TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прекинат протестот во железници, сообраќајот нормализиран

24 Вести - 07.06.2017

Железничкиот сообраќај од ноќеска на полноќ е нормализиран откако претставниците на машинскиот персонал на МЖ транспорт постигнаа договор за поставените барања за зголемување на додатоците на плата и на коефициентите за сложеност на работни ...

Железничкиот сообраќај нормализиран од полноќ

Телма - 07.06.2017

Железничкиот сообраќај од ноќеска на полноќ е нормализиран. Постигнат е договор меѓу претставниците на Машинскиот персонал на МЖ Транспорт со ресорниот министер Горан Сугаревски и вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев за поставените барања.

Директорот на МЖ-Инфраструктура Асани: Заложници сме на група вработени

ТВ21 - 07.06.2017

Јавното претпријатие Македонски Железници – Инфраструктура бара од новата Влада да го врати законот и да се овозможи либерализација на пазарот на железничкиот транспорт во согласност со европските директиви.

БАРААТ СРЕДБА НАЈДОЦНА ДО ПЕТОК: Три синдикати од „МЖ Транспорт“ сакаат разговор со министерот Сугарески

Телеграф - 07.06.2017

Синдикалните организации сметаат дека со исполнувањето на барањата на синдикатот на машинскиот персонал во „МЖ Транспорт ад – Скопје“, е создадена атмосфера на поделба на работниците Синдикалните организации на вработените на подружница „Влеча на ...

Либерализација на железничкиот транспорт, решение за проблемите

Р.С.Европа - 07.06.2017

Либерализацијата на железничкиот сообраќај ќе донесе конкурентност, подобри услуги и пониски цени на патничкиот и транспортниот сообраќај, ќе ги ослободи претпријатијата од партиски вработувања, како и подобри услови за вработените, велат експертите.

Железничкиот сообраќај нормализиран од полноќ

Радио МОФ - 07.06.2017

Железничкиот сообраќај од денеска е нормализиран, откако претставниците на Машинскиот персонал на Македонски Железници – Транспорт вчера постигнаа договор за поставените барања на средбата со ресорниот министер Горан Сугаревски и вицепремиерот за ...

Железничкиот сообраќај нормализиран

Алфа - 07.06.2017

Железничкиот сообраќај од ноќеска на полноќ е нормализиран Железничкиот сообраќај од ноќеска на полноќ е нормализиран откако претставниците на машинскиот персонал на МЖ транспорт постигнаа договор за поставените барања за зголемување на додатоците ...

Три синдикати од МЖ Транспорт бараат средба со министерот Сугарески

А1 On - 07.06.2017

Синдикалните организации на вработените на подружница Влеча на возови, на МЖ Транспорт ад Скопје и на Независниот синдикат на ад Транспорт МЖ Скопје бараат средба со министерот за транспрт и врски Горан Сугарески на која, како што соопштуваат, ќе се ...

Три синдикати од МЖ Транспорт бараат средба со министерот Сугарески

Репортер - 07.06.2017

Синдикалните организации на вработените на подружница Влеча на возови, на МЖ Транспорт ад Скопје и на Независниот синдикат на ад Транспорт МЖ Скопје бараат средба со министерот за транспрт и врски Горан Сугарески на која, како што соопштуваат, ќе се ...

Три синдикати од МЖ Транспорт бараат средба со министерот Сугарески

Либертас - 07.06.2017

Синдикалните организации на вработените на подружница Влеча на возови, на МЖ Транспорт ад Скопје и на Независниот синдикат на ад Транспорт МЖ Скопје бараат средба со министерот за транспрт и врски Горан Сугарески на која, како што соопштуваат, ќе се ...

Железничкиот сообраќај нормализиран, постигнат договор на средбата со Сугаревски и Анѓушев

Либертас - 07.06.2017

Железничкиот сообраќај од ноќеска на полноќ ќе се нормализира откако претставниците на Машинскиот персонал на МЖ Транспорт постигнаа договор за поставените барања вечерва на средба со ресорниот министер Горан Сугаревски и вицепремиерот за економски ...

Без крвоток нема живот...

Н.Македонија - 07.06.2017

Блокадата на железничкиот сообраќај е нов удар врз нормалното работење на македонските компании, а пред сѐ на извозниците и на увозниците, кои веќе претрпеа огромни штети поради честите блокади на патниот и на железничкиот сообраќај во Грција, што ...

Три синдикати од МЖ Транспорт бараат средба со министерот Сугарески...

Н.Македонија - 07.06.2017

Три синдикати од МЖ Транспорт бараат средба со министерот Сугарески Синдикалните организации на вработените на подружница Влеча на возови, на МЖ Транспорт ад Скопје и на Независниот синдикат на ад Транспорт МЖ Скопје бараат средба со министерот за ...

Од денеска блокада на железничкиот сообраќај

24 Вести - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од утрово е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници транспорт. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

Блокада на железничкиот сообраќај

24 Вести - 06.06.2017

Наместо метеж од патници, багаж и возови, железничката станица денеска беше празна и тивка.Возовите не поминаа низ пероните за да соберат патници. Сликата на железничката станица во Скопје беше сосема променета, откако машиновозачите најавија дека ...

