TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Русија го распореди модерниот ракетен штит S-400 во Сирија

Кајгана - 27.11.2015

Русија во Сирија го постави противвоздушниот ракетен комплекс S-400. S-400 е противвоздушен ракетен систем со голем домет од новата генерација, кој може да уништува авиони, ракети и сите современи средства за воздушни напади, како и да ги штити ...

Американската војска загрижена за префрлањето на рускиот ракетен систем С-400 во Сирија

А1 On - 26.11.2015

Одлуката на Русија во својата база во Сирија да го распореди најмодерниот противавионски ракетен систем С-400 предизвика „значајна загриженост“ кај американската војска, информираа официјални американски претставници.

Американската војска загрижена за префрлањето на рускиот ракетен систем С-400 во Сирија

Алфа - 26.11.2015

Одлуката на Русија во својата база во Сирија да го распореди најмодерниот противавионски ракетен систем С-400 предизвика „значајна загриженост“ кај американската војска, информираа официјални американски претставници.

САД ЗАГРИЖЕНИ: Рускиот ракетен систем „С-400“ во Сирија е закана за секого

Телеграф - 26.11.2015

Постои значајна загриженост што се однесува до воздушните операции во Сирија, вели официјален американски претставник Одлуката на Русија во својата база во Сирија да го распореди најмодерниот противавионски ракетен систем „С-400“ предизвика ...

САД загрижени од распоредувањето на руските ракети во Сирија

Макфакс - 26.11.2015

Најавата дека Русија, по инцидентот кога Турција соборни нејзин бомбардер во близина на сириско-турската граница, во воздухопловната база Хмејмим којашто ја користат нејзините воздухопловни сили во Сирија ќе распореди најмодерни противвоздушни ...

Војската на САД: Не загружува рускиот С-400 има дострел 400 км

Репортер - 26.11.2015

Одлуката на Русија да го распореди најмодерниот противавионски ракетен систем С-400 во својата база во Сирија пројави загриженст за војската на САД. Неименуваниот американски официјален претставник за АПФ изјавил дека тој систем “претставува ...

Русија го испорача напредниот воздушен систем во Сирија

Р.С.Европа - 26.11.2015

Руски медиуми јавија дека напредниот систем за против воздушна одбрана С-400 бил испорачан во руската воена база во Сирија. Портпаролот на рускиот претседател, Дмитри Песков претходно изјави дека министерството за одбрана препорачало инсталација на ...

Русија распореди С-400 во Сирија

Руска реч - 26.11.2015

Претставник на американската амбасада во Москва изјави дека распоредувањето на противвоздушен ракетен систем С-400 во Сирија нема да придонесе во борбата против „Исламската ...

(ВИДЕО) Пристигна моќното руско оружје, С-400 поставени во Сирија

А1 On - 26.11.2015

Ракетните системи С-400 во текот на ноќта и во голема тајност се распоредени во Сирија, по што се појавија првите фотографии на најмоќниот противвоздушен систем. Министерството за одбрана на Русија вчера извести дека во Сирија се испраќа системот ...

(ФОТО) ГОРДОСТА НА ВОЈСКАТА НА ПУТИН – Ова се првите фотки на Су-400 во Сирија

Репортер - 26.11.2015

Министерството за одбрана на Русија веќе вчера објави дека испраќа С-400 Триумф во базата на Сирија каде се распоредени руските сили, а работата е завршена во текот на ноќта во целосна тишина. С-400 имаат домет од околу 400 километри.

Гордоста на војската на Путин: Ова се првите фотографии од ракетниот систем во Сирија

Press24 - 26.11.2015

Ракетните системи S-400 во текот на ноќта во најголема тајност се распоредени во Сирија, а веќе се појавија првите фотографии од тој противвоздушен систем. S-400 системите имаат домет од околу 400 километри.

НЕМА ШЕГА СО ПУТИН: Русија во Сирија распореди ракети со досег до Турција (ФОТО/ВИДЕО)

Телеграф - 26.11.2015

Според одлуката на врховниот командант на одбраната, системот за ПВО С-400 е испорачан во руската воздухопловна база Хмејмим во Сирија и веќе е активна на покривање на подрачјето - се наведува во соопштението на руското министерство за одбрана ...

Руските ракетни системи С-400 и крстосувачот „Москва“ стигнаа во Сирија (ФОТО+ВИДЕО)

МКД - 26.11.2015

Руската армија го распореди напредниот противвоздушен рекетен систем С-400 во Сирија, со кој ќе бидат покривани сите воздушни напади на авијацијата од базата Хмејмим во Латакија. „По одлука на врховниот командант на армијата, системот за ...

