TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пандев чини 6,5 милиони евра

Екипа - 15.01.2012

Извонредниот старт на Горан Пандев во новата 2012 година ги натера челниците на Наполи уште сега да почнат преговори за целосно да го откупат договорот на македонскиот ас со тимот на Интер.

Пандев чини 6,5 милиони евра

Вечер - 15.01.2012

Неаполитанците веќе добија одговор дека тоа е сумата што треба да ја платат за напаѓачот ако сакаат да го имаат во своите редови и по завршување на сезоната Најдобриот македонски фудбалски ...

Пандев и Кавани за спас на Наполи

Утрински - 14.01.2012

Со головите на Македонецот и Уругваецот, неаполитанците ја совладаа Чезена со 2:1 и се пласираа во четврт-финалето во италијанскиот куп Наполи останува во игра за трофејот во купот на Италија.

Пандев се враќа на голема врата

Дневник - 14.01.2012

Најдобриот македонски фудбалер - Горан Пандев се враќа на голема врата во Италија. Во третиот настап во 2012 година за Наполи, каде што пред почетокот на сезоната дојде како позајмен играч од Интер, ...

Видео: Ја помина ли топката гол линијата по шутот на Пандев?

Спорт Денес - 14.01.2012

Тимот на Наполи успеа да слави над Чезена со 2-1 во 1/4-финалето на Купот на Италија по погодокот на нашиот Горан Пандев кој предизвика доста полемики.

Златен гол на Пандев за Наполи

Н.Македонија - 14.01.2012

Македонскиот репрезентативен напаѓач Горан Пандев беше клучниот фудбалер и стрелец на победоносниот гол во победата на Наполи над Чезена со 2-1, со која „небесносините“ обезбедија пласман во ...

Наполи со голот на Пандев во четвртфиналето од италијанскиот куп

24 Вести - 13.01.2012

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев со голот во 86.минута на синоќешниот натпревар од осминафиналето на италијанскиот куп и донесе победа на својата екипа Наполи од 2:1 и пласман во ...

Пандев го однесе Наполи во 1/4 финалето од Купот на Италија

24Фудбал - 13.01.2012

Наполи со пресврт славеше со 2-1 над Чезена, нашиот интернационалец го постигна победничкиот гол на четири минути пред крајот.

Голот беше регуларен

Оn.net - 13.01.2012

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев беше среќен што повторно е херој на Наполи. Пандев е најзаслужен за пресвртот на Наполи и триумфот од 2:1 во италијанскиот куп во дуелот со Чезена.

Куп на Италија: Пандев со едно полувреме, играч на натпреварот! (видео)

VOX - 13.01.2012

Гостите жестоко реагираа кај судиите, додека Наполи го славеше голот на Пандев. Откако веројатно и Мацари помисли дека ќе има за нијанса полесна задача да ја мине Чезена во осмина-финалето на ...

Пандев: Овој тим игра со срце, среќен сум во Наполи

24Фудбал - 13.01.2012

Мацари во стартниот состав му даде шанса на новото засилување Варгас, од кого се очекува многу, Пандев започна од клупата.

Пандев го однесе Наполи во четвртфиналето од италијанскиот куп

Вест - 13.01.2012

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев со голот во 86.минута на синоќешниот натпревар од осминафиналето на италијанскиот куп и донесе победа на својата екипа Наполи од 2:1 и пласман во ...

Кориере: „Големиот Горан повторно на сцената“

Екипа - 13.01.2012

„Grande Goran...“ е написот на еден од најпознатите италијански медиуми „Кориере дело спорт“ по извонредниот настап на најдобриот македонски фудбалер на последниот натпревар за Наполи во Купот на ...

(ВИДЕО) Пандев го одведе Наполи во четврт-финалето на Купот

Утрински - 13.01.2012

Македонскиот фудбалски ас Горан Пандев го постигна победничкиот гол за Наполи, кој со 2-1 триумфираше во осминафиналето од Купот на Италија против Чезена .

Пандев и Наполи со пресврт до победа над Чезена

Спорт Денес - 13.01.2012

Тимот на Наполи со пресврт стигна до победа над Чезена во рамките на Купот на Италија а победничкиот погодок, за 2-1 го постигна нашиот Горан Пандев.

