TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најстудено со минус 2 во Берово, максимални 11 степени во Крушево

Канал5 - 27.10.2019

Утрово бешее најстудено во Берово каде се измерени минус два степена, а максимални 11 степени е во Крушево, информира УХМР. Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во Куманово, три во Демир ...

Најстудено во Берово, максимални 11 степени во Крушево

24 Вести - 27.10.2019

Утрово е најладно во Берово каде се измерени минус два степена, а максимални 11 степени е во Крушево, информира УХМР. Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во Куманово, три во Демир Капија, ...

Сончевото време ќе се задржи до вторник, од среда почнуваат врнежи и ќе опаднат температурите

Фокус - 27.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец, при што утринската температура ќе се движи од -1 до 7, а дневната од 22 до 29 степени, додека во Скопје дневната температура ќе достигне до 26 степени.

Времето денеска, сончево со тепмература до 26 степени

Алсат-М - 27.10.2019

Во Македонија денеска ќе имаме сончево и топло време, со слаб ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде во интервал од 22 до 29 степени. Во Скопје слично време со максимална температура до 26 ...

Сонце до средина на неделата, следува пад на температурите и дожд

Алсат-М - 27.10.2019

Сончевото и необично топло време за овој период од годината се очекува да трае до вторник. Како што прогнозираат од УХМР, веќе од среда ќе настапи делумно наоблачување со повремен дожд, а четврток ќе нѐ пречека облачно утро со локални врнежи од дожд ...

Најстудено во Берово, максимални 11 степени во Крушево

+инфо - 27.10.2019

Утрово е најладно во Берово каде се измерени минус два степена, а максимални 11 степени е во Крушево, информира УХМР. Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во Куманово, три во Демир Капија, ...

Најстудено во Берово, максимални 11 степени во Крушево

Сител - 27.10.2019

Утрово е најладно во Берово каде се измерени минус два степена, а максимални 11 степени е во Крушево, информира УХМР. Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во Куманово, три во Демир Капија, ...

Времето денеска ќе биде сончево и топло

Р.С.Европа - 27.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде во интервал од 22 до 29 степени. Во Скопје сончево со дневна температура до 26 степени.

Каде беше најладно утрово во Македонија?

Курир - 27.10.2019

Утрово е најладно во Берово каде се измерени минус два степена, а максимални 11 степени е во Крушево, информира УХМР. Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во Куманово, три во Демир Капија, ...

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

А1 On - 27.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд, соопшти УХМР.

Берово утрово најстуден град - УХМР со најава за денеска

Press24 - 27.10.2019

Утрово е најладно во Берово каде се измерени минус два степена, а максимални 11 степени е во Крушево, информира УХМР. Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во Куманово, три во Демир Капија, ...

Најстудено во Берово, максимални 11 степени во Крушево

Алфа - 27.10.2019

Утрово е најладно во Берово каде се измерени минус два степена, а максимални 11 степени е во Крушево, информира УХМР. Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во Куманово, три во Демир Капија, ...

Сончево и топло со слаб ветер од северен правец

МКД - 27.10.2019

Временската прогноза и за денеска е сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Максималните дневни температури ќебидат во Скопје 26 Целзиусови степени, во Маврово и Охрид 22, Битола 26, Кавадарци 27, Крива Паланка 25, Берово 24, Дојран 29 ...

Сончево и топло со слаб северен ветер

Нетпрес - 27.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 7, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје, сончево со утринска температура 3 и дневна до 26 степени.

Сончево време со температура до 29 степени

Макфакс - 27.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец, информираат од управата за хидро-метеоролошки работи. Од таму додаваат дека дневната температура ќе се движи во интервал од 22 до 29 Целзиусови степени.

Топло уште денес и утре, потоа опаѓање на температурите

+инфо - 27.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд. Значителна промена на временската состојба се очекува од ...

Од четврток значително намалување на температурите

OhridNews - 27.10.2019

Во понеделник и вторник времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северозападен и источен правец. Максималната температура во Охрид ќе биде 21 степен, а минималната 6 степени. Во среда се очекува сончево време и посвежо со мала до умерена ...

Најстудено во Берово, максимални 11 степени во Крушево

Нетпрес - 27.10.2019

Утрово е најладно во Берово каде се измерени минус два степена, а максимални 11 степени е во Крушево, информира УХМР. Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во Куманово, три во Демир Капија, ...

Најстудено во Берово, максимални 11 степени во Крушево

Либертас - 27.10.2019

Утрово е најладно во Берово каде се измерени минус два степена, а максимални 11 степени е во Крушево, информира УХМР. Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во Куманово, три во Демир Капија, ...

Сончево време со температура до 29 степени

Centar - 27.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец, информираат од управата за хидро-метеоролошки работи. Од таму додаваат дека дневната температура ќе се движи во интервал од 22 до 29 Целзиусови степени.

Сончево време со температура до 29 степени

Точка - 27.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец, информираат од управата за хидро-метеоролошки работи. Оттаму додаваат дека дневната температура ќе се движи во интервал од 22 до 29 Целзиусови степени.

Времето денес сончево и топло со слаб ветер од северен правец

iPortal - 27.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 7, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје, сончево со утринска температура 3 и дневна до 26 степени.

