TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И покрај поразот кошаркарите наградени со аплауз

Телма - 18.09.2011

На Плоштадот во Скопје до последната секунда се навиваше во еден ритам, во еден глас. Големината на нашите навивачи е што ја имаат таа уникатност, и покрај поразот од Русија, да ги награди ...

Над 400 македонски навивачи на натпреварот со Русија

Вечер - 18.09.2011

Македонските навивачи кои допатуваа во Литванија за последните два натпревари на кошаркарската репрезентација на европското првенство,конечно се заедно.

Фантастична атмосфера во навивачката зона во Каунас

МРТ - 18.09.2011

Неколку стотини македонски навивачи приредија вистинско шоу во навивачката зона во литванскиот град Каунас неколку часа пред мечот за третото место на Европското првенство (ЕП) против Русија.

Навивачите во Каунас не им дозволуваат на кошаркарите да заминат со наведнати глави

Канал5 - 18.09.2011

Нашите кошаркари со разочарување го напуштија теренот, останаа долго на паркетот и им отпоздравуваа на навивачите кои пак не им дозволуваат да им бидат наведнати главите.

Фото на неделата - Успех

Вест - 17.09.2011

КАУНАС - Македонските репрезентативци се радуваат по победата над домаќинот Литванија во средата со која се пласираа во најдобрата четворка на Европското првенство во кошарка и влегоа во македонската ...

Навивачите биле ризик за безбедноста на летот

Вест - 17.09.2011

По информациите за меѓусебната тепачка на македонските навивачи во авионот на летот од Скопје за Каунас, пред кошаркарскиот натпревар со Литванија, на барање на "Вест" се огласи и компанијата "Фри ...

Еден авион го пропушти мечот со Шпанија

Вест - 17.09.2011

Владата на вкупно 405 граѓани на Македонија со три-чартер лета им овозможи да присуствуваат на вчерашниот и на натпреварот в недела на македонската кошаркарска репрезентација на Европското првенство ...

Што друго ако не кошарка

Утрински - 17.09.2011

Што друго ако не кошарката прилега на овие страници на „Утрински Весник“ со кои одбележуваме уште една завршена седмица? Овојпат бурна седмица но не заради политички случувања туку заради спортски ...

Најсреќниот повик во два часот наутро

Утрински - 17.09.2011

од нашиот известувач КАУНАС - „Добро утро!. Се јавуваме од Владата. Летот за Каунас е поместен од 10 ч. за 8,30 ч. изутрина. Се извинуваме што ве вознемиривме“.

Славата не се краде

Утрински - 17.09.2011

Добро бе момци, бидува ли најголемиот успех на македонскиот екипен спорт да се обидувате да го засенувате со глупости? Оставете не' да се радуваме, да пишуваме само убави работи, да се натпреваруваме ...

Македонците и Шпанците се побратимија

Дневник - 17.09.2011

Во фан-зоната, која се наоѓа на стотина метри од арената во Каунас, Македонците и Шпанците, кои ги имаше по стотина, заедно се сликаа и освен насмевки и понекоја симпатична провокација, немаше ...

ФОТО: На Шпанците им зададовме мака

Дневник - 17.09.2011

Без наведнати глави, со спортски поздрав до кошаркарите на противникот Шпанија и аплауз за поддршката од нашите навивачи во салата во Каунас, македонката кошаркарска репрезентација го напушти теренот ...

ФОТО: Поразот не го скрши навивачкиот дух

Дневник - 17.09.2011

И покрај поразот од репрезентацијата на Шпанија, не спласна навивачкиот дух кај илјадниците навивачи кои денеска се собраа на плоштадите низ земјава да ја поддржат нашата репрезентација.

Oдиме на бронза

Н.Македонија - 17.09.2011

„Црвената фурија“ сепак беше пресилна за „македонските лавови“, кои и во полуфиналето на ЕП изгинаа на паркетот, но тоа беше доволно само за пораз со 80-92 „Црвената фурија“ сепак беше пресилна за ...

