TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Њујорк тајмс“ го поддржа Обама

Телма - 28.10.2012

Весникот „Њујорк тајмс“ одлучи на претседателските избори да ја поддржи кандидатурата на актуелниот претседател и кандидат на демократите Барак Обама.

„Вашингтон пост“ и „Њујорк тајмс“ со поддршка за Обама

Утрински - 28.10.2012

Препорака од „Вашингтон пост“: уште четири години за претседателот Обама Поголем дел од претседателска кампања во 2012 се фокусираше на минатото, но клучните прашања се кој подобро би можел да ја ...

Може да победи и кандидатот кој ќе освои помалку гласови

Дневник - 28.10.2012

Сценариото од 2000 година станува можно. Ромни води според бројот на гласови, но Обама ја задржува предноста во клучната сојузна држава Охајо, која му нуди шанса за победа Претседателските избори во ...

„Њујорк тајмс“ го поддржа Обама

Курир - 28.10.2012

Весникот „Њујорк тајмс“ одлучи на претседателските избори да ја поддржи кандидатурата на актуелниот претседател и кандидат на демократите Барак Обама.

„Њујорк тајмс“ го поддржа Барак Обама

МРТ - 28.10.2012

Весникот „Њујорк тајмс“ одлучи на претседателските избори да ја поддржи кандидатурата на актуелниот претседател и кандидат на демократите Барак Обама.

„Њујорк тајмс“ го поддржа Барак Обама

Press24 - 28.10.2012

Весникот „Њујорк тајмс“ одлучи на претседателските избори да ја поддржи кандидатурата на актуелниот претседател и кандидат на демократите Барак Обама Весникот „Њујорк тајмс“ одлучи на ...

„Њујорк тајмс“ го поддржа Барак Обама

Алфа - 28.10.2012

Весникот „Њујорк тајмс“ одлучи на претседателските избори да ја поддржи кандидатурата на актуелниот претседател и кандидат на демократите Барак Обама.

„Њујорк тајмс“ отворено го поддржа Обама

Inpress - 28.10.2012

Њујорк, 28. октомври 2012 (ИНПРЕС) Во редакциската статија, поставена на сајтот на „Њујорк тајмс“ ги повика Американците да гласаат на претстојните претседателски избори во САД за Барак Обама, а не ...

„Њујорк тајмс“ го поддржа Барак Обама

Сител - 28.10.2012

Весникот „Њујорк тајмс“ одлучи на претседателските избори да ја поддржи кандидатурата на актуелниот претседател и кандидат на демократите Барак Обама.

Изборите во САД: Импликација и нови компликации

А1 On - 28.10.2012

Рoмни или Обама, до сега одамна во САД немало толку голем прикриен дискурс во американската надворешна политика и приоритети.

Поддршка за Обама од “Њујорк Тајмс“

Нетпрес - 28.10.2012

Редакцијата на “Њујорк Тајмс“ одлучи да го подржи Барак Обама на претседателските избори. Во неделното издание, уредувачката куќа ентузијастички го поддржува реизборот на Барак Обама, наведувајќи ...

New York Times го поддржа Обама

Макфакс - 28.10.2012

Еден од највлијателните американски весници New York Times во неделата во својот уреднички воведник објави дека го поддржува Барак Обама на изборите за американски претседател.

„Њујорк тајмс“ го поддржа Барак Обама

+инфо - 28.10.2012

Весникот „Њујорк тајмс“ одлучи на претседателските избори да ја поддржи кандидатурата на актуелниот претседател и кандидат на демократите Барак Обама.

„Њујорк тајмс“ го поддржа Барак Обама

Денешен - 28.10.2012

Весникот „Њујорк тајмс“ одлучи на претседателските избори да ја поддржи кандидатурата на актуелниот претседател и кандидат на демократите Барак Обама.

„Њујорк тајмс“ го поддржа Барак Обама

Либертас - 28.10.2012

Весникот „Њујорк тајмс“ одлучи на претседателските избори да ја поддржи кандидатурата на актуелниот претседател и кандидат на демократите Барак Обама.

"Њујорк тајмс" го поддржа Барак Обама

Вечер Прес - 28.10.2012

Весникот "Њујорк тајмс" одлучи на претседателските избори да ја поддржи кандидатурата на актуелниот претседател и кандидат на демократите Барак Обама.

„Њујорк тајмс“ го поддржа Барак Обама

Н.Македонија - 28.10.2012

Весникот „Њујорк тајмс“ одлучи на претседателските избори да ја поддржи кандидатурата на актуелниот претседател и кандидат на демократите Барак Обама Во уводникот на неделното издание, се наведува ...

Oбама е првиот политичар кој собра милијарда долари за кампања

Телма - 27.10.2012

Барак Обама, кој се кандидира за втор мандат на претседтаелските избори во САД на 6 ноември, е првиот политичар во историјата на САД кој успеал да собере во предизборната кампања над една ммилијарда ...

Обама е прв политичар чија кампања чини над 1 милилјарда долари

24 Вести - 27.10.2012

Барак Обама, кој се кандидира за втор мандат на претседтаелските избори во САД на 6 ноември, е првиот политичар во историјата на САД кој успеал да собере во предизборната кампања над една ммилијарда ...

Обама пред Ромни меѓу гласачите кои предвреме гласале

Канал5 - 27.10.2012

Кај гласачите кои предвреме го дадоа својот глас на претседателските избори во САД, засега води актуелниот претседател Барак Обама, со предност од 54 проценти наспротив 39 за противкандидатот Мит ...

Обама води меѓу оние што гласаат порано

Макфакс - 27.10.2012

Според очекувањата, речиси 40 отсто од американските избирачи ќе го искористат правото да гласаат пред време на американските претседателски избори 2012 година, а меѓу гласачите кои веќе го дале ...

Обама во предизборната кампања собра рекордни милијарда долари

Сител - 27.10.2012

Барак Обама, кој се кандидира за втор мандат на претседтаелските избори во САД на 6 ноември, е првиот политичар во историјата на САД кој успеал да собере во предизборната кампања над една милијарда ...

Обама прв политичар во историјата на САД кој собрал над милијарда долари во предизборна кампања

Нетпрес - 27.10.2012

Актуелниот американски претседател, Барак Обама, кој се кандидира за втор мандат на изборите што ќе се одржат на 6 ноември, е првиот политичар во историјата на САД кој успеал да собере во ...

