TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лидерска средба денеска со претседателот Пендаровски

Фокус - 20.10.2019

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за денеска попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила Водно“, иницирана од претседателот Стево Пендаровски, откако државава не доби датум ...

Почна лидерската средба кај претседателот Пендаровски

24 Вести - 20.10.2019

Во вилата „Водно“ почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори до земјава. На средбата се присутни лидерите на двете најголеми партии ...

Тачи: На Македонија и се потребни фер и демократски избори

Фокус - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Тачи: На земјата и се потребни фер и демократски избори

Канал5 - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно" на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Средба на Заев со лидерите на коалициските партии

Канал5 - 20.10.2019

Во седиштето на СДСМ вечерва се одржува средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ. Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за ...

Средба на Заев со лидерите на коалициските партии

24 Вести - 20.10.2019

Во седиштето на СДСМ вечерва се одржува средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ. Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за ...

Средба на Заев со лидерите на коалициските партии

Фокус - 20.10.2019

Во седиштето на СДСМ вечерва се одржува средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ. Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за ...

Предвремените избори во фокусот на лидерската средба во вила Водно

Канал5 - 20.10.2019

Дали и кога ќе има предвремени избори, одговорот ќе се знае вечерва, по лидерската средба кај претседателот Пендаровски во вилата Водно. На средбата, на која присуство потврдија сите поканети лидери на парламентарните партии, се очекува да се ...

Премиерот Заев ќе се сретне вечерва со помалите коалициски партнери

Телма - 20.10.2019

За 20 часот вечерва е закажана средбата на премиерот Заев со помалите коалициски партнери. Се очекува пристигнувањето на лидерите на политичките партии во претседателската вила на Водно, каде на барање на претседателот Пендаровски беа повикани на ...

(видео) Седум гости кај претседателот Пендаровски

Телма - 20.10.2019

Седум партиски лидери се на средбата кај претседателот Стево Пендаровски. На средбата се поканети сите лидери на партии кои имаат освоено пратенички места. На маса се седнати првите луѓе на СДСМ, Зоран Заев, на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на ...

Започна лидерската средба кај претседателот Пендаровски

Фокус - 20.10.2019

Во вилата „Водно“ почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори до земјава. На средбата се присутни лидерите на двете најголеми партии ...

ВИДЕО: Лидерите пристигнаа кај Пендаровски, започна првата средба иницирана од шефот на државата

ТВ21 - 20.10.2019

Во Вила Водно започна првата средба која е иницирана од страна на шефот на државата Стево Пендаровски. На лидерската средба прв пристигна, Африм Гаши, а последен лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Почна лидерската средба во вила Водно – Во фокусот прашањето за предвремени избори

Канал5 - 20.10.2019

Дали и кога ќе има предвремени избори, одговорот ќе се знае вечерва, по лидерската средба која попладнево почна кај претседателот Пендаровски во вилата Водно. Се очекува да се разговара и за клучните предизвици, пред кои е исправена Македонија по ...

Заев вечерва на средба со коалициските партии

ТВ21 - 20.10.2019

После лидерската средба која во моментов трае во резиденцијата на претседателот Стево Пендаровски, вечерва во 20 часот премиерот Зоран Заев закажал средба со коалциските партии. На истата ќе стане збор за недобивањето датум за почеток на преговорите ...

Детали за првиот дел од лидерската средба на Водно

Фокус - 20.10.2019

Доцна попладнево заврши првиот дел од лидерската средба што ја свика претседателот на Македонија, Стево Пендаровски во Вила Водно. Како што истакна Пендаровски, во првиот дел од средбата се дискутирало за усвојување на декларација со која ќе се ...

И покрај ветото од Брисел, сите лидери се за ЕУ, Пендаровски задоволен по првиот дел од лидерската средба

Сакам да кажам - 20.10.2019

Сите лидери на политички партии присутни на лидерската средба во претседателската вила на Водно кажале дека единствена стратешка цел на државата е членството во Европската Унија. Ова е констатирано по првиот дел од средбата, а во вториот дел ќе се ...

ТВ21 во „Вила Водно“ – Пендаровски ги собра лидерите на партиите, ќе има ли одлука за брзи предвремени избори?

ТВ21 - 20.10.2019

ТВ21 со своја екипа ги следи настаните во Вила Водно каде што Пендаровски попладнево ги собра лидерите на политичките партии. Нашиот репортер се јави со најновите детали од лидерската ...

Тачи: На земјата и се потребни фер и демократски избори

24 Вести - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Средба на Заев со коалициските партии

Канал5 - 20.10.2019

Премиерот Заев по лидерската средба се упати на средба со лидерите на коалициските партнери во седиштето на СДСМ. Таму вечерва е Тамара Стојкова. Дали заврши средбата и има ли исход од разговорите.

Предвремени избори на 12-ти април

Канал5 - 20.10.2019

Предвремените парламентарни избори ќе се одржат на 12-ти април следната година, ова е епилогот од лидерската средба кај претседателот Пендаровски во вилата Водно. Предвидено е на 3 јануари да треба да почне да работи новата техничка влада, чија ...

Тачи: На земјата и се потребни фер и демократски избори

Независен - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Тачи: На Македонија ѝ се потребни фер и демократски избори

+инфо - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Во вилата Водно започнува лидерската средба – 20 часот е резервиран за помалите партии

Нова ТВ - 20.10.2019

Започнува за 17 часот закажаната лидерска средба во вила Водно каде ќе биде домаќин претседателот Стево Пендаровски. Лидерите на поголемите партии се веќе пристигнати. Закажана е по недобивањето на датум за почеток на пристапните преговори на ...

Тачи: На земјата и се потребни фер и демократски избори

Сител - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Заев одржува средба со лидерите на коалициските партии

Слободен Печат - 20.10.2019

Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за резултатите од лидерската средба што попладнево се одржа на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Средба на Заев со лидерите на коалициските партии

Сител - 20.10.2019

Во седиштето на СДСМ вечерва се одржува средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ. Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за ...

Почна лидерската средба кај претседателот Пендаровски

Сител - 20.10.2019

Во вилата „Водно“ почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори до земјава. На средбата се присутни лидерите на двете најголеми партии ...

Лидерска средба кај претседателот Пендаровски

Сител - 20.10.2019

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила Водно“, иницирана од претседателот Стево Пендаровски, откако државава не доби датум за ...

Средба на Заев со лидерите на коалициските партии

Нетпрес - 20.10.2019

Во седиштето на СДСМ вечерва се одржува средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ. Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за ...

Почна средбата на Заев со лидерите на коалициските партии

МКД - 20.10.2019

Во седиштето на СДСМ во тек е средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ. Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за резултатите од ...

Почна лидерската средба кај претседателот Пендаровски

Нетпрес - 20.10.2019

Во вилата „Водно” почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори до земјава. На средбата се присутни лидерите на двете најголеми партии ...

Заев на Бихаќка со коалицијата: Фаворити сме, одиме на голема победа

+инфо - 20.10.2019

Во седиштето на СДСМ вечерва во тек е средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ. Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за резултатите ...

Лидерите на средба кај Пендаровски за предвремени парламентарни избори

Макфакс - 20.10.2019

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за започнување преговори со ЕУ.