Македонските кошаркари со поддршка од нивните најблиски

Н.Македонија - 17.09.2011

Македонската репрезентација на денешниот натпревар против Шпанија ја имаше поддршката од своите најблиски роднини и пријатели Тие заедно со новинарите и со неколку десетици естрадни ѕвезди и ...

Фан зоната во Каунас - место каде навивачите слават и тагуваат заедно

МРТ - 17.09.2011

Навивачи на различни репрезентации, облечени во дресови, обвиени со знамиња од земјата од која доаѓаат во изминатите денови ги слават победите, но и заедно тагуваат во фан зоната близу арената каде ...

Фан зоната во Каунас - место каде навивачите слават и тагуваат заедно

Сител - 17.09.2011

Навивачи на различни репрезентации, облечени во дресови, обвиени со знамиња од земјата од која доаѓаат во изминатите денови ги слават победите, но и заедно тагуваат во фан зоната близу арената каде ...

Македонските навивачи во Литванија "извисија" за хотел, превоз и карти!

Press24 - 17.09.2011

Дел од македонските навивачи во Литванија не беа сместени се до 4 часот утринава. Наместо во Каунас хотел добија во Вилнус, на 105 километри или час и 25 минути оддалеченост од местото на случувањата.

Топлес навивачка

Оn.net - 16.09.2011

Нема многу навивачи од понежниот пол по стадионите низ светот, ама таму каде што ги има се навистина страствени ...

Навивачите се испотепале во авионот

Вест - 16.09.2011

Групата се мавала меѓусебно ги тресела седиштата, скокала по подот, а неколкумина пијани навивачи мавале по стаклата. Поради тоа капетанот на авионот на враќање одбил да ги качи за назад Десетина ...

Навивачки „егзибиции“ и еуфорија

Утрински - 16.09.2011

oд нашиот известувач КАУНАС - Од Литванија понесов незаборавни импресии. За дел од нив се погрижија сопатниците во авионот за Каунас, а за другиот дел македонските и литванските кошаркари во мечот за ...

Еуфорија пред мечот Македонија - Шпанија

Телма - 16.09.2011

Празник на спортот, празник на кошарката. Развиорени македонски знамиња на сите страни. Навивачки песни ечат низ целиот град.

Навивај за Македонија и за твоето здравје!

Mnogoo - 16.09.2011

Во пресрет на денешниот натпревар на македонската кошаркарска репрезентација со Шпанија ви предложуваме да се подготвите за навивање, не само поради натпреварувачкиот или националниот дух, туку ...

Двесте Македонци надвикаа 15.000 Литванци

Н.Македонија - 16.09.2011

Денеска во полуфиналето се очекува неколку илјади да ја бодрат Македонија на мечот со Шпанија За победата во четврт-финалето на македонската кошаркарска репрезентација свој придонес дадоа и околу 200 ...

Специјалци ги пречекаа навивачите во Каунас

Дневник - 16.09.2011

Припадници на специјални единици за обезбедување ги пречекаа неколкуте стотици македонски навивачи што пристигнаа во Каунас со специјални чартер-летови да ги бодрат најдобрите македонски кошаркари.

Фотогалерија: Македонските навивачи во Каунас

Дневник - 16.09.2011

Неколку стотици навивачи се очекува да ја бодрат македонската репрезентација на мечот со Шпанија. Дел од нив веќе пристигнаа на аеродромот во Каунас.

Македонските навивачи пристигнаа во Каунас

Дневник - 16.09.2011

Припадници на специјални единици за обезбедување ги пречекаа неколкуте стотици македонски навивачи што пристигнаа во Каунас со специјални чартер-летови да ги бодрат најдобрите македонски кошаркари.

Навивачите нема да стигнат навреме во Каунас

Дневник - 16.09.2011

Околу 150 навивачи кои заминаа со еден од чартер летовите од Скопје за Каунас, нема да стигнат навреме на натпреварот. Наместо во 10 часот утринава, последниот од предвидените три авиони, полета дури ...

