавија дека „најверојатно дека сите на летот загинале“.

Детали за падот на рускиот авион: Меѓу загинатите има 17 деца

Курир - 31.10.2015

Рускиот патнички авион кој се урна на Синајскиот Полуостров е целосно уништен, изјави денеска претставник на египетските безбедносни служби од местото на несреќата. Египетската Влада соопшти дека воени авиони ги открија остатоците од авионот во ...

Рускиот патнички авион се сруши на територија на Исламската држава

Курир - 31.10.2015

Агенцијата РИА Новости објави дека авионот е од компанијата „Когалимавија“ и дека летал за авиопревозникот МетроЏет. Скај њуз Арабија јави дека авионот се срушил кај Ел Ариш, на северот од Синајскиот полусотров, а израелските медиуми нaведоа дека ...

Пронајдени остатоците од урнатиот руски авион

Кајгана - 31.10.2015

Рускиот патнички авион, кој исчезна од радарот во Египет со над 200 патници и членови на екипажот, се урнал на Синајскиот полуостров и се стравува дека нема преживеани, потврди египетското министерство за цивилно воздухопловство.

ВИДЕО од страшната несреќа: Се пребарува местото - загинаа 17 дечиња

Press24 - 31.10.2015

Рускиот патнички авион кој се урна на Синајскиот Полуостров е целосно уништен, изјави денеска претставник на египетските безбедносни служби од местото на несреќата. Египетската Влада соопшти дека воени авиони ги открија остатоците од авионот во ...

ОБНОВЕНО: Пронајдени 100 тела на патници на соборениот руски авион во Синај (ВИДЕО)

+инфо - 31.10.2015

Рускиот патнички авион кој се урна на Синајскиот Полуостров е целосно уништен,а на местото спасувачите пронашле 100 тела на патници, изјави денеска претставник на египетските безбедносни служби од местото на несреќата.

Од дел на трупот на урнатиот руски авион се слушаат гласови, спасувачите се надеваат дека има преживеани

Курир - 31.10.2015

Рускиот авион Ербас А-321 се урна претпладнево во Египет, 23 минути по полетувањето. Спасувачките екипи веднаш се упатија на местото каде е паднат авионот, а според новите информации се слушаат гласови од трупот на авионот што влева надеж дека има ...

Семејствата на патниците во црно: Се слушаат гласови од дел од урнатиот авион

Press24 - 31.10.2015

Рускиот авион Ербас А-321 се урна претпладнево во Египет, 23 минути по полетувањето. Спасувачките екипи веднаш се упатија на местото каде е паднат авионот, а според новите информации се слушаат гласови од трупот на авионот што влева надеж дека има ...

Руски патнички авион се урна на Синај

+инфо - 31.10.2015

Руски патнички авион, што утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се урна во централниот дел на Синај, потврди Канцеларијата на египетскиот премиер. Формиран е кризен одбор кој треба да ги утври причините за несреќата.

Пронајдени телата на околу 100 патници од урнатиот руски авион

Кајгана - 31.10.2015

Телата на околу 100 патници биле пронајдени на местото каде што денеска се урна руски патнички авион, што летал од Шарм ел Шеик кон Санкт Петерсбург, соопштуваат спасувачките служби. Според истите извори, леталото се распаднало на два дела.

Има преживеани во рускиот авион кој се урна во Египет?

Нетпрес - 31.10.2015

Египетските спасувачки тимови слушнале гласови во делови од рускиот авион што денес се урна на Сионајскиот Полуостров. Се надеваат дека има преживеани. – Постои уште еден дел од авионот со патници и спасувачките екипи се обидуваат да влезат во него, ...

ТАЖНО: Го фотографирала сопругот и бебето пред да влезат во авионот на смртта

Сител - 31.10.2015

Ова се дел од патниците во авионот на смртта. Сопругата неколку минути пред да се качи во авион нејзиниот сопруг и бебето ги фотографирала на аеродромот. Се работи за А. Шеин од Каиро. Потоа семејството влегло во авионот кој се сруши.

ФОТО: Го фотографирала сопругот и бебето, па влегле во авионот на смртта

Курир - 31.10.2015

Ова се дел од патниците во авионот на смртта. Сопругата неколку минути пред да се качи во авион нејзиниот сопруг и бебето ги фотографирала на аеродромот. Се работи за А. Шеин од Каиро. Потоа семејството влегло во авионот кој се ...