По „летото среде октомври” голема промена – УХМР со лоши вести

Пулс24 - 27.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 29 степени. До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе ...

Време: Топол есенски ден до 29 степени

Денешен - 27.10.2019

Сончево и топло со слаб северен ветер, прогнозираат од УХМР за денеска во Македонија. Утринската температура ќе се движи од минус еден до 7 степени, а максималната дневна од 22 до 29 степени Целзиусови.

Сончево и топло со слаб северен ветер

Локално - 27.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 7, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје, сончево со утринска температура 3 и дневна до 26 степени.

Сончево и топло со слаб северен ветер

Либертас - 27.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 7, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје, сончево со утринска температура 3 и дневна до 26 степени.

Најстудено во Берово, максимални 11 степени во Крушево

24Инфо - 27.10.2019

Утрово е најладно во Берово каде се измерени минус два степена, а максимални 11 степени е во Крушево, информира УХМР. Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во Куманово, три во Демир Капија, ...

Денес сончево и топло со температура до 29 степени

Пулс24 - 27.10.2019

Денес времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Максималните дневни температури се очекува да бидат во Скопје 26 степени, во Маврово и Охрид 22, Битола 26, Кавадарци 27, Крива Паланка 25, Берово 24, Дојран 29 ...

Во четврток ќе ја пречекаме вистинската есен

Скопје инфо - 27.10.2019

Метеоролозите најавуваат дека целиот ден ќе биде сончев и топол со слаб ветер од северен правец. Во Скопје дневната температура ќе достигне до 26 степени. Значи идеално за прошетки во природа.

Најстудено во Берово, максимални 11 степени во Крушево

4NEWS - 27.10.2019

Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во Куманово, три во Демир Капија, четири во Крива Паланка, Штип и Гевгелија, пет во Прилеп и Маврово, шест во Скопје – Зајчев Рид, Охрид и Лазарополе, ...

УХМР: Утрово најладно со минус 2 степена во Берово, а најтопло со 11 во Крушево

Денешен - 27.10.2019

Утрово е најладно во Берово каде се измерени минус два степена, а максимални 11 степени е во Крушево, информира УХМР. Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во Куманово, три во Демир Капија, ...

Најстудено во Берово, максимални 11 степени во Крушево

Опсервер - 27.10.2019

Утрово е најладно во Берово каде се измерени минус два степена, а максимални 11 степени е во Крушево, информира УХМР. Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во Куманово, три во Демир Капија, ...

Од четврток заладување

Тера - 27.10.2019

Времето денеска сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Температурата во Битола до 26 степени. Времето во среда ќе биде сончево и посвежо со мала до умерена облачност. Во текот на ноќта ќе има локален дожд.

ВРЕМЕ: Уште малку шетајте по кратки ракави, од четврток барајте капути

Фактор - 27.10.2019

И денеска е толо и сончево. Но, граѓаните ќе можат да им се радуваат на сончевите зраци уште неколку дена, се до среда, наредната недела. Потоа, кратките ракави со кои сега слободно може да се шета преку ден, ќе се заменат со јакни или со капути.

Сончево време со температура до 29 степени

Н.Македонија - 27.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец, информираат од управата за хидро-метеоролошки работи. Дневната температура ќе се движи во интервал од 22 до 29 Целзиусови степени.

Утрово е најладно во Берово каде се измерени минус два степена

MakPress - 27.10.2019

Утрово е најладно во Берово каде се измерени минус два степена, а максимални 11 степени е во Крушево, информира УХМР. Според податоците до осум часот, еден степен е во Скопје-Петровец, Тетово, Струмица и Битола, два во Куманово, три во Демир Капија, ...

Уште два дена сонце па следува посвежо време и дожд

Скопје1 - 27.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 7, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје пак слично време со максимална температура до 26 степени.

Сончево време со температура до 29 степени: Најстудено во Берово, максимални 11 степени во Крушево!

Магазин - 27.10.2019

Денеска времето во Македонија сончево и топло со слаб северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до 7 степени, а максималната дневна од 22 до 29 степени Целзиусови. Во Скопје и околината слично време со утринска температура од 3 ...

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

Канал5 - 26.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд, соопшти УХМР.

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

ТВ21 - 26.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд, соопшти УХМР.

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

Фокус - 26.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд, соопшти УХМР.

Сончево и топло со слаб северен ветер

24 Вести - 26.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 7, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје, сончево со утринска температура 3 и дневна до 26 степени.

Сончево со слаб ветер и температура до 29 степени

Фокус - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Сончево со слаб ветер и температура до 29 степени

Канал5 - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Време, сончев викенд, од средина на неделата зголемена облачност и дожд

Алсат-М - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Сончево со слаб ветер и температура до 29 степени

А1 On - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Сончево и топло и денеска и утре, од среда зголемена облачност и дожд

МКД - 26.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северозападен правец. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 25 Целзиусови степени, Маврово 20, Охрид 21, Битола 24, Кавадарци 27, Крива Паланка 24, Берово 22, Дојран 28.

Временска за ноември - Не чека драстична промена со времето

Press24 - 26.10.2019

Времето денеска сончево и топло. До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд.

Сончево и топло со слаб северен ветер

Слободен Печат - 26.10.2019

Во Скопје, сончево со утринска температура 3 и дневна до 26 степени. Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 7, а дневната од 22 до 29 степени.