Навивачки автобус - Заедно победуваме

БркајРабота - 16.09.2011

Вака се бодри нашата репрезентација. Погледнете ги фотографиите од навивачкиот автобус коишто се преземени од официјалната фејсбук страна на ...

Илјадници навивачи на плоштадот „Македонија“

Дневник - 16.09.2011

Навивачи со знамиња, тапани, труби, облечени и обоени во боите на нашата земја на плоштадот Македонија во Скопје навиваат за македонската репрезентација.

405 македонски навивачи во Литванија

Алфа - 16.09.2011

405 македонски граѓани тргнаа кон Литванија. Навивачи, среќни добитници на лотаријата, членови на семејствата на кошаркарите, спортски работници и естрадни ѕвезди- ќе ги бодрат кошаркарите, и вечерва ...

Македонската навивачка експедиција пристига во Литванија

Сител - 16.09.2011

Нешто повеќе од 300 навивачи веќе пристигнаа во Каунас за да ја бодрат македонската кошаркарска репрезентација во мечот против Шпанија.

Порака од навивачите: Не сме разочарани, нашите кошаркари се златни момци!

Канал5 - 16.09.2011

Нема разочарување или паднат дух меѓу илјадниците навивачи кои излегоа на плоштадите да го следат натпреварот Македонија Шпанија.И да е Русија и да е Франција во недела ќе изгубат - велат навивачите ...

Навивачите од Скопје нема да стигнат на натпреварот Македонија – Шпанија

Точка - 16.09.2011

Македонските навивачи кои вчера преку лотарија организирана од страна на Владата добија чартер лет до Литванија за денешниот натпревар на нашата кошаркарска репрезентација со Шпанија, нема да стигнат ...

Македонската навивачка експедиција пристига во Литванија

Press24 - 16.09.2011

Нешто повеќе од 300 навивачи веќе пристигнаа во Каунас за да ја бодрат македонската кошаркарска репрезентација во мечот против Шпанија Два чартер лета со македонски навивачи веќе пристигнаа во ...

Македонија на нозе, 300 навивачи пристигнаа во Литванија

Курир - 16.09.2011

Повеќе од 300 навивачи штотуку пристигнаа во Каунас со цел да и дадат подршка на македонската кошаркарска репрезентација во историскиот меч со Шпанија, меч за финале.

Навивачите од Скопје нема да стигнат на натпреварот Македонија – Шпанија

Нетпрес - 16.09.2011

Македонските навивачи кои вчера преку лотарија организирана од страна на Владата добија чартер лет до Литванија за денешниот натпревар на нашата кошаркарска репрезентација со Шпанија, нема да стигнат ...

Еден од трите чартери за Каунас нема да стигне на мечот против Шпанија

Press24 - 16.09.2011

Трите чартер летови, заедно со билетите и сместувањето се обезбедени како донација од повеќе макеоднски компании Еден од трите чартер авиони кои денеска тргаат за Каунас, Литванија, најверојатно нема ...

Давид против Голијат- Македонија игра за победа над Шпанија

eReporter - 16.09.2011

Попладнево во арената "Кауно", во полуфиналето на Европското првенство во кошарка , Македонија го игра својот најзначаен натпревар во поновата историја, против европскиот првак Шпанија, што успеа да ...

Македонија во водство против Шпанија на полувремето

Press24 - 16.09.2011

Пред крајот на второто полувреме во Каунас Арена пристигнаа и оние 150 македонски навивачи чии чартер лет доцнеше и кои полетаа во 14 часот од аеродромот Александар Велики во Скопје Македонската ...

"Срце на терен", Македонија е во полуфиналето!

Спорт - 15.09.2011

Кој тоа вели дека Македонија е мала? Не, не е мала, голема е нашата држава. Уште поголемо е срцето македонско, а најголеми се нашите златни кошаркари.