Обама води во Охајо и Невада

Нетпрес - 27.10.2012

Десет дена пред одржување на претседателските избори во Америка, актуелниот претседател и кандидат на демократите, Барак Обама, води во Невада и во Охајо.

Обама во предизборната кампања собра рекордни милијарда долари

МРТ - 27.10.2012

Барак Обама, кој се кандидира за втор мандат на претседтаелските избори во САД на 6 ноември, е првиот политичар во историјата на САД кој успеал да собере во предизборната кампања над една милијарда ...

Обама е прв политичар кој добил над 1 милијарда долари во предизборната кампања

Таратур - 27.10.2012

Барак Обама, кој се кандидира за втор мандат на претседателските избори во САД на 6 ноември, е првиот политичар во историјата на САД кој успеал да собере во предизборната кампања над една милијарда ...

Обама и Ромни трошат речи си еден буџет на Македонија во предизборната трка

Press24 - 27.10.2012

Според експери консултирани од медиумот, тоа ќе бидат досега најскапи избори во историјата на САД - двата кандидата ќе расходуваат во предизборните кампањи вкупно над два милијарди долари Барак ...

Обама во предизборната кампања собра над милијарда долари

Алфа - 27.10.2012

Барак Обама, кој се кандидира за втор мандат на претседтаелските избори во САД на 6 ноември, е првиот политичар во историјата на САД кој успеал да собере во предизборната кампања над една ммилијарда ...

Обама води меѓу оние што гласаат порано

Кајгана - 27.10.2012

Според очекувањата, речиси 40 отсто од американските избирачи ќе го искористат правото да гласаат пред време на американските претседателски избори 2012 година, а меѓу гласачите кои веќе го дале ...

Обама влезе во историја, доби 1 милијарда долари за предизборната кампања

Курир - 27.10.2012

Барак Обама, кој се кандидира за втор мандат на претседтаелските избори во САД на 6 ноември, е првиот политичар во историјата на САД кој успеал да собере во предизборната кампања над една ммилијарда ...

Обама е прв политичар кој добил во предизборната кампања над 1 милилјарда долари

+инфо - 27.10.2012

Барак Обама, кој се кандидира за втор мандат на претседтаелските избори во САД на 6 ноември, е првиот политичар во историјата на САД кој успеал да собере во предизборната кампања над една ммилијарда ...

Обама успеа да собере над милијарда долари во предизборна кампања

Точка - 27.10.2012

Актуелниот американски претседател, Барак Обама, кој се кандидира за втор мандат на изборите што ќе се одржат на 6-ти ноември, е првиот политичар во историјата на САД кој успеал да собере во ...

Барак Обама собра над милијарда долари донации

Sky - 27.10.2012

Обама е првиот кандидат за претседател во историјата на САД кој во својата предизборна кампања успеа да собере над една милијарда долари.

Обама води во Охајо и Невада

Точка - 27.10.2012

Десет дена пред одржување на претседателските избори во Америка, актуелниот претседател и кандидат на демократите, Барак Обама, води во Невада и во Охајо.

Показателите кои ќе му помогнат на Обама

Фактор - 27.10.2012

Републиканците постојано го критикуваат Барак Обама, околу тоа дека не сторил ништо за економијата и дека е време да настапи промена во белата куќа.

Обама гласаше предвреме во Чикаго

Канал5 - 26.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама гласаше предвремено и стана првиот американски претседател кој гласал пред денот на изборите, соопштија светските агенции. Обама гласаше во Чикаго.

Обама: Мишел гласаше за мене

Утрински - 26.10.2012

Вашингтон - Американскиот претседател Барак Обама најави за денес дека ќе гласа предвреме и оти за таа цел ќе отпатува во својот роден град Чикаго, во сојузната држава Илиноис.

Обама гласаше предвреме во Чикаго

Дневник - 26.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама гласаше предвремено и стана првииот американски претседател кој гласал пред денот на изборите, соопштија светските агенции. Обама гласаше во Чикаго.

Обама гласаше предвреме во Чикаго

24 Вести - 26.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама гласаше предвремено и стана првииот американски претседател кој гласал пред денот на изборите. Обама гласаше во Чикаго.

Доналд Трамп во отворена војна со Обама

Утрински - 26.10.2012

Ќе даде пет милиони долари во добротворни цели ако Обама ги објави своите документи Доналд Трамп изјави дека ако американскиот претседател Барак Обама ги објави своите документи за успехот на колеџ и ...

Францускиот премиер јавно го поддржа Обама

Дневник - 26.10.2012

Францускиот премиер Жан-Марк Еро во средата, спротивно на дипломатските протоколи, изјави дека се надева дека претседателот на САД Барак Обама ќе победи на претстојните избори во ноември.

Kога Обама го сретна Ромни, а Груевски и Црвенковски се разминаа

Дневник - 26.10.2012

Предизборно - особено, но и меѓуизборно, секогаш кога треба да се донесе значајна одлука и да се убеди мнозинството во важноста таа да биде прифатена, секогаш кога треба да се извојува поен за сметка ...

Бескорисниот пол

Вест - 26.10.2012

Таа борба сега се враќа векови наназад, во оној момент кога Груевски побара од жените да раѓаат забрзано Македонци, затоа што ни претстои снемување на народот...

Обама тешко го навреди Ромни

Дневник - 26.10.2012

Изјавата на претседателот му се „откачи“ во клучен момент во кампањата, но навредите стигаат до него од друга адреса, како на пример непристојната трампа на Доналд Трамп Kампањата за избор на ...

Обама веќе гласаше

Утрински - 26.10.2012

Се претпоставува дека 7,2 милиона луѓе веќе го дадоа својот глас на предвременото гласање Претседателот Барак Обама гласаше во својот роден град Чикаго додека од неговиот табор се обидуваат да го ...

Обама гласаше предвреме во Чикаго

Телма - 26.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама гласаше предвремено и стана првииот американски претседател кој гласал пред денот на изборите, соопштија светските агенции. Обама гласаше во Чикаго.

(ФОТО) Обама гласаше во Чикаго

Утрински - 26.10.2012

Со предвременото гласање тој стана првиот американски претседател кој гласал пред денот на изборите Претседателот на САД Барак Обама гласаше предвремено и стана првиот американски претседател кој ...

Обама гласаше предвреме во Чикаго

МРТ - 26.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама гласаше предвремено и стана првииот американски претседател кој гласал пред денот на изборите, соопштија светските агенции. Обама гласаше во Чикаго.

