TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хамилтон: Фетел може да се победи

Дерби - 13.06.2013

Луис Хамилтон го загуби второто место во трката за Големата награда на Канада, сепак е охрабрен од перфомансите на „сребрените стрели“.

Фетел го продолжи договорот со „Ред Бул“

24 Вести - 12.06.2013

Трикратниот светски првак во Формула 1, германскиот возач Себастијан Фетел го продолжи договорот со тимот на „Ред Бул“ до крајот на 2015 година.

Фетел уште две години во Ред бул

Вест - 12.06.2013

Актуелниот трикратен светски првак Себастијан Фетел ќе вози за тимот на Ред бул до крајот на 2015 година, откако го продолжи постојниот договор за уште една сезона.

Фетел го продолжи договорот со „Ред Бул“ до 2015

Утрински - 12.06.2013

Со овој потег демантирани се шпекулациите дека од 2014 година Германецот ќе премине во „Ферари“ Трикратниот светски првак во Формула 1, германскиот возач Себастијан Фетел го продолжи договорот со ...

Фетел го продолжи договорот со „Ред Бул“

МРТ - 12.06.2013

Трикратниот светски првак во Формула 1, германскиот возач Себастијан Фетел го продолжи договорот со тимот на „Ред Бул“ до крајот на 2015 година.

Фетел го продолжи договорот со „Ред Бул“

+инфо - 12.06.2013

Трикратниот светски првак во Формула 1, германскиот возач Себастијан Фетел го продолжи договорот со тимот на „Ред Бул“ до крајот на 2015 година.

Фетел „ќе лета“ со Ред Бул до 2015 година

МКД - 12.06.2013

Актуелниот светски првак во Формула 1, Германецот Себастијан Фетел ќе остане во својот актуелен клуб Ред Бул до 2015 година, откако потпиша едногодишно продолжување на договорот со овој тим.

Фетел го продолжи договорот со „Ред Бул“

А1 On - 12.06.2013

Трикратниот светски првак во Формула 1, германскиот возач Себастијан Фетел го продолжи договорот со тимот на „Ред Бул“ до крајот на 2015 година.

Фетел го продолжи договорот со Ред бул

Екипа - 12.06.2013

Трикратниот светски првак во Формула 1, германскиот возач Себастијан Фетел, го продолжи договорот со својот тим Ред бул до крајот на 2015 година.

Фетел го продолжи договорот со Ред Бул

ЗаЗабава - 12.06.2013

Актуелниот шампион во Формула 1 Себастијан Фетел го продолжи договорот со екипата на Ред Бул до крајот на 2015. година. Фетел, чиј договор истекуваше во 2014.

Фетел во Ред Бул до 2015

Спортклуб - 12.06.2013

Актуелниот и троен шампион во Фомрула 1 останува уште една година, во тимот со кој што стигна до реткото остварување во овој спорт.

Фетел го продолжи договорот со „Ред Бул“

Кирилица - 12.06.2013

Трикратниот светски првак во Формула 1, германскиот возач Себастијан Фетел го продолжи договорот со тимот на „Ред Бул“ до крајот на 2015 година.

Себастијан Фетел потпиша нов договор со Ред Бул

Курир - 12.06.2013

Актуелниот светски шампион во Формула 1 ги прекина сите шпекулации околу неговото заминување од тимот на Ред Бул. Трикратниот светски првак во Формула 1, германскиот возач Себастијан Фетел го ...

Фетел го продолжи договорот со „Ред Бул“

Бриф - 12.06.2013

Трикратниот светски првак во Формула 1, германскиот возач Себастијан Фетел го продолжи договорот со тимот на „Ред Бул“ до крајот на 2015 година.

Себастијан Фетел сепак останува верен на ,,Црвениот бик''

Точка - 12.06.2013

Трикратниот Формула 1 шампион, 25-годишниот Германец Себастијан Фетел, го продолжи договорот со Ред Бул на уште една година, односно до 2015 година.

