TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Партиски препукувања на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ

Р.С.Европа - 19.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата принципиелна понуда да му даде поддршка на Зоран Заев да формира влада, доколку СДСМ се откаже од тиранската платформа, соопшти ВМРО-ДПМНЕ додавајќи, како што велат, ако толку ја почитува Заев да излезе на избори со ...

ВМРО ДПМНЕ и натаму со понуда за влада и поддршка без Албаниците или нови избори

Локално - 19.03.2017

Аболицираниот Зоран Заев и криминогеното раководство на СДСМ ниту еднаш не ги осудија овие изјави на Села и Дода, молчеа и сеуште молчат, се вели меѓудригото во соопштението на ВМРО ДПМНЕ Исто како што не ги осудија и изјавите на Трифун Костовски ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа

24 Вести - 18.03.2017

Соопштение денеска до медиумите испратија и од ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев нека прифати парламентарни избори заедно со локални за да не ги измами граѓаните доколку смета дека треба да се прифатат елементите од тиранската платформа и нека ги вклучи во ...

ВМРО за нови избори, СДСМ за нова влада

24 Вести - 18.03.2017

Со партиски соопштенија ВМРО ДПМНЕ и СДСМ денеска ги повторија веќе познатите ставови во врска со новото парламентарно мнозинство но и политичките случувања во земјата. И по најавите за свикување на конститутивната седница во вторник од страна на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа или да прифати нови избори

Алсат-М - 18.03.2017

СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде поддршка да формираат влада. Доколку Зоран Заев се уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да ...

ВМРО-ДПМНЕ - Избори за излез од кризата

Р.С.Европа - 18.03.2017

Зоран Заев нека прифати парламентарни избори заедно со локални за да не ги измами граѓаните доколку смета дека треба да се прифатат елементите од тиранската платформа и нека ги вклучи во својата програма, соопшти денеска ВМРО-ДПМНЕ повторувајќи го ...

СДСМ да се откаже од тиранската платформа

Идивиди - 18.03.2017

СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде поддршка да формираат влада. Доколку Зоран Заев се уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа

Канал5 - 18.03.2017

СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде поддршка да формираат влада. Доколку Зоран Заев се уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја отвори вратата за федерализација на Македонија

Телеграф - 18.03.2017

Веќе подолг период СДСМ и аболицираниот Зоран Заев молчат и не излегуваат со одбивање на Тиранската Платформа, потенцираат од партијата СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа

Сител - 18.03.2017

СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде поддршка да формираат влада. Доколку Зоран Заев се уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа

Вечер - 18.03.2017

СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде поддршка да формираат влада. Доколку Зоран Заев се уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа

Алфа - 18.03.2017

СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде поддршка да формираат влада. Доколку Зоран Заев се уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа

Локално - 18.03.2017

Соопштение денеска до медиумите испратија и од ВМРО-ДПМНЕ. Зоран Заев нека прифати парламентарни избори заедно со локални за да не ги измами граѓаните доколку смета дека треба да се прифатат елементите од тиранската платформа и нека ги вклучи во ...

Заев договорил тиранска влада на Сорос и Бејли во Македонија со надворешна политика водена од Теута Арифи

Курир - 18.03.2017

Владата во тој случај што ја договорил Заев ќе биде на Сорос и Бејли кои и вршеа клучен притисок во прифаќање на платформата од страна на Заев. Според тиранската платформа која ја договорил Зоран Заев ќе се постигне целосна рамноправност меѓу ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од тиранската платформа

Телевизија Нова - 18.03.2017

СДСМ да се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе им даде поддршка да формираат влада. Доколку Зоран Заев се уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се огради и да ја отфрли тиранската платформа

Алсат-М - 17.03.2017

Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли тиранската платформа и отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен интерес консултирајќи партиски експерти од потписниците на платформата, на ...

ВМРО-ДПМНЕ од Хан ќе бара да ја осуди платформата и да ги земе предвид барањата од протестите

МКД - 17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави три барања до еврокомесарот за добрососедска политика и за проширување, Јоханес Хан при неговата посета во вторник. Ова го најави, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостувањето на дневникот на телевизија „Сител“.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев прв ја отвори вратата за оспорување на идентитетот

МКД - 17.03.2017

„Прв кој што ја отвори вратата за дебатирање и оспорување на македонскиот идентитет, како и федерализација на Република Македонија е Зоран Заев, а потврда дека платформата е федерализација на Република Македонија е тоа што пристигнуваат секојдневно ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави три барања до Хан

+инфо - 17.03.2017

„Прво, очекуваме јасно да ја осуди Тиранската платформа и јасно да осуди мешање на странски држави во нашите внатрешни работи“, рече Николовски. ВМРО-ДПМНЕ ќе достави три барања до еврокомесарот за добрососедска политика и за проширување, Јоханес ...

ВМРО-ДПМНЕ со три барања до Хан

Фокус - 17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави три барања до еврокомесарот за добрососедска политика и за проширување, Јоханес Хан при неговата посета во вторник. Ова го најави, пратеникот Александар Николовски во гостувањето на дневникот на телевизија „Сител“, а пренесе ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се огради од Тиранската платформа

Кајгана - 17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ повторно го повика лидерот на СДСМ Зоран Заев да ја отфрли Тиранската Платформа. Во соопштението објавено денес, партијата го повикува Заев „да собере храброст и да се огради од Тиранската Платформа“.

ВМРО-ДПМНЕ: Го охрабруваме Заев да се откаже од уцената

А1 On - 17.03.2017

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли Тиранската Платформа. Без срам кримининогениот СДСМ отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен интерес, консултирајќи ...

ВМРО-ДПМНЕ: Прв кој што ја отвори вратата за дебатирање и оспорување на македонскиот идентитет е Заев

А1 On - 17.03.2017

„Прифаќањето на Тиранската Платформа од страна на уценетиот Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, која што е крајна цел на целото сценарио. Прв кој што ја отвори вратата за дебатирање и оспорување на македонскиот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се огради и да ја отфрли тиранската платформа

Сител - 17.03.2017

Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли тиранската платформа и отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен интерес консултирајќи партиски експерти од потписниците на платформата, на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да собере храброст и да ја отфрли тиранската платформа

Телеграф - 17.03.2017

Питер Ванхауте, откривајќи ги намерите на Заев, отвори дебата за федерализација на Република Македонија, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли тиранската платформа и отиде до таа крајност ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ да се откажат од тиранската платформа

Канал5 - 17.03.2017

Прифаќањето на тиранската платформа од страна на претседателот на СДСМ Зоран Заев, според ВМРО-ДПМНЕ води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, која што е крајна цел на целото сценарио.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се огради и да ја отфрли тиранската платформа

Алфа - 17.03.2017

Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли тиранската платформа и отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен интерес консултирајќи партиски експерти од потписниците на платформата, велат ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се огради и да ја отфрли тиранската платформа

Вечер - 17.03.2017

Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли тиранската платформа и отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен интерес консултирајќи партиски експерти од потписниците на платформата, на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев треба што е можно поскоро да ја отфрли Тиранската платформа

Фактор - 17.03.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли Тиранската платформа. Велат дека загриженоста и револтот на граѓаните расте токму заради неискреноста на Заев.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да собере храброст и да се огради од Тиранската Платформа

Точка - 17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ повторно го повика лидерот на СДСМ Зоран Заев да ја отфрли Тиранската Платформа. Во соопштението објавено во петокот, партијата го повикува „Заев да собере храброст и да се огради од Тиранската Платформа“.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев прв ја отвори вратата за дебата за идентитетот и федерализација

