TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВМРО-ДПМНЕ прославува 24 години од основањето

24 Вести - 15.06.2014

На 17 јуни се навршуваат 24 години од основањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ, како наследничка на историското ВМРО. Денеска партијата организира свеченост по повод нејзиното основање.

Груевски: Во овие 24 години ВМРО-ДПМНЕ остана нерасклинлив дел од народот

Канал5 - 15.06.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски денеска истакна дека најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, кој е нејзина најголема сила, и оти ...

Груевски на партиска прослава: „нашата сила е во народот“

Телма - 15.06.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски денеска истакна дека најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, кој е нејзина најголема сила, и оти ...

ВМРО-ДПМНЕ прославува 24-годишнина од основањето

Deutsche Welle - 15.06.2014

По повод 24-годишнината од основањето на ВМРО-ДПМНЕ, претседателот на партијата и премиер на Македонија Никола Груевски имаше обраќање пред своите сопартијци.

СДСМ: За ваква Македонија не се бореле основачите на ВМРО

Телма - 15.06.2014

Колку Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ не го почитуваат својот народ, покажува нивната дрскост фалсификуваната волја на граѓаните да ја наречат доверба. Последната победа на ВМРО-ДПМНЕ е триумф на ...

ВМРО-ДПМНЕ прославува 24 години од основањето

Канал5 - 15.06.2014

На 17 јуни се навршуваат 24 години од основањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ, како наследничка на историското ВМРО. Денеска партијата организира свеченост по повод нејзиното основање.

ВМРО-ДПМНЕ го прослави 24 роденден

24 Вести - 15.06.2014

Со прием во Mузејот на современа уметност во Скопје, ВМРО-ДПМНЕ ја прослави 24 –годишнината од основањето на партијата. Тортата, традиционално, ја пресече претседателот на партијата, Никола Груевски.

Груевски на 24 роденден на ВМРО ДПМНЕ: Народот е нашата сила, а идејата наш двигател

Канал5 - 15.06.2014

Народот е нашата сила а идејата нашиот двигател. Под ова мото ВМРО-ДПМНЕ го прослави 24 тиот роденден. ВМРО-ДПМНЕ има план како да ја развива Македонија за таа да биде посилна, а нејзините граѓани да ...

ФОТО: ВМРО-ДПМНЕ го прослави роденденот со гала прием

Утрински - 15.06.2014

„Народот е нашата енергија, нашите успеси се заеднички, а кога се заеднички успесите - тие се и поголеми“, порача денеска Никола Груевски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ на прославата на 24 роденден на ...

Груевски: Порано успехот ни го мереа со СДСМ, сега не мерат со нас самите

Вест - 15.06.2014

Порано, во 2006 година, успесите ги мереа со претходните гарнитури на СДСМ, но сега не мерат со нас самите и затоа стандардите мора постојано да растат, зошто народот е наш двигател", рече лидерот на ...

(ФОТО) Груевски: 24 години ВМРО-ДПМНЕ е нераскинлив дел од народот

Нетпрес - 15.06.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски, на 24 роденден на партијата истакна ВМРО-ДПМНЕ истакна дека најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ 24 години е нераскинлив дел од народот (ФОТО)

Курир - 15.06.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски на прославата на денешниот роденден на партијата истакна дека најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, ...

ВМРО-ДПМНЕ прославува 24 години од основањето

Телеграф - 15.06.2014

ВМРО-ДПМНЕ, како наследник на историското ВМРО, како што се наведува во историјатот на партијата, секогаш беше на првата линија во борбата за демократско етаблирање на Република Македонија На 17 јуни ...

ВМРО ДПМНЕ го прослави роденденот

Р.С.Европа - 15.06.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски денеска истакна дека најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, кој е нејзина најголема сила, и оти ...

СДСМ: Дрскост е фалсификуваната волја на граѓаните да ја наречат доверба

А1 On - 15.06.2014

Колку Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ не го почитуваат својот народ, покажува нивната дрскост фалсификуваната волја на граѓаните да ја наречат доверба, велат од СДСМ.

ВМРО-ДПМНЕ слави 24 години од основањето

Нетпрес - 15.06.2014

На 17 јуни се навршуваат 24 години од основањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ, како наследничка на историското ВМРО. Денеска партијата организира свеченост по повод нејзиното основање.