Пендаровски домаќин на лидерска средба: Теми се Самитот на ЕУ и предвремени избори

Нова ТВ - 20.10.2019

Претседателот Стево Пендаровски попладнево (17 ч.) во вила Водно ќе биде домаќин на лидерска средба со претседателите на најголемите партии во македонскиот Парламент. Закажана е по недобивањето на датум за почеток на пристапните преговори на Северна ...

Предвремените избори-тема на денешната лидерска средба

OhridNews - 20.10.2019

Попладне, со почеток во 17 часот, во вилата Водно ќе почне лидерската средба со претседателите на најголемите партии во македонскиот Парламент, а на која домаќин ќе биде претседателот Стево Пендаровски.

Лидерска средба без меѓународен фактор за првпат од независноста

Макфакс - 20.10.2019

Лидерската средба организорана од Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска во 17 часот, е првата средба во овој формат од независноста на државава. Досега не се случила лидерска средба организирана од Претседател на тогашна Република ...

Започна лидерската средба во вила Водно

Слободен Печат - 20.10.2019

Се очекува лидерите да разговараат за актуелната состојба по недонесувањето на одлука за датум за почеток на претпристапните преговори со ЕУ и за предлогот на премиерот Заев за одржување на брзо предвремени парламентарни избори.

Почна лидерската средба кај претседателот Пендаровски

Press24 - 20.10.2019

Во вилата „Водно“ почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори до земјава. На средбата се присутни лидерите на двете најголеми партии ...

По лидерската кај Пендаровски, Заев на средба со коалициските партнери

Курир - 20.10.2019

За 20 часот вечерва е закажана средбата на премиерот Заев со помалите коалициски партнери, откако Македонија не доби одлука од ЕУ лидерите за старт на пристапните преговори. Претходно, лидерите на поголемите политички партии, во 17 часот ќе се ...

Заев пристигна на лидерската средба

Слободен Печат - 20.10.2019

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, за денеска во 17.00 часот ја закажа лидерската средба во неговиот Кабинет на „Вила Водно“. Премиерот Зоран Заев пристигна на лидерската средба на вила Водно што ќе се одржува на покана на претседателот ...

ВИДЕО: Започна лидерската средба во вила „Водно“

А1 On - 20.10.2019

Претседателите на најголемите политички партии во државата пристигнаа на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски во Вила Водно. Покрај лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, на средбата пристигнаа и лидерите од ...

(Видео) Лидерите пристигнаа на средба кај Пендаровски

Макфакс - 20.10.2019

Лидерите на политичките партии попладнево пристигнаа во вилата Водно, каде почна лидерската средба. Средбата ја свика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за започнување преговори со ЕУ.

Започна лидерската средба кај претседателот Пендаровски

ММС - 20.10.2019

Во вилата „Водно“ почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори до земјава. На средбата се присутни лидерите на двете најголеми партии ...

Лидерите ги отворија преговорите за изборниот датум

Независен - 20.10.2019

Во вилата „Водно“ почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори до земјава. На средбата се присутни лидерите на двете најголеми партии ...

Средба на Заев со коалициските партии

Независен - 20.10.2019

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва ќе оствари средба со лидерите на партиите коалициски партнери на СДСМ. Како што соопшти Центарот за комуникации со јавноста на СДСМ, средбата ќе се одржи во седиштето на партијата во 20.00 ...

Почна лидерската средба во вилата Водно

Р.С.Европа - 20.10.2019

Лидерите на политичките партии се одзваа од поканата на претседателот Стево Пендаровски и попладнево пристигнаа во вилата Водно каде што се одржува лидерската средба. Покрај лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, на средбата ...

Заев вечерва ќе одржи средба со помалите коалициски партнери

Слободен Печат - 20.10.2019

Вечерва во 20 часот е закажана средба на премиерот Зоран Заев со помалите коалициски партнери. Во вила Водно почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на ...

Средба на Заев со коалициските партии

А1 On - 20.10.2019

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва ќе оствари средба со лидерите на партиите коалициски партнери на СДСМ. Како што соопшти Центарот за комуникации со јавноста на СДСМ, средбата ќе се одржи во седиштето на партијата во 20.00 ...

Средба на Заев со коалициските партии

Сител - 20.10.2019

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва ќе оствари средба со лидерите на партиите коалициски партнери на СДСМ. Како што соопшти Центарот за комуникации со јавноста на СДСМ, средбата ќе се одржи во седиштето на партијата во 20.00 ...

Заев вечерва на средба со коалициските партии

МКД - 20.10.2019

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва ќе оствари средба со лидерите на партиите коалициски партнери на СДСМ. Како што соопшти Центарот за комуникации со јавноста на СДСМ, средбата ќе се одржи во седиштето на партијата во 20.00 часот.

Почна лидерската средба кај Пендаровски (ФОТО)

МКД - 20.10.2019

Во вила „Водно" почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори. На средбата присутни се лидерите на двете најголеми македонски партии СДСМ ...

Вечерва средба на Заев со коалициските партнери

Макфакс - 20.10.2019

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва по лидерската средба во 20 часот ќе оствари и средба со лидерите на коалиционите партнери. Средбата ќе се одржи во седиштето на партијата, соопшти Центарот за комуникации на ...

Почна лидерската на Водно, ќе се договори ли датум за избори?

+инфо - 20.10.2019

По лидерската средба во Вила Водно, Заев вечерва треба да се упати во седиштето на СДСМ на Бихаќка, каде треба да се сретне со помалите партии од коалицијата. Во претседателската Вила Водно пристигнаа сите лидери кои ќе седнат на заедничка маса по ...

Заев од Водно ќе оди на Бихаќка на средба со коалицијата

+инфо - 20.10.2019

Премиерот Зоран Заев од лидерската средба на Вила Водно ќе се упати во партиското седиште на Бихаќка каде ќе има средба со коалиционите партнери. Средбата е закажана во 20 часот. До тогаш се очекува да заврши лидерската кај претседателот Стево ...

(ВО ЖИВО) Изјава на Пендаровски за разговорите на лидерската средба

Нова ТВ - 20.10.2019

Кај претседателот Стево Пендаровски се одржува лидерска средба откако на Самитот на ЕУ пред неколку дена не беше одреден датум за почеток на пристапните преговори на нашата земја. Главна тема се предвремените парламентарни избори, предлог што вчера ...

Пендаровски: Единство кај лидерите за европската перспектива

Press24 - 20.10.2019

По првиот дел од лидерската средба шефот на државата Стево Пендаровски соопшти дека лидерите присутни на средбата во Вила Водно биле единствени во ставот дека за земјава единствен пат е патот на интеграција во Европската Унија.

Изјава на Пендаровски по лидерската (ВО ЖИВО)

+инфо - 20.10.2019

Изјава на претседателот Стево Пендаровски по завршувањето на лидерската средба што попладнево се одржа во вилата ...

(ВО ЖИВО) Изјава на Пендаровски за разговорите на лидерската средба

ММС - 20.10.2019

Кај претседателот Стево Пендаровски се одржува лидерска средба откако на Самитот на ЕУ пред неколку дена не беше одреден датум за почеток на пристапните преговори на нашата земја. Главна тема се предвремените парламентарни избори, предлог што вчера ...

Пендаровски од лидерската со апел - избори по влезот во НАТО

Р.С.Европа - 20.10.2019

На првата пауза од лидерската средба претседателот Стево Пендаровски на пред конференција изјави дека две теми се ставени на дневен ред пред политичките лидери, недобивањето на датум за преговори со Европската Унија и можноста за одржување на ...

