TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Костадинов: Судир на интерес, компанијата на Мицкоски добила земјиште од Владата на Груевски кога тој му бил советник

ТВ21 - 28.10.2018

Денеска јавноста ќе дознае зошто антизападниот пион Христијан Мицкоски три дена се крие од јавноста и одбива да одговори за шемите со неговиот ментор, носителот на криминалот Никола Груевски.

ВМРО-ДПМНЕ му даде пет дена на Костадинов да се извини или ќе го тужи

Фокус - 28.10.2018

Фирмата „Минка-Енерготек“ каде претседателот, Христијан Мицкоски е косопственик со само 7 отсто од уделот, конкурирала на тендер во 2014 година, кога Христијан Мицкоски не бил советник во владата и од тој факт ни лажговците од СДСМ не може да ...

СДСМ: Македонија оди напред кон ЕУ и НАТО

ТВ21 - 28.10.2018

Речникот на антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антинародниот Христијан Мицкоски покажува дека врвот на опозицската партија е во длабока конфузија, без политички компас и без правец на политичко делување.

СДСМ: Македонија оди напред кон ЕУ и НАТО

Канал5 - 28.10.2018

Речникот на антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антинародниот Христијан Мицкоски покажува дека врвот на опозицската партија е во длабока конфузија, без политички компас и без правец на политичко делување.

ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски во „Минка-Енерготек"е косопственик со само 7 отсто, конкурирала за земјиштето кога тој не бил ...

Канал5 - 28.10.2018

Одродената и криминална власт на СДСМ е исплашена бидејќи граѓаните ги препознаа нивните антидржавни политики и секојдневно се сведоци на општиот грабеж кој го спроведува единствениот аболициран политичар во Европа.

СДСМ: Криминалите на Груевски оставија осиромашени и задолжени граѓани

Канал5 - 28.10.2018

Антизападното раководство предводено од пионот Христијан Мицкоски кој добивал тендери од Владата на Груевски во која токму тој бил советник продолжува со лицемерно однесување кон граѓаните.

Костадинов: Додека бил советник на Груевски, Мицкоски од Владата добил земјиште за хидроцентрала

Канал5 - 28.10.2018

СДСМ денеска презентираше документи, кои според партијата, говорат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски додека му бил советник на поранешниот премиер Никола Груевски од Владата добил земјиште од 33 илјади метри квадратни.

Костадинов: Додека бил советник на Груевски, Мицкоски од Владата добил земјиште за хидроцентрала

24 Вести - 28.10.2018

СДСМ денеска презентираше документи според кои лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Mицкоски додека му бил советник на поранешниот премиер Никола Груевски во 2015 година од владата добил земјиште од 33 илјади метри квадратни за изградба на хидроцентрала ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го тужи портпаролот на СДСМ ако не му се извини на Мицкоски

24 Вести - 28.10.2018

Фирмата „Минка-енерготек“ каде претседателот, Христијан Мицкоски е косопственик со само 7 отсто од уделот, конкурирала на тендер во 2014 година, кога Христијан Мицкоски не бил советник во Владата, одговараат од ВМРО – ДПМНЕ и бараат извинување од ...

Костадинов: Мицкоски добил долготраен закуп на речиси 33 илјади метри квадратни-земјиште од Владата на Груевски (ВИДЕО)

Стандард - 28.10.2018

„Денеска јавноста ќе дознае зошто антизападниот пион Христијан Мицкоски три дена се крие од јавноста и одбива да одговори за шемите со неговиот ментор, носителот на криминалот Никола Груевски.

Костадинов: Додека бил советник на Груевски, Мицкоски од Владата добил земјиште за хидроцентрала (ВИДЕО)

Слободен Печат - 28.10.2018

СДСМ денеска презентираше документи, кои според партијата, говорат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски додека му бил советник на поранешниот премиер Никола Груевски од Владата добил земјиште од 33 илјади метри квадратни за изградба на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Фирмата „Минка-Енерготек“ каде Мицкоски е косопственик со само 7%, конкурирала кога Мицкоски не бил ...

Макфакс - 28.10.2018

Одродената и криминална власт на СДСМ е исплашена бидејќи граѓаните ги препознаа нивните антидржавни политики и секојдневно се сведоци на општиот грабеж кој го спроведува единствениот аболициран политичар во Европа.

СДСМ има 5 дена да му се извини на Мицкоски за изречените лаги или ќе се соочи со тужба, реагира ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 28.10.2018

Одродената и криминална власт на СДСМ е исплашена бидејќи граѓаните ги препознаа нивните антидржавни политики и секојдневно се сведоци на општиот грабеж кој го спроведува единствениот аболициран политичар во Европа, реагираа од ВМРО-ДПМНЕ на ...

(Видео) Костадинов: Мицкоски како советник за енергетика на Груевски, добил 33 илјади квадратни метри за изградба на ...

Макфакс - 28.10.2018

Денеска јавноста ќе дознае зошто антизападниот пион Христијан Мицкоски три дена се крие од јавноста и одбива да одговори за шемите со неговиот ментор, носителот на криминалот Никола Груевски.

Костадинов: Мицкоски добил земјиште за хидроцентрала од Владата на Груевски додека му бил советник

+инфо - 28.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски добил долготраен закуп на речиси 33 илјади метри квадратни-земјиште, од Владата на неговиот ментор, Никола Груевски, и тоа во време кога му бил советник за енергетика, обвини портпаролот и пратеник на СДСМ, ...

ВМРО-ДПМНЕ се закани со тужба ако Костадиновски не му се извини на Мицкоски

Слободен Печат - 28.10.2018

Фирмата „Минка-Енерготек“ каде претседателот, Христијан Мицкоски е косопственик со само 7 отсто од уделот, конкурирала на тендер во 2014 година, кога Христијан Мицкоски не бил советник во владата и од тој факт ни лажговците од СДСМ не може да ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе го тужи портпаролот на СДСМ ако не му се извини на Мицкоски

+инфо - 28.10.2018

Фирмата „Минка-Енерготек“ каде претседателот, Христијан Мицкоски е косопственик со само 7 отсто од уделот, конкурирала на тендер во 2014 година, кога Христијан Мицкоски не бил советник во владата и од тој факт ни лажговците од СДСМ не може да ...

СДСМ: Конфузното антинародно раководство на ВМРО-ДПМНЕ останува заглавено во шемите на Хидро-Мицкоски и Груевски

Макфакс - 28.10.2018

Речникот на антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антинародниот Христијан Мицкоски покажува дека врвот на опозицската партија е во длабока конфузија, без политички компас и без правец на политичко делување, реагираат од СДСМ.

СДСМ: Конфузното антинародно раководство на ВМРО-ДПМНЕ останува заглавено во шемите на Хидро-Мицкоски и Груевски

А1 On - 28.10.2018

„Речникот на антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антинародниот Христијан Мицкоски покажува дека врвот на опозицската партија е во длабока конфузија, без политички компас и без правец на политичко делување.

(ВИДЕО) Костадинов: Компанијата на Мицкоски добила земјиште од Владата на Груевски кога тој му бил советник

А1 On - 28.10.2018

„Денеска јавноста ќе дознае зошто антизападниот пион Христијан Мицкоски три дена се крие од јавноста и одбива да одговори за шемите со неговиот ментор, носителот на криминалот Никола Груевски.

СДСМ: Криминалите на Груевски оставија осиромашени и задолжени граѓани

А1 On - 28.10.2018

„Антизападното раководство предводено од пионот Христијан Мицкоски кој добивал тендери од Владата на Груевски во која токму тој бил советник продолжува со лицемерно однесување кон граѓаните.

СДСМ: Криминалите на Груевски оставија осиромашени и задолжени граѓани

Либертас - 28.10.2018

28 октомври 2018 Антизападното раководство предводено од пионот Христијан Мицкоски кој добивал тендери од Владата на Груевски во која токму тој бил советник продолжува со лицемерно однесување кон граѓаните.

Костадинов: Мицкоски добил 33 илјади квадратни метри за изградба на хидроцентрала

24Инфо - 28.10.2018

Костадинов: Мицкоски добил 33 илјади квадратни метри за изградба на хидроцентрала од Груевски Денеска јавноста ќе дознае зошто антизападниот пион Христијан Мицкоски три дена се крие од јавноста и одбива да одговори за шемите со неговиот ментор, ...

(ВИДЕО) Костадинов: Додека бил советник на Груевски, Мицкоски од Владата добил земјиште за хидроцентрала

Либертас - 28.10.2018

СДСМ денеска презентираше документи, кои според партијата, говорат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски додека му бил советник на поранешниот премиер Никола Груевски од Владата добил земјиште од 33 илјади метри квадратни за изградба на ...

СДСМ: Криминалите на Груевски оставија осиромашени и задолжени граѓани

MTM - 28.10.2018

Антизападното раководство предводено од пионот Христијан Мицкоски кој добивал тендери од Владата на Груевски во која токму тој бил советник продолжува со лицемерно однесување кон граѓаните, пишуваат од СДСМ.

Конфузното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да го сокрие фактот дека Хидро Мицкоски добил земјиште од Владата на ...

Локално - 28.10.2018

Конфузното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да го сокрие фактот дека Хидро Мицкоски добил земјиште од Владата на Груевски додека бил негов советник Очигледна е нервозата и конфузијата во која се заглавени антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски во „Минка-Енерготек"е косопственик со само 7 отсто, конкурирала за земјиштето кога тој не бил ...

MTM - 28.10.2018

Одродената и криминална власт на СДСМ е исплашена бидејќи граѓаните ги препознаа нивните антидржавни политики и секојдневно се сведоци на општиот грабеж кој го спроведува единствениот аболициран политичар во Европа, пишуваат од ВМРО ДПМНЕ.

„Белата палата“ под хипотека: Може ли Комерцијална банка да стане нов сопственик на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?

еМагазин - 28.10.2018

Не стивнуваат реакциите по објавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека се размислува за продажба или изнајмување на седиштето на партијата во центарот на Скопје познато како „Белата палата“ Интересно е што, ВМРО-ДПМНЕ пред изборите ...

Костадинов: Додека бил советник на Груевски, Мицкоски од Владата добил земјиште за хидроцентрала

MTM - 28.10.2018

СДСМ денеска презентираше документи, кои според партијата, говорат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски додека му бил советник на поранешниот премиер Никола Груевски од Владата добил земјиште од 33 илјади метри квадратни за изградба на ...

СДСМ: Мицкоски добил државно земјиште на долготраен закуп со непосредна спогодба

AKO - 28.10.2018

,,Христијан Мицкоски добил долготраен закуп на речиси 33 илјади метри квадратни-земјиште, од Владата на неговиот ментор, Никола Груевски, и тоа во време кога му бил советник за енергетика! На 1-ви декември 2015 година, во време кога Мицкоски му бил ...