Самарџиски: Играме за македонскиот народ

Оn.net - 15.09.2011

Тешко е да се опише среќата и задоволството кое ги опфати македонските репрезентативци и нашите навивачи по победата над Литванија во ...

Спорт - "Кауно Арена" прва островска сала во Европа

Вест - 15.09.2011

Честа да биде домаќин на завршницата на Евробаскетот и припадна на кошаркарската престолнина на Литванија, Каунас кој благодарение на Жалгирис, тренерот Гарастас и играчите како што биле Сабонис, ...

Видео: Прослава на кошаркарите и фановите.. Едно име имаме!

Спорт Денес - 15.09.2011

Репрезентативците на Македонија после победата над литванците од 67:65 својата радост ја споделија со фановите кои денес пристигнаа во Каунас, во огромната сала по крајот на натпреваро се слушаше ...

Видете го славјето на кошаркарите и навивачите после натпреварот (видео)

Спортски - 15.09.2011

После победата против Литванија од 67-65, македонските кошаркари останаа на паркетот во Каунас да ги поздрават навивачите и да слават заедно со нив.

Македонските навивачи се степале меѓу себе во авион?!

Здраво - 15.09.2011

Најмалку 11 македонски навивачи, кои заминаа во Литванија да ја бодрат нашата репрезентација на европското првенство во кошарка, се степале во авионот додека летале кон Каунас, пренесува “Нетпрес”.

Македонските навивачи се испотепале во авион на пат кон Каунас

Идивиди - 15.09.2011

Најмалку 11 македонски навивачи, кои заминаа во Литванија да ја бодрат нашата репрезентација на европското првенство во кошарка, останале во Каунас бидејќи турската компанија ТАВ, која го обезбеди ...

Македонија во екстаза, Литванија во солзи

Кајгана - 15.09.2011

Откако човек кој има обично срце ќе ги погледне овие снимки, едноставно жал ќе му падне за кутрите попарени Литванци кои го следеа синоќешниот натпревар на плоштадот во Каунас.

Знамето не го даваме! (видео)

БркајРабота - 15.09.2011

На почетокот на натпреварот со Литванија се случи инцидент меѓу нашите навивачи и организаторите. Можеби забележавте, а можеби и не бидејќи режисерот на преносот намерно не ги насочи камерите натаму, ...

Дванасетемина во Каунас возбудија илјадници во светот

Алфа - 15.09.2011

Дванасетемина во Литванија ја израдуваа цела Македонија. Балканот и Европа уште еднаш ги изненадија. Се славеше и во Литванија и во земјава.

Видето го славјето на кошаркарите и навивачите во Литванија (видео)

+инфо - 15.09.2011

По победата против Литванија од 67-65, македонските кошаркари останаа на паркетот во Каунас да ги поздрават навивачите. Домашните симпатизери брзо заминаа по поразот, но песната на македонските ...

Тага и радост во салата во Каунас (фото + видео)

+инфо - 15.09.2011

Во спортот мора да има победник, а тоа значи дека мора да има и поразен тим. На ова Европско првенство кошаркарите на Македонија одат против сите прогнози, а последна жртва на „црвено-жолтата фурија” ...

Тепачка поради македонското знаме на трибините во Каунас (фото)

+инфо - 15.09.2011

Пред крајот на првото полувреме на средбата Македонија – Литванија (67-65) на Европското првенство во кошарка дојде до блиска средба на навивачите на двете селекции на трибините во арената “Жалгирис” ...

Во Каунас приведени 8 македонски навивачи

+инфо - 15.09.2011

Полицијата во Каунас соопшти дека ситуацијата по средбата Македонија – Литванија (67-65) минала без инциденти меѓу двете навивачки групи, но приведени се осум македонски државјани.

Единаесет македонски навивачи не се вратија во Скопје - се тепале во авионот на полетување

+инфо - 15.09.2011

Тепачка меѓу македонските навивачи во авионот на ТАВ избила вчера на полетување од Скопје кон Литванија, објавува телевизијата 24 вести.

Играчите и навивачите заедно: Едно име имаме!