Ромни со незначителна предност пред Обама

Макфакс - 26.10.2012

Претседателскиот кандидат на Републиканската партија, Мит Ромни, во анкетата на „Reuters/Ipsos“, има предност од еден отсто, во однос на актуелниот претседател Барак Обама.

Барак Обама гласаше предвреме

Нетпрес - 26.10.2012

Американскиот претседател, Барак Обама, го искористи правото предвреме да излезе на изборите и да гласа во Чикаго. Претседателските избори во САД ќе се одржат на 6 ноември, но избирачите во повеќе ...

Обама веќе гласаше

Алфа - 26.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама го искористи правото за предвремено гласање и својата граѓанска должност ја исполни на гласачкото место во Чикаго, пренесоа тамошните медиуми.

Се повеќе жени го поддржуваат Ромни

А1 On - 26.10.2012

Републиканскиот кандидат Мит Ромни ја стигнува предноста меѓу жените гласачи во однос на претседателот Барак Обама кој пак станува попопуларен кај машката популација.

Најдоброто спуштање во кампањата

Оff.net - 26.10.2012

Не е за Ромни, туку е за Доналд Трамп. Обама запрашан што има Доналд Трамп толку против него: Се почна уште на времето кога двајцата растевме заедно во ...

Обама: Не можам да ви кажам за кого гласав

Макфакс - 26.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама го искористи правото порано да гласа, па гласаше во Чикаго, јавија американските медиуми.

Обама гласаше на претседателските избори во САД

Р.С.Европа - 26.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама денеска го даде својот глас на претседателските избори во САД, што ќе се одржат на 6-ти ноември.

Обама - првиот претседател кој гласал пред изборите

Press24 - 26.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама гласаше предвремено и стана првиот американски претседател кој гласал пред денот на изборите, соопштија светските агенции. Обама гласаше во Чикаго.

Обама гласаше предвреме во Чикаго

+инфо - 26.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама гласаше предвремено и стана првииот американски претседател што гласал пред денот на изборите, соопштија светските агенции. Обама гласаше во Чикаго.

Обама гласаше во Чикаго

Курир - 26.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама гласаше предвремено и стана првиот американски претседател кој гласал пред денот на изборите, соопштија светските агенции. Обама гласаше во Чикаго.

Обама гласаше предвреме во Чикаго

Сител - 26.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама гласаше предвремено и стана првииот американски претседател кој гласал пред денот на изборите, соопштија светските агенции. Обама гласаше во Чикаго.

Обама го искористи правото и порано гласаше во Чикаго

А1 On - 26.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама гo искористи правото порано да излезе на избори и и денеска попладне гласаше во родниот град, Чикаго. Во Америка, претседателските избори се одржуваат на 6.

Обама гласаше порано, но некажа за кого ќе гласа

Канал 77 - 26.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама го искористи правото порано да гласа, па гласаше во Чикаго, јавија американските медиуми.

Барак Обама гласаше предвреме

Точка - 26.10.2012

Американскиот претседател, Барак Обама, го искористи правото предвреме да излезе на изборите и да гласа во Чикаго. Претседателските избори во САД ќе се одржат на 6-ти ноември, но избирачите во повеќе ...

Обама гласаше предвреме во Чикаго

Денешен - 26.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама гласаше предвремено и стана првиот американски претседател кој гласал пред денот на изборите, соопштија светските агенции. Обама гласаше во Чикаго.

ВИДЕО: Најдобриот лек против Ромнезија е Обамејкер

24 Вести - 25.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама во синоќешното гостување во ток шоу емисијата кај познатиот водител Џеј Лено, упати неколку шеги на своја и на сметка на својот противкандидат Мит Ромни.

Светот го сака Обама за американски претседател

Канал5 - 25.10.2012

Да се прашува светот, на чело на САД би бил Барак Обама - покажа анкетата нарачана од Би Би Си. Така покажува анкетата на институтот Глоуб Скен / Пипа, спроведена во текот на два месеци, во која ...

Ромни го презеде водството пред Обама

Канал5 - 25.10.2012

Републиканскиот кандидат Мит Ромни премина во минимално водство пред американскиот претседател и кандидат на демократите Барак Обама.

Моќните луѓе во Белата куќа

Утрински - 25.10.2012

Ако Барак Обама го победи Мит Ромни, ќе стане третиот претседател едноподруго кој освоил втор мандат И покрај ротацијата на претседателската функција меѓу демократите и републиканците, можно е ...

Барак Обама вчера обиколи четири сојузни држави

Сител - 25.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама вчера обиколи четири сојузни држави во обид за 48 часа да посети што поголем број држави, во кои не е познат исходот од претседателските избори на 6 ноември, пренесоа ...

Трамп му вети пет милиони долари на Обама, aко ги објави документите за завршено високо образование

+инфо - 25.10.2012

Милијардерот и спонзор на републиканците Доналд Трамп му предложи на актуелниот американски претседател Барак Обама невообичаена зделка - вети донација од пет милиони долари за организација за ...

Обама вчера обиколи четири сојузни држави во својата предизборна кампања

МРТ - 25.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама вчера обиколи четири сојузни држави во обид за 48 часа да посети што поголем број држави, во кои не е познат исходот од претседателските избори на 6 ноември, пренесоа ...

Обама: Не му верувајте на Ромни

МКД - 25.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама ја започнал дводневната турнеја за време на која ќе посети осум држави, чии гласачи најверојатно ќе го решат исходот на изборите на 6 ноември.

Светот го изгласа Обама

Оff.net - 25.10.2012

На домашен терен трката меѓу Обама и Ромни е зачудувачки изедначена но, да се прашува светот кој треба да биде следниот американски претседател, нема муабет за тоа.

Обама: Најдобриот лек против Ромнезија е Обамејкер

Нетпрес - 25.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама гостувал во ток шоу емисија кај познатиот водител Џеј Лено, шегувајќи се на своја и на сметка на својот противкандидат Мит Ромни.

Трамп понуди 5 милиони долари ако Обама ја покаже дипломата

Нетпрес - 25.10.2012

Милијардерот и спонзор на републиканците Доналд Трамп му предложи необична зделка на актуелниот американски претседател, Барак Обама: да донира пет милиони долари во добротворна организација што ќе ...

