TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сончево и топло време

24 Вести - 17.10.2017

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло за овој дел од годината со мала до умерена облачност и со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 24 до 28 степени.

Временска прогноза-сончево и релативно топло

Р.С.Европа - 16.02.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од 12 до ...

Време: Сончево со температура до 18 степени

А1 On - 16.02.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ...

Цел ден ќе грее сонце

+инфо - 16.02.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од 12 до 18 степени.

Денеска сончево со температура до 18 степени

Либертас - 16.02.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер.Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од ...

Уживајте во денешниот сончев ден

Сител - 16.02.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од 12 до ...

Пролетни температури ширум Македонија

Вечер Прес - 16.02.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од 12 до ...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево, со југоисточен ветер

Телеграф - 16.02.2014

Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од 12 до 18 степени Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност.

Недела исполнета со сонце

Република - 16.02.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од 12 до ...

Пролетни температури ширум Македонија

Курир - 16.02.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од 12 до ...

ПРОЛЕТ СРЕДЕ ЗИМА: Што се случува со времето?

Sky - 16.02.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од - 4 до 4, а дневната од 12 до 18 степени.

Сончево време со пролетни температури

Скопје инфо - 16.02.2014

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири степени, а дневната од 12 до ...

Најава: Утре, пролет во февруари

Sky - 16.02.2014

За утре во утринските часови се очекува појава на магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло и ветровито. Утринските температури ќе се движат во интервал -1 до 6 а дневните ...

Сончев ден со пролетни температури

Lider - 16.02.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од 15 до 21 степен.

Метео - Сончево со мала локална облачност

Inpress - 16.02.2014

Скопје, 16. февруари 2014 (ИНПРЕС) Времето во Македонија денес ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Во наредните денови ќе се задржи суво и релативно топло време ...

Времето утре – сончево и топло со температура до 18 степени

А1 On - 15.02.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од 12 ...

Денеска температури до 18 степени

Н.Македонија - 15.02.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од 12 до ...

Утре до 18 степени, во Скопје до 16

Канал5 - 15.02.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, со мала локална облачност. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до четири, а дневната од 12 ...

Времето сончево и топло

Sky - 15.02.2014

Во Македонија во сабота ќе биде претежно сончево и топло. Слаб северозападен ветер, а во западните предели ќе дува слаб југозападен и западен ветер. Утринските температури ќе се движат од -4 до 6 ...

Времето „побудале" - утре 22 степени!

Press24 - 15.02.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност. Ќе дува слаб ветер од југозападен правец. Утринската температура ќе се движи од минус два до три, а дневната од 16 до ...

Времето денеска: Облачно со слаб дожд и температура до 13 степени

24 Вести - 14.02.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд, а на планините со слаб снег. Повеќе врнежи се очекува да има во западните делови на земјава.

Слаб дожд и температура до 13 степени

Бизнис Инфо - 14.02.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно. Попладне во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд, а на планините локален снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Променливо облачно време со слаб локален дожд

+инфо - 14.02.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд, а на планините со слаб снег. Повеќе врнежи се очекува да има во западните делови на земјава.

Променливо облачно со услови за дожд

Кирилица - 14.02.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд, а на планините со слаб снег. Повеќе врнежи се очекува да има во западните делови на земјава.

Временската прогноза за денеска е дожд

Либертас - 14.02.2014

Времето претпладне ќе биде облачно со слаб локален дожд, а на планините ќе има слаб снег. Повеќе врнежи се очекува да има во западните делови на земјата.

Времето ќе биде облачно со слаб локален дожд

Сител - 14.02.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд, а на планините со слаб снег. Повеќе врнежи се очекува да има во западните делови на земјава.

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Облачно со слаб локален дожд

Телеграф - 14.02.2014

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со услови за краткотраен слаб дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд, ...

Умерено облачно време со малку сонце и температура до 13 степени

Точка - 14.02.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно време со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд во западните и северозападните предели.

Вистински пролетни температури во следните денови

Точка - 14.02.2014

За време на овој викенд, како и за првите денови од следната недела, ќе преовладува стабилно, суво и топло време, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Денеска променливо облачно, од утре сончево со повисоки дневни температури

OhridNews - 14.02.2014

Денеска ќе биде променливо облачно време, со слаб локален дожд во западните делови, а на планините ќе има услови за врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, а макисмалната ...