Костадинов: Класичен судир на интерес, фирмата на Мицкоски добила земјиште од Владата на Груевски кога тој бил советник

1tv - 28.10.2018

„Денеска јавноста ќе дознае зошто антизападниот пион Христијан Мицкоски три дена се крие од јавноста и одбива да одговори за шемите со неговиот ментор, носителот на криминалот Никола Груевски.

Како компанијата на Мицкоски експресно добила согласност за изградба на хидроцентрали?

1tv - 28.10.2018

Пратеникот од редовите на СДСМ Костадин Костадинов во јавноста излезе со документ според кој Христијан Мицкоски е еден од сопствениците на компанијата „Енерготек ДОО Скопје“, основана во мај 2014 година.

СДСМ: Македонија оди напред кон ЕУ и НАТО, антизапдниот Мицкоски да одговори како од владата на Груевски експресно ...

ТВ21 - 27.10.2018

Антизападното раководство предводено од Христијан Мицкоски секојдневно покажува е без политички компас, во тотална конфузија и нема јасен правец на политичко делување. Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и антизападниот пион на Груевски, треба ...

Костадинов: Мицкоски да одговори како неговата компанија од владата на Груевски експресно добила согласност за изградба ...

ТВ21 - 27.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски втор ден бега од јавноста за шемите со неговиот ментор Никола Груевски. Но, поврзаноста со криминалите Никола Груевски излегуваат на виделина, јавноста ќе ја дознае целата вистина.

СДСМ: Антизападниот Мицкоски добивал концесии од Груевски

Фокус - 27.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски втор ден бега од јавноста за шемите со неговиот ментор Никола Груевски, обвини денеска Костадин Костадинов од СДСМ. -Но, поврзаноста со криминалите Никола Груевски излегуваат на виделина, јавноста ќе ја дознае ...

Костадинов: Поврзаноста со криминалите на Груевски излегува на виделина

Канал5 - 27.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски втор ден бега од јавноста за шемите со неговиот ментор Никола Груевски. Но, поврзаноста со криминалите на Никола Груевски излегува на виделина, јавноста ќе ја дознае целата вистина.

СДСМ: Осиромашувањето на граѓаните е резултат на криминалното владеење на менторот на Мицкоски, Никола Груевски

Макфакс - 27.10.2018

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ денеска призна дека 11 годишното криминално и распиничко владеење на менторот на Мицкоски, Никола Груевски, оставило над 20 отсто сиромашни граѓани, соопшти СДСМ.

СДСМ: Мицкоски да каже како добивал тендери од Владата на Груевски, дали има удел и во „Енергомонт“ како што тврди ...

Макфакс - 27.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски повторно побегна од јавноста, од граѓаните, и трет ден продолжува да се крие зад конфузни реакции на неговата партија, обвинуваат од СДСМ. „Антинародното и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ вчера призна ...

СДСМ: Осиромашувањето на граѓаните е резултат на криминалното владеење на менторот на Мицкоски, Никола Груевски

А1 On - 27.10.2018

„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ денеска призна дека 11 годишното криминално и распиничко владеење на менторот на Мицкоски, Никола Груевски, оставило над 20 отсто сиромашни граѓани.

СДСМ: Мицкоски да каже како добивал тендери од Владата на Груевски

МКД - 27.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски повторно побегна од јавноста, од граѓаните, и трет ден продолжува да се крие зад конфузни реакции на неговата партија, реагираат од СДСМ. „Антинародното и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ вчера призна ...

ВМРО-ДПМНЕ: Костадинов сам ја потврди лагата на Заев

Макфакс - 27.10.2018

Криминалниот кловн Зоран Заев колку повеќе е во паника, толку повеќе ги тера неговите потрчковци да лажат. Криминалниот кловн Зоран Заев не и мисли добро на Македонија, туку му мисли добро само на Вице, Кочо Анѓушев, Радмила Шекеринска и останатите ...

Костадинов: Мицкоски да одговори како неговата компанија од владата на Груевски експресно добила согласност за изградба ...

+инфо - 27.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски втор ден бега од јавноста за шемите со неговиот ментор Никола Груевски. Но, поврзаноста со криминалите Никола Груевски излегуваат на виделина, јавноста ќе ја дознае целата вистина, рече пратеникот Костадин ...

(Видео) Костадинов: Мицкоски да одговори како негова компанија експресно добила согласност за изградба на ...

Макфакс - 27.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски втор ден бега од јавноста за шемите со неговиот ментор Никола Груевски. Но, поврзаноста со криминалите Никола Груевски излегуваат на виделина, јавноста ќе ја дознае целата вистина, рече Костадин Костадинов, ...

(ВИДЕО) Костадинов: Како компанијата на Мицкоски од владата на Груевски експресно добила согласност за изградба на ...

А1 On - 27.10.2018

„Антизападниот пион Христијан Мицкоски втор ден бега од јавноста за шемите со неговиот ментор Никола Груевски. Но, поврзаноста со криминалите Никола Груевски излегуваат на виделина, јавноста ќе ја дознае целата вистина.

СДСМ: Мицкоски е без политички компас, во тотална конфузија

А1 On - 27.10.2018

„Антизападното раководство предводено од Христијан Мицкоски секојдневно покажува дека е без политички компас, во тотална конфузија и нема јасен правец на политичко делување. Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и антизападниот пион на Груевски, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалниот кловн Заев колку повеќе е во паника, толку повеќе ги тера неговите потрчковци да лажат

Курир - 27.10.2018

Криминалниот кловн Зоран Заев колку повеќе е во паника, толку повеќе ги тера неговите потрчковци да лажат. Криминалниот кловн Зоран Заев не и мисли добро на Македонија, туку му мисли добро само на Вице, Кочо Анѓушев, Радмила Шекеринска и останатите ...

Костадинов: Како компанијата на Мицкоски експресно добила согласност за изградба на хидроцентрали од владата на ...

Стандард - 27.10.2018

„Антизападниот пион Христијан Мицкоски втор ден бега од јавноста за шемите со неговиот ментор Никола Груевски. Но, поврзаноста со криминалите на Никола Груевски излегува на виделина, јавноста ќе ја дознае целата вистина“, соопшти денеска Костадин ...

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ во расправија за концесии на фирма во која косопственик е Мицкоски

Р.С.Европа - 27.10.2018

СДСМ денеска на прес конференција покажа документи со кои, како што тврдат, се докажувало дека лидерот на опозициската партија Христијан Мицкоски учествувал во како што ги нарекуваат “шеми со неговиот ментор Никола Груевски”.

ВМРО-ДПМНЕ: Портпаролот на СДСМ за сите изречени лаги има пет дена да се извини

А1 On - 27.10.2018

„Одродената и криминална власт на СДСМ е исплашена бидејќи граѓаните ги препознаа нивните антидржавни политики и секојдневно се сведоци на општиот грабеж кој го спроведува единствениот аболициран политичар во Европа.

Костадинов: Поврзаноста со криминалите на Груевски излегува на виделина

Вечер Прес - 27.10.2018

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Антизападниот пион Христијан Мицкоски втор ден бега од јавноста за шемите со неговиот ментор Никола Груевски. Но, поврзаноста со криминалите на Никола Груевски излегува на виделина, јавноста ќе ја дознае ...

(Видео) Костадинов: Мицкоски да одговори како негова компанија експресно добила согласност за изградба на ...

Centar - 27.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски втор ден бега од јавноста за шемите со неговиот ментор Никола Груевски. Но, поврзаноста со криминалите Никола Груевски излегуваат на виделина, јавноста ќе ја дознае целата вистина, рече Костадин Костадинов, ...

СДСМ: Мицкоски да каже како добивал тендери од Владата на Груевски, дали има удел и во „Енергомонт“ како што тврди ...

Centar - 27.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски повторно побегна од јавноста, од граѓаните, и трет ден продолжува да се крие зад конфузни реакции на неговата партија, обвинуваат од СДСМ. „Антинародното и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ вчера призна ...

СДСМ: Осиромашувањето на граѓаните е резултат на криминалното владеење на менторот на Мицкоски, Никола Груевски

Centar - 27.10.2018

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ денеска призна дека 11 годишното криминално и распиничко владеење на менторот на Мицкоски, Никола Груевски, оставило над 20 отсто сиромашни граѓани, соопшти СДСМ.

ВМРО ДПМНЕ размислува да ја продава или изнајмува „Белата палата“: Колкава е нејзината вредност

еМагазин - 27.10.2018

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за МКД.мк, вели дека во партијата за да ги намалат трошоците размислуваат и проценуваат дали да го продадат делот во зградата позната во јавноста како „Белата палата“, каде е седиштето на ...

ВМРО ДПМНЕ со реакција на прес конференцијата на Костадинов

Centar - 27.10.2018

Криминалниот кловн Зоран Заев колку повеќе е во паника, толку повеќе ги тера неговите потрчковци да лажат. Криминалниот кловн Зоран Заев не и мисли добро на Македонија, туку му мисли добро само на Вице, Кочо Анѓушев, Радмила Шекеринска и останатите ...

(ФОТО) СДСМ: Антизападниот Мицкоски добивал концесии од Груевски

iPortal - 27.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски втор ден бега од јавноста за шемите со неговиот ментор Никола Груевски, обвини денеска Костадин Костадинов од СДСМ. -Но, поврзаноста со криминалите Никола Груевски излегуваат на виделина, јавноста ќе ја дознае ...

Костадинов: Поврзаноста со криминалите на Груевски излегува на виделина

Либертас - 27.10.2018

Соопштение на СДСМ Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Антизападниот пион Христијан Мицкоски втор ден бега од јавноста за шемите со неговиот ментор Никола Груевски. Но, поврзаноста со криминалите на Никола Груевски излегува на виделина, јавноста ...

Костадинов: Поврзаноста со криминалите на Груевски излегува на виделина

1tv - 27.10.2018

„Антизападниот пион Христијан Мицкоски втор ден бега од јавноста за шемите со неговиот ментор Никола Груевски. Но, поврзаноста со криминалите на Никола Груевски излегува на виделина, јавноста ќе ја дознае целата вистина.

За ВМРО ДПМНЕ Зоран Заев е ,,криминален кловн“

AKO - 27.10.2018

,,Криминалниот кловн Зоран Заев колку повеќе е во паника, толку повеќе ги тера неговите потрчковци да лажат. Криминалниот кловн Зоран Заев не и мисли добро на Македонија, туку му мисли добро само на Вице, Кочо Анѓушев, Радмила Шекеринска и ...