Точка - 17.03.2017

Прв кој што ја отвори вратата за дебатирање и оспорување на македонскиот идентитет, како и федерализација на Република Македонија е Зоран Заев, рече на прес конференција во петок Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев прв ја отвори вратата за дебата за идентитетот и федерализација

Макфакс - 17.03.2017

Прв кој што ја отвори вратата за дебатирање и оспорување на македонскиот идентитет, како и федерализација на Република Македонија е Зоран Заев, рече на прес конференција во петок Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ продолжи со навредите против Заев, но му вети поддршка ако се откажел од Платформата

Позитив.мк - 17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со истото соопштение кое го испраќа речиси секој ден со наводна можност за поддршка на Зоран Заев да формира малцинска влада ако се откаже од Платформата од Тирана, но не изостанаа сите можни навреди на негова сметка, како и ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара Хан во вторник да ја осуди платформата и да ги земе предвид протестите

Репортер - 17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави три барања до еврокомесарот за добрососедска политика и за проширување, Јоханес Хан при неговата посета во вторник. Ова го најави, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во гостувањето на дневникот на телевизија „ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се огради и да ја отфрли тиранската платформа

Репортер - 17.03.2017

Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли тиранската платформа и отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен интерес консултирајќи партиски експерти од потписниците на платформата, на ...

ВМРО-ДПМНЕ ќе бара Хан во вторник да ја осуди платформата и да ги земе предвид протестите

Либертас - 17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави три барања до еврокомесарот за добрососедска политика и за проширување, Јоханес Хан при неговата посета во вторник. Ова го најави, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во гостувањето на дневникот на телевизија ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да собере храброст и да се огради од Тиранската Платформа

Макфакс - 17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ повторно го повика лидерот на СДСМ Зоран Заев да ја отфрли Тиранската Платформа. Во соопштението објавено во петокот, партијата го повикува „Заев да собере храброст и да се огради од Тиранската Платформа“.

ВМРО-ДПМНЕ бара од Хан да ја осуди платформата

Позитив.мк - 17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави три барања до еврокомесарот за добрососедска политика и за проширување, Јоханес Хан при неговата посета во вторник. Ова го најави, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во гостувањето на дневникот на телевизија „Сител“.

Или малцинска Влада со ВМРО ДПНМЕ или предвремени избори !

Локално - 17.03.2017

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ: Аболицираниот криминалец Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли Тиранската Платформа. Без срам кримининогениот СДСМ отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и ...

Пешевска: Излез од оваа ситуација е Заев и СДСМ да соберат храброст и да ја отфрлат Тиранската платформа

Курир - 17.03.2017

Доколку пак Зоран Заев се уште смета дека елементите од Тиранската Платформа треба да се прифатат, тогаш за да не ги измами граѓаните како на последните избори, нека прифати парламентарни избори заедно со локални и нека ги вклучи елементите од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се откаже од платформата од Тирана

МРТ - 17.03.2017

Зоран Заев нека се откаже јасно и гласно од Тиранската платформа, по што ќе добие поддршка за формирање малцинска влада, се вели во соопштение на партијата. ВМРО-ДПМНЕ уште еднаш го охрабрува Зоран Заев да се откаже од уцената, односно од Tиранската ...

ВМРО-ДПМНЕ бара Хан во вторник да ја осуди платформата и да ги земе предвид протестите

Мета - 17.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ ќе достави три барања до еврокомесарот за добрососедска политика и за проширување, Јоханес Хан при неговата посета во вторник. Ова го најави, пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во гостувањето на дневникот на телевизија ...

Пешевска: Излез од оваа ситуација е Заев и СДСМ да соберат храброст и да ја отфрлат Тиранската платформа

Пулс24 - 17.03.2017

Доколку пак Зоран Заев се уште смета дека елементите од Тиранската Платформа треба да се прифатат, тогаш за да не ги измами граѓаните како на последните избори, нека прифати парламентарни избори заедно со локални и нека ги вклучи елементите од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се огради и да ја отфрли тиранската платформа

Телевизија Нова - 17.03.2017

Зоран Заев не собра храброст да се огради и да ја отфрли тиранската платформа и отиде до таа крајност велејќи дека ќе дебатираат по прашања кои се од национален и државен интерес консултирајќи партиски експерти од потписниците на платформата, на ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ да се откажат од тиранската платформа

Телевизија Нова - 17.03.2017

Прифаќањето на тиранската платформа од страна на претседателот на СДСМ Зоран Заев, според ВМРО-ДПМНЕ води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, која што е крајна цел на целото сценарио.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев, Костовски, Села, Дода и Ванхојт ја почнаа дебатата за федерализација

МКД - 16.03.2017

Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, Питер Ванхојт ја откри крајната цел на, од Зоран Заев најавената дебата за елементите од тиранската платформа, а тоа е федерализација на Република Македонија, ...

ВМРО ДПМНЕ: Излезот од кризата е во тоа Заев да ја отфрли Тиранската платформа

Таратур - 16.03.2017

После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, ...

Предвремени парламентарни заедно со локалните избори за излез од кризата

Идивиди - 16.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш порача дека останува на својата понуда, доколку СДСМ се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, ќе му даде поддршка на Зоран Заев да формираат влада.

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни избори заедно со локалните се решение за кризата

А1 On - 16.03.2017

„После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело. Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, Питер Ванхауте ја откри ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ванхауте ги открива намерите на Заев

А1 On - 16.03.2017

„Питер Ванхауте ги откри намерите и стратегијата на аболицираниот криминалец Зоран Заев. Срамно и недолично Ванхауте исто како и неговиот партнер Зоран Заев на маса става нешто што не е негово. Нешто за кое што гинеле бројни генерации.

ВМРО-ДПМНЕ: Единствен излез од оваа ситуација е Заев да ја отфрли тиранската платформа

Телеграф - 16.03.2017

Јавноста со право е загрижена. Јавноста може да претпостави дека оваа дебата, односно пазарење со националните и државни интереси, ќе заврши со редефинирање на државата, велат од партијата После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање дебата за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни заедно со локалните избори за излез од кризата

Сител - 16.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш порача дека останува на својата понуда, доколку СДСМ се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, ќе му даде поддршка на Зоран Заев да формираат влада.

ВМРО-ДПМНЕ: Очаен обид на СДСМ за дефокусирање од тиранската платформа

Канал5 - 16.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека тврдењата на Петар Атанасов од СДСМ за повици од директори кон ученици за учество на протести под директива на ВМРО-ДПМНЕ, се очаен обид да се дефокусира темата од тиранската платформа.

ВМРО-ДПМНЕ: Очаен обид на СДСМ за дефокусирање од тиранската платформа...

Н.Македонија - 16.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Очаен обид на СДСМ за дефокусирање од тиранската платформа ВМРО-ДПМНЕ смета дека тврдењата на Петар Атанасов од СДСМ за повици од директори кон ученици за учество на протести под директива на ВМРО-ДПМНЕ, се очаен обид да се дефокусира ...

ВМРО-ДПМНЕ: Очаен обид на СДСМ за дефокусирање од тиранската платформа

Сител - 16.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека тврдењата на Петар Атанасов од СДСМ за повици од директори кон ученици за учество на протести под директива на ВМРО-ДПМНЕ, се очаен обид да се дефокусира темата од тиранската платформа.