Пендаровски: Имаме државен консензус дека Македонија треба што поскоро да ги почне преговорите со ЕУ (видео)

Нетпрес - 20.10.2019

Кај претседателот Стево Пендаровски се одржува лидерска средба откако на Самитот на ЕУ пред неколку дена не беше одреден датум за почеток на пристапните преговори на нашата земја. Главна тема се предвремените парламентарни избори, предлог што вчера ...

Перјаниците на власта со фејк њуз- Заев во паника шири лажни вести?!

Курир - 20.10.2019

Од лидерската средба што се одржува во претседателската резиденција вечерва, провладините медиуми објавуваат неколку “ексклузивни” детали. Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, на средбата реферирал за поддршката што нашата земја ја добила од сите ...

Заев: Предвремени парламентарни избори на 12 април 2020

Сител - 20.10.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва по средбата со партиските лидери кај претседателот Стево Пендаровски најави дека постигнале договор предвремените парламентарни избори да се одржат на 12 април 2020 година.

(ВИДЕО) Тачи: Изборите се поклопуваат со пописот, мислам дека тешко изводливо е да имаме попис

А1 On - 20.10.2019

Релевантните политички партии во Македонија не гледаат ни една друга алтернатива освен да продолжат по патот на интеграција кон НАТО и ЕУ, рече лидерот на ДПА, Мендух Тачи. Тој нагласи дека на средбата лидерите ја разгледале ситуацијата за можноста ...

Падна договор, избори на 12 април идната година

ММС - 20.10.2019

Избори ќе има и ќе се одржат на 12 април идната година, изјави Премиерот Заев по завршувањето на Лидерската средна ,што на иницијатива на Претседателот Пендаровски се одржа во Вилата Водно.

(Видео) Тачи: Изборите се поклопуваат со пописот, мислам дека тешко изводливо е да имаме попис

Макфакс - 20.10.2019

Релевантните политички партии во Македонија не гледаат ни една друга алтернатива освен да продолжат по патот на интеграција кон НАТО и ЕУ, рече лидерот на ДПА, Мендух Тачи. „Договоривме на 12-ти април да имаме предвремени избори.

Македонските лидери го потврдија европскиот пат - избори на 12 Април

Р.С.Европа - 20.10.2019

Лидерите на парламентарните политички партии по средбата кај Претседателот Стево Пендаровски постигнаа согласност предвремените парламентарни избори да бидат одржани на 12 Април. Тие застанале зад ставот дека нема алтернатива за евро-атланските ...

Средба на Заев со лидерите на коалициските партии

А1 On - 20.10.2019

Во седиштето на СДСМ вечерва се одржува средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ. Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за ...

Тачи: Фер и демократски избори и се потребни на Македонија

Слободен Печат - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата Водно на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски. – Фер и демократски избори и се потребни на Македонија, ...

По лидерската кај Пендаровски, Заев на средба со коалициските партнери

Press24 - 20.10.2019

Претходно, лидерите на поголемите политички партии, во 17 часот ќе се сретнат во претседателската вила на Водно на барање на претседателот Пендаровски. Се очекува на денешната средба да биде договорен датумот за предвремените ...

Тачи: На земјата и се потребни фер и демократски избори

еМагазин - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Заев и Мицкоски се огласија на Фејсбук по крајот на лидерската

Локално - 20.10.2019

Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски се огласија на Фејсбук по завршувањето на лидерската средба кај претседателот на државава, Стево Пендаровски. На лидерската средба е договорено предвремените парламентарни избори да се ...

Заев: Македонската иднина е извесна, ќе победиме заедно со граѓаните

iPortal - 20.10.2019

Лидерите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски се огласија на Фејсбук по завршувањето на лидерската средба кај претседателот на државава, Стево Пендаровски. На лидерската средба е договорено предвремените парламентарни избори да се ...

Средба на Заев со лидерите на коалициските партии

4NEWS - 20.10.2019

Во седиштето на СДСМ вечерва се одржува средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ. Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за ...

Тачи: На земјата и се потребни фер и демократски избори

4NEWS - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Лидерите кај Пендаровски ќе договорат датум за предвремени избори

Локално - 20.10.2019

Лидерите на најголемите парламентарни партии денеска во 17 часот во Вила Водно кај Претседателот Стево Пендаровски ќе разговараат за предвремените парламентарни избори кои премиерот Зоран Заев вчера ги најави.

Кој се доаѓа на лидерската средба?

Фактор - 20.10.2019

Поканата за лидерска средба е прифатена од сите лидери. На лидерската ќе се појават претседателот на СДСМ, Зоран Заев, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, претседателот на ДУИ, Али Ахмети, претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, ...

Средба на Заев со коалициските партии

Локално - 20.10.2019

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва ќе оствари средба со лидерите на партиите коалициски партнери на СДСМ. Како што соопшти Центарот за комуникации со јавноста на СДСМ, средбата ќе се одржи во седиштето на партијата во 20.00 ...

Заев во 20 часот ќе се сретне со коалициските партии

iPortal - 20.10.2019

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва ќе оствари средба со лидерите на партиите коалициски партнери на СДСМ. Како што соопшти Центарот за комуникации со јавноста на СДСМ, средбата ќе се одржи во седиштето на партијата во 20.00 ...

По лидерската кај Пендаровски, Заев на средба со коалициските партнери

Република - 20.10.2019

За 20 часот вечерва е закажана средбата на премиерот Заев со помалите коалициски партнери, откако Македонија не доби одлука од ЕУ лидерите за старт на пристапните преговори. Претходно, лидерите на поголемите политички партии, во 17 часот ќе се ...

Почна лидерската средба кај Пендаровски

Денешен - 20.10.2019

Во вилата „Водно“ почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори до земјава. На средбата се присутни лидерите на двете најголеми партии ...

Прва лидерска кај претседател без меѓународен фактор

Фактор - 20.10.2019

Лидерската средба организирана од Претседателот Стево Пендаровски денеска во 17 часот, е првата средба во овој формат од независноста на државава. Имено лидерска средба организирана од Претседател на тогашна Република Македонија, а сега Република ...

Во 17 часот лидерска средба кај Пендаровски

Тера - 20.10.2019

Лидерската средба е закажана за денеска во 17 часот кај Претседателот на државата Стево Пендаровски. Поканата е испратена до сите лидери на поголемите политички партии, а според информациите од претседателскиот кабинет истите биле прифатени.

Вечерва средба на Заев со коалициските партии

Либертас - 20.10.2019

– Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва ќе оствари средба со лидерите на партиите коалициски партнери на СДСМ. Како што соопшти Центарот за комуникации со јавноста на СДСМ, средбата ќе се одржи во седиштето на партијата во 20.00 ...

Пендаровски со изјава по завршување на лидерската (ВО ЖИВО)

iPortal - 20.10.2019

Изјава на претседателот Стево Пендаровски по завршувањето на лидерската средба што попладнево се одржа во вилата ...

Лидерите на средба кај Пендаровски за предвремени парламентарни избори

Точка - 20.10.2019

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за започнување преговори со ЕУ.