ВМРО-ДПМНЕ прославува 24 години од основањето

А1 On - 15.06.2014

На 17 јуни се навршуваат 24 години од основањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ, како наследничка на историското ВМРО. Денеска партијата организира свеченост по повод нејзиното основање.

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ 24 години е нераскинлив дел од народот (ФОТО)

МКД - 15.06.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски на прославата на денешниот роденден на партијата истакна дека најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, ...

ВМРО-ДПМНЕ прославува 24 години од основањето

Алфа - 15.06.2014

На 17 јуни се навршуваат 24 години од основањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ, како наследничка на историското ВМРО. Денеска партијата организира свеченост по повод нејзиното основање.

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе го прослави 24. роденден

Press24 - 15.06.2014

На 17. јуни се навршуваат 24 години од основањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ. По тој повод, партијата денеска организира свеченост. Првиот чекор во создавањето на ВМРО, го направија група македонски ...

ФОТО: Премиерот Груевски ја пресече тортата

Press24 - 15.06.2014

Партијата ВМРО-ДПМНЕ денеска одбележува 24 години од нејзиното основање. Погледнете каква е атмосферата на ...

ВМРО ДПМНЕ слави 24 години од основањето

Нова ТВ - 15.06.2014

На 17 јуни ВМРО ДПМНЕ ќе обележи 24 години од основањето на партијата, а по овој повод денеска партијата организира свеченост. ВМРО-ДПМНЕ, како наследник на историското ВМРО, како што се наведува во ...

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ остана нераскинлив дел од народот

Press24 - 15.06.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски денеска истакна дека најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, кој е нејзина најголема сила, и оти ...

Груевски: Во овие 24 години ВМРО-ДПМНЕ остана нерасклинлив дел од народот

А1 On - 15.06.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски денеска истакна дека најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, кој е нејзина најголема сила, и оти ...

ФОТО: Погледнете ја атмосферата на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 15.06.2014

Владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ; денеска одбележа 24 години од нејзиниото основање. На прославатасвое обраќање имаше премиерот Никола Груевски. Деталите прочитајте ги ...

ВМРО-ДПМНЕ прославува 24 години од основањето

Курир - 15.06.2014

На 17 јуни се навршуваат 24 години од основањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ, како наследничка на историското ВМРО. Денеска партијата организира свеченост по повод нејзиното основање.

Груевски: Во овие 24 години ВМРО-ДПМНЕ остана нерасклинлив дел од народот

Сител - 15.06.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски денеска истакна дека најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, кој е нејзина најголема сила, и оти ...

СДСМ: Груевски работи посветено само на своите милиони и оф шор фирми

+инфо - 15.06.2014

Колку Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ не го почитуваат својот народ, покажува нивната дрскост фалсификуваната волја на граѓаните да ја наречат доверба. Последната победа на ВМРО-ДПМНЕ е триумф на ...

ГРУЕВСКИ: ВМРО-ДПМНЕ има план како да ја развива Македонија

Телеграф - 15.06.2014

Дваесет и четири години подоцна, идеологијата на ВРРО-ДПМНЕ продолжува да живее и да биде основа на нашето дејствување. Добива на жар и на енергија, со многу повеќе искуство, знаење и посветеност, ...

Груевски: Нашата сила е во народот!

МРТ - 15.06.2014

Идеите во кои веруваме се двигател што не води напред. Пред 24 години на основите на старото ВМРО се издигна најсилната политичка партија ВМРО-ДПМНЕ која во идеологијата ги интегрира моралот и ...

24 години ВМРО-ДПМНЕ

Алфа - 15.06.2014

ВМРО-ДПМНЕ одбележува 24 години од основањето.Прославата се одржа во музејот на современата уметност. Претседателот на партијата и премиер, Никола Груевски, им се заблагодари на сите оние кои ...

Груевски: Успехот на ВМРО - ДПМНЕ е во нераскинливиот дел на народот

Сител - 15.06.2014

Подобар и поквалитетен живот на граѓаните, континуиран напредок на државата. Ова според премиерот Груевски е целта на најголемата политичка партија во Македонија, ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: За ваква Македонија сигурно не се бореле основачите на историското ВМРО

Либертас - 15.06.2014

Соопштение на СДСМ – реакција на говорот на Никола Груевски : Колку Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ не го почитуваат својот народ, покажува нивната дрскост фалсификуваната волја на граѓаните да ја ...