Во Пехчево протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“

Сител - 16.03.2017

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва на протестен марш во Пехчево побараа претседателот на СДСМ Зоран Заев да се откаже, како што рекоа, од т.н „тиранска платформа“ и создавање „тиранска влада“.

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската Платформа почна да се реализира на дело

Стандард - 16.03.2017

„После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело“, изјавија денеска од партијата на Груевски. „Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни заедно со локалните избори за излез од кризата

Вечер - 16.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш порача дека останува на својата понуда, доколку СДСМ се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, ќе му даде поддршка на Зоран Заев да формираат влада.

ВМРО-ДПМНЕ: Излезот од кризата е во тоа Заев да ја отфрли Тиранската платформа

Точка - 16.03.2017

После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Пазарење со државни интереси ќе заврши со редефинирање на државата

Нетпрес - 16.03.2017

Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, Питер Ванхауте ја откри крајната цел на ова сценарио, а тоа е Федерализација на Република Македонија, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Пехчево побара Заев да се откаже од платформата и создавање тиранска влада

Република - 16.03.2017

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва на протестен марш во Пехчево побараа претседателот на СДСМ Зоран Заев да се откаже, како што рекоа, од т.н „тиранска платформа“ и создавање „тиранска влада“.

Пехчево побара Заев да се откаже од платформата и создавање тиранска влада

Вечер - 16.03.2017

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" вечерва на протестен марш во Пехчево побараа претседателот на СДСМ Зоран Заев да се откаже, како што рекоа, од т.н „тиранска платформа" и создавање „тиранска влада".

Илиевски: Никој не успеал да победи народ, народот ќе победи

Press24 - 16.03.2017

Никој не успеал да победи народ, народот ќе победи. Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во вашите тирански платформи, порача вечерва Богдан Илиевски, еден од организаторите на иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА ...

ВМРО ДПМНЕ: Предвремените заедно со локалните избори се решение за излез од кризата

Репортер - 16.03.2017

После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело. Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, Питер Ванхауте ја откри ...

Илиевски: Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во тиранската платформа

Нетпрес - 16.03.2017

Постојано се обидуваат да не дефокусираат од тиранската платформа преку разни манипулации и преку медиумите кои ги поддржуваат потписниците на тиранската платформа. Пишуваат и известуваат на нечесен начин со огромни лаги.

Во Пехчево протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“

Press24 - 16.03.2017

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва на протестен марш во Пехчево побараа претседателот на СДСМ Зоран Заев да се откаже, како што рекоа, од т.н „тиранска платформа“ и создавање „тиранска влада“.

ВМРО-ДПМНЕ: Дебатата за тиранската платформа почна да се реализира на дело

Мета - 16.03.2017

„По најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање дебата за елементите од тиранската платформа, дебатата почна да се реализира на дело. Човекот што го навредуваше и го потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, Питер Ванхауте, ја откри ...

Илиевски: Никој не успеал да победи народ, народот ќе победи!

Република - 16.03.2017

Никој не успеал да победи народ, народот ќе победи. Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во вашите тирански платформи, порача вечерва Богдан Илиевски, еден од организаторите на иницијативата За заедничка ...

Пехчево побара Заев да се откаже од платформата и создавање тиранска влада

Курир - 16.03.2017

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва на протестен марш во Пехчево побараа претседателот на СДСМ Зоран Заев да се откаже, како што рекоа, од т.н „тиранска платформа“ и создавање „тиранска влада“.

Илиевски со порака: Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во тиранската платформа

Вечер - 16.03.2017

Никој не успеал да победи народ, народот ќе победи. Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во вашите тирански платформи, порача вечерва Богдан Илиевски, еден од организаторите на иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА ...

ВМРО-ДПМНЕ: Единствен излез од оваа ситуација е криминогеното раководство на СДСМ да собере храброст и да ја отфрли ...

Курир - 16.03.2017

После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Човекот што ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ванхауте ги откри намерите и стратегијата на аболицираниот криминалец Заев

Курир - 16.03.2017

Питер Ванхауте ги откри намерите и стратегијата на аболицираниот криминалец Зоран Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се обидува да ја дефокусира темата од Тиранската платформа, која по се изгледа ја имаат прифатено ...

Курир - 16.03.2017

СДСМ и Петар Атанасов очајно се обидуваат да ја манипулираат јавноста, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Тие се обидуваат да ја дефокусираат темата од Тиранската платформа, која по се изгледа ...

ВМРО-ДПМНЕ: Излезот од кризата е во тоа Заев да ја отфрли Тиранската платформа

Макфакс - 16.03.2017

После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, ...

Илиевски со порака: Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во тиранската платформа

Курир - 16.03.2017

Никој не успеал да победи народ, народот ќе победи. Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во вашите тирански платформи, порача вечерва Богдан Илиевски, еден од организаторите на иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА ...

Зекири потврдува: СДСМ ги прифати сите точки од тиранската платформа

Нетпрес - 16.03.2017

СДСМ и Зоран Заев ги прифатиле сите барања од Тиранската платформа. Ова го потврдува пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири во дебата на телевизија 21 заедно со Изет Меџити од ДУИ и Арбен Таравари од Алијанса за Албанците.

Граѓаните не ја поддржуваат Тиранската платформа, рејтингот на СДСМ паѓа

Курир - 16.03.2017

Тиранската платформа наиде на осуда меѓу граѓаните. СДСМ ја плаќа цената цената што не ја отфрли Тиранската платформа и што остави отворени врати за нејзина реализација преку отворање на дебати.

Али Ахмети откри што навистина прифатил Зоран Заев

Бизнис Вести - 16.03.2017

Еден ден со­ци­јал­де­мо­крат­ска­та вр­ху­шка ќе мо­ра да од­го­во­ри што и кој на­ви­сти­на стои зад про­е­ктот за ури­ва­ње на др­жа­ва­та. Што ви­доа по­зи­тив­но во ра­бо­те­ње­то на Ари­фи и на Ме­џи­ти, за кон­цеп­тот во оваа пла­тформ­ска ...

ВМРО-ДПМНЕ даде предлог за единствен излез од оваа ситуација

Бизнис Вести - 16.03.2017

Интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ во целост: После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело.

Пехчево побара Заев да се откаже од платформата

Пулс24 - 16.03.2017

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва на протестен марш во Пехчево побараа претседателот на СДСМ Зоран Заев да се откаже, како што рекоа, од т.н „тиранска платформа“ и создавање „тиранска влада“.

Илиевски: Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во тиранската платформа

Пулс24 - 16.03.2017

Никој не успеал да победи народ, народот ќе победи. Не се обидувајте со притисок врз нас и врз медиумите кои не ве поддржуваат во вашите тирански платформи, порача вечерва Богдан Илиевски, еден од организаторите на иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА ...

Граѓаните не ја поддржуваат Тиранската платформа, рејтингот на СДСМ паѓа

Пулс24 - 16.03.2017

Тиранската платформа наиде на осуда меѓу граѓаните. СДСМ ја плаќа цената цената што не ја отфрли Тиранската платформа и што остави отворени врати за нејзина реализација преку отворање на дебати.

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни заедно со локалните избори за излез од кризата

Телевизија Нова - 16.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш порача дека останува на својата понуда, доколку СДСМ се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, ќе му даде поддршка на Зоран Заев да формираат влада.