Пандев го однесе Наполи во 1/4-финалето на италијанскиот куп

Дневник - 13.01.2012

Македонскииот интернационалец Горан Пандев повторно беше херој на Наполи, овојпат во Купот на Италија. Неговото влегување за сините од Неапол значеше пресврт во дуелот со Чезена и победа од 2-1, иако ...

Пандев: Уживам во игрите тука

Спорт Денес - 13.01.2012

Македонскиот интернационалец во редовите на Наполи, Горан Пандев ужива во ѕвездените моменти во Неапол. Токму тој ја донесе победата на сините над Чезена во купот на Италија.

Нова мајсторија на Горан Пандев (Видео)

Сваштарник - 13.01.2012

Горан Пандев продолжува да ги освојува симпатиите на навивачите на Наполи, откако вечерва повторно беше херој на овој италијански прволигаш носејќи му ја победата во куп-дуелот со Чезена.

Пандев го однесе Наполи во четвртфиналето на купот (видео)

Кајгана - 13.01.2012

Горан Пандев го однесе Наполи во четврт-финалето на фудбалскиот Куп на Италија. Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, на осмина - финалниот меч со Чезена, мрежата на голманот Варгас ја ...

Наполи со голот на Пандев во четвртфиналето

Идивиди - 13.01.2012

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев со голот во 86.минута на синоќешниот натпревар од осминафиналето на италијанскиот куп и донесе победа на својата екипа Наполи од 2:1 и пласман во ...

Видео: Гранде Пандев го однесе Наполи во 1/4 финале

Спортски - 13.01.2012

Македонскиот фудбалски ас Горан Пандев го постигна победничкиот гол за Наполи, кој со 2-1 триумфираше во 1/8-финалето од Купот на Италија против Чезена.

Наполи со голот на Пандев во четвртфиналето

Н.Македонија - 13.01.2012

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев со голот во 86.минута на синоќешниот натпревар од осминафиналето на италијанскиот куп и донесе победа на својата екипа Наполи од 2:1 и пласман во ...

Гранде Пандев - спасителот на Наполи

Mnogoo - 13.01.2012

Горан Пандев по вторпат во својата кариера во Италија постигна гол од слободен удар со кој на својот Наполи му обезбеди пласман во четвртфиналето во Купот на Италија.

Пандев го извади Наполи од калта

БркајРабота - 13.01.2012

Горан Пандев е повторно херој во Наполи, откако вчера во рамките на „Копа Италија“ му ја донесе победата на својот тим. Македонскиот интернационалец стрелаше многу умешно од слободен удар во 86-та ...

Пандев: Наполи игра со срце

Спортски - 13.01.2012

Нашиот репрезентативен капитен Горан Пандев синоќа беше херој на Наполи, откако го постигна победничкиот гол и го одведе својот тим во 1/4 финалето во италијанкиот Куп.

Гол на Пандев за четвртфинале на Наполи (видео)

+инфо - 13.01.2012

Македонскиот фудбалски ас Горан Пандев го постигна победничкиот гол за Наполи, кој со 2-1 триумфираше во 1/8-финалето од Купот на Италија против Чезена.

Пандев го однесе Наполи во четвртфиналето на италијанскиот куп

Кирилица - 13.01.2012

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, на осминафиналниот меч со Чезена, мрежата на голманот Варгас ја погоди во 86. минута, со што ги постави конечниот резултат 2:1.

Наполи со голот на Пандев во четвртфиналето од италијанскиот куп

Сител - 13.01.2012

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев со голот во 86.минута на синоќешниот натпревар од осминафиналето на италијанскиот куп и донесе победа на својата екипа Наполи од 2:1 и пласман во ...

Наполи со голот на Пандев во четвртфиналето од италијанскиот куп

МРТ - 13.01.2012

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев со голот во 86.минута на синоќешниот натпревар од осминафиналето на италијанскиот куп и донесе победа на својата екипа Наполи од 2:1 и пласман во ...

Гранде Пандев се враќа на сцена

Канал5 - 13.01.2012

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев синоќа одигра уште една брилијантна партија за Наполи против Чезена во осминафиналето од купот на Италија.

Пандев влезе во гол-серија

Вечер - 13.01.2012

Тој беше стрелец на голот за победата над Чезена (2:1) и пласман во 1/4-финалето на Купот на Италија Наполи ќе биде дел од 1/4-финалната рунда на Купот на Италија, откако ја совлада Чезена со 2:1 ...