Сончево со слаб ветер и температура до 29 степени

Сител - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

По „летото среде октомври” голема промена – УХМР со лоши вести

Курир - 26.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 21 до 29 степени. До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе ...

Уште еден сончев викенд пред заладување

+инфо - 26.10.2019

Во Скопје ќе биде сончево и релативно топло. Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 ...

Сончево и топло со слаб северен ветер

Независен - 26.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 7, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје, сончево со утринска температура 3 и дневна до 26 степени.

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

Сител - 26.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд, соопшти УХМР.

Сончево со слаб ветер од северен правец

МКД - 01.11.2020

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од нула до 9 Целзиусови степени, а дневната од 11 до 21 степен.

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

ММС - 26.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд – соопшти УХМР.

Денеска сончево, а еве од кога ќе има промена на времето

Курир - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Време, сончево и топло до 29 степени

Слободен Печат - 26.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево време. Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Временска прогноза: Сончево и топло, со температури до 29 степени

ММС - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Времето денеска: Сончево со температура до 29 степени

Р.С.Европа - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Сончев викенд па целосен пресврт - Температурите паѓаат

Press24 - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Сончево со слаб ветер и температура до 29 степени

Нетпрес - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Сончево со слаб ветер и температура до 29 степени

Локално - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Дневната температура ќе се движи од 21 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево и релативно топло со температура до 26 степени.

Денес сончево со слаб северен ветер и температура до 29 степени

Пулс24 - 26.10.2019

Времето во земјава денес ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус 1 и 6, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени Целзиусови.

Уште два дена уживајте во сонцето – следи заладување

Вечер Прес - 26.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд. Значителна промена на временската состојба се очекува од ...

Сончево со слаб ветер и температура до 29 степени, промена на времето од вторник

Вечер Прес - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Сончево и топло со слаб северен ветер

24Инфо - 26.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 7, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје, сончево со утринска температура 3 и дневна до 26 степени.

Сончево време со температура до 29 степени

MTM - 26.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу -1 и 6, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

До среда сончево и топло, од четврток заладување и дожд

4NEWS - 26.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд, соопшти УХМР.

Уште еден сончев викенд пред нас, температура до 29 степени

еМагазин - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец.Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Не очекува пресврт на времето

Скопје инфо - 26.10.2019

Според најновата временска прогноза за идниот месец, сонцето и топлото време останува да го искористите уште само овој викенд. Па така од идната недела веќе следува дожд и драстично смалени температури.

Сончево време со температура до 29 степени

24Инфо - 26.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу -1 и 6, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Денеска сончево со слаб ветер и температура до 29 степени

Либертас - 26.10.2019

– Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

УХМР: Продолжено лето до среда, од четврток заладување и дожд

Денешен - 26.10.2019

До вторник во Македонија ќе се задржи сончево и топло време. В среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд, соопшти УХМР.

До вторник сончево, од среда повремени врнежи од дожд

iPortal - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Сончево со слаб ветер и температура до 29 степени

Опсервер - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Доаѓа студ, метеоролозите најавуваат голема промена на времето: Детална прогноза за следните 4 дена

Centar - 26.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево и топло време. Во среда облачноста ќе се зголеми, дневната температура ќе опадне за неколку степени, а во текот на ноќта кон четврток ќе има локален дожд. Значителна промена на временската состојба се очекува од ...

Време: Уште еден летен ден среде есен

Денешен - 26.10.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Времето денес сончево со температура до 29 степени

Н.Македонија - 26.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу -1 и 6, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец

MakPress - 26.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -1 до 7, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје, сончево со утринска температура 3 и дневна до 26 степени.

Сончево со слаб ветер и температура до 29 степени

Денар - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло

MakPress - 26.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу минус еден и шест, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Свежо утро, во текот на денот сончево и топло до 29 степени

24 Вести - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Свежо утро, во текот на денот сончево и топло до 29 степени

Канал5 - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Време, сончево со температура до 27 степени

Алсат-М - 25.10.2019

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време, со слаб ветер претежно од источен правец. Утринската температура ќе се спушти до 5 степени, а дневната ќе се искачи до 27 степени целзиусови.

Сончево и топло за викенд, од среда пад на температурите

Фокус - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Заборавете на топлото и убаво време, следува пресврт на времето, дожд и снег- детална временска прогноза за месец ...

Курир - 25.10.2019

Според најновата временска прогноза за идниот месец, сонцето и топлото време останува да го искористите уште само овој викенд. Па така од идната недела веќе следува дожд и драстично смалени температури.

Викенд временска најава - Што не чека за двата дена одмор

Press24 - 25.10.2019

Времето денеска беше претежно ведро со слаб променлив ветер. Преку ноќта ведро и свежо и со слаб ветер од северен правец. Времето утре сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец.

Викенд временска прогноза- УХМР со најава кога ќе се расипе времето

Курир - 25.10.2019

Времето утре ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу -1 и 6, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Сончево и топло време уште неколку дена, следува пад на температурите

Курир - 25.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу нула и седум, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево.

Свежо утро, во текот на денот сончево и топло до 29 степени

А1 On - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Свежо утро, во текот на денот сончево и топло до 29 степени

Сител - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Сончево време со слаб ветер

Нетпрес - 25.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу нула и седум, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево.