ВМРО-ДПМНЕ: Очаен обид на СДСМ за дефокусирање од тиранската платформа

Телевизија Нова - 16.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека тврдењата на Петар Атанасов од СДСМ за повици од директори кон ученици за учество на протести под директива на ВМРО-ДПМНЕ, се очаен обид да се дефокусира темата од тиранската платформа.

Во Пехчево протестен марш на иницијативата „За заедничка Македонија“

Телевизија Нова - 16.03.2017

Поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва на протестен марш во Пехчево побараа претседателот на СДСМ Зоран Заев да се откаже, како што рекоа, од т.н „тиранска платформа“ и создавање „тиранска влада“.

ВМРО-ДПМНЕ: Излезот од кризата е во тоа Заев да ја отфрли Тиранската платформа

Exclusive.mk - 16.03.2017

После најавата на уценетиот Зоран Заев за отворање на дебата за елементите од Тиранската Платформа, дебатата почна да се реализира на дело, велат од ВМРО-ДПМНЕ. „Човекот што го навредуваше и потценуваше македонскиот народ во секоја своја изјава, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одбра тиранската платформа наместо националните интереси

24 Вести - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

Костовски: Изборите се најдобрата дебата за платформата што може да ја направи Заев

МКД - 15.03.2017

Прифаќањето на тиранската платформа од страна на уценетиот Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, порача ВМРО-ДПМНЕ. „Крајната цел на ова сценарио, федерализација на Република Македонија ја откри и Питер Ванхауте, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Зоран Заев и СДСМ јасно да ја отфрлат Тиранската Платформа

А1 On - 15.03.2017

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев помеѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбра платформата, која значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Изборите се најдобрата и најшироката дебата која може Заев да ја направи

А1 On - 15.03.2017

„Прифаќањето на Тиранската Платформа од страна на уценетиот Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија. Крајната цел на ова сценарио ја откри и Питер Ванхауте. Федерализација на Република Македонија.

Заев ја одбра тиранската платформа наместо националните интереси

Тера - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одбра тиранската платформа наместо националните интереси

Канал5 - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е подготвен на целосна двојазичност само за да дојде на власт

Телеграф - 15.03.2017

Граѓаните на Република Македонија очекуваат Зоран Заев и СДСМ јасно да ја отфрлат тиранската платформа и да се обврзат дека нема да ги реализираат елементите од неа, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение го обвини ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одбра тиранската платформа наместо националните интереси

Сител - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се откаже од тиранската платформа, таа води кон разнебитување на Македонија

Телеграф - 15.03.2017

Еве го охрабруваме Зоран Заев повторно. Нека ја одбие тиранската платформа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе му даде поддршка да формира влада. Доколку аболираниот Зоран Заев сè уште смета дека елементите од тиранската платформа треба да се прифатат, тогаш за да не ...

ВМРО-ДПМНЕ: Го охрабруваме СДСМ да се откаже од платформата

Сител - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека за излез од целата ситуација е потребно СДСМ и Зоран Заев да соберат храброст и да ја отфрлат платформата. - Еве го охрабруваме Зоран Заев повторно. Нека ја одбие тиранската платформа, а ВМРО-ДПМНЕ ќе му даде поддршка да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одбра тиранската платформа наместо националните интереси

Вест - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа води кон редефинирање на Македонија

Канал5 - 15.03.2017

Прифаќањето на тиранската платформа од страна на уценетиот Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. - Вратата за дебатирање и оспорување на се што е дел од македонскиот идентитет им ја отвори ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не ги одбра националните интереси

Локално - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Питер Ванхојте ја откри целта- тоа е федерализација на Република Македонија

Локално - 15.03.2017

Прифаќањето на тиранската платформа од страна на лидерот на СДСМ Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, крајната цел на ова сценарио ја открил и Питер Ванхауте и оти таа е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одбра тиранската платформа наместо националните интереси

Вечер - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се подготвени на целосна двојазичност на државата

Точка - 15.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев помеѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбра платформата, која значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се откаже од тиранската платформа, таа води кон разнебитување на Македонија

Вечер - 15.03.2017

Прифаќањето на тиранската платформа од страна на лидерот на СДСМ Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, крајната цел на ова сценарио ја открил и Питер Ванхауте и оти таа е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ само да се доберат до власт, се подготвени на целосна двојазичност на државата

Курир - 15.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев помеѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбра платформата, која значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев да соберат храброст и да ја отфрлат платформата, а ние ќе му дадеме поддршка да формира Влада

Курир - 15.03.2017

Прифаќањето на Тиранската Платформа од страна на уценетиот Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од прес-конференцијата на Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ: Заев меѓу својот народ и Тиранската платформа, ја одбра Платформата

Репортер - 15.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев помеѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбра платформата, која значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните очекуваат Заев и СДСМ да ја отфрлат Тиранската платформа

Нетпрес - 15.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ не смеат веќе да бегаат и да се кријат со разни лаги и манипулации од народот, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ: Во продолжение интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот криминалец Зоран Заев ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ се подготвени на целосна двојазичност на државата

Макфакс - 15.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев помеѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбра платформата, која значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Дарко Костовски: Тиранската платформа води кон редефинирање на Македонија

Press24 - 15.03.2017

Прифаќањето на Т иранската П латформа од страна на уценетиот Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија. Крајната цел на ова сценарио ја откри и Питер Ванхауте. Федерализација на Република Македонија.

ЗА патриотите, револуционерите И ЗА измамниците

Курир - 15.03.2017

Македонските патриоти, кои ги полнат улиците со мирни собири, музика, пеење и велосипеди, меѓу другото, позитивно демонстрирање патриотска гордост, се позитивен пример за правилен начин да се демонстрира за нешто добро, наспроти т.н.

ВМРО-ДПМНЕ им испрати порака на Заев и СДСМ

Бизнис Вести - 15.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев помеѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбра платформата, која значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја одбра тиранската платформа наместо националните интереси

Телевизија Нова - 15.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ, денеска преку соопштение го обвини Зоран Заев дека помеѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ ја одбрал платформата, која, како што посочуваат, значи директно мешање во внатрешните работи на Република ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се откаже од тиранската платформа, таа води кон разнебитување на Македонија

Телевизија Нова - 15.03.2017

Прифаќањето на тиранската платформа од страна на лидерот на СДСМ Зоран Заев води во редефинирање и разнебитување на Република Македонија, сметаат од ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, крајната цел на ова сценарио ја открил и Питер Ванхауте и оти таа е ...

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни заедно со локалните избори за излез од кризата

24 Вести - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш порача дека останува на принципиелната понуда до СДСМ и Зоран Заев дека ќе им дадат поддршка да формираат влада доколку се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, и ...

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ повторно си реплицираа околу мандатот на Заев

Алсат-М - 14.03.2017

СДСМ ги повика ВМРО-ДПМНЕ да ја поддржи новата владина програма, Специјалното обвинителство и да го прифатат фактот дека останале во опозиција. Социјалдемократите го повикаа Груевски и неговата партија да овозможат мирна транзиција на власта, а од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако е за унитарна Македонија, Заев ќе ја одбие тиранската платформа

МКД - 14.03.2017

Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива тиранската платформа и елементите содржани во неа, соопшти ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ мора да ја разберат сериозната закана од Тиранска платформа

МКД - 14.03.2017

„Зоран Заев и СДСМ мора час поскоро да ја сфатат сериозната закана за Македонија која постои од Тиранската Платформа. Со ставање на маса и со тргувањето со највисоките државни и национални интереси ја отворија пандорината кутија, почнаа да се нижат ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ социјалните случаи ги намалуваше со бришење од евиденција

МКД - 14.03.2017

„СДСМ кога имаше можност да направи нешто за граѓаните, тогаш од нив направи социјални случаи. Затвори 684 фабрики, отпушти 200 илјади работници, невработеноста ја качи на речиси 39%, а социјалните категории граѓани ги намалуваше не со реална помош ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ако СДСМ се откаже од Тиранската Платформа ќе му дадедеме поддршка на Заев да формира влада

А1 On - 14.03.2017

„Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива Тиранската Платформа и елементите содржани во неа.