ВИДЕО ОД НЕСРЕЌАТА: Пронајдена една од црните кутии на авионот

Сител - 31.10.2015

На местото на разбивањето на рускиот авион на Синајскиот полуостров во Египет се пронајдени телата на 100 лица. Ова го соопшти РИА Новости, повикувајќи се на спасувачи, кои работат на местото на инцидентот.

Ужасни детали: Авионот се преполовил - Насекаде има крв и човечки трупови

Сител - 31.10.2015

Ова е трагедија. Гледам само мртви тела и крв на сите страни. Многумина настрадани се сеуште врзани за седиштата. Мал дел е изгорен, авионот е преполовен. Удрил во голем камен. Засега се извлечени стотина тела, нема преживеани.

НАЈНОВА ВЕСТ: Се урна руски авион со 224 патници!

Курир - 31.10.2015

Руски патнички авион, што утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се урна во централниот дел на Синај, потврди Канцеларијата на египетскиот премиер. Формиран е кризен одбор кој треба да ги утври причините за несреќата.

Се урна руски патнички авион со 224 патници

А1 On - 31.10.2015

Руски патнички авион со над 220 патници исчезна од радарите на Синаи, и според првичните информации се работи за авионска несреќа. Египетскиот премиер Шериф Ислмаил потврди дека рускиот авион е паднат кај Синаи.

Руски авион со 212 патници се урна во Египет

Кајгана - 31.10.2015

Руски авион со 212 патници и седум членови на екипажот се урнал во Египет, пренесуваат светските медиуми. Авионот исчезнал од радарите и се верува дека се урнал во центалниот дел на Синај.

Се урна руски патнични авион со над 220 патници

Нова ТВ - 31.10.2015

Руски патнички авион Ербас, со над 220 патници се урна над Синајскиот полустров, објави “Скај њуз Арабија” иако претходно од Египет соопштија дека рускиот авион безбедно го напуштил воздушниот простор.

МИСТЕРИЈА: Руски авион со над 200 патници исчезна од радар, па се урна во Египет (ВИДЕО)

Телеграф - 31.10.2015

Руските воздухопловни власти соопштија дека во авионот има 224 патници и членови на екипажот, а радарскиот контакт е изгубен во воздушниот простор на Кипар Руски патнички авион, што утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се ...

Нема преживеани во падот на рускиот авион во Египет

Кајгана - 31.10.2015

Никој од 217-те патници и седумте членови на екипажот од рускиот патнички авион кој се урна утрово во Египет не ја преживеал несреќата, соопштија египетските власти. „Нема преживеани во несреќата на рускиот авион на Синај“, се наведува во кусото ...

Се урна руски авион со 200 патници во централен Синај

Нова ТВ - 31.10.2015

Авион на руската компанија "Когалимавиа" се урнал во централен Синај со повеќе од 200 патници, соопштија египетските воздухопловни власти. Авионот се урнал веднаш по полетувањето од Шарм ел Шеик на летото кон Сент Петерсбург.

Руски патнички авион се урна во Египет

Руска реч - 31.10.2015

Египетските сили за безбедност го блокираа местото на падот на авионот, пренесуваат медиумите. Остатоци од руски патнички авион се најдени во саботата во центарот на Синајскиот полуостров во Египет, соопштува порталот „Јоум7“.

Египетските власти го потврдија падот на рускиот патнички авион

Макфакс - 31.10.2015

Египет потврди дека руски патнички авион со 224 патници и членови на екипажот се урна во сабота на Синај, пренесуваат агенциите. Кабинетот на египетскиот премиер објави дека „руски цивилен авион се урнал во централниот дел на полусострвот Синај“, и ...

Руски авион со над 200 патници се урна во Египет

Р.С.Европа - 31.10.2015

Авион со повеќе од 200 патници на руската компанија „Когалимавиа“ се урнал во централниот дел на Синајскиот Полуостров, соопштија египетските воздухопловни власти. Авионот се урнал веднаш по полетувањето од Шарм ел Шеик на летот кон Санкт Петерсбург.

Рускиот патнички авион пронајден, повеќето патници се погинати

А1 On - 31.10.2015

Воените авиони го открија трупот на патничкиот руски авион во планински предел, а 45 возила на египетското здравство се движат кон несреќата, за да ги однесат погинатите и ранетите, соопштија од египетската влада.

