TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Прегазен пешак пред затворот Идризово

Press24 - 25.06.2017

Во 13 часот и 30 минути во Скопје, пред главен влез на затвор „Идризово“, се случила сообраќајна незгода во која 23-годишниот Б.Н. од Скопје, управувајќи патничко возило „Цитроен“ со скопски регистарски ознаки, удрил во пешак.

Пешак од Куманово повреден во сообраќајна незгода

Кумановски м. - 25.06.2017

Вчера околу 13.30 часот во Скопје, пред главен влез на затвор „Идризово“, се случила сообраќајна незгода во која Б.Н. (23) од Скопје, управувајќи патничко возило „Цитроен“ со скопски регистарски ознаки, удрил во пешакот С.И.

Кумановец тешко повреден во сообраќајна незгода

Канал 77 - 25.06.2017

Сообраќајна незгода се случила вчера попладне во Скопје, пред главен влез на затвор „Идризово“. До незгодата дошло кга дваесет и тригодишниот скопјанец, Б.Н. управувајќи патничко возило „Цитроен“ со скопски регистарски ознаки, удрил во педесет и ...

Дете тешко повредено во сообраќајка во Прилеп – итно пренесено на скопските клиники

Скопје24 - 24.06.2017

Вчера во 18 часот и 30 минути во Прилеп, на крстосницата од улиците „Вера Циривири“ и „Борка Медарот“ се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 29-годишниот Д.В.

Во сообраќајка во Прилеп тешко повредено дете на велосипед

МКД - 24.06.2017

На крстосницата од ул. „Вера Циривири“ и ул. „Борка Медарот“ во Прилеп вчера се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.В. (29) од Прилеп удрило во 10-годишен велосипедист од Прилеп.

Дете тешко повредено во сообраќајка - итно на скопските Клиники

Press24 - 24.06.2017

Во 18 часот и 30 минути во Прилеп, на крстосницата од улиците „Вера Циривири“ и „Борка Медарот“ се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 29-годишниот Д.В.

Прилеп: 10-годишно дете на велосипед тешко повредено по удар од автомобил, пренесено на скопските клиники

Либертас - 24.06.2017

Вчера во 18.30 часот во Прилеп, на крстосницата од ул. „Вера Циривири“ и ул. „Борка Медарот“ се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.В.

Монографија „Прилеп и Прилепско во 19 век“...

Н.Македонија - 24.06.2017

Монографија „Прилеп и Прилепско во 19 век“ Излезе монографијата „Прилеп и Прилепско во 19 век (културно-историски процеси)“ од Славчо Ковилоски. Акцентот е ставен на просветното и црковното дело, на културно-уметничките и на книжевните пројави во ...

Во 10 сообраќајки вчера во Скопје осум лица повредени

Канал5 - 23.06.2017

Две лица се потешко, а шест полесно повредени во вкупно 10 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во четири е причинета материјална штета. Во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција откриени се ...

Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

Нетпрес - 23.06.2017

Секоја година, во периодот јуни - август , двојно се зголемува бројот на загинати и на повредени лица во сообраќајни незгоди „Едно лице загина, а четири други се повредени во сообраќајна незгода што вчера вечер се случи на магистралниот пат ...

Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

Smartportal - 23.06.2017

„Едно лице загина, а четири други се повредени во сообраќајна незгода што вчера вечер се случи на магистралниот пат Битола-Демир Хисар“, „Две женски лица се повредени во сообраќајна незгода која утринава се случила во Автокоманда, кај АСУЦ“, ...

36 лица загинале во сообраќајки за половина година

Скопје24 - 23.06.2017

Триесет и шест лица загинале во сообраќајки за шест месеци, покажуваат статистичките податоци на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата. Според податоците на РСБСП, од почетокот на годинава, заклучно со 15 јуни во сообраќајки ...

РСБСП: Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

Сител - 23.06.2017

Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат, апелираат од Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот и патиштата. Според нив минатата година во летниот период во сообраќајни незгоди животот го загубиле 65 лица што претставува околу 50 ...

Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

Скопје24 - 23.06.2017

Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат, апелираат од Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот и патиштата. Според нив минатата година во летниот период во сообраќајни незгоди животот го загубиле 65 лица што претставува околу 50 ...

