TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Македонија претпоследна во полуфиналната вечер

Утрински - 19.05.2013

Единствената 12-ка Есма и Влатко ја добија од Албанија, Бугарија и Малта не почастија со по 5 поени, 4 добивме од Швајцарија и 2 поена од Сан Марино Есма и Лозано освоија вкупно 28 поени, што беше ...

Македонија била претпоследна во второто полуфинале

Н.Македонија - 19.05.2013

Само пред неколку минути Европската радио-дифузна унија -ЕБУ ги објави резултатите од гласањето на второто полуфинале на „Евровизија 2013“, што се одржа на 16 мај, кога настапија Есма и Лозано, ...

Македонија претпоследна во втората полуфинална вечер на Евровизија

А1 On - 19.05.2013

И покрај големите надежи за влез во финале на Евровизија оваа година, Есма и Лозано немале никакви шанси. Македонија добила само 28 поени и се нашла на претпоследното 16-то место во втората ...

Официјална табела со гласови: Есма и Лозано завршиле претпоследни

Хитпортал - 19.05.2013

Р езултатите од втората полуфинална вечер се објавени на официјалниот сајт на Евровизија. Според нив, Македонија завршила на претпоследното 16-то место во втората полуфинална вечер која се одржа во ...

Балканските медиуми го нарекуваат Лозано – „Новиот Тоше“

Хитпортал - 19.05.2013

М ладиот македонски пејач, кој со своите вокални способности ја освои Европа, е добитник на бројни признанија ширум стариот континет.

Есма и Лозано завршиле претпоследни во полуфиналето

+инфо - 19.05.2013

Македонија завршила на претпоследното 16-то место во втората полуфинална вечер која во четвртокот се одржа во Малме. Со освоени 28 поени, Есма и Лозано единствено беа подобро пласирани од Латвија.

Македонија завршила претпоследна на 2 полуфинална вечер (Фото)

МК News - 19.05.2013

Од вкупно 17 земји кои се претставија во втората полуфинална вечер на Евровизија 2013, македонската песна „Пред да се раздени“ се пласира на 16-то место со освоени 28 поени.

Само Австрија, Латвија, Кипар и Словенија со полош пласман од нас на Евровизија

Сител - 19.05.2013

На втората полуфинална вечер на Евровизија, од вкупно 17 земји, Македонија со песната "Пред да се раздени" на Есма Реџепова и Влатко Лозаноски, завршила на 16-то место со освоени 28 поени.

Балканските медиуми го нарекуваат Лозано – ,, Новиот Тоше,,

МК News - 19.05.2013

Младиот македонски пејач, кој со своите вокални способности ја освои Европа, е добитник на бројни признанија ширум стариот континет.

ВИДЕО: Македонија завршила претпоследна во втората полуфинална вечер на Евровизија

Сител - 19.05.2013

На официјалната страна на Песна на Евровизија објавени се резултатите од гласањето, според табелата од втората полуфинална вечер кога настапуваа македонските претставници може да се види дека Есма и ...

Есма и Лозано претпоследни во второто полуфинале

Бриф - 19.05.2013

Од вкупно 17 земји кои се претставија во втората полуфинална вечер на Евровизија 2013, македонската песна „Пред да се раздени“ се пласира на 16-то место со освоени 28 поени.

12 поени од Албанија, 5 од Бугарија - Македонија завршила претпоследна на евровизиското полуфинале

Press24 - 19.05.2013

На втората полуфинална вечер на Евровизија, од вкупно 17 земји, Македонија со песната "Пред да се раздени" на Есма Реџепова и Влатко Лозаноски, завршила на 16-то место со освоени 28 поени.

Есма и Лозано завршиле претпоследни, само Албанија ни дала 12-ка

Курир - 19.05.2013

Македонија завршила на претпоследното 16-то место во втората полуфинална вечер која четвртокот се одржа во Малме. Со освоени 28 поени, Есма и Лозано единствено беа подобро пласирани од Латвија која ...

ФОТО: Есма и Лозано катастрофално поминаа на Евровизија, завршиле претпоследни!

БезПардон - 19.05.2013

Македонија завршила на претпоследното 16-то место во втората полуфинална вечер која во четвртокот се одржа во Малме, Шведска.

Македонија завршила претпоследна во втората полуфинална вечер на Евровизија

Нетпрес - 19.05.2013

На официјалната страна на Песна на Евровизија објавени се резултатите од гласањето, според табелата од втората полуфинална вечер кога настапуваа македонските претставници може да се види дека Есма и ...

Есма и Лозано биле претпоследни - Видете кој ни даде поени!

Таратур - 19.05.2013

Есма и Лозано воопшто не ги импресионирале европските гледачи во втората полуфинална вечер. Тоа може да се заклучи од претпоследното место со скромни 28 бода.

Македонија предпоследна – погледнете кој колку поени ни додели

Република - 19.05.2013

Албанија 12, Бугарија и Малта по 5 поени, Швајцарија 4 и Сан Марино 2 поени – тоа се сите поени кои Македонија ги доби на втората полуфинална вечер на Изборот за песна на Евровизија.

Есма и Влатко со најлош пласман до сега!

Дума - 19.05.2013

Македонските претставници на годинешниот избор за песна на Евровизија, Есма и Влатко во втората полуфинална вечер завршиле на 16 место од вкупно 17 претставници.

Есма и Лозано завршиле претпоследни во полуфиналето

Skopje ID - 19.05.2013

Македонија завршила на претпоследното 16-то место во втората полуфинална вечер која во четвртокот се одржа во Малме. Со освоени 28 поени, Есма и Лозано единствено беа подобро пласирани од Латвија.

ЕКСКЛУЗИВНО: На Есма и се слошило на Евровизија, интервенирала Брза помош

БезПардон - 19.05.2013

Нашата претставничка Есма Реџепова не била рамнодушна при објавувањето на резултатите од втората полуфинална вечер на Eвросонг.

Македонија завршила претпоследна на евровизиското полуфинале

Maxim - 19.05.2013

На втората полуфинална вечер на Евровизија, од вкупно 17 земји, Македонија со песната "Пред да се раздени" на Есма Реџепова и Влатко Лозаноски, завршила на 16-то место со освоени 28 поени.

Кралицата жртвувана, МРТ останува во игра

Утрински - 18.05.2013

Јасминка Павловска Евро(визиските) скептиците во четвртокот, од Малме, конечно го добија очекуваниот крај на некаква „хроника на еден најавен дебакл“.

Разочарани сме, но не плачевме

Дневник - 18.05.2013

Дознаваме дека пред почетокот на втората полуфинална вечер по иницијатива на режисерот на преносот, било договорено додека се пребројуваат гласовите, во зелената соба водителката и Есма да си ...

Уште една неуспешна евровизиска приказна е зад нас

Н.Македонија - 18.05.2013

Во Малме вечерва ќе се одржи финалната вечер на „Евровизија“. Првпат по 27 години без претставник од поранешните југословенски републики Есма Реџепова и Влатко Лозаноски и покрај одличниот настап, не ...

Словенка нуди рачен секс за билет за Евросонг

Либертас - 18.05.2013

Словенката Ана , најде оригинален начин како да обезбеди билет за втората полуфинална вечер на “Евросонг”, за ги поддржи нашите претставници Есма и Лозано,особено Есма која и била омилена, пишува ...

Видео снимка од настапот на Есма и Лозано на Евросонг 2013

МРТ - 18.05.2013

Тука може да ја погледате видео снимката од настапот на Есма и Лозано на Евросонг 2013 во ...