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не ја замајува јавноста и да се откаже од платформата

А1 On - 14.03.2017

Од ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагираа на прес конференцијата на Мила Царовска , претседателка на Комисијата за труд и социјална политика на СДСМ. „СДСМ ја потценува интелегенцијата на граѓаните. Изборната програма на СДСМ беше поразена.

Данев: Заев и СДСМ да ја сфатат сериозната закана за Македонија од Тиранската Платформа

А1 On - 14.03.2017

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ со ставање на маса и со тргувањето со највисоките државни и национални интереси ја отворија пандорината кутија. Почнаа да се нижат срамните антимакедонски изјави кои директно задираат во единството на ...

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Паднаа маските, целта е негирање на македонскиот народ (ВИДЕО/ФОТО)

Телеграф - 14.03.2017

Зијадин Села го негираше постоењето на македонската нација, химна и знаме. Тоа е лицето на тиранската платформа и ниту една маска на Заев во голата борба за власт нема да ги излаже граѓаните.

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни заедно со локалните избори за излез од кризата

Канал5 - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ останува на принципиелната понуда до СДСМ и Зоран Заев дека ќе им дадат поддршка да формираат влада доколку се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, и јасно да кажат дека ја одбиваат тиранската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев јавно да се откаже од тиранската платформа и намерата да формира тиранска влада

Вест - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Трифун Костовски подло и недолично ги навредил и понижил Македонците со потекло од Егејска Македонија, спорејќи им го правото да застанат во одбрана на државните и национални интереси.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев јавно да се откаже од тиранската платформа и од намерата да формира тиранска влада

Телеграф - 14.03.2017

Врв на сите овие напади врз највисоките државни и национални интереси се настапите на главниот реформатор во тиранската влада што сака да ја формира Заев и негов партнер во настапите пред албанската дијаспора, Зијадин Села ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ мора јавно и јасно да се откаже од Тиранската Платформа

Сител - 14.03.2017

Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива Тиранската Платформа и елементите содржани во неа, соопштуваат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев јавно да се откаже од тиранската платформа и намерата да формира тиранска влада

Сител - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Трифун Костовски подло и недолично ги навредил и понижил Македонците со потекло од Егејска Македонија, спорејќи им го правото да застанат во одбрана на државните и национални интереси.

ВМРО-ДПМНЕ: Ако Заев се залага за унитарна Македонија, ќе ја отфрли платформата од Тирана

Телеграф - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ останува на својата принципиелна понуда. Доколку СДСМ се откаже од тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, ќе му даде поддршка на СДСМ и на Зоран Заев да формираат влада Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните ја поразија изборната програма на СДСМ

Сител - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека граѓаните на избори ја поразиле изборната програма на СДСМ и оти јасно покажале дека не веруваат во неа. Обидите на СДСМ за промовирање мерки, како денешните од областа на социјалната политика, за ВМРО - ДПМНЕ се обид за ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните ја поразија изборната програма на СДСМ

Канал5 - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека граѓаните на избори ја поразиле изборната програма на СДСМ и оти јасно покажале дека не веруваат во неа. Обидите на СДСМ за промовирање мерки, како денешните од областа на социјалната политика, за ВМРО - ДПМНЕ се обид за ...

ПАНДОРИНАТА КУТИЈА Е ОТВОРЕНА: ВМРО-ДПМНЕ го повика Заев да ја сфати заканата со која се соочува Македонија

Телеграф - 14.03.2017

Почнаа да се нижат срамните антимакедонски изјави кои директно задираат во единството на националното ткиво, предупреди Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција Аболираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ со ставање на маса и со ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и СДСМ да ја сфатат сериозната закана за Македонија

Канал5 - 14.03.2017

Зоран Заев и СДСМ мора час поскоро да ја сфатат сериозната закана за Македонија која постои од тиранската платформа. ВМРО-ДПМНЕ го повика јавно да се откаже од тиранската платформа и намерата да формира тиранска влада под диктат на политички точки ...

Кој е виновен за актуелната политичка ситуација

Канал5 - 14.03.2017

За ВМРО-ДПМНЕ тоа е Заев - го разнебитува единството на националното ткиво. За СДСМ, виновен е Груевски - со лаги потикнува насилство и омраза за да го скрие криминалот. Партијата на Груевски го повика Заев да ја отфрли Платформата.

ВМРО-ДПМНЕ: Предвремени парламентарни заедно со локалните избори за излез од кризата

Репортер - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение уште еднаш порача дека останува на принципиелната понуда до СДСМ и Зоран Заев дека ќе им дадат поддршка да формираат влада доколку се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, и ...

ВМРО-ДПМНЕ: Плановите за живот на СДСМ се претворија во планови за редефинирање на Македонија

Нетпрес - 14.03.2017

Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива Тиранската Платформа и елементите содржани во неа, соопштуваат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да се откаже од платформата од Тирана

МРТ - 14.03.2017

Доколку СДСМ се откаже од Тиранската платформа и реализацијата на елементите содржани во неа, ќе им дадат поддршка на СДСМ и на Зоран Заев да формираат влада. Ниту СДСМ, ниту Зоран Заев не излегуваат со одбивање на Тиранската платформа и подготвени ...

Данев: Зоран Заев и СДСМ мора час поскоро да ја сфатат сериозната закана за Македонија која постои од Тиранската ...

Курир - 14.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ со ставање на маса и со тргувањето со највисоките државни и национални интереси ја отворија пандорината кутија, истакна на денешната прес-конференција Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ: СДСМ и Зоран Заев јасно и гласно да се откажат од Тиранската Платформа

Press24 - 14.03.2017

СДСМ ја потценува интелегенцијата на граѓаните. Изборната програма на СДСМ беше поразена. Граѓаните јасно покажаа дека не веруваат на таа програма. СДСМ денес се обидува да ја замајува јавноста само за да ја покрие антидржавната и антинационална ...

Данев: Заев и СДСМ да ја сфатат сериозната закана за Македонија од Тиранската Платформа

Локално - 14.03.2017

„Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ со ставање на маса и со тргувањето со највисоките државни и национални интереси ја отворија пандорината кутија. Почнаа да се нижат срамните антимакедонски изјави кои директно задираат во единството на ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ мора јавно и јасно да се откаже од Тиранската Платформа

Press24 - 14.03.2017

Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива Тиранската Платформа и елементите содржани во неа, соопштуваат од ...

Данев: Заев и СДСМ час поскоро да ја сфатат заканата од Тиранската платформа

Точка - 14.03.2017

Зоран Заев и СДСМ мора час поскоро да ја сфатат сериозната закана за Македонија која постои од Тиранската Платформа, порача во вторник на прес конференција Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ. „Зоран Заев и СДСМ колку и да се уценети за своите криминали ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ мора јавно и јасно да се откаже од Тиранската Платформа

Курир - 14.03.2017

Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива Тиранската Платформа и елементите содржани во неа, соопштуваат од ...