Железничкиот сообраќај во прекин поради неисплатени плати

Сакам да кажам - 06.06.2017

Шалтерските работници на Македонски железници денес ги враќаат парите на патниците кои купиле билети, но поради прекинот на железничкиот сообраќај, тие не можат да ги искористат. Денес од Скопје нема да тргнат 14 возови, а единствено, изутрината во ...

Продолжува протестот на македонски железници

Канал5 - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава комплетно блокиран. Продолжува протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

JП МЖ-Инфраструктура е против штрајкот на машиновозачите и бара владата да го либерализира пазарот

Телма - 06.06.2017

Јавното претпријатие Македонски Железници – инфраструктура најостро го осудува штрајкот на машинскиот персонал во Македонски Железници Транспорт. Претпријатието ставот го искажа преку писмено соопштение, наведувајќи дека в о цела оваа ситуација ...

ЈП Македонски железници го осуди штрајкот на машиновозачите

Фокус - 06.06.2017

Јавното претпријатие Македонски железници – инфраструктура го осуди штрајкот на машинскиот персонал во Македонски железници – транспорт. Во соопштение испратено до јавноста од МЖ изјавуваат дека тие се заложници на една група работници – ...

Возовите сопрени, железничарите протестираат

24 Вести - 06.06.2017

Празна и тивка е железничката станица во Скопје, откако машиновозачите најавија прекин на железничкиот сообраќај. Работниците си го бараат заработеното. Не зеле плата од април. Утринава, првите возови не поминаа низ пероните за да соберат патници.

Се нормализира железничкиот сообраќај

24 Вести - 06.06.2017

Машинскиот персонал на МЖ транспорт од полноќ го прекинува својот протест по што најавија дека возовите ќе сообраќаат на сите редовни релации. Ова следува откако вработените во МЖ транспорт се сретнале со министерот Сугаревски и вицепремиерот ...

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

ТВ21 - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

Алсат-М - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

БЛОКАДА: Нема возење со воз додека не дадат плата

Вест - 06.06.2017

Протестот, што почна вчера со редуцирање на сообраќајот, според машинскиот персонал ќе продолжи сѐ до исполнување на барањата за кои вчера не беше постигнат договор со менаџерскиот тим Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно ...

ЈП МЖ Инфраструктура со осуда за штрајкот во МЖ Транспорт

Канал5 - 06.06.2017

Јавното претпријатие Македонски Железници – Инфраструктура денеска преку соопштение го осуди штрајкот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт. - Во цела оваа ситуација МЖ-Инфраструктура и МЖ Транспорт се заложници на една група ...

Железничкиот сообраќај од полноќ нормализиран

Канал5 - 07.06.2017

Железничкиот сообраќај од ноќеска на полноќ се нормализира откако претставниците на машинскиот персонал на МЖ Транспорт постигнаа договор за поставените барања на средба со ресорниот министер Горан Сугаревски и вицепремиерот за економски прашања ...

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

Канал5 - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

А1 On - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

Press24 - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

Нетпрес - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

Машинскиот сектор од Македонски железници продолжува со штрајк

Таратур - 06.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт најави дека прекинот на железничкиот сообраќај ќе продолжи до исполнување на поставеното барање за зголемување на коефицинетот на сложеност, за кое добиле најава за разговори и анализи во ...

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

Алфа - 06.06.2017

Дел од вработените во Македонски железниците протестираа и пред три месеци, кога со двонеделен прекин на железничкиот сообраќај бараа редовна исплата на платите. Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради ...

Блокада на железничкиот сообраќај

Нова ТВ - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од утрово е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници транспорт. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

МРТ - 06.06.2017

Блокадата ќе продолжи до исполнувањето на барањето за зголемување на коефициентот за работните места, исплата на вториот дел од платата за април како и гаранција дека во јуни ќе ја примиме и мајската плата, изјави Чакаровски од синдикатот на оваа ...

Продолжи штрајкот на железничарите

Слободен Печат - 06.06.2017

Товарниот и патничкиот железнички сообраќај во земјава се во прекин поради штрајкот на машинскиот персонал на „Македонски железници – Транспорт“ што почна вчера. Денеска е пропуштен единствено експресниот воз Белград – Скопје – Солун.

Синдикати на МЖ Транспорт: Да нема селективно покачување на платите во железницата

А1 On - 06.06.2017

Синдикатот на МЖ Транспорт АД Скопје и Независниот синдикат на Транспорт АД Скопје денеска соопштија дека нема да прифатат, како што наведуваат, селективно покачување на коефициентот на сложеност на работните места и други привилегии на одредени ...

Синдикати на МЖ Транспорт: Да нема селективно покачување на платите во железницата

Нетпрес - 06.06.2017

Синдикатот на МЖ Транспорт АД Скопје и Независниот синдикат на Транспорт АД Скопје денеска соопштија дека нема да прифатат, како што наведуваат, селективно покачување на коефициентот на сложеност на работните места и други привилегии на одредени ...

