TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Продолжуваат антивладините протести во Венецуела

ТВ21 - 23.07.2017

Венецуелската полиција го приведе номинираниот судија во Врховен суд, Анхел Серпа, соопшти опозицијата. Опозиционерот Хулио Борхес на Твитер напиша дека властите немаат оправдание за приведување на судијата Серпа и ја обвини полицијата дека е „во ...

Продолжуваат антивладините протести во Венецуела

А1 On - 23.07.2017

Венецуелската полиција го приведе номинираниот судија во Врховен суд, Анхел Серпа, соопшти опозицијата. Опозиционерот Хулио Борхес на Твитер напиша дека властите немаат оправдание за приведување на судијата Серпа и ја обвини полицијата дека е „во ...

Венецуелската опозиција ги продолжува протестите

Нетпрес - 23.07.2017

Венецуелската полиција го приведе номинираниот судија во Врховен суд, Анхел Серпа, соопшти опозицијата Опозиционерот Хулио Борхес на Twitter напиша дека властите немаат оправдание за приведување на судијата Анхел Серпа и ја обвини полицијата дека е ...

Продолжуваат антивладините протести во Венецуела

Сител - 23.07.2017

Венецуелската полиција го приведе номинираниот судија во Врховен суд, Анхел Серпа, соопшти опозицијата. Опозиционерот Хулио Борхес на Твитер напиша дека властите немаат оправдание за приведување на судијата Серпа и ја обвини полицијата дека е „во ...

Продолжуваат антивладините протести во Венецуела

Курир - 23.07.2017

Венецуелската полиција го приведе номинираниот судија во Врховен суд, Анхел Серпа, соопшти опозицијата. Опозиционерот Хулио Борхес на Твитер напиша дека властите немаат оправдание за приведување на судијата Серпа и ја обвини полицијата дека е „во ...

Продолжуваат протестите против промените во Уставот во Венецуела

Стандард - 23.07.2017

Илјадници демонстранти излегоа на улиците на Венецуела, за да го искажат своето противење на предвидените од претседателот промени на уставот, пренесоа светските агенции. Шефот на државата, социјалистот Николас Мадуро, закажа на 30 јули избори за ...

Венецуела: Избори за новото Собрание идниот викенд

Макфакс - 23.07.2017

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро, денеска рече дека ќе се спротистави на притисокот надвор од земјата и дека идниот викенд ќе бидат одржани избори за спорното Уставотворно собрание, за кое неговите противници предупредуваат дека ќе ја ...

Продолжуваат антивладините протести во Венецуела

Република - 23.07.2017

Венецуелската полиција го приведе номинираниот судија во Врховен суд, Анхел Серпа, соопшти опозицијата. Опозиционерот Хулио Борхес на Твитер напиша дека властите немаат оправдание за приведување на судијата Серпа и ја обвини полицијата дека е „во ...

Продолжуваат антивладините протести во Венецуела

Вечер Прес - 23.07.2017

Владата на Мадуро одбива да ги признае 33 судии во Врховниот суд, именувани од Параламентот, кој е под конторла на опозицијата Венецуелската полиција го приведе номинираниот судија во Врховен суд, Анхел Серпа, соопшти опозицијата.

Продолжуваат антивладините протести во Венецуела

Либертас - 23.07.2017

Венецуелската полиција го приведе номинираниот судија во Врховен суд, Анхел Серпа, соопшти опозицијата. Опозиционерот Хулио Борхес на Твитер напиша дека властите немаат оправдание за приведување на судијата Серпа и ја обвини полицијата дека е „во ...

Венецуела: Полицијата повторно со солзавец врз демонстрантите

Макфакс - 22.07.2017

Венецуелските сили на Националната гарда исфрлиле солзавец на демонстрантите кои протестираат против намерите на претседателот Николас Мадуро да формира Уставотворно собрание што ќе го смени постоечкиот Устав.