Умерено облачно време со малку сонце и температура до 13 степени

Нетпрес - 14.02.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно време со сончеви периоди. Во попладневните часови ќе има услови за локален дожд во западните и северозападните предели.

Викенд временска прогноза – денес дожд, за викенд сонце

Кумановски м. - 14.02.2014

Во петок во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Попладне нестабилно со услови за локални врнежи од дожд во западните и северозападните предели, а во останатите предели ќе биде ...

Времето денес ќе биде облачно, со слаб дожд и температура до 13 степени

Таратур - 14.02.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд, а на планините со слаб снег. Повеќе врнежи се очекува да има во западните делови на земјава.

Вистински пролетни температури во следните денови

Нетпрес - 14.02.2014

За време на овој викенд, како и за првите денови од следната недела, ќе преовладува стабилно, суво и топло време, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Најава: Утре искористете го топлото и сончево време

Sky - 14.02.2014

Метеоролозите за утре најавуваат сончево и топло време. Утринските температури ќе се движат од -3 до 4 степени, додека пак дневните температури ќе се движат од 7 до 15 степени.

Облачно со локален слаб дожд

Макфакс - 14.02.2014

Променливо облачно попладне во западните делови со локален слаб дожд, а на планините локален снег. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 3 до 13 Целзиусови ...

Времето денеска: Променливо облачно со слаб дожд и температура до 14 степени

24 Вести - 03.03.2015

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во северните делови со слаби локални врнежи од дожд. Преку денот ќе дува умерен, а во источните делови и по должина на Повардарието повремено засилен северозападен ветер.

Претпладне услови за локален дожд

Бизнис Инфо - 13.02.2014

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, претпладне со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе се движат од шест до 14 степени.

Уште утре дожд, потоа следи доста топло време!

Н.Македонија - 13.02.2014

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд, а на планините со слаб снег. Повеќе врнежи се очекува да има во западните делови на земјава.

Време: Облачно со слаб локален дожд

А1 On - 13.02.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд, а на планините со слаб снег. Повеќе врнежи се очекува да има во западните делови на земјава.

Променливо облачно време со слаб дожд на истокот

+инфо - 13.02.2014

Во Македонија денеска претпладне времето ќе биде променливо облачно, со услови за врнежи од слаб дожд во источните делови. Попладне облачноста ќе се намали, а ветерот ќе го смени правецот во ...

Ветровито и облачно време, попладне слаб дожд

Вечер Прес - 13.02.2014

Во Македонија денеска претпладне ќе биде променливо облачно, со услови за врнежи од слаб дожд во источните делови. Попладне облачноста ќе се намали, а ветерот ќе го смени правецот во северозападен.

Времето ќе биде променливо облачно, со услови за дожд во источните делови

Сител - 13.02.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно. Во источните делови се уште ќе има услови за врнежи од слаб дожд. Попладне облачноста ќе се намали, а ветерот ќе го смени правецот во ...

Сончев ден со малку облаци и температура до 16-от степен

Точка - 13.02.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со локална облачност. Утринските температури ќе се движат од нула до седум, а дневните од осум до 16 степени.

Ветровито и облачно време, попладне слаб дожд

Курир - 13.02.2014

Во Македонија денеска претпладне ќе биде променливо облачно, со услови за врнежи од слаб дожд во источните делови. Попладне облачноста ќе се намали, а ветерот ќе го смени правецот во северозападен.

Сончев и пријатен неделен ден

Нетпрес - 16.02.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер. Температурите ќе се движат од шест до 17 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 15 ...

Времето денес сончево со локална облачност

Кумановски м. - 13.02.2014

Во Македонија во четврток ќе биде претежно сончево со локална облачност. Слаб ветер од променлив правец, а во западните предели ќе дува умерен југозападен и западен ветер.

Уште денеска дожд - викендов повторно пролет

Press24 - 13.02.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд, а на планините со слаб снег. Повеќе врнежи се очекува да има во западните делови на земјава.

Најава за времето утре: Облачно и нестабилно време со локален дожд

Sky - 13.02.2014

За утре метеоролозите најавуваат облачно и нестабилно време со услови за локален дожд. Утринските температури ќе се движат од минус 2 до 5 степени а дневните температури ќе се движат од 6 до 13 ...

