TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска променливо облачно со утринска магла

Канал5 - 02.11.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на ниска облачност и утринска магла по котлините и речните долини. Попладне облачноста насекаде ќе се намали.

Време: Променливо облачно со утринска магла

А1 On - 02.11.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на ниска облачност и утринска магла по котлините и речните долини. Попладне облачноста насекаде ќе се намали.

Денеска максимални 17 степени

+инфо - 02.11.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на ниска облачност и утринска магла по котлините и речните долини. Попладне облачноста насекаде ќе се намали.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Променливо облачно со утринска магла

Телеграф - 02.11.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на ниска облачност и утринска магла по котлините и речните долини. Попладне облачноста насекаде ќе се намали.

Временска прогноза-промеливо облачно

Р.С.Европа - 02.11.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на ниска облачност и утринска магла по котлините и речните долини. Попладне облачноста насекаде ќе се намали.

Совршен ден за прошетка

Press24 - 02.11.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на ниска облачност и утринска магла по котлините и речните долини. Попладне облачноста насекаде ќе се намали.

Облачно, со температура до 17 степени

Нетпрес - 02.11.2014

Во Македонија времето денеска ќе биде променливо облачно со појава на ниска облачност и утринска магла по котлините и речните долини во претпладневните часови, а попладне облачноста ќе се намали.

Сончево и стабилно

Макфакс - 02.11.2014

Метеоролозите за во недела во Македонија најауваат променливо облачно време со ниска облачност и утринска магла по котлините и речните долини. Во текот на попладнето насекаде ќе има повеќе сончеви ...

Денеска сончево со мала до умерена облачност

А1 On - 02.11.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по котлините и речните долини ќе има магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од југоисточен правец.

Облачно, со температура до 17 степени

Либертас - 02.11.2014

Во Македонија времето денеска ќе биде променливо облачно со појава на ниска облачност и утринска магла по котлините и речните долини во претпладневните часови, а попладне облачноста ќе се намали.

Сончево и стабилно

Тера - 02.11.2014

Метеоролозите за во недела во Македонија најауваат променливо облачно време со ниска облачност и утринска магла по котлините и речните долини. Во текот на попладнето насекаде ќе има повеќе сончеви ...

Ниска облачност и слаба магла – до 17 степени

Локално - 02.11.2014

Денеска е недела, 2 ноември, 306-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 59 дена. Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на ниска облачност и ...

Променливо облачно со утринска магла

Денешен - 02.11.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на ниска облачност и утринска магла по котлините и речните долини. Попладне облачноста насекаде ќе се намали.

Денес времето претежно сончево!

Пулс24 - 02.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност . Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од 11 до 17 ...

Сончево време со мала облачност, температури до 17 степени

Вистина.мк - 02.11.2014

Сончево време со мала до умерена облачност не очекува денеска во Македонија, со дува слаб до умерен претежно северен ветер. Сончево време со мала до умерена облачност не очекува денеска во ...

Магливо утро и убав сончев ден

Lider - 02.11.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на ниска облачност и утринска магла по котлините и речните долини. Попладне облачноста насекаде ќе се намали.

Временска прогноза-сончево со мала облачност

Р.С.Европа - 01.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од 11 до 17 ...

Сончево време со мала облачност, температури до 17 степени

Курир - 01.11.2014

Сончево време со мала до умерена облачност не очекува денеска во Македонија, со дува слаб до умерен претежно северен ветер. Сончево време со мала до умерена облачност не очекува денеска во ...

Какво време не очекува во првите денови од номеври?

Факултети - 01.11.2014

Во Македонија по студеното и облачно утро, во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува ...

Временска прогноза за викендов!

Пулс24 - 01.11.2014

Во Македонија по студеното и облачно утро, во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува ...

Денес сончево и 17 степени – еве какво ќе е времето утре

МК News - 01.11.2014

Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од 11 до 17 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб, а на повисоките места умерен претежно ...