Средба на Заев со коалициските партии

4NEWS - 20.10.2019

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва ќе оствари средба со лидерите на партиите коалициски партнери на СДСМ. Како што соопшти Центарот за комуникации со јавноста на СДСМ, средбата ќе се одржи во седиштето на партијата во 20.00 часот.

ПО ЛИДЕРСКАТА: Заев оди на средба со помалите коалициони партнери

Фактор - 20.10.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва во 20 часот ќе има средба со помалите коалициски партнери. Лидерите на поголемите политички партии, во 17 часот ќе се сретнат во претседателската вила на Водно на барање на претседателот Стево Пендаровски.

Лидерите на партии без телефони на лидерска средба

Либертас - 20.10.2019

Во моментот, во тек е лидерската средба на претседателот Стево Пендаровски во Вила Водно, на која присуствуваат лидерите на поголемите политички партии, Зоран Заев од СДСМ кој е придружуван од Љупчо Николовски, Христијан Мицкоски придружуван од Игор ...

Пристигнувањето на лидерите на средбата кај претседателот во “Вила Водно“

Точка - 20.10.2019

Како што знаеме, денес во 17 часот претседателот на државата Стево Пендаровски закажа лидерска средба во неговиот Кабинет на “Вила Водно“. Зоран Заев на лидерската средба пристигнал по претседателот на ДУИ, Али Ахмети, претседателот на Движење Беса, ...

Почна лидерската средба кај претседателот Пендаровски

24Инфо - 20.10.2019

Во вилата „Водно” почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори до земјава. На средбата се присутни лидерите на двете најголеми партии ...

Почна лидерската средба кај претседателот Пендаровски

Вечер Прес - 20.10.2019

Во вилата „Водно” почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори до земјава. На средбата се присутни лидерите на двете најголеми партии ...

Заев: Предвремени парламентарни избори на 12 април 2020

4NEWS - 20.10.2019

Премиерот Зоран Заев вечерва по средбата со партиските лидери кај претседателот Стево Пендаровски најави дека постигнале договор предвремените парламентарни избори да се одржат на 12 април 2020 година.

ФОТО: Почна лидерската средба

Локално - 20.10.2019

Почна лидеркста средба на повик на Претседателот Стево Пендаровски во Вила Водно. На средбата која дојде откако С. Македонија не доби зелено светло за почеток на преговори со Европската Унија, освен за моменталната ситуација, ќе се разговара и за ...

Лидерите пристигнаа во вилата на Пендаровски, започнува лидерската средба

CivilMedia - 20.10.2019

Лидерската средба започна, а во претседателската вила на Водно пристигнаа лидерите на сите парламентарни партии. Прв пристигна лидерот на ДУИ, Али Ахмети. По него пристигнаа и Биљал Касами лидерот на Беса, потоа Зијадин Села лидерот на Алијанса за ...

Комуњарски „фејк њуз“ од лидерската

Денешен - 20.10.2019

Од лидерската средба што се одржува во претседателската резиденција вечерва, провладините медиуми објавуваат неколку “ексклузивни” детали. Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, на средбата реферирал за поддршката што нашата земја ја добила од сите ...

Изјава на Заев по лидерската средба (ЖИВО)

iPortal - 20.10.2019

Изјава на премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев по лидерската средба кај претседателот Стево ...

Тачи: За жал се совпаѓаат датумите за избори и попис

Локално - 20.10.2019

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба изјави дека за првиот дел од разговорите, на кои зборувале за евроатланскиот пат, имале консензус дека мора да се продолжи по тој пат. „Договоривме на 12 април да имаме предвремени избори, иако ...

ВО ЖИВО: Лидерска средба

Либертас - 20.10.2019

Следете ВО ЖИВО: Лидерска средба (Во живо) Пристигнување на лидерите на средба кај Претседателот (Во живо) Пристигнување на лидерите на средба кај Претседателот Posted by A1on.mk on Недела, 20 октомври 2019 Видео – ...

Пристигнаа сите лидери, во тек е лидерската средба кај Пендаровски

PressingTV - 20.10.2019

На лидерската средба која претседателот на државата, Стево Пендаровски, за денеска во 17.00 часот ја закажа во неговиот Кабинет на „Вила Водно“, пристигнаа сите поканети лидери. Лидерот на ДУИ, Али Ахмети прв пристигна во вила Водно на лидерската ...

(фото) Лидерите пристигнаа кај Пендаровски – Се одлучува за итни избори

Centar - 20.10.2019

Во претседателската резиденција на Водно околу 17 часот пристигнаа лидерите на најголемите политички партии, каде треба да се договорат кога ќе има предвремени парламентарни избори. Претседателот на државав ги собра лидерите по одлуката на ЕУ да не ...

Денеска во 17:00 часот лидерска кај Пендаровски за предвремени парламентарни избори

MTM - 20.10.2019

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за започнување преговори со ЕУ.

Пендаровски домаќин на лидерска: Теми се Самитот на ЕУ и предвремени избори

Вечер Прес - 20.10.2019

Претседателот Стево Пендаровски попладнево (17 ч.) во вила Водно ќе биде домаќин на лидерска средба со претседателите на најголемите партии во македонскиот Парламент. Закажана е по недобивањето на датум за почеток на пристапните преговори на Северна ...

Лидерска средба без меѓународен фактор за првпат од независноста

Точка - 20.10.2019

Лидерската средба организорана од Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска во 17 часот, е првата средба во овој формат од независноста на државава. Досега не се случила лидерска средба организирана од Претседател на тогашна Република ...

ВИДЕО: Лидерите пристигнаа кај Педаровски, започна првата средба иницирана од шефот на државата

4NEWS - 20.10.2019

Во Вила Водно започна првата средба која е иницирана од страна на шефот на државата Стево Пендаровски. На лидерската средба прв пристигна, Африм Гаши, а последен лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Тачи: На земјата и се потребни фер и демократски избори

Опсервер - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

ВО ЖИВО: Изјава по лидерската средба

Либертас - 20.10.2019

Следете ВО ЖИВО: Изјава по лидерската средба Posted by MИА.mk on Недела, 20 октомври ...

Датумот за избори ќе се договара кај Пендаровски

PressingTV - 20.10.2019

Лидерите на политичките партии со претседателот Стево Пендаровски ќе се сретнат утре во 17 часот. Иницијативата за лидерска средба на претседателот дојде по последните информации околу недобивањето датум за почеток на преговорите со Европската Унија.

СДСМ: Фаворити сме, одиме на голема победа!

Република - 20.10.2019

Во седиштето на СДСМ вечерва се одржува средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ. Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за ...

Лидерите без телефони на лидерската средба

Република - 20.10.2019

Во моментов во тек е лидерската средба на претседателот Стево Пендаровски во вилата Водно, на која присуствуваат лидерите на поголемите политички партии: Зоран Заев од СДСМ кој е придружуван од Љупчо Николовски, Христијан Мицкоски придружуван од ...

ВО ЖИВО: Ќе се обрати Пендаровски од Вилата Водно

Фактор - 20.10.2019

Првиот дел од лидерската средба заврши во Вилата водно кај шефот на државата, Стево Пендаровски. Тој ќе се обрати со кратка ...

Средба на Заев со лидерите на коалициските партии

Вечер Прес - 20.10.2019

Во седиштето на СДСМ вечерва се одржува средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ. Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за ...