Фетел во Ред Бул до крајот на 2015 година

Либертас - 12.06.2013

Трикратниот светски првак во Формула 1, германскиот пилот Себастијан Фетел го продолжи договорот со тимот на Ред Бул до крајот на 2015 година.

Фетел верен на Ред Бул

Вечер Прес - 12.06.2013

Себастијан Фетел го обнови договорот со актуелниот тим Ред Бул, со кој заедно доминираат во последните три сезони во Формула 1, освојувајќи ја три пати возачката и конструкторска титула.

Фетел го продолжи договорот со „Ред Бул“

Денешен - 12.06.2013

Трикратниот светски првак во Формула 1, германскиот возач Себастијан Фетел го продолжи договорот со тимот на „Ред Бул“ до крајот на 2015 година.

Фетел во „Ред Бул“ до 2015 година

Lider - 12.06.2013

Трикратниот светски шамион во Формула 1,германскиот возач Себастијан Фетел ќе остане во тимот на ,,Ред Бул’’ до крајот на 2015 година.Со продолжувањето на договорот демантирани се шпекулациите дека ...

Смртта на редар ја засени победата на Фетел

Дневник - 11.06.2013

Првиот триумф во Монтреал за актуелниот трикратен светски првак во Формула 1, Себастијан Фетел, требаше да донесе радост во тимот на Ред бул поради добрата форма на болидот и „бегството“ пред ...

Победата за Фетел, пофалбите за Алонсо

Утрински - 11.06.2013

Возачот на Ферари се проби од шестото место на стартот до второто на целта, поминувајќи го Хамилтон седум круга до крајот Себастијан Фетел ги победи демоните во Монтреал, каде што три пати не ја ...

Фетел го продолжи договорот со Ред Бул

Дерби - 11.06.2013

Себастијан Фетел го обнови договорот со актуелниот тим Ред Бул, со кои заедно доминираат во последните три сезони, освојувајќи во три наврати возачка и конструкторска титула.

Фетел го продолжил договорот со Ред Бул

СуперСпорт - 11.06.2013

Екипата на Ред Бул која се натпреварува во првенството на Формула 1, соопшти дека го продолжила договорот со Себастијан Фетел.

Интервју со Стефано Доменикали

Спортклуб - 11.06.2013

Фернандо Алонсо го освои второто, а Фелипе Маса осмото место, во викенд што по квалификациите изгледаше дека ќе биде уште еден потпросечен за рејтингот на Ферари.

Фетел до 2015 година во Ред Бул

Нетпрес - 11.06.2013

Светскиот шампион во Формула 1, Германецот Себастијан Фетел го продолжи договорот со тимот на Ред Бул до крајот на 2015 година.

Фетел го продолжил договорот со Ред Бул

Макфакс - 11.06.2013

Екипата на Ред Бул која се натпреварува во првенството на Формула 1, соопшти дека го продолжила договорот со Себастијан Фетел.

Фетел во Ред Бул до 2015

Алфа - 11.06.2013

Актуелниот договор на трикратниот светски шампион важеше до крајот на следната сезона и тој се поврзуваше со можен трансфер во Ферари.

Фетел останува во Ред Бул до крајот на 2015. година

Локално - 11.06.2013

Себастијан Фетел ќе остане во Ред Бул до крајот на 2015. година, откри списанието "Sport Bild". Според информации на весникот, светскиот шампион се договорил со сопственикот на Ред Бул, Дитрих ...

Пирели: Однесувањето на Фетел ни е чудно

Локално - 11.06.2013

Компанијата снабдувач на гуми во Формула 1 го окарактеризира како чудно однесување на трикратниот светски шампион во најбрзиот спорт, Себастијан Фетел.

Смртта на судијата ја засени победата на Фетел

Н.Македонија - 11.06.2013

Триумфот на Германецот Себастијан Фетел (Ред бул) на трката за Големата награда на Канада, што се возеше во Монтреал, падна во сенка на смртта на еден од судиите, што е прв трагичен инцидент во ...