Утре претежно сончево време, со мала облачност

Република - 01.11.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од 11 до 17 ...

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб умерен претежно северен ветер.

Локално - 01.11.2014

Денеска е сабота, 1 ноември, 305-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 60 дена. Денот трае 10 часа и 25 минути. Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена ...

Времето денеска: Облачно и ветровито со температура до 15 степени

24 Вести - 31.10.2014

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно. Ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Температурата ќе се движи од девет до 15 степени.

ВИКЕНД ПРОГНОЗА: Сончево време, искористете го за прошетка

Курир - 31.10.2014

Во двата дена од викендот се очекува претежно сончево време, иако за време на работнава недела имавме релативно променливо и помалку депресивно време.

Облачно и ветровито време со температура до 12 степени

Курир - 31.10.2014

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно. Ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а ...

Времето облачно и ветровито

Нетпрес - 31.10.2014

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно, ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а ...

Подгответе се со топла облека за денеска

Телеграф - 31.10.2014

Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од девет до 15 степени Времето во Македонија ќе биде повремено облачно. Ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо ...

Денеска постудено од вчера, а првиот ноемвриски викенд ќе биде сончев

МКД - 31.10.2014

Времето во целата земја ќе биде променливо облачно, со сончеви периоди и слаб ветер од северен правец што ќе донесе и пониски дневни температури од вчерашните.

Зголемена облачност и умерен северен ветер

Макфакс - 31.10.2014

На повеќе места ќе има зголемена облачност и ќе дува умерен северен ветер, што ќе услови опаѓање на температурата. Дневните температури ќе се движат од 6 до 15 Целзиусови степени.

Петочно претпладне со облаци и постепено вечерно разведрување

Таратур - 31.10.2014

Денеска претпладне облачноста ќе покрива поголем дел од небото над земјава и ќе има услови само на кратко да „пророси“ во источните краишта. Облачноста значително ќе се намалува во текот на вечерта.

Време: Умерено облачно со слаб ветер

А1 On - 31.10.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од 11 до 17 ...

Викендот ќе биде сончев

+инфо - 31.10.2014

Во двата дена од викендот се очекува претежно сончево време. Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Најубавта вест што ќе ја прочитате денеска

Press24 - 31.10.2014

Сончево со мала до умерена облачност претпланде, а претежно сончево попладне се очекува во сабота. Ветерот ќе биде претежно слаб и ќе дува генерално од северен правец.

Времето денеска: повремено облачно

Р.С.Европа - 31.10.2014

Во Македонија ќе биде повремено облачно. Ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од ...

Ова е најубавата вест што ќе ја прочитате денеска!

Сител - 31.10.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од 11 до 17 ...

Се разбудивме со температури под нулата

Press24 - 31.10.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од 11 до 17 ...

Викендов со топла облека, еве какво време не очекува

Телеграф - 31.10.2014

Утринската температура ќе се движи од минус еден до пет, а дневната од 11 до 17 степени Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Повремено облачно,со умерен ветер од северен правец

Вечер Прес - 31.10.2014

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно. Ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а ...

Не очекува сончев викенд

Бриф - 31.10.2014

Во двата дена од викендот се очекува претежно сончево време. Времето утре во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер.

Викендов сончево време

Денешен - 31.10.2014

Во двата дена од викендот се очекува претежно сончево време, иако за време на работнава недела имавме релативно променливо и помалку депресивно време.

Времето облачно и ветровито

Точка - 31.10.2014

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно, ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а ...

Какво време можеме да очекуваме овој викенд?

Пулс24 - 31.10.2014

Времето во Македонија утре ќе биде повремено облачно. Ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а ...

Петочно променливо и постудено време

Република - 31.10.2014

Денеска претпладне облачноста ќе покрива поголем дел од небото над земјава и ќе има услови само на кратко да „пророси“ во источните краишта. Облачноста значително ќе се намалува во текот на вечерта.