ВМРО-ДПМНЕ прославува 24 години од основањето

Република - 15.06.2014

На 17 јуни се навршуваат 24 години од основањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ, како наследничка на историското ВМРО. Денеска партијата организира свеченост по повод нејзиното основање.

Груевски: По 24 години ВМРО-ДПМНЕ добива на жар и на енергија, со повеќе искуство, знаење и посветеност

Вечер Прес - 15.06.2014

Најголемиот успех е што остана нераскинлив дел од народот Партијата има план да ја развива Македонија и да ја направи економски посилна, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер, Никола Груевски, пред ...

ВМРО-ДПМНЕ прославува 24 години од основањето

Денешен - 15.06.2014

На 17 јуни се навршуваат 24 години од основањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ, како наследничка на историското ВМРО. Денеска партијата организира свеченост по повод нејзиното основање.

ВМРО-ДПМНЕ го прослави 24 роденден, Груевски порачува дека во иднина ќе се надминуваат себеси

Либертас - 15.06.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски денеска истакна дека најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, кој е нејзина најголема сила, и оти ...

Груевски: Во овие 24 години ВМРО-ДПМНЕ остана нерасклинлив дел од народот

Денешен - 15.06.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски денеска истакна дека најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, кој е нејзина најголема сила, и оти ...

СДСМ: Колку Груевски и ДПМНЕ не го почитуваат својот народ...

Sky - 15.06.2014

Интегрален текст од денешното соопштение за јавност на СДСМ: Колку Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ не го почитуваат својот народ, покажува нивната дрскост фалсификуваната волја на граѓаните да ја ...

Со торта ВМРО-ДПМНЕ прослави 24 години постоење

Фактор - 15.06.2014

По повод 24 години постоење на владеачката партија ВМРО-ДПМНЕ денеска со торта организираше свеченост, а на 17 јуни се навршуваат 24 години од основањето на партијата.

Груевски: Во овие 24 години ВМРО-ДПМНЕ остана нерасклинлив дел од народот

Република - 15.06.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски денеска истакна дека најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, кој е нејзина најголема сила, и оти ...

ВМРО-ДПМНЕ прославува 24 години од основањето

Локално - 15.06.2014

На 17 јуни се навршуваат 24 години од основањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ, како наследничка на историското ВМРО. Денеска партијата организира свеченост по повод нејзиното основање.

ВМРО-ДПМНЕ го одбележа дваесет и четвртиот роденден

Н.Македонија - 15.06.2014

Доктор Христо Татарчев ќе каже Македонија била и си останува култ на македонскиот народ. Ќе дојдат генерации да ја видат независноста. ВМРО беше формирана да го оствари вековниот идеал на ...

ВМРО-ДПМНЕ прославува 24 години од основањето

Вистина.мк - 15.06.2014

На 17 јуни се навршуваат 24 години од основањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ, како наследничка на историското ВМРО. Денеска партијата организира свеченост по повод нејзиното основање.

Груевски: Во овие 24 години ВМРО-ДПМНЕ остана нерасклинлив дел од народот

Lider - 15.06.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски денеска истакна дека најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, кој е нејзина најголема сила, и оти ...

ВМРО-ДПМНЕ прославува 24 години од основањето

Lider - 15.06.2014

На 17 јуни се навршуваат 24 години од основањето на партијата ВМРО-ДПМНЕ, како наследничка на историското ВМРО. Денеска партијата организира свеченост по повод нејзиното основање.

Груевски: ВМРО-ДПМНЕ 24 години е нераскинлив дел од народот (ФОТО)

Вистина.мк - 15.06.2014

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и премиер Никола Груевски на прославата на денешниот роденден на партијата истакна дека најголемиот успех на партијата во овие 24 години е што остана нераскинлив дел од народот, ...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ ја одржа 23-та годишна конференција

Канал5 - 14.06.2014

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, денеска ја одржа 23-та годишна конференција. УМС на ВМРО-ДПМНЕ, како што истакна нејзиниот претседател Владимир Нелоски, е најбројната младинска организација во ...

Годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ

А1 On - 14.06.2014

Дваесет и трета годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи денеска во Универзалната сала во Скопје. Свое обраќање на годишната конференција ќе имаат претседателот на ...

Годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ

Телеграф - 14.06.2014

Свое обраќање ќе има и претседателот на партијата, Никола Груевски Дваесет и трета годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи денеска во Универзалната сала во Скопје.

Годишна конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ

Press24 - 14.06.2014

Во Универзалната сала во Скопје денеска ќе се одржи 23. годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ. На годишната конференција ќе се обратат претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола ...

Нелоски: УМС е главен фактор во креирањето и делувањето на младинската политика

Курир - 14.06.2014

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, денес во Уневрзалната сала во Скопје ја одржа 23-тата годишна конференција. УМС на ВМРО-ДПМНЕ е најбројната младинска организација во Македонија но и во регионот ...

СДСМ: Целта на Груевски е да ја држи земјата на ниво на хибриден режим

+инфо - 14.06.2014

Нервозната реакција на ВМРО-ДПМНЕ на зборот „слобода“, само потврдува дека целта на Никола Груевски е да ја држи земјата на ниво на хибриден режим, каква што оценка за прв пат се слушна за Македонија ...

Неловски: Младите знаат да препознаат вистински вредности

Нетпрес - 14.06.2014

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, денес во Уневрзалната сала во Скопје ја одржа 23-тата годишна конференција. УМС на ВМРО-ДПМНЕ е најбројната младинска организација во Македонија но и во регионот ...

СДСМ: Целта на Груевски е да Груевски е да ја држи земјата на ниво на хибриден режим

А1 On - 14.06.2014

Нервозната реакција на ВМРО-ДПМНЕ на зборот „слобода“, само потврдува дека целта на Никола Груевски е да ја држи земјата на ниво на хибриден режим, каква што оценка за прв пат се слушна за Македонија ...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ ја одржа 23-та годишна конференција

А1 On - 14.06.2014

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, денеска ја одржа 23-та годишна конференција. УМС на ВМРО-ДПМНЕ, како што истакна нејзиниот претседател Владимир Нелоски, е најбројната младинска организација во ...

УМС на ВМРО-ДПМНЕ ја одржа 23-та годишна конференција

Сител - 14.06.2014

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, денеска ја одржа 23-та годишна конференција. УМС на ВМРО-ДПМНЕ, како што истакна нејзиниот претседател Владимир Нелоски, е најбројната младинска организација во ...

23-та годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 14.06.2014

Дваесет и трета годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи денеска во Универзалната сала во Скопје. Свое обраќање на годишната конференција ќе имаат претседателот на ...

Годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес - 14.06.2014

Дваесет и трета годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи денеска во 13 часот, во Универзалната сала во Скопје. Свое обраќање на годишната конференција ќе имаат ...

Годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ

Денешен - 14.06.2014

Дваесет и трета годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи денеска во Универзалната сала во Скопје. Свое обраќање на годишната конференција ќе имаат претседателот на ...

Нелоски: УМС е главен фактор во креирањето и делувањето на младинската политика

Денешен - 14.06.2014

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, денес во Уневрзалната сала во Скопје ја одржа 23-тата годишна конференција. УМС на ВМРО-ДПМНЕ е најбројната младинска организација во Македонија но и во регионот ...

СДСМ: Целта на Груевски е да ја држи земјата на ниво на хибриден режим!

Sky - 14.06.2014

Писмена реакција на СДСМ на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ - интегрален текст: Нервозната реакција на ВМРО-ДПМНЕ на зборот “слобода“, само потврдува дека целта на Никола Груевски е да ја држи земјата на ...

23-та годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ

Вистина.мк - 14.06.2014

Дваесет и трета годишна конференција на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ќе се одржи денеска во Универзалната сала во Скопје. Свое обраќање на годишната конференција ќе имаат претседателот на ...

23. годишна конференција на УМС на ВМРО -ДПМНЕ

Lider - 14.06.2014

Денеска со почеток во 13:00 часот, во Универзалната сала во Скопје, ќе се одржи 23-та годишна конференција на Унијата на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ. Свое обраќање на годишната конференција ќе имаат ...