Ги фотографирала најсаканите, па влегле во авионот на смртта (ФОТО)

Република - 31.10.2015

Пронајдени се остатоците од рускиот авион кој утрово се урна во Египет. Во него се превезуваа 224 патници и челнови на екипажот, меѓу кои и 17 деца. Ова се дел од патниците во авионот на смртта.

Руски авион со 212 патници се сруши во Египет

Точка - 31.10.2015

Египетските контролори на воздушниот сообраќај соопштија дека изгубиле контакт со патнички авион во кој имало 224 патници и членови на екипажот, непосредно после полетувањето од Шарм ел Шеик кон Русија.

Русија ja демантира ИД: Измислици, авионот не е соборен со анти-авионска ракета

Локално - 31.10.2015

Министерството за транспорт на Русија ja демантира информациjaта дека рускиот патнички авион се урнал во Египет како резултат на тоа што бил соборен со анти-авионска ракета од терористи, пренесе РИА Новости.

Соколов: Неверодостојна е информацијата дека рускиот авион е соборен од ИД

Либертас - 31.10.2015

Руското Министерство за транспорт ги отфрли наводите дека рускиот патнички авион, што се урна на Синајски Полуостров, е соборен од терористи. – Одредени медиуми сега објавуваат непроверена информација дека рускиот патнички авион кој полета од Шарм ...

Фото: Русија во шок-преживеани нема

Денешен - 31.10.2015

Во авионот имало 217 патници руски туристи, од кои 17 биле деца и 7 членови на екипажот. Спасувачките екипи веќе пронашле делови од авионот кој се поделил на два дела, како и тела на 100 патници.Официјално лице за руската агенција Тасс изјавило дека ...

ИД тврди дека го соборила рускиот патнички авион

Бриф - 31.10.2015

Египетскиот огранок на Исламска држава денеска на Твитер презеде одговорност за падот на рускиот авион, при што загинаа сите 224 патници и членови на екипажот. – Војниците на калифатот успеаја во провинцијата Синај да соборат руски авион, со кој ...

(ВИДЕО) ПРОНАЈДЕНИ ОСТАТОЦИ ОД РУСКИОТ АВИОН, 17 ДЕЦА БИЛЕ ВО НЕГО: Еве каде паднал ербас А-321!

Фактор - 31.10.2015

Руски патнички авион со 224 патници и членови на екипажот, кој утрово полетал од летувалиштето Шарм ел Шеик за Санкт Петербург, се урнал во централен Синај, а остатоци од леталото се пронајдени во областа на јужен Ариш на Синај, јавуваат светски ...

Детали за падот на рускиот авион: Меѓу загинатите има 17 деца – се сруши на територија на Исламската држава

МК News - 31.10.2015

Рускиот патнички авион кој се урна на Синајскиот Полуостров е целосно уништен, изјави денеска претставник на египетските безбедносни служби од местото на несреќата. Египетската Влада соопшти дека воени авиони ги открија остатоците од авионот во ...

Москва демантира: Авионот не го срушија џихадисти!

Точка - 31.10.2015

- Извесни медиуми сега објавуваат непроверена информација дека рускиот патнички авион на патот од Шарм Ел Шеик до Санкт Петербург наводно бил соборен со ракета земја-воздух која што ја лансирале терористи, изјави рускиот министер за сообраќај, ...

Има и преживеани во тешката авионска несреќа во Египет

Република - 31.10.2015

Рускиот патнички авион кој се урна на Синајскиот Полуостров е целосно уништен, изјави денеска претставник на египетските безбедносни служби од местото на несреќата. Египетската Влада соопшти дека воени авиони ги открија остатоците од авионот во ...

Руски патнички авион се урна на Синајски Полуостров

Денешен - 31.10.2015

Рускиот патнички авион кој се урна на Синајскиот Полуостров е целосно уништен, изјави денеска претставник на египетските безбедносни служби од местото на несреќата. Египетската Влада соопшти дека воени авиони ги открија остатоците од авионот во ...

На територија на Исламската држава се урна рускиот патнички авион

Денешен - 31.10.2015

Агенцијата РИА Новости објави дека авионот е од компанијата „Когалимавија“ и дека летал за авиопревозникот МетроЏет. Скај њуз Арабија јави дека авионот се срушил кај Ел Ариш, на северот од Синајскиот полусотров, а израелските медиуми нaведоа дека ...