Облачно и ветровито

Локално - 31.10.2014

Денеска е петок, 31 октомври, 304-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 61 ден. Денот трае 10 часа и 28 минути. Времето во Македонија ќе биде повремено облачно.

Облачно и ветровито време со температура до 12 степени

Денешен - 31.10.2014

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно, ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а ...

Облачно и ветровито време со температура до 12 степени

Вистина.мк - 31.10.2014

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно. Ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а ...

Денеска променливо облачно со сончеви периоди и температура до 18 степени

Канал5 - 30.10.2014

Според УХМР денеска ќе биде малку потопло. Ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди ќе има слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладне е можен и слаб краткотраен дожд, повеќе ...

Умерено облачно со температура до 15 степени

Канал5 - 30.10.2014

Времето во Македонија ќе биде доумерено облачно. Ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а ...

Времето денеска: Облачно со сончеви периоди и температура до 18 степени

24 Вести - 30.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладне е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во западните ...

Времето денеска: малку потопло

Р.С.Европа - 30.10.2014

Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладнето е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во западните подрачја.

Време: Повремено облачно со умерен ветер

А1 On - 30.10.2014

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно. Ќе дува умерен ветер од северен правец што ќе услови благо опаѓање на дневната температура. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а ...

Променливо облачно, повеќе сончеви периоди и потопло од вчера

МКД - 30.10.2014

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а дневните температури ќе бидат малку повисоки од вчерашните. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Променливо време со повеќе сончеви периоди

Курир - 30.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладнето е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во западните ...

Денес умерено облачно со сончеви периоди, утре услови за дожд

Факултети - 30.10.2014

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на магла, која понекаде ќе се задржи и претпладне. Во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди.

Не очекува затоплување

Нетпрес - 30.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладнето е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во западните ...

Ќе следи нестабилно време низ цела Македонија

Lady - 30.10.2014

Во Македонија во претпладневните часови ќе биде умерено облачно и ветровито, попладне нестабилно со врнежи од дожд. На планините над 1600 метри со врнежи од снег.

Четврток со облаци и сончеви периоди

Таратур - 30.10.2014

Четврток ќе донесе променливо време, но сепак со многу повеќе сончеви периоди за разлика од среда. Западниот, и крајниот источен регион ќе имаат нешто повеќе облачност за разлика од останатите ...

ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ТЕМПЕРАТУРИТЕ: Еве какво време ќе имаме денеска

Телеграф - 30.10.2014

Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 12 до 18 степени Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло.

Времето денеска: малку потопло

МК News - 30.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладнето е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во западните ...

Времето денес променливо со сончеви периоди

Пулс24 - 30.10.2014

Четврток ќе донесе променливо време, но сепак со многу повеќе сончеви периоди за разлика од среда. Западниот, и крајниот источен регион ќе имаат нешто повеќе облачност за разлика од останатите ...

Уште денес сончево од утре настапува северен ветар

Канал 77 - 30.10.2014

Денеска е четврток, 30 октомври, 303-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 62 дена. Денот трае 10 часа и 30 минути. Сонцето во Скопје изгрева во шест часот и две минути, а ...

Нè очекува затоплување

Точка - 30.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладнето е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во западните ...

ЌЕ ПУКА СОНЦЕ: Еве какво време најавуваат метеоролозите за денеска

Sky - 30.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладнето е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во западните ...

Еве што ве чека денес

Sky - 30.10.2014

Времето во Македонија ќе биде повремено облачно. Ќе дува умерен ветер од северен правец, поради што температурите ќе опаднат. Утринската температура ќе се движи од три до осум, а дневната од девет до ...

Денеска малку потопло од вчера

Република - 30.10.2014

Четврток ќе донесе променливо време, но сепак со многу повеќе сончеви периоди за разлика од среда. Западниот, и крајниот источен регион ќе имаат нешто повеќе облачност за разлика од останатите ...

Променливо време и малку потопло

Денешен - 30.10.2014

Денеска времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладнето е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во ...

Облачно и малку потопло време

Lider - 30.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладнето е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во западните ...