Железничарите бараат неселективно зголемување на платите

+инфо - 06.06.2017

Од синдикатите најавуваат продолжување на протестот до исполнување на барањето. Синдикатот на МЖ Транспорт и Независниот синдикат на Транспорт соопштија дека нема да прифатат селективно покачување на коефициентот на сложеност на работните места и ...

Македонски железници го осудува штрајкот на машинскиот персонал

Макфакс - 06.06.2017

Јавното претпријатие Македонски Железници – инфраструктура го осудува штрајкот на машинскиот персонал во Македонски Железници Транспорт. Во соопштението до јавноста пишува: „Во цела оваа ситуација МЖ-Инфраструктура и МЖ Транспорт се заложници на ...

МЖ инфраструктура го осуди штрајкот на машиновозачите

МКД - 06.06.2017

Јавното претпријатие Македонски Железници инфраструктура го осуди штрајкот на машинскиот персонал во Македонски Железници транспорт и велат дека групата која штрајкува го држи во заложништво целиот железнички систем.

Железничкиот сообраќај во прекин, штрајкува машинскиот персонал во Македонски железници

МРТ - 06.06.2017

Запрен железничкиот товарен и патнички сообраќај поради штрајк на дел од вработените во Македонски железници. И натаму се провлекуваат истите проблеми со неисплатените плати и несоодветни услови за работа.

МЖ Инфраструктура: Штрајкот ни нанесува огромна финансиска штета

+инфо - 06.06.2017

Од Инфраструктура бараат да се заврши процесот на либерализација на железничките услуги запрен пред некоја година. Јавното претпријатие Македонски Железници – Инфраструктура соопшти дека трпи големи загуби поради штрајкот на машинскиот персонал во ...

Синдикати на МЖ Транспорт: Да нема селективно покачување на платите во железницата

Сител - 06.06.2017

Синдикатот на МЖ Транспорт АД Скопје и Независниот синдикат на Транспорт АД Скопје денеска соопштија дека нема да прифатат, како што наведуваат, селективно покачување на коефициентот на сложеност на работните места и други привилегии на одредени ...

ЈП МЖ Инфраструктура со осуда за штрајкот во МЖ Транспорт

А1 On - 06.06.2017

Јавното претпријатие Македонски Железници – Инфраструктура денеска преку соопштение го осуди штрајкот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт. – Во цела оваа ситуација МЖ-Инфраструктура и МЖ Транспорт се заложници на една група ...

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

+инфо - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во МЖ Транспорт. . Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во ...

Штрајк во железници – минуваат само меѓународните возови

Алфа - 06.06.2017

Од денеска е целосно блокиран патничкиот и товарниот железнички сообраќај. Штрајкува машинскиот персонал на Македонски Железници Транспорт. Чекалниците и пероните се празни, патниците беа навремено информирани дека возовите нема да сообраќаат.

Штрајкот на железничарите продолжува, договор за повисока плата нема

Сител - 06.06.2017

Комплетно блокиран патничкиот и товарниот железнички сообраќај. Утринава ниту едне воз не тргна од главниот град. Чекалните и пероните останаа празни. Единствено сообраќаше експресниот воз од Скопје кон Белград.

ЈП МЖ Инфраструктура со осуда за штрајкот во МЖ Транспорт

Сител - 06.06.2017

Јавното претпријатие Македонски Железници – Инфраструктура денеска преку соопштение го осуди штрајкот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт. - Во цела оваа ситуација МЖ-Инфраструктура и МЖ Транспорт се заложници на една група ...

Железничкиот сообраќај ќе се нормализира од полноќ

А1 On - 06.06.2017

Железничкиот сообраќај од ноќеска на полноќ ќе се нормализира откако претставниците на Машинскиот персонал на МЖ Транспорт постигнаа договор за поставените барања вечерва на средба со ресорниот министер Горан Сугаревски и вицепремиерот за економски ...

„МЖ – Инфраструктура“ го осудува штрајкот на машиновозачите и бара либерaлизација на пазарот

Репортер - 06.06.2017

Јавното претпријатие „МЖ – Инфраструктура“ најостро го осудува штрајкот на машинскиот персонал во „МЖ – Транспорт“, се вели во соопштението на компанијата. „Во целата оваа ситуација „МЖ – Инфраструктура“ и „МЖ – Транспорт“ се заложници на една група ...

Железничкиот сообраќај нормализиран, постигнат договор на средбата со Сугаревски и Анѓушев

Репортер - 06.06.2017

Железничкиот сообраќај од ноќеска на полноќ ќе се нормализира откако претставниците на Машинскиот персонал на МЖ Транспорт постигнаа договор за поставените барања вечерва на средба со ресорниот министер Горан Сугаревски и вицепремиерот за економски ...

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

Курир - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

Железничкиот сообраќај ќе се нормализира од полноќ

Нетпрес - 06.06.2017

Железничкиот сообраќај од ноќеска на полноќ ќе се нормализира откако претставниците на Машинскиот персонал на МЖ Транспорт постигнаа договор за поставените барања вечерва на средба со ресорниот министер Горан Сугаревски и вицепремиерот за економски ...

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

Сител - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

И ДЕНЕС ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ: Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

Телеграф - 06.06.2017

Протестот, кој почна вчера со редуцирање на сообраќајот, според машинскиот персонал, ќе продолжи до исполнување на барањата за кои вчера не беше постигнат договор со менаџерскиот тим Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно ...