Изјава на претседателот Пендаровски по лидерската средба (живо)

Локално - 20.10.2019

Изјава на претседателот Стево Пендаровски по завршувањето на лидерската средба што попладнево се одржа во вилата ...

ВО ЖИВО: Изјава на претседателот Пендаровски по првиот дел на лидерската средба

Република - 20.10.2019

Штотуку заврши првиот дел на лидерската средба во вилата „Водно“, која беше свикана на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски, а по одбивањето на Македонија за почеток на преговорите со ЕУ.

(Во живо) Изјава на претседателот Пендаровски по лидерската средба

24Инфо - 20.10.2019

Изјава на претседателот Стево Пендаровски по завршувањето на лидерската средба што попладнево се одржа во вилата „Водно”. #LIVE – Stevo Pendarovski Posted by in7.tv on Недела, 20 октомври ...

ФОТО: Почна лидерската, се договара датум за предвремени избори

iPortal - 20.10.2019

Почна лидеркста средба на повик на Претседателот Стево Пендаровски во Вила Водно. На средбата која дојде откако С. Македонија не доби зелено светло за почеток на преговори со Европската Унија, освен за моменталната ситуација, ќе се разговара и за ...

Почна лидерската средба кај претседателот Пендаровски

Либертас - 20.10.2019

– Во вилата „Водно“ почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори до земјава.

Лидерска средба кај претседателот Пендаровски

4NEWS - 20.10.2019

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба закажана за попладне во 17 часот во претседателската резиденција „Вила Водно“, иницирана од претседателот Стево Пендаровски, откако државава не доби датум за ...

Почна лидерската средба кај претседателот Пендаровски

Опсервер - 20.10.2019

Во вилата „Водно“ почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори до земјава. На средбата се присутни лидерите на двете најголеми партии ...

Лидерите на најголемите партии денеска ќе договараат датум за избори

iPortal - 20.10.2019

Лидерите на најголемите парламентарни партии денеска во 17 часот во Вила Водно кај Претседателот Стево Пендаровски ќе разговараат за предвремените парламентарни избори кои премиерот Зоран Заев вчера ги најави.

Почна лидерската средба кај претседателот Пендаровски

4NEWS - 20.10.2019

Во вилата „Водно“ почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори до земјава. На средбата се присутни лидерите на двете најголеми партии ...

Изјава на премиерот Зоран Заев по лидерската средба (ВО ЖИВО)

Локално - 20.10.2019

Изјава на премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев по лидерската средба кај претседателот Стево ...

ВО ЖИВО: Изјави на лидерите по средбата

Либертас - 20.10.2019

ВО ЖИВО: Изјава на Заев по лидерската средба Posted by MИА.mk on Недела, 20 октомври ...

Лидерска средба кај Пендаровски

MTM - 20.10.2019

Лидерите на политичките партии веќе се во вилата Водно, каде почна лидерската средба. Средбата ја свика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за започнување преговори со ЕУ.

Избори на 12 април

Денешен - 20.10.2019

Лидерската средба заврши, а според тоа што било договрено, изборите ќе се одржат на 12 април 2020 година. Техничка Влада од 3 ...

Тачи: За жал, пописот повторно ќе мора да се одложи

CivilMedia - 20.10.2019

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи, со идентични позиции и ставови, како и останатите лидери од лидерската средба. Тачи изјави дека, за жал, пописот повторно ќе мора да одложи по предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 12 ...

Средба на Заев со коалициските партии

Опсервер - 20.10.2019

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва ќе оствари средба со лидерите на партиите коалициски партнери на СДСМ. Како што соопшти Центарот за комуникации со јавноста на СДСМ, средбата ќе се одржи во седиштето на партијата во 20.00 ...

Тачи: Се совпаднаа датумите за избори и попис – се одлучивме за избори

Република - 20.10.2019

За првиот дел и од кабинетот ви соопштија добра вест иако имавме тешка ситуација, но едногласни сме дека треба да се продолжи по патот на ЕУ. Се договоривме на 12 април, следната година да имаме предвремени избори, иако првично имавме предлог да ...

Тачи: Договоривме избори на 12 април

iPortal - 20.10.2019

Лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба изјави дека за првиот дел од разговорите, на кои зборувале за евроатланскиот пат, имале консензус дека мора да се продолжи по тој пат. „Договоривме на 12 април да имаме предвремени избори, иако ...

Лидерите на средба кај Пендаровски за предвремени парламентарни избори

Centar - 20.10.2019

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за започнување преговори со ЕУ.

Заев на Бихачка ги собра „пајтон“ партиите од коалицијата

Денешен - 20.10.2019

Во седиштето на СДСМ вечерва се одржува средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ. Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за ...

Вечерва се огласи премиерот Зоран Заев: Македонската иднина е извесна, ќе победиме заедно со граѓаните!

Centar - 20.10.2019

Фејсбук статус на премиерот Зоран Заев: На лидерската средба е договорено предвремените парламентарни избори да се одржат на 12 април 2020 година. Нашиот народ ќе си го потврди исправниот пат по кој тргна земјата.

Тачи: Фер и демократски избори и се потребни на Македонија

24Инфо - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата Водно на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски. – Фер и демократски избори и се потребни на Македонија, ...

Заев вечерва на средба со коалициските партии

4NEWS - 20.10.2019

После лидерската средба која во моментов трае во резиденцијата на претседателот Стево Пендаровски, вечерва во 20 часот премиерот Зоран Заев закажал средба со коалциските партии. На истата ќе стане збор за недобивањето датум за почеток на преговорите ...

Заев решен од патот да не скршнува

Република - 20.10.2019

По лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, на која беше договорено предвремени парламентарни избори да се одржат на 12 април, премиерот Зоран Заев се огласи на Фејсбук двапати.

Средба на Заев со лидерите на коалициските партии

Либертас - 20.10.2019

– Во седиштето на СДСМ вечерва се одржува средба на партискиот лидер Зоран Заев со првите луѓе на помалите партии коалициски партнери на СДСМ. Се очекува на средбата Заев да ги информира лидерите на партиите членки на коалицијата на СДСМ за ...

Тачи: Потребни се фер и демократски избори

Либертас - 20.10.2019

– Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Лидерска средба кај Пендаровски за предвремени парламентарни избори

Н.Македонија - 20.10.2019

Лидерите на најголемите политички партии денеска попладне во вила Водно ќе имаат лидерска средба, на која повика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за започнување преговори со ЕУ.

Лидерска средба без меѓународен фактор за првпат од независноста

Н.Македонија - 20.10.2019

Лидерската средба организорана од Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска во 17 часот, е првата средба во овој формат од независноста на државава. Досега не се случила лидерска средба организирана од Претседател без учество на ...

Премиерот Заев ќе се сретне со помалите коалициски партнери

Н.Македонија - 20.10.2019

Вечерва во 20 часот е закажана средба на премиерот Зоран Заев со помалите коалициски партнери. Се очекува пристигањето на лидерите на партиите во претседателската вила на Водно, која е на барање на претседателот Стево Пендаровски, откако Македонија ...

Лидерите пристигнаа на средба кај Пендаровски

Н.Македонија - 20.10.2019

Лидерите на политичките партии попладнево пристигнаа во вилата Водно, каде почна лидерската средба. Средбата ја свика претседателот Стево Пендаровски откако земјата не доби датум за започнување преговори со ЕУ.

