TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево и топло, од утре врнежи

24 Вести - 20.08.2017

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Сончево и топло, попладне дожд

Алсат-М - 20.08.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Времето сончево и топло, кој крајот на денот ќе врне

Р.С.Европа - 20.08.2017

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Сончево и топло време, попладне дожд

ТВ21 - 20.08.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Претпладне сончево, попладне облачно и врнежливо

МКД - 20.08.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Сончево и топло, попладне дожд

Либертас - 20.08.2017

– Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, попладн е облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Сончево и топло, попладне дожд

Канал5 - 20.08.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Погледнете какво ќе биде времето денес

Сител - 20.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Благо намалување на температурите, идниот викенд повторно до 30 степени

OhridNews - 20.08.2017

Во понеделник во Охрид, се очекува благо опаѓање на температурите на воздухот до 24 степени, а можни се и повремени врнежи од дожд. Од вторник следува стабилизирање и претежно сончево време.

Уште денеска пекол – од утре драстичен пад на температурите

Gotvi.mk - 20.08.2017

Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 28 до 38 степени.Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 17, а дневната температура ќе достигне до 36 ...

Уживајте во убавото време уште денес, од утре драстична промена

Press24 - 20.08.2017

Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 28 до 38 степени. Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 17, а дневната температура ќе достигне до 36 ...

Сончево и топло, попладне дожд

Курир - 20.08.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Уште денеска пекол – од утре драстичен пад на температурите

Република - 20.08.2017

Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 28 до 38 степени.Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 17, а дневната температура ќе достигне до 36 ...

Сончево и топло, попладне дожд

Вистина.мк - 20.08.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Сончево и топло време, попладне со дожд

Мета - 20.08.2017

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Почнуваме со сонце, завршуваме со пороен дожд

Република - 20.08.2017

Денеска времето ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

СОНЦЕ ПА ДЕСТАБИЛИЗАЦИЈА: Еве какво време се очекува

Фактор - 20.08.2017

Времето денеска во земјава ќе биде сончево и топло. Попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Уште денеска пекол – од утре драстичен пад на температурите

Пулс24 - 20.08.2017

Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 28 до 38 степени.Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен северен ветер. Утринската температура ќе достигне до 17, а дневната температура ќе достигне до 36 ...

Сончево и топло време, попладне дожд

Канал 77 - 20.08.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Погледнете какво ќе биде времето денес

Exclusive.mk - 20.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 7.

Времето во Македонија сончево и топло

24 Вести - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Сончево и толпо време

ТВ21 - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Сончево и топло, од понеделник пад на температурите и до 10 степени

МКД - 19.08.2017

Денеска времето ќе биде сончево и топло со мала доумерена облачност и слаб ветер со променлив правец. УВ индексот ќе биде 8. Во Скопје максималната дневна температура ќе биде 37 Целзиусови степени, во Маврово 28, Охрид 34, Битола 35, Дојран и ...

Сончево со температура до 38 степени

+инфо - 19.08.2017

Во Скопје ќе биде сончево и топло. Ќе дува умерен северен ветер Времето ќе биде сончево и топло, попладне облачноста ќе се зголеми, а кон крајот на денот и преку ноќта ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северен ветер.

Денеска до 39 степени, од утре дожд и грмежи

Кајгана - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Денеска до 39 степени, од утре дожд и грмежи

Таратур - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Денеска сончево и топло со температура до 39 степени

Либертас - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Сончево и топло со температура до 39 степен

Канал5 - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Денеска 39 степени, од утре дожд и грмежи

А1 On - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Сонце па нагла промена со времето – температурите паѓаат

Gotvi.mk - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8.Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Еве какво време не` очекува денес и во наредните денови

Курир - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Времето денес сончево и топло со мала облачност...

Н.Македонија - 19.08.2017

Времето денес сончево и топло со мала облачност Времето денес во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната ...

Од утре поладно за 10 степени - ова се температурите напладне

Press24 - 19.08.2017

Ова се температурите напладне во Македонија. Денеска пеколно топло, а за од утре УХМР веќе најавува невреме, а потоа и пад на температурите од 10 ...