Карамбол во Скопје, две лица завршија во болница со тешки повреди

Сител - 23.06.2017

Две лица се потешко, а шест полесно повредени во вкупно 10 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во четири е причинета материјална штета. Во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција откриени се ...

Во 10 сообраќајки вчера во Скопје повредени осум лица

А1 On - 23.06.2017

Две лица се потешко, а шест полесно повредени во вкупно 10 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во четири е причинета материјална штета. Во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција откриени се ...

Осум лица повредени во 10 сообраќајки вчера во Скопје

Скопје24 - 23.06.2017

Две лица се потешко, а шест полесно повредени во вкупно 10 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во четири е причинета материјална штета. Во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција откриени се ...

Возете внимателно, летото е време на најцрни денови во сообраќајот!

+инфо - 23.06.2017

По секоја сообраќајна незгода со фатални последици се бараат виновници. Вината е на повеќе страни, но најсилно изразена е кај факторот човек. Заклучно со 15 јуни оваа година, 36 лица го загубиле животот во сообраќајни незгоди на улиците и на ...

Црна статистика: Годинава во сообраќајни несреќи загинале 36 луѓе

Макфакс - 23.06.2017

Неофицијалните статистички податоци покажуваат дека заклучно со 15 јуни оваа година 36 лица го загубиле животот во сообраќајни незгоди на улиците и на патиштата во државава, соопшти Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата ...

РСБСП: Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

А1 On - 23.06.2017

Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат, апелираат од Републичкиот совет за безбедност во сообраќајот и патиштата. Според нив минатата година во летниот период во сообраќајни незгоди животот го загубиле 65 лица што претставува околу 50 ...

Ден полн несреќи во Скопје - еве што се случувало

Press24 - 23.06.2017

Две лица се потешко, а шест полесно повредени во вкупно 10 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во четири е причинета материјална штета. Во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција откриени се ...

Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

Курир - 23.06.2017

„Едно лице загина, а четири други се повредени во сообраќајна незгода што вчера вечер се случи на магистралниот пат Битола-Демир Хисар“, „Две женски лица се повредени во сообраќајна незгода која утринава се случила во Автокоманда, кај АСУЦ“, ...

Секојдневно многу загинати и повредени - стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

Press24 - 23.06.2017

„Едно лице загина, а четири други се повредени во сообраќајна незгода што вчера вечер се случи на магистралниот пат Битола-Демир Хисар“, „Две женски лица се повредени во сообраќајна незгода која утринава се случила во Автокоманда, кај АСУЦ“, ...

Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

Кајгана - 23.06.2017

„Едно лице загина, а четири други се повредени во сообраќајна незгода што вчера вечер се случи на магистралниот пат Битола-Демир Хисар“, „Две женски лица се повредени во сообраќајна незгода која утринава се случила во Автокоманда, кај АСУЦ“, ...

36 лица загинале во сообраќајки за половина година

МКД - 23.06.2017

Триесет и шест лица загинале во сообраќајки за шест месеци, покажуваат статистичките податоци на Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата. Според податоците на РСБСП, од почетокот на годинава, заклучно со 15 јуни во сообраќајки ...

Најцрните денови во сообраќајот се случуваат во лето - возете внимателно

Скопје инфо - 23.06.2017

Бидете внимателни во сообраќајот, особено сега кога е лето, бидејќи тогаш се случуваат најголемите сообраќајни несреќни. „Едно лице загина, а четири други се повредени во сообраќајна незгода што вчера вечер се случи на магистралниот пат Битола-Демир ...

Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

Бизнис Вести - 23.06.2017

„Едно лице загина, а четири други се повредени во сообраќајна незгода што вчера вечер се случи на магистралниот пат Битола-Демир Хисар“, „Две женски лица се повредени во сообраќајна незгода која утринава се случила во Автокоманда, кај АСУЦ“, ...

Доаѓаат стоте најцрни денови во сообраќајот

Република - 23.06.2017

Искуството и статистиката покажуваат дека пред нас се стоте најкритични и најцрни денови кога е во прашање безбедноста во сообраќајот. Во 2016 година, во месец јуни, 11 лица го загубиле животот во сообраќајни незгоди, во јули 26, во август 19, во ...

Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

Точка - 23.06.2017

"Едно лице загина, а четири други се повредени во сообраќајна незгода што вчера вечер се случи на магистралниот пат Битола-Демир Хисар", "Две женски лица се повредени во сообраќајна незгода која утринава се случила во Автокоманда, кај АСУЦ", ...

Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

Вечер Прес - 23.06.2017

Неофицијалните статистички податоци покажуваат дека заклучно со 15 јуни оваа година, 36 лица го загубиле животот во сообраќајни незгоди на улиците и на патиштата во Република Македонија, посочуваат од Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот ...

Црна статистика: Годинава во сообраќајни несреќи загинале 36 луѓе

Канал 77 - 23.06.2017

Неофицијалните статистички податоци покажуваат дека заклучно со 15 јуни оваа година 36 лица го загубиле животот во сообраќајни незгоди на улиците и на патиштата во државава, соопшти Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата ...

Две лица се потешко, а шест полесно повредени во вкупно 10 сообраќајни несреќи во Скопје

Скопје инфо - 23.06.2017

Две лица се потешко, а шест полесно повредени во вкупно 10 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во четири е причинета материјална штета. Во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција откриени се ...

Осум лица се повредени во неколку сообраќајки што вчера се случија во Скопје

Локално - 23.06.2017

– Две лица се потешко, а шест полесно повредени во вкупно 10 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во четири е причинета материјална штета. Во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција откриени се ...

РСБСП: Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат...

Н.Македонија - 23.06.2017

РСБСП: Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат Репбубличкиот совет за безбедност на сообраќајот на патишта инфомира дека неофицијалните статистички податоци покажуваат дека заклучно со 15 јуни оваа година, 36 лица го загубиле животот во ...

Жртвите во сообраќајот мора да запрат...

Н.Македонија - 23.06.2017

Само од почетокот на месецов се регистрирани осум жртви, а лани, пак, во периодот од јуни до септември на домашните патишта згаснале дури 72 живота Досегашната состојба со безбедноста на патиштата во земјава, кога се во прашање фаталните несреќи, ...

Стоте најцрни денови во сообраќајот допрва доаѓаат

Вистина.мк - 23.06.2017

„Едно лице загина, а четири други се повредени во сообраќајна незгода што вчера вечер се случи на магистралниот пат Битола-Демир Хисар“, „Две женски лица се повредени во сообраќајна незгода која утринава се случила во Автокоманда, кај АСУЦ“, ...

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје

Канал5 - 22.06.2017

Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие. Сообраќајната полиција санкционирала девет возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца возачи го ...

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје

Сител - 22.06.2017

Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие. Сообраќајната полиција санкционирала девет возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца возачи го ...

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје

А1 On - 22.06.2017

Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие. Сообраќајната полиција санкционирала девет возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца возачи го ...

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје

Скопје24 - 22.06.2017

Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие. Сообраќајната полиција санкционирала девет возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца возачи го ...

Еден загинат и пет повредени во 12 сообраќајки во Скопје

Курир - 22.06.2017

Едно лице загина, а пет се полесно повреди во 12-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Седум од сообраќајните несреќи поминале само со материјална штета.

Синоќа тешко повреден моторџија во сообраќајка кај Арачиново

Скопје24 - 22.06.2017

Ноќеска околу 00.15 часот на патот Скопје-Арачиново се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.С.(55) од Скопје и мотоцикл непозната марка без регистарски ознаки, управуван од С.Е.

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје

Курир - 22.06.2017

Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие. Сообраќајната полиција санкционирала девет возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца возачи го ...

Ноќ полна несреќи во Скопје - двајца тешко повредени

Press24 - 22.06.2017

Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие. Сообраќајната полиција санкционирала девет возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца возачи го ...

Монографија за Прилеп и Прилепско во деветнаесетти век

Макфакс - 22.06.2017

Неделава излезе од печат монографијата „Прилеп и Прилепско во XIX век (културно-историски процеси)“ од д-р Славчо Ковилоски. Акцентот е ставен на просветното и црковното дело, на културно-уметничките и на книжевните пројави во Прилеп и Прилепско во ...