По лидерската средба Заев ќе се консултира со коалициските партнери

MakPress - 20.10.2019

Премиерот Зоран Заев по лидерската средба кај Претседателот Пендаровски, закажа и средба со коалиционите партнери во 20:00 часот во партиските простории на Бихачка. На лидерската средба се очекува да биде постигнат договор за датум за предвремени ...

Заврши лидерската средба, Пендаровски ќе се обрати на граѓаните ( Во живо)

MakPress - 20.10.2019

Изјава на претседателот Стево Пендаровски по завршувањето на лидерската средба што попладнево се одржа во вилата ...

(ВИДЕО) Пендаровски: Имаме државен консензус, независно од заклучоците на ЕУ самитот, согласност од сите присутни, дека ...

Скопје1 - 20.10.2019

Кај претседателот Стево Пендаровски се одржува лидерска средба откако на Самитот на ЕУ пред неколку дена не беше одреден датум за почеток на пристапните преговори на нашата земја. Главна тема се предвремените парламентарни избори.

Лидерска средба: Заев предлага брзи избори со скратени рокови, ВМРО-ДПМНЕ бара пржинска влада

MakPress - 20.10.2019

Организирање предвремени парламентарни избори ќе биде во фокусот на лидерската средба во претседателската резиденција „Вила Водно“, иницирана од претседателот Стево Пендаровски, која започна предмалку.

Мицкоски, Заев, Ахмети, Касами, Села, Гаши и Тачи на лидерска средба кај Пендаровски

MakPress - 20.10.2019

Во вилата „Водно“ почна лидерската средба што ја свика претседателот Стево Пендаровски откако во петокот Европскиот совет не донесе одлука за почеток на пристапните преговори до земјава. На средбата се присутни лидерите на двете најголеми партии ...

Тачи: Прво предвремени избори па попис на население

365 - 20.10.2019

Лидерот на ДПА Мендух Тачи нагласи дека политичките партии во Македонија не гледаат ни една друга алтернатива освен да продолжат по патот на интеграција кон НАТО и ЕУ. Тој нагласи дека предвремени избори ќе има на 12-ти април, но за жал изборите се ...

Тачи: Важно е на 12-ти да имаме фер и демократски избори

MakPress - 20.10.2019

Се договориме на 12 април да имаме избори, изјави лидерот на ДПА, Мендух Тачи по лидерската средба што се одржа вечерва во вилата „Водно“ на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски.

Заев вечерва на средба со неговите коалициски партнери?

Expres - 20.10.2019

По лидерската кај претседателот на државата Стево Пендаровски, премиерот вечерва ќе се сретна со лидерите на партиите кои се во коалиција со СДСМ. Седбата е закажана за За 20 часот, дознава Телма.

Утре за 17 часот закажана лидерската средба кај шефот на државата

ТВ21 - 19.10.2019

Лидерската средба е закажана за утре во 17 часот кај Претседателот на државата Стево Пендаровски. Поканата е испратена до сите лидери на поголемите политички партии, а според информациите од претседателскиот кабинет истите биле прифатени.

Утре во 17 часот лидерите на состанок кај претседателот Пендаровски

Нетпрес - 19.10.2019

Кабинетот на Претседателот на државата Стево Пендаровски ја испрати поканата за средба до сите лидери на поголемите политички партии и истите биле прифатени. Тема на разговор на утрешната лидерска средба се предвремените парламентарни избори, за кои ...

Утре во 17 часот лидерите на состанок кај претседателот Пендаровски

Курир - 19.10.2019

Кабинетот на Претседателот на државата Стево Пендаровски ја испрати поканата за средба до сите лидери на поголемите политички партии и истите биле прифатени. Тема на разговор на утрешната лидерска средба се предвремените парламентарни избори, за кои ...

Заев не поднесува оставка, бара предвремени избори, што е можно побргу

Нетпрес - 19.10.2019

Премиерот на Македонија, Зоран Заев, на прес конференција најави дека утре, на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, ќе побара одржување на предвремени парламентарни избори, најбрзо што може.

Денеска во 17 часот лидерска средба кај Пендаровски

МКД - 19.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи денеска во 17 часот во „Вила Водно".

Утре во 17 часот лидерите на состанок кај Пендаровски

24Инфо - 19.10.2019

Кабинетот на Претседателот на државата Стево Пендаровски ја испрати поканата за средба до сите лидери на поголемите политички партии и истите биле прифатени. Тема на разговор на утрешната лидерска средба се предвремените парламентарни избори, за кои ...

Лидерската средба кај Пендаровски закажана за 17 часот

Република - 19.10.2019

Лидерите на политичките партии со претседателот Стево Пендаровски ќе се сретнат утре во 17 часот. Иницијативата за лидерска средба на претседателот дојде по последните информации околу недобивањето датум за почеток на преговорите со Европската Унија.

Утре за 17 часот закажана лидерската средба кај шефот на државата

4NEWS - 19.10.2019

Лидерската средба е закажана за утре во 17 часот кај Претседателот на државата Стево Пендаровски. Поканата е испратена до сите лидери на поголемите политички партии, а според информациите од претседателскиот кабинет истите биле прифатени.

Лидерската средба кај Претседателот Пендаровски ќе се оддржи утре во 17:00 часот

MakPress - 19.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Партиските лидери в недела на средба со Пендаровски

Фокус - 18.10.2019

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно в недела, потврдија дел од партии за Канал 5 . Засега нема информации кој се’ е поканат, но се знае дека Пендаровски го очекува ...

В недела лидерска средба кај претседателот Пендаровски?

Алсат-М - 18.10.2019

Претседателот на државата Стево Пендаровски ќе свика лидерска средба по Самитот на ЕУ од каде е сѐ поизвесно дека Македонија нема да добие датум за почеток на преговорите. Предлогот од Пендаровски е средбата меѓу лидерите да се оддржи во Вила Водно ...

Пендаровски ги повика лидерите на средба

Канал5 - 18.10.2019

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно в недела, потврдија дел од партии за Канал 5. Засега нема информации кој се’ е поканат, но се знае дека Пендаровски го очекува ...

Претседателот ќе и се обрати на нацијата во 14 часот

Телма - 18.10.2019

Претседателот, Стево Пендаровски, денеска во 14.00 часот ќе и се обрати на нацијата по повод разврската на Самитот на ЕУ лидерите во Брисел, каде не беше постигната одлука за почеток на преговори со Македонија и Албанија.

Пендаровски закажа лидерска средба во недела

ТВ21 - 18.10.2019

Стево Пендаровски, претседателот на Северна Македонија денеска во обраќањето рече дека испратил покани до лидерите на партиите за лидерска средба и добил позитивни одговори од сите. Средбата ќе се случи во недела на 20 октомври, а дополнително ќе ...

Претседателот Пендаровски закажа лидерска средба в недела

24 Вести - 18.10.2019

Лидерите на најголемите политички партии од власта и опозицијата седнуваат на иста маса – претседателот на државата Стево Пендаровски и се обрати на нацијата. Шефот на државата в недела во Вила Водно ќе ги собере лидери на политичките партии – но ...

Можна лидерска средба кај претседателот Пендаровски

24 Вести - 18.10.2019

Претседателот на ДУИ Али Ахмети добил покана од претседателот на државата Стево Пендаровски за средба на лидерите на политичките партии од македонскиот и од албанскиот политички блок в недела во вила „Водно“, потврдија за МИА од ДУИ.