ВИДЕО: „Обамајкер најдобро ја лечи Ромнезијата“

А1 On - 25.10.2012

Претседателот на САД, Барак Обама говорејќи за својот противкандидат Мит Ромни, рече „Обамајкер најдобро ја лечи Ромнезијата“ Тој гостуваше во ток шоуто на Џеј Лено, каде се шегуваше на своја и на ...

Трамп му вети донација од пет милиони долари на Обама

Курир - 25.10.2012

- Милијардерот и спонзор на републиканците Доналд Трамп му предложи на актуелниот американски претседател Барак Обама невообичаена зделка - вети донација од пет милиони долари за организација за ...

Обама е првиот американски претседател, кој гласа предвреме

Сител - 25.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека денеска ќе гласа предвреме и оти за таа цел ќе отпатува во својот роден град Чикаго, во сојузната држава Илиноис.

Обама ќе гласа предвреме

Курир - 25.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека денеска ќе гласа предвреме и оти за таа цел ќе отпатува во својот роден град Чикаго, во сојузната држава Илиноис.

Цел свет би гласал за Обама, освен една земја

Нетпрес - 25.10.2012

Кога светот би можел да гласа на претстојните избори во САД, изгледа дека сегашниот претседател Барак Обама би победил со големо мнозинство гласови во сите земји освен во Пакистан, објави британски ...

Наместо информации за разводот, Доналд Трамп со уцена за Обама

Таратур - 25.10.2012

Кога американскиот бизнисмен и милијардер Доналд Трамп пред два дена најави дека ќе објави многу важни информации за актуелниот претседател на САД и кандидат за уште еден мандат, Барак Обама, кажа ...

Иран негира дека разговарале со САД за намалување на нуклеарната програма

Inpress - 25.10.2012

Дејтон, 25. октомври 2012 (ИНПРЕС) Белата куќа е отворена за разгледување преговорите со Иран да ги исполни своите нуклеарни обврски.

Ромни прејде во минимално водство

Макфакс - 25.10.2012

Републиканскиот кандидат Мит Ромни премина во минимално водство пред американскиот претседател и кандидат на демократите Барак Обама во дневната анкета на Reuters и Ipsos објавена во средата по ...

Обама го возвраќа ударот

Кајгана - 25.10.2012

Бидејќи вчера Доналд Трамп јавно го повика Обама нудејќи донација од пет милиони долари во било која организација или фондација, ако претседателот јавно го покаже пасошот и сертификатите од ...

Обама е првиот американски претседател, кој гласа предвреме

+инфо - 25.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека денеска ќе гласа предвреме и оти за таа цел ќе отпатува во својот роден град Чикаго, во сојузната држава Илиноис.

Видео: Кога претседателска дебата станува песна

Курир - 25.10.2012

На дебатата отворија тешки теми, а не штедеа навреди и обвинувања. Но некому дебатата меѓу Обама и Ромни му се чинела забавна, па на неа додал песна и си направил видео спот.

Обама и Ромни фокусирани на „клучните“ држави

Глас на Америка - 25.10.2012

Анкетите покажуваат изедначена трка, така што придобивањето на се` уште неопределените гласачи може да направи голема разлика.

Трамп му нуди на Обама пет милиони долари, доколку јавно ги покаже дипломата и пасошот

Капитал - 25.10.2012

Познатиот милијардер и републиканец Доналд Трамп му предложи на актуелниот американски претседател Барак Обама невообичаена зделка - вети донација од пет милиони долари за организација за добротворни ...

Обама е првиот американски претседател, кој гласа предвреме

МРТ - 25.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека денеска ќе гласа предвреме и оти за таа цел ќе отпатува во својот роден град Чикаго, во сојузната држава Илиноис.

Доналд Трамп го провоцира Обама: Покажи извод и диплома!

Сител - 25.10.2012

Милијардерот и спонзор на републиканците Доналд Трамп му предложи на актуелниот американски претседател Барак Обама невообичаена зделка - вети донација од пет милиони долари за организација за ...

Трамп му вети пет милиони долари на Обама ако ги објави изводот и дипломата

МРТ - 25.10.2012

Милијардерот и спонзор на републиканците Доналд Трамп му предложи на актуелниот американски претседател Барак Обама невообичаена зделка - вети донација од пет милиони долари за организација за ...

Барак Обама вчера обиколи четири сојузни држави

Курир - 25.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама вчера обиколи четири сојузни држави во обид за 48 часа да посети што поголем број држави, во кои не е познат исходот од претседателските избори на 6 ноември, пренесоа ...

Обама за 48 часа посети четири сојузни држави

Денешен - 25.10.2012

Претседателот на САД Барак Обама вчера обиколи четири сојузни држави во обид за 48 часа да посети што поголем број држави, во кои не е познат исходот од претседателските избори на 6 ноември, пренесоа ...

Обама: Најдобриот лек против Ромнезија е Обамејкер

Точка - 25.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама гостувал во ток шоу емисија кај познатиот водител Џеј Лено, шегувајќи се на своја и на сметка на својот противкандидат Мит Ромни.

Обама е првиот американски претседател, кој ќе гласа предвреме

Либертас - 25.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека денеска ќе гласа предвреме и оти за таа цел ќе отпатува во својот роден град Чикаго, во сојузната држава Илиноис.

Цел свет би гласал за Обама, освен една земја

Точка - 25.10.2012

Кога светот би можел да гласа на претстојните избори во САД, изгледа дека сегашниот претседател Барак Обама би победил со големо мнозинство гласови во сите земји освен во Пакистан, објави британски ...

Трамп понуди 5 милиони долари ако Обама ја покаже дипломата

Точка - 25.10.2012

Милијардерот и спонзор на републиканците Доналд Трамп му предложи необична зделка на актуелниот американски претседател, Барак Обама: да донира пет милиони долари во добротворна организација што ќе ...

Ромни прејде во минимално водство

Канал 77 - 25.10.2012

Републиканскиот кандидат Мит Ромни премина во минимално водство пред американскиот претседател и кандидат на демократите Барак Обама во дневната анкета на Reuters и Ipsos објавена во средата по ...

Ромни во минимално водство пред Обама

Пулс24 - 25.10.2012

За разлика од резултатите од истражувањето на јавното мнение во САД од вторникот кога ситуацијата беше обратно, Мит Ромни во средата води во дневната анкета на агенцијата Reuters и институтот Ipsos ...

Дали Обама е роден во САД?