Убиени и повредени на масовни протести во Венецуела

Канал5 - 21.07.2017

Во Венецуела повторно дојде до судири поради незадоволство кон претседателот Николас Мадуро и намерите на власта да го променат уставот. „ББЦ“соопшти дека милиони Венецуелци излегле на улиците.

Генералниот штрајк во Венецуела со жртви

Deutsche Welle - 21.07.2017

Опозицијата во Венецуела ја заострува својата борба против власта на Мадуро. На протестите во текот на генералниот штрајк во земјата загинаа две лица. Празни улици, блокади, без автобуси и метро: со генералниот штрајк во Венецуела опозицијата во ...

Уште две лица загинаа во протестите во Венецуела

Телма - 21.07.2017

Две лица загинаа во вчерашните протести во Венецуела, а девет други се ранети, јавија американските медиуми, повикувајќи се на податоци на главниот обвинител на земјата. Вчерашниот генерален штрајк во земјата, организиран од опозицијата, ги испразни ...

Демонстрации во Венецуела, тројца загинати

Макфакс - 21.07.2017

Најмалку три лица загинаа во судирите помеѓу демонстрантите и полицијата за време на генералниот штрајк во Венецуела, во кој учествуваа повеќе милиони гаѓани, објави Би би си. Двајца демонстранти загинаа во Валенсија, на северот на државата, додека ...

Венецуелски дипломат во ОН поднесе оставка поради Мадуро

А1 On - 21.07.2017

Дипломат на Венецуела во Обединети нации, Исајас Медина поднесе оставка поради несогласување со претседателот Николас Мадуро. – Не можам да бидам дел од влада, која системски ги напаѓа демонстрантите, која не ги почитува уставните права, изјави ...

Тројца мртви во насилствата по милионскиот штрајк во Венецуела

Радио МОФ - 21.07.2017

Милиони луѓе во Венецуела се приклучија на генералниот штрајк кој го повика опозицијата додека расте притисокот врз претседателот Николас Мадуро да го откаже изборот на Уставна комисија. Во судири на полицијата и демонстрантите загинале најмалку три ...

Венецуела протести: Неколку мртви, уапсени повеќе од 360 луѓе

Кајгана - 21.07.2017

Милиони жители на Венецуела протестираат против претседателот Николас Мадуро. Најмалку тројца се загинати во конфликтот меѓу полицијата и демонстрантите, а уапсени се повеќе од 360 луѓе. Опозицијата и нејзините приврзаници протестираат од април, а ...

Во протестите во Венецуела загинале повеќе од 100 луѓе

А1 On - 21.07.2017

Во протестите на опозицијата во Венецуела против претседателот Николас Мадуро погинаа повеќе од 100 луѓе од почетокот на април, соопшти денес обвинителството на Венецуела. Опозицијата во Венецуела секојдненво протестира во повеќе градови во земјата.

Венецуелски дипломат во ОН поднесе оставка поради Мадуро

+инфо - 21.07.2017

Дипломат на Венецуела во Обединети нации, Исајас Медина поднесе оставка поради несогласување со претседателот Николас Мадуро. Дипломат на Венецуела во Обединети нации, Исајас Медина поднесе оставка поради несогласување со претседателот Николас ...

Уште две лица загинаа во протестите во Венецуела

Сител - 21.07.2017

Две лица загинаа во вчерашните протести во Венецуела, а девет други се ранети, јавија американските медиуми, повикувајќи се на податоци на главниот обвинител на земјата. Вчерашниот генерален штрајк во земјата, организиран од опозицијата, ги испразни ...

Венецуелски дипломат во ОН поднесе оставка поради Мадуро

Сител - 21.07.2017

Дипломат на Венецуела во Обединети нации, Исајас Медина поднесе оставка поради несогласување со претседателот Николас Мадуро. - Не можам да бидам дел од влада, која системски ги напаѓа демонстрантите, која не ги почитува уставните права, изјави ...

Уште две лица загинаа во протестите во Венецуела

А1 On - 21.07.2017

Две лица загинаа во вчерашните протести во Венецуела, а девет други се ранети, јавија американските медиуми, повикувајќи се на податоци на главниот обвинител на земјата. Вчерашниот генерален штрајк во земјата, организиран од опозицијата, ги испразни ...