СПАСУВАЧИ НА МЕСТОТО НА ПАДОТ: Слушаме крици на патници во остатоците, се обидуваме да дојдеме до нив!

Фактор - 31.10.2015

Египетски воени авиони ги откриле остатоците на урнатиот руски патнички авион ербас А-321 во планинско подрачје во областа на Хашаб јужно од Ариш на Синај, а 45 возила на Итната помош одат кон местото на падот, како би ги однеле мртвите и ...

Само црн пепел - Ова се првите фотографии од паднатиот руски авион

Вечер Прес - 31.10.2015

На Твитер се појавија првите фотографии од остатоците од рускиот авион кој околу пладне се урна во Египет Авионот "Ербас А321" на руската авиокомпанија "Колавија" на летот од Шарм Ел Шеик до Санкт Петерсбург, се сруши денес на северот на Синај, при ...

Нова несреќа: Се урна руски авион со 224 патници

Република - 31.10.2015

Руски патнички авион, што утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се урна во централниот дел на Синај, потврди Канцеларијата на египетскиот премиер. Формиран е кризен одбор кој треба да ги утври причините за несреќата.

ПОСЛЕДНА ФОТОГРАФИЈА ПРЕД СМРТТА?! Патничка на срушениот руски авион го сликала сопругот со ќеркичката

Пулс24 - 31.10.2015

Сликата е направена на скалите кои водат во авионот, а не е познато дали ова семејство успеало да го преживее падот на авионот во Синај. Патничка на срушениот руски авион на компанијата „Когалимавија“ кој утрово падна во Синај, пред кобниот лет го ...

ФОТО: Го фотографирала сопругот и бебето, па влегле во авионот на смртта

МК News - 31.10.2015

Ова се дел од патниците во авионот на смртта. Сопругата неколку минути пред да се качи во авион нејзиниот сопруг и бебето ги фотографирала на аеродромот. Се работи за А. Шеин од Каиро. Потоа семејството влегло во авионот кој се ...

(ФОТО) ТРАГЕДИЈА ВО ЕГИПЕТ: Ова се првите фотографии од урнатиот руски авион!

Фактор - 31.10.2015

Египетските медиуми објавија на социјалните мрежи и први фотки од рускиот патнички авион кој денес се урна на полуостровот Синај. Фотографиите потврдуваат дека авионот целосно е уништен, а во тек е потрага по телата.

Непосредно пред да исчезне од радарот, рускиот авион побарал вонредно слетување

Локално - 31.10.2015

Владата на Египет одржува советување во врска со инцидентот со рускиот авион. Веќе е формирана специјална комисија, пренесува ТАСС. Од канцеларијата на премиерот официјално го потврдиле уривањето на Airbus-321 на “Kogalymavia” со 217 патници и 7 ...

Од трупот на уништениот руски авион се слушаат гласови, извлечени се првите настрадани

Вечер Прес - 31.10.2015

Египетските спасувачки тимови кои се упатени на местото на несреќата каде утрово се сруши рускиот авион Ербас А-321 слушнале гласови од трупот на авионот и се надеваат дека има уште преживеани од несреќата, пишуваат светските медиуми.

Москва со демант до ИД од каде тврдат дека го урнале авионот

Бриф - 31.10.2015

Ние го урнавме рускиот авион, фала Богу сите се мртви, оваа порака на Твитер оставена од египедското крило на Исламска држава веднаш беше демантирана од руското министерство за транспорт. А египетските безбедносни служби соопштија дека нема никакви ...

(ВИДЕО) Чудно: На првите фотографии од трагедијата во Синај не се гледа карпа врз која се урнал А321

Локално - 31.10.2015

Започната отворањето на пронајдената “црна кутија” На интернет истекоа првите фотографии од местото на авиокатастрофата со рускиот авион Airbus A321. Авионот се урна во северниот дел на Синајскиот Полуостров, како што се досегашните информации се ...

РУСИЈА ВО ШОК: Семејствата на загинатите во солзи, преживеани нема (ФОТО)

МК News - 31.10.2015

Во авионот имало 217 патници руски туристи, од кои 17 биле деца и 7 членови на екипажот. Спасувачките екипи веќе пронашле делови од авионот кој се поделил на два дела, како и тела на 100 патници.Официјално лице за руската агенција Тасс изјавило дека ...