Денешен - 25.10.2012

Милијардерот и спонзор на републиканците Доналд Трамп му предложи на актуелниот американски претседател Барак Обама невообичаена зделка - вети донација од пет милиони долари за организација за ...

Доналд Трамп му вети пет милиони долари на Обама, aко ги објави документите за завршен факултет

Либертас - 25.10.2012

Милијардерот и спонзор на републиканците Доналд Трамп му предложи на актуелниот американски претседател Барак Обама невообичаена зделка - вети донација од пет милиони долари за организација за ...

Доналд Трамп: Давам 5 милиони долари за оној кој ќе објави документи за образованието на Обама

Пулс24 - 25.10.2012

Порано Доналд Трамп бараше од претседателот Барак Обама да го објави изводот од матичната книга на родените. Белата куќа конечно се согласи на тоа, и на тој начин беше ставен крај на шпекулациите во ...

Видео: Музичка верзија од дебатата на Обама и Ромни

Денешен - 25.10.2012

Последната дебата на Мит Ромни и Барак Обама доби и музичка верзија. Популарните „Греготи Бродерс“ на ЈуТјуб објавија видео на кое кандидатите се доста распеани.

Половина свет за Обама

Н.Македонија - 25.10.2012

Луѓето низ светот во поголема мера го поддржуваат американскиот претседател Барак Обама отколку неговиот противкандидат, републиканецот Мит Ромни, покажуваат резултатите од анкетата нарачана од ...

Се повеќе жени го поддржуваат Ромни

Н.Македонија - 25.10.2012

Истражувањето било спроведено од Асошиејтед прес од 19 до 23 октомври и биле опфатени 1186 испитаници. Републиканскиот кандидат Мит Ромни со поголема предност меѓу женските гласачи во однос со ...

Време е за смеење

Дневник - 24.10.2012

Претседателските кандидати Барак Обама и Мит Ромни на добротворна вечера во Њујорк покажаа дека се добро советувани во предизборието да се обидат да предизвикаат рамнотежа на течностите во организмот ...

Обама му одржа лекција на Ромни

Утрински - 24.10.2012

Сите оцени велат дека претседателот го ставил во сенка републиканскиот ривал Претседателот Барак Обама го принуди републиканскиот противкандидат, Мит Ромни, да се брани околу ставовите за ...

Обама и Ромни на предизборна турнеја

Канал5 - 24.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и неговиот противкандидат Мит Ромни веднаш по третата , последна телевизиска дебата од денеска заминуваат на двонеделна турнеја низ Америка.

Доналд Трамп открива – Мишел и Барак Обама се разведуваат

Канал5 - 24.10.2012

Американскиот бизнисмен Доналд Трамп, кој инаку го поддржува републиканскиот кандидат за претседател на САД, Мит Ромни, тврди дека има непобитни докази дека Барак Обама и Мишел Обама се разведуваат.

Трамп ќе објави документ дека Обама се разведува

24 Вести - 24.10.2012

Бизнисменот Доналд Трамп тврди дека поседува документи од кои се гледа дека Барак и Мишел Обама се разведуваат. Доказниот материјал Трамп во текот на денот ќе ги објави на Фејсбук и на Твитер, а таа ...

Наместо информација, Трамп со предлог до Обама: 5 милиони долари за јавно да ги обелодени своите официјални документи

Канал5 - 24.10.2012

Доналд Трамп му понуди 5 милиони долари на претседателот на САД Барак Обама ако тој до 31 октомври јавно ги покаже сите свои официјални документи од неговото студирање до денес, вклучувајќи ги ...

Анкета: Половина свет за Обама, за Ромни девет отсто

Вест - 24.10.2012

Луѓето ширум светот во поголема мера го поддржуваат американскиот претседател Барак Обама отколку неговиот противкандидат републиканецот Мит Ромни, покажуваат резултатите од анкетата нарачана од ...

Kоњи и бајонети во последната ТВ-дебата

Дневник - 24.10.2012

Дуелот ќе остане запаметен по фразата „коњи и бајонети“. На критиките на Ромни дека армијата е оставена без ресурси и дека воената морнарица е сведена на најниското ниво по Првата светска војна, ...

Обама и Ромни во битка за „неопределените“ држави

Р.С.Европа - 24.10.2012

Претседателот Барак Обама и против кандидатот од Републиканската Партија Мит Ромни влегоа во последните две недели од кампањата за претседателските избори во САД на 6 ноември.

Барак и Мишел Обама се разведуваат

Сител - 24.10.2012

Доналд Трамп најави дека во текот на денот ќе ги објави документите за развод на Барак и Мишел Обама, претседателот на САД и неговата сопруга.

Трамп: Го имам барањето за развод на Барак и Мишел Обама и ќе го објавам!

Макфакс - 24.10.2012

Доналд Трамп најави дека во текот на денот ќе ги објави документите за развод на Барак и Мишел Обама, претседателот на САД и неговата сопруга.

Анкета: Половина свет за Обама, за Ромни само девет отсто

МРТ - 24.10.2012

Луѓето ширум светот во поголема мера го поддржуваат американскиот претседател Барак Обама отколку неговиот противкандидат републиканецот Мит Ромни, покажуваат резултатите од анкетата нарачана од ...

Трамп: Обама се разведува

+инфо - 24.10.2012

Бизнисменот Доналд Трамп тврди дека поседува документи од кои се гледа дека Барак и Мишел Обама се разведуваат. Доказниот материјал Трамп во текот на денот ќе ги објави на Фејсбук и на Твитер, а таа ...

Обама е попопуларен надвор од САД

А1 On - 24.10.2012

Ако за новиот претседател на САД, се гласа надвор од Америка, Барак Обама би победли, бидејќи надвор од границите е далеку попопуларен од својот ривал Мит Ромни.

Барак Обама се разведува?

Курир - 24.10.2012

Доналд Трамп изјави дека претседателот на Америка, Барак Обама, се разведува од неговата сопруга Мишел, пренесува Дејли мејл.

Анкета: Половина свет за Обама, за Ромни само девет отсто

Сител - 24.10.2012

Луѓето ширум светот во поголема мера го поддржуваат американскиот претседател Барак Обама отколку неговиот противкандидат републиканецот Мит Ромни, покажуваат резултатите од анкетата нарачана од ...