Променливо време со повеќе сончеви периоди

Вистина.мк - 30.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладнето е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во западните ...

Променливо облачно време со температура од 5 до 16 степени

Канал5 - 29.10.2014

Времето денеска ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд што особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните долини ќе има ...

Време: промеливо облачно

Алсат-М - 29.10.2014

Во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните долови ќе има ...

Да не се жалиме - утре дневна температура до 18 степени

Канал5 - 29.10.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладнето е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во ...

Времето денеска: Променливо облачно со краткотраен дожд и температура до 16 степени

24 Вести - 29.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните долови ќе ...

Облачно, на југот на земјата можен краткотраен дожд

Макфакс - 29.10.2014

Променливо облачно, во јужните делови можен е краткотраен локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба утринска магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Конечно сонце: Денеска вистинска пролет

Press24 - 29.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладнето е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во западните ...

Метеоролозите ни носат убави вести

Press24 - 29.10.2014

Четврток ќе донесе променливо време, но сепак со многу повеќе сончеви периоди за разлика од среда. Западниот, и крајниот источен регион ќе имаат нешто повеќе облачност за разлика од останатите ...

Времето утре облачно со температура до 18 степени

+инфо - 29.10.2014

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладне е можен е слаб краткотраен дожд, во западните ...

Времето денеска: промеливо облачно

Р.С.Европа - 29.10.2014

Во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните долови ќе има ...

Претежно облачно време со можни услови за слаб локален дожд

Таратур - 29.10.2014

Без некоја поголема промена на времето и во среда. Сончевите периоди ќе ги има и во текот на овој ден, но сепак облачноста ќе преовладува. Претпладне дел од котлините ќе бидат покриени со слој на ...

Облачно време со сончеви периоди

Сител - 29.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Претпладнето е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во западните ...

Променливо облачно време со услови за краткотраен дожд

Нетпрес - 29.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните долови ќе ...

Денеска сонце со краткотрајни врнежи од дожд

МКД - 29.10.2014

Времето денеска ќе биде сончево, со мала облачност и слаби краткотрајни врнежи од дожд, најмногу во јужниот и југоисточниот дел од земјата. Минималните температури денеска ќе се движат од 4 до 6 ...

И денеска студено време со кратки сончеви периоди

Република - 29.10.2014

Без некоја поголема промена на времето и во среда. Сончевите периоди ќе ги има и во текот на овој ден, но сепак облачноста ќе преовладува. Претпладне дел од котлините ќе бидат покриени со слој на ...

Какво ќе биде времето

МК News - 29.10.2014

Времето во Македонија утре ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд, кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните ...

Студено време со кратки сончеви периоди

Пулс24 - 29.10.2014

Без некоја поголема промена на времето и во среда. Сончевите периоди ќе ги има и во текот на овој ден, но сепак облачноста ќе преовладува. Претпладне дел од котлините ќе бидат покриени со слој на ...

Променливо облачно

Локално - 29.10.2014

Денеска е среда, 29 октомври, 302-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 63 дена. Денот трае 10 часа и 33 минути. Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за ...

Облачно, на југот на земјата можен краткотраен дожд

Тера - 29.10.2014

Променливо облачно, во јужните делови можен е краткотраен локален дожд. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на слаба утринска магла и ниска облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Променливо облачно време со услови за краткотраен дожд

Точка - 29.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните долови ќе ...

Утре променливо облачно со сончеви периоди

Н.Македонија - 29.10.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и малку потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец Претпладнето е можен е слаб краткотраен дожд, повеќе во ...

Променливо облачно време со услови за дожд

Вистина.мк - 29.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните долови ќе ...

Сончево со умерена облачност и услови за слаба магла

Канал5 - 28.10.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а по одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла. Попладне во јужните делови облачноста ќе се зголеми.