Американската војска загрижена за префрлањето на рускиот ракетен систем С-400 во Сирија

Сител - 26.11.2015

Одлуката на Русија во својата база во Сирија да го распореди најмодерниот противавионски ракетен систем С-400 предизвика „значајна загриженост“ кај американската војска, информираа официјални американски претставници.

ВИДЕО: Ќе гори Сирија – Русија носи моќен ракетен систем – Се што ќе лета на 250 км од руските позиции ќе биде соборено

МК News - 26.11.2015

Руската воено-воздушна база во Лтакиа, ќе биде реорганизирана и ќе биде опремена со софистициран ракетен систем од типот С-400 САМ. Ова оружје ќе биде доставено таму во најкус можен рок, изјавил денеска рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, ...

Американската војска загрижена за префрлањето на рускиот ракетен систем С-400 во Сирија

Денешен - 26.11.2015

Одлуката на Русија во својата база во Сирија да го распореди најмодерниот противавионски ракетен систем С-400 предизвика „значајна загриженост“ кај американската војска, информираа официјални американски претставници.

Војската на САД загрижена поради рускиот систем С-400

Република - 26.11.2015

Одлуката на Русија во својата база во Сирија да распореди најмодерен противавионски ракетен систем С-400 предизвикува „значителна загриженост“ за американската војска, соопштија американски официјални лица.

Русија го испраќа најмодерниот ракетен систем во Сирија

Телма - 25.11.2015

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека Москва во Сирија ќе го испрати својот најмодерен противавионски ракетен систем С-400, откако вчера турските ловци соборија руски воен авион на турско-сириската граница.

Русија го испраќа во Сирија најмодерниот ракетен систем С-400

Сител - 25.11.2015

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека Москва во Сирија ќе го испрати својот најмодерен противавионски ракетен систем С-400, откако вчера турските ловци соборија руски воен авион на турско-сириската граница.

ВИДЕО: Ќе гори ли Блискиот исток – Русија носи во Сирија моќен ракетен систем

Курир - 25.11.2015

Руската воено-воздушна база во Лтакиа, ќе биде реорганизирана и ќе биде опремена со софистициран ракетен систем од типот С-400 САМ. Ова оружје ќе биде доставено таму во најкус можен рок, изјавил денеска рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, ...

Русија го испраќа во Сирија најмодерниот ракетен систем С-400

А1 On - 25.11.2015

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека Москва во Сирија ќе го испрати својот најмодерен противавионски ракетен систем С-400, откако вчера турските ловци соборија руски воен авион на турско-сириската граница.

ВИДЕО: Ќе гори ли Блискиот исток – Русија носи во Сирија моќен ракетен систем

Нетпрес - 25.11.2015

Руската воено-воздушна база во Лтакиа, ќе биде реорганизирана и ќе биде опремена со софистициран ракетен систем од типот С-400 САМ. Ова оружје ќе биде доставено таму во најкус можен рок, изјавил денеска рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, ...

АЈДЕ ДА ВЕ ВИДИМЕ СЕГА! Шојгу: Го носиме во Сирија С-400 ракетниот систем

Репортер - 25.11.2015

Министерот за одбрана на Русија Сергеј Шојгу најави дека во најкраток рок одбрамбени ракетен систем С 400 во руската база Хмејм во Сирија. Ракетниот систем С 400 “Тријумф“ може да лансира ракети многу долги, долги и средни домети.

Русија праќа ракетни системи С-400 во Латакија (ВИДЕО)

МКД - 25.11.2015

Руските воздухопловни сили во Латакија ќе бидат засилени со ракетни системи С-400 САМ, кои наскоро ќе бидат испратени во Сирија, изјави денес рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу. „С-400 ќе бидат испратени во базата Хмејмим во Сирија“, изјави ...

Русија го испраќа во Сирија најмодерниот ракетен систем С-400

+инфо - 25.11.2015

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека Москва во Сирија ќе го испрати својот најмодерен противавионски ракетен систем С-400, откако вчера турските ловци соборија руски воен авион на турско-сириската граница.

Путин: Русија ќе ги преземе сите мерки за безбедност, испраќа ракетни комплекси во Сирија

Макфакс - 25.11.2015

Русија најсериозно се однесува кон инцидентот со „Су-24“ и ќе ги искористи сите средства за да ја осигури својата безбедност, вклучително и распоредување на противвоздушните ракетни комплексни во Сирија, изјави во вторникот рускиот претседател ...