Доналд Трамп тврди дека има доказ дека Барак и Мишел Обама се разведуваат (ВИДЕО)

МКД - 24.10.2012

Американскиот бизнисмен Доналд Трамп, кој инаку го поддржува републиканскиот кандидат за претседател на САД Мит Ромни, тврди дека има несоборливи докази дека Барак и Мишел Обама се разведуваат.

Барак и Мишел Обама се разведуваат?

А1 On - 24.10.2012

Доналд Трамп тврди дека ги поседува документите за развод на Мишел Обама и претседателот на САД, кои не се потпишани. Трамп наводно ќе покаже дека за 20 години брак тие сериозно размислувале за ...

Трамп ќе го обелодени барањето за развод на Мишел и Барак Обама

Нетпрес - 24.10.2012

Доналд Трамп најавил дека во текот на денот ќе објави документи за разводот на актуелниот американски претседател Барак и неговата сопруга Мишел Обама.

Барак и Мишел се разведуваат?

Хитпортал - 24.10.2012

Д оналд Трамп најави дека во текот на денот ќе ги објави документите за развод на Барак и Мишел Обама, претседателот на САД и неговата сопруга.

Доналд Трамп на Обама му испрати понуда која (не) се одбива

Кајгана - 24.10.2012

За повеќето Доналд Трамп е богат шарлатан со желба еден ден да стане претседател на САД, кој последниве неколку години постојано го развлекува името на Обама по медиумите.

Доналд Трамп вети 5 млн долари за објавување документи за образованието на Обама

Макфакс - 24.10.2012

Медиумски магнат и милијардер Доналд Трамп вети дека ќе напише чек на износ од пет милиони долари во полза на која и да е добротворна организација по налог на американскиот претседател Барак Обама ...

Половина свет за Обама, за Ромни само 9%

Капитал - 24.10.2012

Луѓето ширум светот во поголема мера го поддржуваат американскиот претседател Барак Обама отколку неговиот противкандидат републиканецот Мит Ромни, покажуваат резултатите од анкетата нарачана од ...

Обама е подготвен за разговори со Иран

Р.С.Европа - 24.10.2012

Белата Куќа соопшти дека американскиот претседател Барак Обама е подготвен за билатерални разговори со Иран во врска со нуклеарната програма на Исламската Република, но оти такви преговори сеуште не ...

Барак и Мишел Обама се разведуваат?!

Вечер Прес - 24.10.2012

Доналд Трамп најави дека во текот на денот ќе ги објави документите за развод на Барак и Мишел Обама, претседателот на САД и неговата сопруга.

Обама се разведува?

Либертас - 24.10.2012

Доналд Трамп изјави дека претседателот на Америка, Барак Обама, се разведува од неговата сопруга Мишел, пренесува Дејли мејл.

Анкета: Половина свет го поддржува Обама

Денешен - 24.10.2012

Околу 50 проценти од испитаниците изјавиле дека го поддржуваат Обама, додека само девет отсто се изјасниле за Ромни. Од 21 држава, каде е спроведена анкетата, само во Пакистан испитаниците се ...

Барак Обама се разведува? Трамп има докази!

Точка - 24.10.2012

Бизнисменот Доналд Трамп има намера во текот на денот да ги објави доказите за разводот на бракот на Фејсбук и на Твитер, а таа објава би можела да ја промени претседателската 'трка'.

Обама го доби финалниот ТВ-дуел

Н.Македонија - 24.10.2012

Според оцената на аналитичарите, актуелниот претседател победи на поени, но сепак тоа не е доволно за да може да се надева на сигурна победа на изборите на 6 ноември За претседателската трка ...

Обама ја доби третата дебата- ниеден од кандидадите не го спомна Балканот

Канал5 - 23.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама ја доби и третата дебата на која се дебатираше за наворешната политика, а според аналитичарите победата ја извојувал на поени, но недоволно убедливо за да се ...

Охајо ќе пресуден за изборот на идниот претседател на САД?

Канал5 - 23.10.2012

До 6 ноември кога е денот на гласањето, Обама и Ромни ќе си дишат врат. Главната борба се води околу сојузната држава Охајо, која е клучна за двете страни и во која Обама одржува мала предност.

Обама подобар во последниот ТВ-дуел

Утрински - 23.10.2012

Кандидатите за американски претседател, Барак Обама и Мит Ромни, во Флорида, на последниот телевизиски дуел пред изборите, дебатираа околу надворешната политика .

Обама и Ромни дискутираа за Блискиот Исток

24 Вести - 23.10.2012

Во американските претседателски избори, третата дебата меѓу кандидатите Барак Обама и Мит Ромни помина без јасен победник.

Обама и Ромни изедначени во третата дебата

Дневник - 23.10.2012

Третата дебата меѓу кандидатите за претседател на САД, Барак Обама и Мит Ромни помина без јасен победник. Ромни го обвини Обама дека дозволил хаос да завладее на Блискиот Исток и ги напушта ...

Обама и Ромни не остварија значајна предност по третиот дуел

Телма - 23.10.2012

Во американските претседателски избори, третата дебата меѓу кандидатите Барак Обама и Мит Ромни помина без јасен победник.

Иран меѓу Обама и Ромни

Утрински - 23.10.2012

Димитар Чулев Случајно или не, високопочитуванот „Њујорк тајмс“ викендов и на само три дена пред третата „клучна“ средба на кандидатите за Белата куќа, пушти во оптек сторија дека Обама води „тајна ...

Обама подобар во последниот ТВ-дуел

Deutsche Welle - 23.10.2012

Кандидатите за американски претседател, Барак Обама и Мит Ромни, во Флорида, на последниот телевизиски дуел пред изборите, дебатираа околу надворешната политика. Обама жестоко го нападна Ромни.

Ако Обама ги загуби изборите, тоа ќе биде поради првата дебата

Вест - 23.10.2012

ФЛОРИДА (АП) - Претседателот Барак Обама го обвини републиканецот Мит Ромни дека постојано грешел во однос на надворешната политика на третата и последна дебата на двајцата претседателски кандидати ...

Обама и Ромни – „мртва трка“

Алфа - 23.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама остави поголем впечаток за време на третата и последна дебата, посветена на надворешната политика, во однос на својот републикански кандидат Мит Ромни.

Обама и Ромни дискутираа за Блискиот Исток

МРТ - 23.10.2012

Во американските претседателски избори, третата дебата меѓу кандидатите Барак Обама и Мит Ромни помина без јасен победник.