Сончево со слаб ветер-температурите од 22 до 29 степени

Нова ТВ - 25.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу нула и седум, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево.

Наутро кочан потоа како да е лето - Температурите низ Македонија

Press24 - 25.10.2019

Времето во земјава денеска е сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Ова се моменталните температури: Во наредните денови ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период ...

Временска прогноза за викендов

Нетпрес - 30.10.2021

По одделни котлини и речни долини во утринските часови ќе има услови за појава на магла, преку денот сончево со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната ќе достигне од 15 до 20 степени.

Следува пресврт на времето, не очекува врнежи од дожд и снег – детална временска прогноза за месец ноември

Скопје24 - 25.10.2019

Според најновата временска прогноза за идниот месец, сонцето и топлото време останува да го искористите уште само овој викенд. Па така од идната недела веќе следува дожд и драстично смалени температури.

Временска до крај на месецот: Не чека промена со времето

Курир - 25.10.2019

Времето денеска беше претежно ведро со слаб променлив ветер. Преку ноќта ведро и свежо и со слаб ветер од северен правец. Времето утре сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец.

Есенско топло време до вторник, наредната недела пад на температурите

Слободен Печат - 25.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево со слаб ветер од источен правец. Времето во Македонија ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу нула и седум, а ...

Свежо утро, во текот на денот сончево и топло до 29 степени

Независен - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Свежо утро, во текот на денот сончево и топло до 29 степени

Алфа - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Сончево и топло со слаб ветер од источен правец

А1 On - 25.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Временска прогноза за наредната недела - метеоролозите најавуваат заладување

Press24 - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Сончево и топло до 29 степени

МКД - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до Целзиусови 29 степени.

Време: Денеска до 29 степени, сончево и топло и до вторник

ММС - 25.10.2019

Сончево и топло со слаб ветер од источен правец е прогнозата на УХМР за денеска. Максималната температура ќе биде во интервалот од 22 до 29 степени. Во Дојран се очекува температура до 29 степени, во Гевгелија до 28, Штип до 27, Скопје до 26, Битола ...

Од среда заладување

+инфо - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Времето денеска сончево, со пониски утрински температури

Мета - 25.10.2019

Времето денеска во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец. Утринските температури ќе се движат во интервалот 0 до 7 Целзиусови степени, додека дневните температури ќе бидат меѓу 22 и 29 Целзиусови степени.

Следува пресврт со времето: До вторник сончево, од среда драстично заладување

Centar - 25.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево време. Промена на временската состојба ќе има од среда кога дневната температура позначително ќе опадне, облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд.

Времето денес топло со слаб ветер претежно од источен правец

iPortal - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Временска до крај на месецот: Не чека промена со времето

Пулс24 - 25.10.2019

Времето денеска беше претежно ведро со слаб променлив ветер. Преку ноќта ведро и свежо и со слаб ветер од северен правец. Времето утре сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец.

Свежо утро, во текот на денот сончево и топло до 29 степени

Локално - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Свежо утро, во текот на денот сончево и топло до 29 степени

Либертас - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Време: Свежо утро, сончев и топол ден до 29 степени

Денешен - 25.10.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу нула и седум, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Утрово првите 0 степени, инаку сончево со слаб ветер

Вечер Прес - 25.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу нула и седум, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево.

Сончево и топло време уште неколку дена, следува пад на температурите

Пулс24 - 25.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу нула и седум, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево.

Најавено првото заладување

Скопје инфо - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

До кога ќе уживаме во есенското сонце?

Кумановски м. - 25.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 ...

Сончево време со температура до 29 степени

Денар - 25.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Времето денеска но и викендов, сончево и топло

Скопје1 - 25.10.2019

Времето денеска сончево и топло со слаб ветер од источен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 29 степени. Метеоролозите и ја утре најавуваат сончево, во текот на денот топло со слаб ветер од североисточен ...

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло

MakPress - 25.10.2019

Времето во земјава денеска ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

24 Вести - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Времето денеска, сончево и топло со умерен ветер

Алсат-М - 14.09.2020

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец, кој во Повардарието краткотрајно ќе засилува. Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 33 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

Канал5 - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

До крајот на неделава сончево и топло

МКД - 24.10.2019

Временската прогноза и за денеска е сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 27 Целзиусови степени, Маврово 21, Охрид 22, Крива Паланка 25, Битола 26, Берово 24, Кавадарци 27, Дојран 29.

Сончево и топло време до 29 степени

Курир - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Време: Денеска сончево и топло, до 29 степени, а слично ќе биде и до понеделник

ММС - 24.10.2019

Сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец е временската прогноза на УХМР за денеска. Максималната температура од 29 степени се очекува да биде измерена на југоистокот на земјата.

Сончево и топло со температура до 29 степени

Слободен Печат - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи, УХМР. Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Сув и топол октомври

OhridNews - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец. Максималната температура во Охридскиот регион ќе достигне до 22 степени Целзиусови, информира УХМР. Перидот на сончево, суво и релативно топло време за овој период од ...

Температурите низ Македонија - Временска најава за следните денови

Press24 - 24.10.2019

Од УХМР посочуваат дека во наредните денови не се очекува промена на временската состојба, ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од ...