Кирилица - 15.09.2011

По победата против Литванија од 67-65, македонските кошаркари останаа на паркетот во Каунас да ги поздрават навивачите Иако арената веќе одамна беше испразнета од литвански фанови, песната и забавата ...

150 македонски навивачи ја доживеаја историјата во Каунас

Сител - 15.09.2011

Многу надеж, оптимизам и добро расположение. Вака вчера изгледаше аеродромот Александар Велики, околу пладне, на нешто помалку од еден час пред околу 150 македонски навивачи со билети обезбедени од ...

Навивачите не го дадоа знамето

Канал5 - 15.09.2011

Само присебноста на лидерите на македонските навивачи во Каунас и обезбедувањето на салата спречи инцидент кога организаторот се обиде да го одземе големото навивачко знаме со ѕвездата од Кутлеш.

Кој ќе ги бодри кошаркарите во Каунас?

Канал5 - 15.09.2011

Најмалку три стотини македонски навивачи во организација на македонската влада ќе патуваат утре за Литванија и заедно со стотината кои се веќе таму ќе ги бодрат членовите на националниот тим во ...

ВИДЕО: Кошаркарите прославија со навивачите

Точка - 15.09.2011

По победата против Литванија од 67-65, македонските кошаркари останаа на паркетот во Каунас да ги поздрават навивачите, јавува basketball.org.mk, пренесува Нетпрес.

Македонските навивачи се испотепале во авион на пат кон Каунас

Точка - 15.09.2011

Најмалку 11 македонски навивачи, кои заминаа во Литванија да ја бодрат нашата репрезентација на европското првенство во кошарка, останале во Каунас бидејќи турската компанија ТАВ, која го обезбеди ...

Навивачите биле пијани, затоа ТАВ ги остави во Литванија

Точка - 15.09.2011

Македонските навивачи кои вчера со чартер лет заминаа во Литванија за да го следат натпреварот на кошаркарската репрезантација, ТАВ ги остави во Каунас затоа што биле пијани, дознава Нетпрес.

ВИДЕО: Кошаркарите прославија со навивачите

Нетпрес - 15.09.2011

По победата против Литванија од 67-65, македонските кошаркари останаа на паркетот во Каунас да ги поздрават навивачите, јавува basketball.org.mk, пренесува Нетпрес.

Македонските навивачи се испотепале во авион на пат кон Каунас

Нетпрес - 15.09.2011

Најмалку 11 македонски навивачи, кои заминаа во Литванија да ја бодрат нашата репрезентација на европското првенство во кошарка, останале во Каунас бидејќи труската компанија ТАВ, која го обезбеди ...

Видете го славјето на кошаркарите и навивачите по натпреварот

Таратур - 15.09.2011

После победата против Литванија од 67-65, македонските кошаркари останаа на паркетот во Каунас да ги поздрават навивачите и да слават заедно со нив.

Македонските навивачи се тепале во авионот до Литванија

Press24 - 15.09.2011

11 од македонските навивачи не биле вратени со авионот на ТАВ од Каунас поради тепачка која ја предизвикале на патот кон Литванија.

ВИДЕО: Обидот на обезбедувањето да го одземе знамето од навивачите

Press24 - 15.09.2011

Обезбедувањето се обиде да го одземе најголемото знаме на македонските ...

Навивачите биле пијани, затоа ТАВ ги остави во Литванија

Нетпрес - 15.09.2011

Македонските навивачи кои вчера со чартер лет заминаа во Литванија за да го следат натпреварот на кошаркарската репрезантација, ТАВ ги остави во Каунас затоа што биле пијани, дознава Нетпрес.

ВИДЕО: Атмосферата во авионот вчера на патот кон Литванија

Press24 - 15.09.2011

Дел од вчерашната атмосфера во чартер летот со кој навивачите патуваа на мечот Македонија - Литванија кон ...