ВИДЕО: Слушнете го ремиксот на „Пред да се раздени“ само со Лозано

Либертас - 18.05.2013

Слушнете го ремиксот на македонската евровизиска песна „Пред да се раздени“, но само во изведба на Влатко Лозаноски – Лозано.

На Есма и се качил притисокот во Малме – интервенирал и лекар

МК News - 18.05.2013

Нашата претставничка Есма Реџепова не била рамнодушна при објавувањето на резултатите од втората полуфинална вечер на евросонг.

(ВИДЕО) Ерик Фокс направи ремикс на „Пред да се раздени“

Бриф - 18.05.2013

Песната што Македонија ја преставуваше на Евровизјија, „Пред да се раздени“ на Есма и Лозано доби своја ремикс верзија. Ремиксот е објавен на Јутубе, потпишан од македонскиот ДиЏеј, Ерик ...

Македонија не се пласираше во финалето на Евровизија

Р.С.Европа - 17.05.2013

Есма и Лозано кои ја претставуваат Македонија на годинешното издание на Евровизија, не се пласираа во финалето на Евросонг во Малме, Шведска.

Евровизија, со други зборови

Оff.net - 17.05.2013

Кратко видео резиме од македонскиот настап на Евровизија. Како што знаете, прв се претстави Влатко Лозаноски кој некако се додржа на нозе, а веднаш по него стигна и Есма.

Ерик Фокс направи ремикс на „Пред да се раздени“ (ВИДЕО)

МКД - 17.05.2013

Ерик Фокс, диџеи и водител во Антена 5 радио, направи ремикс на евровизиската песна. Слушнете ја во негова ...

Поддршка за Есма и Лозано од хуманитарци и од амбасадорот во Шведска

Дневник - 17.05.2013

На евровизискиот настап во Малме Есма и Лозано добија поддршка од 30 жени од хуманитарното здружение „Есма и Стево Теодосиевски“, кои специјално допатуваа од Скопје во средата вечерта .

Македонија не обезбеди пласман во финалето на Евросонг

Дневник - 17.05.2013

И покрај извонредниот настап, Есма и Лозано не се пласираа меѓу првите десете земји кои обезбедија пласман во финалната вечер.

Одговорноста е доблест, а не маана!

Идивиди - 17.05.2013

Во четиринаесеттото учество на изборот за Песна на Евровизија, Македонија по петти пат (во последниве шест години) не успеа да се пласира во финалната вечер.

Есма и Лозано останаа без финале (видео)

365 - 17.05.2013

Есма и Влатко Лозановски, овогодишните претставници на Македонија на Евровизија, вчера не успеаја да обезбедат влез во финале.

Есма Реџепова и Лозано без евровизиско финале

Алфа - 17.05.2013

Македонскиот дует, составен од кралицата на ромската музика Есма Реџепова и нејзиниот 27-годишен колега Влатко Лозаноски не успеа да се пласира во финалето на овогодишната 58-ма по ред Евровизија во ...

Лозано: Пак би одел на Евровизија

КадеВечер - 17.05.2013

Есма и Лозано не успеаја да се пласираат во финалната вечер на годинешното Евровизиско издание во Шведска. Според многумина нашите претставници имаа добар настап но не и нешто посебен барем во однос ...

Погледнете како помина македонската вечер во Малме!(видео)

Backstage - 17.05.2013

Официјално вчеравечер беше отворен Евросонг 2013 со стартот на првата полуфинална вечер. На сцената во Малме Арената се претставија вкупно 16 европски земи.

ВИДЕО: Ремикс на „Пред да се раздени“ без Есма

А1 On - 17.05.2013

Ремиксот на песната „Пред да се раздени“ е објавен на YouTube и е потпишан од македонскиот ДиЏеј, Ерик ...

Есма и Лозано доживеале скандалозен третман во Малме!

+инфо - 17.05.2013

Сите земји на Балканот доживеаа дебакл и не поминаа во финалето на натпреварот „Евросонг 2013“. Делегацијата на Македонија, која ја претставувааа Есма и Влатко Лозаноски , кои дури добиле прекар ...

Есма не е разочарана, сè сфатила како приредба и забава

+инфо - 17.05.2013

Македонската претставничка на овогодишниот избор за најдобра песна во Европа, Есма Реџепова, неполн ден после настапот, на кој заедно со Влатко Лозановски не успеа да се пласира во финалето, вели ...

Македонија не се пласира во финалето на Евровизија

Кирилица - 17.05.2013

Есма и Лозано, кои ја претставуваа Македонија на годинешното издание на Евровизија, настапија синоќа во второто полуфинале во Малме, Шведска, но не добија доволно гласови за да се пласираат во ...

Есма Реџепова и Лозано без евровизиско финале

МРТ - 17.05.2013

Македонскиот дует, составен од кралицата на ромската музика Есма Реџепова и нејзиниот 27-годишен колега Влатко Лозаноски не успеа да се пласира во финалето на овогодишната 58-ма по ред Евровизија во ...

ВИДЕО: Есма Реџепова и Лозано без евровизиско финале

Сител - 17.05.2013

Македонскиот дует, составен од кралицата на ромската музика Есма Реџепова и нејзиниот 27-годишен колега Влатко Лозаноски не успеа да се пласира во финалето на овогодишната 58-ма по ред Евровизија во ...

Кралица: Есма во Малме приредила забава за сите евровизиски претставници

Канал5 - 17.05.2013

Есма направила луда журка за сите пејачи кои настапуваат на Евровизија. Бугарката станала да пее со Есма.... Ноќта во пресрет на второто полуфинале Есма Реџепова организирала забава на која пеела два ...

ВИДЕО: Вака звучи „Пред да се раздени“, без Есма

МК News - 17.05.2013

Ремиксот е објавен синоќа на YouTube, а под него е потпишан македонскиот ДиЏеј, Ерик ...

И Есма и Лозано извисија

Вечер - 17.05.2013

БАЛКАНОТ СЛЕПО ЦРЕВО ЗА ЕВРОВИЗИЈА Не верувам дека ова е случајност, мора да е некаква политика. Не може да е случајност во финалето да не влезе ниту една бивша југословенска земја или да се збрише ...

Есма и Влатко не добија билет за финалето!

Дума - 17.05.2013

Македонските претставници Есма и Влатко не успеаа да ги освојат срцата на публиката и жирито со што не успеаа да се квалификуваат во големото евровизиско финале.

Македонија без пласман во финале на Евросонг

Таратур - 17.05.2013

Есма и Влатко Лозановски не се пласираа во финалето за избор на песна на Евровизија.Иако имаа добар настап вчера вечерта и одлично ја изведоа „Пред да се раздени“, сепак тоа не беше доволно за влез ...

Макфестовски ремикс од Ерик Фокс: Слушнете ја „Мила“ од Мартин Мила

RadioMk - 17.05.2013

Нашиот добро познат диџеј и радио водител на Антена 5 Радио , Ерик Фокс деновиве го претстави ремиксот на песната „Мила“ , со која Мартин Мила настапи на минатогодишното издание на фестивалот за ...

Одличен настап на Есма и Лозано, но Македонија не оди во финале

RadioMk - 17.05.2013

17 мај, 2013 Синоќа во Малме арената се одржа втората полуфинална вечер од овогодинешното евровизиско шоу, а нашите претставници Есма и Лозано се претставија под реден број три.