Временска за наредните денови- еве кога ќе заврне дожд

Курир - 24.10.2019

Утре, викендов и се до вторник ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Додека пак врнежи од дожд во земјата се очекуваат кон крајот на месецот, околу 31. октомври.

Од среда промена на времето и заладување

МКД - 24.10.2019

Времето утре ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

Нова ТВ - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

Сител - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

Независен - 24.10.2019

Фото: Б. Грданоски Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Веќе падна мрак - Температурите низ Македонија по сончевиот ден

Press24 - 24.10.2019

Утре, викендов и се до вторник ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Ова се моменталните температури: Додека пак врнежи од дожд во земјата се очекуваат кон крајот на месецот, околу 31. октомври.

До вторник сончево, од среда заладување

Курир - 24.10.2019

Времето утре ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

УХМР најавува промена на времето

Press24 - 24.10.2019

Времето утре ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Временска прогноза за четврток, 24.10.2019г.

Скопје24 - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Нема промени, продолжуваат натпросечните дневни температури за овој период

+инфо - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

И денеска сончево и топло време: УХМР со прогноза за наредните неколку денови

Press24 - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

А1 On - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Ќе има ли наскоро промена на температурите?

Кумановски м. - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 и 19, а максималната од 22 до 29 степени. loading...

До вторник сончево, од среда заладување

Пулс24 - 24.10.2019

Времето утре ќе биде сончево, утрото свежо, а во текот на денот топло со слаб ветер претежно од источен правец, информира УХМР. Минималната температура ќе се спушти меѓу 0 и 7, а максималната ќе достигне од 22 до 29 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

Опсервер - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Температурата и понатаму над просекот

Скопје инфо - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

4NEWS - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Лето среде октомври па пресврт – Не’ чека промена на времето

Centar - 24.10.2019

До вторник ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Промена на временската состојба со наоблачување и намалување на дневната температура се очекува од среда (30.10).

Сончево и топло време до 29 степени

Пулс24 - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Сончево со температура до 29 степени

iPortal - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

Бриф - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

Либертас - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

Вечер Прес - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Сончевото време со натпросечни температури за овој период од годината, продолжува

Мета - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19, а дневната температура од 22 до 29 Целзиусови степени.

Време: Сончево и топло до 29 степени

Денешен - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Сончево и топло со температура до 29 степени

Локално - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Временска за наредните денови- еве кога ќе заврне дожд

Пулс24 - 24.10.2019

Утре, викендов и се до вторник ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Додека пак врнежи од дожд во земјата се очекуваат кон крајот на месецот, околу 31. октомври.

Ќе има ли промени во временската прогноза деновиве

Фактор - 24.10.2019

Натпросечните дневни температури некарактеристични за овој период од годината ќе продолжат и во наредните денови. Ова станува јасно ако се погледне прогнозата на синоптичарите кои велат дека нема да има значајна промена во времето во деновите кои ...

Сончево и топло со температури до 29 степени

24Инфо - 19.05.2021

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува засилен ветер од југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 11, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер

MakPress - 24.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од југоисточен правец, информира Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). Утринската температура ќе се движи од 2 до 19 степени, а дневната температура од 22 до 29 степени.

Сончево и топло со температури до 29 степени

Денар - 19.05.2021

Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува засилен ветер од југозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 11, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

Времето денеска, сончево со температура до 27 степени

Алсат-М - 23.10.2019

Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време со слаб ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 30 степени. Во Скопје слично време, со максимална температура до 27 ...

Сончево со температура до 30 степени

Фокус - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Сончево со температури над просекот

Канал5 - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Сончево со слаб ветер од источен правец

24 Вести - 23.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец. Минималната температура ќе се движи од еден до осум, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од седум и максимална до ...

Есенско лето и денеска, максимална температура до 30 степени

Слободен Печат - 23.10.2019

Продолжува сончевото и топло време среде октомври. Во Македонија денеска ќе преовладува сончево време со слаб ветер од источен правец. Температурата ќе се движи од 5 до 30 степени. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 27 Целзиусови ...

Сончево до крајот на седмицата

OhridNews - 23.10.2019

Во текот на наредните денови продолжува сончевото и топло време, со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде од 21 до 29, а минималната од 1 до 9 степени. Во Охрид дневната температура, до крајот на седмицата, ќе биде од 19 ...

Пад на температурите од следната среда

А1 On - 23.10.2019

Во текот на наредните денови продолжува сончевото и топло време, со слаб ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде од 21 до 29, а минималната од 1 до 9 степени. Следната среда се очекува температурата да изнесува околу 18 степени ...

Сончево со температури до 30 степени

Нова ТВ - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Сончево со температури над просекот

Сител - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Денеска сончево и топло- особено ќе се изненадите од времето кое следува во наредните денови

Курир - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Временска прогноза: Сончево и топло со натпросечни температури

ММС - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Временска за неработниот ден - УХМР најавува што не чека

Press24 - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Драстична промена на времето од следната среда

ММС - 23.10.2019

До крајот на месецов,велат синоптичарите ќе имаме топло време со температури меѓу 24 и 26 степени. Прогноза за 25.10.2019 Минимална температура: 2°C до 9°C Максимална температура: 22°С до 29°C Сончево и топло со слаб ветер од источен правец.