Обама и Ромни - финална дебата

Р.С.Европа - 23.10.2012

Претседателот Барак Обама и неговиот предизвикувач од Републиканската партија Мит Ромни се заложија дека ќе го бранат Израел и оти ќе ги преземата сите превентивни мерки со цел Иран да биде ...

Си-би-ес по грешка го прогласи Обама за победник на изборите 2012 (ВИДЕО)

МКД - 23.10.2012

Во петокот на американската телевизија Си-би-ес, редакцијата во градот Феникс, Аризона, во телоп на долниот дел од екранот прикажала грешка – американскиот претседател Барак Обама цели 17 секунди бил ...

Обама и Ромни во последната дебата за надворешната политика

Макфакс - 23.10.2012

Американскиот претседател и претседателски кандидат на демократите Барак Обама и неговиот републикански ривал Мит Ромни, во понеделникот ги одмерија силите во третата телевизиска дебата.

Обама и Ромни дискутираа за Блискиот Исток, американската воена моќ и улогата на САД во светот

Сител - 23.10.2012

Во американските претседателски избори, третата дебата меѓу кандидатите Барак Обама и Мит Ромни помина без јасен победник.

Обама подобар во финалниот ТВ-дуел пред изборите

А1 On - 23.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и републиканскиот предизвикувач Мит Ромни разменија политички рафали на синоќешниот, трет и последен ТВ-дуел пред изборите.

Финалниот ТВ-дуел меѓу Обама и Ромни ги истакна разликите во надворешната политика

Нетпрес - 23.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и републиканскиот предизвикувач Мит Ромни разменија политички рафали на синоќешниот, трет и последен ТВ-дуел пред изборите, пишува Гласот на Америка, на ...

Tрето соочување Обама - Ромни

Алфа - 23.10.2012

Наредното соочување - на изборите. На синоќешниот, трет и последен ТВ-дуел пред гласањето на 6-ти ноември, Барак Обама и Мит Ромни разменија рафали за надворешната политика.

Обама е апсолутен фаворит во земјите каде што не може да се гласа за него

МКД - 23.10.2012

Додека анкетите во САД покажуваат дека претседателот Обама и Мит Ромни изборите ќе ги завршат со слични бројки на поддржувачи, другиот дел од светот очигледно има само еден јасен избор што треба да ...

Третата дебата меѓу Обама и Ромни помина без јасен победник

Press24 - 23.10.2012

Обама и Ромни дискутираа за Блискиот Исток, американската воена моќ и улогата на САД во светот Во американските претседателски избори, третата дебата меѓу кандидатите Барак Обама и Мит Ромни помина ...

Третиот дуел Обама - Ромни ги истакна разликите во надворешната политика

Inpress - 23.10.2012

Вашингтон, 23. октомври 2012 (ИНПРЕС) Американскиот претседател Барак Обама и републиканскиот предизвикувач Мит Ромни разменија политички рафали на синоќешниот, трет и последен Тв-дуел пред изборите.

Обама го победи Ромни во последниот ТВ-дуел

+инфо - 23.10.2012

Кандидатите за американски претседател, Барак Обама и Мит Ромни, во Флорида, на последниот телевизиски дуел пред изборите, дебатираа околу надворешната политика. Обама жестоко го нападна Ромни.

Трето соочување Обама - Ромни

Глас на Америка - 23.10.2012

Финалниот ТВ-дуел пред изборите ги истакна разликите во надворешната политика. Американскиот претседател Барак Обама и републиканскиот предизвикувач Мит Ромни разменија политички рафали на ...

Надворешната политика во фокусот на Обама и Ромни, на последната дебата

Р.С.Европа - 23.10.2012

Претседателот Барак Обама и неговиот предизвикувач од Републиканската партија Мит Ромни се заложија дека ќе го одбранат Израел и оти ќе ги преземата сите превентивни чекори кои ќе оневозможат Иран да ...

Нема јасен победник во третата дебата Обама-Ромни

Курир - 23.10.2012

Во американските претседателски избори, третата дебата меѓу кандидатите Барак Обама и Мит Ромни помина без јасен победник.

Обама и Ромни си префрлаа вина еден на друг

Денешен - 23.10.2012

Во американските претседателски избори, третата дебата меѓу кандидатите Барак Обама и Мит Ромни помина без јасен победник.

Обама го победи Ромни во последниот ТВ-дуел

Либертас - 23.10.2012

Кандидатите за американски претседател, Барак Обама и Мит Ромни, во Флорида, на последниот телевизиски дуел пред изборите, дебатираа околу надворешната политика. Обама жестоко го нападна Ромни.

Дечињата во САД гласале за Обама

eReporter - 23.10.2012

Децата во САД гласале и резултатот е повеќе од јасен – тие за иден претседател го избрале Барак Обама. На социјална мрежа на една телевизиска станица, околу 65 отсто од младите гласале за кандидатот ...

Заврши последната дебата на Обама и Ромни

Идивиди - 23.10.2012

Вашингтон, 23 октомври (МИА) - Во американските претседателски избори, третата дебата меѓу кандидатите Барак Обама и Мит Ромни помина без јасен победник.

Трета рунда меѓу Обама и Ромни

Утрински - 22.10.2012

Претседателските кандидати денеска ќе се „пресметаат“ на третата и последна предизборна дебата во која влегуваат со изедначени шанси Американскиот претседател Барак Обама и кандидат на Демократската ...

„Лос Анџелес тајмс“ е за Обама

Утрински - 22.10.2012

Еден од највлијателните американски дневни весници „Лос Анџелес тајмс“ денеска го поддржа Барак Обама за вториот мандат во Белата куќа.

Обама и Ромни ќе се „пресметаат“ на последната предизборна дебата

Дневник - 22.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и кандидат на Демократската партија за претседателските избори и републиканецот Мит Ромни се подготвуваат за третата и последна дебата, која е последната можност ...

Последно одмерување на силите меѓу Обама и Ромни во дебатирање

24 Вести - 22.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама денеска за последен пат ќе си ги одмери силите со неговиот противник на претстојните претседателски избори Мит Ромни во вечерашната третата и последна дебата ...

Ромни и Обама влегуваат изедначени во третата – одлучувачка дебата

Канал5 - 22.10.2012

Вечерва на Флорида ќе се одржи последната, трета, дебата меѓу кандидатите за претседател на САД, Мит Ромни и Барак Обама.

