TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Металург блиску до нов трофеј

А1 - 12.12.2010

Металург и натаму го одржува Вардар на шампионска дистанца. И во второто дерби сезонава, што обично го решава првакот, Металург славеше, предмалку во Кале со 18:15.

Големото ракометно дерби втор пат сезонава

Алфа - 12.12.2010

Од 17 часот и 30 минути во Спортско рекреативниот центар Кале стартува, големото ракометно дерби Вардар ПРО – Металург, второ одмерување на силите на двата клуба оваа сезона.

Металург ја продолжи доминацијата во градските дербија

Кирилица - 12.12.2010

Ракометниот првак Металург ја забележа и втората победа во оваа сезона над големиот градски ривал Вардар, сега на гости во салата СРЦ „Кале“, по победата попладнево со 18-15 Металурзите стигнаа до ...

Денеска втора епизода од големото ракометно дерби Вардар - Металург

Кирилица - 12.12.2010

Двата најдобри македонски ракометни колективи, првакот Металург и вечниот ривал и поранешен шампион Вардар денеска ќе ја имаат втората епизода од четирите во овогодишниот серијал за битката за ...

Вардар Про го пречекува шампионот Металург

А1 - 11.12.2010

Во рамките на 13.коло од ракометната Супер лига Вардар Про утре од 17 часот и 30 минути е домаќин на Металург. Натпреварот кој ќе се одигра во „СРЦ Кале“ е вториот од четирите првенствени дуели кои ...

Вардарци бараат приклучок во борбата за титулата

Дневник - 11.12.2010

Ракометарите на Вардар про го дочекуваат Металург в недела со желба за победа, со која би го изедначиле скорот 1-1 во мечеви и би ги зголемиле надежите за освојување на првенството Вардар про се ...

Металург и Вардар Про во натпревар кој може да биде решавачки за ракометната сезона

Канал5 - 11.12.2010

Двата најквалитетни состави во македонскиот ракомет, шампионот Металург и вицепрвакот, Вардар Про утре ќе се пресметаат вторпат во актуелната сезона.

Вардар про најавува реванш за Автокоманда

Утрински - 11.12.2010

Вардар про посакува одмазда за поразот од 28:20 во Автокоманда, ветувајќи беспоштедна битка со лутиот ривал Металург в недела од 17,30 ч. во СРЦ „Кале“, за кога е закажано дербито на 13.

Спорт - „Вардарци“ решени да ги израмнат сметките

Време - 11.12.2010

Со нов тренер на клупата, на која Перо Милошевиќ го замени Љубомир Савевски, и, како што велат, подобро подготвени и во многу подобра атмосфера во клубот, Вардар про в недела во „Кале“ (17 часот, ...

Вардар Про против шампионот Металург во дербито

Курир - 11.12.2010

Во рамките на 13.коло од ракометната Супер лига Вардар Про утре од 17 часот и 30 минути е домаќин на Металург. Натпреварот кој ќе се одигра во „СРЦ Кале“ е вториот од четирите првенствени дуели кои ...

Вардар Про го пречекува шампионот Металург во дербито на ракометната Супер лига

Сител - 11.12.2010

Во рамките на 13.коло од ракометната Супер лига Вардар Про утре од 17 часот и 30 минути е домаќин на Металург. Натпреварот кој ќе се одигра во „СРЦ Кале“ е вториот од четирите првенствени дуели кои ...

Вардар и Металург го трчаат вториот дел од трката за титулата

Н.Македонија - 11.12.2010

Двата тренера, Милошевиќ (Вардар) и Червар (Металург), најавуваат победа утре од 17.30 часот, во првенствениот дуел во „Кале“ Љубителите на ракометот во Македонија пак ќе можат да уживаат во ...

Вардар про славеше во Куманово

Дневник - 10.12.2010

Се комплетира 11. коло од машката ракометна Супер ВИП лига со натпреварите што беа одложени поради настапите на македонските екипи во еврокуповите.

Вардар про и Металург в недела во нова ракометна битка

Канал5 - 10.12.2010

Вардар про и Металург в недела во нова ракометна битка. Дербито во македонскиот ракомет ја дава разликата во борбата за домашната шампионска круна.

Одиграни одложените натпревари во ракометната Супер лига

А1 - 09.12.2010

Машката ракометна Супер лига ги комплетира одложените натпревари поради настапите кои македонските екипи во претходниот месец ги имаа во евро-куповите. Синоќа се одиграа двата дуела од 11.коло.

Одиграни одложените натпревари во ракометната Супер лига

Сител - 09.12.2010

Машката ракометна Супер лига ги комплетира одложените натпревари поради настапите кои македонските екипи во претходниот месец ги имаа во евро-куповите. Синоќа се одиграа двата дуела од 11.коло.