Сончево со слаб ветер од источен правец

Нетпрес - 23.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец. Минималната температура ќе се движи од еден до осум, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од седум и максимална до ...

Време: Денес до 30 степени, есенското лето продолжува и во следните денови

ММС - 23.10.2019

Сончево и топло со мала локална облачност и со слаб ветер претежно од источен правец ќе буде, според УХМР, времето денеска. Максималната температура од 30 степени треба да биде регистрирана во Гевгелија и во Дојран.

Продолжува сончевото и топло време среде октомври

МКД - 23.10.2019

Денеска времето во целата земја ќе биде сончево и топло со мала локална облачност и со слаб ветер претежно од источен правец. Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 27 Целзиусови степени, Маврово 21, Охрид 22, Битола 26, Кавадарци 28, ...

Сончево со слаб ветер од источен правец

А1 On - 23.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец. Минималната температура ќе се движи од еден до осум, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од седум и максимална до ...

Сончево со температури над просекот

Независен - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Сончево и топло време

iPortal - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Сончево со температури над просекот

Либертас - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Сончево со температури над просекот

Опсервер - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Сончево со температури над просекот

24Инфо - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Сончево со натпросечни дневни температури

Пулс24 - 23.10.2019

Денеска во земјава ќе преовладува сончево и топло време со слаб ветер од источен правец. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени Целзиусови. И во Скопје и околината слично време со утринска температура до 7 ...

Сончево и топло и температури до 30 степен

Тера - 23.10.2019

Времето денеска сончево и топло со слаб ветер од источен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 22 до 30 степени. Во Битола температурата денеска до 25 степени. И во наредните денови ќе имаме сончево и топло време со дневни ...

Уживајте во сонцето уште малку: Драстична промена на времето од следната среда

Centar - 23.10.2019

До крајот на месецов, очекувајте топло време со температури меѓу 24 и 26 степени. Прогноза за 25.10.2019 Минимална температура: 2°C до 9°C Максимална температура: 22°С до 29°C Сончево и топло со слаб ветер од источен правец.

Сончево со слаб ветер од источен правец

Вечер Прес - 23.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец. Минималната температура ќе се движи од еден до осум, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од седум и максимална до ...

Сончево со температури над просекот

Локално - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Сончево со температури над просекот

4NEWS - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Време: Среде есен уште еден летен ден

Денешен - 23.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец. Минималната температура ќе се движи од еден до осум, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од седум и максимална до ...

Сончево со слаб ветер од источен правец

Опсервер - 23.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец. Минималната температура ќе се движи од еден до осум, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од седум и максимална до ...

Сончево и топло со температура до 30 степени

Н.Македонија - 23.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од 7 и максимална до 27 степени.

Сончево со температури над просекот

MakPress - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Временската прогноза и денес ќе ве изненади

Скопје1 - 23.10.2019

Сончево и топло време со слаб ветер од источен правец ќе преовладува денеска во земјава. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје слично време со утринска температура до 7 степени и дневна до 27 ...

Сончево со слаб ветер од источен правец

Денар - 23.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец. Минималната температура ќе се движи од еден до осум, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од седум и максимална до ...

Продолжува топлото време

Фокус - 22.10.2019

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР. Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Сончево со температура до 29 степени

Канал5 - 22.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер, информираат од Управата за ...

Продолжува периодот на сончево и топло време

Канал5 - 22.07.2020

Продолжува периодот на сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер главно од северозападен и западен правец. Долж Повардарието повремено ветерот ќе засилува.

Продолжува периодот на сончево и топло време

Сител - 22.10.2019

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР. Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Продолжува периодот на сончево и топло време

А1 On - 22.07.2020

Продолжува периодот на сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер главно од северозападен и западен правец. Долж Повардарието повремено ветерот ќе засилува.

Сончевото време ќе продолжи и во наредните денови

МКД - 22.10.2019

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР. Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Лето среде Октомври - Температурите во моментов низ Македонија

Press24 - 22.10.2019

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР. Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Продолжува периодот на сончево и топло време, денес до 29 степени

Курир - 22.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од два до 10, а максималната температура од 23 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од девет и ...

Времето ќе не изненади во наредните денови: Следуваат натпросечни температури за овој период од годината

Курир - 22.10.2019

Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб ветер од источен правец. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8, а максималната од 22 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло со минимална температура од 7 и максимална до 27 степени.

Време: Сончево и топло со температури до 30 степени, а слично ќе биде и во следните денови

ММС - 22.10.2019

Сончевото и топло време со невообичаено високи температури за крај на октомври ќе биде времето денеска и во следните денови. Според УХМР, денеска максималните температури ќе достигнат до 30 степени, утре до 29, в четврток до 28, в петок до 29, а в ...

Сончево со температура до 29 степени

Нова ТВ - 22.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени.

Претпладне свежо, попладне топло со температури до 29

Макфакс - 22.10.2019

Времето утрово е свежо со температура од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со утринска температура до 9 степени, а дневна температура до 28 ...

Временска најава за неработниот ден

Press24 - 22.10.2019

Сончево и топло со слаб ветер од источен правец не чека утре. Минималната температура ќе се движи од 1 до 8 , а максималната од 2 2 до 30 степени. Во Скопје, сончево и топло со минимална температура од 7 и максимална до 27 степени.

