TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Репризата со ист ефект, Тодоров вика по судиите

Вест - 08.12.2001

КОШАРКА - ЈУЖНА ЛИГА Засега добро се снаоѓа во новиот дрес.- Гери Вилијамс И репризата со ист исход. Фершпед Работнички и во вториот натпревар во два дена против истиот противник, само во различни натпревартувања, го совлада Куманово.

Фершпед Работнички брка трета победа, Куманово сефте

Вест - 06.12.2001

КОШАРКА - ЈУЖНА ЛИГА Најде место во првата петорка.- Пол Колбертсон Вечерва во Градскиот парк (19 ч.) второ дерби што го играат исти противници: Фершпед Работнички и Куманово. Овој пат во рамки на Јужната лига, во кое овој дуел го носи епитетот македонско дерби.