Ерик Фокс направи ремикс на евровизиската „Пред да се раздени“

RadioMk - 17.05.2013

Песната „Пред да се раздени“ со која Есма и Лозано синоќа ги бранеа боите на нашата земја веќе доби англиска верзија насловена „ If I Could Change The World“ , а набрзо потоа и клупско ремикс издание ...

Одлично звучеа но не влегоа во финале - еве што пишуваат српските медиуми за Македонија

Press24 - 17.05.2013

Во втората полуфинална вечер ниту Македонија не успеа да се пласира во финалето на Евросонг иако Есма и Влатко звучеа одлично, пишува денеска српскиот портал Телеграф.

Есма и Лозано не се пласираа во евровизиското финале

Фама - 17.05.2013

Синоќа во Малме се одржа втората полуфинална вечер од овогодишниот Евросонг , а нашите претставници Есма и Лозано со песната „Пред да се раздени“ не успеаја да обезбедат пласман во финалето.

Есма Реџепова и Лозано без евровизиско финале

Радио Фортуна - 17.05.2013

Македонскиот дует, составен од кралицата на ромската музика Есма Реџепова и нејзиниот 27-годишен колега Влатко Лозаноски не успеа да се пласира во финалето на овогодишната 58-ма по ред Евровизија во ...

Есма не е разочарана, сè сфатила како приредба и забава

Skopje ID - 17.05.2013

Македонската претставничка на овогодишниот избор за најдобра песна во Европа, Есма Реџепова, неполн ден после настапот, на кој заедно со Влатко Лозановски не успеа да се пласира во финалето, вели ...

Евровизиската „Пред да се раздени“ без Есма

Република - 17.05.2013

Како би звучела евровизиската „Пред да се раздени“, доколку во неа како вокал се појавува само Влатко Лозановски? Одговорот го даде Ерик Фокс.

Влатко Лозаноски ужива и ич не се замара! (2)

ТВ Пакет - 17.05.2013

Денеска на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм нашиот Влатко Лозаноски со своите фанови сподели убав момент од Малме. Тој ги поздрави сите негови поддржувачи заедно со Нина директно од плоштадот во ...

Понижувачки третман во Малме за македонските претатавници на Евровизија

Press24 - 17.05.2013

Понижувачки третман доживеале македонските претставници на Евровизија, Влатко Лозановски и Есма, јавуваат балканските медиуми.

Првпат по 27 години финалето на Евросонг без претставници од поранешна Југославија

Макфакс - 17.05.2013

Првпат по 27 години ниту една земја од поранешна Југославија не се кавлификуваше во финалето на Евросонг. Лозано и Есма со песната „Пред да се раздени" синоќа не успеаја да влезат во финалето, со што ...

Македонија не влезе во евровизиското финале

Економски - 17.05.2013

Есма и Лозанo, македонските претставници на Евровизија не се пласираа меѓу првите десете земји кои обезбедија пласман во финалната вечер.

Есма и Лозано се враќаат дома - Македонија не помина во финале на Евросонг

Inpress - 17.05.2013

Скопје,17. мај 2013 (ИНПРЕС) Иако имаа одличен настап во живо, нашите претставници Есма и Лозано со „Пред да се раздени“ не се пласираа во финалната вечер на Евросонг.

Што пишуваат српските медиуми за Лозано и Есма?

Maxim - 17.05.2013

Во втората полуфинална вечер ниту Македонија не успеа да се пласира во финалето на Евросонг иако Есма и Влатко звучеа одлично, пишува денеска српскиот портал Телеграф.

Македонија не влезе во финалето на Евросонг

Нова ТВ - 16.05.2013

Во финалето влегоа 10 држави меѓу кои Грција, Азербејџан, Исланд, Унгарија, Малта, Финска, Грузија и Романија За пласман во финале на 18 мај, освен Есма и Лозано од Македонија, се натпреваруваше со ...

ВИДЕО: Настапот на Есма и Лозано на Евровизија

Фемина - 16.05.2013

Есма Реџепова и Влатко Лозаноски настапија на големата сцена во Малме, Шведска. Македонските претставници ја изведоа композицијата „Пред да се раздени“.

Есма и Лозано не успеаја да стигнат до евровизиското финале

Фемина - 16.05.2013

Европа не беше доволно одушевена од изведбата на македонските ѕвезди на евровизиската сцена во Малме, Шведска. Иако дадоа сè од себе, Есма Реџепова и Влатко Лозаноски не успеаја да си обезбедат место ...

Ќе ни се раздени ли вечерва?

Утрински - 16.05.2013

Ова е прв „Евросонг“ на кој ниту една земја од бивша Југославија не обезбеди финале, па затоа со големо нетрпение се чека вечерашниот настапот на Македонија Евровизиските фанови не се единствени кои ...

Вечерва е втората полуфинална вечер

МКД - 16.05.2013

Вечерва со почеток во 21 часот на сцената во Малме ќе се случува втората полуфинална вечер на која ќе настапат и нашите претставници.

Колку гласови чекаме од Бугарија по заедничката забава? (ФОТО)

МКД - 16.05.2013

Во Еуро фан кафулето во Малме заедничка забава направија Македонците и Бугарите. Македонските претставници Есма и Лозано заедно со бугарските претставници Елица и Стојан приредија мини концерт за ...

Што би значело евентуалното испаѓање на Македонија?

МКД - 16.05.2013

Доколку Есма и Лозано вечер не се изборат за пласман во финалето, тоа ќе значи дека првпат од 1985 година во финалето на Евросонг нема да биде присутна ниту една земја од поранешните југословенски ...

Ве поздрави Есма! (ВИДЕО)

МКД - 16.05.2013

Есма деновиве е презафатена со делење интервјуа. Некои поуспешни, некои помалку... Важно, ве поздрави. Во интервјуто за „Блогилкар“, Есма си ја искажа желбата - кој би сакала таа да учествува в ...

А кој беше советникот за ноктите на Есма? (ВИДЕО)

МКД - 16.05.2013

Последен пат вакви нокти видовме кај Сузана Спасовска. Белки не се инспирирала од неа за ваков моден зафат? Добро, песната што ја пее на секој втор разговор ни е веќе позната.

Од тоа што го имаа, Есма и Лозано го изнесоа максимумот

МКД - 16.05.2013

Колку и да е празнична атмосферата во Малме, а навистина е, Евровизија станува нешто што едвај се издржува да се догледа. Тоа го имаа, таква песна, таква комбинација.

Есма и Лозано не нè внесоа во финалето! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 16.05.2013

Ајде дома, доста беше шетање. Македонија не влезе во финалето, но останува да бидеме задоволни од настапот на нашите претставници, соопшти водителката на Евросонг за Македонија на МРТ.

(ВИДЕО) Есма и Лозано не се пласираа во финалето на Евросонг

Утрински - 16.05.2013

Од второто полуфинале пласман во финалната вечер обезбедија Азербејџан, Финска, Малта, Исланд, Грција, Ерменија, Унгарија, Норвешка, Грузија и Романија .

Неизвесно е, но се надеваме на влез во финалето

Дневник - 16.05.2013

Откако ниту една од земјите на поранешна Југославија, Србија, Хрватска, Словенија, Црна Гора, од завчерашното прво полуфинале не успеа да обезбеди понатамошен пласман, секакви калкулации се во игра ...

Македонија во финале на Евровизија, да или не?

