TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ова е веќе срамота: Нема крај на глумата на Роналдо (ВИДЕО)

Спортклуб - 24.09.2017

Шест кола поминаа, а Кристијано Роналдо уште не се запишал во листата на стрелците во Ла Лига. Се разбира, тука е суспензијата од четири натпревари, но и против Бетис и Алавес, Португалецот не успеа да го најде патот до мрежата иако упати вкупно 18 ...

Има вкус, но и пари: Колку го платил Роналдо свршеничкиот прстен? ВИДЕО

Слободен Печат - 24.09.2017

Фудбалерот на Реал Кристијано Роналдо минатиот викенд бил во Лисабон каде што со девојката Џорџина Родригез го бодрел својот некогашен клуб, Спортинг. Вљубената двојка го следела натпреварот од свечената ложа на стадионот на Спортинг, а нивната ...

Роналдо сега има 18 шута и НУЛА голови

SportMedia - 24.09.2017

Најдобриот играч на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо уште не се запишал во листата на стелци во Примера дивисион сезонава, иако веќе се игра шестото коло. Португалецот беше казнет четири меча поради црвениот картон против Барселона, во Суперкупот на ...

„Машината“ престана да постигнува голови: Роналдо очаен поради преголемиот број промашувања

Спортклуб - 24.09.2017

Кристијано Роналдо постави еден куп голгетерски рекорди во последните години, но одамна немал полош старт на сезоната во Реал Мадрид како оваа. Официјално најдобриот фудбалер на светот од шест натпревари оваа сезона, поради суспензијата настапи само ...

Роналдо ја запроси Џорџина со прстен од 200.000 евра

Вечер Прес - 24.09.2017

Најголемата фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо знае како да привлече големо внимание и надвор од зелениот терен. Во фокусот на вниманието кај седмата сила, поточно кај папараците деновиве беше неговиот љубовен живот, односно прстенот на раката на ...

Дијамантски прстен вреден цело богатство- Еве колку пари Роналдо дал за запросувањето (ФОТО)

Вистина.мк - 24.09.2017

Доколку судиме според најновите информации во светските медиуми тогаш фудбалерот Кристијано Роналдо ја запросил својата девојка Георгина Родригез. Девојката на Роналдо за прв пат беше забележана со вереничкиот прстен за време на натпреварот помеѓу ...

Дијамантски прстен вреден цело богатство- Еве колку пари Роналдо дал за запросувањето (ФОТО)

Курир - 23.09.2017

Доколку судиме според најновите информации во светските медиуми тогаш фудбалерот Кристијано Роналдо ја запросил својата девојка Георгина Родригез. Девојката на Роналдо за прв пат беше забележана со вереничкиот прстен за време на натпреварот помеѓу ...

Колку чини прстенот кој Роналдо ѝ го купи на Георгина - вртоглава сум

Press24 - 23.09.2017

Георгина и Роналдо во последно време се најпознатиот пар, кој привлекува огромно внимание од медиумите. Сите ги интересира нивната приватност и интима. Пред неколку дена Роналдо и Георгина беа во Португалија каде присуствуваа на натпреварот помеѓу ...

Дијамантски прстен вреден цело богатство- Еве колку пари Роналдо дал за запросувањето

Сител - 23.09.2017

Доколку судиме според најновите информации во светските медиуми тогаш фудбалерот Кристијано Роналдо ја запросил својата девојка Георгина Родригез. Девојката на Роналдо за прв пат беше забележана со вереничкиот прстен за време на натпреварот помеѓу ...

Роналдо не штеди: За Георгина поклон од 200.000 евра (фото)

Таратур - 23.09.2017

Најновите фотографии од Кристиано Роналдо и неговата девојка Георгина предизвикаа големо внимание во медиумите. Пред неколку дена Роналдо и Георгина беа во Португалија и присуствуваа на натпреварот помеѓу Спортинг и Тондела, а тоа што го привлече ...

(ФОТО) Роналдо и купи прстен од 200 илјади евра на  Георгина

Репортер - 23.09.2017

Пред неколку дена Роналдо и Георгина беа во Португалија каде присуствуваа на натпреварот помеѓу Спортинг и Тондела, а тоа што го привлече вниманието на јавноста е огромниот прстен на раката од шпанската манекенка.

Роналдо ѝ купил веренички прстен на Георгина - вреден 200.000 евра? (ФОТО)

Sport 1 - 23.09.2017

Сѐ погласни се гласините дека Кристијано Роналдо и неговата девојка Георгина се свршиле, а аргументацијата стигна преку фотографија. Бидејќи имаше суспензија од пет натпревари во Ла Лига, Роналдо се врати во Португалија за семејни активности, а тоа ...