ВИДЕО: Наполи - Чезена 2:1, Пандев стрелец на победничкиот погодок

Точка - 13.01.2012

Тимот на Наполи со пресврт стигна до победа над Чезена во рамките на Купот на Италија, а победничкиот погодок, за 2-1 го постигна нашиот Горан Пандев.

Пандев: Уживам во настапите тука

Точка - 13.01.2012

Македонскиот интернационалец во редовите на Наполи, Горан Пандев ужива во ѕвездените моменти во Неапол. Токму тој ја донесе победата на сините над Чезена во купот на Италија.

ВИДЕО:Продолжува гол-шуото на Пандев

eReporter - 13.01.2012

Наполи се пласираше вечерва во четвртфиналето на италијанскиот Куп совладувајќи ја Чезена со 2-1, благодарение на уште една брилијантна партија на Горан Пандев.

Видео: Неапол го слави Пандев

Курир - 13.01.2012

Нашиот најдобар фудбалер во игра влезе од клупата во дуелот со Чезена и со својата одлична игра му донесе четвртфинале во Купот на Италија на тимот од Неапол.

Голот на Пандев го однесе Наполи во четвртфиналето на италијанскиот Куп

Press24 - 13.01.2012

Екипата на Чезена поведе во 20.минута преку Стефан Попеску, а Наполи пресвртот го направи во вториот дел. Најпрвин преку Единсон Кавани во 65.минута го изедначи резултатот, а на четири минути до ...

Видео: Гранде Пандев го однесе Наполи во 1/4 финале

Таратур - 13.01.2012

Македонскиот фудбалски ас Горан Пандев го постигна победничкиот гол за Наполи, кој со 2-1 триумфираше во 1/8-финалето од Купот на Италија против Чезена.

Видео: Гранде Пандев повторно на сцена, го однесе Наполи во четвртфинале!

Лимбо - 13.01.2012

По Јувентус, Рома, Лацио, Сиена и Киево, во четврт-финалето на италијанскиот фудбалски куп се наоѓа и Наполи. На домашен терен ја победи Чезена со 2-1.

Пандев му донесе победа на Наполи

Македонија24 - 13.01.2012

Спорт - Македониjа 24, , Пандев му донесе победа на Наполи, "Македонскиот репрезентативец Горан Пандев со голот во 86.минута на синоќешниот натпревар од осминафиналето на италијанскиот куп и донесе ...

Пандев го одведе Наполи во четвртфиналето

Оn.net - 12.01.2012

По четирите голови во Серија А, Горан Пандев постигна гол и во италијанскиот куп. Пандев го постигна победничкиот гол за Наполи во триумфот од 2:1 над Чезена.

Видео: Нова мајсторија на Горан Пандев

Екипа - 12.01.2012

Горан Пандев продолжува да ги освојува симпатиите на навивачите на Наполи, откако вечерва повторно беше херој на овој италијански прволигаш носејќи му ја победата во куп-дуелот со Чезена.

Пандев: Топката ја мина гол-линијата

Екипа - 12.01.2012

Горан Пандев не го криеше задоволството што повторно ја имаше улогата на херој на Наполи, овојпат на дуелот од Купот на Италија против Чезена.

Гол и асистенција на Пандев за пласман во четвртфиналето

СуперСпорт - 12.01.2012

Репрезентативецот на Македонија, Горан Пандев повторно беше јунак на тимот од Неапол. Тимот на Наполи во рамките од 1/8 финалето од Купот во Италија ја победи Чезена со 2:1.

Видео: Наполи - Чезена 2:1, Пандев стрелец на победничкиот погодок

Спорт Денес - 12.01.2012

Горан Пандев повторно му покажа на Мацари дека е во одлична форма, овој пат тој го постигна погодокот за победа од 2-1 на својот тим против Чезена во рамките на Купот на ...

Пандев го однесе Наполи во четвртфиналето на купот

Макфакс - 12.01.2012

Горан Пандев го однесе Наполи во четвртфиналето на фудбалскиот Куп на Италија. Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, на осминафиналниот меч со Чезена, мрежата на голманот Варгас ја ...

Пандев стана четвртиот тенор во Наполи

Дневник - 10.01.2012

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев со голот во 35 минута ја најави победата од 3-1 на Наполи на тешкото гостување кај Палермо, во 17. коло на италијанската Серија А.