Во Венецуела e страшно! Земјата се тресе од протести, има убиени, повредени и уапсени

Локално - 21.07.2017

Во Венецуела повторно дојде до судири поради незадоволство кон претседателот Николас Мадуро и намерите на власта да го променат уставот. Би-Би-Си соопшти дека милиони венецуелци излегле на улиците.

Хаос во Венецуела: Протестите ја парализирале земјата, две момчиња убиени на улица, граѓаните стравуваат дека Мадуро ќе ...

Точка - 21.07.2017

Бројот на мртви во Венецуела пораснал на 99 од почетокот на демонстрациите во април. Улиците ширум Венецуела вчера биле пусти и по нив биле поставени барикади поради демонстрациите против претседателот Николас Мадуро.

Двајца загинати во протестите во Венецуела

Либертас - 21.07.2017

Две лица загинаа во вчерашните протести во Венецуела, а девет други се ранети, јавија американските медиуми, повикувајќи се на податоци на главниот обвинител на земјата. Вчерашниот генерален штрајк во земјата, организиран од опозицијата, ги испразни ...

Демонстрации во Венецуела, тројца загинати

Вечер Прес - 21.07.2017

Претседателот на Венецуела Николас Мадуро изјавил дека штрајкот бил минимален и дека тие кои го организирале ќе бидат уапсени. Од друга страна опозицијата тврди дека 85 отсто од жителите на Венецуела излегле на штрајкот Најмалку три лица загинаа во ...

Венецуелски дипломат во ОН поднесе оставка поради Мадуро

Вечер Прес - 21.07.2017

Не можам да бидам дел од влада, која системски ги напаѓа демонстрантите, која не ги почитува уставните права, изјави Медина во видео-пораката снимана во Њујорк Дипломат на Венецуела во Обединети нации, Исајас Медина поднесе оставка поради ...

Венецуелски дипломат во ОН поднесе оставка поради Мадуро...

Н.Македонија - 21.07.2017

Венецуелски дипломат во ОН поднесе оставка поради Мадуро Дипломат на Венецуела во Обединети нации, Исајас Медина поднесе оставка поради несогласување со претседателот Николас Мадуро. - Не можам да бидам дел од влада, која системски ги напаѓа ...

Уште две лица загинаа во протестите во Венецуела...

Н.Македонија - 21.07.2017

Уште две лица загинаа во протестите во Венецуела Две лица загинаа во вчерашните протести во Венецуела, а девет други се ранети, јавија американските медиуми, повикувајќи се на податоци на главниот обвинител на земјата.

Венецуела: Штрајк против Мадуро ја парализира државата

Канал5 - 20.07.2017

Улиците ширум Венецуела денеска се празни и по нив се поставени барикади поради штрајк на противниците на претседателот Николас Мадуро. Опозицијата бара распишување претседателски избори и откажување од новиот конгрес за кои велат дека само ќе ја ...

Венецуела: Штрајк против Мадуро ја парализира државата

ТВ21 - 20.07.2017

Улиците ширум Венецуела денеска се празни и по нив се поставени барикади поради штрајк на противниците на претседателот Николас Мадуро. Опозицијата бара распишување претседателски избори и откажување од новиот конгрес за кои велат дека само ќе ја ...

Венецуела: Штрајк против Мадуро ја парализира државата

Алфа - 20.07.2017

Улиците ширум Венецуела денеска се празни и по нив се поставени барикади поради штрајк на противниците на претседателот Николас Мадуро. Опозицијата бара распишување претседателски избори и откажување од новиот конгрес за кои велат дека само ќе ја ...

Штрајкот против Мадуро ја парализира Венецуела (Фото)

Кајгана - 20.07.2017

Улиците ширум Венецуела денеска беа пусти и по нив се поставени барикади поради штрајкот кој го организираа противниците на претседателот Николас Мадуро барајќи распишување на претседателски избори и отстапување од новиот конгрес за кој стравуваат ...