ИСИЛ: Ние го срушивме рускиот авион, над 220 крстоносци се мртви!

МК News - 31.10.2015

Египетскиот огранок на Исламска држава денеска на Твитер презеде одговорност за падот на рускиот авион, при што загинаа сите 224 патници и членови на екипажот. – Војниците на калифатот успеаја во провинцијата Синај да соборат руски авион, со кој ...

Москва со демант до ИД од каде тврдат дека го урнале авионот

МК News - 31.10.2015

Ние го урнавме рускиот авион, фала Богу сите се мртви, оваа порака на Твитер оставена од египедското крило на Исламска држава веднаш беше демантирана од руското министерство за транспорт. А египетските безбедносни служби соопштија дека нема никакви ...

Во Синај се урна руски патнички авион

Канал 77 - 31.10.2015

Руски патнички авион, кој утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербургсе урна во централниот дел на Синај - потврди Канцеларијата на египетскиот премиер. Формиран е кризен одбор кој треба да ги утври причините за несреќата.

Има надеж: Од трупот на уништениот руски авион се слушаат гласови, извлечени првите настрадани

Точка - 31.10.2015

Рускиот авион "Airbus A-321" се урнал утрово во Египет, 23 минути по полетувањето. Спасувачките служби веднаш се упатиле на местото на падот, а според новите информации, египетските спасувачки служби слушнале гласови, па се надеваат дека има ...

Авионот се преполовил: Погледнете ги првите фотографии и видео запис од местото на несреќата

Точка - 31.10.2015

Руски авион Airbus A-321 се сруши утрово во Египет, 23 минути по полетувањето. Според најновите информации, за сега се извлечени 129 тела, а преживеани нема. Египетските медиуми ги објавија и првите фотографии на кои што се гледаат остатоците од ...

Можно е да има преживеани во урнатиот руски патнички авион во Египет

еМагазин - 31.10.2015

Египетските спасувачки тимови слушнале гласови во делови од рускиот авион што денеска се урна на Сионајскиот Полуостров. Се надеваат дека има преживеани. „Постои уште еден дел од авионот со патници и спасувачките екипи се обидуваат да влезат во ...

(ВИДЕО) Пронајдоа 100 тела на местото на разбивањето на рускиот авион

Локално - 31.10.2015

На местото на разбивањето на рускиот авион на Синајскиот полуостров во Египет се пронајдени телата на 100 лица. Ова го соопшти РИА Новости, повикувајќи се на спасувачи, кои работат на местото на инцидентот. “Авионот се поделил на две.

Еве каде паднал ербас А-321!

Тера - 31.10.2015

Руски патнички авион со 224 патници и членови на екипажот, кој утрово полетал од летувалиштето Шарм ел Шеик за Санкт Петербург, се урнал во централен Синај, а остатоци од леталото се пронајдени во областа на јужен Ариш на Синај, јавуваат светски ...

Фото: Дел од патниците во авионот на смртта

Денешен - 31.10.2015

Ова се дел од патниците во авионот на смртта. Сопругата неколку минути пред да се качи во авион нејзиниот сопруг и бебето ги фотографирала на аеродромот. Се работи за А. Шеин од Каиро. Потоа семејството влегло во авионот кој се сруши.

Нови детали за урнатиот руски авион

Вечер Прес - 31.10.2015

Руската новинска агенција ТАСС повикувајќи се на неименунвани извори од меѓународниот аеродром во Каиро објави дека пилотот пред авионот Боинг А321 да исчезне од радарите побарал принудно да слета на најблизок аеродром Египетските спасувачки тимови ...

Пронајдени остатоците од урнатиот руски авион

Точка - 31.10.2015

Рускиот патнички авион, кој во сабота исчезна од радарот во Египет со 224 патници и членови на екипажот, се урнал на Синајскиот полуостров и се стравува дека нема преживеани, потврди египетското министерство за цивилно воздухопловство.

Пронајдени телата на околу 100 патници на рускиот авион што се урна на Синај

Точка - 31.10.2015

Телата на околу 100 патници биле пронајдени на местото каде што во сабота се урна руски патнички авион, што летал од Шарм ел Шеик кон Санкт Петерсбург, соопштуваат спасувачките служби. Според истите извори, леталото се распаднало на два дела.