СДСМ: Антизападниот пион Мицкоски е поврзан со криминалите на Груевски

AKO - 27.10.2018

,,Антизападниот пион Христијан Мицкоски втор ден бега од јавноста за шемите со неговиот ментор Никола Груевски. Но, поврзаноста со криминалите Никола Груевски излегуваат на виделина, јавноста ќе ја дознае целата вистина.

Мицковски: Се размислува за продажба или изнајмување на седиштето на партијата

Канал5 - 26.10.2018

ВМРО-ДПМНЕ размислува да го продаде или изнајмува објектот на штабот на партијата во центарот на Скопје во насока на рационализација на трошоците. Ова го најавува лидерот на партијата, Христијан Мицкоски во интервју за мкд.мк.

Костадинов: Мицкоски да каже каква е неговата поврзаност со компанијата Енерготек?

ТВ21 - 26.10.2018

Пратеникот на СДСМ Костадин Костадинов, денеска се обрати на јавноста со прашање до лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски и побара од него да каже каква е негоата поврзаност со компанијата Енерготек.

Мицкоски: Размислуваме за продажба или изнајмување на партиската зграда ако има добра понуда

24 Вести - 26.10.2018

Најбогатата партија во Европа, ВМРО-ДПМНЕ ќе почне да го раскрчмува својот имот. На продажба оди партиското седиште т.н „бела палата“, која вреди 40 милиони евра. Ова го открива лидерот Христијан Мицкоски во интервју за порталот мкд.мк.

Мицкоски: Белата палата ќе се продава или изнајмува, следува средба на Мицкоски со Груевски

ТВ21 - 26.10.2018

Лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за интернет порталот МКД.МК вели дека седиштето на партијата ќе се продава или пак изнајмува. Во интервјуто за порталот, тој вели дека ќе следува и средба со ...

СДСМ: Мицкоски не може да побегне од криминалите на Груевски

Канал5 - 26.10.2018

Антизападниот пион на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, вчера повторно побегна од јавноста.Од поврзаноста со криминалите на Никола Груевски не може да се побегне. Наместо да се крие зад конфузни и нејасни реакции, антизападниот и антинародниот ...

Белата палата ќе се продава или изнајмува, следува средба на Мицкоски со Груевски

Фокус - 26.10.2018

Размислуваме за рационализација на трошоците во партијата. Ако имаме соодветна понуда, објектот на штабот на партијата би го продале или би го изнајмувале доколку има соодветна понуда. Сега правиме еден вид на скенирање на пазарот, па ќе видиме, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски поседува удел во Енерготек ДОО Скопје од само седум отсто

Канал5 - 26.10.2018

Зоран Заев е единствениот аболициран криминалец, кој побарал засолниште во политиката и тоа не само во Македонија туку и пошироко, реагираат од ВМРО – ПДМНЕ на прес конференцијата на СДСМ.

СДСМ: Залудни се обидите на лицемерното антизападно раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 26.10.2018

СДСМ со реакција на прес конференцијата на портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ, Димче Арсовски. Не постои поголемо лицемерие од она кога антизападното и антинародно раководство на ВМРО-ДПМНЕ зборува за економија и расипништво, држејќи прес конференции во ...

Мицкоски: Објектот на штабот на ВМРО-ДПМНЕ би го продале или изнајмувале доколку има соодветна понуда

Press24 - 26.10.2018

Размислуваме за рационализација на трошоците во партијата. Ако имаме соодветна понуда, објектот на штабот на партијата би го продале или би го изнајмувале доколку има соодветна понуда. Сега правиме еден вид на скенирање на пазарот, па ќе видиме, ...

Кога јагнињата (привремено) ќе стивнат

Слободен Печат - 26.10.2018

К авгите, чистките и рекомпонирањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ – од пред некоја вечер, 100 отсто демократски реформирана и декриминализирана! – донесоа и слична „раздвиженост“ во светот на медумската пропагандна машинерија на некогаш моќната ...

Белата палата ќе се продава или изнајмува, следува средба на Мицкоски со Груевски

+инфо - 26.10.2018

Размислуваме за рационализација на трошоците во партијата. Ако имаме соодветна понуда, објектот на штабот на партијата би го продале или би го изнајмувале доколку има соодветна понуда. Сега правиме еден вид на скенирање на пазарот, па ќе видиме, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски поседува удел во Енерготек ДОО Скопје од само седум отсто

Стандард - 26.10.2018

„Точно е дека Претседателот Мицкоски поседува удел во „Енерготек ДОО Скопје“, но тој удел е само 7%. Значи криминалците во СДСМ по налог на Заев лажат, сушат. Тоа покажува во каква паника се.

СДСМ: Залудни се обидите на антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, економијата се движи во добар правец

Макфакс - 26.10.2018

Не постои поголемо лицемерие од она кога антизападното и антинародно раководство на ВМРО-ДПМНЕ зборува за економија и расипништво, држејќи прес-конференции во луксузниот дворец вреден милиони евра, изграден во време на најголема сиромаштија и ...

СДСМ: Економијата се поставува на здрави основи и се движи во добар правец

Слободен Печат - 26.10.2018

Завршено е времето на вештачки набилдани бројки и весели математики со коишто менторот на Мицкоски ги лажеше граѓаните додека им ги крадеше парите за остварување на криминални интереси. Сега економијата се поставува на здрави основи.

Мицкоски:Размислуваме за продажба или изнајмување на партиската зграда

Нова ТВ - 26.10.2018

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за МКД.мк вели дека во контекст на рационализација на трошоците во партијата размуслуваат и за продажба на зградата, во јавноста позната и како Бела палата.

Кога јагнињата (привремено) ќе стивнат

+инфо - 26.10.2018

К авгите, чистките и рекомпонирањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ – од пред некоја вечер, 100 отсто демократски реформирана и декриминализирана! – донесоа и слична „раздвиженост“ во светот на медумската пропагандна машинерија на некогаш моќната ...

Костадинов: Мицкоски да каже каква е неговата поврзаност со компанијата Енерготек (ВИДЕО)

Стандард - 26.10.2018

„Наместо да се крие зад конфузни и нејасни реакции, антизападниот и антинародниот Христијан Мицкоски треба да излезе пред граѓаните и да одговори: Каква е поврзаноста на антизападниот Мицкоски со компанијата Енерготек ДОО Скопје?“, прашува денеска ...

Мицкоски за МКД: Размислуваме за продажба на штабот на партијата

Стандард - 26.10.2018

ВМРО-ДПМНЕ размислува да го продаде или изнајмува објектот на штабот на партијата во центарот на Скопје во насока на рационализација на трошоците. Ова го најавува лидерот на партијата Христијан Мицкоски во интервју за МКД.мк .

Мицкоски: Се размислува за продажба или изнајмување на објектот на партијата, се скенира пазарот

Слободен Печат - 26.10.2018

За наредни потези на партијата до декември, кога треба да се усвојат уставните амандмани, вели дека ВМРО-ДПМНЕ ќе продолжи да биде гласен критичар на власта. ВМРО-ДПМНЕ размислува да го продаде или изнајмува објектот на штабот на партијата во ...

Ќе се продава ли зградата на штабот на ВМРО-ДПМНЕ?

Независен - 26.10.2018

ВМРО-ДПМНЕ размислува да го продаде или изнајмува објектот на штабот на партијата во центарот на Скопје во насока на рационализација на трошоците. Ова го најавува лидерот на партијата Христијан Мицкоски во интервју за МКД.мк.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да одговори колку тој и неговата фамилија го зголемија своето богатство откако се на власт

Нетпрес - 26.10.2018

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е единствениот политичар во Европа кој што го има на камера како бара поткуп. Тоа не е европска вредност, а Македонија водена од криминалци не може да се надева на членство во ЕУ и НАТО, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

(ВИДЕО) Костадинов: Aнтизападниот пион Мицкоски да каже каква е неговата поврзаност со компанијата Енерготек?

А1 On - 26.10.2018

„Антизападниот пион на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, вчера повторно побегна од јавноста. Од поврзаноста со криминалите на Никола Груевски не може да се побегне“, рече Костадин Костадинов, пратеник од СДСМ и коалицијата.

Белата палата ќе се продава или изнајмува, следува средба на Мицкоски со Груевски

МКД - 26.10.2018

Размислуваме за рационализација на трошоците во партијата. Ако имаме соодветна понуда, објектот на штабот на партијата би го продале или би го изнајмувале доколку има соодветна понуда. Сега правиме еден вид на скенирање на пазарот, па ќе видиме, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Точно е дека Мицкоски поседува удел во „Енерготек ДОО Скопје“, но тој удел е само 7%

А1 On - 26.10.2018

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Костадин Костадинов од СДСМ. „Зоран Заев е единствениот аболициран криминалец, кој побарал засолниште во политиката и тоа не само во Македонија туку и пошироко.

ВМРО-ДПМНЕ до Костадинов: Мицкоски поседува удел во „Енерготек“ од само 7%, а компанијата никогаш не добила тендери од ...

Макфакс - 26.10.2018

Зоран Заев е единствениот аболициран криминалец, кој побарал засолниште во политиката и тоа не само во Македонија туку и пошироко, реагираа од ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Костадин Костадинов од СДСМ.

СДСМ: Завршено е времето на вештачки набилдани бројки со коишто менторот на Мицкоски им ги градеше парите на граѓаните

А1 On - 26.10.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. „Не постои поголемо лицемерие од она кога антизападното и антинародно раководство на ВМРО-ДПМНЕ зборува за економија и расипништво, држејќи прес конференции ...

Зградата на штабот на ВМРО-ДПМНЕ ќе се продава или изнајмува

Р.С.Европа - 26.10.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека ако има добра понуда објектот на седиштето на партијата, познат како Белата палата, би го продале или би го изнајмувале, со цел рационализација на трошоците на партијата.

(Видео) Костадинов: Aнтизападниот пион Мицкоски да каже каква е неговата поврзаност со компанијата „Енерготек“

Макфакс - 26.10.2018

Антизападниот пион на Груевски, Христијан Мицкоски, не може да побегне од поврзаноста со криминалите на неговиот претходник, рече во изјава за медиумите пратеникот од СДСМ и коалицијата, Костадин Костадинов.

ВМРО-ДПМНЕ: Шефот на мафијата, Заев треба да одговори колку тој и неговата фамилија го зголемија своето богатство ...

Курир - 26.10.2018

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е единствениот политичар во Европа кој што го има на камера како бара поткуп. Тоа не е европска вредност, а Македонија водена од криминалци не може да се надева на членство во ЕУ и НАТО, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Мицковски: Се размислува за продажба или изнајмување на објектот на партијата, се скенира пазарот

Вечер Прес - 26.10.2018

ВМРО-ДПМНЕ размислува да го продаде или изнајмува објектот на штабот на партијата во центарот на Скопје во насока на рационализација на трошоците. Ова го најавува лидерот на партијата Христијан Мицкоски во интервју за МКД.мк.

