Ѓунеш: Противникот е груб во воздушните дуели

Утрински - 22.06.2002

Војна со зборови меѓу селекторите на Сенегал и Турција во пресрет на денешниот четврт-финален двобој Сенегалскиот селектор Бруно Метсу истакна дека комплетниот стручен штаб на Турција стравува од играта на неговите избраници пред денешниот нивни меѓусебен двобој во четврт-финалето.

Јужна Кореја живее за денешниот меч со Шпанија

Дневник - 22.06.2002

ЗА ДЕНЕШНИТЕ ЧЕТВРТ-ФИНАЛНИ СРЕДБИ Селекторот на турската репрезентација Шенол Ѓунеш ги обвини фудбалерите на Сенегал, својот денешен противник во четврт-финалето, дека премногу се груби и оти постојано ги користат лактите за да си обезбедат предност. - Немам проблеми кога некој игра грубо.

Чудотворецот Карим Абдул Метсу

Утрински - 19.06.2002

Славопојки за селекторот на сензационалниот четврт-финалист, Сенегал Карл Левенштајн рекол дека љубовта, верата и политиката е слична по тоа што во живо може да се почувствува нивното дејство, меѓутоа, сепак, овие појави не можете да ги дефинирате.

Сенегал по стапките на Камерун

Утрински - 17.06.2002

Златниот гол на Камара му донесе на африканскиот дебитант пласман во четврт-финалето Ел Хаџи Диуф: Ја добивме битката на воините Двојниот стрелец Хенри Камара со само вториот златен гол во историјата на Светските првенства, во 104 минута му донесе победа на дебитантот Сенегал во осминафиналниот ...

Златен гол на Камара за пласман во четвртфиналето

Дневник - 17.06.2002

шведка - сенегал 1-2 (1-1) Само неколку моменти претходно, Шведска имаше голема шанса преку Андрес Свенсон, но загуби со 1-2 Брилијантниот златен гол на Анри Камара во средината на првото продолжение од 15 минути му донесе на Сенегал пласман во четвртфиналето, откако ја победи Шведска со 2-1 во ...