Утре дожд и 13 степени

Република - 13.02.2014

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд, а на планините ќе има слаб снег. Повеќе врнежи се очекува да има во западните делови на земјата.

Променливо облачно и дождливо време

Lider - 13.02.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно. Во источните делови се уште ќе има услови за врнежи од слаб дожд. Попладне облачноста ќе се намали, а ветерот ќе го смени правецот во ...

Ветровито и облачно време, попладне слаб дожд

Денешен - 13.02.2014

Во Македонија денеска претпладне ќе биде променливо облачно, со услови за врнежи од слаб дожд во источните делови. Попладне облачноста ќе се намали, а ветерот ќе го смени правецот во северозападен.

Времето денеска-облачно, попладне со дожд

Р.С.Европа - 12.02.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, особено попладне. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 10 до 16 степени.

Време: Променливо облачно со услови за слаб дожд

А1 On - 12.02.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно. Во источните делови се уште ќе има услови за врнежи од слаб дожд. Попладне облачноста ќе се намали, а ветерот ќе го смени правецот во ...

Времето облачно со повремен дожд и релативно високи температури

+инфо - 12.02.2014

Во Македонија денеска времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, особено во попладневните и вечерните часови. Зафатени ќе бидат најпрво западните делови од земјата, а до крајот на денот и ...

Утре облаци и температура до 14 степени

+инфо - 12.02.2014

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно. Во источните делови се уште ќе има услови за врнежи од слаб дожд. Попладне облачноста ќе се намали, а ветерот ќе го смени правецот во ...

Денеска облачно време со повремен дожд

Либертас - 06.03.2017

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на повисоките планини од снег. Особено повеќе врнежи се очекуваат во крајните западни и источни делови. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер, повеќе ќе биде застапен во ...

Времето и утре ќе биде променливо облачно - за викендот сончево!

Канал5 - 12.02.2014

Времето утре претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно. Во источните делови се уште ќе има услови за врнежи од слаб дожд. Попладне облачноста ќе се намали, а ветерот ќе го смени правецот во ...

Претпладне облачно, попладне облаците ќе се расчистат

Либертас - 12.02.2014

Претпладне времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Во источните делови ќе има услови за врнежи од слаб дожд. Попладне облачноста ќе се намали, а ветерот ќе го смени правецот во ...

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Облачно со повремени врнежи на дожд

Телеграф - 12.02.2014

Во Скопје времето утре ќе биде облачно, попладне и особено во ноќта со врнежи од дожд. Ќе дува умерен југоисточен ветер Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд , особено во ...

Облачно со малку сонце, но и дожд

Точка - 12.02.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со мали сончеви периоди и дожд. Можни се врнежи од снег на повисоките планини. Утринските температури ќе се движат од три до 10 степени, а дневните од ...

Облачно со малку сонце, но и дожд

Нетпрес - 12.02.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде облачно со мали сончеви периоди и дожд. Можни се врнежи од снег на повисоките планини. Утринските температури ќе се движат од три до 10 степени, а дневните од ...

Времето денес облачно со дожд во вечерните часови

Кумановски м. - 12.02.2014

Во Македонија во среда претпладне ќе биде претежно облачно, а во источните предели умерено облачно со повремени сончеви периоди. Попладне и во вечерните часови нестабилно со врнежи од дожд и ...

Облачно време со повремен дожд и температура до 16 степени

Таратур - 12.02.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, особено во попладневните и вечерните часови. Врнежите најпрво ќе ги има во западните делови, а до крајот на денот ќе се прошират и ...

Најава: Претпладне облачно, попладне разведрување и сонце

Sky - 12.02.2014

За утре во претпладневните часови се очекува умерено облачно врме со повремени сончеви периоди. Попладне ќе има намалување на облачноста и повеќе сончеви периоди, со локална умерена облчаност.

И денеска дожд

Press24 - 12.02.2014

Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно. Во источните делови се уште ќе има услови за врнежи од слаб дожд. Попладне облачноста ќе се намали, а ветерот ќе го смени правецот во ...

Променливо облачно време со услови за дожд

Inpress - 12.02.2014

Скопје, 12. февруари 2014 (ИНПРЕС) Метеоролозите за денес најавуваат облачно време со повремени врнежи од дожд, посебно во попладневните и вечерните часови. Ќе дува умерен ветер од југоисточен правец.