СДСМ: Економијата се поставува на здрави основи и се движи во добар правец

MTM - 26.10.2018

Не постои поголемо лицемерие од она кога антизападното и антинародно раководство на ВМРО-ДПМНЕ зборува за економија и расипништво, држејќи прес конференции во луксузниот дворец вреден милиони евра, пишуваат од СДСМ.

СДСМ: Мицкоски не може да побегне од криминалите на Груевски

MTM - 26.10.2018

Антизападниот пион на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, вчера повторно побегна од јавноста.Од поврзаноста со криминалите на Никола Груевски не може да се побегне. Наместо да се крие зад конфузни и нејасни реакции, антизападниот и антинародниот ...

(Видео) Костадинов: Aнтизападниот пион Мицкоски да каже каква е неговата поврзаност со компанијата „Енерготек“

Centar - 26.10.2018

Антизападниот пион на Груевски, Христијан Мицкоски, не може да побегне од поврзаноста со криминалите на својот претходник, рече пратеникот од СДСМ и коалицијата, Костадин Костадинов, во изјава за медиумите.

Кога јагнињата (привремено) ќе стивнат

iPortal - 26.10.2018

Кавгите, чистките и рекомпонирањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ – од пред некоја вечер, 100 отсто демократски реформирана и декриминализирана! – донесоа и слична „раздвиженост“ во светот на медумската пропагандна машинерија на некогаш моќната ...

Мицкоски: На продажба „Белата палата“ на ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 26.10.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за интернет порталот МКД.МК вели дека ако има добра понуда објектот на седиштето на партијата, познат како Белата палата, би го продале или би го изнајмувале, со цел рационализација на трошоците ...

Мицковски ќе ја продаде кучата? Вели: Размислуваме за продажба или изнајмување на партиската зграда

МК News - 26.10.2018

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за МКД.мк вели дека во контекст на рационализација на трошоците во партијата размуслуваат и за продажба на зградата, во јавноста позната и како Бела палата.

(ВИДЕО) Костадинов: Aнтизападниот пион на Груевски, Мицкоски да каже каква е неговата поврзаност со компанијата ...

Либертас - 26.10.2018

Скопје, 26 октомври 2018 Антизападниот пион на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, вчера повторно побегна од јавноста.Од поврзаноста со криминалите на Никола Груевски не може да се побегне.

Кога јагнињата (привремено) ќе стивнат

Либертас - 26.10.2018

Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: К авгите, чистките и рекомпонирањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ – од пред некоја вечер, 100 отсто демократски реформирана и декриминализирана! – донесоа и слична „раздвиженост“ во ...

Штабот на ВМРО ДПМНЕ се продава – За колку пари може да ја купите зградата на ДПМНЕ?

Centar - 26.10.2018

Претседателот на опозициската ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за МКД вели дека во контекст на рационализација на трошоците во партијата размуслуваат и за продажба на зградата, во јавноста позната и како Бела палата.

Мицковски: Белата палата ќе се продава или изнајмува

iPortal - 26.10.2018

Размислуваме за рационализација на трошоците во партијата. Ако имаме соодветна понуда, објектот на штабот на партијата би го продале или би го изнајмувале доколку има соодветна понуда. Сега правиме еден вид на скенирање на пазарот, па ќе видиме, ...

Мицкоски: Зградата на ВМРО ДПМНЕ ќе се продава или изнајмува

24Инфо - 26.10.2018

Мицкоски: Зградата на ВМРО ДПМНЕ ќе се продава или изнајмува Размислуваме за рационализација на трошоците во партијата. Ако имаме соодветна понуда, објектот на штабот на партијата би го продале или би го изнајмувале доколку има соодветна понуда.

ВМРО-ДПМНЕ: Точно е дека Мицкоски поседува удел во „Енерготек ДОО Скопје“, но тој удел е само 7%

Либертас - 26.10.2018

Зоран Заев е единствениот аболициран криминалец, кој побарал засолниште во политиката и тоа не само во Македонија туку и пошироко. Аболицирани криминалци да водат партии или Влада не е европска вредност.

СДСМ: Економијата се поставува на здрави основи и се движи во добар правец

24Инфо - 26.10.2018

СДСМ: Економијата се поставува на здрави основи и се движи во добар правец Не постои поголемо лицемерие од она кога антизападното и антинародно раководство на ВМРО-ДПМНЕ зборува за економија и расипништво, држејќи прес конференции во луксузниот ...

СДСМ го повика Мицковски да ги открие причините поради кои ги следи погубните политики на неговиот Груевски

iPortal - 26.10.2018

Во целост ви го пренесуваме соопштението до јавноста од владејачката СДСМ: Антизападниот пион на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, вчера повторно побегна од јавноста. Од поврзаноста со криминалите на Никола Груевски не може да се побегне.

ВМРО-ДПМНЕ до Костадинов: Мицкоски поседува удел во „Енерготек“ од само 7%, а компанијата никогаш не добила тендери од ...

Centar - 26.10.2018

Зоран Заев е единствениот аболициран криминалец кој побарал засолниште во политиката, и тоа не само во Македонија туку и пошироко, реагираа од ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Костадин Костадинов од СДСМ.

Кога јагнињата (привремено) ќе стивнат

CivilMedia - 26.10.2018

пишува: „Десната рака“ на Груевски, убер-пропагандистот Мартин Протуѓер, беше задолжен за координација, инспирација и контрола на работењето на тој злокобен агитпроп, обилно финансиран со пари од државата.

Мицковски: Се размислува за продажба или изнајмување на објектот на партијата, се скенира пазарот

Локално - 26.10.2018

ВМРО-ДПМНЕ размислува да го продаде или изнајмува објектот на штабот на партијата во центарот на Скопје во насока на рационализација на трошоците. Ова го најавува лидерот на партијата Христијан Мицкоски во интервју за МКД.мк.

Мицковски: Се размислува да се продаде или изнајми зградата на ВМРО-ДПМНЕ

MTM - 26.10.2018

ВМРО-ДПМНЕ размислува да го продаде или изнајмува објектот на штабот на партијата во центарот на Скопје во насока на рационализација на трошоците. Ова го најавува лидерот на партијата Христијан Мицкоски во интервју за МКД.мк.

ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски поседува удел во Енерготек ДОО Скопје од само седум отсто

Вечер Прес - 26.10.2018

Зоран Заев е единствениот аболициран криминалец, кој побарал засолниште во политиката и тоа не само во Македонија туку и пошироко. Аболицирани криминалци да водат партии или Влада не е европска вредност.

За колку пари ќе се продава седиштето на ВМРО-ДПМНЕ?

Фактор - 26.10.2018

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во разговор за МКД.мк, најави продажба на партиското седиште. „Белата палата“ инаку е една од најскапите партиски седишта во Европа. - Размислуваме за рационализација на трошоците во партијата.

Мицковски: Белата палата ќе се продава или изнајмува

Либертас - 26.10.2018

Размислуваме за рационализација на трошоците во партијата. Ако имаме соодветна понуда, објектот на штабот на партијата би го продале или би го изнајмувале доколку има соодветна понуда. Сега правиме еден вид на скенирање на пазарот, па ќе видиме, ...

СДСМ: Економијата се поставува на здрави основи и се движи во добар правец

Вечер Прес - 26.10.2018

Не постои поголемо лицемерие од она кога антизападното и антинародно раководство на ВМРО-ДПМНЕ зборува за економија и расипништво, држејќи прес конференции во луксузниот дворец вреден милиони евра, изграден во време на најголема сиромаштија и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Мицкоски поседува удел во Енерготек ДОО Скопје од само седум отсто

MTM - 26.10.2018

Зоран Заев е единствениот аболициран криминалец, кој побарал засолниште во политиката и тоа не само во Македонија туку и пошироко. Аболицирани криминалци да водат партии или Влада не е европска вредност, пишуваат од ВМРО ДПМНЕ.

Белата палата ќе се продава или изнајмува?

1tv - 26.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во изјава за МКД.мк потврдува дека ако има добра понуда објектот на седиштето на партијата би го продале или би го изнајмувале, со цел рационализација на трошоците.

Костадинов: Мицкоски не може да побегне од криминалите на Груевски

1tv - 26.10.2018

Антизападниот пион на Никола Груевски, Христијан Мицкоски, вчера повторно побегна од јавноста.Од поврзаноста со криминалите на Никола Груевски не може да се побегне. Наместо да се крие зад конфузни и нејасни реакции, антизападниот и антинародниот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Точно е дека Мицкоски поседува удел во „Енерготек ДОО Скопје“, но тој удел е само 7%

1tv - 26.10.2018

Зоран Заев е единствениот аболициран криминалец, кој побарал засолниште во политиката и тоа не само во Македонија туку и пошироко. Аболицирани криминалци да водат партии или Влада не е европска вредност.

ВМРО-ДПМНЕ размислува околу продажба на „Белата палата“

365 - 26.10.2018

Во интервју за порталот МКД.мк , лидерот на опозицијата – Христијан Мицкоски, најави дека во партијата размислуваат за рационализација на трошоците, а со тоа и за продажба или изнајмување на објектот на седиштето на партијата, познат како Бела ...

Oбвинетите за 27 – ми април без коментар за предлогот на Мицкоски

Алсат-М - 25.10.2018

Сите обвинети за 27 – ми април одбија да ја коментираат најавата на претседателот на ВМРО – ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека ќе понуди закон за амнестија кој ќе ги спаси од затвор за крвавиот упад лани во Собранието.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ не ја води државата кон ЕУ, СДСМ ја втурнува државата во криминал и корупција од невидени размери

Канал5 - 25.10.2018

Во моментов во Република Македонија единствен политичар кој е аболициран е Зоран Заев, реагираат од ВМРО – ДПМНЕ на прес конференцијата на пратеникот од СДСМ , Костадин Костадинов. Владата на Заев и СДСМ се исплашени од Христијан Мицкоски бидејќи со ...

Костадинов: Дали тоа што бил советник за енергетика на Груевски, му помогнало на пионот Мицкоски да добие согласност за ...

ТВ21 - 25.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел, од Владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали? Дали тоа што бил ...

Костадинов: Дали тоа што бил советник за енергетика на носителот на криминалот Никола Груевски, му помогнало на ...

Фокус - 25.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел, од Владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали?, рече Костадин ...

