TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Календар на македонската револуционерна борба против ДПМНЕ

Либертас - 25.10.2013

Во продолжение прочитајте дел од колумната на Ивор Мицковски за Окно: Додека режимот го прославуваше партискиот празник на ВМРО, слободните новинари и граѓани беа насилно спречени мирно да ...

Македонија го одбележува Денот на револуционерната борба

24 Вести - 23.10.2013

Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. Во новиот објект на Македонскиот народен театар вечер ќе биде одржана свечена академија на која ќе ...

Македонија го одбележува Денот на револуционерната борба

Алсат-М - 23.10.2013

Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. Во новиот објект на Македонскиот народен театар вечер ќе биде одржана свечена академија на која ќе ...

Македонија го одбележува Денот на револуционерната борба

Утрински - 23.10.2013

Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. Во Собранието на Република Македонија напладне ќе биде врачена државната награда „23 Октомври“ за ...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ по повод Денот на македонската револуционерната борба

Канал5 - 23.10.2013

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани им го честита празникот 23 Октомври-Денот на македонската револуционерната борба. - Овој светол ден е темелот на кој што започна да се гради идејата за слободна и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Имаме аманет да ја чуваме Македонија

Утрински - 23.10.2013

Владејачката партија на сите граѓани им го честита празникот 23 Октомври-Денот на македонската револуционерната борба ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани им го честита празникот 23 Октомври-Денот на ...

Положено цвеќе пред споменикот на основачите на ВМРО

Утрински - 23.10.2013

По повод одбележување на Денот на македонската револуционерна борба, владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски, денеска положи цвеќе на споменикот на основачите на ВМРО.

Ден на македонската револуционерна борба

Телма - 23.10.2013

Денеска се одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. На 23 октомври, 1893 година во куќата на Иван Хаџи Николов во Солун, Христо Татарчев, Даме Груев, Петар Поп Арсов, ...

Во Тетово одбележан Денот на Македонската револуционерна борба

Канал5 - 23.10.2013

Со полагање цвеќе пред Споменикот на револуцијата во центарот на Тетово, здруженија, политички партии и граѓани го одбележаа Денот на Македонската револуционерна борба.

Положено цвеќе пред споменикот на основачите на ВМРО

Канал5 - 23.10.2013

По повод одбележување на Денот на македонската револуционерна борба, владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски, денеска положи цвеќе на споменикот на основачите на ВМРО.

Македонија го празнува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба

24 Вести - 23.10.2013

Под мотото „Нивната храброст, наша слобода“, Македонија седма година по ред го празнува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. На денешен ден пред 120 години во Солун, во куќата на ...

Македонија го одбележува Денот на револуционерната борба

Канал5 - 23.10.2013

Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. Во Собранието на Република Македонија напладне ќе биде врачена државната награда „23 Октомври“ за ...

Македонија го одбележува Денот на револуционерната борба

МРТ - 23.10.2013

Формирањето на ВМРО значеше почеток на организираното македонско револуционерно движење кое преку Илинден 1903 и Крушевската република, преку НОВ резултира со создавање модерна самостојна македонска ...

Премиерот Груевски ќе положи цвеќе пред споменикот на основачите на ВМРО

Макфакс - 23.10.2013

По повод одбележување на Денот на македонската револуционерна борба, владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски, во среда ќе присуствува на положување на свежо цвеќе на споменикот на ...

Македонската алијанса со честита Денот на македонската револуционерна борба

Press24 - 23.10.2013

Партијата на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција, по повод 23 октомври - Денот на македонската револуционерна борба упати честитки до сите граѓани на Македонија и до ...

Честитка од претседателот на Собранието по повод 23 Октомври

Inpress - 23.10.2013

Скопје, 23. октомври 2013 (ИНПРЕС) Претседателот на македонското Собрание, Трајко Вељаноски, денеска упати честитка до граѓаните на Република Македонија по повод 23 Октомври - Денот на македонската ...

Македонија го слави Денот на македонската револуционерна борба

Нова ТВ - 23.10.2013

Македонија денеска го слави Денот на македонската револуционерна борба. На 23 октомври, 1893 година во куќата на Иван Хаџи Николов во Солун, Христо Татарчев, Даме Груев, Петар Поп Арсов, Антон ...