Данев: Заев и СДСМ час поскоро да ја сфатат заканата од Тиранската платформа

Макфакс - 14.03.2017

Зоран Заев и СДСМ мора час поскоро да ја сфатат сериозната закана за Македонија која постои од Тиранската Платформа, порача во вторник на прес конференција Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ. „Зоран Заев и СДСМ колку и да се уценети за своите криминали ...

Се демонстрира ПРОТИВ! Паѓаат ли маски по улиците на Скопје ?

Локално - 14.03.2017

Демонстрантите извикуваа “Маските паднаа” на адреса на лидерот на Социјалдемократскиот сојуз, Зоран Заев, и против т.н.. “Албанска платформа”. Маската е на Иванов го одолговлекува мандатот во обид да го спаси Груевски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ ...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните од СДСМ и Заев очекуваат јасно, гласно и недвосмислено да се откаже од Тиранската Платформа

Курир - 14.03.2017

СДСМ ја потценува интелегенцијата на граѓаните, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ. Изборната програма на СДСМ беше поразена. Граѓаните јасно покажаа дека не веруваат на таа програма.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев јавно да се откаже од тиранската платформа и намерата да формира тирнска влада

Алфа - 14.03.2017

Тргувањето на лидерот на СДСМ Зоран Заев со највисоките државни и национални интереси ја отвара пандорината кутија, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. И денеска ја повторија отворената понуда до социјалдемократите да се откажат од Законот за јазици, платформа ...

СДСМ мора јавно и јасно да се откаже од Тиранската Платформа

Пулс24 - 14.03.2017

Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива Тиранската Платформа и елементите содржани во неа, соопштуваат од ...

Данев: Зоран Заев и СДСМ мора да ја сфатат сериозната закана за Македонија која постои од Тиранската Платформа

Пулс24 - 14.03.2017

Аболицираниот криминалец Зоран Заев и СДСМ со ставање на маса и со тргувањето со највисоките државни и национални интереси ја отворија пандорината кутија, истакна на денешната прес-конференција Драган Данев од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ излезе со жестока реакција против СДСМ

Бизнис Вести - 14.03.2017

Реакцијата ви ја пренесуваме во целост: СДСМ ја потценува интелегенцијата на граѓаните. Изборната програма на СДСМ беше поразена. Граѓаните јасно покажаа дека не веруваат на таа програма. СДСМ денес се обидува да ја замајува јавноста само за да ја ...

ВМРО-ДПМНЕ излезе со ново соопштение до јавноста

Бизнис Вести - 14.03.2017

Ако СДСМ и Зоран Заев навистина искрено се залагаат за унитарна и мултиетничка Македонија, а не бинационална држава, тогаш јасно и гласно Зоран Заев ќе излезе и ќе каже дека ја одбива Тиранската Платформа и елементите содржани во неа.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев јавно да се откаже од тиранската платформа и намерата да формира тиранска влада

Телевизија Нова - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека Трифун Костовски подло и недолично ги навредил и понижил Македонците со потекло од Егејска Македонија, спорејќи им го правото да застанат во одбрана на државните и национални интереси.

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните ја поразија изборната програма на СДСМ

Телевизија Нова - 14.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ смета дека граѓаните на избори ја поразиле изборната програма на СДСМ и оти јасно покажале дека не веруваат во неа. Обидите на СДСМ за промовирање мерки, како денешните од областа на социјалната политика, за ВМРО – ДПМНЕ се обид за ...

„За заедничка Македонија“: Паднаа маските

Р.С.Европа - 13.03.2017

Пред владата на Македонија на повик на иницијативата „За заедничка Македонија“ почнаа да се собираат демонстрантите кои носат маски во рацете со кои симболично покажуваат дека нема да дозволат да се отври дебата за промени на симболите на државата.

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се откаже од тиранската платформа или во мај на избори

МКД - 13.03.2017

Крајно време е Зоран Заев да покаже барем малку државност и чувство на припадност кон сопствениот народ да смогне сили и да ѝ каже не на платформата од Тирана, да ја прифати понудата на ВМРО-ДПМНЕ со што ќе се обврзе да не ја реализира тиранската ...

ВМРО-ДПМНЕ: Преговорите за Тиранската платформа носат закани и негирање на Македонија

МКД - 13.03.2017

„Со отпочнувањето на преговори врз основа на Тиранската Платформа и со својот позитивен став кон неа, аболицираниот Зоран Заев остави можности поединци или групи се поотворено да го негираат македонскиот идентитет и да испраќаат закани кон Република ...

„За заедничка Македонија“: Маската на Заев е видлива и нема да помине

МКД - 13.03.2017

Паднаа маските! Ова е денешната порака до Зоран Заев, лидерот на СДСМ, на учесниците на протестот против прифаќањето на барањата од „тиранската платформа“ и против промена на името. Во организација на граѓанската иницијатива „За заедничка ...

ВМРО-ДПМНЕ: Крајно време е Заев да ја прифати нашата понуда и да ја отфрли платформата

А1 On - 13.03.2017

„Меѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата. Тиранската Платформа, значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: За Заев платформата е пред државните и националните интереси

Кајгана - 13.03.2017

Меѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата, а Тиранската Платформа значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија, соопштуваат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Ги повикуваме СДСМ да се откажат од платформата и ќе им дадеме поддршка за влада

А1 On - 13.03.2017

„Со одбивањето да ја отфрли Тиранската Платформа, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја отвори пандорината кутија за редефинирање на Република Македонија. Со отпочнувањето на преговори врз основа на Тиранската Платформа и со својот позитивен став ...

ВМРО-ДПМНЕ: Време е Заев да покаже чувство за припадност кон својот народ

Сител - 13.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение порачува дека е крајно време Заев да покаже барем малку државност и чувство на припадност кон сопствениот народ, да смогне сили и да и каже не на платформата од Тирана, како и да ја прифати понудата на ВМРО-ДПМНЕ со што ...

ВМРО-ДПМНЕ: Време е Заев да покаже чувство за припадност кон својот народ

Канал5 - 13.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение порачува дека е крајно време Заев да покаже барем малку државност и чувство на припадност кон сопствениот народ, да смогне сили и да и каже не на платформата од Тирана, како и да ја прифати понудата на ВМРО-ДПМНЕ со што ...

ВМРО-ДПМНЕ: Време е Заев да покаже чувство за припадност кон својот народ

Телеграф - 13.03.2017

Од партијата го повикаа лидерот на СДСМ да ја прифати нивната поддршка да формира влада и да се откаже од тиранската платформа ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение порачува дека е крајно време Заев да покаже барем малку државност и чувство на припадност кон ...

ВМРО-ДПМНЕ: Време е Заев да покаже чувство за припадност кон својот народ

Вест - 13.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение порачува дека е крајно време Заев да покаже барем малку државност и чувство на припадност кон сопствениот народ, да смогне сили и да и каже не на платформата од Тирана, како и да ја прифати понудата на ВМРО-ДПМНЕ со што ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја отвори пандорината кутија за редефинирање на Македонија

Канал5 - 13.03.2017

Со одбивањето да ја отфрли тиранската платформа, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја отвори пандорината кутија за редефинирање на Република Македонија, велат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја отвори пандорината кутија за редефинирање на земјава...