Костадинов: Мицкоски е дел од криминалите на Груевски

Канал5 - 25.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел, од Владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали? Дали тоа што бил ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е единствениот аболициран политичар во Македонија

Макфакс - 25.10.2018

Во моментов во Република Македонија единствен политичар кој е аболициран е Зоран Заев. Владата на Заев и СДСМ се исплашени од Христијан Мицкоски бидејќи со секој минат ден сфаќаат дека народот ја препознава принципиелната политика на ВМРО-ДПМНЕ за ...

Мицкоски дочека да му се поклонат

Независен - 25.10.2018

Пред зградата на Македонскиот народен театар на кејот на Вардар се броеја последните минути пред 18 часот, за кога беше закажана свеченоста по повод 125-годишнината од формирањето на историското ВМРО.

Обвинетите за 27 април не ги коментираат најавите за амнестија

+инфо - 25.10.2018

Обвинетите за настаните во Собранието на 27 април лани, не ја коментираат евентуалната амнестија. Никој не сакаше да даде коментар и покрај прашања кои новинарите за време на паузата им ги упатија.

(Видео) Костадинов: Дали како советник за енергетика на Груевски пионот Мицкоски добил согласност за хидроцентрали?

Макфакс - 25.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел, од Владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали, праша Костадин ...

(ВИДЕО) Костадинов: Дали што бил советник на Груевски, му помогнало на Мицкоски да добие согласност за хидроцентрали?

А1 On - 25.10.2018

„Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел, од Владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали? Дали тоа што бил ...

ВМРО-ДПМНЕ: Во моментов во Република Македонија единствен политичар кој е аболициран е Зоран Заев

А1 On - 25.10.2018

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на денешната изјави на Костадин Костадинов од СДСМ. „Во моментов во Република Македонија единствен политичар кој е аболициран е Зоран Заев. Владата на Заев и СДСМ се исплашени од Христијан Мицкоски бидејќи со ...

Костадинов: Мицкоски е дел од криминалите на Груевски

Независен - 25.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел, од Владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали? Дали тоа што бил ...

Костадинов: Мицкоски е дел од криминалите на Груевски (ВИДЕО)

Стандард - 25.10.2018

„Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел, од Владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали? Дали тоа што бил ...

Костадинов: Мицкоски е дел од криминалите на Груевски

Либертас - 25.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел, од Владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали? Дали тоа што бил ...

Проклетството на Белата Палата на ВМРО

Пулс24 - 25.10.2018

Конечно еден добар потег на изгубеното раководство на ВМРО ДПМНЕ . Ќе се ослободат од проклетството на Белата Палата ,Централниот Штаб на ВМРО ДПМНЕ ,или мојата зграда како што Мијалков ја нарекуваше , резервирана у наследство за Мијалков Мали.

Исклучи – вклучи Мицкоски

CivilMedia - 25.10.2018

„Мицкоски го напушта Твитер“, пред само неколку дена одекна веста на социјалните мрежи. Имено, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ поради вулгарната реторика и говорот на омраза и рекол збогум на Твитер заедницата.

Костадинов: Мицкоски е дел од криминалите на Груевски

iPortal - 25.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел, од Владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали? Дали тоа што бил ...

(Видео) Костадинов: Дали како советник за енергетика на Груевски пионот Мицкоски добил согласност за хидроцентрали?

Centar - 25.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел од владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали, праша Костадин ...

Костадинов: Мицкоски е дел од криминалите на Груевски

Вечер Прес - 25.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел, од Владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали? Дали тоа што бил ...

Костадинов: Мицкоски е дел од криминалите на Груевски

1tv - 25.10.2018

Антизападниот пион Христијан Мицкоски пред јавноста треба да одговори како компаниите во кои тој има удел, од Владата на Никола Груевски добил согласност за изградба на хидроцентрали и закуп на земјишта за мали хидроцентрали? Дали тоа што бил ...

СДСМ: Владата предводена од СДСМ го унапредува здравствениот систем што преку криминални тендери го уништи оној што ...

ТВ21 - 24.10.2018

Токму оној што управува со антизападниот Мицкоски, носителот на криминалот и режимот- Никола Груевски, системски ја уништуваше иднината на државата, преку криминални тендери го урниса здравството и ги погазуваше правата на лекарите и граѓаните.

Мицкоски: Остaнувам да ја говорам вистината и продолжувам да го користам мојот твитер!

Фокус - 24.10.2018

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, твитна синоќа по информациите на некои портали дека ја напуштил социјалната мрежа поради вулгарна реторика. „Ќе ги разочарам злонамерните и оние кои намерно шират невистини.

СДСМ: Мицкоски е антимакедонски и антизападен пион во рацете на Груевски

24 Вести - 24.10.2018

„Христијан Мицкоски го потврди она што граѓаните веќе многу добро го знаат: дека е тој не е ништо друго освен антимакедонски и антизападен пион во рацете на Никола Груевски. Антизападниот пион Христијан Мицкоски не пропушта прилика да им докаже на ...

СДСМ си фаќа сеир со Мицкоски: На синоќешниот настант немаше ниеден претставнк од дипломатскиот кор

Фокус - 24.10.2018

Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски, велат од владејачката СДСМ.

СДСМ: На дело потврдена изолацијата на антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Канал5 - 24.10.2018

Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски.

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не знаат што значи помирување, правда мора да има

ТВ21 - 24.10.2018

СДСМ со реакција по повод барањата на Христијан Мицкоски и на ВМРО ДПМНЕ за амнестија на инволвираните во настанот на 27. април. Тие соопштуваат дека лидерот на партијата Мицкоски, кого го нарекуваат „пион“ на Никола Груевски, не знае што е тоа ...

Власта инсистира на помирување откако Мицкоски побара закон за амнестија

Телма - 24.10.2018

Помирување ќе има но клучно е да се запази правната држава и да нема мешање во судските власти и правосудниот систем. Ова е ставот на премиерот Зоран Заев по вчерашното барање на пресетдателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за носење на закон ...

СДСМ: Се потврди изолацијата во која се наоѓа антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Макфакс - 24.10.2018

Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски, соопшти СДСМ.

Христијан, да не решат Америте да ти врзат машна…

+инфо - 24.10.2018

Идеолошката линија по која Мицкоски и неговите поддржувачи го прават засекот во партиското тело, за да го одвојат „предавничкото“ ткиво, е политиката што ВМРО-ДПМНЕ го води во конфликт со Западот, со САД, НАТО и со ЕУ.

Мицкоски: Завршивме со преродбата и реформите, да запре тонењето на татковината

Алфа - 24.10.2018

Ако патот до подобро утре води преку македонското политичко мочуриште, исполнето со транзициски ликови, тогаш ќе го поразиме и тргнеме од нашиот пат. Никој нема да ви го скрши духот, ниту пак да ви го одземе она што природно ви припаѓа.

СДСМ: На дело се потврди изолацијата во која се наоѓа антизападното раководството на ВМРО-ДПМНЕ

Стандард - 24.10.2018

„Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски.

Помирувањето не значи ослободување од одговорност за криминал, реагира СДСМ на барањето амнестија

Макфакс - 24.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ треба да разберат дека помирувањето не значи ослободување од одговорност за криминал, правда мора да има, реагира Социјалдемократскиот сојуз на Македонија по ...

СДСМ: Се потврди изолацијата во која се наоѓа антизападното раководството на ВМРО-ДПМНЕ, пионот Мицкоски и носителот на ...

А1 On - 24.10.2018

„Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски.

СДСМ: Владата го закрепнува здравствениот систем уништен од режимот на Груевски

Макфакс - 24.10.2018

Носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски, системски ја уништуваше иднината на државата и преку криминални тендери го урниса здравството и ги погазуваше правата на лекарите и граѓаните, истакнуваат од владејачката партија како ракција на ...

СДСМ: Помирувањето не значи ослободување од одговорност за криминал

МКД - 24.10.2018

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагира на изјавата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски и неговата најава дека ќе поднесат предлог закон за амнестија на сите обвинети за 27 април со порака дека „пионот на Мицкоски и антизападното ...

Христијан, да не решат Америте да ти врзат машна…

Слободен Печат - 24.10.2018

Идеолошката линија по која Мицкоски и неговите поддржувачи го прават засекот во партиското тело, за да го одвојат „предавничкото“ ткиво, е политиката што ВМРО-ДПМНЕ го води во конфликт со Западот, со САД, НАТО и со ЕУ.

СДСМ: Мицкоски да одговори на кој начин добил согласност за мали хидроцентрали, токму од Груевски

А1 On - 24.10.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ. „Антизападниот Христијан Мицкоски треба да одговори пред граѓаните на кој начин добил согласност за мали хидроцентрали, преку компании во кои има удел, токму ...

СДСМ: Мицкоски да открие како добил согласност од Груевски за мали хидроцентрали

Макфакс - 24.10.2018

Антизападниот Мицкоски треба да одговори пред граѓаните на кој начин добил согласност за мали хидроцентрали, преку компании во кои има удел, токму од носителот на криминалот Никола Груевски, истакнуваат од СДСМ како реакција на денешната ...

СДСМ: Пионот Мицкоски и антизапaдното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не знаат што значи помирување и национално обединување

А1 On - 24.10.2018

„Антизападното и антимакедонско раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од Христијан Мицкоски -пионот на носителот на криминалот, Никола Груевски, не знае што значи тоа помирување и национално обединување.

Мицкоски: Ќе ги разочарам оние кои намерно шират невистини - јас останувам да ја говорам вистината

Press24 - 24.10.2018

Ќе ги разочарам злонамерните и оние кои намерно шират невистини. Јас останувам да ја говорам вистината, исто како што ќе продолжам да го користам мојот твитер. До следниот твит, # МакедонијоНапред!, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ...

Мицкоски: Остaнувам да ја говорам вистината и продолжувам да го користам мојот твитер!

24Инфо - 24.10.2018

Мицкоски: Остaнувам да ја говорам вистината и продолжувам да го користам мојот твитер! Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски, твитна синоќа по информациите на некои портали дека ја напуштил социјалната мрежа поради вулгарна реторика.

СДСМ: Се потврди изолацијата во која се наоѓа антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ

24Инфо - 24.10.2018

Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски, соопшти ...

СДСМ: На дело потврдена изолацијата на антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 24.10.2018

Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски.

СДСМ за обраќањето на Мицкоски: Тој е антизападен пион во рацете на Груевски

Centar - 24.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва потврди дека е антимакедонски и антизападен пион во рацете на Никола Груевски, реагира Социјалдемократскиот сојуз на Македонија по обраќањето на Мицкоски за време на партиската прослава по ...

Мицкоски: Ми се кинеше срцето кога ве гледав како гласате, а можевме да го победиме Заев

Мета - 24.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето на денот на македонската револуционерна борба, побара да се донесе закон за амнестија за учесниците во настаните од 27 април во Собранието.