Исмаил: Не може да се утврди причината за падот на авионот без црните кутии

Локално - 31.10.2015

Египетскиот премиер Шериф Исмаил денеска изјави дека не е возможно да се утврди причината за падот на рускиот патнички авион на Синајскиот Полуостров се додека не се испитаат црните кутии. Сличен став изнесе и руската Агенција за авиосообраќај.

Се урна руски авион со над 200 патници во Египет, се расцепил на два дела

Бриф - 31.10.2015

Руски авион со 217 патници и седум члена на екипажот се урна во централен Синај, потврди египетскиот премиер Шариф Исмаил. Официјални лица изјавија дека „најверојатно дека сите на летот загинале“.

Нема преживеани од рускиот авион кој се урна во Египет

Локално - 31.10.2015

Нема преживеани по несреќата на рускиот патнички авион кој се урна на Синајскиот Полуостров, информираа египетските власти откако екипи за пронаоѓање и спасување беа испратени на местото на несреќата, информира БиБиСи.

Руски патнички авион со 224 лица се урна на Синајски Полуостров

Либертас - 31.10.2015

Рускиот патнички авион кој се урна на Синајскиот Полуостров е целосно уништен, изјави денеска претставник на египетските безбедносни служби од местото на несреќата. Египетската Влада соопшти дека воени авиони ги открија остатоците од авионот во ...

РУСКИОТ АВИОН УРНАТ НАД ТЕРОРИСТИЧКО ГНЕЗДО: Путин наложи итна и детална истрага!

Фактор - 31.10.2015

Рускиот претседател Владими Путин го изрази своето најдлабоко сочуство до семејствата на загинатите во падот на рускиот ербас А-321 кој се урна утрово над Египет , барајќи итно да се испитаат сите елементи кои можеле да доведат до оваа трагедија.

(ФОТО) ПОСЛЕДНА СЛИКА ПРЕД ЛЕТОТ НА СМРТТА: Патничка од урнатиот руски авион ги фотографирала својата ќерка и сопруг

Фактор - 31.10.2015

Патничката на урнатиот руски авион на компанијата „Когалимвиј“ кој утрово падна во Синај, пред кобниот лет го фотографирала својот сопруг а тој во рацете ја држи нивната ќерка, а потоа фотографијата била обајвена на една социјална мрежа.

Трагедија: Се урна руски авион со 224 патници!

Вечер Прес - 31.10.2015

Руски патнички авион, што утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се урна во централниот дел на Синај, потврди Канцеларијата на египетскиот премиер. Формиран е кризен одбор кој треба да ги утври причините за несреќата.

Руски авион со над 200 патници се урна во Египет (Видео)

МК News - 31.10.2015

Руски авион со 217 патници и седум члена на екипажот се урна во централен Синај, потврди египетскиот премиер Шариф Исмаил. Меѓу 224 лица кои биле во авионот, кој летал од Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, имало 17 деца, 200 возрасни патници и седум ...

(ФОТО) ПОСЛЕДНА ВЕСТ: Нема преживеани во падот на рускиот авион!

Фактор - 31.10.2015

Египетски претставници денес потврдија дека нема преживеани во падот на рускиот патнички авион, кој рано утрово се урна над Синај. Во авионот „ербас А-321“ се наоѓале 214 руски патници и тројца Украинци, соопштила египетската влада.

Руски авион со над 200 патници се урна над Синајскиот Полуостров

Локално - 31.10.2015

Повеќе од 20 амбулантни и спасувачки екипи веќе патуваат кон местото каде што паднал авионот Патнички авион со 212 патници исчезна. Египетската служба за контрола на воздушниот сообраќај го изгубила контакт со авионот, откако тој полетал од ...

Нема преживеани во падот на рускиот авион во Египет

Точка - 31.10.2015

Никој од 217-те патници и седумте членови на екипажот од рускиот патнички авион кој се урна во саботата утрото во Египет не ја преживеал, несреќата, соопштија египетските власти. „Нема преживеани во несреќата на рускиот авион на Синај“, се наведува ...

ДЕТАЛИ ОД СТРАШНАТА АВИОНСКА НЕСРЕЌА: „Авионот е преполовен, гледам крв на сите страни“

Пулс24 - 31.10.2015

Според најновите информации, пронајдена е црната кутија од рускиот авион Ербас А321, кој денеска се урна во Синај, откако полета од Шарм ел Шејк до Санкт Петерсбург. „Ова е трагедија. Гледам само мртви тела и крв на сите страни.