Шојгу: Во Хмејмим во Сирија ќе бидат распоредени ракетни системи С-400

Руска реч - 25.11.2015

Министерот за одбрана на Русија нареди во воздухопловната база Хмејмим во Сирија да се постават ракетни системи ...

Русија со напреден систем за воздушна одбрана во Сирија

Р.С.Европа - 25.11.2015

Русија планира да распореди напреден систем за против воздушна одбрана во воената база во Сирија. Портпаролот на рускиот претседател, Дмитри Песков изјави денеска дека министерството за одбрана препорачало инсталација на напредниот систем С-400, при ...

Путин во Сирија го испраќа S-400, најновиот противвоздушен ракетен систем

Кајгана - 25.11.2015

Руската воздушна база во Латакија ќе биде засилена со S-400 SAM системот, најновиот противвоздушен ракетен систем, пишува Russia Today. „Во воздушната база Хмејмим во Сирија ќе биде префрлен S-400“, соопшти рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу.

САД изразија „сериозна загриженост“ поради разместувањето на рускиот ракетен систем С-400 во Сирија

МКД - 25.11.2015

Најавата на Русија дека во базата Хмејмим во Сирија ќе го постави најсовремениот противвоздушен ракетен систем предизвикал „сериозна загриженост“ кај американскиот воен врв, изјавил денес високорангиран американски воен функционер.

(ВИДЕО) Се што ќе лета на 250 км од руските позиции во Сирија ќе биде соборено, ова се параметрите на системот С-400

Локално - 25.11.2015

Русија ќе распореди ракетни системи С-400 “Триумф” во воздухопловната база Хмејмим во Сирија, каде што се наоѓа руската воздухопловна група. Ова го соопшти денеска пред Колегиумот на Министерството за одбрана во Москва министерот Сергеј Шојгу, ...

РУСИЈА го праќа НАЈМОДЕРНИОТ ракетен систем С-400 во СИРИЈА!

Пулс24 - 25.11.2015

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека Москва ќе го прати во Сирија својот најмодерен противавионски ракетен систем С-400. Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека Москва ќе го прати во Сирија својот ...

ВИДЕО: Се разгорува конфликтот во Сирија – Русија носи моќен ракетен систем

Денешен - 25.11.2015

Руската воено-воздушна база во Лтакиа, ќе биде реорганизирана и ќе биде опремена со софистициран ракетен систем од типот С-400 САМ. Ова оружје ќе биде доставено таму во најкус можен рок, изјавил денеска рускиот министер за одбрана, Сергеј Шојгу, ...

Падна одлука на ГШ на Русија, најсовремени ракетни системи С-400 “Триумф” се распоредуваат во Сирија

Локално - 25.11.2015

Русија ќе распореди ракетни системи С-400 “Триумф” во воздухопловната база Хмејмим во Сирија, каде што се наоѓа руската воздухопловна група. Ова го соопшти денеска пред Колегиумот на Министерството за одбрана во Москва министерот Сергеј Шојгу, ...

ПУТИН НЕ СЕ ШЕГУВА: Испраќа „С-400“ во Сирија! (ВИДЕО)

Вечер Прес - 25.11.2015

„Во воздушната база Хмејмим во Сирија ќе биде пренесен С-400", соопшти министерот за одбрана Сергеј Шојгу.Базата Хмејмим се наоѓа во месноста која ја контролираат сириската војска, а Русија ги користи за полетување на своите бомбардери кои одат во ...

(ВИДЕО) ПУТИН НЕ СЕ ШЕГУВА: Испраќа „С-400“ во Сирија!

Фактор - 25.11.2015

„Во воздушната база Хмејмим во Сирија ќе биде пренесен С-400“, соопшти министерот за одбрана Сергеј Шојгу. Ракетниот крстосувач „Москва“, кој зазема положба во близина на брегот на Латакија, ќе ја уништува секоја потенцијална воздушна цел, изјавил ...

Русија го испраќа во Сирија најмодерниот ракетен систем С-400

Вечер Прес - 25.11.2015

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека Москва во Сирија ќе го испрати својот најмодерен противавионски ракетен систем С-400, откако вчера турските ловци соборија руски воен авион на турско-сириската граница Рускиот министер за ...

Русија го испраќа во Сирија најмодерниот ракетен систем С-400

Lider - 25.11.2015

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека Москва во Сирија ќе го испрати својот најмодерен противавионски ракетен систем С-400, откако вчера турските ловци соборија руски воен авион на турско-сириската граница.