МИЦКОСКИ ДО 7-ТЕ ПРАТЕНИЦИ: Да не ја свиткавте кичмата, Заев беше готов!

Денешен - 24.10.2018

Ни се случи Црниот Петок. Бевме сведоци на предавство на нашата татковина, предавство во кое за жал, за голема жал, учествуваа и наши доскорешни сестри и браќа. „Тивко е на Ножот“, прочитав еден фејбук статус таа вечер, очигледно со алузија на ...

СДСМ: На прославата на ВМРО-ДПМНЕ не присуствуваше ниту еден претставник на дипломатскиот кор

еМагазин - 24.10.2018

Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски, се вели во соопштението на СДСМ.

СДСМ: На дело потврдена изолацијата на антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ

MTM - 24.10.2018

Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски.

СДСМ: Мицкоски е антимакедонски и антизападен пион во рацете на Груевски

24Инфо - 24.10.2018

СДСМ: Мицкоски е антимакедонски и антизападен пион во рацете на Груевски Христијан Мицкоски вечерва го потврди она што граѓаните веќе многу добро го знаат: дека е тој не е ништо друго освен антимакедонски и антизападен пион во рацете на Никола ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не знаат што значи помирување, правда мора да има

4NEWS - 24.10.2018

СДСМ со реакција по повод барањата на Христијан Мицкоски и на ВМРО ДПМНЕ за амнестија на инволвираните во настанот на 27. април. Тие соопштуваат дека лидерот на партијата Мицкоски, кого го нарекуваат „пион“ на Никола Груевски, не знае што е тоа ...

СДСМ: Мицкоски да открие како добил согласност од Груевски за мали хидроцентрали

Centar - 24.10.2018

Антизападниот Мицкоски треба да одговори пред граѓаните на кој начин добил согласност за мали хидроцентрали, преку компании во кои има удел, токму од носителот на криминалот Никола Груевски, истакнуваат од СДСМ како реакција на денешната ...

СДСМ: Се потврди изолацијата во која се наоѓа антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ

Centar - 24.10.2018

Христијан Мицкоски секојдневно го потврдува она што на граѓаните одамна им беше јасно: дека тој не е ништо повеќе од антимакедонски и антизападен пион во рацете на носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски, соопшти СДСМ.

СЕ ПАЗАРИ ЛИ МИЦКОСКИ: Како се обидува лидерот да ги спаси напаѓачите од 27 април

Фактор - 24.10.2018

Лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара донесување на закон за амнестија за сите учесници во насилствата во парламентот од 27 април минатата година. -Слушајте ме добро, ајде донесете закон за амнестија кој го ...

Денот на гласањето Мицкоски го прогласи за ,,црн петок“, а 7 пратеници од ВМРО ДПМНЕ-предавници

AKO - 24.10.2018

Долг, патетичен, осудувачки, разединувачки, говор на поделби, не на обединување на претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на прославата за 23 Октомври-официјално, Ден македонската револуционеран борба, инаку, Ден на ВМРО.

СДСМ со реакција по вчерашните случувања во ДПМНЕ: Чии играчи се Груевски и Мицкоски, јавно нека соопштат дека се ...

Фокус - 23.10.2018

,,Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, одмаздувајќи се и врз сопственото членство.

Мицкоски побара амнестија за сите учесници во крвавиот четврток

Фокус - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето 23 Октомври – Денот на Македонската револуцонерна борба, побара да се донесе закон за змнестија за учесниците во настаните од 27 април во ...

Мицкоски: Слобода и правда за сите од 27 април со закон за амнестија

Телма - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето 23 Октомври – Денот на Македонската револуцонерна борба, побара да се донесе закон за змнестија за учесниците во настаните од 27 април во ...

Кржаловски: Прашање е дали Мицкоски ќе може да ги консолидира редовите

Канал5 - 23.10.2018

Во кој правец ќе ја одведе партијата на Мицкоски новото прочистувањето на ВМРО-ДПМНЕ и како тоа ќе се одрази на македонската политичка сцена? На оваа тема колешката Ивана Стојановска разговараше со политичкиот аналитичар Александар Кржаловски.

Мицкоски говорот на прославата го посвети на „предавниците“ од партијата: Со секое ваше кревање на раката си ја ...

Фокус - 23.10.2018

ВМРО е секој Македонец. Тоа не му припаѓа како ексклузивно право на никој. Денеска Македонија се соочува со тешки предизвици, како дојдовме до таму овие што се на власт да одлучуваат кој ќе оди во затвор, кој ќе остане на слобода, истакна лидерот на ...

Мицкоски кон 7-те пратеници: Ги скршивте срцата на народот, ја изневеривте вашата татковина Република Македонија ...

ТВ21 - 23.10.2018

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на денешната прослава на празникот 23 октомври, денот на македонската револуционерна борба и основање на македонската револуционерна организација.

Мицкоски до исклучените сопартијци: Ме изневеривте и мене и татковината, ама ќе ве поразиме

Телма - 23.10.2018

Ни се случи Црниот Петок. Бевме сведоци на предавство на нашата татковина, предавство во кое за жал, за голема жал, учествуваа и наши доскорешни сестри и браќа! „Тивко е на Ножот“, прочитав еден фејбук статус таа вечер, очигледно со алузија на ...

Мицкоски: Кога гледав како еден по еден кревавте рака, срцето ни се кинеше

Канал5 - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето на денот на македонската револуционерна борба, побара да се донесе закон за амнестија за учесниците во настаните од 27-ми април во Собранието ...

Мицкоски: Ајде, донесете закон за амнестија, да има слобода за сите (видео)

ТВ21 - 23.10.2018

Лидерот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски во своето вечерашно обраќање повика да се донесе закон за амнестија, кој ќе ги опфати сите учесници во 27. април. „Слушајте ме добро ваму, ајде донесете закон за амнестија кој го ...

Да издржевте уште малку, ќе го поразев Заев на избори, им рече Мицкоски на пратениците кои ги подржаа уставните измени

Сакам да кажам - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара да се донесе закон за амнестија на сите учесници во организираниот напад на Собранието на 27 април 2016 година. „Донесете закон за амнестија за сите учесници од настаните на 27 април, за да нема ...

Мицкоски со порака до 7-те пратеници: Да издржевте уште малку ќе го победевме Заев

Телма - 23.10.2018

Ја свиткавте кичмата, не предадовте, засрамете се, им порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на седумте пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за уставни измени, во обраќањето по повод прославата на партијата на Денот на револуционерната ...

СДСМ: Мицкоски вечерва потврди дека е антимакедонски и антизападен пионир на Груевски

ТВ21 - 23.10.2018

По говорот на Христијан Мицкоски вечерва по повод празникот 23. октомври, со реакциј се јавија и од СДСМ. Во соопштението кое го испратија се вели: „Христијан Мицкоски вечерва го потврди она што граѓаните веќе многу добро го знаат: дека е тој не е ...

СДСМ: Христијан Мицкоски е антимакедонски и антизападен пион во рацете на Груевски

Фокус - 23.10.2018

По говорот на Христијан Мицкоски вечерва по повод празникот 23. октомври, со реакција се јавија и од владејачката СДСМ. Ви го пренесуваме соопштението во целост: „Христијан Мицкоски вечерва го потврди она што граѓаните веќе многу добро го знаат: ...

СДСМ:Македонија избира обединување, Груевски и Мицкоски остануваат закопани во режим и криминал

ТВ21 - 23.10.2018

Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство.

СДСМ: Македонија избира обединување, Груевски и Мицкоски остануваат закопани во режим и криминал

Канал5 - 23.10.2018

Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство.

СДСМ:Македонија избира обединување, Груевски и Мицкоски остануваат закопани во режим и криминал

24 Вести - 23.10.2018

Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство.

Мицкоски на Твитер: Ќе ги разочарам злонамерните и оние кои намерно шират невистини- јас останувам да ја говорам ...

Курир - 23.10.2018

Ќе ги разочарам злонамерните и оние кои намерно шират невистини. Јас останувам да ја говорам вистината, исто како што ќе продолжам да го користам мојот твитер. До следниот твит, # МакедонијоНапред!, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ...

СДСМ: Македонија избира обединување, режимот останува изолиран во својот бел бункер

МКД - 23.10.2018

Македонија избира обединување, Груевски и Мицкоски остануваат закопани во режим и криминал. Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под ...

СДСМ: Груевски и Мицкоски остануваат закопани во режим и криминал

Стандард - 23.10.2018

„Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство.

Лидерот на ВМРО – ДПМНЕ се одјави од Твитер поради вулгарности и говор на омраза

+инфо - 23.10.2018

Лидерот ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се откажа од Твитер, поради непристојна реторика на социјалната мрежа. „Поради вулгарната реторика и говор на омраза, ќе ја затворам социјалната мрежа на Твитер.

СДСМ: Мицкоски е антимакедонски и антизападен пион во рацете на Груевски

Стандард - 23.10.2018

„Христијан Мицкоски вечерва го потврди она што граѓаните веќе многу добро го знаат: дека е тој не е ништо друго освен антимакедонски и антизападен пион во рацете на Никола Груевски“, реагираат вечерва од СДСМ на говорот на лидерот на опозицијата.

СДСМ и ДУИ за случувањата во ВМРО-ДПМНЕ

Нова ТВ - 23.10.2018

Чии играчи се Груевски и Мицкоски?, се прашува денес СДСМ во своето соопштение за последните настани во ВМРО-ДПМНЕ. “Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Груевски и Мицкоски остануваат закопани во режим и криминал

А1 On - 23.10.2018

„Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство.

Мицковски: Да се амнестираат сите учесници од 27 април со закон

Нова ТВ - 23.10.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во својот говор пред сопартијците во МНТ, каде партијата вечерва го одбележа Денот на револуционерната борба, им се обрати на членовите на партијата кои гласаа “За уставните промени- “Со секое ваше кревање ...

ВМРО-ДПМНЕ слави без Груевски, исклучените членови и разрешените функционери

Макфакс - 23.10.2018

Ниту еден од исклучените партиски членови и разрешените функционери не пристигна во Македонскиот народен театар, каде вечерва ВМРО-ДПМНЕ одржува свеченост, по повод одбележувањето на 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба.

Мицкоски: Слобода и правда за сите од 27 април со закон за амнестија

Независен - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето 23 Октомври – Денот на Македонската револуцонерна борба, побара да се донесе закон за змнестија за учесниците во настаните од 27 април во ...