СДСМ:ВМРО ДПМНЕ е партија со ниски морални вредности

Нова ТВ - 13.06.2014

ВМРО-ДПМНЕ е партијата чиј претседател, Никола Груевски, се поврзува со криминал за над еден и пол милион евра пари во кеш за продажба на „Македонска банка“, се вели во соопштението на Центарот за ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е партијата чиј претседател се поврзува со милионски криминал

Либертас - 13.06.2014

Соопштение на СДСМ – писмена реакција на соопштението на ВМРО – ДПМНЕ: ВМРО-ДПМНЕ е партијата чиј претседател, Никола Груевски, се поврзува со криминал за над еден и пол милион евра пари во кеш за ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ очигледно се опседнати со Никола Груевски

Нова ТВ - 11.06.2014

Не е нормално во нивните препирки, кавги и судски процеси со било кој во државава, па и со Стевчо Јакимовски, да го обвинуваат Никола Груевски, се вели во рекацијата од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не ги расчистува препирките преку нас и Груевски

+инфо - 11.06.2014

СДСМ очигледно е опседнат со Никола Груевски и со ВМРО-ДПМНЕ. Не е нормално во нивните препирки, кавги и судски процеси со било кој во државава, па и со Стевчо Јакимовски, да го обвинуваат Никола ...

ВМРО-ДПМНЕ: Не е нормално за се да се обвинува Груевски

Локално - 11.06.2014

Не е нормално во нивните препирки, кавги и судски процеси со било кој во државава, па и со Стевчо Јакимовски, да го обвинуваат Никола Груевски, се вели во рекацијата од ВМРО-ДПМНЕ.

Димовски: Се повлекувам оти сум координатор на пратеничката група

Вест - 10.06.2014

ВМРО-ДПМНЕ на конкурс бара нов директор на Центарот за комуникации, на местото на Илија Димовски. Димовски се повлекува бидејќи ќе биде координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Парламентот.

Илија Димовски не е веќе директор на Центарот за комуникации на ВМРО ДПМНЕ

Канал5 - 10.06.2014

Илија Димовски не е веќе директор на Центарот за комуникации на ВМРО ДПМНЕ, функција што ја извршуваше од 2007 година. Димовски се повлекува од старата функција бидејќи со новиот пратенички мандат ...

ВМРО-ДПМНЕ на оглас бара замена за Илија Димовски

Утрински - 10.06.2014

ВМРО-ДПМНЕ бара нов директор на Центарот за комуникации, функција која досега ја извршиваше Илија Димовски. Тој се повлекува бидејќи ќе биде координатор на пратеничката група во Собранието.

Илија Димовски веќе нема да биде директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

МКД - 10.06.2014

Илија Димовски веќе нема да биде директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ. Димовски се повлекува од таа функција која ја извршува од 2007 година и со новиот пратенички мандат станува ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со популизам сака да ги привлече учениците и родителите

А1 On - 10.06.2014

СДСМ се обидува со популистички ставови да ги привлече симпатиите на наставниците, учениците и нивните родители. Но колку и да им е мачна оваа активност, тие знаат дека оваа реформа ВМРО-ДПМНЕ ја ...

Димовски:Се повлекувам од Директор за комуникации, заради новата функција

Нова ТВ - 10.06.2014

Директорот на комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски од идниот месец веќе нема да ја обавува оваа функција, откако беше унапреден како координатор на пратеничката група, наследувајќи ја Силвана ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ со популизам сака да ги привлече учениците и родителите

+инфо - 10.06.2014

СДСМ се обидува со популистички ставови да ги привлече симпатиите на наставниците, учениците и нивните родители. Но колку и да им е мачна оваа активност, тие знаат дека оваа реформа ВМРО-ДПМНЕ ја ...

ВМРО – ДПМНЕ: СДСМ им се додворува на учениците, родителите и наставниците

Макфакс - 10.06.2014

„Реформа со екстерното оценување ВМРО-ДПМНЕ ја направи за доброто на учениците, нивните родители и наставниците и тие тоа повеќе го ценат, отколку срамното додворување на СДСМ која со популистички ...