ОБНОВЕНА: Руски авион се урна на полуостровот Синај

Локално - 31.10.2015

Во рускиот патнички авион имало 212 лица. Рускиот патнички авион се урнал во Синај, соопшти телевизискиот канал “Скај њуз Арабија”, цитирајќи го египетскиот премиер. Авионот исчезнал од екраните на радарите во близина на кипарскиот град Ларнака.

(ФОТО) СЕМЕЈСТВАТА ВО СОЛЗИ: Најдени црните кутии, извлечени тела на 100 загинати-17 деца!

Фактор - 31.10.2015

Двете црни кутии се најдени на местото на падот на рускиот патнички авион ербас А-321 во планинското подрачје во областа Хашаба јужно од Ариш на Синај, а досега се извлечени телата на 100 патници, меѓу кои и 17 деца.

Во Синај се урна руски патнички авион

Денешен - 31.10.2015

Руски патнички авион, што утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се урна во централниот дел на Синај, потврди Канцеларијата на египетскиот премиер. Формиран е кризен одбор кој треба да ги утври причините за несреќата.

“Исламска држава” ја презеде одговорноста за несреќата на рускиот авион во Египет

Локално - 31.10.2015

Терористичката организација “Исламска држава” ја презеде одговорноста за несреќата на рускиот авион со 224 патници во Египет, јави Ројтерс. Изјавата на џихадисти беше распространета на Твитер.

Соколов: Неверодостојна е информацијата дека ИД го собори рускиот авион

Република - 31.10.2015

Руското Министерство за транспорт ги отфрли наводите дека рускиот патнички авион, што се урна на Синајски Полуостров, е соборен од терористи. – Одредени медиуми сега објавуваат непроверена информација дека рускиот патнички авион кој полета од Шарм ...

(ВИДЕО) ЕКСКЛУЗИВНА СНИМКА: Ова е падот на рускиот авион!

Бриф - 31.10.2015

На интернет се појавија снимки, на кои, според прелиминарните информации, е снимено паѓањето на рускиот патнички авион на небото над Синај, објавии ТВ канал “Ѕвезда”. На благо дефокусираните кадри се гледа како на небото, оставајќи зад себе густ црн ...

ПРОНАЈДЕН РУСКИОТ АВИОН: Се слуша плач на преживеани

МК News - 31.10.2015

Министерството соопшти дека остатоци од авионот биле пронајдени во близина на аеродромот ал-Ариш, а египетските власти веднаш испратиле 45 возила на итна помош на местото на несреќата. Во авионот Ербас А320 на компанијата Kogalmavia, што летал од ...

ВИДЕО: Пронајдени стотина тела на загинатите при уривањето на рускиот авион во Египет

Либертас - 31.10.2015

Спасувачките екипи кои работат на местото каде што утринава се урна рускиот авион извадиле околу 100 тела на луѓе кои загинале при падот на авионот, јавуваат светските новински агенции повикувајќи се на извори од спасувачкиот тим.

Соколов: Неверодостојна е информацијата дека рускиот авион е соборен од ИД

Денешен - 31.10.2015

Руското Министерство за транспорт ги отфрли наводите дека рускиот патнички авион, што се урна на Синајски Полуостров, е соборен од терористи. – Одредени медиуми сега објавуваат непроверена информација дека рускиот патнички авион кој полета од Шарм ...

Од дел на трупот на урнатиот руски авион се слушаат гласови, спасувачите се надеваат дека има преживеани

Денешен - 31.10.2015

Рускиот авион Ербас А-321 се урна претпладнево во Египет, 23 минути по полетувањето. Спасувачките екипи веднаш се упатија на местото каде е паднат авионот, а според новите информации се слушаат гласови од трупот на авионот што влева надеж дека има ...

Русија тагува: Путин го прогласил 1-ви ноември за ден на жалост, нема преживеани во падот на авионот

Точка - 31.10.2015

Русија е завиена во црно. Од сите странски земји пристигнуваат пораки за сочувство до семејствата кои своите најмили ги изгубиле во падот на авионот во Синај. Рускиот патнички авион со 224 патници се урнал на Синај, пренесуваат медиумите.

