TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вардар со победа ги заврши подготовките во Анталија

Вест - 14.02.2016

Актуелниот шампион Вардар викендов со победа ги заврши зимските подготовки во Анталија и го забележа четвртиот триумф на шесте контролни мечеви што ги одигра во турското одморалиште. По победата од 2:0 над украинскиот Черноморец Одеса во петокот, ...

Вардар со победа ги заврши подготовките во Анталија

Дневник - 14.02.2016

Македонскиот фудбалски првак, лидер и најсериозен кандидат да ја освои титулата во тековното првенство на Македонија, скопски Вардар ги заврши подготовките со победа над германскиот нисколигаш Елверсберг (3-1).

Блажевски - Со нетрпение очекуваме шампионатот

Утрински - 14.02.2016

Фудбалерите на Вардар завршија со 25-дневните подготовки во Анталија и вчеравечер требаше да се вратат во Скопје. По петочниот триумф против украинскиот прволигаш Черноморец со 2:0, „црвено-црните“ на заминување од Турција го совладаа и германскиот ...

ВИДЕО: Како Блажевски стави точка на перфектните вардарови подготовки

Gol.mk - 14.02.2016

Бившиот напаѓач на Хоризонт Турново и Пелистер и потенцијален репрезентативец, Дејан Блажевски беше главен актер во победата на Вардар против Елвесберг со 3-1 во последниот контролен натпревар на турската подготвителна турнеа на Вардар.

Евроголот на Блажевски ја одбележа последната победа на Вардар во Анталија

Екипа - 14.02.2016

„Вардарци“ со победа против Елверсберг од 3-1 го завршија подготвителниот период во Анталија. Дуелот на кој „црвено-црните“ до триумфот стигнаа во финишот со погодоците на Дејан Блажевски од пенал во 80. минута и Јасир Асани во 82.

Вардарци „летаат“ за Скопје по 25-дневни подготовки во Анталија

Gol.mk - 14.02.2016

Фудбалерите на македонскиот првак, Вардар утрово го одработија последниот тренинг во туристичкото место Белек, крај Анталија. По агендата, делегацијата на Вардар по последниот ручек во 13.30 часот по локално време од хотелскиот ресорт „Калиста“ ќе ...

Вардар го победи Елверсберг

Телеграф - 13.02.2016

Првакот поведе преку Блажевски уште во 2. минута, а на стартот од вториот дел дозволи израмнување. Со голот на Блажевски од пенал и на Асани во последните 15 минути, дојде до четвриот триумф.

Шампионот со победа се прости од Анталија

Сител - 13.02.2016

Тимот на Вардар со победа денеска ги заврши зимските подготовки во Анталија и го запиша четвртиот триумф од шесте контролни мечеви кои ги одигра. По вчерашниот триумф над украинскиот прволигаш Черноморец со 2-0, нашите играчи попладнево беа подобри ...

Вардар со победа ги заврши подготовките во Анталија

СуперСпорт - 13.02.2016

Најдобрата македонска фудбалска екипа во последните неколку години, екипата на Вардар денеска ги заврши подготовките во Анталија во пресрет на вториот дел од сезоната во македонскиот шампионат.

Вардар со победа ги заокружи успешните подготовки

Дерби - 13.02.2016

Македонскиот актуелен првак Вардар ги заврши подготовките во Анталија со победа од 3:1 на пријателскиот натпревар против германскиот клуб Елверсберг. За „црвено-црните“ ова беше четврта победа на вкупно шест одиграни натпревари на турска територија, ...

Вардар со победа ја заврши турнејата во Анталија

Спортклуб - 13.02.2016

Тимот на Вардар со победа ја заврши 25 дневните подготовки во Анталија, по што следува враќање во Македонија, пред почетокот на пролетниот дел од сезоната. Денес избраниците на Гоце Седлоски беа подобри од германскиот четвртолигаш Елверсберг со 3:1, ...

Уште еден еврогол на Вардар: Блажевски со „проектил“ го отвори Елверсберг (ВИДЕО)

SportMedia - 13.02.2016

Вардар денеска ги заврши подготвителните натпревари во Анталија со победа од 3-1 против германскиот четвртолигаш Елверсберг. За „црвено-црните“ ова беше четврти триумф на шесте контролни натпревари и подготовките ги финишираат без пораз, бидејќи два ...