Времето денеска: Сончево со умерена облачност и температура до 15 степени

24 Вести - 28.10.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а по одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла. Попладне во јужните делови облачноста ќе се зголеми.

И вторник со умерено облачно време

Таратур - 28.10.2014

Променливото време со сончеви периоди продолжува и во вторник. Повторно централниот крај очекува нешто подолги периоди со намалена облачност. Во текот на вечерта ќе има мало зголемување на облачноста ...

Од утре дожд - што ќе се случува со времето?

Press24 - 28.10.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а по одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла. Попладне во јужните делови облачноста ќе се зголеми.

Сончево со умерена облачност и услови за слаба магла

Алфа - 28.10.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а по одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла. Попладне во јужните делови облачноста ќе се зголеми.

Време: Променливо облачно со услови за краткотраен дожд

А1 On - 28.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните долови ќе ...

Денеска потопло од вчера, дневните температури и до 16 степени

МКД - 28.10.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а по одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла. Попладне во јужните делови облачноста ќе се зголеми.

Времето денеска облачно со сончеви периоди

Нетпрес - 28.10.2014

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервалот од 10 до 16 степени.

Ќе се дружиме со дождот

Press24 - 28.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните долови ќе ...

Променливо облачно време со услови за дожд

Курир - 28.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните долови ќе ...

Од утре дождот се враќа

+инфо - 28.10.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните ...

Времето денеска облачно со сончеви периоди

Точка - 28.10.2014

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната температура ќе биде во интервалот од 10 до 16 степени.

И денеска студено со слаб ветер

Република - 28.10.2014

Променливото време со сончеви периоди продолжува и во вторник. Повторно централниот крај очекува нешто подолги периоди со намалена облачност. Во текот на вечерта ќе има мало зголемување на облачноста ...

Сончево со умерена облачност и услови за слаба магла

Денешен - 28.10.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, а по одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла. Попладне во јужните делови облачноста ќе се зголеми.

Наутро шест, а дневната до 15 степени.

Локално - 28.10.2014

Денеска е вторник, 28 октомври, 301-от ден во 2014 година. До крајот на годината остануваат уште 64 дена. Денот трае 10 часа и 36 минути. Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена ...

Времето утре променливо облачно со повремен дожд

Либертас - 28.10.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните ...

Oблачно со краткотраен дожд

Република - 28.10.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава. Во утринските часови по одделни котлини и речните ...

Какво време не очекува утре 29.10.2014

Пулс24 - 28.10.2014

Какво време не очекува утре? Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава.

Времето денес: Умерено облачно, со услови за појава на магла

Пулс24 - 28.10.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а по одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла. Попладне во јужните делови облачноста ќе се зголеми.

Утре облаци и дожд

Н.Македонија - 28.10.2014

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен дожд кој особено ќе биде изразен во југоисточниот дел на земјава Во утринските часови по одделни котлини и речните ...

И денеска студено со слаб ветер

Вистина.мк - 28.10.2014

Променливото време со сончеви периоди продолжува и во вторник. Повторно централниот крај очекува нешто подолги периоди со намалена облачност. Во текот на вечерта ќе има мало зголемување на облачноста ...

Ветровит и студен ден

Lider - 28.10.2014

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а по одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла. Попладне во јужните делови облачноста ќе се зголеми.

Утрово со температура од – 4 до 3

Канал5 - 27.10.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Темепратурите во Македонија ќе се движат од од минус четири до три во ноќните и утринските часови, до ...

Времето облачно со сончеви периоди

Нетпрес - 27.10.2014

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.Максималната температура ќе биде во интервалот од 9 до 15 степени.

Времето утре – сончево со умерена облачност

А1 On - 27.10.2014

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а по одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла. Попладне во јужните делови облачноста ќе се зголеми.

Време: Променливо облачно со северен ветер

А1 On - 27.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер и значителен пораст на воздушниот притисок. Максималната температура ќе се движи од три до 13 степени.