Пандев: Можеме до третото место

СуперСпорт - 10.01.2012

Горан Пандев пред натпреварот со Палермо, вели дека Наполи може успешно да игра на сите три фронтови. Пандев доби шанса на место на повредениот Лавеци и одигра одлично.

Мацари очекува се подобар Наполи

СуперСпорт - 10.01.2012

Девет постигнати погодоци на последните два натпревари не се доволно добри за тренерот на Наполи, Валтер Мацари. Наполитанците во неделата со резултат од 3:1 го совлада Палермо, Валтер Мацари очекува ...

Пандев, Тричковски и Бајевски кинат мрежи

Н.Македонија - 10.01.2012

Македонските фудбалски репрезентативци Горан Пандев и Иван Тричковски беа стрелци на по еден гол изминатиов викенд, со што најавија успешна голгетерска 2012 година, а ним им се приклучи и Александар ...

Пандев не трча по пари

Вечер - 10.01.2012

Не само поради одличната игра на последниот првенствен натпревар против Палермо, репрезентативецот на Македонија, Горан Пандев, е пак во центарот на италијанската спортска јавност и поради ...

Четврти сезонски гол за Пандев во Серија А

24 Вести - 09.01.2012

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев синоќа го постигна водечкиот гол за својата екипа Наполи во победата од 3:1 на гостувањето кај Палермо во последниот натпревар од 17.коло од Серија А.

Пандев: Уживам во играта

24Фудбал - 09.01.2012

Горан Пандев одигра уште една одлична партија за Наполи, нашиот фудбалер постигна гол против Палермо и беше значаен дел од нова победа за неговиот тим.

Пандев: Наполи ќе се бори на три фронта

Оn.net - 09.01.2012

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев беше еден од најдобрите на теренот во победата на Наполи на гостувањето против Палермо (3:1).

Пандев: „Можеме на сите три фронта“

Екипа - 09.01.2012

Капитенот на нашата репрезентација, Горан Пандев ја имаше носечката улога во синоќешната победа на Наполи од 1-3 на гостувањето во Палермо во рамките на Калчо Лигата.

Серија а: Наполи триумфираше кај Палермо, Пандев одличен постигна гол

Телма - 09.01.2012

Наполи и Горан Пандев тримфираа кај Палермо со 3:1 на последниот натпревар од 17 коло во калчо лигата. Горан Пандев одигра одличен натпревар го постигна водечкиот гол за својот тим во 35 минута и ...

Четврти сезонски гол за Пандев во Серија А

Утрински - 09.01.2012

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев синоќа го постигна водечкиот гол за својата екипа Наполи во победата од 3:1 на гостувањето кај Палермо во последниот натпревар од 17.коло од Серија А .

Пандев: Можеме да играме на сите три фронта

Спорт Денес - 09.01.2012

Горан Пандев го постигна својот прв погодок настрана од Неапол, носејќи го дресот на Наполи при победата од 3-1 над Палермо.

Пандев постигна гол, Наполи победи во Палермо

Кајгана - 09.01.2012

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, со гол ја започна 2012 година. Пандев беше стрелец за Наполи, во победата на неговиот тим во Палермо од 1:3.

Пандев: Уживам во играта

Кајгана - 09.01.2012

По одлична партија која синоќа ја одигра за Наполи, нашиот фудбалер постигна гол против Палермо и беше значаен дел од нова победа за неговиот тим.

Пандев повторно стрелец за Наполи (Видео)

Сваштарник - 09.01.2012

Капитенот на нашиот национален тим го постигнува четвртиот свој гол оваа сезона во дресот на Наполи. На асистенција на Гаргано, Пандев мајсторски се снајде пред голот на домаќините во 35.

Четврти сезонски гол за Пандев во Серија А

Дневник - 09.01.2012

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев синоќа го постигна водечкиот гол за својата екипа Наполи во победата од 3:1 на гостувањето кај Палермо во последниот натпревар од 17.коло од Серија А.

Видео: Пандев погодува, Милан и Јуве не грешат

Спортски - 09.01.2012

Во 17-то коло од Серија А Милан и Јуве ги остварија првите гостински победи во новата година, а одлична партија одигра и нашиот репрезентативец Горан Пандев, кој гостуваше во Палермо.