Кошаркарите прославија со навивачите

Македонија24 - 15.09.2011

Без коментар - Македониjа 24, , Кошаркарите прославија со навивачите, По победата против Литванија од 67-65, македонските кошаркари останаа на паркетот во Каунас да ги поздрават навивачите.

Ќе се потрудиме да ја расипеме литванската забава

Спорт - 14.09.2011

"Домаќините знаат дека доколку го загубат овој натпревар за нив ќе заврши сонот за освојување на една од трите медали на шампионатот.

Подршка за македонските кошаркари од нови 150 навивачи во Каунас

Спортнет - 14.09.2011

Навивачките групи Комити на Вардар, Сити Парк Бојс на Работнички и Фемили на МЗТ Скопје сами го правеле списокот од вкупно 150 навивачи кои со чартер лет денеска ќе отпатуваат во Каунас за да и ...

Поддршка за македонските кошаркари од 150 навивачи во Каунас

Спортнет - 14.09.2011

Вкупно 150 навивачи со чартер лет денеска ќе отпатуваат за Каунас, каде ќе им дадат подршка на македоснките кошаркари на четвртфиналниот дуел против домаќинот на турнирот, репрезентацијата на ...

150 влезници гратис за натпреварот со Литванија

Дневник - 14.09.2011

За бодрење на нашата репрезентација на утрешниот дуел против Литванија , ќе бидат поделени 150 гратис влезници за домашните навивачи, одлучи Владата на денешна седница.

Ќе се потрудиме да ја расипеме литванската забава

Идивиди - 14.09.2011

"Домаќините знаат дека доколку го загубат овој натпревар за нив ќе заврши сонот за освојување на една од трите медали на шампионатот.

По кој критериум се одбраа 150-те “профи” навивачи за Литванија?

Здраво - 14.09.2011

По претседателот Иванов , и Владата се вклучи во спортските ПР активности поврзани со кошарката. Таа денеска прати 150 професионални навивачи, “Kомити” на “Вардар”, “Сити Парк Бојс” на “Работнички” и ...

Влегуваме мотивирани против Литванците

БркајРабота - 14.09.2011

Атмосферата во тимот е на високо ниво, а и играчите влегуваат мотивирани во овој натпревар. Интересот во Каунас од медиумите и јавноста е огромен кога е во прашање Македонската репрезентација.

Македонија пристигна во Каунас

Кирилица - 14.09.2011

По успешните настапи во Вилнус, нашата делегација го напушти главниот литвански град и допатува во Каунас, местото каде ќе се играат последните натпревари од Евробаскетот Репрезентативците и целиот ...

Околу 150 спремни навивачи патуваат кон Литванија за вечерашниот четвртфинален меч

Сител - 14.09.2011

Комити на Вардар, Сити Парк Бојс на Работнички и Фемили на МЗТ Скопје велат дека се комплетно подготвени да го дадат максимумот на трибините.

Над 150 „профи“ навивачи тргнаа кон Литванија

Кирилица - 14.09.2011

Комити на Вардар, Сити Парк Бојс на Работнички и Фемили на МЗТ Скопје, комплетно подготвени да го дадат максимумот на трибините, патуваат кон Литванија за вечерашниот натпревар Над 150 навивачи со ...

ТАВ со поддршка за македонската кошаркарска репрезентација

Сител - 14.09.2011

„ТАВ Македонија“ организира чартер лет од Скопје до Каунас за навивачите на македонската кошаркарска репрезентација за денешниот натпревар со Литванија и ќе го спонзорира повратниот лет за 150 ...

Македонските навивачи тргнуваат кон Литванија

Сител - 14.09.2011

Над 150 навивачи со чартер линија денеска патуваат за Каунас, на мечот од четвртфиналето на Европското првенство во кошарка.

ТАВ со поддршка за македонската кошаркарска репрезентација

МРТ - 14.09.2011

„ТАВ Македонија“ организира чартер лет од Скопје до Каунас за навивачите на македонската кошаркарска репрезентација за денешниот натпревар со Литванија и ќе го спонзорира повратниот лет за 150 ...