Од денеска блокада на железничкиот сообраќај

Тера - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од утрово е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници транспорт. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

Од полноќ возовите тргнуваат

Тера - 06.06.2017

Железничкиот сообраќај од вечерва на полноќ ќе се нормализира откако претставниците на Машинскиот персонал на МЖ Транспорт постигнаа договор за поставените барања вечерва на средба со ресорниот министер Горан Сугаревски и вицепремиерот за економски ...

Синдикати на МЖ Транспорт: Да нема селективно покачување на платите во железницата

Канал 77 - 06.06.2017

Синдикатот на МЖ Транспорт АД Скопје и Независниот синдикат на Транспорт АД Скопје денеска соопштија дека нема да прифатат селективно покачување на коефициентот на сложеност на работните места и други привилегии на одредени работни места.

Синдикати на МЖ Транспорт бараат да нема селективно покачување на платите во железницата

Локално - 06.06.2017

Синдикатот на МЖ Транспорт АД Скопје и Независниот синдикат на Транспорт АД Скопје денеска соопштија дека нема да прифатат, како што наведуваат, селективно покачување на коефициентот на сложеност на работните места и други привилегии на одредени ...

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

Локално - 06.06.2017

– Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

Поради протест на машинскиот персонал во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

Либертас - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

„МЖ – Инфраструктура“ го осудува штрајкот на машиновозачите и бара либерaлизација на пазарот

Мета - 06.06.2017

Јавното претпријатие „МЖ – Инфраструктура“ најостро го осудува штрајкот на машинскиот персонал во „МЖ – Транспорт“, се вели во соопштението на компанијата. „Во целата оваа ситуација „МЖ – Инфраструктура“ и „МЖ – Транспорт“ се заложници на една група ...

Македонски железници го осудува штрајкот на машинскиот персонал

Точка - 06.06.2017

Јавното претпријатие Македонски железници – инфраструктура го осудува штрајкот на машинскиот персонал во Македонски железници – транспорт. Во соопштението до јавноста пишува: „Во оваа ситуација МЖ-инфраструктура и МЖ- транспорт се заложници на една ...

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

Канал 77 - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

Точка - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

Вечер Прес - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички железничлки сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

Парализиран железничкиот сообраќај-машинскиот персонал нема земено плата од половината на април

Фактор - 06.06.2017

Од денес железничкиот сообраќај повторно е под блокада. Вработените во машинскиот сектор, машинските работници си ја бараат платата, односно вториот дел од неа за април. Денес ќе сообраќаат само меѓународните линии, а од главниот град кон другите ...

„МЖ – Инфраструктура“ го осудува штрајкот на машиновозачите и бара либерaлизација на пазарот

Либертас - 06.06.2017

Јавното претпријатие „МЖ – Инфраструктура“ најостро го осудува штрајкот на машинскиот персонал во „МЖ – Транспорт“, се вели во соопштението на компанијата. „Во целата оваа ситуација „МЖ – Инфраструктура“ и „МЖ – Транспорт“ се заложници на една група ...

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

еМагазин - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

Продолжи штрајкот на железничарите, возовите мируваат

Мета - 06.06.2017

Товарниот и патничкиот железнички сообраќај во земјава се во прекин поради штрајкот на машинскиот персонал на „Македонски железници – Транспорт“ што почна вчера. Денеска е пропуштен единствено експресниот воз Белград – Скопје – Солун.

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај

Пулс24 - 06.06.2017

Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Пропуштен е само експресниот воз Белград-Скопје-Солун.

ТВ 24: Блокада на железничкиот сообраќај

Бриф - 06.06.2017

Наместо метеж од патници, багаж и возови, железничката станица денеска беше празна и тивка.Возовите не поминаа низ пероните за да соберат патници. Сликата на железничката станица во Скопје беше сосема променета, откако машиновозачите најавија дека ...

Синдикати на МЖ Транспорт: Да нема селективно покачување на платите во железницата

Либертас - 06.06.2017

Синдикатот на МЖ Транспорт АД Скопје и Независниот синдикат на Транспорт АД Скопје денеска соопштија дека нема да прифатат, како што наведуваат, селективно покачување на коефициентот на сложеност на работните места и други привилегии на одредени ...

Синдикати на МЖ Транспорт: Да нема селективно покачување на платите во железницата

Вечер Прес - 06.06.2017

Синдикатот на МЖ Транспорт АД Скопје и Независниот синдикат на Транспорт АД Скопје денеска соопштија дека нема да прифатат, како што наведуваат, селективно покачување на коефициентот на сложеност на работните места и други привилегии на одредени ...

Синдикати на МЖ Транспорт: Да нема селективно покачување на платите во железницата...

Н.Македонија - 06.06.2017

Синдикати на МЖ Транспорт: Да нема селективно покачување на платите во железницата Синдикатот на МЖ Транспорт АД Скопје и Независниот синдикат на Транспорт АД Скопје денеска соопштија дека нема да прифатат, како што наведуваат, селективно покачување ...

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај...