Вељановски со честитка по повод Денот на македонската револуционерна борба

Телеграф - 23.10.2013

Според спикерот на Собранието, благодарение на делото на ВМРО, нашата историја ја добива смислата за македонскиот непокор и за револуционерната борба Претседателот на македонското Собрание, Трајко ...

ВМРО-ДПМНЕ со честитка по повод празникот

Макфакс - 23.10.2013

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани им го честита празникот 23 Октомври- Денот на македонската револуционерната борба. „Овој светол ден е темелот на кој што започна да се гради идејата за слободна и ...

ВМРО - ДПМНЕ: Да е вековита Македонија

Нова ТВ - 23.10.2013

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани им го честита празникот 23 Октомври- Денот на македонската револуционерната борба. „Овој светол ден е темелот на кој што започна да се гради идејата за слободна и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Се поклонуваме пред храбрите синови на Македонија

Телеграф - 23.10.2013

Ние, како генерација, имаме должност и аманет да продолжиме да ја чуваме, да се бориме и да работиме за идејата слобода за Македонија, се вели во честитката ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани им го честита ...

ВМРО-ДПМНЕ: Идејата за овој празник е иста, слобода за Македонија

Нетпрес - 23.10.2013

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани им го честита празникот 23 Октомври- Денот на македонската револуционерната борба. „Овој светол ден е темелот на кој што започна да се гради идејата за слободна и ...

23 ОКТОМВРИ: Македонија го одбележува Денот на револуционерната борба

Телеграф - 23.10.2013

Формирањето на ВМРО значеше почеток на организираното македонско револуционерно движење Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба .

Честитка од Вељаноски по повод Денот на македонската револуционерна борба

МРТ - 23.10.2013

Претседателот на македонското Собрание Трајко Вељаноски денеска упати честитка до граѓаните на Република Македонија по повод 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба.

Македонска алијанса со честитка за Денот на македонската револуционерна борба

МРТ - 23.10.2013

Партијата на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција, по повод 23 октомври - Денот на македонската револуционерна борба упати честитки до сите граѓани на Македонија и до ...

Честитка од ВМРО-ДПМНЕ по повод Денот на македонската револуционерната борба

МРТ - 23.10.2013

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани им го честита празникот 23 Октомври-Денот на македонската револуционерната борба. - Овој светол ден е темелот на кој што започна да се гради идејата за слободна и ...

Во Кавадарци трибина за Македонската револуционерна борба

МРТ - 23.10.2013

Трибина посветена на Македонската револуционерна борба се одржа синоќа во салата на општинската зграда во Кавадарци. На трибината говореше Петре Камчевски, кустос советник историчар и директор во ...

Во Тетово одбележан Денот на Македонската револуционерна борба

МРТ - 23.10.2013

Со полагање цвеќе пред Споменикот на револуцијата во центарот на Тетово, здруженија, политички партии и граѓани го одбележаа Денот на Македонската револуционерна борба.

ФОТО: Таткото на Скопје положи цвеќе пред споменикот на „Паднатите борци“

Press24 - 23.10.2013

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и официјална делегеција на Советот на Град Скопје, денеска по повод 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба, положија цвеќе пред ...

Трајановски положи цвеќе пред споменикот на „Паднатите херои“

+инфо - 23.10.2013

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и официјална делегеција на Советот на Град Скопје, денеска по повод 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба, положија цвеќе пред ...

Македонија го одбележува Денот на македонската револуционерна борба

Кајгана - 23.10.2013

Македонија го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. Македонија годинава по седми пат го празнува 23 Октомври како државен празник.

Положено цвеќе пред споменикот на основачите на ВМРО

Сител - 23.10.2013

По повод одбележување на Денот на македонската револуционерна борба, владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски, денеска положи цвеќе на споменикот на основачите на ВМРО.

Македонија го одбележува Денот на револуционерната борба

Сител - 23.10.2013

Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. Во Собранието на Република Македонија напладне ќе биде врачена државната награда „23 Октомври“ за ...