Венецуела: Штрајк против Мадуро ја парализира државата

А1 On - 20.07.2017

Улиците ширум Венецуела денеска се празни и по нив се поставени барикади поради штрајк на противниците на претседателот Николас Мадуро. Опозицијата бара распишување претседателски избори и откажување од новиот конгрес за кои велат дека само ќе ја ...

Венецуела: Во буџетот има 10 милијарди долари, најмалку во последните 20 години

Макфакс - 20.07.2017

Државната каса на Венецуела ја достигна најниската точка во последните две децении бидејќи оваа земја во кеш има помалку од 10 милијарди американски долари. Според податоците на Централната банка, девизните резерви кои се чуваат за црни денови се ...

Штрајкот против Мадуро ја парализираше Венецуела

Макфакс - 20.07.2017

Улиците ширум Венецуела денеска беа пусти и по нив се поставиле барикади поради штрајкот кој го организираа противниците на претседателот Николас Мадуро барајќи распишување на претседателски избори и отстапување од новиот конгрес за кој стравуваат ...

Венецуела: Штрајк против Мадуро ја парализира државата

Локално - 20.07.2017

Улиците ширум Венецуела денеска се празни и по нив се поставени барикади поради штрајк на противниците на претседателот Николас Мадуро. Опозицијата бара распишување претседателски избори и откажување од новиот конгрес за кои велат дека само ќе ја ...

Венецуела: Штрајк против Мадуро ја парализира државата

Либертас - 20.07.2017

Улиците ширум Венецуела денеска се празни и по нив се поставени барикади поради штрајк на противниците на претседателот Николас Мадуро. Опозицијата бара распишување претседателски избори и откажување од новиот конгрес за кои велат дека само ќе ја ...

Венецуела: Во буџетот има 10 милијарди долари, најмалку во последните 20 години

Точка - 20.07.2017

Државната каса на Венецуела ја достигна најниската точка во последните две децении, бидејќи оваа земја во кеш има помалку од 10 милијарди американски долари. Според податоците на Централната банка, девизните резерви кои се чуваат за „црни денови“ се ...

Ден Д во Венецуела: Опозицијата организира генерален штрајк, бараат смена на Николас Мадуро?

Точка - 20.07.2017

Жителите на Каракас во вторникот, на сопствена иницијатива, ги блокирале улиците за да ги изразат своите фрустрации пред генералниот штрајк во знак на протест поради инсистирање на владата да го измени уставот на таа земја.

Буџетот на Венецуела има 10 милијарди долари, најмалку во последните 20 години

Денар - 20.07.2017

Државната каса на Венецуела ја достигна најниската точка во последните две децении, бидејќи оваа земја во кеш има помалку од 10 милијарди американски долари. Според податоците на Централната банка, девизните резерви кои се чуваат за „црни денови“ се ...

Мадуро го отфрли предлогот на Трамп Венецуела да се откаже од изборите на Уставотворно собрание

Телма - 19.07.2017

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, го отфрли повикот на својот на американски колега, Доналд Трамп, неговата земја да се откаже од планот на 30 јули да одржи избори за Уставотворно собрание, пренесоа американските медиуми.

Мадуро го отфрли предлогот на Трамп Венецуела да се откаже од изборите на Уставотворно собрание

А1 On - 19.07.2017

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, го отфрли повикот на својот на американски колега, Доналд Трамп, неговата земја да се откаже од планот на 30 јули да одржи избори за Уставотворно собрание, пренесоа американските медиуми.

Мадуро го отфрли предлогот на Трамп да се откаже од изборите на Уставотворно собрание

+инфо - 19.07.2017

- Ниту една странска влада не ја контролира Венецуела - изјави Мадуро. Николас Мадуро, го отфрли повикот на својот на американски колега, Доналд Трамп, неговата земја да се откаже од планот на 30 јули да одржи избори за Уставотворно собрание, ...