Н.Македонија - 06.06.2017

Во прекин товарниот и патничкиот железнички сообраќај Домашниот товарен и патнички сообраќај од изутринава е комплетно блокиран поради протестот на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје.

Железничкиот сообраќај ќе се нормализира од полноќ...

Н.Македонија - 06.06.2017

Железничкиот сообраќај ќе се нормализира од полноќ Железничкиот сообраќај од ноќеска на полноќ ќе се нормализира откако претставниците на Машинскиот персонал на МЖ Транспорт постигнаа договор за поставените барања вечерва на средба со ресорниот ...

Редуциран железничкиот сообраќај поради протест на машинскиот персонал

Алсат-М - 05.06.2017

Домашниот патнички и товарен железнички сообраќај од изутринава се одвива редуцирано поради прекинот со работа на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. – Во девет часот изутринава не тргна патничкиот воз на релацијата ...

Македонски железници Транспорт на штрајк

Вест - 05.06.2017

Домашниот патнички и товарен железнички сообраќај од изутринава се одвива редуцирано поради прекинот со работа на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. - Во девет часот изутринава не тргна патничкиот воз на релацијата ...

Редуциран железничкиот сообраќај поради протест на машинскиот персонал

Телма - 05.06.2017

Домашниот патнички и товарен железнички сообраќај од изутринава се одвива редуцирано поради прекинот со работа на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. - Во девет часот изутринава не тргна патничкиот воз на релацијата ...

Протест во македонски железници

24 Вести - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници - транспорт од утрово не ги извршува работните обврски во знак на протест поради неисплатени плати и селективно зголемување на дел од вработените.

Машиновозачите повторно ги запреа локомотивите

Алсат-М - 05.06.2017

Запирањето на возовите стана редовна пракса во Македонија. Патничкиот и товарниот железнички сообраќај денеска се одвива редуцирано откако машиновозачите одлучија да прекинат со работа. Го бвинуваат раководството на државната компанија МЖ Транспорт ...

Железничкиот сообраќај од утре под блокада

24 Вести - 05.06.2017

Железничкиот сообраќај од утре во прекин. Освен меѓународните линии, нема да сообраќаат возовите од Скопје кон другите градови, поради тоа што вработените во Македонски железници уште не го добиле вториот дел од платата за април, а се уште ја ...

Министерот Сугаревски на средба со Синдикатот на машинскиот персонал

Канал5 - 05.06.2017

Пред малку со соопштение се огласија од кабинетот на новиот министерот за транспорт и врски Горан Сугарески. Во соопштението пишува дека Сугаревски остварил работна средба со Синдикатот на машинскиот персонал при МЖ Транспорт АД Скопје како и со ...

Сугарески: Се бараат законски можности за решавање на Македонски железници

Вест - 05.06.2017

Во најкратко време ќе се разгледаат сите законски можности за настанатите ситуации во Македонски железници каде од изутрина машинскиот персонал почна протест со прекин на работните обврски.

Сугарески: Ќе се разгледаат законските можности за решавање на состојбите во МЖ

Алсат-М - 05.06.2017

Во најкратко време ќе се разгледаат сите законски можности за настанатите ситуации во Македонски железници каде од изутрина машинскиот персонал почна протест со прекин на работните обврски.

Машинскиот персонал повторно на штрајк, министерот Сугарески се сретна со синдикатот

Фокус - 05.06.2017

Машинскиот персонал на МЖ Транспорт денеска повторно започна со штрајк, откако им доцни исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените. В.д директорот, Игор Коруновски при претходниот штрајк вети дека овие барања на ...

Сугарески:Ќе се разгледаат законските можности за решавање на состојбите во МЖ

Канал5 - 05.06.2017

Во најкратко време ќе се разгледаат сите законски можности за настанатите ситуации во Македонски железници каде од изутрина машинскиот персонал почна протест со прекин на работните обврски.

Машинскиот персонал на Македонски железници продолжува со штрајк

ТВ21 - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт по денешната средба со раководството на компанијата најави дека прекинот на железничкиот сообраќај ќе продолжи до исполнување на поставеното барање за зголемување на коефицинетот на сложеност за ...

Продолжува протестот на машинскиот персонал во Македонски железници

Канал5 - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт по денешната средба со раководството на компанијата најави дека прекинот на железничкиот сообраќај ќе продолжи до исполнување на поставеното барање за зголемување на коефицинетот на сложеност за ...

Машинскиот персонал на железници најави прекин на работните обврски

Канал5 - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7:00 часот изутрина не ги извршува работните обврски во знак на протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените, изјави за МИА ...

Машинскиот персонал на железници најави прекин на работата

24 Вести - 05.06.2017

Машинскиот персонал во македонски железници транспорт од утрово не ги извршува работните обврски во знак на протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените.

Машинскиот персонал на железници најави прекин на работните обврски

ТВ21 - 05.06.2017

– Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7:00 часот изутрина не ги извршува работните обврски во знак на протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените, изјави за МИА ...

Редуциран железничкиот сообраќај поради протест на машинскиот персонал

Канал5 - 05.06.2017

Домашниот патнички и товарен железнички сообраќај од изутринава се одвива редуцирано поради прекинот со работа на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. - Во девет часот изутринава не тргна патничкиот воз на релацијата ...