Еве кој ќе оди на лидерска кај Пендаровски

Слободен Печат - 18.10.2019

Лидерската средба ќе биде на „Вила Водно“. Претседателот на државата, Стево Пендаровски, во недела за во 17.00 часот ја закажа лидерската средба во неговиот Кабинет на „Вила Водно“. На средбата ќе присуствуваат претседателите на најголемите ...

Пендаровски ќе ги собере партиските лидери во Вила Водно

Алфа - 18.10.2019

Претседателот на државата Стево Пендаровски ќе свика лидерска средба по Самитот на ЕУ од каде е сѐ поизвесно дека Македонија нема да добие датум за почеток на преговорите. Според информации на Плусинфо од партиите, за лидерскиот состанок, шефот на ...

Можна лидерска средба кај претседателот Пендаровски

Сител - 18.10.2019

Претседателот на ДУИ Али Ахмети добил покана од претседателот на државата Стево Пендаровски за средба на лидерите на политичките партии од македонскиот и од албанскиот политички блок в недела во вила „Водно“, потврдија за МИА од ДУИ.

Лидерите ја прифатиле поканата за Лидерска - Во недела седнуваат на иста маса

Press24 - 18.10.2019

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно во недела. На средбата биле повикани сите лидери на политички партии.

Во недела во 16:15 часот лидерска средба кај претседателот

Press24 - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Во недела во 17 часот е закажана лидерската средба кај претседателот

Курир - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Пендаровски за в недела свика лидерска средба

МКД - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17 часот во „Вила Водно" На лидерската ...

В недела лидерска кај претседателот на државата

Независен - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Лидерска кај Пендаровски в недела

А1 On - 18.10.2019

„А1он“, од партиски извори во албанскиот политички блок, дознава дека в недела ќе се одржи лидерска средба во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски на Водно. На средбата поканети се лидерите на партиите и од македонскиот и од албанскиот блок.

Во недела лидерска кај претседателот Пендаровски

ММС - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“.

Пендаровски ги повика лидерите на средба во Вила Водно

Press24 - 18.10.2019

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно в недела, јавува Канал5. Засега нема информации кој се’ е поканат, но се знае дека Пендаровски го очекува присуството на првите ...

Пендаровски ќе ги собере партиските лидери во Вила Водно

+инфо - 18.10.2019

Претседателот на државата Стево Пендаровски ќе свика лидерска средба по Самитот на ЕУ од каде е сѐ поизвесно дека Македонија нема да добие датум за почеток на преговорите. Според информации на Плусинфо од партиите, за лидерскиот состанок, шефот на ...

Пендаровски ги повика лидерите на политичките партии на средба

Слободен Печат - 18.10.2019

Иако нема информации за кои лидери се поканети, претседателот очекува да присуствуваат првите луѓе од македонските и албанските партии. Претседателот Стево Пендаровски ги поканил лидерите на политичките партии во земјава на средба во Вила Водно во ...

В недела лидерска кај претседателот на државата

Сител - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Пендаровски ги повика лидерите на партиите на средба

Нетпрес - 18.10.2019

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно в недела, јавуваат дел од медиумите. Засега не се познати детали кој сѐ е повикан на средбата, но се знае дека Пендаровски го ...

Најави за лидерска средба кај Пендаровски

МКД - 18.10.2019

Недобивањето датум за почеток на преговори со ЕУ на Европскиот совет во Брисел е причина за претседателот на државата, Стево Пендаровски да свика лидерска средба, која најверојатно би се одржала за време на викендот.

Заев се врати од Брисел пред да ја слушне конечната одлука, власта на координација

+инфо - 18.10.2019

Премиерот Зоран Заев се вратил од Брисел, каде се одржува состанок на лидерите на ЕУ од кој сѐ поизвесно е дека Македонија нема да добие датум за преговори. Заев пристигнал во Скопје уште вчера попладне.

Лидерска средба во Вила Водно: Пендаровски ќе ги собере партиските лидери

ММС - 18.10.2019

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно в недела, потврдуваат дел од партиите. Засега нема информации кој се е поканат, но се знае дека Пендаровски го очекува присуството ...

Средбата закажана: Лидерите на политичките партии во недела ќе седнат на иста маса

Курир - 18.10.2019

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно во недела. На средбата биле повикани сите лидери на политички партии.

Пендаровски закажа лидерска средба за во недела: Време е за единство

Слободен Печат - 18.10.2019

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски на денешното обраќање кон македонските граѓани изјави дека закажал лидерска средба за во недела. На средбата се поканети лидерите на четири политички партии, од кои добил позитивен сигнал за присуство.

Лидерска средба в недела кај Претседателот Пендаровски

+инфо - 18.10.2019

На иницијатива на Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, в недела – 20 октомври 2019 година во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно“, со почеток во 17:00 часот ќе се одржи лидерска средба, на која ќе присуствуваат ...

Лидерската средба ќе се одржи в недела во вилата на Водно

Макфакс - 18.10.2019

На иницијатива на претседателот Стево Пендаровски, в недела – 20 октомври во кабинетот на претседателот во „Вилата Водно“, со почеток во 17 часот ќе се одржи лидерска средба. Како што се наведува во соопштението, на средбата ќе присуствуваат ...

Лидерска кај Пендаровски в недела

Р.С.Европа - 18.10.2019

Лидерска средба ќе се одржи в недела попладне во претседателската „Вила Водно“. Средбата е на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски, а уследи по недобивањето на датум за почеток на преговори со ЕУ.

Можна лидерска средба кај претседателот Пендаровски

Независен - 18.10.2019

Претседателот на ДУИ Али Ахмети добил покана од претседателот на државата Стево Пендаровски за средба на лидерите на политичките партии од македонскиот и од албанскиот политички блок в недела во вила „Водно“, потврдија за МИА од ДУИ.

Сите лидери потврдиле дека ќе дојдат на средба кај Пендаровски

24Инфо - 18.10.2019

Претседателот Стево Пендаровски во своето обраќање до нацијата рече дека за во недела е закажана лидерска средба за која од сите поканети добил потврда за присуство. -Во овие моменти, најмалку што ни е потребно, е нашето незадоволство да го ...

В недела лидерска кај претседателот на државата

Скопје инфо - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Пендаровски ги повика лидерите на средба

Република - 18.10.2019

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно в недела. Засега нема информации кој се’ е поканат, но се знае дека Пендаровски го очекува присуството на првите луѓе на партии од ...

В недела лидерска средба во „Вила Водно“

Република - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Во недела лидерска средба кај претседателот Пендаровски

Вечер Прес - 18.10.2019

Претседателот на ДУИ Али Ахмети добил покана од претседателот на државата Стево Пендаровски за средба на лидерите на политичките партии од македонскиот и од албанскиот политички блок в недела во вила „Водно“, потврдија за МИА од ДУИ.

В недела лидерска кај претседателот на државата

Опсервер - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

В недела лидерска кај претседателот на државата

4NEWS - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Лидерската средба ќе се одржи в недела во вилата на Водно

Точка - 18.10.2019

На иницијатива на претседателот Стево Пендаровски, в недела – 20 октомври во кабинетот на претседателот во „Вилата Водно“, со почеток во 17 часот ќе се одржи лидерска средба. Како што се наведува во соопштението, на средбата ќе присуствуваат ...