Колку чини прстенот кој Роналдо ѝ го купи на Георгина?

Република - 23.09.2017

Георгина и Роналдо во последно време се најпознатиот пар, кој привлекува огромно внимание од медиумите. Сите ги интересира нивната приватност и интима. Пред неколку дена Роналдо и Георгина беа во Португалија каде присуствуваа на натпреварот помеѓу ...

ФИФА: Роналдо, Меси и Нејмар во трка за „Најдобар за 2017“

24 Вести - 22.09.2017

Познати се тројцата финалисти за наградата „The Best“, која ќе му биде доделена на најдобриот светски фудбалер за 2017-та. Во трка, како по обичај, се Лионел Меси и Кристијано Ронално, но оваа година конците ќе ги замеша и Нејмар.

Роналдо, Меси и Нејмар во трка за наградата „The Best“

24Фудбал - 22.09.2017

Светската фудбалска федерација (ФИФА) втора година по ред ќе го врачи признанието за најдобар играч во светот по горе споменатата награда. Минатата година наградата отиде во рацете на првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо, а тогаш тој крај ...

Познати тројцата финалисти за ФИФА наградата, фановите изненадени од едниот кандидат

Дерби - 22.09.2017

На посебна церемонија одржана во Лондон, ФИФА денеска ги соопшти имињата на фудбалерите и тренерите кои ќе бидат финалисти во изборот за најдобрите на фудбалската сцена и добитниците на признанието „The Best“ за 2017 година.

Нејмар, Меси и Роналдо во конкуренција за наградата „The Best“

Слободен Печат - 22.09.2017

ФИФА ги откри трите финалисти за наградата „THE BEST“, која втора година по ред ја организира оваа организација. За најдобар фудбалер во конкуренција влегоа Нејмар (ПСЖ и Бразил), Кристијано Роналдо (Реал Мадрид и Португалија) и Лионел Меси ...

Кој ќе биде најдобар за 2017? – Во трка се Роналдо, Меси и Нејмар

Sport M - 22.09.2017

Роналдо и Меси и оваа година се главни фаворити за престижната наградата, сепак, тука е Бразилецот Нејмар, кој за цел има да ја прекине нивната доминација и за прв пат да се круниса во најдобар светски фудбалер.

Роналдо не штеди: За Георгина поклон од 200.000 евра (фото)

Спортски - 22.09.2017

Најновите фотографии од Кристиано Роналдо и неговата девојка Георгина предизвикаа големо внимание во медиумите. Пред неколку дена Роналдо и Георгина беа во Португалија и присуствуваа на натпреварот помеѓу Спортинг и Тондела, а тоа што го привлече ...

Везе и на 37 години: Роналдињо растура во футсал

Таратур - 22.09.2017

Роналдињо и понатаму продолжува да ги воодушевува љубителте на фудбалот ширум светот, но овој пат на футсал терените. Иако веќе четири години не игра професионален фудбал и има 37 години, славниот Бразилецот воодушевува каде и да се појави – овој ...

Во трка за наградата „The Best“ се јавуваат Роналдо, Меси и Нејмар!

ЗаЗабава - 22.09.2017

Минатата година беше и повеќе од успешна за првата ѕвезда на Реал Мадрид, Кристиано Роналдо, а тогаш тој крај себе имаше блескава сезона, ја освои Лигата на шампионите, го подигна победничкиот пехар и настапи на Европското првенство со својата ...

ФИФА ги откри трите финалисти за наградата „THE BEST“

Gol.mk - 22.09.2017

Светската куќа на фудбалот ги откри трите финалисти за наградата „THE BEST“. Оваа церемонија втора година по ред ја организира ФИФА, независно од „Златната топка“, која останува во организацијата на „Франс фудбал“.

Роналдо, Меси и Нејмар, финалисти за наградата „The Best”

Екипа - 22.09.2017

ФИФА на свечена церемонија во Лондон ја објави скратената листа од тројца финалисти за наградата „The Best” што ќе му биде доделена на најдобриот светски фудбалер за 2017 година. Изборот на финалистите е очекуван, па покрај вообичаените Кристијано ...

ФИФА ги избра тројцата финалисти за изборот за најдобар играч на светот!

Спортклуб - 22.09.2017

Светската фудбалска организација (ФИФА) денеска на свечена церемонија во Лондон ги објави финалистите за изборот на најдобар играч во светот за 2017. година. Очекувано, без никакви изненадувања, победникот ќе се бара помеѓу Кристијано Роналдо, ...