Пекол во 16 часот - ова се температурите низ Македонија

Press24 - 19.08.2017

Ова е пеколот пред 16 часот во Македонија, ова се моменталните температури. Од утре попладне се најавува ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево и топло со температура до 39 степени, од утре дожд и грмежи

Скопје24 - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Еве какво време не` очекува денес и во наредните денови

Вистина.мк - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Денес сончево и топло, во недела локални врнежи од дожд

Денар - 19.08.2017

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала облачност, особено во западните делови. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Вредноста на УВ индексот ќе биде 8. Дневната највисока температура на воздухот ќе се движи од 32 до 39 степени.

Денеска сончево и топло, од утре пресврт на времето!

Скопје инфо - 19.08.2017

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 29 до 39 степени.

Кога да ја очекувате кратката викенд дестабилизација?

Фактор - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Денеска сончево и топло, од утре пресврт на времето!

Република - 19.08.2017

Времето денес во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 29 до 39 степени.

Сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец

Локално - 19.08.2017

– Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Сончево време со температура до 39 степени

Мета - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19, а дневната температура од 32 до 39 Целзиусови степени.

Сончево и топло време денеска во Македонија

Канал 77 - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Пекол во 16 часот – ова се температурите низ Македонија

Маркукуле - 19.08.2017

Ова е пеколот пред 16 часот во Македонија, ова се моменталните температури. Од утре попладне се најавува ...

Сончево и топло време денеска во Македонија, температурата ќе достигне до 39 степени

Exclusive.mk - 19.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Топло и сончево за викендот - температурите до 39 степени

Телма - 18.08.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 29 до 39 степени Топло ќе биде и ...

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Алсат-М - 18.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Сончево и топло време со слаб до умерен ветер

ТВ21 - 18.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Денеска сончево и топло, од недела попладне дожд

МКД - 18.08.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Дневната температура ќе се движи од 27 до 37 Целзиусови степени.

Сончево со температура до 39 степени

+инфо - 18.08.2017

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8.

Времето денеска: претежно сончево и топло

Р.С.Европа - 01.08.2019

Ќе биде претежно сончево и топло, попладне особено во западните делови со изолиран развој на нестабилна облачност, проследена со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Викенд временска прогноза... Од понеделник пад на температурите

Факултети - 18.08.2017

Денес е петок, 18 август 2017 година, 230-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:39, а ќе зајде во 19:33 часот. Денот ќе трае 13 часа и 54 минути. Пред нас е уште еден топол августовски ден, како најава за тоа е сончевото и топло утро со утрински ...

Денеска до 39 степени, од утре дожд и грмежи

Макфакс - 18.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Алфа - 18.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец.

И денес сончево и многу топло, утре разладување

Сител - 18.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Денеска сончево и топло со слаб до умерен ветер и температура до 37 степени

Либертас - 18.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Канал5 - 18.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Сончево и топло, со температура до 37 степени

Кајгана - 18.08.2017

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло, со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Таратур - 18.08.2017

До сабота ќе се задржи претежно сончево и топло време со дневни температури кои во најголем дел од земјава ќе се задржат во рамките на просекот за овој период од годината Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до ...

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Сител - 26.07.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Утринската температура ќе се спушти помеѓу 12 и 20, а дневната ќе достигне од 29 до 37 степени.

Викендов пеколно топло - потоа следи нагло паѓање на температурите

Press24 - 18.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Сончев ден па невреме – викенд временска

Gotvi.mk - 18.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8.Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Курир - 18.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Времето денес сончево и топло...

Н.Македонија - 27.08.2017

Времето денес сончево и топло Во Македонија денес ќе биде сончево и топло со слаб ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се движи од шест до 15, а дневната од 31 до 37 степени. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Денес сончево и топло, пад на температурите од понеделник

Тера - 18.08.2017

Во Македонија денес под влијание на поле на висок воздушен притисок ќе преовладува претежно сончево и многу потопло време. Ќе дува доумерен северозападен и североисточен ветер кој ќе достигнува брзина и до 20 км/ч.

Денеска пекол, потоа невреме - температурите пред 15 часот

Press24 - 18.08.2017

Ова се моменталните температури во Македонија. Од викендов следи дожд и ...

Временска за денес и утре: Денес температури до 39 степени, од утре дожд и грмежи

Точка - 18.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност и слаб ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 13 до 19 степени, а дневната температура од 32 до 39 степени.