Тешко повреден моторџија во сообраќајка кај Арачиново

Сител - 22.06.2017

Ноќеска околу 00.15 часот на патот Скопје-Арачиново се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.С.(55) од Скопје и мотоцикл непозната марка без регистарски ознаки, управуван од С.Е.

Мотор се заби во автомобил - сообраќајка во Скопје, двајца во болница

Press24 - 22.06.2017

Петнаесетина минути по полноќ на патот Скопје-Арачиново се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 55-годишниот С.С. од Скопје и мотоцикл непозната марка без регистарски ознаки, ...

Моторџија и сопатник повредени во сообраќајка кај Арачиново

+инфо - 22.06.2017

Еден од повредените завршил на лекување на скопските клиники, додека сопатникот во градска општа болница „Св.Наум Охридски“. Ноќеска на патот Скопје-Арачиново се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ...

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје

Скопје инфо - 22.06.2017

Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие. Сообраќајната полиција санкционирала девет возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца возачи го ...

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје

Локално - 22.06.2017

Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие. Илустрација Сообраќајната полиција санкционирала девет возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца ...

Сообраќајка во Скопје: Мотор се заби во автомобил, двајца во болница

Скопје инфо - 22.06.2017

Петнаесетина минути по полноќ на патот Скопје-Арачиново се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 55-годишниот С.С. од Скопје и мотоцикл непозната марка без регистарски ознаки, ...

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје вчера

Либертас - 22.06.2017

Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие. Сообраќајната полиција санкционирала девет возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца возачи го ...

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје

Република - 22.06.2017

Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие. Сообраќајната полиција санкционирала девет возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца возачи го ...

Сообраќајна (не)култура со тупаници и насилничко однесување во сообраќајот

Скопје инфо - 22.06.2017

Едни “маваат“ сеир, а други се запрепастени до каде е стигната сообрќајната култура во Скопје, а има и такви кои се плашат да не налетаат на насилници кога се во сообраќајот. Сообраќајниот метеж во главниот град од ден на ден е се поголем, возачите ...

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје

Вечер Прес - 22.06.2017

Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие Сообраќајната полиција санкционирала девет возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца возачи го ...

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Арачиново...

Н.Македонија - 22.06.2017

Тешка сообраќајка на патот Скопје-Арачиново Ноќеска на полноќ околу 00.15 часот на патот Скопје-Арачиново се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.С.

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје...

Н.Македонија - 22.06.2017

Двајца потешко и 14 полесно повредени во 16 сообраќајки во Скопје Две лица се потешко, а 14 полесно повредени во вкупно 16 сообраќајни несреќи што се случиле во Скопје во изминатото деноноќие.

Еден загинат и пет повредени во 12 сообраќајки во Скопје

Канал5 - 21.06.2017

Едно лице загина, а пет се полесно повреди во 12-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Седум од сообраќајните несреќи поминале само со материјална штета.

Трагедија на патот Градско-Велес, почина возач

Курир - 21.06.2017

Околу 23.00 часот на автопатот Градско-Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мазда 626“ со велешки регистарски ознаки, управувана од 19-годишниот Н.З. од Велес и патничко возило „Цитроен АХ“ со кумановски регистарски ознаки, ...

Еден загинат во сообраќајка на автопатот Велес-Градско

Кајгана - 21.06.2017

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила вчеравечер на автопатот Велес-Градско. Несреќата се случила околу 23 часот кога на автопатот се судриле два автомобила, Мазда 626 со велешки регистарски ознаки и патничко возило Цитроен АХ со ...

Трагедија на патот Градско-Велес, почина возач

Скопје24 - 21.06.2017

Околу 23.00 часот на автопатот Градско-Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мазда 626“ со велешки регистарски ознаки, управувана од 19-годишниот Н.З. од Велес и патничко возило „Цитроен АХ“ со кумановски регистарски ознаки, ...

Едно лице загина на автопатот Велес-Градско

Правдико - 21.06.2017

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила вчеравечер на автопатот Велес-Градско. Несреќата се случила околу 23 часот кога на автопатот се судриле два автомобила, Мазда 626 со велешки регистарски ознаки и патничко возило Цитроен АХ со ...

