TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скопјанецот Митко-Бугарот се самоубил во Софија

Дневник - 22.07.2003

ВО НЕДЕЛАТА НАВЕЧЕР Скопјанецот Димитар Бенишев, познат како Митко-Бугарот, се самоубил завчеравечер во својот стан во Софија. Бенишев со пиштол си истрелал два куршума во слепоочницата, во неделата околу 21 часот. Тој во станот бил со својата сопруга.

Во Софија убиен Митко Бугарот

А1 - 21.07.2003

Со еден куршум во слеопочницата и пиштол во телото синоќа околу 22 часот во семејната куќа во Софија е мртов Димитар Бенишев познат под прекарот Митко Бугарот. Бенишев беше обвинет од бугарската полиција дека е вмешан во убиството на Орце Коруноски во Варна пред една година и поради тоа беше ...