Роналдо, Меси, Нејмар се во трката за најдобар според ФИФА

SportMedia - 22.09.2017

Кристијано Роналдо, Лионел Меси и Нејмар, се тројцата играчи кои се најдоа во потесниот избор на светската фудбалска федерација, за најдобар фудбалер во 2017 година. ФИФА уште сега го скрати списокот на тројцата најдобри, а оечкувано е што во ...

ФИФА го скрати списокот: Ова се најдобрите кои влегоа во потесниот круг

Спортски - 22.09.2017

Веројатно и беше очекувано… Светската куќа на фудбалот (ФИФА) на свечената церемонија во Лондон денес ја објави скратената листа на кандидати за играч на годината за 2017 година! Според очекувањата, немаше апсолутно никакви изненадување, па така ...

Ова се играчите номинирани за „The BEST“ наградата на ФИФА

СуперСпорт - 22.09.2017

ФИФА втора година по ред ќе го додели признанието за најдобар фудбалер на светот. Вакво признание доделува и „Франс Фудбал“ и треба да се каже дека овие две награди се независни една од друга.

Роналдо, Меси и Нејмар се најдобрите

Република - 22.09.2017

Португалецот Кристијано Роналдо, Аргентинецот Лионел Меси и Бразилецот Нејмар се на листата на тројца фудбалери кои влегуваат во најтесниот избор за најдобар играч според Светската фудбалска федерација (ФИФА) Роналдо освои трофеи со Реал во Ла лига ...

Со магичен потег Роналдињо ги полуде фановите во Индија

Сител - 21.09.2017

Овој гол ме враќа во детството кога научив навистина многу за футсалот. Голот го посветувам на семејството Еспиноза, поготово на мојот прв футсал тренер кој ме научи многу работи, Клеон Еспиноза, напиша Роналдињо.

(Видео) Шоу на Роналдињо: Бразилецот и понатаму има магија во нозете

Спортклуб - 21.09.2017

Формата е минлива, класата е вечна… Роналдињо и понатаму продолжува да ги воодушевува сите фудбалски вљубеници. Сега тоа не е на фудбалските терени, туку онаму каде што ги имаше првите контакти со топката, на футсал терените.

Неверојатниот Роналдињо продолжува да ги воодушевува фановите! (ВИДЕО)

24Фудбал - 21.09.2017

Поранешниот фудбалер на Барселона изведе еден фантастичен потег по кој „настрада“ противничкиот голман. Роналдињо изведе прекрасна мајсторија на натпревар од еден футсал куп кој се игра во Индија.

Роналдо зад своето име запиша и негативен рекорд

24Фудбал - 21.09.2017

Португалецот по лошо ќе го памети мечот со Бетис и враќањето по петте меча суспензија. Бранителот на титулата во Ла Лига, тимот на Реал Мадрид синоќа забележа шокирачки, барем според многумина, пораз од Бетис пред својата публика, а голот за триумф ...

Роналдо го собори сопствениот лош рекорд

Кајгана - 21.09.2017

Кристијано Роналдо, еден од најдобрите фудбалери на светот, постави незавиден рекорд на неговото враќање на теренот, откако беше суспендиран од пет натпревари во сите шпански натпреварувања.

Големиот мајстор во нова акција: Роналдињо со луцудни потези ја збудале публиката во Индија (Видео)

Дерби - 21.09.2017

Големиот мајстор, бразилскиот волшебник Роналдињо Гаучо уште една покажа дел од својот голем репертоар на елегантни потези со тоа што овој пат тоа го направи на футсал меч од Премиер лигата на Индија.

(Видео) Роналдо повторно сруши рекорд, но овој пат НЕГАТИВЕН!

Спортски - 21.09.2017

Најдорбриот фудбалер во светот Кристиано Роналдо нема по добро да го памети натпреварот во кој се врати после пет натпревари суспензија во шпанскиот фудбал. Португалецот во натпреварот против Барселона од шпанскиот Суперкуп заработи суспензија од ...

Мајсторот останува мајстор: Со магичен потег Роналдињо ги полуде фановите во Индија (ВИДЕО)

Курир - 21.09.2017

Овој гол ме враќа во детството кога научив навистина многу за футсалот. Голот го посветувам на семејството Еспиноза, поготово на мојот прв футсал тренер кој ме научи многу работи, Клеон Еспиноза, напиша Роналдињо.

Интернетот гори: Погледнете што прави Роналдињо на 37 години!

Спортски - 21.09.2017

Роналдињо и понатаму продолжува да ги воодушевува љубителте на фудбалот ширум светот, но овој пат на футсал терените. Иако веќе четири години не игра професионален фудбал и има 37 години, славниот Бразилецот воодушевува каде и да се појави – овој ...