Еден загинат и пет повредени во 12 сообраќајки во Скопје

Нетпрес - 21.06.2017

Едно лице загина, а пет се полесно повреди во 12-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Седум од сообраќајните несреќи поминале само со материјална штета.

Со мотор удрил во група пешаци: Еден скопјанец загина, шестгодишно дете е тешко повредено

Скопје24 - 21.06.2017

Сообраќајна незгода со еден загинат се случи попладнево во скопската населба Арачиново. Во неа животот го загубил 60-годишниот С.Ш. Несреќата се случила кога непознато лице управувајќи со моторно возило удрило во поголема група пешаци при што ...

Еден загинат и пет повредени во 12 сообраќајки вчера во Скопје

Скопје24 - 21.06.2017

Едно лице загина, а пет се полесно повреди во 12-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Седум од сообраќајните несреќи поминале само со материјална штета.

Еден загинат и пет повредени во 12 сообраќајки во Скопје

Стандард - 21.06.2017

Едно лице загина, а пет се полесно повреди во 12-­те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Седум од сообраќајните несреќи поминале само со материјална штета.

Во сообраќајка загина маж во скопско Арачиново

+инфо - 21.06.2017

Со тешки повреди се здобило и 6-годишно дете кое e пренесено во скопскиот Клинички центар. Сообраќајна незгода со еден загинат се случи во скопската населба Арачиново. Во неа животот го загубил 60-годишниот С.Ш. од Скопје.

Еден загинат и пет повредени во 12 сообраќајки во Скопје

А1 On - 21.06.2017

Едно лице загина, а пет се полесно повреди во 12-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Седум од сообраќајните несреќи поминале само со материјална штета.

Трагедија во Арачиново: Еден починат на лице место, тешко повредено дете

Press24 - 21.06.2017

Страшна сообраќајна несреќа се случи вчера во скопско Арачиново, каде за жал загина едно лице. Непознато лице управувајќи со моторно возило удрило во поголема група пешаци при што 60-годишниот С.Ш.

Трагедија на патот Градско-Велес, почина возач

Press24 - 21.06.2017

Околу 23.00 часот на автопатот Градско-Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мазда 626“ со велешки регистарски ознаки, управувана од 19-годишниот Н.З. од Велес и патничко возило „Цитроен АХ“ со кумановски регистарски ознаки, ...

Сообраќајка на автопатот Велес-Градско однесе човечки живот

+инфо - 21.06.2017

Со телесни повреди се здобиле сопатниците од возилото „Мазда 626“ С.З. (46) и еден 16-годишник. Едно лице загина во собраќајна несреќа која се случила на автопатот Велес-Градско. Синоќа околу 23 часот на автопатот се судриле два автомобили, „Мазда ...

Едно лице загина на автопатот Велес-Градско

Макфакс - 21.06.2017

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила вчеравечер на автопатот Велес-Градско. Несреќата се случила околу 23 часот кога на автопатот се судриле два автомобила, Мазда 626 со велешки регистарски ознаки и патничко возило Цитроен АХ со ...

Еден загина, двајца се повредени

МКД - 21.06.2017

Едно лице загина, а двајца се повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчеравечер на автопатот Велес-Градско. Несреќата се случила околу 23 часот кога на автопатот се судриле два автомобили „Мазда 626“ со велешки регистарски ознаки, ...

Црн вторник во Македонија: Два животи трагично загубени, три деца тешко повредени

Сител - 21.06.2017

Вчера околу 17.30 часот на ул.„1“ во с. Арачиново, скопско, се случила сообраќајна незгода во која лицето А.С. (29) од с.Арачиново, управувајќи теренско возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, удрил во пешаците С. Ш.

Еден загинат и пет повредени во 12 сообраќајки во Скопје

Либертас - 21.06.2017

Едно лице загина, а пет се полесно повреди во 12-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Седум од сообраќајните несреќи поминале само со материјална штета.

Едно лице загина на автопатот Велес-Градско

Точка - 21.06.2017

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила вчеравечер на автопатот Велес-Градско. Несреќата се случила околу 23 часот кога на автопатот се судриле два автомобила, Мазда 626 со велешки регистарски ознаки и патничко возило Цитроен АХ со ...