Нашите веќе се на паркетот

Кирилица - 14.09.2011

Македонските кошаркари од пред некоја минута се на паркетот во салата во Каунас и се загреваат за натпреварот со Литванија Околу тристотини македонски навивачи во моментов влегуваат во салата и ...

Владата обезбеди 150 влезници за натпреварот Македонија-Литванија

Точка - 14.09.2011

Владата обезбеди 150 влезници за следење на натпреварот меѓу Македонија и Литванија на Европското првенство во кошарка што се игра во Литванија.

ТАВ дава поддршка за македонскиот национален кошаркарски тим

Точка - 14.09.2011

“ТАВ Македонија“ ги поддржува навивачите на македонскиот национален кошаркарски тим и се придружува на националното славење за кошаркарските херои кои денеска играат во Литванија.

Владата обезбеди 150 влезници за натпреварот Македонија-Литванија

Нетпрес - 14.09.2011

Владата обезбеди 150 влезници за следење на натпреварот меѓу Македонија и Литванија на Европското првенство во кошарка што се игра во Литванија.

Македонија мотивирана влегува во дуелот против Литванија

Курир - 14.09.2011

Репрезентацијата на Македонија синоќа работеше во „Жалгирис“ арената, каде денес ќе се сретне со домаќинот во рамки на четвртфиналето од Евробаскетот.

Околу 150 спремни навивачи патуваат кон Литванија за вечерашниот четвртфинален меч

Press24 - 14.09.2011

Комити на Вардар, Сити Парк Бојс на Работнички и Фемили на МЗТ Скопје велат дека се комплетно подготвени да го дадат максимумот на трибините Над 150 навивачи со чартер линија денеска патуваат за ...

Најжешките навивачи патуваат за Литванија!

Курир - 14.09.2011

Навивачките групи Комити на Вардар, Сити Парк Бојс на Работнички и Фемили на МЗТ Скопје сами го правеле списокот од вкупно 150 навивачи кои со чартер лет денеска ќе отпатуваат во Каунас за да и ...

ФОТО: Македонските навивачи тргнуваат кон Литванија

Press24 - 14.09.2011

Над 150 навивачи со чартер линија денеска патуваат за Каунас, на мечот од четвртфиналето на Европското првенство во кошарка.

ТАВ со поддршка за македонските кошаркари

Курир - 14.09.2011

„ТАВ Македонија“ организира чартер лет од Скопје до Каунас за навивачите на македонската кошаркарска репрезентација за денешниот натпревар со Литванија и ќе го спонзорира повратниот лет за 150 ...

ТАВ дава поддршка за македонскиот национален кошаркарски тим

Нетпрес - 14.09.2011

“ТАВ Македонија“ ги поддржува навивачите на македонскиот национален кошаркарски тим и се придружува на националното славење за кошаркарските херои кои денеска играат во Литванија.

Каунас е кошаркарското срце на Литванија

Курир - 14.09.2011

Градот од кој доаѓа еден од најеминентните европски клубови, Жалгирис, е комплетно подготвен за завршната фаза од Евробаскетот.

Денот „Д“ за Македонските кошаркари

Inpress - 14.09.2011

Каунас, 14. септември 2011 (ИНПРЕС) Македонските кошаркари вечерва со почеток во 20 часот во Каунас, Литванија го играат 1/4 финалниот натпревар на ЕП против домаќинот Литванија.

Охриѓани страстно навиваваат за нашите кошаркари

Inpress - 14.09.2011

Охрид, 14. септември 2011 (ИНПРЕС) Со пиво и гласно навивање во пријатно друштво, охриѓани сакаат да ја бодрат македонската кошаркарска репрезентација, во екот на натпреварите за Европското првенство.

Литва-кој? - Македонија во полуфинале! (Фото)

Inpress - 14.09.2011

Каунас, 14. септември 2011 (ИНПРЕС) Нашите најдобри кошаркари остварија историска победа над репрезентацијата на Литванија и обезбедија пласман во полуфиналето на ЕП.