В недела лидерска кај претседателот на државата

Либертас - 18.10.2019

– Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стево Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Можна лидерска средба кај претседателот Пендаровски

Опсервер - 18.10.2019

Претседателот на ДУИ Али Ахмети добил покана од претседателот на државата Стево Пендаровски за средба на лидерите на политичките партии од македонскиот и од албанскиот политички блок в недела во вила „Водно“, потврдија за МИА од ДУИ.

Можна лидерска средба кај претседателот Пендаровски

4NEWS - 18.10.2019

Претседателот на ДУИ Али Ахмети добил покана од претседателот на државата Стево Пендаровски за средба на лидерите на политичките партии од македонскиот и од албанскиот политички блок в недела во вила „Водно“, потврдија за МИА од ДУИ.

Можна лидерска средба кај претседателот Пендаровски

CivilMedia - 18.10.2019

Претседателот на ДУИ Али Ахмети добил покана од претседателот на државата Стево Пендаровски за средба на лидерите на политичките партии од македонскиот и од албанскиот политички блок в недела во вила „Водно“, потврдија за МИА од ДУИ.

Пендаровски ќе се обрати во 14ч, денеска и лидерска средба на Водно

Либертас - 18.10.2019

Претседателот на ДУИ Али Ахмети добил покана од претседателот на државата Стево Пендаровски за средба на лидерите на политичките партии од македонскиот и од албанскиот политички блок в недела во вила „Водно“, потврдија за МИА од ДУИ.

Пендаровски закажа лидерска средба во недела

4NEWS - 18.10.2019

Стево Пендаровски, претседателот на Северна Македонија денеска во обраќањето рече дека испратил покани до лидерите на партиите за лидерска средба и добил позитивни одговори од сите. Средбата ќе се случи во недела на 20 октомври, а дополнително ќе ...

Можна лидерска средба кај претседателот Пендаровски

Република - 18.10.2019

Претседателот на ДУИ Али Ахмети добил покана од претседателот на државата Стево Пендаровски за средба на лидерите на политичките партии од македонскиот и од албанскиот политички блок в недела во вила „Водно“, потврдија за МИА од ДУИ.

Пендаровски закажал лидерска за в недела, бара да не сме се разочарале

Денешен - 18.10.2019

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно во недела. На средбата биле повикани сите лидери на политички партии, а од сите поканети имало позитивен одговор.

В недела лидерска кај претседателот на државата

Вечер Прес - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно”.

Пендаровски ги повика лидерите на партиите на средба

Точка - 18.10.2019

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно в недела, јавуваат дел од медиумите. Засега не се познати детали кој сѐ е повикан на средбата, но се знае дека Пендаровски го ...

Лидерите во недела на средба кај Пендаровски

Локално - 18.10.2019

Претседателот Стево Пендаровски испратил покана до парламентарните политички партии за лидерска средба во недела во Вила Водно, откако францускиот претседател Емануел Макрон не го промени ставот за проширувањето, со што Македонија повторно остана ...

Можна лидерска средба кај претседателот Пендаровски

Бриф - 18.10.2019

Претседателот на ДУИ Али Ахмети добил покана од претседателот на државата Стево Пендаровски за средба на лидерите на политичките партии од македонскиот и од албанскиот политички блок в недела во вила „Водно“, потврдија за МИА од ДУИ.

Партиите имаат покана, од кабинетот на Пендаровски не потврдуваат за лидерска средба

Фактор - 18.10.2019

Партиите веќе добиле покана од кабинетот на претседателот Стево Пендаровски, да дојдат на лидерска средба во Вилата Водно во недела. Ова за Фактор го потврдуваат извори од владејачката ДУИ.

Во недела лидерите на средба кај претседателот Пендаровски

iPortal - 18.10.2019

Претседателот Стево Пендаровски испратил покана до парламентарните политички партии за лидерска средба во недела во Вила Водно, откако францускиот претседател Емануел Макрон не го промени ставот за проширувањето, со што Македонија повторно остана ...

В недела лидерска кај претседателот на државата

CivilMedia - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Пендаровски ги повика лидерите на средба

Пулс24 - 18.10.2019

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно в недела. Засега нема информации кој се’ е поканат, но се знае дека Пендаровски го очекува присуството на првите луѓе на партии од ...

В недела лидерска кај претседателот на државата

24Инфо - 18.10.2019

В недела лидерска кај претседателот на државата Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в ...

Пендаровски ги повика лидерите на средба

24Инфо - 18.10.2019

Претседателот на државата, Стево Пендаровски испратил покани до лидерите на политичките партии за средба во Вила Водно в недела, објави Канал 5 според информации од партиите. Засега нема информации кој се’ е поканат, но се знае дека Пендаровски го ...

Лидерската средба ќе се одржи в недела во вилата на Водно

Н.Македонија - 18.10.2019

На иницијатива на претседателот Стево Пендаровски, в недела – 20 октомври во кабинетот на претседателот во „Вилата Водно“, со почеток во 17 часот ќе се одржи лидерска средба. Како што се наведува во соопштението, на средбата ќе присуствуваат ...

По Самитот на ЕУ во Брисел можна лидерска средба кај Пендаровски

MakPress - 18.10.2019

Претседателот на ДУИ Али Ахмети добил покана од претседателот на државата Стево Пендаровски за средба на лидерите на политичките партии од македонскиот и од албанскиот политички блок в недела во вила „Водно“, потврдија за МИА од ДУИ.

ПЕНДАРОВСКИ ИСПРАТИ ПОРАКА ДО НАЦИЈАТА: Време е да се обединиме – претседателот закажа лидерска во недела

Магазин - 18.10.2019

Лидерска средба на иницијатива на претседателот Стедво Пендаровски, на која ќе присустуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од власта и од опозицијата ќе се одржи в недела во 17:00 часот во „Вила Водно“ На лидерската ...

Лидерите на партиите денеска ќе се договорат за датумот за предвремени парламентарни избори

Скопје1 - 18.10.2019

На иницијатива на Претседателот Стево Пендаровски, декнеска во Кабинетот на Претседателот „Вила Водно“, со почеток во 17:00 часот ќе се одржи лидерска средба, на која ќе присуствуваат претседателите на најголемите парламентарни политички партии и од ...

Пендаровски по недобивањето датум: Сега не е време за апатија

Expres - 18.10.2019

Шефот на државата в недела во Вила Водно ќе ги собере сите лидери на политичките партии – но наместо за датумот ќе се разговара за затвроената врата на Македонија од ЕУ. На адреса во Вила Водно стигнал позитивен одговор од сите поканети.

ВИДЕО: Како изгледа местото каде што живеат претседателот и првата дама на Македонија

Press24 - 14.10.2019

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, со својата сопруга, Елизабета Ѓоргиевска и нивниот син Огнен живеат на Вила Водно. Истото ова место претходно, за време на своите два мандати, живееше и претседателот Ѓорѓи Иванов со своето семејство.

Погледнете од блиску како изгледа местото каде што живеат претседателот и првата дама на Македонија

Скопје24 - 14.10.2019

Претседателот на Македонија, Стево Пендаровски, со својата сопруга, Елизабета Ѓоргиевска и нивниот син Огнен живеат на Вила Водно. Истото ова место претходно, за време на своите два мандати, живееше и претседателот Ѓорѓи Иванов со своето семејство.