Еден загинат и пет повредени во 12 сообраќајки во Скопје

Локално - 21.06.2017

Едно лице загина, а пет се полесно повреди во 12-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Седум од сообраќајните несреќи поминале само со материјална штета.

Едно лице го изгуби животот во тешка сообаќајна несреќа во скопско

Пулс24 - 21.06.2017

Сообраќајна незгода со еден загинат се случи вчера во скопската населба Арачиново. Во неа животот го загубил 60-годишниот С.Ш. Несреќата се случила кога непознато лице управувајќи со моторно возило удрило во поголема група пешаци при што ...

Трагедија на патот Градско-Велес, почина возач

Република - 21.06.2017

Околу 23.00 часот на автопатот Градско-Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мазда 626“ со велешки регистарски ознаки, управувана од 19-годишниот Н.З. од Велес и патничко возило „Цитроен АХ“ со кумановски регистарски ознаки, ...

Еден загинат и пет повредени во 12 сообраќајки во Скопје

Точка - 21.06.2017

Едно лице загина, а пет се полесно повреди во 12-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Седум од сообраќајните несреќи поминале само со материјална штета.

Едно лице загина во сообраќајна несреќа на патот Велес - Градско

Скопје инфо - 21.06.2017

Сообраќајна несреќа се случи синоќа, пред полноќ на патниот правец Велес - Градско. Во несреќата учествувале две патнички моторни возило, првото со велешки и второто со кумановски регистарски таблички.

Почина маж во сообраќајка, повредено дете во друга

Локално - 21.06.2017

Во неколку сообраќајки во изминатото деноноќие еден маж загина, повредени се повече лица, меѓу кои и едно петгодишно дете. Во сообраќајка што се случила во вторникот околу 23 часот на автопатот Градско-Велес помеѓу патничко возило „Мазда 626“ со ...

Две жртви во сообраќајки во Арачиново и на автопатот Градско – Велес

Мета - 21.06.2017

Две лица ги загубиле животите во сообраќајни незгоди што се случиле вчера, соопшти МВР. Првата сообраќајка се случила околу 17.30 часот, на улицата 1 во селото Арачиново. А.С. (29) од Арачиново, кој управувал со џип „мерцедес“, удрил во С.Ш.

Граѓаните бараат побрзо чистење на улиците по сообраќајки...

Н.Македонија - 21.06.2017

Надлежните посочуваат дека одржувањето на јавната чистота се одвива во согласност со усвоена програма, па улиците и сообраќајниците се чистат двапати дневно Остатоци од фарови, браници, стакло и завртки се само некои од работите на кои може да се ...

Еден загинат и пет повредени во 12 сообраќајки во Скопје...

Н.Македонија - 21.06.2017

Еден загинат и пет повредени во 12 сообраќајки во Скопје Едно лице загина, а пет се полесно повреди во 12-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Седум повредени во 14 сообраќајки во Скопје

Канал5 - 20.06.2017

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а пет со полесни, додека во девет од вкупно 14-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје е причинета само материјална штета.

Седум повредени во 14 сообраќајки во Скопје

А1 On - 20.06.2017

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а пет со полесни, додека во девет од вкупно 14-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје е причинета само материјална штета.

Седум повредени во 14 сообраќајки во Скопје

Скопје24 - 20.06.2017

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а пет со полесни, додека во девет од вкупно 14-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје е причинета само материјална штета.

Двајца тешко повредени во Скопје

Press24 - 20.06.2017

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а пет со полесни, додека во девет од вкупно 14-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје е причинета само материјална штета.

Седум повредени во 14 сообраќајки во Скопје

Сител - 20.06.2017

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а пет со полесни, додека во девет од вкупно 14-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје е причинета само материјална штета.

Едно лице загина во страшна сообраќајка вечерва во скопско

Курир - 20.06.2017

Сообраќајна незгода со еден загинат се случи попладнево во скопската населба Арачиново. Во неа животот го загубил 60-годишниот С.Ш. Несреќата се случила кога непознато лице управувајќи со моторно возило удрило во поголема група пешаци при што ...

ДВАЈЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ: Во Скопје вчера имало 14 сообраќајки

Телеграф - 20.06.2017

Санкционирани се тројца возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, тројца возачи го управувале возилото под дејство на алкохол Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а пет со полесни, додека во девет од вкупно 14-те сообраќајни ...