Роналдињо има уште „магии“, ги покажува во Индија (Видео)

SportMedia - 21.09.2017

Некогашниот најдобар фудбалер во светот, Бразилецот Роналдињо уште е активен со топката. Тој игра на футсал турнири, а моментно е во Индија. Иако има 37 години, тој е незадржлив за противниците.

Голема трка е пред Роналдо, Меси веќе има девет гола предност...

Н.Македонија - 21.09.2017

Роналдо, по пет меча пауза, синоќа се врати во голгетерската трка со Меси, а дуелот со Бетис беше шанса и да му помогне на тимот да го собори 54-годишниот тимски рекорд на Сантос Кристијано Роналдо синоќа го одигра само првиот меч сезонава за Реал ...

Роналдо ја запроси Георгина?

Сител - 20.09.2017

Кристијано Роналдо и Георгина Родригез од трибините заедно го проследија фудбалскиот натпревар помеѓу Спортинг и Тондела кој се одржа во Лисабон, Португалија. На папараци фотографиите, може да се забележи блескав дијамантски прстен на раката на ...

Прстен заблеска на нејзината рака – Роналдо ја запроси Георгина? (ФОТО)

Курир - 20.09.2017

Кристијано Роналдо и Георгина Родригез од трибините заедно го проследија фудбалскиот натпревар помеѓу Спортинг и Тондела кој се одржа во Лисабон, Португалија. На папараци фотографиите, може да се забележи блескав дијамантски прстен на раката на ...

Џорџина Родригез со дијамантски прстен поттикна гласини дека Роналдо ја запросил

Црнобело - 20.09.2017

Роналдо го очекува првото заедничко дете со неговата девојка Џорџина, а фановите почнаа да шират гласини дека фудбалерот ја запросил. Парот викендов проследил фудбалски натпревар во Лисабон, но нешто им „заблеска“ во очи на сите кои ги видоа на ...

Блеска прстен на нејзината рака: Роналдо ја запроси Георгина?

Пулс24 - 20.09.2017

Кристијано Роналдо и Георгина Родригез од трибините заедно го проследија фудбалскиот натпревар помеѓу Спортинг и Тондела кој се одржа во Лисабон, Португалија. На папараци фотографиите, може да се забележи блескав дијамантски прстен на раката на ...

Неа и оди од рака тоа што на другите убавици не им одеше. Најпознатиот спортист ја запроси својата девојка!

Точка - 20.09.2017

Ако може да им се поверува на гласините кои кружат моментално низ медиумите, тогаш славниот фудбалер Кристијано Роналдо конечно ја запросил својата девојка, Џорџина Родригез. Парот е заедно веќе година дена, а идната невеста има само 22 години.

Роналдо ја запроси бремената Џорџина?

ТВ21 - 19.09.2017

Фоторепортерите успејаа да „уловот“ блескав скапоцен прстен на раката на Џорџина Родригез, девојка на Кристијано Роналдо, и тој факт ја заинтригира јавноста, дали познатиот фудбалер ја побарал за жена.

Прстен заблеска на нејзината рака - Роналдо ја запроси Џорџина?

Press24 - 19.09.2017

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез од трибините заедно го проследија фудбалскиот натпревар помеѓу Спортинг и Тондела кој се одржа во Лисабон, Португалија. На папараци фотографиите, може да се забележи блескав дијамантски прстен на раката на ...

Неверојатно: Тоа што Роналдо го направи за една сезона, Меси за само 4 меча!

Спортски - 19.09.2017

Кога Лео Меси во 2012 година ја освои четвртата „Златна Топка“, Жозе Мурињо се восхитуваше на неговата супериорност, но истакна дека разликата помеѓу Аргентинецот и Роналдо не е толку голема.

Роналдо открива и става крај на сагата: Не постои ривалство со Меси, тој ми е другар…

Спортски - 18.09.2017

Повикувајќи се на Дон Балон, Кристијано Роналдо опсесивно е насочен и оваа година на индивидуално ниво го надмине Лео Меси, иако заостанува сезоната зад Аргентинецот во Шпанија. Петте натпревари суспензија го одвоија Португалецот од теренот, а и ...

Како завршиле: Шест играчи кои биле споредувани со Роналдињо (Видео)

Дерби - 18.09.2017

Сите оние кои ги пратат фудбалските случувања многу добро знаат кој е Роналдињо, волшебникот од Порто Алегре кој со своите потези, магии просто ги тераше луѓето да му аплаудираат, дури и противничките играчи и навивачи.

Меси за четири натпревари подобар отколку Роналдо за цела сезона

Спортклуб - 18.09.2017

Кристијано Роналдо е пред својата петта Златна топка во кариерата. Јасно е зашто: со Реал ја освои Лигата на шампионите и Ла Лига, а самиот беше најдобар стрелец во елитното европско натпреварување.