Македонија го одбележува Денот на македонската револуционерна борба

Макфакс - 23.10.2013

Македонија во среда го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. Македонија годинава по седми пат го празнува 23 Октомври како државен празник.

Македонија го одбележува Денот на револуционерната борба

Inpress - 23.10.2013

Скопје, 23. октомври 2013 (ИНПРЕС) Република Македонија го орбележува 23 Октомври - Денот на револуционерната борба. На 23 октомври во 1893-та година во Солун била формирана Внатрешната Македонска ...

Честит празник Македонијо!

Курир - 23.10.2013

Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. Во новиот објект на Македонскиот народен театар вечер ќе биде одржана свечена академија на која ќе ...

Македонија денеска го Денот на македонската револуционерна борба

Алфа - 23.10.2013

Во новиот објект на Македонскиот народен театар вечер ќе биде одржана свечена академија на која ќе се обрати претседателот на македонското Собрание Трајко Вељаноски.

Денот на Македонската револуционерна борба - 23 октомври неработен

МРТ - 23.10.2013

Денот на Македонската револуционерна борба - 23 Октомври 2013 (среда) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална ...

„Обврска на секој Македонец е да го брани идентитетот на Македонија“

Курир - 23.10.2013

Македонска алијанса за европска интеграција по повод 23 октомври - Денот на македонската револуционерна борба, упатува честитки до сите граѓани на Македонија и до сите Македонците во целиот свет.

Македонија го слави Денот на револуционерната борба

+инфо - 23.10.2013

Денот на македонската револуционерната борба денеска ќе биде одбележан со неколку свечени настани. Свечедна академија на која ќе се обрати собранискиот спикер, Трајко Вељаноски, ќе се одржи вечерва ...

Вељаноски: Денеска е денот кога го чувствуваме духот на револуцијата

Нетпрес - 23.10.2013

„По повод 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба, на сите граѓани на Република Македонија од свое лично име и од името на пратениците во Собранието на Република Македонија им го ...

Вељаноски: Како народ треба да бидеме горди на ВМРО

Курир - 23.10.2013

По повод 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба, на сите граѓани на Република Македонија од свое лично име и од името на пратениците во Собранието на Република Македонија им го ...

Денеска се одбележува Денот на револуционерната борба

Нетпрес - 23.10.2013

Македонија денеска го одбележува 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба.Во новиот објект на МНТ вечерва ќе биде одржана свечена академија на која ќе се обрати претседателот на ...

Вељаноски го честита Денот на македонската револуционерна борба

Press24 - 23.10.2013

Спикерот Трајко Вељаноски на граѓаните на Република Македонија им го честита 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. - Денес е денот кога го чуствуваме духот од револуцијата и го ...

Во Кавадарци трибина за Македонската револуционерна борба

Сител - 23.10.2013

Трибина посветена на Македонската револуционерна борба се одржа синоќа во салата на општинската зграда во Кавадарци. На трибината говореше Петре Камчевски, кустос советник историчар и директор во ...

Македонија го празнува Денот на Македонската револуционерна борба

Економски - 23.10.2013

За денеска по повод празникот, Денот на македонската револуционерна борба најавени се низа настани. Претпладне делегација на Собранието на Република Македонија ќе положи цвеќе на Споменикот на ...

Премиерот Груевски ќе положи свежо цвеќе на споменикот на основачите на ВМРО

Нетпрес - 23.10.2013

По повод одбележување на Денот на македонската револуционерна борба, владина делегација предводена од претседателот на Владата, Никола Груевски, денеска ќе присуствува на положување на свежо цвеќе на ...

Груевски ќе положи цвеќе на споменикот на Основачите на ВМРО

Press24 - 23.10.2013

По повод одбележување на Денот на македонската револуционерна борба, владина делегација на чело со македонскиот премиер Никола Груевски, денеска во 11:45 часот ќе присуствува на положување на свежо ...

Македонска алијанса со честитка за Денот на македонската револуционерна борба

Сител - 23.10.2013

Партијата на Македонците во Албанија, Македонска алијанса за европска интеграција, по повод 23 октомври - Денот на македонската револуционерна борба упати честитки до сите граѓани на Македонија и до ...