Хорор на скопските улици – 14 повредени

Репортер - 20.06.2017

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а пет со полесни, додека во девет од вкупно 14-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје е причинета само материјална штета.

Седум повредени во 14 сообраќајки во Скопје

Курир - 20.06.2017

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а пет со полесни, додека во девет од вкупно 14-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје е причинета само материјална штета.

Во сообраќајна несреќа вечерва загина скопјанец

Сител - 20.06.2017

Сообраќајна незгода со еден загинат се случи попладнево во скопската населба Арачиново. Во неа животот го загубил 60-годишниот С.Ш. Несреќата се случила кога непознато лице управувајќи со моторно возило удрило во поголема група пешаци при што ...

Седум повредени во 14 сообраќајки за едно деноноќие во Скопје

Локално - 20.06.2017

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а пет со полесни, додека во девет од вкупно 14-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје е причинета само материјална штета.

Екс министерката за култура учествуваше во сообраќајка

Фактор - 20.06.2017

Поранешната министерка за култура учествувала во сообраќајка на раскрсницата кај градска болница а засега не се знае кој е виновен за незгодата. Според фотографиите на А1он во сообраќајката учествувало возилото на министерката и возило на автошкола.

Со мотор удрил во група пешаци: Загина скопјанец, шестгодишно дете е тешко повредено

Република - 20.06.2017

Сообраќајна незгода со еден загинат се случи попладнево во скопската населба Арачиново. Во неа животот го загубил 60-годишниот С.Ш. Несреќата се случила кога непознато лице управувајќи со моторно возило удрило во поголема група пешаци при што ...

Седум повредени во 14 сообраќајки во Скопје

Либертас - 20.06.2017

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а пет со полесни, додека во девет од вкупно 14-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје е причинета само материјална штета.

Седум повредени во 14 сообраќајки во Скопје

Вечер Прес - 20.06.2017

Две лица се здобиле со тешки телесни повреди, а пет со полесни, додека во девет од вкупно 14-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје е причинета само материјална штета Вчера од страна на ...

Во сообраќајна несреќа вечерва загина скопјанец

Скопје инфо - 20.06.2017

Сообраќајна незгода со еден загинат се случи попладнево во скопската населба Арачиново. Во неа животот го загубил 60-годишниот С.Ш. Несреќата се случила кога непознато лице управувајќи со моторно возило удрило во поголема група пешаци при што ...

18 повредени во сообраќајки за три дена

Фокус - 19.06.2017

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Осуманесет повредени во 20 сообраќајки во изминатите три дена во Скопје

Канал5 - 19.06.2017

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

18 повредени во сообраќајки во Скопје изминатите три дена

ТВ21 - 19.06.2017

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Две момчиња тешко повредени по сообраќајка во Прилеп, итно препратени во скопскиот Клинички центар

Курир - 19.06.2017

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа која ноќта во саботата се случила на ул. „Александар Македонски“ во Прилеп помеѓу автомобил „Ауди“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од Г.Ѓ.

Две момчиња тешко повредени во „сообраќајка“ во Прилеп

Макфакс - 19.06.2017

Две момчиња на возраст од 19 и 23 години се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера, на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп. Според информациите на МВР, вчера, во 4 часот изутрина, на улица „Александар Македонски“ во Прилеп ...

СТРАШНА СООБРАЌЈКА во Прилеп – ИМА ПОВРЕДЕНИ!

Репортер - 19.06.2017

На 18.06.2017 година во 04.00 часот на ул. „Александар Македонски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Ауди“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 33-годишниот Г.Ѓ.

Осуманесет повредени во 20 сообраќајки во изминатите три дена во Скопје

Курир - 19.06.2017

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

18 повредени во 20 сообраќајки во изминатите три дена во Скопје

А1 On - 19.06.2017

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Крш на скопските улици – Еден куп повредени

Репортер - 19.06.2017

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Сообраќајки во Скопје - 18 повредени

Press24 - 19.06.2017

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Осуманесет повредени во 20 сообраќајки во изминатите три дена во Скопје

Сител - 19.06.2017

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Викендов 18 повредени во 20 сообраќајки во Скопје

Скопје24 - 19.06.2017

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Тешка сообраќајка во Прилеп - двајца веднаш префрлени на Клинички

Сител - 19.06.2017

На 18.06.2017 година во 04.00 часот на ул. „Александар Македонски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Ауди“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 33-годишниот Г.Ѓ.