Денес сончево и топло со умерен ветер

Шеталиште - 18.08.2017

Денес во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Скопје24 - 18.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Во недела дожд, од понеделник пониски температури

Вечер - 18.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Сончево и топло со слаб до умерен ветер, температурите до 37 степени

Денар - 18.08.2017

Денес во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Вистина.мк - 18.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Времето во Македонија претежно сончево и топло

Телевизија Нова - 18.08.2017

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Топол викенд, па заладување и дожд од понеделник

Кумановски м. - 18.08.2017

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен ветер, претежно ос североисточен правец, информираат од Министерството за внатрешни работи. Минималните температури ќе се движат од 10 до 19, додека максималните дневни ќе ...

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Нетпрес - 18.08.2017

До сабота ќе се задржи претежно сончево и топло време со дневни температури кои во најголем дел од земјава ќе се задржат во рамките на просекот за овој период од годината Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до ...

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

Локално - 18.08.2017

– Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Сончево и топло, со температура до 37 степени

Мета - 02.09.2019

Во Скопје слично време со температура до 35 Целзиусови степени. Дневните температури ќе бележат постепено ...

Толку од сонцето – не чека пресврт со времето

Маркукуле - 18.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Денес повторно сончево и топло време

Пулс24 - 18.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Времето денеска со температурата до 37 степени

Канал 77 - 18.08.2017

Во Македонија денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Викенд временска прогноза

Exclusive.mk - 18.08.2017

Денес е петок, 18 август 2017 година, 230-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:39, а ќе зајде во 19:33 часот. Денот ќе трае 13 часа и 54 минути. Пред нас е уште еден топол августовски ден, како најава за тоа е сончевото и топло утро со утрински ...

Сончево и топло време со мала до умерена облачност

24 Вести - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Алсат-М - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

Сончево и топло со температури до 36 степени

МКД - 15.06.2019

Денеска времето во целата земја ќе биде сончево и доста топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од североисточен правец. Попладне на североисток ќе има услови за краткотрајна нестабилност.

Сончево и топло со мала до умерена облачност

ТВ21 - 22.10.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец, а кон крајот на денот ќе го промени правецот од југозападен правец.

Сончево претпладне, попладне дожд во западна Македонија

+инфо - 17.08.2017

Утринската температура ќе се движи од 14 до 20 степени, а дневната температура од 30 до 36 степени. Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ...

Временска прогноза за наредниот период... Од понеделник голем пад на температурите!

Факултети - 17.08.2017

Денес е четврток, 17 август 2017 година, 229-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:38, а ќе зајде во 19:35 часот. Денот ќе трае 13 часа и 57 минути. Овој ден го започнуваме со претежено сончево време со најголем дел од Македонија, кажуваме ...

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Алфа - 21.09.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14 степени, а дневната од 26 до 32 степени. УВ=6 .

УХМР: Сончево и топло со мала до умерена облачност

МРТ - 17.08.2017

Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8. Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.

Сончево и топло со мала до умерена облачност – од понеделник заладување

Популарно - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

Сончево и топло со мала до умерена облачност, температурата до 36 степени

Либертас - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

Сончево и топло со мала до умерена облачност

А1 On - 21.06.2019

Времето во Македонија ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност. Во крајните западни и источни делови ќе има услови за изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 24 до 35 ...

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Идивиди - 17.08.2017

Скопје, 17 август 2017 (МИА) - Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

И утре жешко, температурата до 37 степени

Макфакс - 17.08.2017

Утре во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Сончево и топло со слаб до умерен ветер

А1 On - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Денес сончево и топло, од понеделник пад на температурите

Таратур - 17.08.2017

Во Македонија денес ќе преовладува претежно сончево и топло време со појава на локална облачност. Попладне во северозападните планински предели со услови за слаби и локални врнежи од дожд.

Сонце па невреме – не чека пресврт со времето

Gotvi.mk - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Курир - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

Времето денес сончево со мала до умерена облачност...

Н.Македонија - 07.01.2018

Времето денес сончево со мала до умерена облачност Времето денес во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер, по котлините со појава на магла и ниска облачност.

Сончево со мала облачност

Тера - 28.07.2019

Денес претпладне сончево со мала облачност, а од пладневните часови претежно во планинските региони со зголемена облачност и со нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен јужен ветер најизразен на југот од земјата.