Идивиди - 16.05.2013

Вечерва во 21 часот во Малме Арената на програмата е втората полуфинална вечер на 58-от избор за Песна на Евровизија. Како што претходно информиравме, ќе настапат 17 земји од кои десет ќе обезбедат ...

Денеска втора полуфинална вечер

Хитпортал - 16.05.2013

В о Малме арената денеска ќе се одржи второто полуфинале на 58. натпреварување за „Песна на Евровизија“. Вечерва, од 17 композиции, колку што ќе слушнеме, ќе бидат избрани десет финалисти, кои ќе им ...

Есма и Лозано вечерва пеат за финале

Алфа - 16.05.2013

Во шведската Малме арена вечерва ќе биде одржано второто полуфинале на 58. натпреварување за „Песна на Евровизија“ на кое меѓу 17 композиции ќе бидат избрани десет финалисти.

Есма и Лозано на сцена со „статична“ кореографија

Н.Македонија - 16.05.2013

На вчерашната генерална проба македонските преставници имаа добар настап и добија громогласен аплауз од околу 10.000 присутни во Малме арената.

Балканските земји отпаднаа, повеќе шанси за нас

Н.Македонија - 16.05.2013

Според првичните коментари, по првата полуфинална вечер и изборот на десетте финалисти, меѓу кои не влегоа Србија, Словенија, Црна Гора и Хрватска, нашите шанси за пласман се уште подобри Вистинско ...

Ова е конкуренцијата на Есма и Лозано

Хитпортал - 16.05.2013

В ечерва во Малме на програмата е втората полуфинална вечер во рамките на 58-то издание на изборот за песна за Евровизија.

Заедно за Македонија!

КадеВечер - 16.05.2013

Иако во финалето од првата полуфинална вечер не влезе ниту една балканска земја, сепак Македонија има шанси да го оствари тоа.

Аплауз за Есма и Лозано на генералната проба

Дневник - 16.05.2013

На генералната проба пред главниот настап нашите евровизиски преставници, Есма и Лозано, беа поздравен со голем аплауз од публиката во полната „Арена“.

Лозано Кичево е со тебе

Н.Македонија - 16.05.2013

Настапот на нашите претставници на Песна на Евровизија 2013, со големо нетрпение се очекува во Кичево, градот од каде го започна својот животен и музички пат Влатко Лозаноски –Лозано Затоа во секој ...

Евровизискиот експерт Расел Дејвис „стана“ Македонец

Н.Македонија - 16.05.2013

Непосредно по завршувањето на последната генерална проба денеска, во Прес центарот на Арената во Малме се сретнавме со Расел Дејвис, евровизиски експерт од Лондон и сопственик на најголемиот ...

60 секунди со Есма во „Екстра Ексклузив“

Хитпортал - 16.05.2013

К ралицата на ромската музика Есма Реџепова оваа недела беше дел од новата рубрика во лајф стајл магазинот „Екстра Ексклузив“.

Есма и Влатко со скандалозен третман на Евровизија

Хитпортал - 16.05.2013

Д одека Македонската евровизиска делегација нема испратено никакво официјално соопштение на оваа тема, српските медиуми веќе на големо пишуваат.

Сигурен настап на Есма и Лозано во Малме!

Н.Македонија - 16.05.2013

Овогодинешните македонски претставници на Евровизија, навистина достојни на предизвикот! Есма и Лозано, имаа доста сигурен настап, и за волја на вистина навистина звучеа преубаво! Лозано, како и ...

Есма и Влатко настапија на Евросонг

А1 On - 16.05.2013

Есма и Влатко Лозановски настапија, трети по ред во втората полуфинална вечер на изборот за песна на Евровизија, кое се одржува во Малме, Шведска.

Одличен настап за Есма и Лозано

Црнобело - 16.05.2013

Погледнете го настапот на Есма и Лозано на втората полуфинална вечер на Евровизија ...

Настапот на Есма и Лозано на Евровизија

Хитпортал - 16.05.2013

Е сма Реџепова и Влатко Лозаноски настапија на големата сцена во Малме, Шведска. Македонските претставници ја изведоа композицијата „Пред да се раздени“ и звучеа одлично.

Навредливи коментари за Есма и Лозано од странците и од соседите

Хитпортал - 16.05.2013

В ечерва се одржува втората полуфинална вечер на која Есма и Влатко завршија одлична работа А, и Твитер заедницата си ја започна својата работа.

Евровизија дефинитивно без ЕксЈу републиките – И Македонија не влезе во финале

Хитпортал - 16.05.2013

М акедонија не обезбеди пласман во финалето на изборот за песна на Евровизија 2013 која годинава се одржува во Малме, Шведска.

ВИДЕО: Есма и Влатко не влегоа во финале

А1 On - 16.05.2013

Есма Реџепова и Влатко Лозановски настапија трети по ред во втората полуфинална вечер на изборот за песна на Евровизија, кое се одржува во Малме и не успеаја да влезат во финалето.

Нема место за Македонија во финалето на Евровизија

Н.Македонија - 16.05.2013

Познатите се финалистите од второто евровизиско полуфинале, но за жал македонските претставници Есма и Лозано не се меѓу нив На 18 мај на сцената на Арената во Малме ќе ги слушнеме претставниците на ...

ВИДЕО Влатко и Есма не се пласираа во финалето на „Евросонгот“

+инфо - 16.05.2013

Есма и Лозано, кои ја претставуваат Македонија на годинешното издание на Евровизија, настапија вечерва во второто полуфинале во Малме, Шведска.

Македонија вечерва се бори за место во финалето на Евросонг

Канал5 - 16.05.2013

Македонските претставници на годинашниот Евросонг вечерва ќе настапат на евровизиската сцена во Малме, во втората полуфинална вечер, покрај уште 16 претставници.

Есма и Лозано грмат во Малме! (ВИДЕО)

Вечер - 16.05.2013

Во исчекување на вечерашното второ евровизиско полуфинале мал дел од настапот на Есма и Лозано, снимен на една од пробите.

Ќе им се „раздени“ ли вечерва на Есма и Лозано

Локално - 16.05.2013

Евровизискиот спектакл продолжува вечерва со уште 17 земји од кои само 10 повторно ќе запеат на сцената во финалната вечер на 18-ти мај (сабота).

Есма и Влатко со скандалозен третман на Евровизија

МК News - 16.05.2013

Додека Македонската евровизиска делегација нема испратено никакво официјално соопштение на оваа тема, српските медиуми веќе на големо пишуваат.

Видео: Еве кои песни ни се конкуренција вечерва

МК News - 16.05.2013

Вечерва во Малме на програмата е втората полуфинална вечер во рамките на 58-то издание на изборот за песна за Евровизија.

Есма и Лозано доживеаја скандал на „Евровизија“

Либертас - 16.05.2013

Македонските претставници на изборот на песна за Евровизија, Есма и Лозано претрпеле големи непријатности од организациски аспект од страна на организаторите, пренесува српскиот портал Smedia.rs.

Есма ја покори сцената во Малме

Канал5 - 16.05.2013

Кралицата на ромската песна доминираше на сцената со својот моќен глас. Импресивен настап на македонските претставници на Евровизија 2013 во Малме.

Видео: Еве го настапот на Есма и Лозано

МК News - 16.05.2013

Oдличен настап на Есма Реџепова и Влатко Лозаноски на големата сцена во Малме, Шведска. Македонските претставници ја изведоа композицијата „Пред да се раздени“.