Обама и Ромни на последен ТВ-дуел

Deutsche Welle - 22.10.2012

Анкетите покажуваат речиси еднаква поддршка за двајцата кандидати за американски претседател - Барак Обама од Демократската партија и Мит Ромни од Републиканската, пред нивното последно директно ...

Обама и Ромни последен пат ќе си ги одмерат силите

Press24 - 22.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и кандидат на Демократската партија за претседателските избори и републиканецот Мит Ромни се подготвуваат за третата и последна дебата.

Рејтинзите на Обама и Ромни се израмнија

Таратур - 22.10.2012

Во пресрет на последниот, трет круг од телевизиските дебати меѓу кандидатите за претседател на САД, Мит Ромни и актуелниот претседател Барак Обама, нивните рејтинзи се израмнија, јави Би – Би - Си.

Обама и Ромни ќе се „пресметаат“ на третата и последна предизборна дебата

Кирилица - 22.10.2012

Обама и Ромни ќе се „пресметаат“ на третата и последна предизборна дебата Американскиот претседател Барак Обама и кандидат на Демократската партија за претседателските избори и републиканецот Мит ...

Последно соочување меѓу Обама и Ромни

Р.С.Европа - 22.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама ќе се соочи со неговиот противник на претстојните претседателски избори Мит Ромни вечерва во третата и последна дебата пред гласањето на 6 ноември.

Обама и Ромни ќе се „пресметаат“ на третата и последна предизборна дебата

МРТ - 22.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и кандидат на Демократската партија за претседателските избори и републиканецот Мит Ромни се подготвуваат за третата и последна дебата, која е последната можност ...

Трета и последна предизборна дебата на Обама и Ромни

Алфа - 22.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и предизвикувачот од Републиканската партија Мит Ромни вечерва на Флорида ќе ја имаат третата и последна дебата, во пресрет на претседателксите избори закажани ...

Обама и Ромни на третата и последна предизборна дебата

Сител - 22.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и кандидат на Демократската партија за претседателските избори и републиканецот Мит Ромни се подготвуваат за третата и последна дебата, која е последната можност ...

Обама и Ромни изедначени во пресрет на третата дебата

Inpress - 22.10.2012

Вашингтон, 22. октомври 2012 (ИНПРЕС) Последните анкети во САД покажуваат дека позициите на претседателот Барак Обама и кандидатот на Републиканската партија Мит Ромни на две недели пред изборите се ...

Закани за атентат врз Ромни

Курир - 22.10.2012

Поддржувачите на Обама се заканија дека ќе го убијат Ромни затоа што може да им ги скрати боновите за исхрана. И покрај обидите на медиумите да ја прикријат целата работа, синоќа на Твитер се разгоре ...

Рејтинзите на Обама и Ромни се израмнија

Нетпрес - 22.10.2012

Во пресрет на последниот, трет круг од телевизиските дебати меѓу кандидатите за претседател на САД, Мит Ромни и актуелниот претседател Барак Обама, нивните рејтинзи се израмнија, јави Би – Би - Си.

„Лос Анџелес тајмс“ го поддржа Барак Обама

Сител - 22.10.2012

Еден од највлијателните американски дневни весници „Лос Анџелес тајмс“ денеска го поддржа Барак Обама за вториот мандат во Белата куќа.

И Обама и Ромни молчат за Авганистан

Р.С.Европа - 22.10.2012

Американските кандидати за претседател, Барак Обама и Мит Ромни, веќе долго време одбегнуваат да зборуваат за Авганистан за време на нивната изборна кампања и покрај фактот што американските трупи сè ...

Обама и Ромни изедначени

Глас на Америка - 22.10.2012

Според најновата анкета пред вечерашниот ТВ-дуел. Според најновата анкета на вестите на ТВ-мрежата НБЦ и Вол стрит џурнал, американскиот претседател Барак Обама и републиканскиот предизвикувач Мит ...

„Лос Анџелес тајмс“ го поддржа Обама

Курир - 22.10.2012

Еден од највлијателните американски дневни весници „Лос Анџелес тајмс“ денеска го поддржа Барак Обама за вториот мандат во Белата куќа.

Доналд Трамп има сензационална информација за Обама

МКД - 22.10.2012

Бизнис-магнатот Доналд Трамп на американската емисија „Фокс и пријателите“ во понеделникот изјави дека в среда ќе открие „многу голема“ вест за американскиот претседател Барак Обама, но одби да даде ...

„ЛА тајмс“ јавно го поддржа Обама

Капитал - 22.10.2012

Еден од највлијателните американски дневни весници, „Лос Анџелес тајмс“, денеска го поддржа Барак Обама за вториот мандат во Белата куќа.Претседателот Барал Обама ѝ служи добро на државата преку ...

Кој ќе ја освои „битката за Америка“?

Курир - 22.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и кандидат на Демократската партија за претседателските избори и републиканецот Мит Ромни се подготвуваат за третата и последна дебата, која е последната можност ...

Кој ќе ја освои „битката за Америка“?

А1 On - 22.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и кандидат на Демократската партија за претседателските избори и републиканецот Мит Ромни се подготвуваат за третата и последна дебата, која е последната можност ...

Обама и Ромни во третата и последна предизборна дебата

+инфо - 22.10.2012

Американскиот претседател и кандидат на Демократската партија за претседателските избори Барак Обама и републиканецот Мит Ромни се подготвуваат за третата и последна дебата, која е последната можност ...

Обама и Ромни ќе се „пресметаат“ на последна предизборна дебата

Капитал - 22.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и кандидат на Демократската партија за претседателските избори и републиканецот Мит Ромни се подготвуваат за третата и последна дебата, која е последната можност ...

Рејтинзите на Обама и Ромни се израмнија

Точка - 22.10.2012

Во пресрет на последниот, трет круг од телевизиските дебати меѓу кандидатите за претседател на САД, Мит Ромни и актуелниот претседател Барак Обама, нивните рејтинзи се израмнија, јави Би–Би-Си.

Финална дебата на Обама и Ромни

Денешен - 22.10.2012

Американскиот претседател Барак Обама и кандидат на Демократската партија за претседателските избори и републиканецот Мит Ромни се подготвуваат за третата и последна дебата.

„Лос Анџелес тајмс“ го поддржа Обама

Денешен - 22.10.2012

Еден од највлијателните дневни весници во САД, „Лос Анџелес тајмс“ денеска го поддржа Барак Обама за вториот мандат во Белата куќа.