Сугарески: Ќе се разгледаат законските можности за решавање на состојбите во МЖ

Репортер - 05.06.2017

Во најкратко време ќе се разгледаат сите законски можности за настанатите ситуации во Македонски железници каде од изутрина машинскиот персонал почна протест со прекин на работните обврски.

Возовите повторно запреа: Министерот Сугарески најавува долгорочно решение за Железницата

Сител - 05.06.2017

Нов протест во железници, платите повторно доцнат. Патничкиот и товарниот сообраќај од утринава е редуциран. Машиновозачите од денеска на блокади. - Утринава не тргна возот од Скопје за Велес, во текот на денот ќе сообраќаат само до Битола и до ...

Сугарески: Ќе се разгледаат законските можности за решавање на состојбите во МЖ

Сител - 05.06.2017

Во најкратко време ќе се разгледаат сите законски можности за настанатите ситуации во Македонски железници каде од изутрина машинскиот персонал почна протест со прекин на работните обврски.

Машинскиот персонал на железници најави прекин на работните обврски

А1 On - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7:00 часот изутрина не ги извршува работните обврски во знак на протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените, изјави за МИА ...

Сугаревски ќе ги решава проблемите во железничкиот сообраќај

Слободен Печат - 05.06.2017

Mинистерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, денеска се сретнал со претставници на Синдикатот на машинскиот персонал при „МЖ Транспорт“, како и со генералниот директор на компанијата, при што разговарале за прекинот со работа на дел од ...

Продолжува протестот на машинскиот персонал во Македонски железници

Сител - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт по денешната средба со раководството на компанијата најави дека прекинот на железничкиот сообраќај ќе продолжи до исполнување на поставеното барање за зголемување на коефицинетот на сложеност за ...

Штрајкува машинскиот персонал на Македонски железници

+инфо - 05.06.2017

Ќе бидат пропуштени само возовите за Битола во 14 часот и за Гевгелија во 16.55 часот, како и меѓународните Белград-Скопје-Солуни и обратно. Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7 часот изутрина не ги извршува работните ...

Продолжува протестот на машинскиот персонал во Македонски железници

Макфакс - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт најави дека прекинот на железничкиот сообраќај ќе продолжи до исполнување на поставеното барање за зголемување на коефицинетот на сложеност, за кое добиле најава за разговори и анализи во ...

Редуцирано сообраќање на возовите поради протест на машинскиот персонал

Макфакс - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7 часот изутрина не ги извршува работните обврски во знак на протест поради доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените, изјави Душко ...

Продолжува протестот на машинскиот персонал во Македонски железници

Кајгана - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт најави дека прекинот на железничкиот сообраќај ќе продолжи до исполнување на поставеното барање за зголемување на коефициентот на сложеност, за кое добиле најава за разговори и анализи во ...

Редуциран железничкиот сообраќај поради протест на машинскиот персонал

Курир - 05.06.2017

Домашниот патнички и товарен железнички сообраќај од изутринава се одвива редуцирано поради прекинот со работа на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. – Во девет часот изутринава не тргна патничкиот воз на релацијата ...

Министерот Сугарески се сретна со синдикатот на МЖ Транспорт

Нова ТВ - 05.06.2017

Министерот за транспорт и врски,Горан Сугарески, оствари работна средба со Синдикатот на машинскиот персонал при МЖ Транспорт АД Скопје како и со генералниот директор на МЖ Транспорт АД Скопје во однос на прекинот со работа на дел од вработените во ...

Машинскиот персонал на железници најави прекин на работните обврски

Курир - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7:00 часот изутрина не ги извршува работните обврски во знак на протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените, изјави за МИА ...

Редуциран железничкиот сообраќај поради протест на машинскиот персонал

А1 On - 05.06.2017

Домашниот патнички и товарен железнички сообраќај од изутринава се одвива редуцирано поради прекинот со работа на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. – Во девет часот изутринава не тргна патничкиот воз на релацијата ...

Сугарески:Ќе се разгледаат законските можности за решавање на состојбите во МЖ

Press24 - 05.06.2017

Во најкратко време ќе се разгледаат сите законски можности за настанатите ситуации во Македонски железници каде од изутрина машинскиот персонал почна протест со прекин на работните обврски.

Сугарески: Ќе се разгледаат законските можности за решавање на состојбите во МЖ

Нетпрес - 05.06.2017

Во најкратко време ќе се разгледаат сите законски можности за настанатите ситуации во Македонски железници каде од изутрина машинскиот персонал почна протест со прекин на работните обврски.

Машинскиот персонал на Железници најави прекин на работните обврски

Нетпрес - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7:00 часот изутрина не ги извршува работните обврски во знак на протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените, изјави за МИА ...

Министерот Сугарески на средба со Синдикатот на машинскиот персонал на МЖ

МКД - 05.06.2017

Од Министерството за транспорт и врски информираа дека министерот за транспорт и врски Горан Сугарески оствари работна средба со Синдикатот на машинскиот персонал при МЖ Транспорт АД Скопје како и со генералниот директор на МЖ Транспорт АД Скопје.