ВИДЕО: Погледнете го евровизискиот настап на Есма и Лозано

Либертас - 16.05.2013

Македонските претставници Есма Реџепова и Влатко Лозаноски настапија на втората полуфинална вечер на Евровизија на големата сцена во Малме, Шведска со песната „Пред да се раздени“.

Одличен настап на Есма и Лозано (ВИДЕО)

Вечер - 16.05.2013

Одличен настап, одлична изведба, Македонија е горда, Браво за Лозано и Есма се коментарите низ социјалните мрежи непосредно по завршувањето на настапот на Есма и Лозано на втората полуфинална вечер ...

ВИДЕО: Не помина настапот на Есма и Лозано за финалето на Евровизија

Локално - 16.05.2013

Есма Реџепова и Влатко Лозаноски настапија на големата сцена во Малме, Шведска. Македонските претставници ја изведоа композицијата „Пред да се раздени“.

Евровизија дефинитивно без екс ЈУ републиките – и Македонија не влезе

МК News - 16.05.2013

Македонија не обезбеди пласман во финалето на избор за песна на Евровизија 2013. И покрај одличен настап на Есма и Лозано.

Есма и Лозано не влегоа во финалето на Евровизија

Канал5 - 16.05.2013

И покрај импресивниот настап на Есма и Влатко Лозановски, Македонија ќе нема претставник на саботното финале на Евровизија во Малме.

ВИДЕО: Есма и Лозано не влегоа во финалето

Либертас - 16.05.2013

Есма и Влатко Лозановски не влегоа во финалето на годинешниот избор за песна на Евровизија, кој ќе се одржи во сабота. За разлика од нашите претставници, во финале се пласираа Унгарија, Азербејџан, ...

Одличен настап на Есма и Влатко

Бриф - 16.05.2013

Есма и Влатко блеснаа на сцената во Малме, Македонија ја претставија најдобро што можеа. Нашите претставници на Евровизија вечерва настапија трети но, дали си обезбедија и влез во финале останува да ...

(ВИДЕО) Настапот на Есма и Влатко

Бриф - 16.05.2013

Погледнете го настапот на Есма и Влатко на втората полуфинална вечер на Евровизија ...

Есма и Влатко не влегоа во финалето на Евровизија

Бриф - 16.05.2013

Есма и Влатко не успеаја да влезат во финалето на годинашнава Евровизија, кое ќе се одржи во сабота. Годинава за прв пат во финалето нема да настапи ниту една земја од поранешните југословенски ...

Евровизија остана без ниту еден учесник од поранешна Југославија

Точка - 16.05.2013

Одличниот настап на нашите евровизиски претставници не беше доволен да им ја обезбеди картата за во финалето на Евровизија.

Ќе ни се раздени ли вечерва во Малме?

Тера - 16.05.2013

Ова е прв „Евросонг" на кој ниту една земја од просторот на бивша Југославија не обезбеди пласман за финале, па затоа со големо нетрпение се чека вечерашниот настапот на Македонија Нашите адути Есма ...

Есма и Лозано не влегоа во финалето

Тера - 16.05.2013

Есма Реџепова Теодосиевска и Влатко Лозаноски со песната „Пред да се раздени" не обезбедија пласман во евровизиското финале.

Како ќе изгледа Лозано вечерва (фото)

Република - 16.05.2013

Не се знае дали и Влатко ќе ги носи гаќичките наопаку, ниту пак дали ќе бидат црвени како тие на Есма. Она што е познато е дека за неговиот изглед вечерва, на втората полуфинална вечер на изборот за ...

Ќе се „раздени“ ли вечерва за Македонија?

RadioMk - 16.05.2013

Во вторникот, 14-ти мај, започна овогодинешното 58-мо издание на Евровизија . Од 16-те земји кои се натпреваруваа на првата полуфинална вечер, само десет од нив успеаја да обезбедат пласман за финале ...

Македонија вечерва на Евросонг се бори за влез во финале – ја брани честа на екс-Југославија!

БезПардон - 16.05.2013

Денеска Есма и Влатко со својата песна „Пред да се раздени“ ќе настапат на полуфиналето на Евросонг во Малме, Шведска. Првата полуфинална вечер на 58-то натпреварување за најдобра песна во Европа во ...

ФОТО: Како Лозано ќе изгледа вечерва во Малме?

Курир - 16.05.2013

Стилистите Андреј Папаз и Вики Арсовскa се погрижија за изгледот на Влатко Лозановски на втората полуфинална вечер на изборот за песна на Евровизија која ќе се одржи вечерва, а Есма и Лозано ќе ...

Вечерва: Есма и Влатко на големата сцена во Малме

Дума - 16.05.2013

Евровизиската еуфорија започнува со самите подготовки за големиот спектакл, но кога станува збор за еуфоријата кај македонските граѓани, таа го достигнува врвот кога македонските претставници треба ...

Лозано и Есма вечерва во Малме се натпреваруваат да влезат во финалето на „Евросонг“

Glam - 16.05.2013

Првпат во 58-годишната историја на Евровизија една мелодија делумно ќе биде испеана на ромски јазик, кога вечерва пејачката Есма Реџепова ќе се натпреварува за пласман на Македонија во ...

Есма и Влатко доживеале скандалозен третман на Евровизија?!

Sky - 16.05.2013

Организаторите на „Евровизија“ имале голем пропуст кога станува збор за македонската делегација, пишува порталот Smedia.rs . Есма Реџепова и Лозано доживеале голема непријатност.

Есма и Влатко со лош третман на Евровизија

Република - 16.05.2013

Додека Македонската евровизиска делегација нема испратено никакво официјално соопштение на оваа тема, српските медиуми веќе на големо пишуваат.

Сигурен настап на Есма и лозано во Малме!

БезПардон - 16.05.2013

Овогодинешните македонски претставници на Евровизија, навистина достојни на предизвикот! Есма и Лозано, имаа доста сигурен настап, и за волја на вистина навистина звучеа преубаво! Лозано, како и ...

Еве како се коментира настапот на Влатко и Есма на социјалните мрежи

Press24 - 16.05.2013

Настапот на Влатко и Есма на Евровизија очекувано направи вистински бум на социјалните мрежи. Ви пренесуваме по некој коментар од facebook и Твитер Секоја чест за Македонија..

„Пред да се раздени“ со бразилски акцент

Сарма - 16.05.2013

Обожавател на Влатко Лозано од Бразил, ја испеа „Пред да се раздени“ на македонски и ромски јазик. Погледнете како изгледа нашата евровизиска песна со бразилски акцент.

Евровизиски експерт: Оптимист сум дека Македонија ќе влезе во финалето

Курир - 16.05.2013

Расел Дејвис, евровизискиот експерт од Лондон кој е член на македонската евровизиска делегација е оптимист околу пласманот на Македонија во евровизското финале.

ВИДЕО: Вечерашниот настап на Есма и Лозано

БезПардон - 16.05.2013

Погледнете го видеото од вечерашниот настап на Есма и Лозано на Евросонг во ...

Есма и Лозано ја покорија Европа

Република - 16.05.2013

Импресивен настап на македонските претставници на Евровизија 2013 во Малме. Сцената грмеше во ритамот на ромската музика со моќниот глас на Есма која пееше лесно и сигурно.

Еве како се коментира настапот на Влатко и Есма на социјалните мрежи

Орбис - 16.05.2013

Настапот на Влатко и Есма на Евровизија очекувано направи вистински бум на социјалните мрежи. Ви пренесуваме по некој коментар од facebook и Твитер Секоја чест за Македонија..