Сончево со слаб ветер од североисточен правец

МКД - 22.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од два до 10, а максималната температура од 23 до 30 Целзиусови степени.

Свежо утро, попладне температура до 29 степени

+инфо - 22.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени.

Сончев и топол ден среде октормври- УХМР со детали за времето денеска

Press24 - 22.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени.

Сончево со слаб ветер од североисточен правец

А1 On - 22.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од два до 10, а максималната температура од 23 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од девет и ...

Сончево со температура до 29 степени

Сител - 22.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени.

Сончево со слаб ветер од северозападен правец

Нетпрес - 23.11.2020

Времето во понеделникот во Македонија по студеното утро и појава на магла во одделни котлини во текот на денот ќе биде сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Сончево со температура до 29 степени

Независен - 22.10.2019

Фото: Б. Грданоски Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени.

Сончево време со слаб ветер од североисточен правец

Слободен Печат - 22.10.2019

Продочжува периодот на сончево време со натпросечни температури за овој период од годината. Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од два до 10, а максималната ...

Сончево и топло време и наредните денови

Слободен Печат - 22.10.2019

Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата. Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР.

Продолжува периодот на сончево време: Утринските температури до 0, дневните до 30 степени

Курир - 22.10.2019

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР. Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Претпладне свежо, попладне топло со температури до 29

MTM - 22.10.2019

Времето утрово е свежо со температура од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со утринска температура до 9 степени, а дневна температура до 28 ...

Претпладне свежо, попладне топло со температури до 29

Centar - 22.10.2019

Времето утрово е свежо со температура од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со утринска температура до 9 степени, а дневна температура до 28 ...

Продолжува периодот на сончево и топло време

4NEWS - 22.10.2019

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР. Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Продолжува периодот на сончево и топло време

Бриф - 22.10.2019

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР. Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Продолжува сончево и топло време, денес до 29 степени

Пулс24 - 22.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од два до 10, а максималната температура од 23 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од девет и ...

Време: Уште еден сончев есенски ден

Денешен - 22.10.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од два до 10, а максималната температура од 23 до 29 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло со минимална температура од ...

Свежи утра и високи дневни температури

Скопје инфо - 22.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени.

Продолжува периодот на сончево и топло време

Опсервер - 22.10.2019

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР. Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Сончево со температура до 29 степени

Опсервер - 22.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени.

Продолжува периодот со натпросечни дневни температури

Кумановски м. - 22.10.2019

Времето утре ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Минималната температура ќе се движи од 2 до 10, а максималната од 23 до 29 степени. loading...

Сончево време со температура до 29 степени

Мета - 22.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 2 до 10, а дневната од 22 до 29 Целзиусови степени.

Детална временска прогноза – УХМР најавува што не чека

Centar - 23.10.2019

Во наредните денови не се очекува промена на временската состојба, ќе се задржи сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Прогноза за 24.10.2019 Минимална температура: 2°C до 10°C Максимална температура: 21°С до ...

Сонце и топло време и понатаму

Вечер Прес - 22.10.2019

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР. Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Сончево со температура до 29 степени

Либертас - 22.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени.

Претпладне свежо, попладне топло со температури до 29

Точка - 22.10.2019

Времето утрово е свежо со температура од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со утринска температура до 9 степени, а дневна температура до 28 степени.

И денешните температури летни! Уживајте во убавото време

Вечер Прес - 22.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени.

Претпладне свежо, попладне топло со температури до 29 степени

Н.Македонија - 22.10.2019

Времето утрово е свежо со температура од 2 до 10 степени, а дневната темература нмќе се движи од 22 до 29 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со утринска температура до 9 степени, а дневна температура до 28 ...

Сончево со температура до 29 степени

Денар - 22.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени.

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период ќе продолжи и во наредните денови

MakPress - 22.10.2019

Сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината ќе продолжи и во наредните денови, информираат од УХМР. Масималните дневни температури ќе достигнат до 30 степени, а минималната утринска ќе се спушти до нулата.

Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер

MakPress - 22.10.2019

Времето ќе биде сончево и топло со свежо утро и со слаб главно североисточен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Утринската температура ќе се движи од 2 до 10 степени, а дневната од 22 до 29 степени.

Сончево и топло со свежо утро и магла

24 Вести - 21.10.2019

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Сончево и топло со свежо утро и магла

Канал5 - 21.10.2019

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Времето останува сончево и топло со утринска магла

Фокус - 21.10.2019

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Сончево и топло време, дневните температури до 30 степени

Скопје24 - 21.10.2019

Времето во Република Македонија ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Утрото ќе биде свежо, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Утринската температура ќе се движи од три до 13, а дневната од 22 до 30 степени.

Временска прогноза до крајот на месецов - метеоролозите информираат кога да очекуваме заладување

Press24 - 21.10.2019

Натпросечното топло време со многу високи температури на воздухот за овој период од годината и официјално ќе се задржи до крајот на месецов. Времето ќе биде стабилно, суво и сончево со максимални дневни температури кој ќе се искачуваат во интервалот ...