(ФОТО) НОВА МИСТЕРИЈА: Исечезна, па се урна руски авион со 224 патници во Египет

Фактор - 31.10.2015

Рускиот патнички авион, кој утрово полетал од летувалиштето Шарм ел Шеик за Санкт Петербург, се урна во централен Синај, потврди Канцеларијата на египетскиот премиер. Формиран е кризен одбор кој ќе се занимава со несреќата.

Нема преживеани по падот на рускиот авион Ербас А321!

Пулс24 - 31.10.2015

Иако претходно беше најавено дека се случаат крици од урнатиот авион Ербас А321, според најновите информации, наведено е дека нема преживеани по падот. Извори од египетската служба за безбедност за германската ДПА изјавија дека ниту еден од 224-те ...

Се урна руски патнички авион со 224 патници

Тера - 31.10.2015

Руски патнички авион со над 220 патници исчезна од радарите на Синаи, и според првичните информации се работи за авионска несреќа. Египетскиот премиер Шериф Ислмаил потврди дека рускиот авион е паднат кај Синаи.

ТРАГЕДИЈА: Се урна руски патнички авион со 224 патници!

Пулс24 - 31.10.2015

Руски патнички авион, што утринава полета на релација Шарм ел Шејк - Санкт Петерсбург, се урна во централниот дел на Синај, потврди Канцеларијата на египетскиот премиер. Руските воздухопловни власти соопштија дека во авионот има 224 патници и ...

Во Синај се урна руски патнички авион

Идивиди - 31.10.2015

Руски патнички авион, што утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се урна во централниот дел на Синај, потврди Канцеларијата на египетскиот премиер. Формиран е кризен одбор кој треба да ги утври причините за несреќата.

„Исламска држава“ или механичка грешка? Што стои зад падот на рускиот авион

365 - 31.10.2015

Египетска гранка на џихадистичката група “Исламска држава” тврди дека стои зад падот на рускиот патнички авион кој се урна денеска во Египет. „Војниците на Калифа успеаја да соборат руски авион во Синајската провинција“, напиша на “Твитер” ...

Русија во шок: Семејствата на загинатите во солзи, преживеани нема (ФОТО)

Lider - 31.10.2015

Во авионот имало 217 патници руски туристи, од кои 17 биле деца и 7 членови на екипажот. Спасувачките екипи веќе пронашле делови од авионот кој се поделил на два дела, како и тела на 100 патници.Официјално лице за руската агенција Тасс изјавило дека ...

НАЈНОВА ВЕСТ: Се урна руски авион со 224 патници!

Вистина.мк - 31.10.2015

Руски патнички авион, што утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се урна во централниот дел на Синај, потврди Канцеларијата на египетскиот премиер. Формиран е кризен одбор кој треба да ги утври причините за несреќата.

Преживеани нема, пилотот барал принудно да слета: Детали за падот на рускиот авион

365 - 31.10.2015

Руската амбасада во Каиро, потврди дека нема преживеани во несреќата во Египет. Според информациите на Министерството за цивилната авијација на Египет, авионот А-320 со лет KGL9268 полетал од Шарм ел Шеик за Санкт Петербург во 5.51 часот во утрово.

ИСИЛ: Ние го срушивме рускиот авион, над 220 крстоносци се мртви!

Lider - 31.10.2015

Египетскиот огранок на Исламска држава денеска на Твитер презеде одговорност за падот на рускиот авион, при што загинаа сите 224 патници и членови на екипажот. – Војниците на калифатот успеаја во провинцијата Синај да соборат руски авион, со кој ...

Падна руски Ербас со 224 патници

365 - 31.10.2015

Рускиот Ербас А-321 денеска се урна во централниот предел на Синајскиот залив во Египед 20тина минути по полетувањето од аеродромот на Шарм-Ел-Шеик. Во авионот се превезувале 217 патници и 7 членови на екипажот.

Се урна руски авион со 224 патници!

Lider - 31.10.2015

Руски патнички авион, што утрово полета од летувалиштето Шарм ел Шејк за Санкт Петербург, се урна во централниот дел на Синај, потврди Канцеларијата на египетскиот премиер.Формиран е кризен одбор кој треба да ги утври причините за несреќата.

Транспортен авион се урна во Сомалија

+инфо - 28.10.2015

Воен транспортен авион, кој превезувал 12 војници, денеска се урна јужно од сомалискиот главен град Могадушу, на територија што е под контрола на исламистичката група Ал Шабаб, јави ДПА. Претставникот на сомалските власти Мохамед Хусеин Шинеа изјави ...