ВМРО-ДПМНЕ: Да е вечен македонскиот револуционерен идеал

Курир - 23.10.2013

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани им го честита празникот 23 Октомври- Денот на македонската револуционерната борба. -Овој светол ден е темелот на кој што започна да се гради идејата за слободна и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Имаме должност да се бориме за идејата за слобода на Македонија

Press24 - 23.10.2013

ВМРО-ДПМНЕ испрати честитка во која на сите граѓани им го честита празникот 23 Октомври- Денот на македонската револуционерната борба. - Овој светол ден е темелот на кој што започна да се гради ...

Охриѓани се поклонија пред македонските револуционерни борци

Inpress - 23.10.2013

Охрид, 23. октомври 2013 (ИНПРЕС) Македонија денеска го прославува денот на Македонската револуционерна борба во чест на сите македонски револуционери кои се вградија себеси во ослободителната кауза ...

ВМРО-ДПМНЕ: Должност ни е да ја чуваме Македонија

+инфо - 23.10.2013

По повод Денот на македонската револуционерната борба, честитка до граѓаните упатија од партијата ВМРО-ДПМНЕ. „Овој светол ден е темелот на кој што започна да се гради идејата за слободна и ...

Положено свежо цвеќе пред бистите на македонските револуционери

OhridNews - 23.10.2013

По повод Денот на македонската револуционерна борба, претпладнево Делегација на локалната самоуправа, на Општинската организација на Сојузот на борците од Охрид и Дебрца и од политичките партии ...

Македонија го одбележува Денот на македонската револуционерна борба

Press24 - 23.10.2013

Македонија денеска го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. Во Македонскиот народен театар вечерва ќе се одржи свечена академија, на која свое свечено обраќање ќе има ...

Положено цвеќе по повод Денот на македонската револуционерна борба

Нетпрес - 23.10.2013

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и официјална делегеција на Советот на Град Скопје, денеска /23.10.2013 година, среда/ по повод 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна ...

Честитка од Вељаноски по повод Денот на револуционерната борба

Сител - 23.10.2013

Претседателот на македонското Собрание Трајко Вељаноски денеска упати честитка до граѓаните на Република Македонија по повод 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба.

Груевски положи цвеќе пред основачите на ВМРО

Телеграф - 23.10.2013

Цвеќе пред споменикот на „Паднатите херои“ во Паркот на жената-борец положија скопскиот градоначалник Коце Трајановски и делегација на Советот на Град Скопје По повод одбележувањето на Денот на ...

Честитка од Вељаноски за Денот на македонската револуционерна борба

Економски - 23.10.2013

Претседателот на македонското Собрание Трајко Вељаноски денеска упати честитка до граѓаните на Република Македонија по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба.

120 години од формирањето на Македонската револуционерна организација

Сител - 23.10.2013

Со свежо цвеќе и највисоки почести попладнево пред споменикот на основачите на ВМРО, беше одбележана 120 годишнината од формирањето на Македонската револуционерна организација.

Македонија го одбележува Денот на македонската револуционерна борба

Таратур - 23.10.2013

Македонија во среда го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. Македонија годинава по седми пат го празнува 23 Октомври како државен празник.

Положено цвеќе пред споменикот на основачите на ВМРО

Денешен - 23.10.2013

По повод одбележување на Денот на македонската револуционерна борба, владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски, денеска положи цвеќе на споменикот на основачите на ВМРО.

Македонија го одбележува Денот на револуционерната борба

Либертас - 23.10.2013

Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. Во новиот објект на Македонскиот народен театар вечер ќе биде одржана свечена академија на која ќе ...

Македонија го одбележува Денот на револуционерната борба

Скопје инфо - 23.10.2013

Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. Во новиот објект на Македонскиот народен театар вечер ќе биде одржана свечена академија на која ќе ...

Вељаноски го честита Денот на македонската револуционерна борба

Денешен - 23.10.2013

Претседателот на македонското Собрание Трајко Вељаноски денеска упати честитка до граѓаните на Република Македонија по повод 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба.