Скопје денеска со температура до 17 степени

Бизнис Инфо - 11.02.2014

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со умерен ветер од јужен правец. Наместа ветерот ќе биде силен, особено во западните делови на земјава.

Сончев и топол ден и денеска - до 19 степени

+инфо - 11.02.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието до умерен југоисточен ветер.

Толку од сонцето, утре ќе плиска дожд

+инфо - 11.02.2014

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, особено во попладневните и вечерните часови. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 10 до 16 степени.

Денеска топло време, температурите до 19 степени целзиусови

Либертас - 11.02.2014

Времето во земјава ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието ќе достигне и до умерен југоисточен ветер.

Денес пролет – температури до 19 степени

МК News - 11.02.2014

Денес повторно не очекува сончево време. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од 14 до 19 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до ...

Утре облачно со повремен дожд

Канал5 - 11.02.2014

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, особено во попладневните и вечерните часови. Врнежите најпрво ќе ги има во западните делови, а до крајот на денот ќе се ...

Умерено облачно со сончеви периоди и температура до 17 степени

Точка - 11.02.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Се очекува да дува јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува засилен југозападен ветер.

Уште денеска сонце, од утре дожд

Бриф - 11.02.2014

Времето утре во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, особено во попладневните и вечерните часови. Врнежите најпрво ќе ги има во западните делови, а до крајот на денот ќе се ...

Претпладне облачно, попладне нестабилно со дожд

Скопје инфо - 11.02.2014

Во Македонија во среда претпладне ќе биде претежно облачно, а во источните предели умерено облачно со повремени сончеви периоди. Попладне и во вечерните часови нестабилно со врнежи од дожд и ...

Пролетни температури среде февруари

Канал 77 - 11.02.2014

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со умерен ветер од јужен правец наместа ветерот ќе биде силен, особено во западните делови на земјава.

Умерено облачно со сончеви периоди и температура до 17 степени

Нетпрес - 11.02.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди. Се очекува да дува јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува засилен југозападен ветер.

Временска прогноза: Сончево, слаб ветер и температура до 19 степени

Таратур - 11.02.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а по должина на Повардарието умерен југоисточен ветер.

Дожд ќе ни ја расипе пролетната атмосфера - ѕирнете какво ќе биде времето деновиве

Press24 - 11.02.2014

Времето во Македонија ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд, особено во попладневните и вечерните часови. Врнежите најпрво ќе ги има во западните делови, а до крајот на денот ќе се прошират и ...

За утре се најавува дожд и снег на планините

Sky - 11.02.2014

За утре метеоролозите најавуваат облачно и нестабилно време со локални врнежи од дожд. Снег ќе врне на планините повисоки од 1600 метри надморска висина.

Сончево и топло време, пролетни температури

Lider - 11.02.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието ќе достигне и до умерен југоисточен ветер.

Умерено облачно време со сончеви периоди

Денешен - 11.02.2014

Денес не очекува умерено облачно време со сончеви периоди. Ќе дува засилен јужен и југоисточен ветер, а во западните предели ќе дува засилен југозападен ветер, кој ќе достигне брзина и до 30км/ч.

Време: Сончево со температура до 16 степени

А1 On - 24.12.2014

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и релативно топло, особено на повисоките места, на планините и на крајниот југоисточен дел. По одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Цела недела пролетни температури

Бизнис Инфо - 10.02.2014

Од денеска, па цела недела, времето во Македонија ќе наликува на пролет, со температури до 18 степени. Во утринските часови ќе има појава на слаба магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево ...

Временска прогноза за цела недела

Факултети - 10.02.2014

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на слаба магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Ќе дува засилен јужен и југоисточен ветер, а во ...

Пораст на температурите, утрешната до 19 степени!

Н.Македонија - 10.02.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието ќе достигне и до умерен југоисточен ветер, пренесува МИА Утринската ...

Време: Сончево и топло со температура до 19 степени

А1 On - 10.02.2014

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието ќе достигне и до умерен југоисточен ветер.

Сончев ден со слаб ветер

+инфо - 10.02.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. По одделни котлини можна е појава на слаба магла и ниска облачност.

Нè очекува сончев вторник

+инфо - 10.02.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од 14 до 19 степени.