Н.Македонија - 13.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја отвори пандорината кутија за редефинирање на земјава Со одбивањето да ја отфрли тиранската платформа Зоран Заев ја отвори пандорината кутија за редефинирање на Република Македонија, а со отпочнувањето на преговори и со својот ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја отвори пандорината кутија за редефинирање на земјава

Сител - 13.03.2017

Со одбивањето да ја отфрли тиранската платформа Зоран Заев ја отвори пандорината кутија за редефинирање на Република Македонија, а со отпочнувањето на преговори и со својот позитивен став кон неа остави можности поединци или групи се поотворено да ...

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ја отвори пандорината кутија за редефинирање на Македонија

Вест - 13.03.2017

Со одбивањето да ја отфрли тиранската платформа Зоран Заев ја отвори пандорината кутија за редефинирање на Република Македонија, а со отпочнувањето на преговори и со својот позитивен став кон неа остави можности поединци или групи се поотворено да ...

СНИМКА ОД ДРОН: Илјадници луѓе се собраа на улиците во Скопје (ВИДЕО)

Телеграф - 13.03.2017

Од она што денеска може да се забележи како поинакво од предходните денови, луѓето носат маски во своите раце како симболика дека Зоран Заев сака да направи маска и на мала врата да ја протне тиранската платформа, со која се предвидува разнебитување ...

За заедничка Македонија: Маските паднаа!

Вест - 13.03.2017

Граѓаните на денешниот протест на Граѓанската иницијатива За заедничка Македонија носеа маски во своите раце како симболика дека Зоран Заев сака да направи маска и на мала врата да ја протне тиранската платформа, со која се предвидува разнебитување ...

За заедничка Македонија: „Маските паднаа, откажете се од албанската платформа“

Канал5 - 13.03.2017

Симболично со маски на лицата граѓаните го започнаа вечерашниот протестен марш од пред Владата до Собранието на РМ, каде истите беа симнати. „Маските паднаа, откажете се од албанската платформа“ беше пораката упатена од граѓанската иницијатива За ...

ДУИ потврди: СДСМ прифати сѐ од тиранската платформа

Република - 13.03.2017

За­ев и со­ци­јал­де­мо­крат­ска­та вр­ху­шка при­фа­ти­ле и усог­ла­си­ле за­кон за упо­тре­ба на ал­бан­ски­от ја­зик со ко­ја се пред­ви­ду­ва дво­ја­зич­ност на ма­ке­дон­ски­те па­ри, дво­ја­зич­ни амб­ле­ми на без­бед­нос­ни­те си­ли, ...

ВМРО-ДПНЕ: Заев е спремен да направи Влада со Села за кој не постои македонски идентитет

Нетпрес - 13.03.2017

Зоран Заев и СДСМ само да се доберат до власт, која изборно не им припаѓа, затоа што не победиле на изборите од 11-ти декември мораат да прават секакви отстапки на штета на унитарноста на Македонија, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО ДПМНЕ: Тиранската Платформа, значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија.

Press24 - 13.03.2017

Меѓу Т иранската П латформа и државните и национални интереси на својот народ, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата. Тиранската П латформа, значи директно мешање во внатрешните работи на Р епублика Македонија.

ВМРО ДПМНЕ: Крајно време е Заев да покаже малку државност

Репортер - 13.03.2017

Меѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата. Тиранската Платформа, значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ: За Заев платформата е пред државните и националните интереси

Макфакс - 13.03.2017

Меѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата, а Тиранската Платформа значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија, соопштуваат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Меѓу Тиранската платформа и државните интереси, Заев ја одбра платформата

Курир - 13.03.2017

Меѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата. Тиранската Платформа, значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија, соопштуваат денес од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Тиранската платформа значи директно мешање во внатрешните работи

Мета - 13.03.2017

„Меѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ, аболираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата. Тиранската платформа значи директно мешање во внатрешните работи на Македонија“, се вели во редовното утринско ...

ВМРО-ДПМНЕ: Меѓу Тиранската платформа и државните интереси, Заев ја одбра платформата

Вечер - 13.03.2017

Меѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата. Тиранската Платформа, значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија, соопштуваат денес од ...

ВМРО-ДПМНЕ: За Заев платформата е пред државните и националните интереси

Точка - 13.03.2017

Меѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата, а Тиранската Платформа значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија, соопштуваат од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Време е Заев да покаже чувство за припадност кон својот народ

Алфа - 13.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение порачува дека е крајно време Заев да покаже барем малку државност и чувство на припадност кон сопствениот народ, да смогне сили и да и каже не на платформата од Тирана, како и да ја прифати понудата на ВМРО-ДПМНЕ со што ...

ВМРО-ДПМНЕ: Време е Заев да покаже чувство за припадност кон својот народ

Вечер - 13.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение порачува дека е крајно време Заев да покаже барем малку државност и чувство на припадност кон сопствениот народ, да смогне сили и да и каже не на платформата од Тирана, како и да ја прифати понудата на ВМРО-ДПМНЕ со што ...

Ѓурковиќ: Тиранската платформа е директно барање за промена на Уставот и суштинскиот систем на Македонија

Курир - 13.03.2017

Миша Ѓуровиќ, директор на институтот за Европски студии во Белград, синоќа во интервју за ТВ Нова ја коментираше моменталната политичка ситуација во Македонија, политичката криза, Тиранската платформа, односите на Македонија со соседите доколку се ...

ДУИ потврди: СДСМ прифати сѐ од тиранската платформа

Вечер - 13.03.2017

Еден ден со­ци­јал­де­мо­крат­ска­та вр­ху­шка ќе мо­ра да од­го­во­ри што и кој на­ви­сти­на стои зад про­е­ктот за ури­ва­ње на др­жа­ва­та. Што ви­доа по­зи­тив­но во ра­бо­те­ње­то на Ари­фи и на Ме­џи­ти, за кон­цеп­тот во оваа пла­тформ­ска ...

Затуроска: Пазарењето со националните интереси е најнизок и најсрамен чин

Press24 - 13.03.2017

Со одбивањето да ја отфрли Тиранската Платформа, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја отвори пандорината кутија за редефинирање на Република Македонија. Интегрален текст од прес -конференцијата на Лилјана Затуроска.

Затуроска: Аболицираниот Зоран Заев со прифаќање на Тиранската Платформа остава можност за негирање на македонскиот ...

Курир - 13.03.2017

Со одбивањето да ја отфрли Тиранската Платформа, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја отвори пандорината кутија за редефинирање на Република Македонија, истакна на денешната прес-конференција Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ.

Затуроска: Заев остави простор поединци да го негираат идентитетот и да се закануваат

Мета - 13.03.2017

Со одбивањето да ја отфрли тиранската платформа, аболираниот криминалец Зоран Заев ја отвори Пандорината кутија за редефинирање на Македонија, изјави на прес-конференција Лилјана Затуроска од ВМРО-ДПМНЕ.

Единствен излез од кризата: Или нови избори, или Заев да ја отфрли тиранската платформа и да формира влада со поддршка ...

Курир - 13.03.2017

Одржување на парламентарни избори или откажување на Тиранската платформа, а со тоа и поддршка на ВМРО-ДПМНЕ за влада на СДСМ. Ова е понудата која ВМРО-ДПМНЕ ја упати до СДСМ и нивниот лидер Зоран Заев.

Единствен излез од кризата: Или нови избори, или Заев да ја отфрли тиранската платформа и да формира влада со поддршка ...

Press24 - 13.03.2017

Одржување на парламентарни избори или откажување на Тиранската платформа, а со тоа и поддршка на ВМРО-ДПМНЕ за влада на СДСМ. Ова е понудата која ВМРО-ДПМНЕ ја упати до СДСМ и нивниот лидер Зоран Заев.