И соседите коментираат – нови твитови за Есма и Лозано

Република - 16.05.2013

По предходните навредливи твитови за нашите претставници во Малме вечерва нови коментари за настапот на Есма и Лозано. Македонската песна личи на оригиналната Стартрек серија Измешан Ромски фолк и ...

ВИДЕО: Погледнете го настапот на Есма и Влатко

Sky - 16.05.2013

Погледнете го настапот на Есма и Влатко... web counter embed video plugin powered by Union ...

ВИДЕО: Импресивен настап на Есма и Лозано!

Курир - 16.05.2013

Импресивен настап на македонските претставници на Евровизија 2013 во Малме. Македонија е достојно ...

Македонија не се пласираше во финале на Евровизија

Нетпрес - 16.05.2013

Есма и Влатко Лозановски не се пласираа во финалето за избор на песна на Евровизија.Иако имаа одличен настап вечерва и прекрасно ја изведоа „Пред да се раздени“, сепак тоа не беше доволно за влез во ...

Есма и Лозано не влегоа во финалето

Курир - 16.05.2013

Есма Реџепова Теодосиевска и Влатко Лозаноски со песната „Пред да се раздени" не обезбедија пласман во евровизиското финале.

Македонија не успеа да се избори за финалето на Евровизија

БезПардон - 16.05.2013

И покрај тоа што Есма и Лозано, имаа доста сигурен настап, и за волја на вистина навистина звучеа преубаво, сепак не успеаја да влезат во финалето на Евровизија.

Есма и Лозано не се пласираа во финалето

Република - 16.05.2013

Пред малку водителката на Евровизија 2013 во Малме ги соопшти новите 10 финалисти. Меѓу нив не е Македонија Во финалето се пласираа: Норвешка, Азербејџан, Грузија, Исланд, Романија, Унгарија, ...

Есма и Влатко не влегоа во финалето

Sky - 16.05.2013

Есма Реџепова Теодосиевска и Влатко Лозаноски со песната „Пред да се раздени" и покрај одличниот настап не обезбедија пласман во евровизиското финале.

ВИДЕО: Прекрасен настап на нашите преставници на \"Евросонг\"

Glam - 16.05.2013

Есма и Лозано имаа одличен настап на сцената во Малме и во најубаво светло ја претставија Македонија, сепак не се најдоа меѓу десетте кои од второто полуфинале обезбедија пласман во финалето.

Есма и Лозано настапуваат вечерва

Inpress - 16.05.2013

Малме, 16. мај 2013 (ИНПРЕС) Нашите Есма и Лозано ќе настапат вечерва, во рамките на втората полуфинална вечер на Евросонг. Во шведската Малме арена вечерва ќе се одржи второто полуфинале на 58.

Есма и Влатко доживеале скандалозен третман на Евровизија

Денешен - 16.05.2013

Организаторите на „Евровизија“ имаа еден голем пропуст кога станува збор за македонската делегација, пишува порталот Смедиа.

Есма и Лозано ќе настапат утре, на втората полуфинална вечер на Евросонг

24 Вести - 15.05.2013

Во шведската Малме арена утре ќе биде одржано второто полуфинале на 58-то натпреварување за „Песна на Евровизија“ на кое меѓу 17 композиции ќе бидат избрани десет финалисти.

Есма во елемент

Утрински - 15.05.2013

Во Арената во Малме се одржа и втората генерална проба за учесниците кои ќе настапуваат на втората полуфинална вечер в четврток.

Балкански дебакл во Малме, само Македонија има шанси за финалето (ВИДЕО)

МКД - 15.05.2013

Вчера, на првата полуфинална вечер настапија речиси сите претставници на земјите од поранешна Југославија (Босна и Херцеговина не учествува, Македонија настапува денеска) и никој не се пласира во ...

Бледо на Евровизија, испаднаа Словенија, Србија и Црна Гора

Н.Македонија - 15.05.2013

Претставниците на Евросонг од Словенија, Србија, Хрватска и Црна Гора не помина во финалната вечер. Во финалето на 58-то издание на Евровизија во Малме, Шведска, ќе настапат Молдавија, Литванија, ...

На Лозано му недостасува македонското сонце

Н.Македонија - 15.05.2013

Почна да се загрева евровизиската атмосфера во Мале, Шведска. Денеска по средувањето на впечатоците по првата полуфинална вечер македонските претставници Есма и Лозано се подготвуваат за утрешниот ...

Отворањето на Евровизија доцнеше поради популарноста на Есма

Дневник - 15.05.2013

Предизвик за шведските домаќини е да се докажат во технологијата, која е доведена до совршенство со помош на холограми и со специјално осветлување Големи билборди со пеперутка, поставени на повеќе ...

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Еуфорија на македонската вечер

Дневник - 15.05.2013

Македонските евровизиски претставници Есма и Влатко со своите песни ја расположија евровизиската публика, која го преполни „Европа кафе“ во Малме.

Есма и Лозано на втората полуфинална вечер на Евросонг

Дневник - 15.05.2013

Во шведската Малме арена утре ќе биде одржано второто полуфинале на 58. натпреварување за „Песна на Евровизија“ на кое меѓу 17 композиции ќе бидат избрани десет финалисти.

Бекстејџ ви ја пренесува атмосферата од Малме!(видео)

Backstage - 15.05.2013

Македонските евровизиски претставници Есма и Влатко кои веќе една недела претстојуваат во Малме, со полна пареа започнаа да се подготвуваат за настапот во четврток на 16 мај, кога официјално ќе ...

„Чајорие, шукарие“ и турбаните на Есма хит на Евровизија

Н.Македонија - 15.05.2013

Нашата евровизиска претставничка Есма Реџепова е една од најинтервјуираните и најпопуларните учесници на годинешната „Евровизија 2013“.

ВИДЕО: Есма и Лозано ќе настапат утре, на втората полуфинална вечер на Евросонг

А1 On - 15.05.2013

Во шведската Малме арена утре ќе биде одржано второто полуфинале на 58. натпреварување за „Песна на Евровизија“ на кое меѓу 17 композиции ќе бидат избрани десет финалисти.

Есма на Евросонг ќе пее во гаќи со кристали „Сваровски“

+инфо - 15.05.2013

Додека траат последните подготовки за утрешниот настап на македонскиот тим на Евросонг 2013, пејачката Есма Реџепова за весникот „Вест“ откри детали од ритуалот што ќе го направи пред овој, за неа, ...

Само Македонија од сите екс ЈУ земји може да се надева на Евровизиско финале

Локално - 15.05.2013

Србија, Словенија, Црна Гора и Хрватска не успеаја да обезбедат пласман во финалето на Евровизија. Сите екс-југословенски земји кои се претставија на вечерашното полуфинале останаа засенети од ...

Сваровски: Гаранцијата за гаќите на Есма не важи доколку ги носи наопаку

Кирилица - 15.05.2013

Гаќите со Сваровски кристали кои Есма планира да ги носи наопаку за време на евровизискиот настап, нема да бидат под гаранција во случај на несреќа, соопштуваат од производителот Сваровски Кралицата ...

На Балканската вечер како на македонска свадба

Вечер - 15.05.2013

Домаќини на Балканската вечер, која се одржа веднаш по завршувањето на првото полуфинале, беа нашата и бугарската делегација.