Македонија го слави Денот на македонската револуционерна борба

еМагазин - 23.10.2013

Празникот се празнува по повод формирањето на македонската револуционерна организација во Солун. Имено на 23 октомври 1893 година во куќата на солунскиот книжар Иван Хаџи Николов во Солун се собрале ...

Македонија го одбележува Денот на македонската револуционерна борба

Тера - 23.10.2013

Македонија во среда го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. Македонија годинава по седми пат го празнува 23 Октомври како државен празник.

Честит празник Македонијо!

Вечер Прес - 23.10.2013

Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. Во новиот објект на Македонскиот народен театар вечер ќе биде одржана свечена академија на која ќе ...

Македонија го одбележува Денот на револуционерната борба

Бриф - 23.10.2013

Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. Во новиот објект на Македонскиот народен театар вечер ќе биде одржана свечена академија на која ќе ...

Македонија го одбележува Денот на револуционерната борба

Денешен - 23.10.2013

Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. Во Собранието на Република Македонија напладне ќе биде врачена државната награда „23 Октомври“ за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Да е вечен македонскиот револуционерен идеал

Вечер Прес - 23.10.2013

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани им го честита празникот 23 Октомври- Денот на македонската револуционерната борба. -Овој светол ден е темелот на кој што започна да се гради идејата за слободна и ...

Куманово го слави денот на револуционерната борба

Kumanovo News - 23.10.2013

Денеска се слави Денот на македонската револуционерна борба, 23-ти октомври, ден кога пред точно 120 години во Солун е основана Внатрешната Македонска Револуционерна Организација.

ВМРО-ДПМНЕ: Имаме аманет да ја чуваме Македонија

Република - 23.10.2013

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани им го честита празникот 23 Октомври- Денот на македонската револуционерната борба. - Овој светол ден е темелот на кој што започна да се гради идејата за слободна и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Да ни е честит денот на Македонската револуционерна борба

Sky - 23.10.2013

ВМРО-ДПМНЕ на сите граѓани им го честита празникот 23 Октомври- Денот на македонската револуционерната борба. - Овој светол ден е темелот на кој што започна да се гради идејата за слободна и ...

Македонија го одбележува Денот на револуционерната борба

Република - 23.10.2013

Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. Во Собранието на Република Македонија напладне ќе биде врачена државната награда „23 Октомври“ за ...

Се одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба

Фактор - 23.10.2013

Седма година по ред, 23 Октомври е неработен ден и се празнува како државен празник односто како Денот на македонската револуционерна борба. Одбележувањето доаѓа како признание за формирањето на ...

Вељаноски: Денот на македонскиот непокор

Република - 23.10.2013

Претседателот на македонското Собрание Трајко Вељаноски денеска упати честитка до граѓаните на Република Македонија по повод 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба.

Положено цвеќе по повод Денот на македонската револуционерна борба

Точка - 23.10.2013

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски и официјална делегеција на Советот на Град Скопје, денеска /23.10.2013 година, среда/ по повод 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна ...

Денот на ВМРО-со свечености, награди и протести против затворскa казнa за новинар

Н.Македонија - 23.10.2013

Седма година по ред, 23 Октомври е неработен ден и се празнува како државен празник односто како Денот на македонската револуционерна борба. а денеска напладне ќе се одржи протест пред Музејот на ...

Македонија го одбележува Денот на револуционерната борба

Идивиди - 23.10.2013

Република Македонија денеска го одбележува 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба. Во Собранието на Република Македонија напладне ќе биде врачена државната награда „23 Октомври“ за ...

Груевски го честита Денот на македонската револуционерна борба

Канал5 - 22.10.2013

Претседателот на Владата Никола Груевски, во пресрет на големиот државен празник 23-ти Октомври – Денот на македонската револуционерна борба, упати честитка.

Општина Велес одбележа 120 години на македонската револуционерна борба

Канал5 - 22.10.2013

Општина Велес денеска со Свечена академија во салата „Бели Мугри“ го одбележа претстојниот празник 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба, кој годинава е во знакот на 120 годишниот ...

Груевски: Нашата борба е за богата Македонија

Press24 - 22.10.2013

Почитувани сограѓани, Почитувани членови на македонската дијаспора ширум светот, Пред нас е чествувањето на големиот празник, денот кога е формирана Македонската Револуционерна Организација, 120 ...