Венецуела на крстопат - и покрај најавите за санкции од САД

Глас на Америка - 19.07.2017

Венецуела продолжува да ги спроведува плановите за избор на членови на уставно собрание и покрај заканите за нови санкции од страна на САД. Министерот за надворешни работи на Венецуела, Самуел Монкада ги нападна САД заради противење на специјалните ...

Мадуро го отфрли предлогот на Трамп Венецуела да се откаже од изборите на Уставотворно собрание

Либертас - 19.07.2017

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, го отфрли повикот на својот на американски колега, Доналд Трамп, неговата земја да се откаже од планот на 30 јули да одржи избори за Уставотворно собрание, пренесоа американските медиуми.

Венецуела нема да се откаже од изборите на Уставотворно собрание...

Н.Македонија - 19.07.2017

Венецуела нема да се откаже од изборите на Уставотворно собрание Претседателот на Венецуела Николас Мадуро го отфрли повикот на својот на американски колега Доналд Трамп неговата земја да се откаже од планот на 30 јули да одржи избори за ...

На Венецуела и останаа помалку од 10 милијарди долари во кеш

Банкарство.мк - 19.07.2017

Касата на Венецуела падна на најниска точка во последните 20 години. Оваа земја има пари во кеш помалку од 10 милијарди долари. Според податоците на централната банка , девизните резерви на земјата кои се чуваат за црни денови се под 10 милијарди за ...

Референдумот во Венецуела не промени ништо

Deutsche Welle - 18.07.2017

И покрај големата излезност и јасниот исход од референдумот, опозицијата во Венецуела останува длабоко поделена. Притоа, исходот од битката со режимот на Николас Мадуро останува неизвесна Никој деновиве не сака да биде во кожата на Николас Мадуро.

Трамп и се закани на Венецуела со воведување на брзи економски санкции

Телма - 18.07.2017

Претседателот на САД Доналд Трамп упати закани до Венецуела дека ќе и воведе брзи и силни економски санкции, доколку нејзиниот претседател Николас Мадуро ја исполни намерата да свика основачко собрание со цел да се промени Уставот.

Трамп и се закани на Венецуела со воведување на брзи економски санкции

Нетпрес - 18.07.2017

Венецуелската опозиција синоќа ја почна „финалната офанзива“ со цел да го попречи проектот за промена на уставот и упати повик за заеднички 24-часовен штрајк во четврток. Претседателот на САД Доналд Трамп упати закани до Венецуела дека ќе и воведе ...

Трамп и се закани на Венецуела со воведување на брзи економски санкции

А1 On - 18.07.2017

Претседателот на САД Доналд Трамп упати закани до Венецуела дека ќе и воведе брзи и силни економски санкции, доколку нејзиниот претседател Николас Мадуро ја исполни намерата да свика основачко собрание со цел да се промени Уставот.

Трамп и се закани на Венецуела со воведување на брзи економски санкции

Вечер Прес - 18.07.2017

Претседателот на САД Доналд Трамп упати закани до Венецуела дека ќе и воведе брзи и силни економски санкции, доколку нејзиниот претседател Николас Мадуро ја исполни намерата да свика основачко собрание со цел да се промени Уставот.

Трамп и се закани на Венецуела со воведување на брзи економски санкции

Точка - 18.07.2017

Претседателот на САД Доналд Трамп упати закани до Венецуела дека ќе и воведе брзи и силни економски санкции, доколку нејзиниот претседател Николас Мадуро ја исполни намерата да свика основачко собрание со цел да се промени Уставот.

Трамп и се закани на Венецуела со воведување на брзи економски санкции

Либертас - 18.07.2017

Претседателот на САД Доналд Трамп упати закани до Венецуела дека ќе и воведе брзи и силни економски санкции, доколку нејзиниот претседател Николас Мадуро ја исполни намерата да свика основачко собрание со цел да се промени Уставот.

Трамп ѝ се закани на Венецуела со воведување на брзи економски санкции...

Н.Македонија - 18.07.2017

Трамп ѝ се закани на Венецуела со воведување на брзи економски санкции Претседателот на САД Доналд Трамп упати закани до Венецуела дека ќе и воведе брзи и силни економски санкции, доколку нејзиниот претседател Николас Мадуро ја исполни намерата да ...