Денеска пекол, потоа невреме - ова се моменталните температури

Press24 - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен ветер од променлив правец. УВ индексот ќе има вредност 8. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19 степени, а дневната температура од 27 до 37 степени.

Ова се моменталните температури - уживајте во сонцето, следи невреме

Press24 - 17.08.2017

Времето денеска сончево и топло. Од викендов се најавува пад на температурите и дожд и грмотевици. Ова се моменталните ...

Веќе се стемни - ова се моменталните температури, следи промена на времето

Press24 - 17.08.2017

Ова се моменталните температури во Македонија. Од викендов следи промена на времето, дожд, грмежи и пад на ...

Издржете уште викендов: Доаѓа освежување и пониски температури

Press24 - 17.08.2017

До сабота ќе се задржи претежно сончево и топло време со дневни температури кои во најголем дел од земјава ќе се задржат во рамките на просекот за овој период од годината. Топло ќе биде и во недела, но во попладневните часови ќе има зголемување на ...

Топло и сончево но еве до кога- временска за цела недела

Press24 - 17.08.2017

За изминатите 24 часа до 08 часот највеќе дожд наврнало во Дебар 3 литри на метар квадратен и 1 во Гевгелија. Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за појава на ...

Денес сончево време, попладне врнежи од дожд

Шеталиште - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево и топло со мала до умерена облачност

Скопје24 - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

В сабота температура до 39 степени, од понеделник – заладување

Точка - 17.08.2017

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 30 до 37 ...

Стабилно и топло до крајот на работната недела

Кумановски м. - 17.08.2017

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурите во сабота до 39 степени, заладување од понеделник

Денар - 17.08.2017

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 30 до 37 ...

До сабота стабилно и топло време

Вечер - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Вистина.мк - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

До кога ќе имаме сончево и стабилно време?

Фактор - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Локално - 21.09.2018

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од пет до 14 степени, а дневната од 26 до 32 степени. УВ=6 .

Од понеделник голем пад на температурите

10без10 - 17.08.2017

Во Македонија денес ќе преовладува претежно сончево време со појава на локална облачност и топло. Попладне во северозападните планински предели со услови за слаби и локални врнежи од дожд.

Од понеделник голем пад на температурите!

Скопје инфо - 17.08.2017

Денес е четврток, 17 август 2017 година, 229-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:38,а ќе зајде во 19:35 часот. Денот ќе трае 13 часа и 57 минути. Овој ден го започнуваме со претежено сончево време со најголем дел од Македонија, кажуваме ...

Претежно сончево и топло време

Мета - 17.08.2017

Во Македонија денеска ќе преовладува претежно сончево и топло време, со појава на локална облачност. Попладне во северозападните предели на земјава ќе има услови за слаби и локални врнежи од дожд.

До сабота температура до 39 степени, од понеделник – заладување

Канал 77 - 17.08.2017

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 30 до 37 ...

Денес сончево и топло време

Пулс24 - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Маркукуле - 17.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

За викенд топло, а од понеделник...

Пулс24 - 17.08.2017

До сабота ќе се задржи претежно сончево и топло време со дневни температури кои во најголем дел од земјава ќе се задржат во рамките на просекот за овој период од годината. Топло ќе биде и во недела, но во попладневните часови ќе има зголемување на ...

Времето денес сончево, дневната температура и до 33 степени

Exclusive.mk - 17.08.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

Временска прогноза за наредниот период... Од понеделник голем пад на температурите!

Exclusive.mk - 17.08.2017

Денес е четврток, 17 август 2017 година, 229-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:38, а ќе зајде во 19:35 часот. Денот ќе трае 13 часа и 57 минути. Овој ден го започнуваме со претежено сончево време со најголем дел од Македонија, кажуваме ...

Претпладне сончево, попладне краткотрен дожд

МКД - 16.08.2017

Во Македонија времето претпладне ќе биде сончево и топло, а од попладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, најизразен на североистокот. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени со ...

Сончево и ветровито со температури до 36 степени

+инфо - 16.08.2017

Утринските температури од 10 до 22 степен, додека пак максималните дневни од 25 до 36 степени. УВ индексот ќе има вредност 8. Во Македонија денес ќе биде претежно сончево со појава на локална облачност, ветровито и малку потопло време.