Илија Димовски веќе нема да биде директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Курир - 10.06.2014

Илија Димовски веќе нема да биде директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, функција што ја извршуваше од есента 2007 година. Димовски се повлекува од старата функција бидејќи со новиот ...

Илија Димовски ќе го напушти Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

+инфо - 10.06.2014

Илија Димовски веќе нема да биде директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, функција која ја извршуваше од есента 2007 година. Димовски од старата функција се повлекува бидејќи со новиот ...

ВО ЦЕНТАРОТ ЗА КОМУНИКАЦИИ: ВМРО-ДПМНЕ бара замена за Димовски

Телеграф - 10.06.2014

Тој се повлекува бидејќи ќе биде координатор на пратеничката група во Собранието ВМРО-ДПМНЕ бара нов директор на Центарот за комуникации на местото на сегашниот директор Илија Димовски .

ВМРО ДПМНЕ БАРА ЗАМЕНА ЗА ДИМОВСКИ: Нов директор на центарот за комуникации

Sky - 10.06.2014

ВМРО-ДПМНЕ бара нов директор на Центарот за комуникации. На ова место досега беше Илија Димовски, кој се повлекува бидејќи ќе биде координатор на пратеничката група во Собранието.

Илија Димовски ја напушта функцијата директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Либертас - 10.06.2014

Илија Димовски се повлекува од функцијата – директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, која ја извршуваше од есента 2007-ма. Како што вели тој, се повлекува бидејќи ќе биде координатор на ...

ВМРО ДПМНЕ на оглас бара замена за Илија Димовски

Фактор - 10.06.2014

Нов директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ бара партијата, откако актуелниот Илија Димовски најави дека ќе ја напушти функцијата затоа што во овој мандат ќе биде координатор на ...

Илија Димовски ќе го напушти Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Република - 10.06.2014

Илија Димовски веќе нема да биде директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, функција која ја извршуваше од есента 2007 година. Димовски од старата функција се повлекува бидејќи со новиот ...

Илија Димовски ја напушта функцијата директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Бриф - 10.06.2014

Илија Димовски се повлекува од функцијата директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, која ја извршуваше од есента 2007- ма. Како што вели тој, се повлекува бидејќи ќе биде координатор на ...

Илија Димовски веќе нема да биде директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

еМагазин - 10.06.2014

Димовски се повлекува од оваа функција која ја извршува од 2007 година и со новиот пратенички мандат станува координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

Илија Димовски веќе нема да биде директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Денешен - 10.06.2014

Илија Димовски веќе нема да биде директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, функција што ја извршуваше од есента 2007 година. Димовски се повлекува од старата функција бидејќи со новиот ...

Илија Димовски ќе го напушти Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Вечер Прес - 10.06.2014

Илија Димовски повеќе нема да биде директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, функција што ја извршуваше од есента 2007 година. Димовски се повлекува од старата функција бидејќи со новиот ...

Илија Димовски ја напушта партиската функција директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Локално - 10.06.2014

Илија Димовски се откажува од партиската функција директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ. Тој беше директор од есента 2007 година. Димовски изјави дека директоркото место се повлекува ...

Илија Димовски ќе го напушти Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Вистина.мк - 10.06.2014

Илија Димовски веќе нема да биде директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, функција што ја извршуваше од есента 2007 година. Димовски се повлекува од старата функција бидејќи со новиот ...

Илија Димовски веќе нема да биде директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Lider - 10.06.2014

Илија Димовски веќе нема да биде директор на Центарот за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ, функција што ја извршуваше од есента 2007 година. Димовски се повлекува од старата функција бидејќи со новиот ...

Нова влада: Староседелци ќе раководат од „Илинденска“ број два

Deutsche Welle - 09.06.2014

Во стариот состав на министри во новата влада, дел од аналитичарите гледаат непроменливост во досегашната технологијата на владеење, а други потврда за стабилизирањето на раководната структура на ...

Нова влада: Kалабалак од староседелци или знак за стабилна структура?

Либертас - 09.06.2014

„Kалабалак влада на староседелци и ‘девојки за сѐ’. Вака Рамадан Рамадани, аналитичар од Нисма Институтот во Скопје, го коментира составот на новата Влада на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ.