TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МЗТ Скопје подобар од актуелниот првак Фершпед Работнички

А1 - 19.02.2005

Кошаркарите на МЗТ Скопје го изненадија актуелниот првак Фершпед Работнички во салата Градски Парк во дербито од продолжението на сезоната во првата лига. Натпреварите од овој тип уште еднаш потврдија дека моментната разлика во квалитетот и прогнозите важат само на хартија.

Вардар Осигурување по тронот на "шпедитерите"

Вест - 19.02.2005

Екипата на СЕЕ Универзити Волеј Шкендија е Прва лига, мажи Со синоќешниот натпревар помеѓу ФОН и Фаворити од 11. коло беше означен почетокот на пролетниот дел од кошаркарската сезона. Сепак, вистинскиот предизвик е вечерашниот натпревар во "Градски парк" (17 часот), вечното дерби помеѓу Фершпед ...

Вечните ривали го отвораат пролетниот дел

Време - 19.02.2005

КОШАРКА - ПРОДОЛЖУВА ПРВЕНСТВОТО Со вечното дерби меѓу екипите на Фершпед Работнички и МЗТ Скопје (17 ч., МТВ-пренос) и другите дуели од 11. коло, денеска почнува пролетниот дел од кошаркарското првенство на Македонија. Во преостанатите осум кола од регуларниот дел на шампионатот 10-те прволигаши ...

Стартуваше вториот дел од кошаркарската сезона

А1 - 18.02.2005

Убедлива победа на Фон против Фаворити од 103:62, во натпреварот со кој попладнево стартуваше вториот дел од сезонава во домашното првенство. Дербито на 11 прволигашко коло ќе биде одиграно утре. Во салата во Градскиот Парк, пресметка меѓу вечните ривали Фершпед Работнички и МЗТ Скопје.

И Фершпед Работнички во полуфиналето

Време - 18.02.2005

КОШАРКА - КУП НА МАКЕДОНИЈА Фершпед Работнички е последниот учесник на фајнал фор-турнирот од кошаркарскиот Куп на Македонија, откако во средата славеше и на реваншот против Маврово, овојпат со 93-56. „Шпедитерите“ без проблеми стигнаа до победата, предводени од новата аквизиција Дејан Вегов со 20 ...

Фершпед Работнички - четврти полуфиналист

Дневник - 18.02.2005

КОШАРКА - КУП НА МАКЕДОНИЈА ЗА МАЖИ Фершпед Работнички е четвртиот полуфиналист во машкиот Куп на Македонија. Актуелниот освојувач на Купот, во завчерашниот реванш го совлада Маврово со 93-56 и ја потврди својата доминација најавена со победата во Гостивар од 79-67. Друштво на Ф.

Вториот меч формалност за Фершпед Работнички

Вест - 16.02.2005

Кошарка - Куп на Македонија, 1/4 финале Кошаркарите на Фершпед Работнички веќе се со една нога влезени во завршницата на Купот на Македонија, откако во првиот четврт-финален дуел против Маврово остварија победа на гости од 79:67 (25:15, 13:20, 16:13, 25:19).