Времето денеска: сончево, попладне со краткотрен дожд

Р.С.Европа - 16.08.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, од пладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, најизразен на североистокот. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени со пороен дожд.

Петдневна временска прогноза

Факултети - 24.08.2017

Денес е четврток, 24 август 2017 година, 236-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:45, а ќе зајде во 19:24 часот. Денот ќе трае 13 часа и 39 минути. И ова утро во Македонија имаме претежно сончево и свежо утро.

Временска прогноза за денес

Таратур - 16.08.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, од пладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, најизразен на североистокот. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени со пороен дожд.

УХМР најавува: Ново невреме во Македонија

Сител - 16.08.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, од пладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, најизразен на североистокот. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени со пороен дожд.

Следат неколу жешки денови а потоа повторно температурен шок

Сител - 16.08.2017

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

Сончево и топло, од пладне зголемена облачност и умерен северен ветер

А1 On - 16.08.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, од пладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, најизразен на североистокот. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени со пороен дожд.

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Канал5 - 16.08.2017

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

Во сабота температури до 39 степени, од понеделник заладување

Кајгана - 16.08.2017

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 30 ...

В сабота температура до 39 степени, од понеделник заладување

Макфакс - 16.08.2017

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а дневната од 30 до 37 ...

Денеска сончево и топло време, на северот можен пороен дожд

Либертас - 16.08.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо. Претпладне ќе биде сончево и топло, а од пладне облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, што ќе биде најприсутен на североистокот на земјава.

Сончево и топло, попладне можност за пороен дожд

Курир - 16.08.2017

Времето ќе биде сончево и топло, со зголемена облачност и умерен северен ветер во попладневните часови. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени со пороен дожд. УВ индексот ќе има вредност 8.

Повторно се враќа дождот – временска за цела недела

Gotvi.mk - 16.08.2017

Времето претпладне ќе биде сончево и топло, од пладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, најизразен на североистокот. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени со пороен дожд.

Дневната температура во постојан пораст до сабота...

Н.Македонија - 16.08.2017

Дневната температура во постојан пораст до сабота Времето во Македонија денеска, претпладне ќе биде сончево и топло, од пладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, најизразен на североистокот.

Утрово сончево и топло а попладне дожд и грмежи

Press24 - 16.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

Сончево, со појава на локална облачност

Тера - 16.08.2017

Во Македонија денес ќе биде претежно сончево со појава на локална облачност, ветровито и малку потопло време. Ќе дува доумерен слаб североисточен и северозападен ветер кој ќе достигне брзина и до 30 км/ч.

Ова се температурите во 13 часот - се најавува нагло заладување

Press24 - 16.08.2017

Ова се моменталните темепратури во 13 часот во Македонија. Вечерва се најавува невреме, а од крајот на неделата и температурен шок или значајно опаѓање на ...

УХМР најавува: Ново невреме во Македонија

МК News - 16.08.2017

Во Скопје претпладне сончево, а од пладневните часови облачноста ќе се зголеми и ќе има услови за појава краткотраен дожд и појава на ретки грмежи. Температурата ќе достигне до 33 степени. Следува период на претежно стабилно и се потопло време.

Времето денеска: Сончево и топло

Шеталиште - 12.04.2018

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево и топло, од пладне зголемена облачност и умерен северен ветер

Скопје24 - 16.08.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, од пладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, најизразен на североистокот. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени со пороен дожд.

Какво време не очекува до крајот на неделата?

Фактор - 16.08.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, од пладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, најизразен на североистокот. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени со пороен дожд.

Сончево и топло, попладне можност за пороен дожд

Вистина.мк - 16.08.2017

Времето ќе биде сончево и топло, со зголемена облачност и умерен северен ветер во попладневните часови. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени со пороен дожд. УВ индексот ќе има вредност 8.

Петдневна временска прогноза

Скопје инфо - 24.08.2017

Денес е четврток, 24 август 2017 година, 236-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:45, а ќе зајде во 19:24 часот. Денот ќе трае 13 часа и 39 минути. И ова утро во Македонија имаме претежно сончево и свежо утро.

Времето во Македонија сончево и топло со мала до умерена облачност

Телевизија Нова - 16.08.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8.