Температурата расте, денеска сончево и топло време

Сител - 10.02.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието ќе достигне и до умерен југоисточен ветер.

Утре сончево со пролетна температура од 14 до 19 степени

Канал5 - 10.02.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието ќе достигне и до умерен југоисточен ветер.

Пролет во Македонија: Денес температури до 16 степени

Точка - 10.02.2014

Сончево и ветровито време со температура до 16 степени. Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со локална облачност. Утринските температури ќе се движат од минус еден до девет степени, додека ...

Утре сончево, до 19 степени

Бриф - 10.02.2014

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието ќе достигне и до умерен југоисточен ветер.

Топло и сончево време, во среда можен е дожд

Точка - 10.02.2014

Во следните денови ќе преовладува релативно топло време, најавуваат метеоролозите. Кон средината на оваа работна недела се очекува зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд.

Неделна анализа: Пролет во зима

Скопје инфо - 10.02.2014

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на слаба магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Ќе дува засилен јужен и југоисточен ветер, а во ...

Сончев ден, температурата до 16-от степен

Нетпрес - 10.02.2014

Времето денеска во Макеоднија ќе биде сончево со локална облачност. Утринските температури ќе се движат од минус еден до девет степени, додека дневните ќе бидат од девет до 16 степени.

Од утре пролетни температури

OhridNews - 10.02.2014

Времето денеска во Охрид ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од јужен правец.Максималната дневна температура ќе достигне до 11 степени Целзиусови.

Временска прогноза - седмица на пролетни температури

Канал 77 - 10.02.2014

Од понеделник започнува цела недела во којашто временските прилики многу повеќе ќе наликуваат на пролетни отколку на зимски, про што температурите ќе достигнат до 18 Целзиусови степени.

Следуваат пролетни температури среде зима

Таратур - 10.02.2014

Од понеделник започнува цела недела во којашто временските прилики многу повеќе ќе наликуваат на пролетни отколку на зимски, про што температурите ќе достигнат до 18 Целзиусови степени.

Денес, пролетен ден среде зима

Sky - 10.02.2014

Денеска времето во Република Македонија ќе биде облачно со слаба магла во утринските часови. Во текот на денот ќе биде сончево со слаба умерена облачност.

Температурите до 17 степени и многу сонце - еве какво време не очекува оваа недела

Press24 - 10.02.2014

Во Македонија во утринските часови ќе има појава на слаба магла, а во текот на денот ќе биде претежно сончево со локална облачност и ветровито. Ќе дува засилен јужен и југоисточен ветер, а во ...

Топло и сончево време, во среда можен е дожд

Нетпрес - 10.02.2014

Во следните денови ќе преовладува релативно топло време, најавуваат метеоролозите. Кон средината на оваа работна недела се очекува зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд.

Сонце и 19 степени - уживајте

Press24 - 10.02.2014

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието ќе достигне и до умерен југоисточен ветер.

Топол ден, температура до 19 степени

Република - 10.02.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, ...

Топол ден, температури до 19 степени

Курир - 10.02.2014

Времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, ...

ПРОЛЕТ СРЕДЕ ЗИМА: Температури до 20 степени Целзиусови

Sky - 10.02.2014

Времето во Македонија утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со умерен ветер од јужен правец наместа ветерот ќе биде силен, особено во западните делови на земјава.

Претстои седмица на пролетни температури

Макфакс - 10.02.2014

Од понеделник започнува цела недела во којашто временските прилики многу повеќе ќе наликуваат на пролетни отколку на зимски, про што температурите ќе достигнат до 18 Целзиусови степени.

Неделава повисоки температури и променливо време

Inpress - 10.02.2014

Скопје, 10. февруари 2014 (ИНПРЕС) Метеоролозите за денес најавуваат променливо облачно време со подолги сончеви периоди. Ќе има услови за локален дожд посебно во западните делови.

Сончево време со слаб ветер

Денешен - 20.03.2016

Времето денес ќе биде сончево со мала доумерена облачност и со слаб претежно источен ветер. Минималната температурата ќе се движи од минус четири до три, а дневната од 12 до 18 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Пролетни температури среде зима

Денешен - 10.02.2014

Утре повторно не очекува сончево време. Утринската температура ќе се движи од еден до пет, а дневната од 14 до 19 степени. Во Скопје времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до ...