Фетел победник во Канада

Deutsche Welle - 10.06.2013

Возачот на „Ред Бул“, Себастијан Фетел, на доминатнен начин триумфираше на трката од Формула 1 за Големата награда на Канада, што синоќа се возеше на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал.

Фетел победник во Канада

Дневник - 10.06.2013

Возачот на „Ред Бул“, Себастијан Фетел на доминатнен начин триумфираше на трката од Формула 1 за Големата награда на Канада што синоќа се возеше на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал.

Фетел победник во Канада

24 Вести - 10.06.2013

Возачот на „Ред Бул“, Себастијан Фетел на доминатнен начин триумфираше на трката од Формула 1 за Големата награда на Канада што синоќа се возеше на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал.

Фетел победник во Канада

Кирилица - 10.06.2013

Возачот на „Ред Бул“, Себастијан Фетел на доминатнен начин триумфираше на трката од Формула 1 за Големата награда на Канада што синоќа се возеше на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал.

Formula 1 – ГН Канада: Себастијан Фетел ја освои Канада

CARClub - 10.06.2013

Возачот на Red Bull, германецот Себастијан Фетел на доминантен начин стигна до својата прва победа на канадското гран при.

Себастијан Фетел победи на трката за ГН на Канада

Inpress - 10.06.2013

Монтреал, 10. јуни 2013 (ИНПРЕС) Германскиот возач Себастијан Фетел е победник на трката за ГН на Канада, која синоќа се возеше на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал.

Фетел победник во Канада

МРТ - 10.06.2013

Возачот на „Ред Бул“, Себастијан Фетел на доминатнен начин триумфираше на трката од Формула 1 за Големата награда на Канада што синоќа се возеше на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал.

Фетел победи во Канада

+инфо - 10.06.2013

Возачот на „Ред Бул“, Себастијан Фетел на доминатнен начин триумфираше на трката од Формула 1 за Големата награда на Канада што синоќа се возеше на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал.

Алонсо: Второ место со вкус на победа

Дерби - 10.06.2013

Себастијан Фетел верува дека Ред Бул дефинитивно направил чекор напред во развојот на болидот, бидејќи по подолго време имаа најбрзи времиња и ја контролираа трката.

Фетел најбрз во Канада

Курир - 10.06.2013

Германецот беше сигурен од почетокот до крајот на трката која се возеше за Големата награда на Канада. Трикратниот шампон на Формула 1 Себастијан Фетел без грешка ја извозе седмата трка во оваа ...

Уживав во секој круг

Спортклуб - 10.06.2013

Себастијан Фетел конечно стигна до својата прва победа во Канада, по три освоени пол позиции едно по друго и по кошмарот во 2011-та, кога ја загуби победата во последниот свиок под притисок на Џенсон ...

Прва победа на Себастијан Фетел во Канада

Локално - 10.06.2013

Трикратниот светски шампион Себастијан Фетел ја запиша првата победа во кариерата на ГН на Канада и ја зголеми предноста на врвот на табелата кај пилотите во Формула 1.

Фетел победник во Канада

Денешен - 10.06.2013

Возачот на „Ред Бул“, Себастијан Фетел на доминатнен начин триумфираше на трката од Формула 1 за Големата награда на Канада што синоќа се возеше на патеката „Жил Вилнев“ во Монтреал.

Фетел по победата во Канада: Уживав во секој извозен круг

Локално - 10.06.2013

Трикратниот светски шампион во Формула 1 Себастијан Фетел вели дека уживал во секоја турнеја при победата на Гран При на Канада.

Редар загина на патеката Жил Вилнев

Вечер Прес - 10.06.2013

Несреќата се случила кога е отстрануван болидот на Гутјерес од патеката. Фетел пол-позицијата ја претвори во 29 победа во кариерата, задржувајќи ја лидерската позиција во шампионатот Трката за ГН на ...

Фетел доминантно во Канада

Точка - 10.06.2013

Себастијан Фетел е победник на трката за големата награда на Канада, веднаш зад него заврши Фернандо Алонсо, а на пиедесталот како трет се искачи Луис Хамилтон.