Сугарески бара долгорочно решавање на состојбите во железничкиот сообраќај

Стандард - 05.06.2017

Во најкратко време ќе се разгледаат сите законски можности за настанатите ситуации во Македонски железници каде од изутрина машинскиот персонал почна протест со прекин на работните обврски.

Повторно штрајк на МЖ Транспорт

Нова ТВ - 05.06.2017

Во знак на протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените, Од утрово од 7 часот машинскиот пероснал на МЖ Транспорт го стартуваше највениот штрајк.

Протест на дел од вработените во МЖ Транспорт

МРТ - 05.06.2017

Според Чакаровски преку протестот се бара исплата на вториот дел од априлската плата и платата за мај, како и изготвување правилник за вреднување на работните места. Машинскиот персонал во Македонски железници- Транспорт од седум часот изутрина не ...

Сугарески ќе бара долгорочно решение за железничкиот сообраќај

+инфо - 05.06.2017

Министерот за транспорт и врски денеска се сретна со Синдикатот и со директорот на МЖ Транспорт Ад Скопје. Mинистерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска се сретна со Синдикатот на машинскиот персонал при МЖ Транспорт АД Скопје, како и со ...

Протест на машинскиот персонал – Сугарески најави решавање на состојбите во Македонски железници

Макфакс - 05.06.2017

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, оствари средба со Синдикатот на машинскиот персонал во Македонски железници, како и со генералниот директор на МЖ Транспорт АД Скопје во врска со прекинот со работа на дел од вработените во ...

Сугарески: Ќе се разгледаат законските можности за решавање на состојбите во МЖ

А1 On - 05.06.2017

Во најкратко време ќе се разгледаат сите законски можности за настанатите ситуации во Македонски железници каде од изутрина машинскиот персонал почна протест со прекин на работните обврски.

ПРОТЕСТ ПОРАДИ ДОЦНЕЊЕТО НА ПЛАТАТА: Железничкиот сообраќај е во прекин, денеска ќе сообраќаат само три линии

Телеграф - 05.06.2017

Денеска ќе бидат пропуштени само возовите за Битола во 14 часот и за Гевгелија во 16:55 часот, како и меѓународните Белград-Скопје-Солун и Солун-Скопје-Белград Машинскиот персонал во „Македонски железници - Транспорт“ од 7 часот изутринава не ги ...

Машинскиот персонал на железници најави прекин на работните обврски

Репортер - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7:00 часот изутрина не ги извршува работните обврски во знак на протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените, изјави за МИА ...

Сугарески најави решавање на состојбите во МЖ, персоналот протестира

Кајгана - 05.06.2017

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески се сретна со Синдикатот на машинскиот персонал и генералниот директор на МЖ Транспорт АД Скопје поради прекинот со работа на дел од вработените во компанијата.

Нов штрајк на македонските железничари поради доцнење на платите

Радио МОФ - 05.06.2017

Во протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените, машинскиот пероснал на Македонски Железници – Транспорт, од 7 часот утринава го стартуваше највениот штрајк.

Продолжува протестот на машинскиот персонал во Македонски железници

А1 On - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт по денешната средба со раководството на компанијата најави дека прекинот на железничкиот сообраќај ќе продолжи до исполнување на поставеното барање за зголемување на коефицинетот на сложеност за ...

Протест на машинскиот персонал – Сугарески најави решавање на состојбите во Македонски железници

Правдико - 05.06.2017

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, оствари средба со Синдикатот на машинскиот персонал во Македонски железници, како и со генералниот директор на МЖ Транспорт АД Скопје во врска со прекинот со работа на дел од вработените во ...

Министерот Сугарески ќе бара долгорочно решение за железничкиот сообраќај

Бриф - 05.06.2017

Mинистерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска се сретна со Синдикатот на машинскиот персонал при МЖ Транспорт АД Скопје, како и со генералниот директор на МЖ Транспорт АД Скопје, во однос на прекинот со работа на дел од вработените во ...

Машинскиот персонал на Железници најави прекин на работните обврски

Точка - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7:00 часот изутрина не ги извршува работните обврски во знак на протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените, изјави за МИА ...

Продолжува протестот на машинскиот персонал во Македонски железници

Вечер Прес - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт по денешната средба со раководството на компанијата најави дека прекинот на железничкиот сообраќај ќе продолжи до исполнување на поставеното барање за зголемување на коефицинетот на сложеност за ...

Сугарески: Се бараат законски можности за решавање на Македонски железници

Канал 77 - 05.06.2017

Во најкратко време ќе се разгледаат сите законски можности за настанатите ситуации во Македонски железници каде од изутрина машинскиот персонал почна протест со прекин на работните обврски – ова како што соопшти Министерството за транспорт и врски, ...

Протест на машинскиот персонал – Сугарески најави решавање на состојбите во Македонски железници

Точка - 05.06.2017

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, оствари средба со Синдикатот на машинскиот персонал во Македонски железници, како и со генералниот директор на МЖ Транспорт АД Скопје во врска со прекинот со работа на дел од вработените во ...