ВМРО го слави јубилејот, Ганка го засени Мицкоски

Независен - 23.10.2018

ВМРО-ДПМНЕ ја слави 125-годишнината од формирањето на историското ВМРО. Во амбиент на чистка во партијата, новата зграда на Македонскиот народен театар е претесна да ги прими сите оние што дојдоа да го честитаат јубилејот, но и да му искажат доверба ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Ме потценивте, ќе ве победам на купче со Заев

А1 On - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во својот говор најави реформирање на партијата и им порача на пратениците кои гласаа за уставните измени, порачувајќи им дека ги свиткале кичмите за личен интерес и дека „ќе ги победи на купче со ...

Мицкоски: Ме изневеривте и мене и татковината, ама ќе ве поразиме

Р.С.Европа - 23.10.2018

Со секое ваше кревање рака за предлогот на Заев нашето срце болеше. Ме изневеривте мене, ВМРО-ДПМНЕ и најважно Македонија. Зарем не ви е срам што славевте кога Македонија плачеше? , рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во својот говор ...

(ВИДЕО) Мицкоски: Ако има амнестија, тогаш за сите, не само за „слугите“ со крената рака

А1 On - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски побара доколку има амнестија, тогаш таа треба да важи за сите обвинети за 27 април, а не само за тие што гласале за уставните измени. -Донесете закон за амнестија за сите учесници од 27 април, за да ...

(Видео) Мицкоски: Ајде да донесеме закон за амнестија за да нема селективна правда

Макфакс - 23.10.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прославата на 23 Октомври од говорницата побара да биде донесен закон за амнестија за сите учесници од настаните во Собранието на 27-ми април. Во 40 минутниот говор, тој порача дека на тој начин ќе нема ...

СДСМ: Време е политички раскараните граѓани да се помират и Македонија да продолжи напред

Макфакс - 23.10.2018

Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство, соопшти СДСМ.

Мицкоски до исклучените сопартијци: Ме изневеривте и мене и татковината, ама ќе ве поразиме

Press24 - 23.10.2018

Ни се случи Црниот Петок. Бевме сведоци на предавство на нашата татковина, предавство во кое за жал, за голема жал, учествуваа и наши доскорешни сестри и браќа! Ова го изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Мицкоски побара амнестија за сите учесници во крвавиот четврток

+инфо - 23.10.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски побара да биде донесен закон за амнестија за сите учесници од настаните во Собранието на 27 април. Тој ова барање до власта го испорача на прославата на 23 Октомври, а со образложение дека на тој начин ќе ...

Мицкоски: Слобода и правда за сите од 27 април со закон за амнестија

Стандард - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето 23 Октомври – Денот на Македонската револуцонерна борба, побара да се донесе закон за змнестија за учесниците во настаните од 27 април во ...

Мицкоски бара амнестија за сите учесници во крвавиот четврток

Слободен Печат - 23.10.2018

Слушнете ме добро ваму, ајде донесете закон за амнестија кој го предлагаме за сите учесници за 27-ми април, за да има и неселективна правда и слобода за сите, а не селективна правда за само оние кои што вас ви слугуваат, побара Христијан Мицкоски ...

Мицкоски: Слобода и правда за сите од 27 април со закон за амнестија

Сител - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето 23 Октомври – Денот на Македонската револуцонерна борба, побара да се донесе закон за змнестија за учесниците во настаните од 27 април во ...

Мицкоски до пратениците кои гласаа ЗА: Ме изневеривте, ја свиткавте кичмата (ВИДЕО)

Курир - 23.10.2018

Ни се случи Црниот Петок. Бевме сведоци на предавство на нашата татковина, предавство во кое за жал, за голема жал, учествуваа и наши доскорешни сестри и браќа. „Тивко е на Ножот“, прочитав еден фејбук статус таа вечер, очигледно со алузија на ...

СДСМ: Чии играчи се Груевски и Мицкоски, дали криминалот ги поврзува?

Слободен Печат - 23.10.2018

Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ, режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство, реагира СДСМ.

СДСМ: Мицкоски е антимакедонски и антизападен пион во рацете на Груевски

А1 On - 23.10.2018

СДСМ со писмено соопштение реагира на обраќањето на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. „Христијан Мицкоски вечерва го потврди она што граѓаните веќе многу добро го знаат: дека е тој не е ништо друго освен антимакедонски и антизападен ...

Зарем не ви е непријатно да ве бранат оние кои до вчера ве напаѓаа?

Нетпрес - 23.10.2018

Ни се случи Црниот Петок. Бевме сведоци на предавство на нашата татковина, предавство во кое за жал, за голема жал, учествуваа и наши доскорешни сестри и браќа. „Тивко е на Ножот“, прочитав еден фејбук статус таа вечер, очигледно со алузија на ...

СДСМ за обраќањето на Мицкоски: Тој е антизападен пион во рацете на Груевски

Макфакс - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва потврди дека е антимакедонски и антизападен пион во рацете на Никола Груевски, реагира Социјалдемократскиот сојуз на Македонија по обраќањето на Мицкоски за време на партиската прослава по ...

Мицкоски го напушти Твитер

Стандард - 23.10.2018

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва кажа „збогум“ на социјалната мрежа Твитер поради „неподнослив вишок на вулгарна реторика и говор на ...

Мицковски се предомисли и го се врати профилот на Твитер, откако го изругаа!

Пулс24 - 23.10.2018

Недемократскиот капацитет и неодлучноста на Мицковски заземаат сериозни размери. Човек што не учи и не слуша критики како ќе ја води ВМРО ДМНЕ Десничарска Партија? Денес „водачот“ на ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се откажа од Твитер и има многу силна ...

Уште малку фалело да го поразел СДСМ – Што порача Мицкоски на вечерашната прослава?

Centar - 23.10.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашната прослава на 23 Октомври-Ден на македонската револуционерна борба која се одржа во Македонскиот Народен Театар во Скопје, побара да се донесе закон за амнестија на сите учесници во ...

Мицкоски се исклучи од Твитер, многу го навредувале

Фактор - 23.10.2018

Водачот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се откажа од Твитер и има многу силна причина за одлуката што ја донесе. Според лидерот на македонската опозиција, тој повеќе нема да го користи Твитер, откако доби бран на навреда од коментаторите.

СДСМ: Мицкоски е антимакедонски и антизападен пион во рацете на Груевски

Либертас - 23.10.2018

Скопје, 23 октомври 2018 Христијан Мицкоски вечерва го потврди она што граѓаните веќе многу добро го знаат: дека е тој не е ништо друго освен антимакедонски и антизападен пион во рацете на Никола Груевски.

Мицкоски кон 7-те пратеници: Ги скршивте срцата на народот, ја изневеривте вашата татковина Република Македонија

4NEWS - 23.10.2018

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски се обрати на денешната прослава на празникот 23 октомври, денот на македонската револуционерна борба и основање на македонската револуционерна организација.

Лажна е веста дека Мицкоски се откажал од Твитер

Centar - 23.10.2018

Мицкоски ја демантираше информацијата дека се откажал од Твитер. -Ќе ги разочарам злонамерните и оние кои намерно шират невистини. Јас останувам да ја говорам вистината, исто како што ќе продолжам да го користам мојот твитер.

СДСМ:Македонија избира обединување, Груевски и Мицкоски остануваат закопани во режим и криминал

iPortal - 23.10.2018

Сooпштение на СДСМ: Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство.

СДСМ: Груевски и Мицкоски остануваат закопани во режим и криминал

MTM - 23.10.2018

Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство, информираат од СДСМ.

Мицкоски: Ајде донесете закон за амнестија, да има слобода за сите (видео)

4NEWS - 23.10.2018

Лидерот на најголемата опозициска партија Христијан Мицкоски во своето вечерашно обраќање повика да се донесе закон за амнестија, кој ќе ги опфати сите учесници во 27. април. „Слушајте ме добро ваму, ајде донесете закон за амнестија кој го ...

Мицкоски во говор им се посвети на неговите сопартијци кои гласаа „за“ во Собранието

24Инфо - 23.10.2018

Мицкоски во говор им се посвети на неговите сопартијци кои гласаа „за“ во Собранието ВМРО е секој Македонец. Тоа не му припаѓа како ексклузивно право на никој. Денеска Македонија се соочува со тешки предизвици.

Мицкоски: Слобода и правда за сите од 27 април со закон за амнестија

Вечер Прес - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето 23 Октомври – Денот на Македонската револуцонерна борба, побара да се донесе закон за змнестија за учесниците во настаните од 27 април во ...

Мицкоски и официјално побара амнестија: Ајде да донесеме закон за амнестија за да нема селективна правда

Centar - 23.10.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прославата на 23 Октомври од говорницата побара да биде донесен закон за амнестија за сите учесници од настаните во Собранието на 27-ми април. Во 40 минутниот говор, тој порача дека на тој начин ќе нема ...

Мицкоски: Амнестија за сите учесници во настаните од 27 април

Тера - 23.10.2018

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во својот говор пред сопартијците во МНТ, каде партијата вечерва го одбележа Денот на револуционерната борба, им се обрати на членовите на партијата кои гласаа “За уставните промени- “Со секое ваше кревање ...

Мицкоски: Амнестија за сите учесници во настаните од 27 април

еМагазин - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето 23 Октомври – Денот на Македонската револуцонерна борба, побара да се донесе закон за амнестија за учесниците во настаните од 27 април во ...

Мицкоски: Донесете амнестија за сите од 27 април, не само за „слугите“ со крената рака

МК News - 23.10.2018

Во целиот овој период се држев до две работи – до вистината и до народот, нагласи вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на свечената академија по повод Денот на македонската револуционерна борба, 23 октомври.

Мицкоски е антизападен пион на Груевски – СДСМ вечерва излезе со жестоко соопштение

Centar - 23.10.2018

Пионот Мицкоски и антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ тонат во својата сопствена изолација, Македонија незапирливо чекори напред кон иднината, кон ЕУ и НАТО Христијан Мицкоски вечерва го потврди она што граѓаните веќе многу добро го знаат: дека ...

Мицкоски: Слобода и правда за сите од 27 април со закон за амнестија

MTM - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето 23 Октомври – Денот на Македонската револуцонерна борба, побара да се донесе закон за aмнестија за учесниците во настаните од 27 април во ...

СДСМ: Мицкоски вечерва потврди дека е антимакедонски и антизападен пионир на Груевски

4NEWS - 23.10.2018

По говорот на Христијан Мицкоски вечерва по повод празникот 23. октомври, со реакциј се јавија и од СДСМ. Во соопштението кое го испратија се вели: „Христијан Мицкоски вечерва го потврди она што граѓаните веќе многу добро го знаат: дека е тој не е ...