Денеска сончево, дожд в среда и в четврток

+инфо - 27.10.2014

Времето во Македонија денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а по одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла. Попладне во јужните делови облачноста ќе се зголеми.

Сончево со умерена облачност и малку потопло

Кајгана - 27.10.2014

Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе бидат во благ пораст и ќе се движат од 3 до 15 Целзиусови степени.

Минусни утрински температури

OhridNews - 27.10.2014

Во Охрид денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 11 степени Целзиусови, информираат од ...

Временска прогноза за наредните неколку денови

Факултети - 27.10.2014

Во Македонија по студеното утро во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува умерен ...

Сончево со температура до 12 степени

Курир - 27.10.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Темепратурите во Македонија ќе се движат од минус четири до три во ноќните и утринските часови, до 15 ...

Сончево и суво

МКД - 27.10.2014

Сончево и ведро, со слаб северен ветер и благ пораст на дневните температури е прогнозата за временските прилики за денеска. Во текот на денот ќе има умерена облачност со подолги сончеви периоди.

Умерено облачен и малку потопол понеделник

Таратур - 27.10.2014

Променливо и релативно студено време се очекува овој понеделник. Во текот на денот ќе има умерена облачност со подолги сончеви периоди. Врнежи не се очекуваат.

Сончево со умерена облачност и малку потопло

Макфакс - 27.10.2014

Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе бидат во благ пораст и ќе се движат од 3 до 15 Целзиусови степени.

Променливо облачно време со засилен северен ветер

Нетпрес - 27.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер и значителен пораст на воздушниот притисок, a максималната температура ќе се движи од три до 13 степени.

Повеќе сонце, помалку облаци

+инфо - 27.10.2014

Времето ќе биде сончево со умерена облачност, а наместа ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурата ќе се движи од три до 15 степени. Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со умерен до ...

Променливо облачно време со засилен северен ветер

Точка - 27.10.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северен ветер и значителен пораст на воздушниот притисок, a максималната температура ќе се движи од три до 13 степени.

Тридневна временска прогноза

Кумановски м. - 27.10.2014

Во Македонија по студеното понеделничко утро, во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Ќе дува умерен северен и северозападен ветер, а во западните предели ќе дува ...

Времето облачно со сончеви периоди

Точка - 27.10.2014

Времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.Максималната температура ќе биде во интервалот од 9 до 15 степени.

Сончево време со температура до 12 степени

Денешен - 27.10.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Температурите во Македонија ќе се движат од минус четири до три во ноќните и утринските часови, до 15 ...

Погледнете какво ќе биде времето

Sky - 27.10.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност. Ќедува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи од 3 до 15 степени Целзиусови.

Студен понеделник со северен ветер

Пулс24 - 27.10.2014

Променливо и релативно студено време се очекува овој понеделник. Во текот на денот ќе има умерена облачност со подолги сончеви периоди. Врнежи не се очекуваат.

Студен понеделник со северен ветер

Република - 27.10.2014

Променливо и релативно студено време се очекува овој понеделник. Во текот на денот ќе има умерена облачност со подолги сончеви периоди. Врнежи не се очекуваат.

Што ќе се случи со времето - прочитајте детали тука

Sky - 27.10.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла. Попладне, во јужните делови облачноста ќе се зголемува.

Утре ќе биде сончево со малку облаци

Н.Македонија - 27.10.2014

Времето во Македонија утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а по одделни котлини ќе има услови за слаба утринска магла Попладне во јужните делови облачноста ќе се зголеми.

Денеска сончево но студено, утре со локална облачност

Н.Македонија - 27.10.2014

Во Македонија по студеното утро во текот на денот ќе биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Утринските температури беа од -2 до 8 степени, а максималните дневни температури ќе се движат ...

Студен понеделник со северен ветер

Вистина.мк - 27.10.2014

Променливо и релативно студено време се очекува овој понеделник. Во текот на денот ќе има умерена облачност со подолги сончеви периоди. Врнежи не се очекуваат.