Референдум во Венецуела - како ќе реагира Мадуро?

Deutsche Welle - 17.07.2017

Преку 7 милиони граѓани на Венецуела учествуваа на референдумот против социјалистичката власт на чело со претседателот Николас Мадуро. Пред повеќе гласачки места владини симпатизери напаѓаа граѓани.

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

Канал5 - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

ТВ21 - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

24 Вести - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе излегоа да гласаат на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела а против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Масакр во Венецуела на гласање - пукано на гласачите, има повредени (ВИДЕО)

Press24 - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Венецуелската опозиција тврди дека во текот на нејзиниот референдум има убиени

Нетпрес - 17.07.2017

Венецуелците во неделата гласаа на симболичниот референдум кој го организираше опозицијата за планот на претседателот Николас Мадуро за промена на уставот на земјата Провладините вооружени групи познати како „колективос“ кои сакаат да го спречат ...

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

Нетпрес - 17.07.2017

Според 95 отсто обработени ливчиња, 98 отсто од гласачите се изјасниле против предлогот на Мадуро за свикување на Конститутивно собрание, кое според неговите ривали има за цел „консолидација на диктатурата“.

Над 7 милиони гласаа на референдум против претседателот на Венецуела

Стандард - 17.07.2017

Повеќе од 7 милиони луѓе гласале во свиканиот од опозицијата референдум против политиката на претседателот на Венецуела. Гласањето е симболично и е насочено против плановите на Николас Мадуро да го промени уставот.

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

Правдико - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Венецуела: Повеќе од 7 милиони луѓе гласале против Мадуро

Макфакс - 17.07.2017

Повеќе од седум милиони жители на Венецуела гласале на референдумот кој во неделата го организираше опозицијата. Референдумот е против најавените уставни измени кои ги најави претседателот на државата, Николас Мадуро.

Венецуела не ја поддржа идејата на Мадуро за промени во Уставот

Стандард - 17.07.2017

Над 98 отсто од Венецуелците, кои учествуваа во свиканиот во неделата на т. н. „народен референдум“ од страна на опозицијата, гласале против проектот на претседателот Николас Мадуро за свикување на собрание, кое ќе го промени Уставот.

Крвав референдум во Венецуела, шест лица убиени за време на гласањето

+инфо - 17.07.2017

Според 95 отсто обработени ливчиња, 98 отсто од гласачите се изјасниле против предлогот на Мадуро за свикување на Конститутивно собрание. Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела ...

Опозицијата во Венецуела повика на ескалација на протестите

Макфакс - 17.07.2017

Лидерите на опозицијата во Венецуела ги повикаа своите поддржувачи на ескалација на уличните протести, откако повеќе од седум милиони луѓе на симболичен референдум го отфрлија планот на владата за промена на уставот и засилување на власта на ...

Референдум во Венецуела, мнозинството против Мадуро

Слободен Печат - 17.07.2017

Повеќе од седум милиони жители на Венецуела излегле на референдумот организиран од опозицијата и го дале својот глас. Овој референдум беше организиран против уставните измени кои ги најави актуелниот претседател на државата, Николас Мадуро.

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

А1 On - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

Локално - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Венецуела: Повеќе од 7 милиони луѓе гласале против Мадуро

Точка - 17.07.2017

Повеќе од седум милиони жители на Венецуела гласале на референдумот кој во неделата го организираше опозицијата. Референдумот е против најавените уставни измени кои ги најави претседателот на државата, Николас Мадуро.

Шест луѓе убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

Либертас - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела

Точка - 17.07.2017

Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за уставни измени.

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела...

Н.Македонија - 17.07.2017

Шест лица убиени за време на неофицијалниот референдум во Венецуела Повеќе од 7,1 милиони луѓе гласаа на неофицијалниот народен референдум, организиран од опозицијата во Венецуела против политиката на претседателот Николас Мадуро и плановите за ...