Сугарески ќе бара решение за проблемите во железничкиот сообраќај

Мета - 05.06.2017

Mинистерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, денеска се сретнал со претставници на Синдикатот на машинскиот персонал при „МЖ Транспорт“, како и со генералниот директор на компанијата, при што разговарале за прекинот со работа на дел од ...

Повторно доцнат платите: Штрајк на дел од вработените во железница

еМагазин - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7:00 часот изутрина не ги извршува работните обврски во знак на протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените, изјави за МИА ...

Продолжува протестот на машинскиот персонал во Македонски железници

Точка - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт најави дека прекинот на железничкиот сообраќај ќе продолжи до исполнување на поставеното барање за зголемување на коефицинетот на сложеност, за кое добиле најава за разговори и анализи во ...

Продолжува протестот на машинскиот персонал во Македонски железници

Либертас - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт по денешната средба со раководството на компанијата најави дека прекинот на железничкиот сообраќај ќе продолжи до исполнување на поставеното барање за зголемување на коефицинетот на сложеност за ...

Едни возеа, други не

Тера - 05.06.2017

Утрово домашниот патнички и товарен железнички сообраќај редуцира поради прекинот со работа на машинскиот персонал во Македонски железници . Од Битола за Скопје утрово тргнале двата воза, исто така и попладневниот ќе сообраќа, но немаат информација ...

Редуциран железничкиот сообраќај-се бараат плати

Тера - 05.06.2017

Домашниот патнички и товарен железнички сообраќај од изутринава се одвива редуцирано поради прекинот со работа на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. Од Битола за Скопје утрово тргнале двата воза, исто така и ...

Штрајк во најава -Машинскиот персонал на железници ја стопира работата!

Локално - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7:00 часот изутрина не ги извршува работните обврски во знак на протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените, изјави за МИА ...

Редуциран железничкиот сообраќај поради протест на машинскиот персонал

Скопје инфо - 05.06.2017

Домашниот патнички и товарен железнички сообраќај од изутринава се одвива редуцирано поради прекинот со работа на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје . – Во девет часот изутринава не тргна патничкиот воз на релацијата ...

Сугарески:Ќе се разгледаат законските можности за решавање на состојбите во МЖ

Либертас - 05.06.2017

Во најкратко време ќе се разгледаат сите законски можности за настанатите ситуации во Македонски железници каде од изутрина машинскиот персонал почна протест со прекин на работните обврски.

Машинскиот персонал на железници најави прекин на работните обврски

Вечер Прес - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7:00 часот изутрина не ги извршува работните обврски во знак на протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените, изјави за МИА ...

МЖ Транспорт повторно го тресат штрајкови-се бара редовна плата

Фактор - 05.06.2017

Од утрово од 7 часот машинскиот пероснал на МЖ Транспорт го стартуваше највениот штрајк. Неисполнетите ветувања на в.д директорот, Игор Коруновски се причина железничките работници да не ги извршуваат работните обврски.

Сугарески:Ќе се разгледаат законските можности за решавање на состојбите во МЖ

Вечер Прес - 05.06.2017

Во најкратко време ќе се разгледаат сите законски можности за настанатите ситуации во Македонски железници каде од изутрина машинскиот персонал почна протест со прекин на работните обврски.

Машинскиот персонал на железници ја прекинува работата

Канал 77 - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7:00 часот изутрина не ги извршува работните обврски во знак на протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените – информира за ...

Редуциран железничкиот сообраќај поради протест на машинскиот персонал

Вечер Прес - 05.06.2017

Домашниот патнички и товарен железнички сообраќај од изутринава се одвива редуцирано поради прекинот со работа на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. - Во девет часот изутринава не тргна патничкиот воз на релацијата ...

Редуциран железничкиот сообраќај поради протест на машинскиот персонал

Либертас - 05.06.2017

Домашниот патнички и товарен железнички сообраќај од изутринава се одвива редуцирано поради прекинот со работа на машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје. – Во девет часот изутринава не тргна патничкиот воз на релацијата ...

Сугарески: Ќе се разгледаат законските можности за решавање на состојбите во МЖ...

Н.Македонија - 05.06.2017

Сугарески: Ќе се разгледаат законските можности за решавање на состојбите во МЖ Во најкратко време ќе се разгледаат сите законски можности за настанатите ситуации во Македонски железници каде од изутрина машинскиот персонал почна протест со прекин ...

Машинистите на МЖ Транспорт ја прекинаа на работата...

Н.Македонија - 05.06.2017

Машинистите на МЖ Транспорт ја прекинаа на работата Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7 часот изутрина не ги извршува работните обврски во знак на протест од доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно ...

Поради протест на машинскиот персонал редуцирано сообраќање на возовите

Денар - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт ад Скопје од 7 часот изутрина не ги извршува работните обврски во знак на протест поради доцнењето на исплатата на платата и нејзино селективно зголемување на дел од вработените, изјави Душко ...

Продолжува протестот на машинскиот персонал во Македонски железници

Денар - 05.06.2017

Машинскиот персонал во Македонски железници Транспорт најави дека прекинот на железничкиот сообраќај ќе продолжи до исполнување на поставеното барање за зголемување на коефицинетот на сложеност, за кое добиле најава за разговори и анализи во ...