Топлото време не попушта: УХМР најавува натпросечни температури во следните денови

Курир - 21.10.2019

Продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Прогноза за 23.10.2019 Минимална температура: 1°C до 10°C Максимална температура: 22°С до 29°C Сончево и топло со слаб претежно источен ветер.

Сончево и топло време, дневните температури до 30 степени

Курир - 21.10.2019

Времето во Република Македонија ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Утрото ќе биде свежо, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Утринската температура ќе се движи од три до 13, а дневната од 22 до 30 степени.

Сончево и топло со слаб променлив ветер

А1 On - 21.10.2019

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Утрото ќе биде свежо, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Утринската температура ќе се движи од три до 13, а дневната од 22 до 30 ...

Продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури

+инфо - 21.10.2019

Во Скопје во утринските часови со услови за слаба магла, преку денот сончево и топло. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе се искачи до 28 степени. Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер.

Магла па сонце: УХМР со временска најава за периодов

Press24 - 21.10.2019

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Сончево и топло со свежо утро и магла

Сител - 21.10.2019

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Денеска сончево и топло со максималната температура до 30 степени

Слободен Печат - 21.10.2019

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Времето денеска: сончево со слаб променлив ветер

Р.С.Европа - 21.10.2019

Ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Утринската температура ќе биде од три до 13, а дневната од 22 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време.

Сончево и топло со свежо утро и магла

Независен - 21.10.2019

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Топло време со температура до 30 степени

Макфакс - 21.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Утрото ќе биде свежо, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Време: Денесека до 30 степени, топлото и сончево време ќе продолжи и во следните денови

ММС - 21.10.2019

Сончево и топло со слаб променлив ветер ќе биде времето денеска според прогнозата на УХМР. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Максималните температури ќе се движат до 30 степени во Гевгелија, во Скопје до 28, Штип до 27, ...

Сончево и топло, со свежо утро и магла

Нова ТВ - 21.10.2019

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време. Утрото беше свежо со магла по одделни котлини. Минималната температура ќе биде меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

И ОФИЦИЈАЛНО: топло до крајот на октомври – уживајте

Скопје24 - 21.10.2019

Натпросечното топло време со многу високи температури на воздухот за овој период од годината и ОФИЦИЈАЛНО ќе се задржи до крајот на месецов. Времето ќе биде стабилно, суво и сончево со максимални дневни температури кој ќе се искачуваат во интервалот ...

Октомври продолжува со сончево и топло време

Gostivarpress.mk - 21.10.2019

Според метеоролошките прогнози, и во новата работна недела не` очекува стабилно, сончево и топло време. Денес, понеделник, Сонцето изгреа во 6 часот и 55 минути, а ќе зајде во 17 часот и 46 минути.

Топло време со температура до 30 степени

MTM - 21.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Утрото ќе биде свежо, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Времето денеска сончево, со температури до 30 степени

Мета - 21.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Утринските температури ќе се движат од 3 до 13 Целзиусови степени, додека дневните температури ќе се искачат во ...

Летните дневни температури ќе продолжат и неделава

Скопје инфо - 21.10.2019

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Утрото ќе биде свежо, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Утринската температура ќе се движи од три до 13, а дневната од 22 до 30 степени.

Топлото време не попушта: УХМР најавува натпросечни температури во следните денови

Centar - 21.10.2019

Продолжува периодот на сончево време со натпросечни дневни температури за овој период од годината. Прогноза за 23.10.2019 Минимална температура: 1°C до 10°C Максимална температура: 22°С до 29°C Сончево и топло со слаб претежно источен ветер.

Сончево и топло со свежо утро и магла

Либертас - 21.10.2019

– Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Есента доаѓа… многу, многу пополека

Вечер Прес - 21.10.2019

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Утрото ќе биде свежо, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Утринската температура ќе се движи од три до 13, а дневната од 22 до 30 степени.

Денес сончево и топло со температура до 30 степени

Пулс24 - 21.10.2019

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени Целзиусови.

Време: И денеска како лето до 30 степени

Денешен - 21.10.2019

Времето во Република Македонија ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Утрото ќе биде свежо, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Утринската температура ќе се движи од три до 13, а дневната од 22 до 30 степени.

Топло време со температура до 30 степени

Centar - 21.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Утрото ќе биде свежо, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Денеска сончево и топло

iPortal - 21.10.2019

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Топло време со температура до 30 степени

Точка - 21.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Утрото ќе биде свежо, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Сончево и топло со свежо утро и магла

24Инфо - 21.10.2019

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Топло време со температура до 30 степени

Н.Македонија - 21.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Утрото ќе биде свежо, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Ќе има ли заладување до крајот на месецов? – УХМР информира

Магазин - 21.10.2019

Натпросечното топло време со многу високи температури на воздухот за овој период од годината и официјално ќе се задржи до крајот на месецов. Времето ќе биде стабилно, суво и сончево со максимални дневни температури кој ќе се искачуваат во интервалот ...

Сончево и топло време со температури до 30 степени

Денар - 21.10.2019

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб променлив ветер. Утрото ќе биде свежо, а по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време

MakPress - 21.10.2019

Синоптичарите за денеска најавуваат сончево и топло време со свежо утро и магла по одделни котлини. Минималната температура ќе се спушти меѓу 3 и 13 степени, а максималната ќе достигне од 23 до 30 степени.