Есма и Лозано ќе настапат утре, на втората полуфинална вечер на Евросонг

Сител - 15.05.2013

Во шведската Малме арена утре ќе биде одржано второто полуфинале на 58. натпреварување за „Песна на Евровизија“ на кое меѓу 17 композиции ќе бидат избрани десет финалисти.

Есма и Лозано ќе настапат утре, на втората полуфинална вечер на Евросонг

МРТ - 15.05.2013

Во шведската Малме арена утре ќе биде одржано второто полуфинале на 58. натпреварување за „Песна на Евровизија“ на кое меѓу 17 композиции ќе бидат избрани десет финалисти.

Стискаме палци за Есма и Лозано

Вечер - 15.05.2013

ТОА ШТО СМЕ САМИ НЕ ЗНАЧИ НИШТО Балкански дебакл! Фијаско на екс СФРЈ!... само дел од коментарите по затсиноќешното прво евровизиско полуфинале, во кое понатамошен пласман не обезбеди ниту еден ...

Есма и Лозано ќе настапат утре, на втората полуфинална вечер на Евросонг

Бриф - 15.05.2013

Во Малме, Шведска утре ќе биде одржано второто полуфинале на 58. натпреварување за „Песна на Евровизија“ на кое меѓу 17 композиции ќе бидат избрани десет финалисти.

Балкански дебакл на Евровизија, честа ќе ја бранат Есма и Лозано

Sky - 15.05.2013

Синоќа во шведскиот град Малме се одржа првата полуфинална вечер на 58-иот Евросонг, а во финалето поминаа Молдавија, Литванија, Ирска, Естонија, Белорусија, Данска, Русија, Белгија, Украина и ...

Бившите ЈУ држави не влегоа во финалето на Евросонг, останува уште Македонија

Фама - 15.05.2013

Синоќа во шведскиот град Малме се одржа првата полуфинална вечер на 58-то натпреварување за најдобра песна во Европа. Во финалето се пласираа претставниците од Молдавија, Литванија, Ирска, Естонија, ...

Есма ќе пее со гаќите наопаку

Република - 15.05.2013

Кралицата на ромската музика Есма, која заедно со Влатко Лозановски задутре ќе ја претставува Македонија на изборот за песна на Евровизија, на големата сцена во Малме ќе излезе со гаќи облечени ...

Само Македонија од поранешна Југославија има шанси за финале на Евросонг

Press24 - 15.05.2013

Утре Есма и Влатко со својата песна Пред да се раздени ќе настапат на полуфиналето на Евросонг во Малме, Шведска. Имено, утре во Шведска кралицата на ромската музика Есма Реџепова и мега популарниот ...

Утре на второто полуфинале ќе настапат нашите Есма и Лозано

Курир - 15.05.2013

Утре во Малме арената ќе се одржи второто полуфинале на 58. натпреварување за „Песна на Евровизија“ на кое меѓу 17 композиции ќе бидат избрани десет финалисти.

Есма и Влатко утре на втората полуфинална вечер на Евросонг

Press24 - 15.05.2013

Во шведската Малме арена утре ќе биде одржано второто полуфинале на 58. натпреварување за „Песна на Евровизија“ на кое меѓу 17 композиции ќе бидат избрани десет финалисти.

ФОТО: Есма ѕвезда во Малме, заради неа доцнеше и Евровизија

Нетпрес - 15.05.2013

Откако вчера ниту една од балканските земји не успеа да се пласира во евровизиското финале, на Есма и Лозано им останува да ги одбранат боите на поранешна Југославија.

ФОТО: Есма ѕвезда во Малме

Курир - 15.05.2013

Дневник пишува дека на официјалното отворање на Евровизија пред два дена, градоначалникот на Малме организира прием. Сите учесници се движеле по црвен тепих.

Твитерџиите за Евросонг: Гаќи со кристал – почувствувајте се европски

Република - 15.05.2013

Евросонгот и годинешните македонски претставници деновиве се топ тема во твитер заедницата. Од многуте твитови издвоивме неколку: Гаќи од кристал – почувствувајте се европски и подмачкајте ги ...

Само Македонија од поранешна СФРЈ има шанси за финале на Евросонг

Maxim - 15.05.2013

Утре Есма и Влатко со својата песна Пред да се раздени ќе настапат на полуфиналето на Евросонг во Малме, Шведска. Имено, утре во Шведска кралицата на ромската музика Есма Реџепова и мега популарниот ...

Есма и Влатко утре ќе пееат на втората полуфиналана вечер на Евросонг

Maxim - 15.05.2013

Во шведската Малме арена утре ќе биде одржано второто полуфинале на 58. натпреварување за „Песна на Евровизија“ на кое меѓу 17 композиции ќе бидат избрани десет финалисти.

Балканските земји не влегоа во финалето на Евросонг

Нова ТВ - 14.05.2013

На првата полуфинална вечер на 58. издание на Евросонг, што се одржува во Малме, Шведска, земјите од поранешна Југославија не успееја да влезат во финалето.

ВИДЕО: Првите 10 финалисти на Евровизија 2013

Фемина - 14.05.2013

Заврши првата полуфинална вечер на 58. избор на песна на Евровизија. Во големата сала во Малме се претставија вкупно 16 земји. Од нив, 10 си обезбедија пласман во финалната вечер.

Црвени гаќи ќе облечам наопаку за среќа

Вест - 14.05.2013

Специјално од Малме, Весна Миленковска - Есма и Лозано ги прават последните подготовки пред настапот на втората полуфинална вечер на Евровизија во Малме, Шведска.

(ВИДЕО) Есма и Лозано од втората генерална проба во Малме

Утрински - 14.05.2013

Настапот, како што пишуваат евровизиските сајтови, е многу подобар од претходниот, а новинарите во прес-центарот се задоволни со виденото Во Арената во Малме се одржа и втората генерална проба за ...

Вечерва е првото полуфинале на „Евровизија 2013“

Н.Македонија - 14.05.2013

Под слоганот „Сите сме едно“ вечерва во 21 часот, во шведскиот град Малме почнува натпреварувачкиот дел на 58. „Песна на Евровизија“ Најголемата европска музичка манифестација ќе биде отворена со ...

Против уроци: Есма на Евровизија ќе настапи со гаќи облечени наопаку

Хитпортал - 14.05.2013

К ралицата на ромската музика Есма, која заедно со Влатко Лозановски задутре ќе ја претставува Македонија на изборот за песна на Евровизија, на големата сцена во Малме ќе излезе со гаќи облечени ...

Евровизија без Балканци – резултати од првото полуфинале

Хитпортал - 14.05.2013

Вечерва во „Малме Арената“ се одржа првата полуфинална евровизијска вечер на изборот за песна на Евровизија оваа година во Шведска.

Вечерва почнува изборот за песна на Евровизија

Канал5 - 14.05.2013

Во првата полуфинална вечер ќе се претстават избраниците на Австрија, Естонија, Словенија, Хрватска, Данска, Русија, Украина, Холандија, Црна Гора, Литванија, Белорусија, Молдавија, Ирска, Кипар, ...

Есма и Лозано привлекуваат внимание на секој чекор (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вечер - 14.05.2013

Македонската делегација и Есма и Лозано подготвено го исчекуваат настапот во втората полуфинална вечер. Интересот за Есма и Лозано е огромен, а дека привлекуваат внимание на секој чекор зборува ...