Четврти сезонски гол за Пандев

Идивиди - 09.01.2012

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев синоќа го постигна водечкиот гол за својата екипа Наполи во победата од 3:1 на гостувањето кај Палермо во последниот натпревар од 17.коло од Серија А.

Пандев во животна форма, Наполи реди победи

Mnogoo - 09.01.2012

Екипата на Наполи веќе нема „фантастична тројка“, туку „фантастична четворка“. Повредата на Лавеци најдобро му дојде на македонскиот репрезентативен капитен, кој одлично ја користи минутажата добиена ...

Агентот: Иднината на Пандев е неизвесна

Спортски - 09.01.2012

Нашиот репрезентативец Горан Пандев полека влегува во својата препознатлива форма, и после лошата сезона во Интер, конечно почна да ги тресе мрежите во дресот на Наполи.

Пандев: „Ова е голема победа, не се откажуваме од шампионатот“ (видео)

+инфо - 09.01.2012

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев синоќа одигра одличен меч и го постигна првиот гол за Наполи при победата од 1-3 на гостувањето против Палермо.

Четврти сезонски гол за Пандев во Серија А

Сител - 09.01.2012

Македонскиот репрезентативец Горан Пандев синоќа го постигна водечкиот гол за својата екипа Наполи во победата од 3:1 на гостувањето кај Палермо во последниот натпревар од 17.коло од Серија А.

Пандев поопасен од Етна на Сицилија

Вечер - 09.01.2012

Нашиот интернационалец се запише во листата на стрелци и е еден од најзаслужните за триумфот на Наполи на гостувањето во Палермо (3:1) Нова убедлива победа, но сега на гостувањето во Палермо забележа ...

ВИДЕО: Пандев стрелец при новата победа на Наполи

Точка - 09.01.2012

Тимот на Наполи славеше со 3-1 на гостувањето кај Палермо во последниот натпревар од 17. коло во Калчо лигата. Со оваа победа тимот на Наполи се одржува во битката за пласман во Лигата на шампионите ...

Пандев: Можеме да играме на сите три фронта

Точка - 09.01.2012

Горан Пандев го постигна својот прв погодок надвор од Неапол, носејќи го дресот на Наполи при победата од 3-1 над Палермо.

Видео: Пандев погодува, Наполи победува

Курир - 09.01.2012

Наполи со одлична игра славеше со 3:1 на Сицилија на гостувањето во Палермо, а патот кон победата им го отвори нашиот најдобар играч со првиот гол на средбата. Во последната средба од 17.

Четврти сезонски гол за Пандев во Серија А

Press24 - 09.01.2012

Пандев мрежата на домашната екипа ја затресе во 35.минута и ова беше негов четврти гол сезонава за Наполи. Македонскиот репрезентативец Горан Пандев синоќа го постигна водечкиот гол за својата екипа ...

Пандев: Борба до крајот на сите три фронта

Курир - 09.01.2012

Нашиот најдобар фудбалер беше еден од најдобрите во тимот на Наполи во триумфот сред Сицилија над Палермо од 3:1. Горан Пандев полека, но сигурно му се наметнува на тренерот Валтер Мацари како важен ...

Видео: Пандев погодува, Милан и Јуве не грешат

Таратур - 09.01.2012

Во 17-то коло од Серија А Милан и Јуве ги остварија првите гостински победи во новата година, а одлична партија одигра и нашиот репрезентативец Горан Пандев, кој гостуваше во Палермо.

Навивачите повторно го прогласија Пандев за најдобар

Курир - 09.01.2012

Македонскиот најдобар фудбалер втор пат едноподруго добива највисока оценка од фановите на спортскиот портал Goal.com. Македонскиот најдобар фудбалер Горан Пандев доби највисока оценка од фудбалските ...

Агентот: Иднината на Пандев е неизвесна

Таратур - 09.01.2012

Нашиот репрезентативец Горан Пандев полека влегува во својата препознатлива форма, и после лошата сезона во Интер, конечно почна да ги тресе мрежите во дресот на Наполи.

Пандев продолжува да „кине мрежи“

Македонија24 - 09.01.2012

Спорт - Македониjа 24, , Пандев продолжува да „кине мрежи“, "Македонскиот најдобар фудбалер повторно се запиша во листата на стрелците со што го постигна неговиот четврти гол во дресот на Наполи.