Победата на Вардар над Черноморец зачинета со новата мајсторија на Фелипе (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.02.2016

Со одлична игра во второто полувреме Вардар го победи Черноморец Одеса со 2-0, Хуан Фелипе постигна уште еден фантастичен погодок. По мирното прво полувреме, Вардар значително го крена нивото во вториот дел, македонскиот тим создаде неколку убави ...

Како Вардар го победи Черноморец Одеса (Видео)

Спортклуб - 13.02.2016

Вардарци вчера ја остварија својата 3 победа на подготовките во Анталија, а ја совладаа екипата на Черноморец Одеса со 2:0, со головите на Фелипе и Хамбарџумјан. Резултатот по првото полувреме остана 0:0, за победникот да биде решен во вториот дел, ...

Хамбарџумјан: Доколку играме вака, титулата е сигурно наша

Gol.mk - 13.02.2016

Во победата на вчерашниот натпревар на Вардар над украинскиот Черноморец со 2-0, ерменскиот фудбалер, Ховханес Хамбарџумјан беше еден од најдобрите поедници на теренот. Тој ги одигра сите 90 минути, а во текот на натпреварот најпрво ја погоди ...

Победнички крај на подготовките за Вардар - Блажевски со два гола во четвртиот триумф

SportMedia - 13.02.2016

Четврти триумф забележаа вардарци на овие зимски подготовки, а денеска настапија со комбиниран тим и најмногу со „резервисти“, кои играа малку или воопшто на вчерашниот меч со Черноморец и на крај до победата стигнаа за две минути во последните ...

Блажевски ги заврши турските подготовки со победа на Вардар над Елверсбург

Gol.mk - 13.02.2016

Македонскиот првак Вардар ја заврши серијата на пријателски натпревар на подготовките во Анталија без да загуби ниту еден натпревар. Момците на Гоце Седлоски денес, само 24 часа по мечот со Черноморец Одеса се сретнаа со германскиот четвртолигаш ...

„Вардарци“ со победа се збогуваа од Анталија

Екипа - 13.02.2016

Фудбалерите на Вардар успешно го завршија подготвителниот период во Анталија откако во својот последен контролен натпревар славеа над германскиот нисколигаш Елверсберг со 3-1. „Црвено-црните“ одиграа квалитетно и рано дојдоа во водство со голот на ...

Вардар со победа ги заокружи успешните подготовки

Точка - 13.02.2016

Македонскиот актуелен првак Вардар ги заврши подготовките во Анталија со победа од 3:1 на пријателскиот натпревар против германскиот клуб Елверсберг. За „црвено-црните“ ова беше четврта победа на вкупно шест одиграни натпревари на турска територија, ...

Вардар подобар од Черноморец Одеса

Екипа - 12.02.2016

Македонскиот првак Вардар забележа победа од 2-0 над украинскиот тим Черноморец Одеса, одигран во рамките на подготовките во Анталија. „Црвено-црните“ славеа со погодоците на Хуан Фелипе во 60.минута од слободен удар, и на Хофханес Хамбарџумјан во ...

Трета победа на Вардар во Анталија

Дерби - 12.02.2016

Македонскиот првак, Вардар ја забележа третата победа во петтиот натпревар на подготовките во Анталија. „Црвено-црните“ по втор пат на овие тестови играат со екипата од Украина со таа разлика што овој пат славеа со 2:0 над Черноморец Одеса со ...

Хуан Фелипе „диригира“, Вардар победува во Анталија

Gol.mk - 12.02.2016

Фудбалерите на Вардар забележаа уште една победа на турските подготовки во Анталија, откако денес славеа против Черноморец Одеса со 2-0 (0-0). Мечот се играше во врнежливо време и пред мал број на гледачи.

Трета вардарова победа во Анталија

Телеграф - 12.02.2016

Со головите во второто полувреме на Фелипе и на Хамбарѕумјан, првакот дојде до триумфот кој можеше да биде поубедлив ако беа искористени многуте шанси Вардар ја забележа третата победа на подготовките во Анталија.

Вардар во Анталија ќе заврши со уште два теста

Дневник - 10.02.2016

Актуелниот македонски шампион и лидер Вардар во својот четврти контролен меч на подготовките во турската зимска фудбалска мека Анталија ремизира со украинскиот прволигаш Металист Харков (1- 1).

Поместен терминот за контролата на Вардар со Черноморец Одеса

Gol.mk - 10.02.2016

По ремито против Металист Харкoв со 1-1, фудбалерите на Вардар в петок попладне ќе го имаат вториот украински тест од рамките на зимските подготовки во Антaлија. Следен противник на екипата на Седлоски ќе биде Черноморец од Одеса.

Фелипе: Задоволен сум од играта, но не и од резултатот

Gol.mk - 09.02.2016

Македонскиот шампион, тимот на Вардар и по четири одиграни контролни натпревари од припремите во Анталија, остана непоразен. Попладнево момците на Седлоски и покрај одличната игра и водството од 1-0 на полувреме, ремизираа во дуелот со украински ...

Вардар непоразен и против украински Металист

Gol.mk - 08.02.2016

Попладнево тимот на Вардар на главниот терен во фудбалскиот центар „ИЦ Сентаи“ го одигра својот четврт контролен натпревар од подготовките во Анталија. „Црвено-црните“ повторно останаа непоразени, играјќи нерешено, 1-1 (1-0) против украински ...

Вардар ремизираше со Металист Харков

Екипа - 08.02.2016

Македонскиот шампион Вардар одигра 1-1 против украинскиот прволигаш Металист Харков на денешниот пријателски натпревар во Анталија. „Црвено-црните“ имаа водство по првиот дел со одличниот погодок на Бразилецот Фелипе Рибеиро постигнат во 33.минута, ...

Ново реми на Вардар во Анталија

24Фудбал - 08.02.2016

Вардар го одигра и четвртиот пријателски меч на подготовките во Анталија, ремизираше 1-1 со украинскиот тим Металист Харков. Вардар поведе со прекрасен гол на Фелипе во 33. минута, силен шут од далечина кој заврши во аголот од голот на Металист.

Второ реми на Вардар во Анталија

Дерби - 08.02.2016

Фудбалерите на Вардар ремизираа против украински Металист во четвртиот контролен натпревар на подготовките во Анталија. Македонски првак одигра подобро во првиот дел, а апсолутната теренска надмоќ донесе резултат во 33 минута кога мајсторски гол ...

Вардар само до реми против Металист во Анталија

Спортклуб - 08.02.2016

„Црвено-црните“ денеска го запишаа и вториот нерешен резултат на подготовките во Англија, ова беше четврти натпревар за ФК Вардар. Вардар имаше предност на полувреме, но до крајот на средбата, екипата од Украина успеа да да изедначи на 1:1.

Евроголот на Фелипе против Металист (Видео)

Дерби - 08.02.2016

Нашиот шампион Вардар денеска одигра нерешено 1:1 против Металист на подготовките во Анталија. Потегот на натпреварот го имаше Бразилецот, Фелипе кој во негов стил со лева постигна маестрален погодок од околу 20 метри во 33 минута од ...

ВИДЕО: „Бомбата“ на Фелипе е белегот на мечот со Металист!

Gol.mk - 08.02.2016

Вардар долго време водеше против една од екипи кои се на средината на табелата во украинското првенство, Металист Харков. Инвидуалната мајсторија на Фелипе е главниот белег на мечот, во кој вардарци се тие кои пропуштија можност да стигнат до победа.

Евро-голот на Фелипе во ремито на Вардар со Металист

Екипа - 08.02.2016

Македонскиот шампион денеска го запиша и второто реми за време на подготовките во Анталија, Турција. „Црвено-црните“ стигнаа до 1-1 со украинскиот Металист Харков, откако противниците израмнија во второто полувреме.

Новак: Самодовербата ни порасна по победата над Слован

Gol.mk - 08.02.2016

Денес во Белек, Анталија фудбалерите на Вардар го играат претпоследниот тест во подготовките. Ривалот е и повеќе од компетитивен, бидејќи доаѓа од многу квалитетна лига. Металист Харков ќе биде сериозен тест за тоа до каде стигнале фудбалерите на ...

Вардар закажа и шеста контролка пред враќањето во Скопје

SportMedia - 08.02.2016

Црвено-црните на својата интернет-страница објавија дека е договорен шести контролен меч на овие зимски подготовки на 13 февруари против третопласираниот тим во југозападната регионална лига на Германија.

Вардар договори уште еден пријателски натпревар во Анталија

24Фудбал - 08.02.2016

Македонскиот шампион ќе одигра еден тест меч повеќе од планираните, противник ќе биде германскиот тим Елверсберг. Пред враќањето во Скопје, Вардар на 13. февруари ќе одигра пријателски натпревар против германскиот четвртолигаш Елверсберг.