Со гаќи облечени наопаку Eсма ќе настапи на евровизија – за да не ја фателе уроци

МК News - 14.05.2013

Кралицата на ромската музика Есма, која заедно со Влатко Лозановски задутре ќе ја претставува Македонија на изборот за песна на Евровизија, на големата сцена во Малме ќе излезе со гаќи облечени ...

Во Малме ништо не е исто како досега!

Вечер - 14.05.2013

НА 58. ЕВРОВИЗИЈА Македонската делегација и Есма и Лозано подготвено го исчекуваат настапот во втората полуфинална вечер.

Есма ќе пеела на Евровизија со гаќите наопаку

Либертас - 14.05.2013

Кралицата на ромската музика Есма, која заедно со Влатко Лозановски задутре ќе ја претставува Македонија на изборот за песна на Евровизија, на големата сцена во Малме ќе излезе со гаќи облечени ...

Вечерва прва полуфинална вечер на Евровизија

Бриф - 14.05.2013

Вечерва во Малме, Шведска ќе се одржи првата полуфинална вечер на 58-то издание на изборот за песна на Евровизија. Во првата полуфинална вечер ќе се претстават претставниците на Австрија, Естонија, ...

Евровизиско одбројување

Република - 14.05.2013

Пред првата полуфинална вечер, Малме ја живее Евровизија. Продолжија претставувањата на учесниците на таканареченото „Евровизиско село“ во центарот на Малме, на познатиот Густав Адолф Торг (Плоштад), ...

Кога Македонија и Бугарија се сакаат (фото)

Република - 14.05.2013

Вечерва после првата полуфинална вечер на изборот за песна на Евровизија, делегациите на Македонија и Бугарија заедно ќе бидат домаќини на „Балканска вечер“ која ќе се одржи во „Еуро Клуб“ во Малме.

Со гаќите наопаку Есма ќе пее на Евровизија

Press24 - 14.05.2013

Кралицата на ромската музика Есма, која заедно со Влатко Лозановски задутре ќе ја претставува Македонија на изборот за песна на Евровизија, на големата сцена во Малме ќе излезе со гаќи облечени ...

Со гаќите наопаку Есма ќе пее на Евровизија

Турлитава - 14.05.2013

Кралицата на ромската музика Есма, која заедно со Влатко Лозановски задутре ќе ја претставува Македонија на изборот за песна на Евровизија, на големата сцена во Малме ќе излезе со гаќи облечени ...

Есма ќе пее на „Евровизија“ со црвени гаќи, облечени наопаку!

БезПардон - 14.05.2013

Кралицата на ромската музика, Есма, која заедно со Влатко Лозановски-Лозано задутре ќе ја претставува Македонија на изборот за песна на Евровизија, на големата сцена во Малме, ќе излезе со гаќи ...

Есма за среќа на Евровизија ќе пее со гаќите наопаку

Курир - 14.05.2013

Кралицата на ромската музика Есма, која заедно со Влатко Лозановски задутре ќе ја претставува Македонија на изборот за песна на Евровизија, на големата сцена во Малме ќе излезе со гаќи облечени ...

Есма: За среќа наопаку ќе облечам црвени гаќи

Нетпрес - 14.05.2013

Овогодинешната претставничка на земјава на Евровизија, заедно со Влатко Лозаноски, Есма Реџепова Теодосиевска, специјално за „Вест“ открива каква е нејзината амајлија за што е можно повисок пласман.

Драма на „Евровизија“, ниедна земја од екс-Југославија од полуфинале не оди во финале!

БезПардон - 14.05.2013

Словенија, Хрватска, Црна Гора и Србија извисија во вечерашнава прва полуфинална вечер на „Евровизија“ и ниту една од овие земји не влезе во големото финале во сабота.

Прва полуфинална вечер на Евросонг

Inpress - 14.05.2013

Малме, 14. мај 2013 (ИНПРЕС) Во Малме арената во Шведска вечерва со првата полуфинална вечер започнува 58-то издание на изборот за „Песна на Евровизија“.

Лозано сепак ќе пее на македонски јазик

МКД - 13.05.2013

Одлуката „падна“ по втората проба на нашите претставници за Евросонг во Малме. Лозано сепак ќе пее на македонски јазик, бидејќи фановите сметаат дека песната звучи поубаво на македонски отколку на ...

Лозано во Малме, сепак, ќе пее на македонски

Утрински - 13.05.2013

Според официјалниот сајт на Евровизија, македонската делегација во Малме одлучила Лозано, „Пред да се раздени“ да го пее на македонски јазик Според официјалниот сајт на Евровизија, македонската ...

Лозано на македонски, Есма на ромски

КадеВечер - 13.05.2013

Eсма и Влатко се целосно подготвени за настапот на годинешната Евровизија. Според официјалниот сајт на музичкото шоу Влатко Лозаноски ќе пее на македонски јазик.

Есма и Влатко се спремни за настапот на Евровизија!

Men - 13.05.2013

Eсма и Влатко се целосно подготвени за настапот на годинешната Евровизија. Според официјалниот сајт на музичкото шоу Влатко Лозаноски ќе пее на македонски јазик.

Лозано ќе пее на македонски

А1 On - 13.05.2013

По втората проба во Малме арената, нашата евровизиска делегација донесе конечна одлука, делот кој го пее Влатко Лозаноски да биде отпеан на македонски јазик, пишува eurovision.tv, а според ...

Лозано, сепак ќе пее на македонски

Хитпортал - 13.05.2013

П о втората проба во Малме арената, нашата евровизиска делегација донесе конечна одлука, делот кој го пее Влатко Лозаноски – Лозано место на англиски како што беше првично планирано ќе го отпее на ...

Лозано во Малме ќе пее на македонски

Теа Модерна - 13.05.2013

Според официјалниот сајт на Евровизија, македонската делегација во Малме одлучила Лозано, „Пред да се раздени“ да го пее на македонски јазик Според официјалниот сајт на Евровизија, македонската ...

Лозано, сепак, ќе пее на македонски

МК News - 13.05.2013

По втората проба во Малме арената, нашата евровизиска делегација донесе конечна одлука, делот кој го пее Влатко Лозаноски- Лозано место на англиски како што беше првично планирано ќе го отпее на ...

ВИДЕО: Есма и Лозано во Малме претставени како македонци

Сител - 13.05.2013

Швеѓаните не претставија како Македонија … Нашата песна беше претставена како две песни во една… Влатко Лозановски беше претставен како 27 годишен изведувач со 2 албуми зад себе….Есма беше ...

Есма на ромски, Лозано на македонски јазик

Тера - 13.05.2013

Синоќа во Евроселото во Малме и публиката ги пееше со Есма и Влатко најубавите стари македонски песни. Еве како звучат „Макеоднско девојче" и „Зајди, зајди" испеани среде Малме.

Есма и Лозано од Македонија (Видео)

Република - 13.05.2013

Синоќа во Малме почна официјалниот дел на Песна на Евровизија во Шведска, со презентирање и дочекување на учесниците на црвениот тепих поставен пред Операта во Малме.

На Евровизија Лозано ќе пее на македонски (видео)

RadioMk - 13.05.2013

13 мај, 2013 Како што се приближуваат деновите закажани за претстојниот избор за песна на Евровизија (14,16 и 18 мај), сите учесници деновиве ги привршуваат подготовките за нивните настапи.

На Евровизија, Лозано ќе пее на македонски!

БезПардон - 13.05.2013

По втората проба во Малме арената, нашата евровизиска делегација донесе конечна одлука, делот кој го пее Влатко Лозаноски-Лозано да биде отпеан на македонски јазик.