Груевски: Нашата борба е за богата Македонија

А1 On - 22.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, во пресрет на големиот државен празник 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба, упати честитка до граѓаните на ...

ВЕЛЕС: 120 години од македонската револуционерна борба

Телеграф - 22.10.2013

Во рамките на академијата беше проектиран и играно-документарниот филм „Јован Наумов-Алабакот“ од серијата „Тврдокорни“ Со свечена академија во салата „Бели мугри“, Општина Велес денеска го одбележа ...

Груевски го честита Денот на ВМРО на сите граѓани и на дијаспората

+инфо - 22.10.2013

Премиерот Никола Груевски упати честитка до граѓаните на Република Македонија и македонската дијаспора ширум светот во пресрет на 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба.

Честитка од премиерот Груевски по повод Денот на македонската револуционерна борба

Нетпрес - 22.10.2013

Премиерот Никола Груевски упати честитка по повод Денот на македонската револуција, 23-ти октомври. Подолу интегрално ви ја пренесуваме честитката: Почитувани членови на македонската дијаспора ширум ...

Иванов: Пред 120 години почна да се шири идејата за сопствена држава

+инфо - 22.10.2013

Македонскиот претседател, Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на државниот празник 23 Oктомври - Ден на македонската револуционерна борба, упати честитка до граѓаните.

Иванов со честитка по повод Денот на македонската револуционерна борба

Нетпрес - 22.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на државниот празник 23-ти октомври - Ден на македонската револуционерна борба, упати честитка до граѓаните на Македонија.

Утре неработен ден - еве ги сите неработни денови до крајот на годината

Press24 - 22.10.2013

Утре е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија. Како што објавува Министерството за труд и социјална политика, 23 Октомври, Денот на Македонската револуционерна борба, е неработен за ...

Општина Охрид со свеченост го одбележа Денот на македонската револуционерна борба

OhridNews - 22.10.2013

Со пригодна свеченост попладнево во општинската зграда се одбележа празникот 23 октомври, Денот на македонската револуционерна борба. Пред присутните се обрати градоначалникот Никола Бакрачески кој ...

Со свечена програма во Охрид одбележан Денот на македонската револуционерна борба

Нетпрес - 22.10.2013

Пред 23-ти октомври, Денот на Македонската револуционерна борба, Локалната самоуправа на Охрид организира низа свечености со кои им оддаде почит на визионерите, борците, хероите за ослободување и ...

Охрид го одбележа Денот на Македонската револуционерна борба

Курир - 22.10.2013

Во очи на 23.октомври, Денот на Македонската револуционерна борба, локалната самоуправа на општина Охрид организира низа свечености со кои им оддаде почит на визионерите, борците, хероите за ...

Иванов: Македонскиот народ е еден и единствен

Курир - 22.10.2013

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на државниот празник 23 Oктомври - Ден на македонската револуционерна борба, упати честитка до граѓаните на Република ...

Груевски: Се бориме за богата Македонија

Република - 22.10.2013

(Интегрален текст од честитката на Премиерот Никола Груевски по повод 23 окотмври, Денот на револуционерната борба) Почитувани сограѓани, Почитувани членови на македонската дијаспора ширум светот, ...

Премиерот Груевски со честитка за Денот на македонската револуционерна борба

Денешен - 22.10.2013

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, во пресрет на големиот државен празник 23 Октомври, Денот на македонската револуционерна борба, упати честитка до граѓаните на ...

Иванов со честитка по повод Денот на македонската револуционерна борба

Точка - 22.10.2013

Претседателот Ѓорге Иванов, по повод одбележувањето на државниот празник 23-ти октомври - Ден на македонската револуционерна борба, упати честитка до граѓаните на Македонија.

Со свечена програма во Охрид одбележан Денот на македонската револуционерна борба

Точка - 22.10.2013

Пред 23-ти октомври, Денот на Македонската револуционерна борба, Локалната самоуправа на Охрид организира низа свечености со кои им оддаде почит на визионерите, борците, хероите за ослободување и ...