Мицкоски: Слобода и правда за сите од 27 април со закон за амнестија

Локално - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето 23 Октомври – Денот на Македонската револуцонерна борба, побара да се донесе закон за змнестија за учесниците во настаните од 27 април во ...

Мицкоски: Кога гледав како еден по еден кревавте рака, срцето ни се кинеше

МК News - 23.10.2018

ретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето на денот на македонската револуционерна борба, побара да се донесе закон за амнестија за учесниците во настаните од 27-ми април во Собранието ...

Мицкоски до пратениците кои гласаа ЗА: Ме изневеривте, ја свиткавте кичмата (ВИДЕО)

МК News - 23.10.2018

Ни се случи Црниот Петок. Бевме сведоци на предавство на нашата татковина, предавство во кое за жал, за голема жал, учествуваа и наши доскорешни сестри и браќа. „Тивко е на Ножот“, прочитав еден фејбук статус таа вечер, очигледно со алузија на ...

Мицкоски: Мојот татко ме учеше дека принципите се сѐ во животот, достоинството и угледот кој се остава на потомците

Република - 23.10.2018

– изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, обраќајќи се пред присутните во МНТ каде денеска се одбележува 23 октомври, Денот на револуционерната борба. Тој додаде дека човек се чуствува заморен од демантирање на оние, како што вели, еден ...

В.М.Р.О постоело и кога не постоела Македонија затоа што оваа организација е пред сѐ народот

Република - 23.10.2018

изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски обраќајќи се пред присутните во МНТ каде денеска се одбележува 23 октомври. Денот на револуционерната борба. Тој ...

Правда и слобода за сите: Донесете го законот за амнестија кој го предлагаме за сите учесници за 27 април

Република - 23.10.2018

Во целиот овој период се држев до две работи – до вистината и до народот, нагласи вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на свечената академија по повод Денот на македонската револуционерна борба, 23 октомври.

Мицкоски: Пеколно не боли вашата подвиткана кичма – попуштивте иако знаевте дека сите патриоти од 27 април се тотално ...

Република - 23.10.2018

Ни се случи црниот петок. Бевме сведоци на предавство на нашата Татковина, предавство во кое за жал, за голема жал, учествуваа и наши доскорешни сестри и браќа! Тивко е на Ножот, прочитав еден фејбук статус таа вечер, очигледно со алузија на ...

Мицкоски објави “потресно” видео за Македонија во последните дваесетина години, но на крајот од снимката следи сцена од ...

Centar - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се качи најгоре во Белата палата, каде што упати порака до своето членство. Спотот кој е објавен на социјалните мрежи, а ги потсетува гледачите на минатото во Македонија носи и порака дека ,,народот ...

СДСМ:Македонија избира обединување, Груевски и Мицкоски остануваат закопани во режим и криминал

Либертас - 23.10.2018

Сooпштение на СДСМ: Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство.

(ВИДЕО) Мицкоски со порака до 7-те пратеници: Да издржевте уште малку ќе го победевме Заев! Малку фалеше!

Либертас - 23.10.2018

Ја свиткавте кичмата, не предадовте, засрамете се, им порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на седумте пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои гласаа за уставни измени, во обраќањето по повод прославата на партијата на Денот на револуционерната ...

Мицкоски: Слобода и правда за сите од 27 април со закон за амнестија

Либертас - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето 23 Октомври – Денот на Македонската револуцонерна борба, побара да се донесе закон за змнестија за учесниците во настаните од 27 април во ...

Чии играчи се Груевски и Мицкоски?

Фактор - 23.10.2018

Чии играчи се Груевски и Мицкоски?“ - Ова прашање го поставува владеачката СДСМ посочувајќи дека ВМРО ДПМНЕ уште еднаш го покажало режимското лице на раководството. -Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, ...

Мицкоски: Се држев до вистината и до народот

Н.Македонија - 23.10.2018

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашната партиска свеченост по повод одбележувањето 23 Октомври – Денот на Македонската револуцонерна борба, побара да се донесе закон за амнестија за учесниците во настаните од 27 април во ...

Од врвот на ,,Белата палата“ Мицкоски порача дека ,,народот побарал да го извадат од транзициското мочуриште“(видео)

AKO - 23.10.2018

Христијан Мицкоски се качи на врвот на ,,Белата Палата“, нешто што не му успеа ниту на неговиот претходник, Никола Груевски. Таму е снимен пропаганден спот во кој главна улога е лидерот на партијата и кој гледајќи од горе, порача дека народот ...

СДСМ: Македонија се обединува за ЕУ и НАТО, Груевски и Мицкоски за криминал

AKO - 23.10.2018

,,Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, одмаздувајќи се и врз сопственото членство.

СДСМ: Македонија избира обединување, Груевски и Мицкоски остануваат закопани во режим и криминал

1tv - 23.10.2018

– Цела Македонија уште еднаш го виде режимското лице на раководството на ВМРО-ДПМНЕ. Режимот делува најпанично кога целосно се распаѓа и кога го губи тлото под нозете, осветувајќи се и врз сопственото членство.

Ахмети: Со договорот од Преспа, македонскиот идентитет и јазик се зајакнати

ТВ21 - 22.10.2018

„Видете, јас би сакал да кажам дека овие луѓе не треба да не бидат прогласени за бунтовници, да не се врши инквизиција кон овие луѓе, бидејќи имаат семејства, но пред сѐ имаат свои убедувања, било да се тие политички или идејни.

Централен комитет вечерва во ВМРО-ДПМНЕ или фарса диригирана од старото раководство?

Фокус - 22.10.2018

Вечерва во 19 часот опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи седница на Централен комитет, но од партијата нема конкретна информација кои точки ќе бидат предмет на разгледување. Сите информации за сега се сведуваат на ниво на шпекулации, но најгласни се ...

Се „тресе“ ли фотелјата на Мицкоски?

А1 On - 22.10.2018

За ВМРО-ДПМНЕ доаѓаат тешки денови. Извори од партијата не ја отфрлаат можноста наскоро да се одржи вонреден партиски конгрес на кој ќе биде поставено прашањето за доверба на актуелниот лидер.

Вељаноски со поддршка на Мицкоски

+инфо - 22.10.2018

Пратеникот и поранешен претседател на Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Вељаноски, преку Фејсбук му изрази поддршка на актуелниот претседател на партијата, Христијан Мицкоски. „Во овие тешки моменти за Република Македонија, потребна е ...

Оптимизмот и упорноста на Заев успеа

+инфо - 22.10.2018

Обвинетите за 27 април Ви кажуваат „лути сме и гневни Христијане за предавството од тебе“, разочарани од Вашите ветувања спрема нив што не сте ги исполниле и тие барат од Вас да престанат нападите на пратениците! Браво Заев, Твојот оптимизам и ...

СДСМ: Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се поразени и изолирани

Макфакс - 22.10.2018

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се поразени и изолирани, Македонија се обединува околу иднината во ЕУ и НАТО, реагира СДСМ по прес-конференцијата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Трајко Вељаноски му даде подршка на Христијан Мицкоски

еМагазин - 22.10.2018

Поранешниот претседател на македонското Собрание, Трајко Вељаноски преку Фејсбук му даде подршка на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во време кога на големо се шпекулира дека можно е тој да биде сменет.

СДСМ: Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се изолирани во намерите да не одалечат од ЕУ и НАТО

Либертас - 22.10.2018

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антизападниот пион, Христијан Мицкоски остануваат изолирани во намерите да ја оддалечат Македонија од ЕУ и НАТО. Мицкоски и антизападното раководство се поразени од сопствената партија, од ...

Вељаноски: Во овие тешки моменти за Македонија, потребна е подршка на Мицкоски

Либертас - 22.10.2018

Сегашниот пратеник а поранешен претседател на Собранието од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Вељаноски, преку Фејсбук му изрази поддршка на актуелниот претседател на партијата, Христијан Мицкоски.

СДСМ: Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се изолирани во намерите да не одалечат од ЕУ и НАТО

MTM - 22.10.2018

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антизападниот пион, Христијан Мицкоски остануваат изолирани во намерите да ја оддалечат Македонија од ЕУ и НАТО, се вели во соопштение до јавноста од Центарот на комуникации на СДСМ.

СДСМ: Антизападното раководство на ВМРО ДПМНЕ е поразено

iPortal - 22.10.2018

Соопштение на СДСМ: ,,Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се единствените кои се против членството во ЕУ и НАТО, против напредокот, против иднината. Граѓаните и мнозинството од пратениците ги победија Мицкоски и ...

СДСМ: Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се изолирани во намерите да не одалечат од ЕУ и НАТО

Вечер Прес - 22.10.2018

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антизападниот пион, Христијан Мицкоски остануваат изолирани во намерите да ја оддалечат Македонија од ЕУ и НАТО. Мицкоски и антизападното раководство се поразени од сопствената партија, од ...

СДСМ “распали” по ВМРО ДПМНЕ: Граѓаните и пратениците го победија антизападниот пион Мицкоски

Centar - 22.10.2018

Граѓаните и пратениците го победија антизападниот пион Христијан Мицкоски, кон успехот да се приклучат сите кои се за ЕУ и НАТО без разлика на партиската припадност, реагира Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, по прес-конференцијата на ...

Ја разнишаа ли пратениците фотелјата на Мицкоски?

Фактор - 22.10.2018

Малку потврдени информации од партијата, а многу неофицијални ставови го наметнуваат прашањето што се случува во ВМРО-ДПМНЕ, по гласањето во петокот на кое седум пратеници од опозициската партија стиснаа „за“ за уставните измени.

СДСМ: Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се поразени и изолирани

Centar - 22.10.2018

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се поразени и изолирани, Македонија се обединува околу иднината во ЕУ и НАТО, реагира СДСМ по прес-конференцијата на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Ќе успее ли Мицкоски да си ја задржи фотелјата?

Фактор - 22.10.2018

Очите на јавноста вперени во опозициската партија. Што ќе се случува во ВМРО ДПМНЕ и дали лидерот ќе успее да си ја задржи разнишаната фотелја останува да видиме овие денови откако неколкумина пратеници го извисија и во петокот го дадоа својот глас ...

СДСМ: Антизападното раководство на ВМРО ДПМНЕ е поразено

AKO - 22.10.2018

Соопштение на СДСМ: ,,Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се единствените кои се против членството во ЕУ и НАТО, против напредокот, против иднината. Граѓаните и мнозинството од пратениците ги победија Мицкоски и ...

СДСМ: Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се изолирани во намерите да не одалечат од ЕУ и НАТО

1tv - 22.10.2018

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ предводено од антизападниот пион, Христијан Мицкоски остануваат изолирани во намерите да ја оддалечат Македонија од ЕУ и НАТО. Мицкоски и антизападното раководство се поразени од сопствената партија, од ...