Граѓаните порачуваат до Заев: Маските паднаа, откажете се од платформата (ФОТО)

Курир - 13.03.2017

-Таа маска е видлива и нема да помине, порачаа граѓаните. Граѓаните на денешниот масовен протест на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА носат маски во своите раце како симболика дека Зоран Заев сака да направи маска и на мала врата да ја ...

(ФОТО) Порака до Заев: Маските паднаа, откажете се од платформата!

Вечер - 13.03.2017

-Таа маска е видлива и нема да помине, порачаа граѓаните. Граѓаните на денешниот масовен протест на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА носат маски во своите раце како симболика дека Зоран Заев сака да направи маска и на мала врата да ја ...

Граѓаните со порака до Заев: Маските паднаа (фото)

Република - 13.03.2017

Граѓаните на денешниот масовен протест на граѓанската иницијатива За заедничка Македонија носат маски во своите раце како симболика дека Зоран Заев сака да направи маска и на мала врата да ја протне тиранската платформа, со која се предвидува ...

Понудата на ВМРО-ДПМНЕ до Заев останува: за поддршка за форимирање влада само треба да се откаже од Тиранската ...

Алфа - 13.03.2017

Распишување на предвремени парламентарни избори или откажување од платформата потпишана во Тирана со посредство на албанскиот премиер Еди Рама...ова е единствен излез од политичката криза која ја гуши Македонија, велат аналитичарите.

Илјадници граѓани му порачаа на Заев: Маските паднаа! (СНИМКА ОД ДРОН)

Курир - 13.03.2017

Граѓаните на денешниот масовен протест на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА носат маски во своите раце како симболика дека Зоран Заев сака да направи маска и на мала врата да ја протне тиранската платформа, со која се предвидува ...

Илјадници граѓани му порачаа на Заев: Маските паднаа! (СНИМКА ОД ДРОН)

Вечер - 13.03.2017

Граѓаните на денешниот масовен протест на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА носат маски во своите раце како симболика дека Зоран Заев сака да направи маска и на мала врата да ја протне тиранската платформа, со која се предвидува ...

Илјадници граѓани му порачаа на Заев: Маските паднаа! (снимка од дрон)

Република - 13.03.2017

Граѓаните на денешниот масовен протест на Граѓанската иницијатива ЗаЗаедничка Македонија, носат маски во своите раце како симболика дека Зоран Заев сака да направи маска и на мала врата да ја протне тиранската платформа, со која се предвидува ...

ФОТО: Граѓаните до Заев: Маските паднаа, откажете се од платформата

Нетпрес - 13.03.2017

-Таа маска е видлива и нема да помине, порачаа граѓаните. Граѓаните на денешниот масовен протест на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА носат маски во своите раце како симболика дека Зоран Заев сака да направи маска и на мала врата да ја ...

Моќен говор на Илиевски: Паднаа маските, целото сценарио им е јасно на сите- нема да ви помине! (ВИДЕО)

Курир - 13.03.2017

Пред неколку дена еден коалиционен партнер на Зоран Заев и потписник на Тиранската платформа го негираше постоењето на Македонскиот народ. Зијадин Села го негираше постоењето на македонската нација, химна и знаме.

Моќен говор на Илиевски: Паднаа маските, нема да ви помине

Press24 - 13.03.2017

Пред неколку дена еден коалиционен партнер на Зоран Заев и потписник на Тиранската платформа го негираше постоењето на Македонскиот народ. Зијадин Села го негираше постоењето на македонската нација, химна и знаме.

Заев сака да направи маска и на мала врата да ја протне тиранската платформа

Вечер - 13.03.2017

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" денеска 15-ти ден организираше протест во Скопје, на кој беа повторени пораките за унитарна Македонија, против двојазичноста и за отфрлање на „Тиранската платформа".

Моќен говор на Илиевски: Паднаа маските, целото сценарио им е јасно на сите- нема да ви помине! (ВИДЕО)

Вечер - 13.03.2017

Пред неколку дена еден коалиционен партнер на Зоран Заев и потписник на Тиранската платформа го негираше постоењето на Македонскиот народ. Зијадин Села го негираше постоењето на македонската нација, химна и знаме.

Паднаа маските, целото сценарио им е јасно на сите- нема да ви помине -моќен говор на Илиевски

Република - 13.03.2017

Пред неколку дена еден коалиционен партнер на Зоран Заев и потписник на Тиранската платформа го негираше постоењето на Македонскиот народ. Зијадин Села го негираше постоењето на македонската нација, химна и знаме.

Моќен говор на Илиевски: Паднаа маските, целото сценарио им е јасно на сите- нема да ви помине! (ВИДЕО)

Нетпрес - 13.03.2017

Пред неколку дена еден коалиционен партнер на Зоран Заев и потписник на Тиранската платформа го негираше постоењето на Македонскиот народ. Зијадин Села го негираше постоењето на македонската нација, химна и знаме.

Меѓу Тиранската платформа и државните интереси, Заев ја одбра платформата

Пулс24 - 13.03.2017

Меѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата. Тиранската Платформа, значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија, соопштуваат денес од ...

ВМРО-ДПМНЕ со ново соопштение до јавноста

Бизнис Вести - 13.03.2017

Меѓу тиранската платформа и државните и национални интереси на својот народ, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата. Тиранската Платформа, значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија.

Тиранската платформа е директно барање за промена на Уставот и суштинскиот систем на Македонија

Пулс24 - 13.03.2017

Миша Ѓуровиќ, директор на институтот за Европски студии во Белград, синоќа во интервју за ТВ Нова ја коментираше моменталната политичка ситуација во Македонија, политичката криза, Тиранската платформа, односите на Македонија со соседите доколку се ...

Граѓаните до Заев: Маските паднаа, откажете се од платформата

Пулс24 - 13.03.2017

-Таа маска е видлива и нема да помине, порачаа граѓаните. Граѓаните на денешниот масовен протест на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА носат маски во своите раце како симболика дека Зоран Заев сака да направи маска и на мала врата да ја ...

ВМРО-ДПМНЕ: Меѓу Тиранската платформа и државните интереси, Заев ја одбра платформата

Телевизија Нова - 13.03.2017

Меѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата. Тиранската Платформа, значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија, соопштуваат денес од ...

ВМРО-ДПМНЕ: Време е Заев да покаже чувство за припадност кон својот народ

Телевизија Нова - 13.03.2017

ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение порачува дека е крајно време Заев да покаже барем малку државност и чувство на припадност кон сопствениот народ, да смогне сили и да и каже не на платформата од Тирана, како и да ја прифати понудата на ВМРО-ДПМНЕ со што ...

Илиевски: Паднаа маските, сценариото им е јасно на сите

Телевизија Нова - 13.03.2017

Пред неколку дена еден коалиционен партнер на Зоран Заев и потписник на Тиранската платформа го негираше постоењето на Македонскиот народ. Зијадин Села го негираше постоењето на македонската нација, химна и знаме.

ВМРО-ДПМНЕ: За Заев платформата е пред државните и националните интереси

Exclusive.mk - 13.03.2017

Меѓу Тиранската Платформа и државните и национални интереси на својот народ, аболицираниот криминалец Зоран Заев ја одбра платформата, а Тиранската Платформа значи директно мешање во внатрешните работи на Република Македонија, соопштуваат од ...