Кошаркарите пристигнаа во Каунас

Оn.net - 13.09.2011

По успешните настапи во Вилнус, денеска нашата делегација го напушти главниот литвански град и допатува во Каунас, местото каде ќе се играат последните натпревари од Евробаскетот во ...

Владата ќе испрати 150 навивачи на „Македонија - Литванија“

Р.С.Европа - 13.09.2011

Владата на денешната седница донесе одлука да обезбеди пари за за влезници за 150 навивачи кои со специјална чартер линија ќе отпатуваат во Каунас за да и дадат поддршка на македонската ...

Нашата репрезентација веќе е во Каунас

VOX - 13.09.2011

Денес нашата делегација го напушти главниот литвански град и допатува во Каунас, местото каде ќе се играат последните натпревари од Евробаскетот.

150 навивачи патуваат за Литванија

Оn.net - 13.09.2011

Македонската кошаркарска репрезентација ќе има уште побројна поддршка за четвртфиналниот двобој во Каунас против домаќинот на Евробаскетот ...

Владата спонзорира 150 навивачи за мечот Литванија-Македонија

Кајгана - 13.09.2011

Владата на Република Македонија, на денешната седница донесе одлука за обезбедување на средства за влезници на 150 навивачи кои со специјална чартер линија ќе отпатуваат во Каунас, за да ја бодрат ...

Уште 150 навивачи за Македонија на натпреварот со Литванија

Канал5 - 13.09.2011

Влезниците за натпреварот со Литванија за дополнителните 150 навивачи кои ќе ја бодрат Македонија се од владата. „На денешната седница, Владата на Република Македонија, донесе одлука за обезбедување ...

Владата испраќа 150 навивачи во Каунас

Кирилица - 13.09.2011

Владата на свој трошок ќе испрати 150 навивачи на Македонија - Литванија Владата на денешната седница донесе одлука да обезбеди пари за влезници за 150 навивачи кои со специјална чартер линија ќе ...

150 македонски навивачи заминаа за Литванија

Сител - 14.09.2011

Владата обезбеди 150 влезници за следење на натпреварот меѓу Македонија и Литванија на Европското првенство во кошарка што се игра во Литванија.

Владата обезбеди влезници и чартер за 150 навивачи за Македонија–Литванија

МРТ - 13.09.2011

150 навивачи од Македонија со специјална чартер линија ќе отпатуваат во литванскиот град Каунас каде утре ќе присуствуваат на кошаркарскиот натпревар меѓу нашата репрезентација и домаќинот Литванија ...

Кошаркарите допатуваа во Каунас

Курир - 13.09.2011

По успешните настапи во Вилнус, денеска нашата делегација го напушти главниот литвански град и допатува во Каунас, местото каде ќе се играат последните натпревари од Евробаскетот.

Видео: Владата обезбеди 150 влезници за натпреварот со Литванија

Курир - 13.09.2011

Владата на Република Македонија на денешната седница донесе одлука за обезбедување на средства за влезници на 150 навивачи кои со специјална чартер линија ќе отпатуваат во Каунас со цел да ...

Владата обезбеди 150 влезници за мечот против Литванија

Press24 - 13.09.2011

На денешната седница Владата донесе одлука за обезбедување средства за 150 навивачи кои со чартер линија ќе патуваат во Каунас на мечот против Литванија во четвртфиналето Владата на Република ...

Влезници и чартер лет за 150 навивачи за натпреварот Македонија - Литванија

eReporter - 13.09.2011

150 навивачи од Македонија со специјална чартер линија ќе отпатуваат во литванскиот град Каунас каде утре ќе присуствуваат на кошаркарскиот натпревар меѓу нашата репрезентација и домаќинот Литванија ...

Ќе навиваме ли вака?

Црнобело - 12.09.2011

Нашата кошаркарска репрезентација гази сè пред себе. Сите сме горди на успесите на ова Европско првенство. Во публиката група навивачи ги... ...бодрат нашите кошаркари.