Сончево и топло време, на северот можен пороен дожд

Мета - 16.08.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо. Претпладне ќе биде сончево и топло, а од пладне облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, што ќе биде најприсутен на североистокот на земјава.

Наредните денови топло од понеделник пад на температурите

Kumanovo News - 16.08.2017

Ќе дува слаб до умерен северен ветер, кој во североисточните делови повремено ќе засилува. Максималната температура ќе биде во интервал од 29 до 36 степени. УВ=8 До сабота ќе се задржи претежно стабилно и топло време.

Подгответе се за невреме

Пулс24 - 16.08.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, од пладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, најизразен на североистокот. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени со пороен дожд.

Претпладне сончево и топло, попладне зголемена облачност

Канал 77 - 16.08.2017

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо. Претпладне ќе биде сончево и топло, а од пладне облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, што ќе биде најприсутен на североистокот на земјава.

Дневна температура во пораст до сабота

Exclusive.mk - 16.08.2017

Времето во Македонија денеска, претпладне ќе биде сончево и топло, од пладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, најизразен на североистокот. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени ...

Прогноза за времето во наредните 5 (пет) дена

Факултети - 15.08.2017

Денес е вторник, 15 август 2017 година, 227-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:36, а ќе зајде во 19:38 часот. Денот ќе трае 14 часа и 02 минути. И ова утро во Македонија имаме ведро и свежо а понекаде и ветровито време.

Времето утре во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло

Канал5 - 15.08.2017

Oд пладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, најизразен на североистокот. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени со пороен дожд. УВ индексот ќе има вредност 8.

Сончево, ветровито и потопло време

Тера - 15.08.2017

Во Македонија денес по свежото утро со температури од 9 до 18 степени, во текот на денот ќе биде претежно сончево, ветровито и потопло време. Ќе дува доумерен североисточен и северозападен ветер кој што постепено ќе слабее.

Температурите напладне - еве колкава е највисоката во Македонија

Press24 - 15.08.2017

Ова се температурите во Македонија точно напладне. По дождот пеколот попушти, еве каде е ...

УХМР најавува: Спремете се за невреме

Press24 - 15.08.2017

Во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, од пладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, најизразен на североистокот. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени со пороен дожд.

Прогноза за времето во наредните 5 дена

Скопје инфо - 15.08.2017

Денес е вторник, 15 август 2017 година, 227-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:36, а ќе зајде во 19:38 часот. Денот ќе трае 14 часа и 02 минути. И ова утро во Македонија имаме ведро и свежо а понекаде и ветровито време.

УТРЕ ДОЖД И ГРМЕЖИ: Погледнете какво ќе биде времето неделава

Телевизија Нова - 15.08.2017

Времето утре во Македонија претпладне ќе биде сончево и топло, од пладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе дува умерен северен ветер, најизразен на североистокот. Во северните делови ќе има услови за локална појава на грмежи проследени со ...

Еве која е моменталната највисока температура во Македонија

Пулс24 - 15.08.2017

Температурите напладне - еве колкава е највисоката во Македонија Ова се температурите во Македонија точно напладне. По дождот пеколот попушти, еве каде е ...

Сончево, ветровито и потопло време

Exclusive.mk - 15.08.2017

Во Македонија денес по свежото утро со температури од 9 до 18 степени, во текот на денот ќе биде претежно сончево, ветровито и потопло време. Ќе дува доумерен североисточен и северозападен ветер кој што постепено ќе слабее.

Неделна временска прогноза: Какво време да очекуваме во наредните денови?

Скопје инфо - 14.08.2017

Денес е понеделник, 14 август 2017 година, 226-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:35, а ќе зајде во 19:39 часот. Денот ќе трае 14 часа и 04 минути. Освежувањето кое што започна во сабота навечер а продолжи и вчера се надевм дека добро ни ...

Неделна временска прогноза: Какво време да очекуваме во наредните денови?

Exclusive.mk - 14.08.2017

Денес е понеделник, 14 август 2017 година, 226-иот ден во годината. Сонцето изгреа во 05:35, а ќе зајде во 19:39 часот. Денот ќе трае 14 часа и 04 минути. Освежувањето кое што започна во сабота навечер а продолжи и вчера се надевм дека добро ни ...