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Прилеп

Репортер - 19.06.2017

Вчера во 13 часот и 35 минути на крстосницата од улица „Димко Нареднико“ и улица „Биди маж“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Лупо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 29- годишниот З.Д од Скопје ...

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Прилеп

Сител - 19.06.2017

Вчера во 13 часот и 35 минути на крстосницата од улица „Димко Нареднико“ и улица „Биди маж“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Лупо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 29- годишниот З.Д од Скопје ...

Две момчиња тешко повредени во сообраќајка во Прилеп

Нетпрес - 19.06.2017

Во незгодата со тешки телесни повреди се стекнале сопатникот од возилото „Ауди“-Г.З. (19) од Свети Николе, и сопатникот од возилото „Мерцедес“-К.Д. (23) од Прилеп, информираат од полицијата.

Две момчиња тешко повредени во сообраќајка во Прилеп

Кајгана - 19.06.2017

Две момчиња на возраст од 19 и 23 години се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера, на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп. Според информациите на МВР, во 4 часот изутрина, на улица „Александар Македонски“ во Прилеп се ...

Тешка сообраќајка во Прилеп - двајца повредени веднаш префрлени на Клинички

Press24 - 19.06.2017

На 18.06.2017 година во 04.00 часот на ул. „Александар Македонски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Ауди“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 33-годишниот Г.Ѓ.

Тешко повреден велосипедист во сообраќајка во Прилеп

Press24 - 19.06.2017

Вчера во 13 часот и 35 минути на крстосницата од улица „Димко Нареднико“ и улица „Биди маж“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Лупо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 29- годишниот З.Д од Скопје ...

Во изминатите три дена во Скопје: 18 повредени во 20 сообраќајки

Република - 19.06.2017

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Две момчиња тешко повредени во „сообраќајка“ во Прилеп

Точка - 19.06.2017

Две момчиња на возраст од 19 и 23 години се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера, на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп. Според информациите на МВР, вчера, во 4 часот изутрина, на улица „Александар Македонски“ во Прилеп ...

18 повредени во 20 сообраќајки во изминатите три дена во Скопје

Либертас - 19.06.2017

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Тројца повредени во две тешки сообраќајки во Прилеп

Локално - 19.06.2017

Во две одделни сообраќајни незгоди кои се случиле во Прилеп во неделата, со тешки повреди се здобиле две млади момчиња и еден постар велосипедист. Во 4 часот на ул. „Александар Македонски“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...

Осуманесет повредени во 20 сообраќајки во изминатите три дена во Скопје

Локално - 19.06.2017

Дваесет сообраќајни несреќи се регистрирани во текот на изминатите три дена на подрачјето на СВР Скопје, во кои 18 лица се здобиле со полесни повреди. Во осум сообраќајки е причинета материјална штета.

Тешка сообраќајка во Прилеп - двајца веднаш префрлени на Клинички

Вечер Прес - 19.06.2017

На 18.06.2017 година во 04.00 часот на ул. „Александар Македонски" во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Ауди" со прилепски регистарски ознаки, управувано од 33-годишниот Г.Ѓ.

Тешко повреден велосипедист при сообраќајка во Прилеп...

Н.Македонија - 19.06.2017

Тешко повреден велосипедист при сообраќајка во Прилеп Автомобил „Фолксваген Лупо“ со прилепски регистарски ознаки, управуван од 29-годишниот З.Д. од Скопје удрил во велосипед управуван од М.Ш.(53) од Прилеп.

Две момчиња тешко повредени во сообраќајка во Прилеп...

Н.Македонија - 19.06.2017

Две момчиња тешко повредени во сообраќајка во Прилеп Две лица се тешко повредени во сообраќајна незгода помеѓу автомобил „Ауди“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Г.Ѓ. (33) од Прилеп и возило „Мерцедес“, управувано од Т.С.